Coca Cola Store v Las Vegas: Ochutnejte 16 limonád z celého světa

Petr Novák

Když už, tak před sladkou vodou z Atlanty dávám osobně přednost Kofole, ale návštěvu dvoupatrového Coca Cola Store v Las Vegas jsem si nemohl nechat ujít. Vstup je zdarma a leckteré nabízené suvenýry jsou natolik bizarní, že stojí za to vidět na vlastní oči. Navíc v obchodě můžete ochutnat licencované limonády od Coca Coly z celého světa.

World of Coca Cola | © Petr Novák, © Wes Dickinson / Flickr.com

Tričko s vůní Coca Coly, půlmetrová pokladnička a další suvenýry

V Americe má Coca Cola mnohem vyšší společenský status než u nás, kde je to jen limonáda s 27 kostkami cukru v jednom litru. Najdete ji snad v každém fast-foodovém řetězci (a ten najdete snad na každém rohu), v obchodech, restauracích, prostě všude. A protože Američané jsou oproti nám mnohem zapálenější, neváhají si na sebe vzít tričko s logem jejich oblíbeného nápoje.

Ve World of Coca-Cola jich na výběr mají několik regálů. Některá trička voní po Fantě, Spritu či Coca Cole samotné, přičemž vůně má vydržet hned několik vyprání. Skleničky, hrníčky, popelníky, prostěradla, osušky, čepice… to vše koupíte v kdejakém fanshopu. V Coca Cola Store si můžete koupit kšiltovku s otvírákem na lahve na vnitřní straně kšiltu nebo 58 cm vysokou pokladničku ve tvaru lahve Coca Coly.

Stojí $18.95 (419 Kč) a ačkoliv obchod slibuje dodání kamkoliv na světě, vyplatí se ji odvézt osobně. Jste-li rádi středem pozornosti, je to dobrý způsob, jak rychle a snadno navázat rozhovor třeba s letištním personálem. Prohlédnout tento originální suvenýr si můžete na fotografii, na níž pózuje kamarád Jacek z Katovic, jenž si ji neváhal koupit.

Obchod se suvenýry Coca Cola v Las Vegas | © Petr Novák

Ochutnejte malinovou Coca Colu a rybízovou limonádu z Mauricia

Nebyl by to obchod Coca Coly, kdyby nešlo tuto limonádu ochutnat. Bistro leží v horním patře obchodu a stojí za návštěvu i když jste na redukční dietě nebo sladkým nápojům neholdujete.

Ochutnat v něm můžete unikátní malinovou Coca Colu, která se prodává jen na několika málo místech v USA. Za sebe mohu říct, že je mnohem lepší než legendární Vanilla Coke, ale pořád je to jen přeslazená limonáda.

V nabídce World of Coca-Cola je také unikátní koštovací set 16 různých limonád z celého světa za $16 (353 Kč). Nabídka se pravidelně obměňuje, narazit můžete na limonádu s příchutí piniových oříšků z Jihoafrické republiky, Fantu Kolita z Kostariky, Inca Colu z Peru nebo limču s příchutí černého rybízu z Mauricia.

Coca Cola Store, Las Vegas | © Petr Novák

Kde je obchod Coca Cola Store a kdy má otevřeno

World of Coca-Cola leží přímo na Stripu mezi hotely Monte Carlo, MGM Grand a New York, New York. Adresa je 3785 Las Vegas Blvd., nemůžete ho minout. U vchodu stojí obří lahev Coca Coly a hned vedle Hard Rock Café a čokoládoví M&M panáčkové.

Otevřeno mají denně od 10:00 do 22:00, v některé státní svátky ale zavírat dřív. Podobně bizarní atrakcí v Las Vegas je Heart Attack Grill.

Diskuze k článku (1)

J

Coca Cola store shop nemá oficiální E-shop? Kdyby zájemce z Evropy si chtěl koupit produkty a suvernyry přes internetový obchod?

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.