Musím vyplňovat formulář ESTA, když přes USA jen projíždím?

Dobrý den, letím z Prahy do Calgary, přičemž budu přestupovat na letišti v New Yorku. Musím vyplňovat formulář ESTA, i když ve Spojených státech pouze přestupuji a vůbec tam nebudu pobývat? Děkuji za odpověď.

ESTA | © Petr Novák

ESTA se musí vyplnit i při přestupu

Ano, když budete v USA pouze přestupovat, musíte vyplnit formulář ESTA, popřípadě musíte vlastnit platné vízum. Při vyplňování do formuláře ESTA napište, že se jedná pouze o tranzit a jako místo pobytu v USA napište cílovou destinaci, ve Vašem případě tedy Calgary.

Petr Novák

Diskuze k článku (98 komentářů)

Avatar uživatele

@Peter:
Zkusit to můžeš, maximálně tě tam nepustí. Pas máš nový nebo starý s razítky z Libie?
Zajímají je hlavně Irák, Sýrie, Írán a Súdán.

Odpovědět

Dobrý deň. Cestujem do Miami, prespím na hoteli a na druhý deň odtiaľ vychádzam veľkou výletnou loďou na okružnú cestu po karibských ostrovoch: Jamajka, Kajmanské ostrovy, Mexiko a Bahamy. Potom znovu pristávam v prístave Miami. Odtiaľ ešte v ten istý deň odlietam do Európy. Na Esta vízach môžem dať USA ako tranzitnú krajinu?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jarmila: Dobrý den, ano, na ESTA můžete zvolit tranzitní zemi.

Odpovědět

@Petr Novák: Dobrý den, Petře, můžu vědět, jak dopadl Váš kamarád? Zvládl přestup v USA bez problému? Čeká mě podobný problém… Díky moc za odpověď!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr: Do USA letí až teď koncem března, nicméně pochybuji, že to budou schopní odhalit. Na vašem místě bych se nebál – tím spíš, když budete v USA jen přestupovat.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, chci se zeptat, chtěla bych letět do Dominikánské Republiky a přestup mám v NY, tedy budu potrebovat jen tranzitni vizum. Zazadala jsem online o ESTU, ale zadast mi nepovolili. Nemate s timto nejake zkusenosti? Čtu tady na webu, ze pokud se jedná o tranzit, musím mít jen ESTU. Dekuji za odpoved

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marketa:
Není to tak, že na tranzit, MUSÍŠ mít jen ESTU. Na tranzit ESTA stačí. Pokud ti ji zamítli, tak musíš požádat o vízum. Mělo by stačit C1, to je hlavně pro posádky letadel a lodí, ale mělo by se dát získat i jen pro normální transit. Jinak B2.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marketa: Ahoj Markéto, to je zajímavé, že Ti nepovolili ESTA na tranzit. Nepobývala jsi v USA nelegálně / nezamítli ti někdy vízum / nebyla jsi trestaná… nebo nemáš tušení, proč ti ESTA zamítli? Díky

Odpovědět

Zdravim,
letim do Ekvadoru s prestupem v Miami, kde cekam na dalsi let kolem 24h. Pri check in jsem narazila na povinne pole s adresou hotelu v Miami. Musim si teda zarezervovat hotel, nebo mohu pockat v prostorach letiste? Odletam za 2 dny:(
Diky za odpoved ci radu

Odpovědět

@Zuza:
Čekat cca 24h na letišti? To bude zábava.
Není lepší si zaplatil něco levného a jít se projít nebo rozplácnout na pláž? Osobně bych nechtěl, aby vedle mě cestou do Ekvadoru seděl někdo, kdo dva dny vynechal koupelnu. Co vím, tak na letišti v Miami “veřejné” sprchy nemají, snad jen v nějakém VIP salónku nebo Loungi. Navíc si asi budeš hlídat kufr/bágl (pokud ho nedáš rovnou na transit), takže budeš nevyspalá. Na Ečku, kde je letištní hotel, by měla být úschovna, ale přes noc je zavřená.
Letiště je otevřené 24h, ale většina terminálů přes noc zavírá, takže budeš muset čekat asi v odbavovací hale nebo možná na Ačku, kde jsou non-stop restaurace.
Wifi je prvních 30 min zdarma, pak se platí.
Pak dej vědět, jak jsi dopadla, třeba se to někomu taky hodí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Zuza: Ahoj Zuzko,
můžeš samozřejmě počkat na letišti. Osobně bych ti však doporučil alespoň krátkou prohlídku města.

Případně si můžeš zaplatit vstup do salónku, cena se pohybuje v rozmezí 35-50 dolarů. V salonku se můžeš najít, napít, osprchovat, odpočinout si atd.

Odpovědět

Zdravim vas.
Prosim vas ,chtela jsem letet do kanadi ale pred tim jsem prekrocila pobit v usa asi mam zakaz. Pustej mne do kanadi???
Dekuji …

Odpovědět
Avatar uživatele

@Zdenka: Také vás zdravím, pokud chcete v Kanadě pracovat načerno (a pobývat tam nelegálně), tak se ani nesnažte tam letět.

Odpovědět

Dekuju ya odpovied…..ne ja jsem tam chtela s pritelem na dovolenou na neagari. na 7 dni

Odpovědět

pustej mne prez hranice v kanade_
:

Odpovědět
Avatar uživatele

@Zdenka: Do USA vás nepustí, se vstupem do Kanady by neměl být problém, pokud tam nechcete pracovat načerno.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Zdenka:
“Překročila jsem pobyt, asi mám zákaz.” Asi nebo určitě? Překročení do půl roku je problém, ale hodně záleží na době a důvodu překročení. Může to znamenat zákaz a nemusí, vše záleží na imigračním a tom, jak to vysvětlíš při případném dalším vstupu. Za překročení nad půl roku je zákaz na 3 roky a nad jeden rok je to na 10 let.
V každém případě to máš v záznamu, takže to při vstupu do USA imigrační uvidí. USA a Kanada si mezi sebou předávají určité informace, takže je možné, že to budou vědět i na kanadské straně. Ale předpokládám, že se jen budou více ptát, aby se ujistili, že u nich nezůstaneš nebo přes ně nechceš do USA, odkud by tě k nim nejspíš vrátili.

Odpovědět

Dekuju

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, letíme přes Atlantu do Belize city, v Atlantě máme 15 hodin přes noc, tudíž chceme přespat v hotelu u letiště. Bude nám taky stačit vyplněná Esta za 14 dolarů, nebo budeme muset ještě něco platit při opuštění letiště? Vízum snad na jednu noc nepotřebujeme ne? Děkuji moc za odpověď. Michal

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michal T.:
ESTA stačí. Cestou zpět na letiště počítejte zase s kontrolou před vstupem do celního prostoru, tak si to dobře naplánujte.

Odpovědět

Ahoj, mám dotaz. Když budu mít letenku přes Kanadu, tak na imigrační kontrolu půjdu v Kanadě nebo až v USA – konečná destinace Honolulu? Potřebuji nějaká víza, když v Kanadě jen přestupuji? Připadně, když bych letěl přes USA a pokračoval na Honolulu, musím kufry také vyzvednout a znovu odbavit?

Díky za info.

Odpovědět

@Marek: Ještě doplním, že je to trasa PRG-FRANKFURT-VANCOUVER-HONOLULU. Zpět se letí přes San Francisko, takže předpokládám, že již kufry budu řešit až v Praze při zpáteční cestě?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marek:
Už se to tu někde probíralo, třeba to najdeš.
Imigračka bude v Kanadě, taky to přendavání kufru. Do USA už to poletí, jako domestic. Do Kanady je třeba eTA, obdoba ESTA.

Kdybys to letěl přes USA, tak imigračka a přendavání kufru bude na první americkém letišti.

Při zpáteční cestě přes SF by měl kufr letět rovnou a neměl bys ho přendavat. Pro jistotu se zeptej na letišti při odbavení. Nejsem si jistý, jak je to s lety z Hawaie. Já to letěl jen jako domestic, Oakland a zpět. Také počítej, že na Hawaii jsou před odletem dvě kontroly kufrů, nejprve “zemědělská” (agricultural inspectors) jestli neodvážíš něco, co nesmíš, a pak ta klasická po check-inu před cestou kufru do letadla. Bez visačky ze zemědělské, neprojdeš tu klasickou, respektive check-in.

Odpovědět

@Franta: Moc díky za info!

Odpovědět

Ahoj , mám složitější otázku . chystame se na cca půlroční cestu , se startem v Kanade, Vancouver a přilehlé parky , na cca měsíc až dva , s koupí auta a vším, a pak bychom rádi přejeli USA po západním pobřeží , zase parky, lezení a turistika , až do mexica , odkud bychom leteli domů . tak shaním info , jak to zařídit , co budeme potřebovat , když například nebudeme mít doklad o zpáteční letence atd , pak zda můžeme autem koupeným v Kanade do USA , zda potřebujeme ESTU při pozemním přejezdu a tak , budu vděčná za jakoukoliv odpověd … Díky ,Linda

Odpovědět
Avatar uživatele

@Linda:
Do Kanady budete potřebovat vyřídit eTA.
ESTA na cestu do USA po zemi nebude potřeba, vše se vyřídí na hraničním přechodu.
Na to USA budete mít nejspíš těch 90 dní, někdo tu ale kdysi psal, že mu dali 6 měsíců jako na klasické vízum. Zda je potřeba při pozemním vstupu doklad (letenka, lodní lístek) o následné cestě pryč nevím, ale myslím, že ne. Měli byste dostat útržek z formuláře I-94W a ten odevzdat při odjezdu z USA.
Auto, to by mohl být zádrhel. Netuším, jak to je v Kanadě, ale tipuji, že podobně jako v USA. Tam jako turista sice auto koupit můžeš, ale už ho nepřihlásíš, ani nepojistíš, protože nemáš trvalou adresu v USA. Takže s tím autem nemůžeš legálně jezdit. Pokud tohle v Kanadě půjde, tak si budete muset vyřídit nějakou pojistku na ten přejezd USA a asi i na to Mexiko.

Odpovědět

loni jsem si vyřídil ESTU, kdy jsem v Atlantě přestupoval, tak jsem ve formuláři zadal “tranzit -letím do USA v rámci cesty do jiné země”, nyní ale letím do USA na 2 týdny pobytu, Musím vyřizovat ESTu znovu, když se nejedná jen o tranzit nebo už je ESTA platná na 2 roky pro všechny vstupy ? Díky za odpověď, Jan

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jan:
Klidně na ní leť, nevadí to.

Odpovědět

Ahoj, chci se zeptat, jestli si musím estu vyřizovat na dvakrát, když letím přes USA do jiné země, kde strávím déle, než 90 dní. (Přestup v USA při cestě tam i zpět)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Filip:
Esta platí 2 roky, takže není třeba dělat další.

Odpovědět

@Franta: Díky moc

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj,
chci se zeptat, cestuji v létě na 16 dní z Prahy do USA přes Kanadu. Letenky mám koupené z Frankfurtu do Vancouveru, do USA pojedu vlakem z Vancouveru do Seattlu. K cestě letecky do Kanady potřebuju eTA, to je jasné. V USA budu pak 14 dní a odtud potom z New Yorku letecky do Bruselu a odtud do Prahy. V USA mám v plánu i vnitrostátní přelet Seattle – Chicago.
Budu potřebovat ESTA? Případně je ESTA zjednodušení pro odbavení na nádraží ve Vencouveru?

Odpovědět

Ahoj, jen se chci zeptat, jak probíhají lety z Kanady do USA? Je nějaký pohovor v USA nebo něco jiného? Díky.

Odpovědět

Ahoj,
chci se zeptat na přestup v New Yorku (JFK). Máme letět Praha->Frankfurt->New York-> Cancún (Mexico). V NY máme být dopoledne a letí nám to do Cancúnu, až druhý den dopoledne. Je možná prohlídka New Yorku? Pokud ano, co k tomu potřebuji? A jak je to s kufry? Můžeme se odbavit (zbavit kufrů) hned po tom co si je tam po příletu vyzvedneme? Nebo jsou tam nějaké úschovny zavazadel?
Při zpáteční cestě (stejná města, opačný směr) si musíme také vyzvednout zavazadlo v NY a znovu ho odbavit?
Děkuji moc

Odpovědět

Dobrý den, při vyplňování žádosti o ESTu jsem narazil na problém – v naší obci nemáme názvy ulic a při zadání jména obce do této kolonky mi to hlásí chybu a nepustí mě to dál. Co se s tím dá dělat?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Robert:
Koukni do Návod jak vyplnit formulář ESTA pro vstup do USA bez víza, v diskusi tam najdeš návod.

Odpovědět

Ahojte, mam netradicnu otazku.

Zijem dlhodobo v zahranici,konkretne v Irsku. Idem so svojou dcerou a dalsou slovenskou rodinkou do Mexika a  tranzit mam cez Usa, cez Houston a naspat cez Newark. Mam vyplnit Estu slovensku a udat miesto pobytu Irsko,alebo Slovensko? Som z toho zmatena. Vopred vdaka. Otazka cislo dva: V buducom roku v juli planujeme s manzelom dva tyzdne v USA na vlastnu past. Je potreba ESTU aktualizovat, ze sa uz nejedna o tranzit? Otazka cislo 3: V minulosti som ziadala,este ako slobodna( ine priezivisko, ina adresa) o vizum a bolo mi zamietnute, odvolanie som nedala. Myslite,ze s tym bude problem, ked je to len tranzit?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marcela:
1) Uvedl bych adresu trvalého bydliště. V Irsku jsi asi “dočasně” za prací. Nejspíš použiješ slovenský pas, tak bude lepší slovenská adresa.
2) Aktualizace nebude potřeba. Imigrační se zeptá, pokud ho něco bude zajímat.
3) V žádosti o ESTA je otázka, zda ti někdy zamítli žádost o vízum. Kladná odpověď může (ale není to automatické) znamenat zamítnutí ESTA a nutnost žádat o vízum. Mají na tebe určitě i jiné údaje než jméno a adresu. Ale je na tobě, jak odpovíš.

Mimo pořadí. Pokud je dcera ještě neplnoletá, tak doporučuji mít s sebou souhlas otce, že o cestě dcery ví a souhlasí s ní.

Odpovědět

Ahoj,
cestuji do Mexika. Cestou tam budu trávit cca 13hodin přes noc v hotelu v Atlantě. Cestou zpět mám 24hodinovou návštěvu NY. Co mám vyplnit v ESTA? Tranzit a cílovou destinaci v Mexiku, nebo pobyt v USA? Moc děkuji :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Honza:
Tranzit.

Odpovědět

Dobrý den, chystáme se na dovolenou do Chile a nejlevnější letenky jsou přes Ameriku. Jsou to lety z Vídeň – New york – Houston – Santiago de Chile. Zpátky je to pak stejný. Zajímalo by nás, jak moc času je potřeba na přestup v new yorku. Podle letenky tam budem mít čas 1:45. Dá se za ten čas stihnout imigrační i v klidu vyzvednout kufr a zase odevzdat? A když imigrační projdem v New Yorku, kufry už pak v Houstonu přeloží automaticky a vyzvednem si je až v Chile? Zpátky z Chile pak je první zastávka v Houstonu a tam je na přestup jen 1:25, dá se to pak stihnout i za tenhle čas? Děkuji

Odpovědět

@Marie: tak tohle bych neriskoval. V nyc bude nejen imigracka ale take dalsi security a mozna jeste prejezd na jiny terminal tak tech 1:45 je dost malo. V tom Houstonu 1:25 je nerealne. To je ale jen muj nazor treba ho nekdo vyvrati.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marie:
Jak píše Jb, tohle je hodně rizikové.
NY by mohl vyjít, pokud vše půjde hodně dobře. V Houstonu by to stačilo tak na samotný přestup, imigračka a kufry to ale prodlouží.

Něco podobného řeší Pavlina. U letenek prostě nejde koukat jen na vhodný termín dobrou cenu. Ty přestupy je třeba mít ošéfované předem. Pokud to nestihnete (a v tom Houstonu je to dost reálné), tak vás možná bezplatně (pokud usoudí, že to není vaše vina) dají do dalšího volného letu, pokud ne, tak se vám dovča prodraží.

Odpovědět

@FRanta: Děkuji za názor, letenky jsem zatím nekoupila přesně z tohohle důvodu, že máme strach že je to málo času.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marie:
U přestupu s imigračkou je lepší delší čas. Koukal bych po něčem, kde jsou aspoň 2h, ale raději víc. Ve frontě na imigračku se někdy stojí i přes hodinu. Radši pak znuděně lelkovat po letišti před dalším letem, než být ve stresu, že to nestihnu. Bráchu pokaždé poslali na secondary, naštěstí jsme ale vždy na daném letišti končili, takže nás netlačil čas. Pokud bychom letěli dál, tak by asi nervozita pracovala.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, v létě letím na 14 dní do USA a zařídila jsem si tedy ESTU. Po pobytu ve Spojených státech pokračuji do Kostariky, kde budu cca měsíc a vracím se přes USA znovu zpátky do Česka. Je nutné si zařizovat ještě jednu ESTU, kde uvedu, že USA je jen přestupní země? V původní ESTĚ jsem uvedla u této otázky ne (budu tam na nějaký čas, až potom letím dál). Do lhůty 90 dnů se vejdu, ale nejsem si jistá, jestli mi ta původní takhle na přestup projde… Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina:
Stačí ti jedna ESTA. Ono jich ani víc mít nemůžeš, jak si uděláš novou, stará přestane platit.

Odpovědět

Ahoj, díky moc za užitečné informace

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr: ahoj Petře
Byla mě zamítnutá esta co dělat.. nacházím se druhým měsícem v Mexiku a můj let je přes NY do Barcelony .. děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Gigiano:
Jak jsi letěl do Mexika? Také s přestupem v USA?
Nejspíš budeš muset najít jiný let s přestupem mimo USA.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.