CBS Television City v Las Vegas: Ovlivněte podobu amerických seriálů

Petr Novák

Máte rádi nevšední zážitky, přičemž muzea a galerie vás zrovna dvakrát neberou? Pokud navíc hltáte americké seriály, budete po přečtení tohoto článku přesně vědět, kam si to v Las Vegas určitě namíříte. Televize CBS (natáčí třeba Big Bang Theory, CSI nebo The Amazing Race) má v hotelu MGM Grand své výzkumné centrum, kde na dobrovolnících testuje chystané, nebo již vysílané seriály.

CBS Television City v Las Vegas: Ovlivněte podobu chystaných seriálů! | © Petr Novák

Obsah článku
  1. Ovlivněte děj a podobu vašeho oblíbeného seriálu
  2. Jedna z mála atrakcí v Las Vegas, která je zdarma…

Ovlivněte děj a podobu vašeho oblíbeného seriálu

Celé to funguje tak, že přijdete do výzkumného centra a půl hodiny až hodinu sledujete jeden díl některého z chystaných seriálů, sitcomů nebo reality show. Co budete sledovat předem nevíte, a to je docela napínavé. Můžete sledovat třeba epizodu vašeho oblíbeného seriálu, která se do vysílání dostane za čtvrt roku nebo nudnou frašku, která se na obrazovku nakonec nedostane.

Forma výzkumu se může u každého pořadu lišit. Když jsem byl v září 2013 v CBS Television City já, pustili nám první díl seriálu Crazy Ones s Robertem Williamsem. Již v průběhu promítání jsme měli za úkol kroutit páčkou v závislosti na tom, jak se nám daná scéna líbí. Od 0 (hrozné, okamžitě přepínám jinam) po 100 (maximální nadšenost).

Po skončení promítání jsme ve zhruba 12členné skupince ještě vyklikali na dotykovém monitoru obsáhlý dotazník. Vyžadoval poměrně pozorné sledování a dobrou znalost angličtiny. Jak hodnotíte vztah Sydney a Simona? Z následujících 20 vlastností vyberte všechny ty, které sedí na Sydney. Co se vám na seriálu líbilo a co ne? Mimo otázek zaměřených na právě promítaný seriál a pár demografických údajů se známkují i jiné seriály vysílané na americké televizi. Vyplnění dotazníku zabralo asi 15 minut.

Odborníci výsledek průzkumu vyhodnotí a tvůrci seriál ještě předtím, než se objeví na obrazovce. Pokud dají na můj názor, seriál Crazy Ones bude okamžitě zrušen. (Aktualizace: Seriál byl zrušen po první sezóně.)

CBS Television City v Las Vegas: Ovlivněte podobu chystaných seriálů! | © Petr Novák

Jedna z mála atrakcí v Las Vegas, která je zdarma…

To nejlepší nakonec – navštívit CBS Television City Research Center můžete zcela zdarma. Za vstup se nic neplatí a podvod to doopravdy není. A co je víc, za účast v průzkumu získáte kupóny na kávu ve Starbucksu zdarma, voucher na 1+1 hotdog zdarma v Nathans (tam stojí za to zajít už jen kvůli poměrně vtipnému způsobu objednávání), slevu 10 % na seriálové suvenýry v obchodě CBS a pár dalších kupónů.

CBS Television City se nachází v prostorách hotelu MGM Grand nedaleko bazénu. Přímo u hotelu je zastávka jednokolejky MGM Grand Station. Po vstupu do budovy se nemůže stát, že do centra netrefíte. Před vstupem stojí naháněči a návštěvu vám v podstatě vnutí.

Otevřeno je denně od 10:00 do 19:00, projekce začínají každou půlhodinu.

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA