Horská dráha Big Apple Coaster v Las Vegas – video, vstupenky

Petr Novák

V celém Las Vegas je kolem šesti tisíc hotelů s kapacitou kolem 150 000 lůžek. Takže kdo chce prosperovat, musí se odlišit a zaujmout hosty. V Bellagiu mají fontány, na střeše věže The STRAT adrenalinové atrakce a v hotelu New York, New York postavili kulisy města, které nikdy nespí. Jejich součástí je horská dráha, která dosahuje rychlosti až 108 km/h a nejdelší sešup má 44 m. Bábovky ať jdou do Bellagia!

Horská dráha New York, New York v Las Vegas | &copy Petr Novák

 1. Obsah článku
  1. Historie, výška a výška pádu na Big Apple Coaster
  2. Zajímavosti o horské dráze v Las Vegas
  3. Co musíte vědět před návštěvou
  4. Fotky horské dráhy Big Apple Coaster

  Historie, výška a výška pádu na Big Apple Coaster

  Horská dráha je v provozu od roku 1997, za svůj život vystřídala několik jmen. Po otevření se nejprve jmenovala Manhattan Express, načež v roce 2007 získala velice sofistikované jméno “The Roller Coaster”. V překladu to znamená “Horská dráha”. K zatím poslední změně došlo v roce 2015, od kdy je známá jako “The Big Apple Coaster”.

  The Big Apple Coaster připomíná New York v každém šroubku. Vozíky jakoby z oka vypadly legendárním žlutým taxíkům, na dráhu se vstupuje z kopie stanice podzemky a stihnete-li v průběhu jízdy sledovat okolní budovy, poznáte manhattanské mrakodrapy.

  Maximální dosažená rychlost na horské dráze je 108 km/h, nejhlubší sešup má 44 m a v jednom úseku dráhy zažijete stejnou vývrtku jako piloti stíhaček. Na nejvíce adrenalinové horské dráhy třeba v parku Six Flags sice The Big Apple Coaster intenzitou zážitku ztrácí, přesto nabízí příjemný zážitek v horkém dni.

 2. Zajímavosti o horské dráze v Las Vegas

  Stavba horské dráhy vyšla na $25000000592 325 000 Kč v cenách z roku 1997. Mrkněte se na video z jízdy na horské dráze.

  Las Vegas je bláznivé, takže není divu, že jednu dobu hotel New York, New York nabízel na horské dráze svatební obřady. Položka byla standardní součástí ceníku. Svatební obřad v ranním slotu stál $60014 216 Kč. Večerní slot s nasvíceným panorama Las Vegas byl atraktivnější, praštit jste do toho mohli za $70016 585 Kč.

  Dnes již hotel svatby na horské dráze v Las Vegas nenabízí. Je možné, že obřad v řítících se vozících byl na místní poměry příliš nudný.

 3. Co musíte vědět před návštěvou

  🗺️ Kde leží Big Apple Coaster

  Horská dráha Big Apple Coaster se nachází přímo na Stripu vedle hotelu New York, New York. Z dálky ji nemůžete přehlédnout, poznávacím znamením může být i replika Sochy svobody.

  Poblíž hotelu je autobusová zastávka Tropicana @ Las Vegas (W).

  🕔 Otevírací doba

  Dráha je za příznivého počasí v provozu denně, od pondělí do čtvrtka se jezdí v časech od 11:00 do 23:00 a od pátku do neděle od 11:00 do půlnoci. Svézt na horské dráze se mohou děti nad 137 cm.

  🎟️ Vstupenky na horskou dráhu Big Apple Coaster

  Cena vstupenky za jednu jízdu je $25.65608 Kč, v průběhu dne se nijak nemění. Zlevněné dětské vstupenky nabízeny nejsou. Tyto informace jsem naposledy aktualizoval 7. května 2024.

  Vstupenku si můžete koupit online na libovolný den a přijít můžete kdykoliv v průběhu něj, nejpozději však 30 minut před zavřením.

  🎫 Vstup na horskou dráhu zdarma díky Go City Pass Las Vegas

  Horskou dráhu Big Apple Coaster můžete navštívit zdarma, pokud si koupíte Go City Pass Las Vegas. Prodává se ve variantě na 2-5 dní, během kterých můžete navštívit desítky různých atrakcí v Las Vegas bez dodatečných plateb.

  Kromě horské dráhy je to třeba vyhlídkový let vrtulníkem, ruské kolo High Roller nebo kopie Eiffelovy věže. Když si dobře naplánujete program, během 4 dnů ušetříte stovky dolarů.

  ⭐ Moje recenze Big Apple Coaster

  Horská dráha Big Apple Coaster byla fajn zpestření dne. Protože jsme tam byli uprostřed týdne, ani jsme nečekali ve frontě, které jsou nejdelší od pátku do neděle. V porovnání s atrakcemi, na kterých jsem byl v Six Flags, je sice poněkud obyčejná, ale zase můžete využít její dostupnost ve Vegas.

  Před nasednutím do vozíku si musíte vyndat všechny věci z kapes a společně s batohem je uschovat v uzamykatelné skříňce. Dává to smysl, během jízdy by vám věci vypadly. Výhradu mám k ceně vstupenky na horskou dráhu, na které pojedete necelé tři minuty. Ušetřit lze koupí výše zmiňovaného Go Pass Las Vegas, se kterým můžete jít na dráhu jednou zdarma.

 4. Fotky horské dráhy Big Apple Coaster

  Horská dráha Big Apple Coaster v Las Vegas – video, vstupenky | © Reinhard Link / Flickr.com

  Horská dráha Big Apple Coaster v Las Vegas – video, vstupenky | © Reinhard Link / Flickr.com

  Horská dráha Big Apple Coaster v Las Vegas – video, vstupenky | © Jeremy Thompson / Flickr.com

  Horská dráha Big Apple Coaster v Las Vegas – video, vstupenky | © Jeremy Thompson / Flickr.com

  Horská dráha Big Apple Coaster v Las Vegas – video, vstupenky | © Jeremy Thompson / Flickr.com

Diskuze k článku (4)

Ja bych chtel zkusit Stratosphere ve Vegas, celkem sileny co jsem slysel a videl.

Odpovědět

Lucasi, o Stratosphere tu taky máme článek. Sám jsem na tom byl a je to super, vřele doporučuji.

Největší odvaz je Insanity! Jinak se jedná o tři nejvýše položené atrakce na světě.

Odpovědět

Ahoj, High Roller a Paris Las Vegas patří do skupiny Stratosphere? Myslím vstupenky. Jestli se musí kuovat zvlášť nebo spadají do vstupů na vyhlídkovou věž a 1-3 atrakce (jak je uvedeno v článku https://chcidoameriky.cz/stratosphere-v-las-vegas-extremni-zazitek-pro-milovniky-adrenalinu na konci)? D9ky Verča

Odpovědět

@Venuse119: Ahoj,
nepatří. Stratosphere leží na druhém konci Stripu. Vstupenky se tam kupují zvlášť.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA