Zápisky z USA: Den 4 – Brooklyn, Michael Jackson a Burger King

Petr Novák

Po návratu z Washingtonu jsme byli kapánek unavení, a tak jsme spali až do desíti. Na dnešní den byla v plánu čtvrť Brooklyn a oba slavné mosty. Metrem jsme z Fulton Street dojeli zelenou pětkou k South Ferry. Zrovna tam členové jedné ze streetartových skupin přeskakovali saltem šest odvážných špuntů. Tak jsme je odměnili potleskem a pár drobnými.

Den 4: Brooklyn | © Petr Novák

Obsah článku
  1. Palác Svědků Jehovových
  2. Nechcete odvézt, pánové?
  3. Nákup s výhodami
  4. Král Karbanátek a Doktor Pepř

Palác Svědků Jehovových

Před pár dny zemřel Michael Jackson, pro Američany je to téma diskuzí číslo jedna. Pohotoví jsou také stánkaři a další pouliční prodejci, desítky různých motivů triček, osušek, plakátů a dalších relikvií připomínají dnešní pohřeb legendy. Když by zítra nedejbože zemřela Madonna, nepochybuji o tom, že odpoledne se již budou tisknout trička s jejím portrétem.

Došli jsme na Brooklyn Bridge a není ani malým překvapením, že výhled z něj na celý Manhattan i Brooklyn je báječný. Most zdobí stovky podpisů turistů z celého světa, takže jsme nemohli být pozadu a na kovové monstrum se také zvěčnili.

Hned za mostem stojí nepřehlédnutelná žlutá budova s červeným nápisem. Je to Watch Tower, sídlo Svědků Jehovových. Jejich fanda opravdu nejsem, ale řekl bych, že podle velikosti hradu na tom jako organizace nemůžou být finančně vůbec zle.

Nechcete odvézt, pánové?

Most jsme přešli a vydali se podél dolů směrem na jih. Cestou k Soše svobody jsme zahlédli, že tam kotví zaoceánská loď Queen Mary 2, tak že si ji prohlídneme z blízka. Ušli jsme dobrých pět kilometrů, ale královna Marie druhá už odplula.

Cestu zpět jsme se rozhodli absolvovat autobusem. Vydali jsme se k nejbližší zastávce a čekali. V tom se přiřítilo černé fáro a v něm dva chlapíci, Miami Vice hadr. Že vypadáme ztraceně a jestli někam nechceme hodit. Bát se nemusíme, jsou prý policajti, načež na nás mávali odznaky. Nebudu zapírat, že z toho bylo cítit dobrodružství na sto honů, ale taková projížďka autobusem taky není k zahození.

Nákup s výhodami

Do apartmánu jsme dorazili mezi pátou a šestou a já se konečně mohl vydat na nákup do CVS/Pharmacy, samoobsluhy mixnuté s lékárnou. A protože jsem zvědavý a rád zkouším nové věci, rozhodl jsem se stát členem věrnostního klubu zákazníků CVS/Phamacy. S plastovou kartičkou navíc získám téměř z každé položky v obchodě slevu. Prodavačka nedala na moji výzvu a registrační formulář vyplňovala sama.

Hádám, že u třetí kolonky město (první byla jméno a příjmení, druhá ulice) toho litovala. Moje adresa není nejkratší a prodavačka nebyla žádná spelling bee. Naštěstí se vše zdařilo a já byl jeden z prvních členů CVS/pharmacy Extra Care z Česka.

Členství v prestižním klubu jsem oslavil monstrózní třílitrovou lahví Coly.

Král Karbanátek a Doktor Pepř

Zbytek dne se nesl v duchu typicky americkém. Na jídlo jsme zašli do Burger Kinga, který má svou pobočku hned naproti McDonaldu, kde jsme byli před dvěma dny. A protože věříme v brzký vynález stroje, který z nás bude ve spánku odsávat tuk a my tak budeme pořád hubení, obří Triple Whopper Large jsme zalili půl litrem doktora Peppera.

Americký Burger King na mne ve srovnání se zlatými oblouky udělal mnohem větší dojem. Tak uvidíme, jak obstojí ve srovnání s dalšími fast-foody, které navštívíme v příští dny.

Nacpáni jak Češi na all-inclusive zájezdu v Egyptě, zvládli jsme se akorát tak odkulit na pokoj. V televizi zrovna běžela Kriminálka New York, což byl hodně zvláštní pocit. Chlapík v seriálu totiž zemřel na ulici, která leží jen asi tři bloky od nás a kde jsme před pár desítkami minut procházeli.

Za zmínku ještě stojí americké reklamy. Zatímco u nás boduje humor, v Americe se v reklamách hraje mnohem víc na city. V takové typické reklamě pomáhá roztomilá 6letá holčička mamince v kuchyni a říká zhruba toto: “Jestli si nekoupíte náš pravý indický pepř, nejlepší na světovém trhu a o 135 % kvalitnější, než ten od firmy Shreshta, do pár měsíců umřete”.

No, doufám, že Češi si ten smysl pro humor udrží.

3. července 2009

Diskuze k článku (2)

Ahoj, Triple Whopper se u nás taky prodává, jen už se jim nevešel na vývěsky. ;) A klidně si můžeš dát i čtveritýho nebo víc, je to dycky +20Kč za maso navíc.

Odpovědět

No vidíš, díky za novinku, to jsem nevěděl. :)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA