Horská dráha Big Apple Coaster v Las Vegas: Video, cena a vstupenky

Petr Novák

V celém Las Vegas je kolem šesti tisíc hotelů s kapacitou kolem 150 000 lůžek. Takže kdo chce prosperovat, musí se odlišit a zaujmout potenciální hosty. V Bellagiu mají fontány, na střeše věže The STRAT adrenalinové atrakce a v hotelu New York, New York postavili kulisy města, které nikdy nespí. Jejich součástí je klasická americká horská dráha, která dosahuje rychlosti až 108 km/h a nejvyšší sešup má 44 metrů. Bábovky ať jdou do Bellagia!

Horská dráha New York, New York v Las Vegas | &copy Petr Novák

Vozíky na horské dráze The Big Apple Coaster se řítí rychlostí až 108 km/h

Horská dráha je v provozu od roku 1997 a za svůj život vystřídala několik jmen. Nejprve otevřela jako Manhattan Express, načež v roce 2007 získala velice sofistikované jméno “The Roller Coaster”. V překladu to znamená “Horská dráha”. K zatím poslední změně došlo v roce 2015, od kdy je známá jako “The Big Apple Coaster”.

The Big Apple Coaster připomíná New York na každém šroubku. Vozíky jakoby z oka vypadly legendárním žlutým taxíkům, na dráhu se vstupuje z kopie stanice podzemky a stihnete-li v průběhu jízdy sledovat okolní budovy, poznáte manhattanské mrakodrapy.

Maximální dosažená rychlost na horské dráze je 108 km/h, nejvyšší sešup má 44 metrů a v jednom úseku dráhy zažijete stejnou vývrtku, jakou provádí piloti stíhaček. Na ty nejvíce adrenalinové horské dráhy třeba v parku Six Flags sice The Big Apple Coaster trochu ztrácí, přesto nabízí příjemný zážitek v horkém dni.

Stavba horské dráhy vyšla na $25000000552 175 000 Kč v cenách z roku 1997. Mrkněte se na video z jízdy na horské dráze.

Hotel pořádal na horské dráze svatby

Las Vegas je bláznivé, takže není divu, že jednu dobu hotel New York, New York nabízel na horské dráze svatební obřady. Položka byla standardní součástí ceníku. Svatební obřad v ranním slotu stál $60013 252 Kč. Večerní slot s nasvíceným panorama Las Vegas byl atraktivnější, praštit jste do toho mohli za $70015 461 Kč.

Dnes již hotel svatby na horské dráze v Las Vegas nenabízí. Je možné, že obřad v řítících se vozících byl na místní poměry příliš nudný.

Vstupenky a otevírací doba horské dráhy The Big Apple Coaster

Horská dráha se nachází přímo na Stripu vedle hotelu New York, New York. Poblíž hotelu je autobusová zastávka Tropicana @ Las Vegas (W).

Dráha je za příznivého počasí v provozu denně, od pondělí do čtvrtka od 11:00 do 23:00 a od pátku do neděle od 11:00 do půlnoci. Svézt se mohou i děti nad 137 cm.

Cena vstupenky za jednu jízdu je $19420 Kč v méně atraktivní časy do setmění a $23508 Kč po setmění. Vstupenku si můžete koupit na stránkách hotelu. Vyberete si dvouhodinové okno, během kterého stačí přijít.

Diskuze k článku (4)

Ja bych chtel zkusit Stratosphere ve Vegas, celkem sileny co jsem slysel a videl.

Odpovědět

Lucasi, o Stratosphere tu taky máme článek. Sám jsem na tom byl a je to super, vřele doporučuji.

Největší odvaz je Insanity! Jinak se jedná o tři nejvýše položené atrakce na světě.

Odpovědět

Ahoj, High Roller a Paris Las Vegas patří do skupiny Stratosphere? Myslím vstupenky. Jestli se musí kuovat zvlášť nebo spadají do vstupů na vyhlídkovou věž a 1-3 atrakce (jak je uvedeno v článku https://chcidoameriky.cz/stratosphere-v-las-vegas-extremni-zazitek-pro-milovniky-adrenalinu na konci)? D9ky Verča

Odpovědět

@Venuse119: Ahoj,
nepatří. Stratosphere leží na druhém konci Stripu. Vstupenky se tam kupují zvlášť.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.