Let vrtulníkem nad Grand Canyonem: Cena a moje zkušenosti

Petr Novák

Návštěva Grand Canyonu je sama o sobě nádherný zážitek, povýšit ho ještě o úroveň výš můžete výhledem z ptačí perspektivy. Vyhlídkové lety vrtulníkem nabízí několik společností, délka letu se pohybuje mezi 35 a 90 minutami. Nad Grand Canyonem jsem sám letěl, mohu vám tak poradit, podle čeho vybírat a na co si dát pozor.

Let vrtulníkem nad Grand Canyonem: Cena a moje zkušenosti | © Sharon Mollerus / Flickr.com, © Ken Mist / Flickr.com

 1. Vyhlídkové lety vrtulníkem nad Grand Canyonem

  🚁 Grand Canyon včetně Imperial Point (40-50 minut letu)

  Vrtulník startuje v oblasti South Rim Grand Canyon, během letu uvidíte východní část Grand Canyonu, Imperial Point, řeku Colorado, Painted Desert a severní okraj Grand Canyonu.

  Létá se každý den v týdnu vždy po hodině od 8:00 do 17:00. Délka letu je 40-50 minut, cena $3497 708 Kč zahrnuje všechny poplatky.

  🚁 West Rim Grand Canyon, Hoover Dam a Lake Mead (70 minut)

  Délka letu je 35-40 minut, v průběhu něj uvidíte nejen Grand Canyon, ale také přehradu Hoover Dam a jezero Lake Mead. Odlétá se z letiště v Boulder City, v ceně je zahrnut odvoz tam z vašeho hotelu v Las Vegas.

  Tento let jsem osobně zažil. V Las Vegas jsme byli ve dvou, takže jsme ve vrtulníku seděli vepředu hned vedle pilota. To jsou nejlepší místa, za námi seděla skupinka tří dalších turistů. Ačkoliv hodně cestuji a už jsem toho různě po světě viděl dost, na tento let rád vzpomínám.

  Cena za osobu je $4499 917 Kč a zahrnuje všechny příplatky.

  🚁 Grand Canyon West Rim a Las Vegas (90 minut)

  Třetí varianta vyhlídkového letu vrtulníkem začíná a končí na letišti v Las Vegas. Nebudete muset nikam jezdit dodávkou a navíc uvidíte Strip z ptačí perspektivy.

  Během 90minutového letu si prohlédnete poušť Mojave, přehradu Hoover Dam, jezero Lake Mead, pohoří Black Mountains a západní okraj Grand Canyonu. Na závěr pilot proletí přes Strip nad Eiffelovou věží, horskou drahou Big Apple Coaster a monumentálním Caesars Palace.

  Vyhlídkový let stojí $53911 905 Kč za osobu včetně všechny poplatků.

 2. Co je dobré vědět o vyhlídkových letech

  ✈️ Odkud se odlétá

  Vyhlídkové lety nad Grand Canyonem začínají a končí buď přímo v Las Vegas, nebo na menším letišti v oblasti Grand Canyon South Rim. Lety přímo z Las Vegas bývají dražší a obvykle zahrnují vyzvednutí a odvoz zpět do hotelu. Lety ze South Rim jsou obvykle levnější, ale musíte se na vlastní pěst dopravit na místo odletu.

  💵 Cena vyhlídkového letu nad Grand Canyonem

  Největší vliv na cenu zážitku má délka letu, místo odletu a zvolený čas. Vyhlídkové lety při západu slunce jsou dražší. Cena se také liší v závislosti na zvolené společnosti nebo sezóně. Ušetřit můžete i včasnou rezervací.

  ⚠️ Uvedená cena letu nemusí být konečná

  Při porovnávání nabídek vyhlídkových letů si důkladně zkontrolujte, co není zahrnuto v ceně. Čím výhodnější nabídka na první pohled je, tím více je to podezřelé. Některé nabídky nemusejí zahrnovat daň, odletovou taxu nebo poplatek za využití heliportu. Volitelně si většinou můžete připlatit za místo na předním sedadle, za odlet ze Stripu nebo za odvoz z/do hotelu.

  🔎 Kde rezervovat vyhlídkový let vrtulníkem

  Pro vyhlídkové lety vrtulníkem doporučuji Papillon Grand Canyon Helicopters, se kterou mám osobní zkušenosti. Pilot byl fajn chlapík, celou cestu si s námi povídal, vysvětloval nám, co vidíme a zodpovídal mé často hloupé dotazy. Společnost jako jediná létá v části Grand Canyonu, která je dostupná z Las Vegas. Vyhlídkový let doporučuji rezervovat hned, jakmile budete znát termín pobytu. Vyvarujete se tak situaci, že již bude obsazeno.

  💺Nejlepší místo ve vrtulníku

  Většina vrtulníků létá v konfiguraci, kdy vepředu sedí pilot a dva cestující a vzadu jsou další čtyři cestující. Nejlepší výhled je ze dvou sedaček vpředu, což provozovatelé moc dobře vědí. Papillon dává v rezervaci zájemcům možnost o přední místo požádat a pokud jim bude vyhověno, doúčtuje jim $501 104 Kč za osobu. Zasedací pořádek je čistě na rozhodnutí pilota, kvůli bezpečnosti je nutné rovnoměrné vyvážení stroje. Proto se při rezervaci uvádí hmotnost cestujících.

 3. Fotky z vyhlídkového letu nad Grand Canyonem

  Let vrtulníkem nad Grand Canyonem: Cena a moje zkušenosti | © Ronnie Macdonald / Flickr.com

  Let vrtulníkem nad Grand Canyonem: Cena a moje zkušenosti | © Olivier Bruchez / Flickr.com

  Let vrtulníkem nad Grand Canyonem: Cena a moje zkušenosti | © Thank You (23 Millions+) views / Flickr.com

Diskuze k článku (12)

Tenhle let jsme absolvovali na jaře, když jsme s manželkou objížděli Národní parky na západním pobřeží USA. Letěli jsme přes společnost Papillon a jednalo se o životní zážitek, doporučuju!!!

Odpovědět

Kde jste sehnal vrtulník z Las vegas na Grand Canyon za 250 dolaru?

Odpovědět

@Janulka: letadlem 199 USD https://travel.hotels.com/things-to-do/grand-canyon-west-airplane-tour.a184101.activity-details?srp=true&location=Las Vegas&sortBy=price&slimSearchKeyword=Grand%20Canyon
Tech vyletu je tam vic, tohle je nejnizsi cena. Odlety z Vegas. Helikoptery jsem nasel cenove vys a jsou to vylety autobusem z Vegas a pak helikoptera se startem nekde pobliz GC.

Odpovědět

@Janulka: Ahoj Jančo, letěl jsem před pár lety, od té doby šly ceny nahoru. Let jsem měl od této společnosti. Nejprve se jelo z Las Vegas autobusem do Boulder City, odtud se odlétalo. K dispozici jsou odlety přímo z Las Vegas, vycházejí však dráž.

Odpovědět

Díky moc za tip. My právě máme zatím vybráno toto za 175dolaru odlet z GC West (40min let a 20 min procházka po dně): https://www.maverickhelicopter.com/tour-listing.aspx?departFrom=3&duration=&aircraftType=

A chtěla jsem něco přímo z LV ať nemusíme půjčovat auto, ovšem pořád mi to výjde nejlevněji půjčit auto a pak letět.

Ale díky moc :)

Odpovědět

@Janulka: Doprava z Las Vegas do Boulder City byla v ceně. Pokud si dobře pamatuji, tak nás nabral mikrobus přímo před hotelem.

Odpovědět

@Janulka: mas tedy dve moznosti. Letadlo primo z LV nebo autobusem z LV a helikoptera od GC. Letadlo jsem tu psal od 200 USD, o neco malo drazsi tam jsou helikoptery s vyzvednutim autobusem ve Vegas.

Odpovědět

Ahoj,ma prosim nekdo zkusenost s papillonem a neprijetim potvrzeni za rezervaci.
Platila jsem kartou pres net a napsalo mi booking sucessful a napsalo cislo rezervace,ale bohuzel zadny potvrzovaci email neprisel.co mohu delat?je to ok?psala jsem jim email na RES@PAPILLON.Com,co maji na netu a nic.

Odpovědět

@Euka: Ahoj, nespadl e-mail do spamu? Kolik času uběhlo od odeslání e-mailu? Číslo rezervace si ulož, nedorozumění se určitě vysvětlí. ;-)

Odpovědět

@Petr Novák:

Ahoj,tak uz se ozvali a poslali mi znovu potvrzovaci email.bylo to uz prave vic nez 24 hodin.ve spamu nebyl,ten jsem kontrolovala porad.tak holt chybicka asi techniky.tak snad to klesani v helikoptere bude super adrenalin.

Odpovědět

@Euka: Vidíš, že to dobře dopadlo. Vyhlídkový let vrtulníkem je pecka, užijte si to! :-)

Odpovědět
M

Prosím o radu … budeme s ženou v San Franciscu ! Rád bych s nějakou společností – cestovkou
navštívil Grand Canyon a to s odjezdem-odletem s Friska. Má někdo zkušenost či tip jak lze zrealizovat ? Díky Miloš

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.