Grand Canyon West Rim: Indiánská rezervace, co vidět a vstupenky

Petr Novák

Grand Canyon patří mezi nejkrásnější místa v Americe, výhled na největší kaňon na světě si zapamatujete navždy. Až 1 600 metrů hluboká údolí tvarovala řeka Colorado milióny let. Velký kaňon leží ve státě Arizona, jeho západní okraj West Rim je dosažitelný z Las Vegas. Autem to trvá přibližně tři hodiny.

Grand Canyon West Rim: Indiánská rezervace, co vidět a vstupenky | © Petr Novák

 1. Obsah článku
  1. Grand Canyon West provozuje indiánský kmen Hualapai
  2. Co dělat v Grand Canyon West
  3. Eagle Point
  4. Guano Point
  5. Hualapai Ranch
  6. Rady pro návštěvníky
  7. Fotky Grand Canyon West

  Grand Canyon West provozuje indiánský kmen Hualapai

  Celou oblast kolem Grand Canyon West má ve správě indiánský kmen Hualapaiů. Jejich útočiště se kdysi táhlo od Grand Canyonu kolem slavné Route 66 až k San Franciscu na půdě o rozloze 5 milionů akrů. Toto území se postupně zmenšovalo, Hualapaiové ale nevymírali a stále drželi při sobě.

  V roce 1988 začali zpřístupňovat své území široké veřejnosti. Jednak aby turisté měli možnost seznámit se s jejich tradicemi a kulturou a jednak aby finančně zabezpečili budoucí generace Hualapaiů. Od té doby budují další atrakce a ačkoliv se někomu může zdát, že se snaží jen vyrýžovat co nejvíce peněz, pravda je jinde. Hualapaiové se úspěšně přizpůsobili dnešní době a snaží se, aby přežili nejen oni, ale i jejich kultura.

 2. Co dělat v Grand Canyon West

  🎟️ Grand Package

  Základní balíček zahrnuje vstupné do areálu a na Grand Canyon Skywalk. Navštívit můžete místa Eagle Point, Guano Point a Hualapai Ranch. Cena se v závislosti na zvoleném termínu pohybuje mezi $641 516 Kč$701 659 Kč.

  🎟️ Grander Package

  Balíček zahrnuje všechno z Grand Package a navíc poukázku na jedno jídlo v restauraci. Cena se pohybuje v rozmezí $852 014 Kč$912 156 Kč.

  🎟️ Grandest Package

  V ceně balíčku je vstupné do areálu a na Skywalk. Navíc zahrnuje 12-15 minutový let vrtulníkem, se kterým klesnete o 1 067 metrů až na dno Grand Canyonu. Tam přesednete na loď a splavíte část Colorado River. Helikoptéra vás následně dopraví zpět na začátek zážitku. Balíček nezahrnuje jídlo. Cena začíná na $3137 416 Kč.

  🎟️ Grandiose Package

  Akční balíček zahrnuje vstupné, oběd a především celodenní zážitek spočívající ve sjíždění řeky Colorado na raftech. Cena za osobu začíná na $3999 454 Kč.

  🎟️ Příplatkové balíčky

  Ke všem balíčkům si lze za $21498 Kč dokoupit voucher na jídlo ve Sky View Restaurant. Za $39924 Kč si lze zaplatit projížďku na 975 metrů dlouhé zip-line ve výšce 152 metrů nad hranou kaňonu.

  🎟️ Vstupenky do Grand Canyon West

  Uvedené ceny jsou aktuální k 24. březnu 2023, detailní popis programu naleznete níže. Vstupenky si můžete objednat na oficiálních stránkách Grand Canyon West.

  Oblast není součástí národního parku Grand Canyon, který je vzdálený pět hodin jízdy autem. Proto zde neplatí America the Beatiful Pass.

 3. Eagle Point

  Eagle Point je hlavní stanoviště, jeho dominantou je unikátní vyhlídková plošina Grand Canyon Skywalk s průhlednou podlahou.

  Odvážlivci mohou fotit z okraje skály, pod kterým je propast o hloubce více než tisíc metrů. Místo se velmi rychle zaplní lidmi, kteří se různě vplétají do záběru. Z tohoto místa je dobrý výhled na Skywalk a pokud na něj budete chodit po jednom, pořídíte dobré fotky známého či kamaráda na něm.

  V Eagle Point dále je velký amfiteátr s domorodými hudebníky, tradiční indiánská teepee a v neposlední řadě bistro s občerstvením.

 4. Guano Point

  Guano Point je od Eagle Point vzdálený tři kilometry, přepraví vás tam autobus. Budete-li mít hlad, můžete se najíst v bufetu s venkovním posezením a krásným výhledem na okolí.

  Po jídle se doporučuji projít po cestičce dlouhé přibližně 350 metrů až k místu Hitchpoint Hike. Na samém okraji útesu jsou pozůstatky 2 700 metrů dlouhé lanovky, která usnadňovala život pracovníkům při těžbě guána. Lanovka byla zničena, když pilot americké armády při neoprávněném přeletu Grand Canyonu přetrhl její lana.

  Zato stojí vylézt na vrchol skalnatého kopce, právě odsud je jednoznačně nejlepší výhled na celý Grand Canyon. Kdo nezdolá kopec, bude litovat.

 5. Hualapai Ranch

  Ranč Hualapai je jako vystřižený z filmů o divokém západě. Podívat se můžete na kovbojské představení s ukázkou lasování, házení tomahawku nebo se svézt v pravém indiánském povoze.

  Za příplatek můžete na ranči přenocovat nebo se svézt na koni

 6. Rady pro návštěvníky

  🗺️ Kde leží Grand Canyon West

  Grand Canyon West leží tři hodiny (206 km) jízdy autem od Las Vegas. Právě půjčené auto je nejlepší způsob, jak se na místo dopravit. Projedete se na americké dálnici v poušti a cestou se můžete zastavit u známé přehrady Hoover Dam.

  Parkování u vchodu do Grand Canyon West je zdarma, k navigaci použijte polohu na Google Mapách.

  🚌 Autobusový výlet z Las Vegas

  Pokud dáváte přednost organizovanému výletu, můžete se do Grand Canyon West Rim vypravit autobusem z Las Vegas. V ceně je zahrnuta doprava klimatizovaným autobusem, vstupenky, oběd a zastávka na focení u přehrady Hoover Dam. Více informací o zájezdu

  🕒 Otevírací doba Grand Canyon West

  Grand Canyon West je přístupný každý den v roce včetně státních svátků. Otevřeno je od 8:00 do 18:00, poslední vstup je umožněn v 17:00.

  Přes zimu od listopadu do března může být provozní doba zkrácena.

  💡 Co je dobré vědět

  Mezi vstupní branou a jednotlivými zastávkami jezdí pravidelně bezplatné autobusy, do kterých můžete nastupovat dle libosti. Doba strávená na jednotlivých stanovištích není nijak limitována.

 7. Fotky Grand Canyon West

  Grand Canyon West Rim: Indiánská rezervace, co vidět a vstupenky | © Petr Novák

  Grand Canyon West Rim: Indiánská rezervace, co vidět a vstupenky | © Petr Novák

  Grand Canyon West Rim: Indiánská rezervace, co vidět a vstupenky | © Petr Novák

  Grand Canyon West Rim: Indiánská rezervace, co vidět a vstupenky | © Petr Novák

  Grand Canyon West Rim: Indiánská rezervace, co vidět a vstupenky | © Petr Novák

Diskuze k článku (9)

Tohle místo je ke Grand Canyonu asi nejblíže k Las Vegas, že? Pak se chci zeptat, základní vstupné je tedy 44 dolarů. Má cenu jít sem, když nás zajímá jen výhled a samotný kaňon? Pak jsem našel tohle obsahuje to i horskou dráhu NY NY v Las Vegas a jednu atrakci na Stratosphere, kam chceme jít, vyplatí se tedy pořídit tuhle kartu?

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Denisi,
přesně tak, tohle místo je nejblíž od Las Vegas. Ohledně Las Vegas Passu – pokud chcete jít jen na Grand Canyon West, Stratosphere a NYNY, tak je to tak na hraně. U toho pasu se za Grand Canyon připlácí drobný poplatek.

Zároveň si myslím, že je na vašem místě zbytečné si kupovat tu vyšší třídu vstupenek na GC.

Udělal bych to tak, že bych si koupil Pass, ale s tím, že zajdete ještě na další dvě atrakce… třeba na Eiffelovku nebo do muzea mafie.

Odpovědět

A je lepší si radši zajet do Grand Canyon village, ikdyž je to dál?
Pokud bych nejel do Westu, tak asi nemá ten pass smysl. Nicméně orientačně kolik stojí individuální vstup na Eiffelovku, nebo do muzea mafie? Stojí to za to?
Nebo máš konkrétní typy, co v Las Vegas ještě navštívit?
Zatím chceme projít strip, stratosphere, obchod coca coly, NY NY……

Odpovědět

Záleží, jak dlouho se tam budete chtít zdržovat a tak… zase to zabere víc času a víc benzínu. Já si myslím, že ten West stačí. Ten výhled tam odsud je fakt špičkový, asi nemá moc cenu jezdit dál. Ušetříte tak čas na další atrakce z toho Vegas Passu. Ale stejně tak, pokud nechcete vyloženě rozhazovat prachy, tak ten Skywalk nemá moc cenu.

Eiffelovka je za 11,50 dolarů přes den a 15,50 dolarů večer… mafiánské muzeum za 19,95 dolarů.

Tipy – hodně záleží na tom, co vás zajímá a kolik budete mít času. Docela zajímavý zážitek bylo taky CBS Television Center… NY NY i obchod Coca Coly je přímo na Stripu, to se dá zvládnout za jeden večer spolu s fontánama a tak.

Odpovědět

Zdravím,

nemáte někdo tipy k Antelope Canyonu? Slyšela jsem třeba, že je dobré ho navštívit mezi 11 a 13:00, aby slunce svítilo seshora a krásně osvětlilo přírodní scenérii uvnitř skal. Jinak je prý uvnitř tma.
Za případné tipy díky.

Odpovědět

Ahoj, chci se zeptat, jestli jsem to správně pochopila, tak do grand canyon south by měl platit annual pass, kdežto do west se musí zaplatit jiné vstupné?

Odpovědět

Ahoj Magdo, pochopila jsi to správně.

Odpovědět

Ahoj,
v létě plánuji cestu do USA, při které strávím 3 – 4 dny v Las Vegas. Z časových možností mám na výběr ze dvou výletů. Prvním je návštěva Národního parku Zion, druhým návštěva Grand Canyon West. Osobně bych radši viděl Grand Canyon, ale na internetu jsem často četl, že návštěva Grand Canyon West Rim se nedá srovnat s South Rim, která je mnohem lepší. Nevím jestli to je pravda, proto bych se rád zeptal na Váš názor. Myslíte, že West Rim stojí za návštěvu, nebo byste radši zvolil Zion?

Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět

Dobrý den,
od 11-14.11. budu v Las vegas a ráda bych se dostala do Grand Canyonu. Autem si sama netroufnu, můžete mi prosím doporučit nějaký organizovaný výlet s vyzvednutím v hotelu a zpět také k hotelu? Anglicky moc neumím. Na odkazy s možností výletů jsem klikla , ale už nikde nebylo volno. Ráda se i k němu na cestu připojím …
Moc děkuji za radu.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA