Stratosphere v Las Vegas: Extrémní zážitek pro milovníky adrenalinu

Dělá se vám nevolno již jen při pohledu na tu nejmírnější horskou dráhu v zábavním parku Six Flags? Tak raději přestaňte číst! Atrakce na vrcholu nejvyšší budovy v Las Vegas, tedy 281 metrů nad zemí, jsou pouze pro odvážné!

Pokud jste měli tu odvahu číst dál, určitě budete mít odvahu absolvovat alespoň 3 ze 4 atrakcí na Stratosphere. Jak už to u podobných atrakcí bývá, nejhorší je očekávání. Samotná jízda na atrakci je čistý adrenalin a zábava. Vše je 100% bezpečné a na vlastní oči jsem viděl, jak atrakce absolvují malé děti. Byly nadšené!

Big Shot v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

Big Shot

Big Shot simuluje volný pád, v průběhu kterého se můžete kochat pohledem na Strip a vůbec celé Las Vegas Valley.

Spolu s dalšími 15 odvážnými jste usazeni do sedačky, která s vámi rychlostí až 72 km/h vystřelí z 281 metrů nad úrovní země do 329 metrů. Jízda na této atrakci trvá jen pár vteřin, v průběhu kterých zažijete přetížení o síle 4G.

Osobní dojem? Ze všech atrakcí mi Big Shot přišel paradoxně nejmírnější, po celou dobu vidíte pevnou zem pod nohama. Máte-li z atrakcí strach nebo respekt, doporučují začít právě s Big Shotem.

X-Scream v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

X-Scream

Znáte ty dětské houpačky, kdy je jeden piškot ve vzduchu, zatímco druhý se odráží od země. X-Scream je něco podobného, ale celé se to odehrává 8 metrů za hranou mrakodrapu ve výšce  264 metrů.

Sednete si do vozíčku a ten se na úzké kolejnici pohybuje dopředu a dozadu, nahoru a dolu vždy tak, že to nejmíň čekáte. Chcete-li si užít X-Scream na maximum, doporučuji se usadit do první řady sedaček.

Insanity v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

Insanity

Atrakce hustá jako nudlová polévka od babičky – Insanity (v překladu Šílenost) nenese své jméno nadarmo.

Pět dvojic je usazeno do sedaček upevněných na obří rameno, které se posune za okraj mrakodrapu, roztáhne a začne točit. Podlahu nehledejte, mezi vašim čelem nakloněným dolů a auty na ulici vás bude dělit 270 metrů.

Ze všech atrakcí, které jsem na Stratosphere navštívil, se mi tato jevila jako nejlepší.

SkyJump v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

SkyJump

Nejnovější atrakce ve Stratosphere simuluje volný pád, v provozu je teprve od března 2010. Odvážlivec je oblečen do speciálního obleku a důkladně připoután k jistícím lanům, načež vyskočí z 253 metrové výšky. Tvrdému dopadu na zem brání právě jistící lana, přesto je atrakce zapsána v Guinessově knize rekordů.

V porovnání s ostatními atrakcemi je teprve SkyJump ten pořádný adrenalin. Maximální rychlost při seskoku dosahuje až 72 km/h.

Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

Kde je Stratosphere a jaká je cena atrakcí?

Atrakce se nachází na vrcholu hotelu Stratosphere, nejvyšší budovy ve městě a jedné z ikon Las Vegas. Přehlédnout Stratosphere nemůžete, ale pro jistotu mrkněte na mapu. Dopravit k němu se nejsnáze můžete autobusy DEUCE, zastávka se jmenuje Las Vegas @ Stratosphere.

Vyhlídková plošina a všechny atrakce mají otevřeno denně od 10:00. Ve všední dny se zavírá v 1:00 ráno, o víkendu ve 2:00 hodiny ráno.

Cena návštěvy vyhlídkové terasy pro dospělého je 18 dolarů, 10 dolarů pro dítě a 12 dolarů pro seniora. Vstupenka na každou jednotlivou atrakci stojí 15 dolarů, doporučuji zakoupit některý z těchto balíčků:

  • Vyhlídková věž + 1 atrakce: 23 dolarů
  • Vyhlídková věž + 2 atrakce: 28 dolarů
  • Vyhlídková věž + 3 atrakce: 33 dolarů
  • Vyhlídková věž + celodenní vstupenka na všechny atrakce: 34 dolarů
  • SkyJump: od 109,99 dolarů (nutné koupit zvlášť, výše uvedené balíčky se na něj nevztahují)
  • Ceny jsou platné k 30. říjnu 2013.

Levnější vstupenky na Stratosphere pořídíte, koupíte-li si je online. Za 27,25 dolarů získáte vstupenku na věž a na neomezený počet jízd.

Stratosphere patří spolu s horskou dráhou New York, New York mezi atrakce s největší dávkou adrenalinu v celém Vegas. Polkněte Kinedryl a vzhůru nahoru. Minimálně ten výhled stojí za to!

Petr Novák

Diskuze k článku (9 komentářů)

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.