Na co si dát pozor v Las Vegas: 16 známých podvodů na turisty

Petr Novák

Přijít o peníze v Las Vegas se dá tak rychle, jako snad nikde jinde na světě. A to ani nemusíte vlézt do některého z 60 kasín, pohroma pro vaši peněženku číhá už na ulici. V článku najdete přehled nejčastějších triků a podvodů, pomocí kterých místní koumáci vydělávají na turistech. Protože kdo je připraven, nebude okraden.

Na co si dát pozor v Las Vegas: 16 známých podvodů na turisty | © Unsplash.com

 1. “Resort Fee” nad rámec ceny pokoje

  Bohužel prakticky všechny hotely v Las Vegas vybírají kromě peněz za ubytování tzv. resort fees. Jde v podstatě jen o další způsob, jak vylákat z návštěvníků peníze. Tento poplatek se totiž v rezervačních serverech zpravidla nezapočítává do ceny ubytování, ale uvádí se kdesi v podmínkách a pravidlech. Výše poplatku bývá v rozmezí od $25552 Kč do $461 016 Kč za pokoj a noc.

  Výměnou za zaplacení získá host třeba přístup k internetu (často jen na jedno zařízení), volný vstup do fitness centra a do bazénu nebo lahev vody každý den zdarma.

  👍 Dobrá rada

  Před rezervací hotelu doporučuji navštívit stránky, kde se dozvíte výši poplatků v každém jednotlivém hotelu včetně soupisu všech výhod.

 2. ‘Three Card Monte’ aneb skořápkáři v Las Vegas

  Známí loupežníci ve městě hříchu používají místo skořápek karty, princip podvodu je stejný. Vsadíte si peníze na jednu ze tří karet, skořápkář s nimi zamíchá a pokud trefíte správnou, máte dvojnásobek. Jenže to se nikdy nestane.

  Na skořápkáře narazíte nejspíše na chodnících a nadchodech na Stripu. Velmi často pracují ve skupinkách, kdy skořápkáře doprovází několik kamarádů vydávajících se za turisty. Ti mu pomáhají nalákat hráče třeba tím, že úmyslně dělají chyby (nevšimnou si na mžik oka viditelného symbolu karty) a prohrávají. Nic netušící oběť tak má pocit, že by zvládla sama hádat líp a do hry se zapojí.

  Další trik spočívá v tom, že před hrou skořápkář “omylem” ohne roh hádané karty. Budoucí oběť to bere jako pochybení skořápkáře a věří si, že má další hru v hrsti. Skořápkář ale v průběhu míchání růžek nenápadně narovná a ohne roh jiné karty. Sebejistá oběť je po otočení karty v šoku… těchto a dalších triků je moc a moc. Pokud vás téma zajímá, doporučuji přečíst článek na Wikipedii.

  👍 Dobrá rada

  Rada, jak se nenechat oškubat, je jednoduchá. Nehrát. Skořápkář vždycky vyhraje a pokud jste stoprocentně přesvědčení, že jste na něj vyzráli, stejně nehrajte. Nevyzráli jste. Chcete-li hrát, jděte raději do kasína.

 3. Automaty na letišti mají nejnižší pravděpodobnost výhry

  Pravděpodobnost výhry na letištním automatu je výrazně nižší než v kasínu na Stripu. Letištní automaty nemají konkurenci a jejich provozovatelé necílí na pravidelné hráče. Pravděpodobnost výhry se tak pohybuje jen kolem 85 %, zatímco u automatů na Stripu je to kolem 90-92 %.

  👍 Dobrá rada

  Po příletu do Las Vegas vydržte a zahrajte si až mimo prostory letiště. Nevadská Gaming Control Board pravidelně publikuje reporty, ze kterých lze vyčíst pravděpodobnost výhry v jednotlivých lokalitách i typech her.

 4. Bezplatné VIP vstupenky do klubů

  Na hlavní ulici Strip působí ve dne i v noci desítky promotérů, kteří nabízí VIP vstupenky do klubů zdarma. VIP má zaručit možnost předběhnout frontu čekajících.

  Obvyklý trik spočívá v tom, že vstup sice je zdarma, ale povinné drinky si již musíte zaplatit sami. Pokud je nápoj zdarma součástí vstupu, bývá ho jen malé množství a nabídka platí do určitého okamžiku. O kvalitě nápoje netřeba se zmiňovat. Podobná charakteristika platí také pro lákadla, kdy “ženy pijí po celý večer zdarma”. Večer v tomto případě zpravidla končí úderem půlnoci.

  👍 Dobrá rada

  Buďte podezřívaví, pokud se má za voucher platit nebo slibuje bezplatný vstup. Nebojte se podrobně ptát na to, o jaký podnik se jedná nebo co je součástí nabídky. Serióznější podniky obvykle rozdávají pouze slevové poukázky. V žádném případě promotérovi nedávejte dýško, ze všech využitých voucherů má provizi. Proto na nich bývá fixou dopsané číslo.

  Podnik k večerní zábavě si vyberte raději na Google Mapách, kde si pročtěte důvěryhodné recenze.

 5. Zloději výherních voucherů z automatů

  Organizované gangy operují také přímo v kasínech, ačkoliv se ochranka snaží ze všech sil. Terčem oblíbeného triku jsou hráči, kterým svítí na automatu vysoká výhra. Jeden člen gangu odvede pozornost oběti třeba tím, že na zem pohodí bankovku a následně se zeptá, zdali není oběti.

  Komplic mezitím vytiskne voucher na výhru a utíká. Podobně funguje trik, kdy zloději výherní voucher neukradnou, ale vymění za jiný s velmi nízkou výhrou.

  👍 Dobrá rada

  Ochrana je jednoduchá, sledujte okolí a nenechte se vyvést z pozornosti.

 6. Oficiální fotka od cedule Welcome to Fabulous Las Vegas

  Vyfotit se u cedule s nápisem Welcome to Fabulous Las Vegas v jižní části Stripu kousek od letiště je povinnost. Vědí o tom i koumáci s věrně vyvedenou průkazkou, která je staví do role oficiálních fotografů této atrakce. Stačí zaplatit a budete mít fotku.

  👍 Dobrá rada

  Žádný oficiální fotograf samozřejmě neexistuje, za fotku u cedule se nic neplatí. Pokud vás nemá kdo vyfotit, poproste dalšího turistu v řadě a případně mu oplaťte laskavost.

 7. Bez kalhot a bez kabelky

  Vysoké riziko okradení hrozí v okamžiku, kdy byste to asi nečekali. V momentě, kdy sedíte na toaletě v některém z kasín. Oblíbeným trikem zlodějů je projít kabinky toalet a strhnout zpod dveří kabelky a tašky visící na háku. Než si nebohá oběť natáhne kalhoty, zloděj je pryč.

  👍 Dobrá rada

  Je-li to možné, choďte na toaletu bez kabelek, batohů a dalších zavazadel. Není-li to možné, buďte pozorní a opatrní.

 8. “Nekupujte si na ulici vodu v lahvi”

  Toto je spíše městská legenda, než vyložený podvod. Říká se, že prodejci vody na rozpálených ulicích lahve nekupují, ale plní je vodou z vodovodu kdesi na benzínce za Stripem. Nikdo si toho nevšimne a oni mají z každé prodané lahve větší zisk.

  👍 Dobrá rada

  Věříte-li tomuto mýtu, před zaplacením vody si prohlédněte uzávěr, zdali již nebyl otevřený. Osobně si troufám tvrdit, že se jedná spíše o pověru. Lahev s vodou prodávanou za $122,09 Kč lze velkoobchodně po paletách koupit v Costco za $0.235,08 Kč.

 9. Okružní jízda taxíkem

  Klasičtí taxikáři zkoušejí krást všude. V Las Vegas třeba uměle prodlužují délku trasy a spoléhají na to, že turista neznajíc místních cen bez odmlouvání zaplatí. Podvádí se především na cestě z letiště na Strip.

  👍 Dobrá rada

  Místo klasických taxi používejte aplikace Uber nebo Lyft. Cenu jízdy v ní vidíte předem společně s hodnocením řidiče. Pokud nastane nějaký problém, lze jízdu bez problémů reklamovat.

 10. Vstupenky na show v Las Vegas zdarma

  Show a vystoupení k Las Vegas patří stejně jako výherní automaty a blackjack. Vstupenky však bývají velmi drahé, cena často přesahuje $1002 209 Kč. Měli byste radost, když by vám někdo nabídl zdarma vstupenku na Cirque du Soleil’s “O” nebo třeba Davida Copperfielda? Příliš dobré, aby to byla pravda.

  👍 Dobrá rada

  Tito lidé ve skutečnosti prodávají timeshare apartmány. Jejich cílem vás zlákat na prohlídku nemovitosti a poté vám ji prodat. Levnější vstupenky na představení v Las Vegas pořídíte přes Tix4Tonight.com.

 11. Vyhraj a prchni

  Zloději nepotřebují jen peníze, ale také se chtějí dobře najíst. Oblíbený je trik, kdy rozjuchaný zloděj zastaví oběť s tím, že právě vyhrál velkou částku v kasínu a právě s ní to chce oslavit. A pozve ji na večeři nebo třeba na drink. Těsně před placením si “odskočí na toaletu… a již se nevrátí…

  👍 Dobrá rada

  Nenechte se zvát na večeři od cizích lidí. Nebo zlodějíčka převezte a odskočte si jako první.

 12. Zloději telefonů z bezdrátových nabíječek

  Některé typy výherních automatů v Las Vegas disponují bezdrátovou nabíječkou pro nabití telefonu. Nabíječka sice je v zorném poli hráče a v dosahu jeho rukou, ale zlodějům pracujícím ve skupině stačí odlákat pozornost na zlomek vteřiny.

  👍 Dobrá rada

  Bezdrátové nabíječky na výherních automatech buď vůbec nepoužívejte, nebo buďte ostražití. Jakmile se k vám někdo cizí přiblíží a dá se s vámi do řeči, dost možná v ten samý okamžik komplic sáhne po mobilu.

 13. Bez sexu a bez peněz

  Známé rčení praví, že co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Takže v podstatě nic nebrání tomu pozvat si na hotelový pokoj děvče, které to má rádo a za peníze ještě víc.

  Většina prostitutek v Las Vegas si nevydělává sexem, ale krádežemi. Po příchodu do hotelového pokoje navrhnou klientovi, ať se jde do koupelny osprchovat. Zatímco teče v koupelně voda proudem, děvče prodejné vybírá své oběti kapsy, peněženku a vlastně vše, co má v pokoji nějakou cenu. Zmizí dřív, než se otevřou dveře koupelny.

  👍 Dobrá rada

  Chcete-li si ve Vegas trochu zašpásovat, nevoďte si dámské návštěvy do pokoje, anebo nepřistupujte na jejich sprchovací návrh.

 14. Asijská pověrčivost a neexistující patra hotelu

  Hotely v Las Vegas vychází vstříc své početné klientele z Asie a z číslování pater obvykle vynechávají třináctku a čísla začínající na čtyřku. Po 39. patře tak rovnou následuje patro padesáté. Hotely toho navíc chytře využívají v promo materiálech, když nabízí výhled na Strip z 51. patra. Co naplat, že se ve skutečnosti jedná o patro jednačtyřicáté.

 15. Fotka s filmovými postavami na Stripu

  Po Stripu chodí lidi v kostýmech z filmů a seriálů a velmi ochotně nabízí, že se s vámi vyfotí. Spousta lidí si v tu chvíli neuvědomí, že za fotku se platí. Postavy v kostýmech jsou profíci, kteří umí cenu fotky vyšroubovat dost vysoko. Za jeden snímek můžete zaplatit až $501 104 Kč.

  👍 Dobrá rada

  Jestliže po společné fotce toužíte, vždy se nejprve domluvte na ceně a až poté ji pořiďte. Obvykle se za fotku platí $5110 Kč$10221 Kč, nicméně člověk v kostýmu se z vás vždy pokusí dostat víc.

 16. Nenakupujte v hotelových obchodech

  Obchody s potravinami a suvenýry uvnitř hotelů jsou předražené. Provozovatelé se spoléhají na to, že lidé jsou pohodlní a raději zaplatí vyšší cenu, než aby šli nakupovat jinam.

  👍 Dobrá rada

  Stejné nebo velmi podobné zboží pořídíte v samoobsluze za výrazně nižší cenu. Nemusíte chodit nikam daleko, často stačí přejít ulici na Stripu.

💬 Setkali jste se v Las Vegas s jiným trikem nebo podvodem? Napište do diskuze pod článkem, čtenáři to ocení. Také si můžete přečíst, jak se podvádí turisté v New Yorku.

Diskuze k článku (6)

M

Už jsem by v Las Vegas 9x ale nic z uváděných podfuků jsem tam nezaregistroval.

Odpovědět

Nikdy jsem se s nicim podobnym ve Vegas nesetkala. Jsou vsude camery. Naopak – v restauraci zaskocilo stare dame a hned ji pribehlo nekolik lidi pomoci. Pani upadla na parkovisti u obchodaku a hned ji lide pomohli. Stane se tohle u nas? Citim se tam mnohem bezpecneji nez v Praze! Je to uzasne mesto! …a i okoli je nadherne …

Odpovědět

Zdravicko,

je nekde v Las Vegas úschovna zavazadel? Nebo myslíte si, že když sednu do kasína s obrovským kufrem, že jim to nebude vadit?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Janulka: Zdravím, záleží, jak dlouho tam budete. Nicméně vzhledem k tomu, že casína jsou přízemí hotelů, vadit to asi nebude.

Pokud potřebujete uschovat zavazadla, neměl by to být problém v hotelu, kde budete bydlet. Případně je úschovna zavazadel v Las Vegas poblíž letiště.

Odpovědět

Mockrát děkuji. Jde o to, že se ve 3 odpoledne vystěhujeme z pokoje a autobus nám jede až v 1 ráno, tak se nám nechce zbytečně platit za hotel.

Odpovědět

@Janulka: Zkuste poprosit v hotelu, jestli byste si ho tam po check-outu nemohli ještě pár hodin nechat uschovaný.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.