Grand Canyon Skywalk: Reportáž z návštěvy vyhlídky s prosklenou podlahou

Grand Canyon Skywalk je unikátní atrakce, která při otevření v roce 2007 obletěla svět. Vyhlídková plošina přesahuje o 20 metrů okraj Velkého kaňonu, přičemž skrze průhlednou podlahu je možné vidět na dno až 240 metrového útesu.

Grand Canyon Skywalk | © Petr Novák

Kde se vzal Grand Canyon Skywalk?

Světově unikátní lávku s prosklenou podlahou provozuje v Grand Canyonu indiánský kmen Hualapai, který kdysi v této oblasti sídlil a zacílením na cestovní ruch se snaží zabezpečit budoucí generace. Součástí celého komplexu Grand Canyon West, který leží přibližně tři hodinky jízdy autem z Las Vegas.

Konstrukce Grand Canyon Skywalk unese až 70 tun, což je ekvivalent pro tisíc lidí vážících 70 kilogramů. Utržení a pádu vyhlídky se bát nemusíte, v jednom okamžiku jich smí na atrakci být nanejvýš 120. Kvůli ochraně skleněné podlahy před poškrábáním si všichni návštěvníci musí obléct návleky na boty.

Se stavbou Skywalku se začalo v březnu 2004, do provozu byla atrakce uvedena po sérii náročných testů dne 7. března 2007. Plošina údajně odolá větru až do rychlosti 160 km/h a zemětřesení až do 8. stupně Richterovy škály. Kmen Hualapai přišla její výstavba na 31 milionů dolarů.

Grand Canyon Skywalk | © Petr Novák

Stojí to za návštěvu?

To se musí každý rozhodnout sám na základě svých finančních možností. Za jednu procházku po Grand Canyon Skywalk v délce řádově pár minut zaplatíte v přepočtu 600 Kč. Pohled skrze skleněnou podlahu na světově unikátní atrakci přináší zajímavý zážitek, nicméně pokud bojujete s rozpočtem, Skywalk bych na vašem místě vynechal.

Další věcí je striktní zákaz fotografování a natáčení na Grand Canyon Skywalk. Na mostě se sice pohybuje několik fotografů, kteří vás vyfotí, nicméně za fotky se draze platí a jejich kvalita není nikterak závratná. Chcete-li se přesto na Skywalku vyfotit a jste-li ve skupince, rozdělte se. Osoby na vyhlídce je možné vyfotit z prostor u bistra hned vedle.

Návštěvu Grand Canyon West však doporučuji, plně dostačující je balíček Hualapai Legacy. Budete-li se pohybovat v okolí Las Vegas, doporučuji prohlídku spojit s pronájmem kabrioletu typu Ford Mustang.

Grand Canyon Skywalk | © Petr Novák

Instrukce pro návštěvníky

Atrakce se nachází v severozápadní části státu Arizona, asi 200 km a tedy 3 hodiny jízdy autem od Las Vegas. Právě auto je jediný způsob, jak se ke Grand Canyon Skywalk individuálně dopravit. Doporučuji do výbavy přibalit nebo zapůjčit GPS navigaci, zbavíte se tak hory starostí.

Vstupné na Grand Canyon Skywalk se prodává jako součást balíčku zahrnujícího další atrakce. Celý balíček vyjde na 87,92 dolarů včetně daní a příplatků, z toho 31,03 dolaru tvoří čistě cena procházky po Skywalku.

Petr Novák

Diskuze k článku (9 komentářů)

navštívil jsem Skywalk v prosinci roku 2007 najít k němu cestu je skutečně dobrodružná věc protože na dálnici je pouze jeden big board a před ním se musí odbočit
nejdříve je cesta pěkná asfaltová mezi nádhernými
Joshua trees ,poté se odbočí na prašnou a kamenitou cestu po které se jede asi 25 mil a pak dojedete na parkoviště kde zanecháte auto a jdete si koupit vstupenku
zde Vás čeká velké překvapení chcete si koupit lístek za inzerovanou cenu kterou víte z internetu avšak indiánka v pokladně Vám zdělí že si musíte koupit trip za $80
jinak se tam nedostanete
v době kdy jsem tam byl to bylo ještě jedno velké staveniště a budova u podkovy byla jen ocelový skelet
docela zklamání
avšak pohled sklem dolů do canyonu – super zážitek
rád jsem ty peníze obětoval

Odpovědět

Zdravím, ráda bych se zeptala, zda se dá vůbec k nějakému parku v Americe dostat jinak než autem… není mi totiž ještě 21 tudíž nemám možnost si auto půjčit… díky předem za info :)

Odpovědět

Ahoj Mončo,
určitě to jde. Když k tomu místu nebudou jezdit autobusy nebo vlaky, tak tam určitě nějaká cestovka bude pořádat zájezdy. :-)

Odpovědět

Ahojte
planujem cestu do GC v septembri. ale neviem sa rozhodnut medzi north rim alebo west rim kde je skywalk. budem vyrazat z las vegas. viem ze cesta na severnu hranicu je dlhsia ale ak vstup zo zapadu vyjde na jednu osobu cez 80 usd tak sa to asi oplati. o ten samotny skywalk mi ani tak nejde . skor o vyhlady. tam na tej severnej strane sa plati len 25usd za vstup autom? a premavaju tam dake shuttle bus alebo aky je rozdiel v tychto dvoch miestach. Mam na GC bohuzial len jeden den. dakujem

Odpovědět

@tomas: Podle meho je nejlespi South Rim – tedy ani jedna z tebou uvedenych moznosti :o) Od Las Vegas je to ale cesta na pul dne.

Odpovědět

@tomas: @Mesi:
Naprostý souhlas. Stačí ti na vstup jen Beautiful Pass…můžeš tam pak využít shuttle bus na Hermit’s rest, zpět na El Tovar jsme šli pěšky, jdeš celou dobu po stezce po okraji s nezapomenutelnými výhledy…a to doslova.

Odpovědět

Zdravím, chceme vyrazit z Vegas, budeme mít půjčené auto a jelikože chceme navštívit mimo jiné i Sequia a Yosemiti, asi budeme pořizovat beatiful pass.. tedy tohle by mělo být zařízené. Zeptám se.. pochopil jsem pokud chci z GC vidět co nejvíc v rámci 1 dne doporučíte South rim? Silnice kolem, které vidím na malě jsou běžně sjízdné? Zastavím popojdu, vyfotím? Nebo? Případně doporučíte mi rozumný nocleh pro 4, místo, kde by jsme přečkali noc a udělali GC za dva dny s co nejvíce legrací za co nejméně nákladů? Mě osobně by zajímal i Bryce canyon.. ale to je vlastně druhá strana, takže asi smolík :-)… vítám jakoukoliv radu.. chceme strávit v Californii plus mínus 20 dní s touto cestou do Vegas a okolí.. Máte tip na pěknou lokalitu k vidění?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pavel: Ahoj Pavle, mrkni na články road trip po západě USAroad trip po národních parcích USA. Myslím, že tam najdeš přesně to, co hledáš. :-)

Odpovědět

Prodám Annual Pass, platný do září 2019, cena 500 Kč. Tel. 603449731

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.