Stratosphere v Las Vegas: Extrémní zážitek pro milovníky adrenalinu

Dělá se vám nevolno již jen při pohledu na tu nejmírnější horskou dráhu v zábavním parku Six Flags? Tak raději přestaňte číst! Atrakce na vrcholu nejvyšší budovy v Las Vegas, tedy 281 metrů nad zemí, jsou pouze pro odvážné!

Pokud jste měli tu odvahu číst dál, určitě budete mít odvahu absolvovat alespoň 3 ze 4 atrakcí na Stratosphere. Jak už to u podobných atrakcí bývá, nejhorší je očekávání. Samotná jízda na atrakci je čistý adrenalin a zábava. Vše je 100% bezpečné a na vlastní oči jsem viděl, jak atrakce absolvují malé děti. Byly nadšené!

Big Shot v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

Big Shot

Big Shot simuluje volný pád, v průběhu kterého se můžete kochat pohledem na Strip a vůbec celé Las Vegas Valley.

Spolu s dalšími 15 odvážnými jste usazeni do sedačky, která s vámi rychlostí až 72 km/h vystřelí z 281 metrů nad úrovní země do 329 metrů. Jízda na této atrakci trvá jen pár vteřin, v průběhu kterých zažijete přetížení o síle 4G.

Osobní dojem? Ze všech atrakcí mi Big Shot přišel paradoxně nejmírnější, po celou dobu vidíte pevnou zem pod nohama. Máte-li z atrakcí strach nebo respekt, doporučují začít právě s Big Shotem.

X-Scream v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

X-Scream

Znáte ty dětské houpačky, kdy je jeden piškot ve vzduchu, zatímco druhý se odráží od země. X-Scream je něco podobného, ale celé se to odehrává 8 metrů za hranou mrakodrapu ve výšce  264 metrů.

Sednete si do vozíčku a ten se na úzké kolejnici pohybuje dopředu a dozadu, nahoru a dolu vždy tak, že to nejmíň čekáte. Chcete-li si užít X-Scream na maximum, doporučuji se usadit do první řady sedaček.

Insanity v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

Insanity

Atrakce hustá jako nudlová polévka od babičky – Insanity (v překladu Šílenost) nenese své jméno nadarmo.

Pět dvojic je usazeno do sedaček upevněných na obří rameno, které se posune za okraj mrakodrapu, roztáhne a začne točit. Podlahu nehledejte, mezi vašim čelem nakloněným dolů a auty na ulici vás bude dělit 270 metrů.

Ze všech atrakcí, které jsem na Stratosphere navštívil, se mi tato jevila jako nejlepší.

SkyJump v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

SkyJump

Nejnovější atrakce ve Stratosphere simuluje volný pád, v provozu je teprve od března 2010. Odvážlivec je oblečen do speciálního obleku a důkladně připoután k jistícím lanům, načež vyskočí z 253 metrové výšky. Tvrdému dopadu na zem brání právě jistící lana, přesto je atrakce zapsána v Guinessově knize rekordů.

V porovnání s ostatními atrakcemi je teprve SkyJump ten pořádný adrenalin. Maximální rychlost při seskoku dosahuje až 72 km/h.

Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

Kde je Stratosphere a jaká je cena atrakcí?

Atrakce se nachází na vrcholu hotelu Stratosphere, nejvyšší budovy ve městě a jedné z ikon Las Vegas. Přehlédnout Stratosphere nemůžete, ale pro jistotu mrkněte na mapu. Dopravit k němu se nejsnáze můžete autobusy DEUCE, zastávka se jmenuje Las Vegas @ Stratosphere.

Vyhlídková plošina a všechny atrakce mají otevřeno denně od 10:00. Ve všední dny se zavírá v 1:00 ráno, o víkendu ve 2:00 hodiny ráno.

Cena návštěvy vyhlídkové terasy pro dospělého je 18 dolarů, 10 dolarů pro dítě a 12 dolarů pro seniora. Vstupenka na každou jednotlivou atrakci stojí 15 dolarů, doporučuji zakoupit některý z těchto balíčků:

  • Vyhlídková věž + 1 atrakce: 23 dolarů
  • Vyhlídková věž + 2 atrakce: 28 dolarů
  • Vyhlídková věž + 3 atrakce: 33 dolarů
  • Vyhlídková věž + celodenní vstupenka na všechny atrakce: 34 dolarů
  • SkyJump: od 109,99 dolarů (nutné koupit zvlášť, výše uvedené balíčky se na něj nevztahují)
  • Ceny jsou platné k 30. říjnu 2013.

Levnější vstupenky na Stratosphere pořídíte, koupíte-li si je online. Za 27,25 dolarů získáte vstupenku na věž a na neomezený počet jízd.

Stratosphere patří spolu s horskou dráhou New York, New York mezi atrakce s největší dávkou adrenalinu v celém Vegas. Polkněte Kinedryl a vzhůru nahoru. Minimálně ten výhled stojí za to!

Petr Novák

Diskuze k článku (9 komentářů)

Nevím, zda nazývat X-Scream horskou dráhou, každápádně na ilustrační fotce je horská dráha High Roller, která byla rozebrána v na přelomu let 2005 a 2006, takže v současné době se horskou dráhou v pravém slova smyslu ve zmíněné výšce projet nelze.

Také nesouhlasím s tvrzením, že u Insanity se točíte s nohama vzhůru. Člověk v sedačce je v cca 45° úhlu (aby měl co možná nejlepší výhled pod sebe :), což ale k “nohám vzhůru” má ještě poměrně daleko.

Odpovědět

S Mikim musím jen souhlasit. Ve Vegas jsem byl teď v září a žádná horská dráha tam nebyla a ani otáčení nohama zhůru se nekonalo. Ale jinak můžu Stratosphere Tower doporučit…je tam luxusní výhled!

Odpovědět

Upraveno, díky za připomínky :)

Odpovědět

Za myslím 26USD (neomezené jízdy) co jsme dali nádherný zážitek. Ale po 3jízdě už je to celkem nuda :-D

Odpovědět

Kromě 3 fantastických atrakcí pro otrlé na střeše věže je Stratosféra i dobrý hotel za slušnou cenu a vstup na věž je v ceně noclehu (jinak byl 10USD). Z pokoje v 19. patře byl pěkný výhled na celé Las Vegas, v noci to byla nádhera. Procházka po Stripu k ostatním hotelům (atrakcím) je dost dlouhá, ale jezdí tam vláček.

Odpovědět
m

Ja osobně kolotoče a adrenalin miluju ale zatim jsem se odvažila maximalňe jit na to kladivo nebo jak se to jmenuje ale na to že mi je 13.7 12let nejsem sračka na kolotoče ne?

Odpovědět
M

Big Shot je tam už dobrých 15 let. A pod ním na kuželu střechy jezdila horská dráha (správně Rollercoaster). Taky si pamatuji, když věž byla ve stavbě, tak vršek věže vyhořel (1997?).

Odpovědět

@Martin Smaha:
Jestli se nepletu, tak je tam, co stojí věž, od 1996. Věž vyhořela v srpnu 1993.

Odpovědět

Doporucuji kouknout na pocasi nez koupite listky na atrakce, nekde v udoli byla bourka a vsechny na cely den zavreli, takze jsme nic nestihli.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.