Vyhlídkový let nad Grand Canyonem: Neochuďte se o životní zážitek!

Grand Canyon je sám o sobě přírodní pamětihodností, na kterou budete zírat s otevřenými ústy. Kaňon se vyvíjel po miliony let, vám doporučuji k jeho prozkoumání věnovat alespoň pár dní.

Ty můžete strávit procházkou po Grand Canyon Skywalk (vyhlídková plošina s prosklenou podlahou, sjezdem řeky a vyhlídkovým letem na údolím. Právě z paluby letadla či vrtulníku budete mít nejlepší výhled na 446 kilometrů dlouhý Grand Canyon. Je to zážitek, který si nelze nedopřát!

Vyhlídkový let nad Grand Canyonem: Neochuďte se o životní zážitek! | © Tony in WA

Vrtulníkem nebo letadlem přímo z Las Vegas

Nejpohodlnější je let letadlem či vrtulníkem ke Grand CanyonuLas Vegas, které jistě neopomenete navštívit. Obě varianty trvají zhruba 3 – 4 hodiny, letadlem vás to vyjde zhruba na 200 – 400 dolarů, vrtulníkem na 250 – 500 dolarů.

Cena se liší v závislosti na konkrétním místě odletu (odlety ze Stripu a z hlavního letiště jsou dražší), času letu (za západ slunce se připlácí) a termínu rezervace (doporučuji rezervovat včas, nebo se přizpůsobit zbylým místům).

Nabízených programů a tras letů je vždy několik, obvykle se nabízí let nad přehradou Hoover Dam či nad lasvegaským Stripem.

Rady, tipy a na co si dát pozor

Tak jako u všech smluv, ujistěte se, co je a co není v ceně. Pokud je cena za let podezřele nízká, zbystřete pozornost a ujistěte se, že nebudou účtovány žádné další poplatky.

Příplatky se poměrně logicky vybírají za faktory zvyšující dojem ze zážitku. Víc tak zaplatíte za let v době západu slunce, místo na předním sedadle vrtulníku či dostupnější letiště. U některých společností bývá odvoz na místo odletu a poté zpět do hotelu zdarma.

Lety si můžete rezervovat také s odletem přímo od Grand Canyonu. Jejich cena začíná těsně pod 200 dolary za osobu včetně poplatků:

Diskuze k článku (12 komentářů)

Tenhle let jsme absolvovali na jaře, když jsme s manželkou objížděli Národní parky na západním pobřeží USA. Letěli jsme přes společnost Papillon a jednalo se o životní zážitek, doporučuju!!!

Odpovědět

Kde jste sehnal vrtulník z Las vegas na Grand Canyon za 250 dolaru?

Odpovědět

@Janulka: letadlem 199 USD https://travel.hotels.com/things-to-do/grand-canyon-west-airplane-tour.a184101.activity-details?srp=true&location=Las Vegas&sortBy=price&slimSearchKeyword=Grand%20Canyon
Tech vyletu je tam vic, tohle je nejnizsi cena. Odlety z Vegas. Helikoptery jsem nasel cenove vys a jsou to vylety autobusem z Vegas a pak helikoptera se startem nekde pobliz GC.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Janulka: Ahoj Jančo, letěl jsem před pár lety, od té doby šly ceny nahoru. Let jsem měl od této společnosti. Nejprve se jelo z Las Vegas autobusem do Boulder City, odtud se odlétalo. K dispozici jsou odlety přímo z Las Vegas, vycházejí však dráž.

Odpovědět

Díky moc za tip. My právě máme zatím vybráno toto za 175dolaru odlet z GC West (40min let a 20 min procházka po dně): https://www.maverickhelicopter.com/tour-listing.aspx?departFrom=3&duration=&aircraftType=

A chtěla jsem něco přímo z LV ať nemusíme půjčovat auto, ovšem pořád mi to výjde nejlevněji půjčit auto a pak letět.

Ale díky moc :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Janulka: Doprava z Las Vegas do Boulder City byla v ceně. Pokud si dobře pamatuji, tak nás nabral mikrobus přímo před hotelem.

Odpovědět

@Janulka: mas tedy dve moznosti. Letadlo primo z LV nebo autobusem z LV a helikoptera od GC. Letadlo jsem tu psal od 200 USD, o neco malo drazsi tam jsou helikoptery s vyzvednutim autobusem ve Vegas.

Odpovědět

Ahoj,ma prosim nekdo zkusenost s papillonem a neprijetim potvrzeni za rezervaci.
Platila jsem kartou pres net a napsalo mi booking sucessful a napsalo cislo rezervace,ale bohuzel zadny potvrzovaci email neprisel.co mohu delat?je to ok?psala jsem jim email na RES@PAPILLON.Com,co maji na netu a nic.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Euka: Ahoj, nespadl e-mail do spamu? Kolik času uběhlo od odeslání e-mailu? Číslo rezervace si ulož, nedorozumění se určitě vysvětlí. ;-)

Odpovědět

@Petr Novák:

Ahoj,tak uz se ozvali a poslali mi znovu potvrzovaci email.bylo to uz prave vic nez 24 hodin.ve spamu nebyl,ten jsem kontrolovala porad.tak holt chybicka asi techniky.tak snad to klesani v helikoptere bude super adrenalin.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Euka: Vidíš, že to dobře dopadlo. Vyhlídkový let vrtulníkem je pecka, užijte si to! :-)

Odpovědět
M

Prosím o radu … budeme s ženou v San Franciscu ! Rád bych s nějakou společností – cestovkou
navštívil Grand Canyon a to s odjezdem-odletem s Friska. Má někdo zkušenost či tip jak lze zrealizovat ? Díky Miloš

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.