Vyhlídkový let nad Grand Canyonem: Neochuďte se o životní zážitek!

Grand Canyon je sám o sobě přírodní pamětihodností, na kterou budete zírat s otevřenými ústy. Kaňon se vyvíjel po miliony let, vám doporučuji k jeho prozkoumání věnovat alespoň pár dní.

Ty můžete strávit procházkou po Grand Canyon Skywalk (vyhlídková plošina s prosklenou podlahou, sjezdem řeky a vyhlídkovým letem na údolím. Právě z paluby letadla či vrtulníku budete mít nejlepší výhled na 446 kilometrů dlouhý Grand Canyon. Je to zážitek, který si nelze nedopřát!

Vyhlídkový let nad Grand Canyonem: Neochuďte se o životní zážitek! | © Tony in WA

Vrtulníkem nebo letadlem přímo z Las Vegas

Nejpohodlnější je let letadlem či vrtulníkem ke Grand CanyonuLas Vegas, které jistě neopomenete navštívit. Obě varianty trvají zhruba 3 – 4 hodiny, letadlem vás to vyjde zhruba na 200 – 400 dolarů, vrtulníkem na 250 – 500 dolarů.

Cena se liší v závislosti na konkrétním místě odletu (odlety ze Stripu a z hlavního letiště jsou dražší), času letu (za západ slunce se připlácí) a termínu rezervace (doporučuji rezervovat včas, nebo se přizpůsobit zbylým místům).

Nabízených programů a tras letů je vždy několik, obvykle se nabízí let nad přehradou Hoover Dam či nad lasvegaským Stripem.

Rady, tipy a na co si dát pozor

Tak jako u všech smluv, ujistěte se, co je a co není v ceně. Pokud je cena za let podezřele nízká, zbystřete pozornost a ujistěte se, že nebudou účtovány žádné další poplatky.

Příplatky se poměrně logicky vybírají za faktory zvyšující dojem ze zážitku. Víc tak zaplatíte za let v době západu slunce, místo na předním sedadle vrtulníku či dostupnější letiště. U některých společností bývá odvoz na místo odletu a poté zpět do hotelu zdarma.

Lety si můžete rezervovat také s odletem přímo od Grand Canyonu. Jejich cena začíná těsně pod 200 dolary za osobu včetně poplatků:

Diskuze k článku (1 komentář)

Ríša (1)
12.5.2013
12:54

Tenhle let jsme absolvovali na jaře, když jsme s manželkou objížděli Národní parky na západním pobřeží USA. Letěli jsme přes společnost Papillon a jednalo se o životní zážitek, doporučuju!!!

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.