Stratosphere v Las Vegas – 3 extrémní atrakce s vyhlídkou

Petr Novák

Dělá se vám nevolno již při pohledu na nejpomalejší horskou dráhu v zábavním parku Six Flags? Tak raději přestaňte číst. Atrakce na vrcholu nejvyšší budovy Las Vegas ve výšce 281 m nad zemí jsou pouze pro odvážné. Jak už to u podobných atrakcí bývá, nejhorší je strach. Samotná jízda na atrakci je čistý adrenalin a zábava. Vše je 100% bezpečné a na vlastní oči jsem viděl, jak atrakce absolvují malé děti. Byly nadšené!

Big Shot v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

 1. Obsah článku
  1. Big Shot – volný pád v sedačce
  2. X-Scream – dětská houpačka za okrajem mrakodrapu
  3. SkyJump – seskok ze střechy v 253 m
  4. Insanity – atrakce uzavřena
  5. Jak navštívit Stratosphere v Las Vegas
  6. Fotky atrakcí The Strat v Las Vegas

  Big Shot – volný pád v sedačce

  Big Shot simuluje volný pád, v průběhu kterého se návštěvníci mohou kochat pohledem na Strip a vůbec celé Las Vegas Valley.

  Zážitku se v jednu chvíli účastní 16 lidí, kteří jsou usazeni do sedaček a důkladně připoutáni bezpečnostními pásy. Ty jsou důležité, neboť během několika vteřin trvajícího volného pádu zažijí přetížení o síle 4G. Během cesty z 281 m do 329 m červené sedačky dosáhnou rychlosti až 72 km/h. Na každé straně konstrukce jsou čtyři, takže každý má výhled v jiném směru.

  Mně osobně přišel Big Shot ze všech atrakcí nejmírnější už jen proto, že po celou dobu je vidět pevná zem pod nohami. Se stejnou atrakcí jsem navíc měl zkušenosti z parku Tivoli v dánské Kodani. Pokud chcete na The Strat překonat svůj strach, ale moc si nevěříte, doporučuji nejprve jít právě na Big Shot.

 2. X-Scream – dětská houpačka za okrajem mrakodrapu

  Atrakce trochu připomíná klasickou houpačku ze hřiště, kdy se jedno dítě odráží ze země, zatímco druhé visí ve vzduchu. V případě X-Scream je konstrukce sofistikovanější. Osm lidí se usadí do vozíku, který se následně pohybuje na úzké kolejnici dopředu a dozadu, nahoru a dolu.

  Další pohyb vozíku nelze odhadnout, vše se navíc odehrává ve výšce 264 m a 8,23 m za okrajem mrakodrapu. Pokud si chcete užít X-Stream na maximum, doporučuji se usadit do první řady sedaček, ze které budete mít nejlepší výhled na město pod sebou.

 3. SkyJump – seskok ze střechy v 253 m

  Nejvíce adrenalinovou atrakcí v The Strat je SkyJump, který je v provozu od března 2010. Odvážlivec je oblečen do speciální kombinézy a velmi pečlivě připoután k jistícím lanům. Pak už jen skočí z 253 m, tvrdému dopadu do připravené matrace brání právě zmíněná lana.

  Úroveň adrenalinu je u SkyJump výrazně vyšší než u ostatních atrakcí, maximální rychlost v průběhu volného pádu dosahuje až 72 km/h. SkyJump je zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejvyšší atrakce s volným pádem s jistícími lany.

  Na SkyJump se jako na jediný nevztahují ostatní vstupenky. Seskok je třeba objednat samostatně, za příplatek je možné ze zážitku získat fotky a video.

 4. Insanity – atrakce uzavřena

  Na závěr čestná zmínka, atrakce ze všech nejvíce adrenalinová. Insanity nenesla své jméno nadarmo. Pět dvojic se usadilo do sedaček upevněných na obří rameno, které se vysunulo za okraj mrakodrapu a roztočilo se. Podlaha pod nohami odvážlivců nebyla žádná a aby toho nebylo málo, točili se nakloněni čelem dolů. Od chodníku pod nimi je dělilo 270 m.

  Ze všech atrakcí na Stratosphere se mně Insanity líbila nejvíc. Atrakce je bohužel od května 2023 trvale uzavřena, kvůli výšce a silným vichrům byla velmi často porouchána.

 5. Jak navštívit Stratosphere v Las Vegas

  🗺️ Kde leží The Strat

  Atrakce se nachází na střeše hotelu The STRAT (dříve Stratosphere, mapa), kterou nemůžete přehlédnout, protože se jedná o nejvyšší budovu v Las Vegas.

  Nejbližší zastávka autobusu se jmenuje “The Strat”. Využít můžete také “SB Las Vegas at the Strat”, která se nachází přímo před hotelem.

  🕒 Otevírací doba

  Atrakce na střeše The Strat včetně SkyJump jsou v provozu každý den od 14:00 do 22:00. V případě špatných povětrnostních podmínek mohou být zavřené. Vyhlídková plošina The Strat má otevírací dobu delší, kochat výhledem se můžete každý den od 10:00 do 1:00 ráno.

  🎟️ Vstupenky na Stratosphere Las Vegas

  Cena vstupenky na vyhlídkovou terasu The Strat je $24569 Kč za dospělého. Dětské vstupenky platí do 12 let včetně a prodávají se za $18426 Kč.

  Za adrenalinové atrakce se platí zvlášť. Cena balíčku zahrnujícího Big Jump a X-Scream je $40.95970 Kč. Cena za seskok z atrakce SkyJump je $149.993 554 Kč bez fotek ze skoku, s fotkami se platí $164.993 909 Kč a s videem ze zápěstí $184.994 383 Kč.

  Všechny ceny jsem naposledy aktualizoval 8. května 2024.

  🎫 Vstup na Stratosphere s Go City Pass Las Vegas

  Ke vstupu na vyhlídkovou plošinu The Strat můžete použít všechny varianty Go City Pass Las Vegas, který zahrnuje také jednu adrenalinovou atrakci dle vlastního výběru.

  Go City Pass slouží jako permanentní vstupenka na atrakce v Las Vegas a jeho okolí. Prodává se ve variantě na 2-5 dní, během kterých můžete navštívit několik desítek míst, aniž byste platili cokoliv navíc. Během 4 dnů se tak dá ušetřit až několik stovek dolarů.

  Výběr dostupných atrakcí je široký. Společně s The Strat můžete zažít let vrtulníkem nad Las Vegas, svézt se na horské dráze Big Apple Coaster a obřím kole High Roller nebo vystoupat na vyhlídkovou plošinu v Eiffelově věži.

  💡 Zajímavosti o The Strat v Las Vegas

  The Strat má celkem 2 427 pokojů, které jsou rozprostřeny na 24 patrech. Stavba hotelu začala v únoru 1992 a pokračovala až do 30. dubna 1996, kdy byl Stratosphere otevřen. Její průběh se neobešel bez problémů, ten největší nastal kolem půlnoci 29. srpna 1993, když věž zachvátil požár. Naštěstí nedošlo k žádným zraněním, ale výrazně to zpomalilo dokončení stavby.

  ⭐ Moje recenze Stratosphere Las Vegas

  Adrenalinové atrakce mám rád, takže Stratosphere jsem si nemohl nechat ujít. Na SkyJump jsem nebyl, ale ostatní tři atrakce jsem si vyzkoušel. Big Shot a X-Scream v době návštěvy doplňovala ještě centrifuga Insanity, která se mi líbila nejvíc.

  The Strat se pro jedinečný výhled na město vyplatí navštívit, i když nejste zrovna fanoušky adrenalinu.

 6. Fotky atrakcí The Strat v Las Vegas

  Insanity v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák
  X-Scream v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák
  SkyJump v Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák
  Stratosphere, Las Vegas | © Petr Novák

Diskuze k článku (9)

Nevím, zda nazývat X-Scream horskou dráhou, každápádně na ilustrační fotce je horská dráha High Roller, která byla rozebrána v na přelomu let 2005 a 2006, takže v současné době se horskou dráhou v pravém slova smyslu ve zmíněné výšce projet nelze.

Také nesouhlasím s tvrzením, že u Insanity se točíte s nohama vzhůru. Člověk v sedačce je v cca 45° úhlu (aby měl co možná nejlepší výhled pod sebe :), což ale k “nohám vzhůru” má ještě poměrně daleko.

Odpovědět

S Mikim musím jen souhlasit. Ve Vegas jsem byl teď v září a žádná horská dráha tam nebyla a ani otáčení nohama zhůru se nekonalo. Ale jinak můžu Stratosphere Tower doporučit…je tam luxusní výhled!

Odpovědět

Upraveno, díky za připomínky :)

Odpovědět

Za myslím 26USD (neomezené jízdy) co jsme dali nádherný zážitek. Ale po 3jízdě už je to celkem nuda :-D

Odpovědět

Kromě 3 fantastických atrakcí pro otrlé na střeše věže je Stratosféra i dobrý hotel za slušnou cenu a vstup na věž je v ceně noclehu (jinak byl 10USD). Z pokoje v 19. patře byl pěkný výhled na celé Las Vegas, v noci to byla nádhera. Procházka po Stripu k ostatním hotelům (atrakcím) je dost dlouhá, ale jezdí tam vláček.

Odpovědět
m

Ja osobně kolotoče a adrenalin miluju ale zatim jsem se odvažila maximalňe jit na to kladivo nebo jak se to jmenuje ale na to že mi je 13.7 12let nejsem sračka na kolotoče ne?

Odpovědět
M

Big Shot je tam už dobrých 15 let. A pod ním na kuželu střechy jezdila horská dráha (správně Rollercoaster). Taky si pamatuji, když věž byla ve stavbě, tak vršek věže vyhořel (1997?).

Odpovědět

@Martin Smaha:
Jestli se nepletu, tak je tam, co stojí věž, od 1996. Věž vyhořela v srpnu 1993.

Odpovědět

Doporucuji kouknout na pocasi nez koupite listky na atrakce, nekde v udoli byla bourka a vsechny na cely den zavreli, takze jsme nic nestihli.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA