Obří obchod Coca Cola v Las Vegas: Malinová cola, půlmetrová lahev a další bizarní suvenýry!

Před colou dávám osobně přednost Kofole, nejlépe točené, ale návštěvu dvoupatrového Coca Cola Store v Las Vegas jsem si nemohl nechat ujít. Vstup je zdarma (to je v Městě hříchů trošku suprise) a leckteré nabízené suvenýry jsou natolik bizarní, že stojí za to vidět na vlastní oči.

World of Coca Cola | © Petr Novák

Tričko s vůní Coca Coly

V Americe má Coca Cola mnohem vyšší společenský význam než u nás, kde je to prakticky jen limonáda s 27 kostkami cukru v jednom litru. Najdete ji snad v každém fast-foodovém řetězci (a ten najdete snad na každém rohu), v obchodech, restauracích, prostě všude. A protože Američané jsou oproti nám mnohem zapálenější, neváhají si na sebe vzít tričko s logem jejich oblíbeného nápoje.

Ve World of Coca-Cola jich na výběr mají několik regálů. Některá trička voní po Fantě, Spritu či Coca Cole samotné, přičemž vůně má vydržet hned několik vyprání. Skleničky, hrníčky, popelníky, prostěradla, osušky, čepice… to vše koupíte v kdejakém fanshopu. Tady si můžete koupit kšiltovku s otvírákem na lahve na vnitřní straně kšiltu nebo 58 cm vysokou pokladničku ve tvaru lahve Coca Coly.

Stojí 15 dolarů a ačkoliv obchod slibuje dodání kamkoliv na světě, vyplatí se ji odvézt osobně. Jste-li rádi středem pozornosti, je to dobrý způsob, jak rychle a snadno navázat rozhovor třeba s letištním personálem. Prohlédnout tento originální suvenýr si můžete na fotografii, na níž pózuje kamarád Jacek z Katovic, jenž si ji neváhal koupit.

Obchod se suvenýry Coca Cola v Las Vegas | © Petr Novák

Malinová Coca Cola a rybízový džus z Mauricia

Nebyl by to obchod Coca Coly, kdyby nešlo tuto limonádu ochutnat. Bistro leží v horním patře obchodu a stojí za návštěvu i když jste na dietě nebo sladkým nápojům neholdujete.

Ochutnat v něm můžete unikátní malinovou Coca Colu, která se prodává jen na několika málo místech v USA. Za sebe mohu říct, že je mnohem lepší než legendární Vanilla Coke, ale pořád je to jen obyčejný nápoj.

V nabídce World of Coca-Cola je také unikátní koštovací set 16 různých limonád z celého světa. Jeho cena je 7 dolarů a v pravidelně obměňované nabídce naleznete třeba limonádu s příchutí piniových oříšků z Jihoafrické republiky, Fantu Kolita z Kostariky nebo Inca Colu z Peru.

Coca Cola Store, Las Vegas | © Petr Novák

Kde je obchod Coca Cola a kdy má otevřeno?

World of Coca-Cola leží přímo na Stripu, mezi hotely Monte Carlo, MGM Grand a New York, New York. Adresa je 3785 Las Vegas Blvd., ale prakticky ho nemůžete minout. U vchodu stojí obří lahev Coca Coly a hned vedle Hard Rock Café a čokoládoví M&M panáčkové.

Otevřeno mají denně od 10:00 do 23:00, v některé státní svátky ale mohou zavírat dřív.

Petr Novák

Diskuze k článku (1 komentář)

Avatar uživatele

Coca Cola store shop nemá oficiální E-shop? Kdyby zájemce z Evropy si chtěl koupit produkty a suvernyry přes internetový obchod?

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.