Na horské dráze u hotelu New York, New York v Las Vegas vás dokonce oddají!

Hotelů v Las Vegas je přehršel, a tak se musí odlišit a zaujmout potenciální hosty, aby se vůbec uživily. Jde se na to různě. V Bellagiu mají fontány, ve Stratosphere adrenalinové atrakce na střeše mrakodrapu a v hotelu New York, New York zase vystavili kulisy tohoto města, které nikdy nespí.

Jeho součástí je také klasická americká horská dráha, která dosahuje rychlosti až 108 km/h a nejvyšší sešup má 44 metrů. Bábovky ať jdou do Bellagia!

Horská dráha New York, New York v Las Vegas | &copy Petr Novák

Vývrtka jako ve stíhačce

Horská dráha pojmenovaná prostě The Roller Coaster byla postavena v roce 1997. New York připomíná na každém kroku – vozíky jakoby z oka vypadly legendárním žlutým taxíkům, na dráhu se vstupuje z kopie stanice podzemky a stihnete-li v průběhu jízdy sledovat okolní budovy, uvidíte manhattanské mrakodrapy.

Maximální dosažená rychlost na horské dráze je 108 km/h, nejvyšší sešup má 44 metrů a v jednom úseku dráhy zažijete stejnou vývrtku, jakou provádí piloti stíhaček. Na některé superadrenalinové horské dráhy třeba v parku Six Flags The Roller Coaster nemá, přesto nabídne super zážitek.

Stavba horské dráhy vyšla na 25 milionů dolarů, tedy asi 500 milionů korun.

Svatba na horské dráze?

Toužíte-li udělat něco opravdu bláznivého, můžete na horské dráze uspořádat svatební obřad. Originální z našeho pohledu to je, ve Vegas je to ale nakolik běžné, že je tato položka standardní součástí ceníku New York, New York.

Celý svatební obřad zabere 15 minut, na výběr máte z ranního termínu nebo večerního, kdy je celé Vegas krásné nasvícené a romantika tak zajištěná. Ráno do toho můžete praštit za 600 dolarů, večer za 700 dolarů. Oddávající je v ceně.

Kde, kdy a za kolik se můžu svézt?

Horská dráha leží u hotelu New York, New York, přímo na Stripu. Poblíž hotelu je autobusová zastávka Tropicana @ Las Vegas (W).

Dráha je za příznivého počasí v provozu denně, od neděle do čtvrtka vždy od 11:00 do 23:00, o pátcích a sobotách od 10:30 až do půlnoci. Svézt se mohou i děti, ale musí měřit alespoň 137 cm.

Za jednu jízdu zaplatíte 14 dolarů, pokud si horskou dráhu oblíbíte, kupte si na místě za 25 dolarů celodenní permanentku. Získáte tak navíc slevu 2 dolary na fotku z dráhy. Za 60 dolarů se může svézt celá rodina, v ceně jsou zahrnuty dvě fotky.

Petr Novák

Diskuze k článku (4 komentářů)

Ja bych chtel zkusit Stratosphere ve Vegas, celkem sileny co jsem slysel a videl.

Odpovědět

Lucasi, o Stratosphere tu taky máme článek. Sám jsem na tom byl a je to super, vřele doporučuji.

Největší odvaz je Insanity! Jinak se jedná o tři nejvýše položené atrakce na světě.

Odpovědět

Ahoj, High Roller a Paris Las Vegas patří do skupiny Stratosphere? Myslím vstupenky. Jestli se musí kuovat zvlášť nebo spadají do vstupů na vyhlídkovou věž a 1-3 atrakce (jak je uvedeno v článku https://chcidoameriky.cz/stratosphere-v-las-vegas-extremni-zazitek-pro-milovniky-adrenalinu na konci)? D9ky Verča

Odpovědět
Avatar uživatele

@Venuse119: Ahoj,
nepatří. Stratosphere leží na druhém konci Stripu. Vstupenky se tam kupují zvlášť.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.