Jak dlouho platí ESTA do USA (Při splnění podmínek 2 roky)

Petr Novák

Platnost cestovní registrace ESTA jsou dva roky. Pokud se nezmění číslo vašeho cestovního pasu nebo některá z odpovědí ve formuláři ESTA, nemusíte ji při příští cestě vyplňovat znovu. Jak postupovat, pokud dvouletá platnost ESTA chýlí ke konci?

Jak dlouho platí ESTA do USA (Při splnění podmínek 2 roky) | © Unsplash.com

 1. Obsah článku
  1. Co dělat, když mi končí platnost ESTA do USA
  2. Jak prodloužit platnost cestovní registrace ESTA

  Co dělat, když mi končí platnost ESTA do USA

  Zhruba měsíc před koncem platnosti cestovní registrace ESTA vám dorazí email v tomto znění:

  ESTA Expiration Warning?

  ATTENTION! Your travel authorization submitted on (date) via ESTA will expire within the next 30 days. It is not possible to extend or renew a current ESTA. You will need to reapply at :/https/esta.cbp.dhs.gov if travel to the United States is intended in the near future. If there are 30 or more days left on the old authorization you will receive a warning message during the application process and be asked if you wish to proceed.”

  V takovém případě tak musíte znovu vyplnit a zaplatit ESTU.

 2. Jak prodloužit platnost cestovní registrace ESTA

  Platnost cestovní registrace ESTA nelze prodloužit, vždy je nutné vyplnit a zaplatit novou žádost. Formulář vyplňujte výhradně na oficiálních stránkách esta.cbp.dhs.gov.

  O novou cestovní registraci můžete požádat ještě v okamžiku, kdy platí stará ESTA. Ničemu to nevadí.

Diskuze k článku (192)

@Franta:

Děkuji

Odpovědět

Zdravím, mám dotaz, jak to je s opakovaným vstupem do USA na estu. S přítelem se chystáme cestovat po Státech (3 měsíce), potom cestovat v Kanadě, pak jet na Aljašku a pak se ještě popřípadě vrátit do Států. Cestovat budeme autem, které je registrované v Kanadě a vždy mezi vstupy přejedeme hranice. Je to možné takhle opakovaně využít estu? Děkuji

Odpovědět

@Veronika:
Tohle spadá pod tzv. “visa run”, krátkodobé překročení hranice za účelem prodloužení pobytu na území USA. Na konci povoleného pobytu musíte opustit USA. Aby se vám to ale počítalo a bylo možné USA opět navštívit, musíte opustit celý kontinent, kam se v rámci imigračního počítá Kanada, Mexiko a část Karibiku. Jde o to, že pak by si takto prodlužovali pobyt v USA všichni (např. nelegálové), stačilo by si udělat výlet do Kanady nebo Mexika a opět by dostali 90 dní nebo 6 měsíců.

Takže po 90 dnech, můžete odjet do Kanady, ale na 99,999…% už se nedostanete na Aljašku.

Pozemní vstup do USA se neřeší přes ESTA (platí pro letadla a lodě), ale na místě. To by ale nemělo mít vliv na reset předchozí návštěvy.
Proto doporučuji tu návštěvu překombinovat a naplánovat jinak. Nejprve USA, pak Kanada (nebo opačně) a domů. Případně zkusit vízum, s ním by se to dalo v rámci šesti měsíců v klidu stihnout.

Odpovědět

Zdravím všechny,

měl bych jeden asi trochu neobvyklý dotaz. Předem se omlouvám, že píšu sem, ale abych byl upřímný, nevěděl jsem, kde jinde bych se zeptal.

Týká se to pobytu v USA, respektive bydlení. Více méně vím, jaká je v současné době situace a že je v podstatě nemožné pro cizince jen tak se odstěhovat natrvalo do Ameriky a začít tam bydlet, alespoň pokud vím.

Chtěl jsem se zeptat, jak by to ale teoreticky bylo, když by si člověk někde v Americe např. koupil nějakou nemovitost? Nevztahují se na to nějaké vyjímky, když tam člověk investuje do nemovitostí, nechali by mě tam pak v té nemovitosti bydlet? Nebo jako cizinec bych si tam ani nemovitost koupit nemohl? Jak to vlastně chodí? Omlouvám se, možná je to trochu hloupý dotaz, ale já o tomhle nic moc nevím.

Upřímně, ne že by pro mě bylo aktuální kupovat si nemovitost v Americe :-) Spíš jenom tak spekuluju :-)

Děkuji

Odpovědět

@Vaclav: Koupit nemovitost muzes, ale nevyplyva z toho pro tebe vubec nic. Nadale musis splnovat veskere pozadavky na turistu, pokud do te sve nemovitosti pojedes. Pokud neziskas povoleni k trvalemu pobytu, muzes zapomenout, ze bys v te nemovitosti trvale bydlel.

Odpovědět

@Vaclav: Mimochodem, nakup nemovitosti pro vlastni bydleni neni investici.

Odpovědět

@Vaclav:
Kup si barák, vyřiď turistické vízum a jezdi tam třeba na zimu. SPousta lidí to tak má. Koukni do novin kolik “celebrit” má barák/byt třeba na Floridě.

Ale žádné výhody nečekej. To bys musel investovat do nějakého businessu. Jsou na to pravidla, kolik investovat, kolika lidem dát práci a tak. Ale i potom tam nemůžeš být na pořád. Investiční/podnikatelská víza jsou na dobu určitou. Myslím, že 2 roky. Pak se uvidí, jak ti to jde a jestli ti to prodlouží. Pohledej na http://www.uscis.gov

Odpovědět

@Mesi: @Franta: Dobře, díky moc oběma za objasnění!

Odpovědět

@Vaclav:
Když to není aktuální a jen tak spekuluješ, tak “jen tak” koukni třeba na http://www.zillow.com, http://www.trulia.com nebo jinam a udělej si představu o cenách.

Odpovědět

@Franta: Pravda no, ty ceny, to je docela síla :-D

Odpovědět
I

Zdravím, mám takovou zapeklitou situaci. Loni jsem byla sama v USA navštívit příbuzného, který má zelenou kartu. Letos se tam chci vydat znovu, tentokrát i s dcerou (2roky) a přítelem. Já estu mám, dceři vyřídím, ale problém vidím v partnerovi, protože je to cizinec, bulharské národnosti, kteří ESTU bohužel nemají, čili musí žádat o vízum na USA velvyslanectví. Prosím o radu. Musí pro vízum do své rodné země anebo stačí do Prahy, když zde (v ČR) spolu žijeme, má povolení k trvalému pobytu, dítě je naše společné a legálně pracuje se smlouvou na dobu neurčitou? Bude potřebovat třeba nějaký zvací dopis? Díky předem za info.

Odpovědět

@Iveta Borkovcova:
Zvací dopis je vždy plus.
Obecně je lepší, když cizinec žádá o vízum ve své zemi, protože mimo jiné musí doložit, pevné vazby, aby věděli, že jim tam nechce zůstat. Tvůj přítel už tu má trvalý pobyt a rodinu, takže má pevné vazby zde, proto by to, podle mě, mělo jít normálně v Praze.
Zkus se ještě pro jistotu zeptat na ambasádě.

Odpovědět

@Iveta Borkovcova:
Jde to určitě vyřídit i na ambasádě v Praze. Jenom můžou mít dotaz, proč to vyřizuje zde, což popisuje Franta

Odpovědět
J

Dobrý den,dočetl jsem se ,že mám žádat ESTU až po zakoupení letenky.
Takže v případě,že bych ESTU nedostal,přijdu tím pádem o peníze za letenku? Děkuji JB

Odpovědět

@Jaroslav brožek:
Kde ses to dočetl?
Nahoře v článku? “Já doporučuji ESTA vyplnit ihned po zakoupení letenek. ”
To je Petrovo doporučení. Někdo kupuje letenky dlouho dopředu, když narazí na dobrou cenu. Pak je lepší požádat o ESTA v dostatečném předstihu, aby se ještě stihlo vyřídit případné vízum.

Klidně si kup letenku až po schválení ESTA.

Odpovědět

Ahoj všem,

předem se omlouvám, že píši tenhle typ dotazu pod tento článek, ale chtěl jsem se zeptat, jestli by mi mohl někdo, kdo o tom alespoň trochu něco ví, nastínit a objasnit, co by obnášel vztah s američankou? :-)

Teď mám samozřejmě na mysli spíše jako z právního hlediska. Já o tom moc nevím, jen něco málo, co jsem v průběhu času někdy slyšel, ale nikdy předtím jsem se o to nějak podrobně nezajímal.

Chtěl jsem se zeptat, co konkrétně by pak pro mě z takového vztahu vlastně vyplývalo? Je to tak, že pak má člověk nárok na americké občanství a tudíž se pak z něho může stát právoplatný občan a má tudíž také veškerá práva a povinnosti, jako kdokoliv jiný z místních lidí, kteří tam bydlí nebo je to tak, že člověk dostane povolení k trvalému pobytu, což by asi znamenalo, že tam může trvale bydlet a tudíž už si pak nemusí vyřizovat víza, estu apod., jako když cestuje do USA jako turista, ale nemá práva a povinnosti občana? A lze tam vlastně v takovém případě normálně legálně pracovat?

A ať už je to tak či onak, tak předpokládám, že to všechno asi nabývá platnosti, až když se ti dva dotyční vezmou, ne když spolu jen chodí?

Pak jsem se také ještě chtěl zeptat, jestli z toho něco plyne pro mojí rodinu? Kdybych se pak, řekněme, odstěhoval do USA, bylo by v takovém případě vůbec možné, vzít si tam svojí rodinu? Někde jsem snad jednou slyšel, že rodina v takovém případě musí zažádat o nějaké povolení, aby se tam mohla takhle odstěhovat? Nejsem si už jistý, kdyžtak mě prosím opravte, jestli se pletu :-)

A ještě jedna poslední věc, na kterou jsem se chtěl zeptat, je možné v takovém případě mít jakoby dvojí občanství, mít americký i český pas? Jednou jsem pročítal nějakou diskuzi, kde někdo snad říkal, že by se českého občanství v takovém případě nezbavoval už jen kvůli lékařské péči, že v Americe je to hrozně drahé, že by raději jezdil sem na nějaké případné lékařské zákroky.

Omlouvám, se, jestli se některé z těch dotazů zdají hloupé, ale já o tom opravdu moc nevím.

Děkuji za všechny postřehy!

Odpovědět

@Vaclav: 1) ze vztahu s Americankou pro tebe nevyplyva vubec nic, plati pro tebe stejne podminky jako pro kazdeho jineho turistu. Pred svatbou lze urcite vyhody ziskat snoubeneckym vizem.
2) Obcanem se nestanes pouze tim, ze si vezmes Americanky, to te opravnuje pouze k tomu, aby pro tebe zazadala o imigrantske vizum a nasledne dostanes Green Card. Imigrantske vizum te opravnuje trvale zit v USA a pracovat tam. Mas povinnosti jako American krome prisezeni u soudu a zaroven i stejna prava krome prava volit prezidenta. O obcanstvi muzes pozadat po trech letech stravenych v USA.
3) Pro tvoji rodinu to neznamena vubec nic, pokud nemame na mysli tve nezletile dite. Jako rezident USA muzes (zatim) zazadat o imigrantske vizum i pro svou rodinu, ale je to beh na dlouhe roky.
4) Ano, americka i ceska legislativa umoznuje mit dvoji obcanstvi.
5) Coby nerezident CR si musis sam platit zdravotni pojisteni za urcite obdobi, abys mel narok na zdravotni peci jako obcan CR. Pokud se rozhodnes odstehovat do USA, tak se predpoklada, ze tam odchazis za urcitych podminek, cimz myslim i slusne zdravotni pojisteni, tim padem se ti nevyplati cestovat do CR kvuli banalnim prohlidkam nebo zakrokum. Neco jineho to muze byt v pripade vaznejsiho onemocneni, zalezi na pojistce.

Odpovědět

@Mesi: Super, díky moc za objasnění a vnesení světla do této věci :-) Teď už je mi to zase o něco jasnější.

Můžu se ještě zeptat, možná trochu hloupý dotaz, co se té svatby týká, tak musí třeba z nějakých důvodů proběhnout na území Ameriky nebo na tomhle nezáleží a je na nás, jestli bychom se vzali v Americe, v ČR nebo někde jinde ve světě?

Pak jsem se chtěl ještě zeptat na jednu věc. Nechci znít jako nějaký velký pesimista a pěvně věřím, že by k ničemu takovému nedošlo, i když se to ale bohužel někdy stává. Předpokládám, že pokud by někdy došlo k rozvodu, tak to asi znamená, že bych přišel o Green Card, případně o občanství, pokud by to bylo po těch třech letech nebo více, kdy si o něj můžu požádat a v Americe už bych tudíž takhle dále žít nemohl, je to tak? Nebo nanejvýš znovu jako turista na různá víza apod. Předpokládám, že když se dva rozejdou, tak to pro toho cizince znamená cestu zpět do země odkud pochází?

Díky moc

Odpovědět

@Vaclav: 1) svatbu muzes mit kdekoli si umanes, na nic to nema vliv.
2) rozvod neni duvodem k odebrani GC. Jednou z podminek GC je umysl zit v USA. Pokud se rozvedes drive nez po tech trech letech, po kterych muzes zazadat o obcanstvi, nevim, jestli se na tebe nadale vztahuje ta trileta lhuta nebo to prechazi na beznou petiletou.
3) pokud ziskas obcanstvi, uz o nej nemuzes prijit

Odpovědět

@Mesi: Dobře, super. Díky moc!

Odpovědět

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, když chci letět v září do USA a ESTA mi platí do konce ledna 2019, je potřeba ji už prodlužovat nebo ne? Vím, že je platná dva roky.
Předem děkuji za odpověď

Odpovědět

@Kačka:
Stačí, když ESTA platí v době vstupu do USA. Takže září je v pohodě. Není třeba dělat novou.

Odpovědět

@Franta:
mockrát děkuji za odpověď.
Po odeslání dotazu, jsem si přečetla předchozí dotazy a všimla jsem si, že se na to už někdo ptal.
Ještě jednou moc děkuji za odpověď.

Odpovědět

Zdravim, mam otazku na niekoho skusenejsieho, nakolko som sa toto nedocital nikde. Mam schvalenu ESTU od aprila 2018 kvoli dovolenke v Mexiku, kedze som cestou tam aj spat letel cez USA. V ziadosti o ESTU som uvadzal transit cez USA. Teraz v januari chcem ist pozriet do New Yorku a neviem ani za svet zmenit v stale platnej ESTE ten tranzit ani nazov a adresu hotela. Vlastne sa k ziadnej zmene neviem dostat cez tlacitko “UPRAVIT”.
Mozem mat problem pri vstupe do USA, ze ma budu drbat za to, ze som uviedol nespravne udaje, alebo je to v pohode? Alebo si mam vybavit novu ESTU? Pas mam stale rovnaky.
P.S. ani na ambasade USA v Bratislave mi pracovnik nevedel poradit po telefone.

Odpovědět

@Vlado:
Nic neřeš. Leť na tu platnou, původní. Platí dva roky a můžeš ji využívat celou dobu. Pokud bude imigračního něco zajímat, tak se zeptá.

Odpovědět

Hezky den,
mohu se prosim zeptat, je nejake celkove omezeni kolik dni celkem muzu stravit v USA na ESTU? Vim, ze mohu vycestovat opakovane, vzdy na 90 dni po dobu dvou let. Ale nevim, jestli je treba mozne byt 90 dni v USA, mesic v CR, 90 dni v USA atd., nebo jestli se v takovem pripade uz nevyplati zazadat o vizum.
Dekuji moc za odpoved, K.

Odpovědět

@Katka: Celkové omezení sice neexistuje, ale pokud budete trávit víc času v USA, než doma, tak budete podezřelá, že tam ilegálně pracujete, a je hodně pravděpodobné, že vám imigrační úředník zamítne vstup.

Odpovědět

@Katka:
Jak píše Vašek. Už několik lidí tu psalo, že je při třetí/čtvrté dlouhé cestě s krátkou přestávkou na imigračním poslali domů, aby si na příště vyřídili vízum. ESTA je pro turisty a málokterý turista si může dovolit být na dovolené a cestovat více než být v práci a doma.

Vízum se “vyplatí” pokud tam hodláš být v kuse déle než těch 90 dní. Ale zase jsou u něj zvědavější, navíc musíš na ambasádu na osobní pohovor a doložit více věcí než u ESTA.

Odpovědět

Ahoj. Mám prosbu. V době platnosti ESTA jsem změnil adresu trvalého pobytu.. pas zůstává beze změny. Nyní se chystám znovu vycestovat. Musím zažádat o novou registraci? Děkuji

Odpovědět

@Ondřej:
Nemusíš.

Odpovědět

Děkuji

Odpovědět

Dobry den. Mam platne esta viza do 15.3.2019. V maji tento rok letim na dovolenku do LA. Mozem poziadat o nove esta viza uz teraz alebo musim cakat kym mi vyprsia te stare a ziadat az po 15.3.2019. Nie je mi to uplne jasne kedze som bol na stranke esty a tam ked kliknem na novu ziadost v kolonke “kto ste” stoji ze o nove viza mozu ziadat ludia ktory splnaju urcite body a hned 2 bod je: (v sucastnosti nemate vizum navstevnika).

Odpovědět

Dobry den,
mela bych dotaz ohledně ESTA víza, které mam platne od 14.12. V době 14.12.-09.01.jsem byla v USA. Nyní se tam chystám od 9.do 17.3., ale nejsem si jista jestli je platnost viza 90 dni myslena od data vydani – tedy od 14.12. do 14.3. Nebo se pocitají pouze dny stravene v USA – tedy 90 dni minus jiz stravenych 27 dni, tedy mi jeste zbyva 63 dni, které muzu vycerpat behem onech 2 let, ne které se vizum vydava?
Dekuji za Vasi odpoved.
L.

Odpovědět

@Lenka Ch.: Ahoj. Ani jedno, ani druhé. ESTA platí 2 roky a jeden pobyt môže byť Max 90 dni. Takže tým, že si sa vrátila sa ti vynulovalo počítadlo a teraz môžeš vycestovať znovu na Max 90 dni

Odpovědět

@Lenka Ch.: ešte doplním, že ESTA platí 2 roky od schválenia žiadosti a nie od prvého príchodu do US. Keď ťa pri najbližšej návšteve imigračný pusti do US, dostaneš novú pečiatku do kedy máš US opustiť

Odpovědět

@Lenka Ch.: doplním Roba : 90 dnů je maximální délka jednoho pobytu – ale imigrační úředník může rozhodnout dát razítko na kratší dobu pobytu, a USA musíš opustit do datumu, které ti úředník dal do pasu.

Odpovědět
K

Dobrý den, v květnu 2017 jsem získala ESTU na tranzit v USA, kdy jsem pak pokračovala do Kolumbie. Nyní bych se rada podívala do New Yorku, ale číslo ESTY jsem ztratila a při doplnění údajů v kolonce “Zkontrolovat stav registrace ESTA” mi to pokaždé napíše, že žádost nebyla nalezena. Aerolinky si prý mezi sebou informace o povolení předávají, ale nerada bych se na to pasivně spoléhala. Měl byste prosím nějakou radu jak číslo povolení zjistit?

Odpovědět

@Kamila Rozinkova: Tak to tě musím zklamat. Loni jsem letěl s Deltou, letos s British Airways – a při check-in v Praze chtěl maník od BA moji ESTA vidět.

Odpovědět

…a to jsem měl hotový online check-in, a k přepážce šel jen kvůli odbavenému zavazadlu

Odpovědět

@Kamila Rozinkova:
Tak aerolinky si informace o ESTA asi nepředávají, není důvod. Spíš možná budou mít možnost si v systému ověřit, že ji máš. Mě se na její číslo ptali jen jednou v AMS při kontrole před letem s Deltou.
Ono je prostě dobré to mít s sebou vytištěné nebo aspoň mít to číslo napsané. Imigrační ho nepotřebuje, najde si ho v počítači, ale pro ostatní a pro jistotu je dobré ho mít.

Pokud ji v systému nemůžeš najít, tak zadáváš něco špatně.

Odpovědět
A

Dobrý den,
mám povolení ESTA, ale vyprší mi pět dnů před dalším plánovaným odletem do USA. Pokud požádám o nové povolení třeba měsíc předem, dostanu ho, když to předcházející ještě platí ? Přiznám se, že nemám nervy na to, nechat to až těsně před odletem.
Alena

Odpovědět

@Alena Leiská:
Stačí si přečíst podmínky ESTA. Bohatě stačí, když povolení platí při vstupu, pobyt pokrývá razítko z imigračního. Takže klidně můžeš letět na to současné.

“Je nutné žádat o novou registraci ESTA, pokud behem mého pobytu v USA vyprší platnost aktuální cestovní registrace?
Ne. Stací, když bude cestovní registrace v systému ESTA platná pri príletu do USA.”

Odpovědět

Dobry den,

muzu se zeptat, jak je to s opakovanym zadanim o ESTU? Momentalne jsem na rok na studijni visa (J1) v Americe a tyto visa mi konci 24.6.2019. Rok predtim jsem tu ale byla na leto cestovat, takze jsem si delala ESTU, kterou mam platnou do 18.6.2019.
Rada bych v USA zustala az do zari, αniz bych musela jet do Cech a zase zpatky do USA. Poradili byste mi prosim, zda a pripadne jak by to bylo mozne udelat? Je mozne zajet napr. na tyden do Mexika (ci do jineho statu pobliz USA) a pozadat o novou ESTU na kterou bych se pak na ty cca 2,5 mesice vratila do USA nebo mi ji takto pravdepodobne nedaji?

Predem dekuji za rady a preji krasny den.

Katerina

Odpovědět

@Katerina:
Lidi nečtou. Vím, těch článků je tu moc a diskuze dlouhé, ale tenhle dotaz je jeden z hodně častých. Jsi tam na J1, to ti končí a musíš odjet. ESTA platí, pokud tam přiletí nebo přijedeš lodí. A jelikož tam teď jsi, tak budeš muset odjet mimo celou Severní Ameriku a Karibik, viz Řešení 3. A nebude stačit odjet jen “na víkend”.

Zkus se podívat i na http://www.uscis.gov, jestli jde u J1 změnit status na B-2 nebo prodloužit pobyt. Tohle jsem nikdy neřešil, tak nevím.

Odpovědět

Ahoj,

je vhodne zadat o novou Estu kdyz stara je jeste aktivni (cca 14 dni) nebo pockat az opravdu expirtuje a az potom zazadat o Estu, aby nedoslo k nejake “duplikaci” v systemu a kvuli tomu to neproslo, popr. jiny zadrhel.

diky moc

Odpovědět

@Peta:
O ESTA můžeš zažádat kdykoli, takže klidně i po dobu platnosti již schválené esty.
Ale pokud ji nutně nepotřebuješ během těch 14 dní třeba k nákupu letenek, tak bych počkal…bude pak o to déle platit :)
Jinak stačí když bude platit alespoň v den vstupu do USA, ale to určitě víš.

Odpovědět

Ahoj,

mel bych na Vas narocnejsi dotaz, tento rok jsem byl v USA na Esta, bohuzel se mi stala nepekna vec, musel jsem byt hospitalizovan v nemocnici ( psychicke problemy) jelikoz jsem v zadosti esta nevyplnil pole, zdali beru leky a mam psychicke problemy (coz v nemocnici vse zjistili) muj dotaz zni, zda me po tomhle zase pusti do USA ci-nikoli ( prvni vec ze jsem neoznamil ze se v CR lecim na psych. nemoc, druha vec, veskerou utratu za me musi zaplatit stat USA, nebyl jsem pojisten, pouze klasicky VZP)

dekuji moc za odpoved na takto slozity dotaz

Odpovědět
A

Prosím o radu,před lety jsem chtěl navštívit USA,vyřídil jsem si ESTU,cestu jsem nerealizoval a platnost ESTY mně skončila 16.11.2018.Nyní chci navštívit USA,musím žádat o novou ESTU nebo lze původní propadlou ESTU nějak prodloužit? Děkuji za radu Aleš

Odpovědět

@Aleš Novák: Musíš si vyřídit novou.

Odpovědět

Dobrý den, ahoj všem, měla bych jednu otázku, bohužel nevím na koho jiného se obrátit. Loni v září jsem po druhé navštívila USA – konkrétně Kalifornii, s přítelem jsme se rozhodli, že se na této cestě vezmeme. Měli jsme svatbu ve Vegas, než jsme stihli vše vyřídit s českými úřady (uznání svatby atp..) uplynula celkem doba. Nyní jsme stále ve fázi, že čekáme. Na konci března bychom chtěli na 2 týdny letět do New Yorku, mám platnou Estu i cestovní pas (samozřejmě na své staré příjmení) nebude to v USA problém? Tento týden by nám měli dorazit veškeré dokumenty k uznání svatby v ČR, ovšem dočetla jsem se, že cestovní pas je platný ještě 3 měsíce po uznání sňatku. Děkuji za odpověď

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA