Paris Las Vegas: Hotel s casínem, který má i vlastní Eiffelovku

Jste-li majitelem hotelu v Las Vegas, nejen, že na tom finančně nejste asi úplně špatně, ale především musíte umět zaujmout. Obyčejným hotýlkem ve Městě hříchů nikoho nezaujmete.

Tady frčí fontány Bellagia, adrenalinové atrakce na vrcholu hotelu Stratosphere nebo Eiffelovka. Její 165metrovou repliku naleznete u hotelu Paris Las Vegas.

Paris Las Vegas | © Petr Novák

Mohla být i větší…

Se stavbou hotelového komplexu se započalo v roce 1997, přičemž na úplném začátku se počítalo s tím, že bude Eiffelovka věrnou kopií s výškou 300,6 metru. Tyto plány zhatilo nedaleké letiště a s ním související bezpečnostní předpisy.

Ve srovnání s originálem je tak lasvegaská Eiffelovka poloviční. Přesto nabízí jeden z nejlepších výhledů na město, vyplatí se na ni zajít zejména po setmění, kdy Vegas ozáří neony.

Eiffelovka v Paris Las Vegas si zahrála dokonce v katastrofickém snímku 2012. Bohužel ji tam, stejně jako zbytek Stripu, kompletně zničili.

Kolik vstup na atrakci stojí?

Vypravit na vrcholek Eiffelovky se můžete, aniž byste museli být přímo v hotelu Paris Las Vegas ubytovaní.

Cena vstupného se liší v závislosti na tom, zdali ji navštívíte ve dne (resp. od 9:30 do 19:15), nebo večer (od 19:15 do uzavření). Večerní prohlídka, kdy uvidíte krásně nasvícené Vegas, je samozřejmě dražší:

  • Denní vstupné pro dospělého vyjde na 11,50 dolarů, děti do 12 let a senioři na 60 let zaplatí 7,50 dolarů a za 17,50 dolarů je možné koupit vstupenku, se kterou můžete přeskočit čekací frontu.
  • Večerní vstupné vyjde dospělého na 15,50 dolarů, dítě a seniora na 10,50 dolarů a Express Pass je k dispozici za 22,50 dolarů.

Cestujete-li s rodinou, můžete si dvě vstupenky pro dospělého a dvě pro dítě koupit za výhodných 32 dolarů (denní), resp. 47 dolarů (večerní).

Eiffelovka je otevřena od pondělí do pátku od 9:30 do 00:30 a o víkendech od 9:30 do 1:00 hodiny ráno.

Paris Las Vegas naleznete na adrese 3655 Las Vegas Boulevard South, přímo u hotelu leží zastávka jednokolejky Bally’s / Paris Las Vegas.

Petr Novák

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.