Grand Canyon Skywalk: Vstupenky, fotky, stojí za návštěvu?

Petr Novák

Grand Canyon Skywalk je unikátní atrakce, která při otevření v roce 2007 obletěla svět. Vyhlídková plošina přesahuje o 20 metrů okraj Velkého kaňonu, přičemž skrze průhlednou podlahu je možné vidět na dno až 240 metrového útesu. Nachází se 206 km východně od Las Vegas, autem k ní dojedete za dvě a půl hodiny.

Grand Canyon Skywalk | © Petr Novák

 1. Tipy pro návštěvníky

  🗺️ Kde je Grand Canyon Skywalk

  Atrakce se nachází v severozápadní části státu Arizona, zhruba dvě a půl hodiny jízdy autem východně od Las Vegas. Právě auto je jediný způsob, jak se ke Grand Canyon Skywalk individuálně dopravit.

  🕒 Otevírací doba

  Skleněný most Grand Canyon Skywalk je přístupný každý den od 9:00 do 18:00 (začátek března až říjen), respektive do 17:00 (listopad až začátek března). Poslední vstupenky se prodávají půl hodiny před zavřením.

  🎟️ Vstupenky na Grand Canyon Skywalk

  Za vstup na Grand Canyon Skywalk zaplatíte $761 679 Kč za osobu. Z toho $501 104 Kč je vstupné do indiánské rezervace Grand Canyon West a $26574 Kč je vstupné na Skywalk.

  K tomu si lze volitelně dokoupit voucher na občerstvení ve Sky View Restaurant, Guano Café a Gwe Ma’Jo Restaurant za $21464 Kč. Kdo má rád adrenalin, za $39861 Kč$44972 Kč si může přidat projížďku po zip-line nebo za $2595 721 Kč let vrtulníkem.

  Vstupenky kupujte v předstihu na webu GrandCanyonWest.com.

  Vstupenka na Grand Canyon Skywalk se prodává jako součást balíčku zahrnujícího další atrakce. Celý balíček vyjde na 87,92 dolarů včetně daní a příplatků, z toho 31,03 dolaru tvoří čistě cena procházky po Skywalku.

 2. Kde se vzal Grand Canyon Skywalk

  Lávku s prosklenou podlahou provozuje v Grand Canyonu indiánský kmen Hualapai, který v této oblasti sídlil a zacílením na cestovní ruch se snaží zabezpečit budoucí generace. Grand Canyon Skywalk je součástí komplexu Grand Canyon West, kde jsou nabízeny také další turistické aktivity.

  Konstrukce Grand Canyon Skywalk unese až 70 tun, což je ekvivalent tisíce lidí vážících 70 kilogramů. Utržení a pádu vyhlídky se bát nemusíte, v jednom okamžiku jich smí na atrakci být nanejvýš 120. Kvůli ochraně skleněné podlahy před poškrábáním si všichni návštěvníci musí obléct návleky na boty.

  Se stavbou Skywalku se začalo v březnu 2004, do provozu byla atrakce uvedena po sérii náročných testů dne 7. března 2007. Plošina údajně odolá větru až do rychlosti 160 km/h a zemětřesení až do 8. stupně Richterovy škály. Kmen Hualapai přišla její výstavba na 31 milionů dolarů.

 3. Stojí Grand Canyon Skywalk za návštěvu?

  To se musí každý rozhodnout sám na základě svých finančních možností, cena za párminutovou procházku po Grand Canyon Skywalk je poměrně vysoká. Pohled skrze skleněnou podlahu na světově unikátní atrakci přináší zajímavý zážitek, nicméně pokud nemáte rezervu v rozpočtu, Skywalk bych vynechal.

  Nevýhodou je striktní zákaz focení na Grand Canyon Skywalk, na vyhlídku si nesmíte vzít ani telefon. Na mostě se sice pohybuje několik fotografů, nicméně za fotky se draze platí a jejich kvalita není nijak závratná. Chcete-li se přesto na Skywalku vyfotit a jste-li ve skupince, rozdělte se. Osoby na vyhlídce je možné vyfotit z prostor u bistra hned vedle.

  Návštěvu Grand Canyon West však doporučuji, plně dostačující je balíček Hualapai Legacy. Budete-li se pohybovat v okolí Las Vegas, doporučuji prohlídku spojit s půjčením kabrioletu.

 4. Fotky Grand Canyon Skywalk

  Grand Canyon Skywalk | © Petr Novák

  Grand Canyon Skywalk | © Petr Novák

  Grand Canyon Skywalk | © Pixabay.com

Diskuze k článku (9)

navštívil jsem Skywalk v prosinci roku 2007 najít k němu cestu je skutečně dobrodružná věc protože na dálnici je pouze jeden big board a před ním se musí odbočit
nejdříve je cesta pěkná asfaltová mezi nádhernými
Joshua trees ,poté se odbočí na prašnou a kamenitou cestu po které se jede asi 25 mil a pak dojedete na parkoviště kde zanecháte auto a jdete si koupit vstupenku
zde Vás čeká velké překvapení chcete si koupit lístek za inzerovanou cenu kterou víte z internetu avšak indiánka v pokladně Vám zdělí že si musíte koupit trip za $80
jinak se tam nedostanete
v době kdy jsem tam byl to bylo ještě jedno velké staveniště a budova u podkovy byla jen ocelový skelet
docela zklamání
avšak pohled sklem dolů do canyonu – super zážitek
rád jsem ty peníze obětoval

Odpovědět

Zdravím, ráda bych se zeptala, zda se dá vůbec k nějakému parku v Americe dostat jinak než autem… není mi totiž ještě 21 tudíž nemám možnost si auto půjčit… díky předem za info :)

Odpovědět

Ahoj Mončo,
určitě to jde. Když k tomu místu nebudou jezdit autobusy nebo vlaky, tak tam určitě nějaká cestovka bude pořádat zájezdy. :-)

Odpovědět

Ahojte
planujem cestu do GC v septembri. ale neviem sa rozhodnut medzi north rim alebo west rim kde je skywalk. budem vyrazat z las vegas. viem ze cesta na severnu hranicu je dlhsia ale ak vstup zo zapadu vyjde na jednu osobu cez 80 usd tak sa to asi oplati. o ten samotny skywalk mi ani tak nejde . skor o vyhlady. tam na tej severnej strane sa plati len 25usd za vstup autom? a premavaju tam dake shuttle bus alebo aky je rozdiel v tychto dvoch miestach. Mam na GC bohuzial len jeden den. dakujem

Odpovědět

@tomas: Podle meho je nejlespi South Rim – tedy ani jedna z tebou uvedenych moznosti :o) Od Las Vegas je to ale cesta na pul dne.

Odpovědět

@tomas: @Mesi:
Naprostý souhlas. Stačí ti na vstup jen Beautiful Pass…můžeš tam pak využít shuttle bus na Hermit’s rest, zpět na El Tovar jsme šli pěšky, jdeš celou dobu po stezce po okraji s nezapomenutelnými výhledy…a to doslova.

Odpovědět

Zdravím, chceme vyrazit z Vegas, budeme mít půjčené auto a jelikože chceme navštívit mimo jiné i Sequia a Yosemiti, asi budeme pořizovat beatiful pass.. tedy tohle by mělo být zařízené. Zeptám se.. pochopil jsem pokud chci z GC vidět co nejvíc v rámci 1 dne doporučíte South rim? Silnice kolem, které vidím na malě jsou běžně sjízdné? Zastavím popojdu, vyfotím? Nebo? Případně doporučíte mi rozumný nocleh pro 4, místo, kde by jsme přečkali noc a udělali GC za dva dny s co nejvíce legrací za co nejméně nákladů? Mě osobně by zajímal i Bryce canyon.. ale to je vlastně druhá strana, takže asi smolík :-)… vítám jakoukoliv radu.. chceme strávit v Californii plus mínus 20 dní s touto cestou do Vegas a okolí.. Máte tip na pěknou lokalitu k vidění?

Odpovědět

@Pavel: Ahoj Pavle, mrkni na články road trip po západě USAroad trip po národních parcích USA. Myslím, že tam najdeš přesně to, co hledáš. :-)

Odpovědět

Prodám Annual Pass, platný do září 2019, cena 500 Kč. Tel. 603449731

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.