CBS Television City v Las Vegas: Ovlivněte podobu chystaných seriálů!

Máte rádi nevšední zážitky, přičemž muzea a galerie vás zrovna dvakrát neberou? Pokud navíc hltáte americké seriály, budete po přečtení tohoto článku přesně vědět, kam si to v Las Vegas určitě namíříte. Televize CBS (natáčí třeba Big Bang Theory, CSI nebo The Amazing Race) má v hotelu MGM Grand své výzkumné centrum, kde na dobrovolnících testuje chystané, nebo již vysílané seriály.

CBS Television City v Las Vegas: Ovlivněte podobu chystaných seriálů! | © Petr Novák

Ovlivněte děj a podobu vašeho oblíbeného seriálu!

Celé to funguje tak, že přijdete do výzkumného centra a půl hodiny až hodinu sledujete jeden díl některého z chystaných seriálů, sitcomů nebo reality show. Co budete sledovat předem nevíte, a to je docela napínavé. Můžete sledovat třeba epizodu vašeho oblíbeného seriálu, která se do vysílání dostane až za čtvrt roku, nebo taky nudnou slátaninu, která se na obrazovku nedostane vůbec.

Forma výzkumu se může u každého pořadu lišit. Když jsem byl v září 2013 v CBS Television City já, pustili nám první díl seriálu Crazy Ones s Robertem Williamsem. Již v průběhu promítání jsme měli za úkol kroutit páčkou v závislosti na tom, jak se nám daná scéna líbí. Od 0 (hrozné, okamžitě přepínám jinam) po 100 (maximální nadšenost).

Po skončení promítání jsme ve zhruba 12členné skupince ještě vyklikali na dotykovém monitoru obsáhlý dotazník. Vyžadoval poměrně pozorné sledování a dobrou znalost angličtiny. Jak hodnotíte vztah Sydney a Simona? Z následujících 20 vlastností vyberte všechny ty, které sedí na Sydney. Co se vám na seriálu líbilo a co ne? Mimo otázek zaměřených na právě promítaný seriál a pár demografických údajů se známkují i jiné seriály vysílané na americké televizi. Vyplnění dotazníku zabralo asi 15 minut.

Odborníci výsledek průzkumu vyhodnotí a na základě jeho dojde k úpravám seriálu ještě předtím, než se objeví na obrazovce. Pokud dají na můj názor, seriál Crazy Ones bude okamžitě zrušen. :-)
CBS Television City v Las Vegas: Ovlivněte podobu chystaných seriálů! | © Petr Novák

Jedna z mála atrakcí v Las Vegas, která je zdarma…

To nejlepší nakonec – navštívit CBS Television City Research Center můžete zcela zdarma. Za vstup se nic neplatí a podvod to doopravdy není. A co je víc, za účast v průzkumu získáte kupóny na kávu ve Starbucksu zdarma, voucher na 1+1 hotdog v Nathans zdarma (tam stojí za to zajít už jen kvůli poměrně vtipnému způsobu objednávání), slevu 10 % na seriálové suvenýry v obchodě CBS a pár dalších kupónů.

CBS Television City se nachází v prostorách hotelu MGM Grand (zobrazit na mapě) nedaleko bazénu, kousek od atrakce CSI: The Experience. Přímo u hotelu je zastávka jednokolejky MGM Grand Station. Po vstupu do budovy se nemůže stát, že do centra netrefíte. Před vstupem stojí naháněči a návštěvu vám v podstatě vnutí.

Otevřeno je denně od 10:00 do 20:30, přičemž projekce začínají každou půlhodinu.

Petr Novák

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.