Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze

Petr Novák

Sídlem velvyslanectví Spojených států amerických v Praze je Schönbornský palác na Malé straně. Velvyslanci USA sídlí v rezidenci velvyslanců USA v Bubenči na Praze 6.

Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze | © Richard Ricciardi / Flickr.com, © Unsplash.com

Obsah článku
  1. Adresa Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze

Adresa Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze

  • Tržiště 365/15, 118 01 Praha 1 — Malá Strana (zobrazit na mapě)
  • Telefon: +420 257 022 000
  • Internetové stránky: https://cz.usembassy.gov/
  • Twitter: @USEmbassyPrague
  • Nejbližší stanice metra: Malostranská (metro A)
  • Nejbližší tramvajová zastávka: Malostranské náměstí (1, 6, 12, 15, 20, 22 a 23)

Veškeré schůzky (např. kvůli vízu) na americké ambasádě je třeba mít předem domluvené. Velvyslancem USA v ČR je od února 2023 Bijan Sabet.

Diskuze k článku (71)

Zajímalo by mě,jestli najdu i v jiných zemích po světě – Americké centrum – které sídlí na adrese: Tržiště 366/13, 118 00 Praha 1 www​.americkecentrum.cz/ děkuji

Odpovědět

Dobrý den, jsem držitelem VISA B1,B2 do USA. Po 6 měsících musím USA opustit – to je jasné. Ovšem nemohu se nikde dopátrat za jak dlouhou dobu mohu na území USA znovu na 6 měs. vstoupit. Existují k toto problematice nějaká ofici.pravidla? Nemohu nikde nic najít. Děkuji za reakci.

Odpovědět

@Zdeňka:
Oficiální pravidlo je, že o vstupu a délce pobytu rozhoduje imigrační.

Neoficiálně se doporučuje čím delší pobyt tím delší pauza. Jestli jsi tam byla půl roku, tak nečekej, že tě tam za 14 dní zase na půl roku pustí. B-2 je turistické vízum. Kdo si může dovolit dovolenkovat v USA půl roku, pak si odskočit domů a zase tam chtít na půl roku? To spíš bude vypadat, že tam dělá načerno a na dovolené byl doma. Ber to tak, že kdo je víc v USA než doma, je podezřelí. Málo kdo si může dovolit takhle cestovat.

Odpovědět

@Zdeňka: Jak pise Franta. Jeste bych doplnil, ze pro imigracniho urednika muze hrat roli i danova rezidence (vice jak pul roku na uzemi statu…)

Odpovědět

Při vyplňování formuláře ESTA jsem narazila na údaj “Národní číslo” a “Osobní identifikační číslo”. Můžete mi vysvětlit co si mám pod těmito pojmy představit.
Děkuji.

Odpovědět

Při vyplňování formuláře ESTA jsem narazila na pojmy “Národní číslo” a “Osobní identifikační číslo” , můžete mi vysvětlit co znamenají?
Děkuji.

Odpovědět

@Ludmila:
Už se to tu probíralo, myslím, že přímo v diskusi u článku o ESTA.
„Národní číslo“ – podle všeho číslo OP, respektive číslo dalšího dokladu s fotografií. Je to i v nápovědě u otazníčku.
„Osobní identifikační číslo“ – nejvíc to pasuje na rodné číslo.

Odpovědět

Na oficiálních stránkách USA v návodu jak vyplnit formulář ESTA radí do kolonky “Národní identifikační číslo” zapsat rodné číslo bez lomítka. Tak jsem z toho trochu zmatená co vlastně je správné.

Odpovědět

@Ludmila:
Projde oboje.

Odpovědět

@Ludmila: Vtip je v tom, že nikdo nekontroluje, co se tam napíše. Takže prochází všechno. Úplně správně nicméně je rodné číslo, protože to je jediný údaj, který zůstává neměnný po celý život. Číslo občanky, pasu i řidičáku se mění.

Odpovědět
K

Pracoval jsem v USA 19 let (bez prac.povoleni).Je mi 68let v USA jsem byl na tur.vizum,ktere jsem prekrocil.Ve statech jsem vsak platil dane,mam legalni SSN,ridicsky prukaz,ID.Pri odjezdu mi byla priznana soc podpora ve vysi 180$ mesicne,s podminkou,ze opustim USA.Je mozne navstivit am ambasadu v Praze a vyridit tanto problem?Predem dekuji za radu. Karel

Odpovědět

@Karel Behal:
Zeptal bych se přímo na ambasádě.
Ale spíše bych hledal na nějakém jejich vládním webu zabývajícím se touto problematikou, sociálním zabezpečením. Nejspíš bude potřeba vyplnit nějaký formulář a doložit danou skutečnost.

Odpovědět
S

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda když s přítelem chceme jet do Ameriky pracovat spolu, můžeme i na Americkou ambasádu a pohovor jít spolu? Děkuji.

Odpovědět

@Sára Bencová:
Na pohovor na ambasádě se chodí na základě domluvy. Je potřeba tam zavolat. Nejde tam jen tak přijít. Takže pokud si pohovor domluvíte na stejnou dobu, můžete tam jít spolu. Otázkou je, jaké máte podklady, zda to půjde vyřídit najednou nebo se budete řešit každý zvlášť.

Tím se dostávám k otázce… Už máte něco domluveného nebo je to jen nápad? Jestli už je něco ohledně práce rozjednáno, tak držím palce. Jestli je to jen nápad, tak tam ani nevolejte. Pokud v USA nemáte domluvenou práci a zaměstnavatele, který by podpořil vaši žádost, tak to nevyjde. Pokud studujete vysokou, můžete spolu zkusit třeba WaT.

Doporučuji si pročíst @Veržánu.

Odpovědět
S

Dekuju moc za odpověď. Vše je zatím v jednání, šlo nám o to,jestli tam můžeme jít spolu kvůli domluvě. Oba na tom co se týká angličtiny nejsme moc dobře. Každopádně děkuji moc za tip.

Odpovědět

@Sára Bencová:
Pokud si úředníci na ambasádě zachovávají stále stejný standard, tak se celkem dobře domluví i česky. Ale samozřejmě je dobrá angličtina, když tam chcete jet za prací.

Odpovědět
W

Dobrý den, mám polské státní občanství a žiji trvale v České republice, potřebuji tranzitní vízum (mezipřistání v USA), jak ho mám získat?

Odpovědět

@Wieslaw Jadczak:
Mělo by stačit zajít na ambasádu v Praze. Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Odpovědět
B

Dobrý den, letím za synem do Ameriky – stát Georgia. V rámci pobytu jedu na týden do Mexika na loď, po týdnu se vrátím zpět do státu Georgia. Stačí mi turistické vízum Esta? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Bohdana Rálišová:
Pokud v USA nebudeš déle než 90 dní a loď stihneš během pobytu, tak ano.

Odpovědět

Dobry den ,Mam sestru vdanou v USA 15 let ,s tremi krasnymi malymi detmi a chci je poprve navstivit.
Sestra ma deset let citizenship.Ja prijel do US pred dvaceti peti lety na US multientry Visa ,ktere jsem vsak pretahl o 9 let,cili jsem zil nelegalne 8,5 let.Pochazim z ery ekonomicke emigrace v 90 letech,kdy prace u nas,specialne na severni Morave moc nebylo.Bohuzel mel jsem smulu ,doplatil jsem na razii v jednom state na NW ( illegal mexici gang zabili policajty ) a ja mel warrant za nonpaid parking tickets,rutinni check pri jizde autem ,spatny cop ,..tudiz jsem pak stravil mesic v immigration jail ,cekal jsem na snizeni bondu od soudce,po zaplaceni bondu jsem nechtel platit pravnikum a US opustil v r 2005.Uz je to tudiz 13 let.Ma otazka je .Musim vyplanit ESTA nebo jit primo na Trziste15 ,pozadat o interview ohledne noveho VISA ? Chapu to tak,ze ESTA vyplnim ,a oni me automaticky pozvou na interview.Zvaci dopis od sestry zrejme bude nutny .Je tomu tak ? dekuji za info.

Odpovědět

@Petr:
“spatny cop” – to tě jako měl pustit pro tvé krásné oči? A za co tě chytli, rutinni check nebo na razii? Píšeš to dost zmateně? On je trochu rozdíl, když to máš “jen” kvůli překročení nebo ti i dokázali nelegální práci.
Za překročení o více než rok je 10 let ban, i když překročit skoro o 10 let dost. Za práci záleží, jaký byl rozsudek.
ESTA zkusit můžeš, uvidíš, co to udělá. Může se stát, že to vyjde, pak bude záležet, co imigrační na letišti.
Zvací dopis od sestry bude fajn, ale v tvém případě nevím, jestli to zabere. Nutné bude, abys doložil, že tady máš pevné zázemí a nehodláš tam zůstat.

Odpovědět

@Franta:

Jak dokazani prace ? Vzdyt je to prece uplne jedno .SS# ma kazdy ilegalni Cech v US ,a maka na to a plati dane,jestli je ilegal ,to nikoho nezajima.Jsi beloch ,naucis se anglicky ,tak jsi v pohode.Jen vyplnis form ,ze si citizen ,a mas Czechoslovak heritage.:-).Tak to byvalo pred patnacti lety ,platil jsi dane a nikoho nic nezajimalo.Ja mel smula na policajta,takovy mexicky pakos…,skoda.Ani na ICE tomu nemohli uverit,ze zrovna ja mam problems.Amerika se hodne zmenila po 9/11…,uz to nebylo ono.
Ja mel jen pretazeny pobyt ,tot vse.Pak nejake misdemeanor charges ,jako DUI atd.
ESTA si udelam ,je tam kolonka ,jestli jsem byl v US ,takze asi automaticky pujdu na interview.
Je to smutne,ze vetsina hispanos to ma jednodusi nez my Cechoslovaci ,co tam vylozene sli za praci.Meli jsem to podle meho tezsi nez treba emigrace z 1968 ,zelene karty nam nedali ,
Jedina moznost byla ozenit se ,nebo si koupit svatbu s americankou.Ja to neudelal …
Ne ,nehodlam v US urcite zastat,to urcite ne ,v CR je moc hezky :-).Financne dnes nikoho nenapadne stehovat se do US ,je to zbytecne.Mas pravdu s tou urednici na letisti ,..nejaka tlusta Kathy ,to bude problem,nicmene mluvim vice nez dobre,a ted uz s anglickym prizvukem ,..to by melo zapusobit.Rikas 10 let za prekroceni pobytu ? ..To jsem si zjistil take.Ja se chci jen podivat za sestrou ,videt jeji deti chodit do skoly ,a jeste jednou si projet South East Utah ,Califonii a odletet ze San Fran.Jo ,zkusenosti to byly zajimave vyrustat v US ,ale vzalo me to hodne zivota.Kdyz tady vidim nejake mlade lidi ,asi vubec nemaji potuchy jake to bylo kdyz ekonomika byla hodne spatna,zaplavy prisly ,a my museli jet za praci …….Jo a prezidetem byl nejaky Havel .,ministrem financi Klaus….
Me jen zajimalo ,jestli znas nejaky priklad tech desitek tisic Cechoslovaku ,kteri odjeli do US ,a stali se ilegalove.,Jak je to s jejich navratem zpet po deseti letech…

Odpovědět
J

Dobrý den.
Příští rok v létě se chystám na dva týdny do USA. Sedmiletý syn mých kamarádů by chtěl jet se mnou. Chci se zeptat, jaké potvrzení od rodičů pozřebuji (potřebuje), abychom neměli problémy na imigračním? Pas s biometrickými údaji a ESTA považuji za samozřejmé.
Děkuji.

Odpovědět

@Jiri Marousek:
Koukni sem. Bude potřebovat souhlas obou rodičů, že o cestě vědí a souhlasí s ní. Musí z toho být jasná identifikace dítěte, doprovodu i rodičů.

Odpovědět

Dobrý den.
Co se děje po zadržení migračního v USA ? Následuje zadržení, soud, zabavení všech osobních věcí a vyhoštění ? Pokud jim všechny osobní věci zabaví, z čeho platí ten zadržený letenku ? Nebo. jaký je sled těchto nepříjemných událostí a jak dlouho to celé cca trvá? Děkuji.

Odpovědět
P

Dobrý den,
1.9. se budu vdávat a kolem 2.10. bychom radi odletěli na svatebni cestu do Ameriky. Měsíc je celkem krátká doba na vydání nového pasu, chtěla jsem se zeptat, zda je možné cestovat na starý pas se jménem za svobodna? Starý pas platí oficiálně na jméno za svobodna ještě 3 měsíce po svatbě, ale v USA požadují platnost 6 měsíců (u pasu se jménem za svobodna to splňuji).
Děkuji za odpověď

Odpovědět

Chcem sa spytat ako mam postupovať dalej, ked som pri vyplnovani formuláru este narazil na otázku ci som bol niekedy zapletený do drogovej trestnej činnosti, alebo som bol zadržaný. Nechcem podávať lživé informácie, ale ked tam označím ANO, tak mi žiadost bude zamietnutá, tomu by som sa chcel vyvarovať, ale neviem ako mam postupovať dalej. V minulosti som bol zadržaný za necelý gram marihuany, dostal som 2 roky podmienečne prepustenie, podmienka mi uz dávno skočila a v registri trestu nemam žiadny záznam. No mam strach zadať zápornú odpoved z dvovodu toho, ze pri emigracnej kontrole sa to moze tomu úradníkovi zobraziť v systéme. Do USA letím za 18 dni, ako a neviem ako mam tuto situáciu riešiť. Budem veľmi rad, ked mi bude niekto schopný poradit. Za odpoved pekne ďakujem do predu.

Odpovědět

@Jakub:
Pokud jsi nebyl odsouzen v USA, tak se to imigračnímu v systému neukáže. Nemají přístup do databází jiných států. Museli by poslat oficiální žádost. Je na tobě jak odpovíš.

2 roky podmínku za necelý gram marihuany je docela síla. Zřejmě množství větší než malé.

Odpovědět

Zdravim,
chystam se v ramci ESTA do USA a zajimalo by mne u jake pojistovny je nejlepsi zdridit si cestovni pojisteni, pripadne na co si pri vyrizovani davat pozor. Chtela bych vyuzit limit viz 90 dni a proto byt i dukladne pojistena.
Predem dekuji za odpoved.

Odpovědět

@Dara:
Zkus článek
Cestovní pojištění do USA: Na co si dát pozor a proč ho nepodceňovat. Tady je to o ambasádě a tak.

Koukej hlavně na plnění, někdy to jsou docela směšné částky, lepší jsou větší limity. Cena není to hlavní, je lepší si připlatit. Většinou to nevyužiješ, ale kdyby ano, tak se to hodí. Záleží i, co máš vše v plánu.

My měli loni AXA Cestovní pojištění Excelent. Lezli jsem i kam jsem neměli/nesměli, každoročně je na těch místech několik smrťáků, takže jsme chtěli mít jistotu, že nás “nenechají někde u cesty” s levnou pojistkou. Mělo to i dobrou odpovědnostní pojistku, kdybychom někomu něco rozbili, ale to se zase nevztahovalo na auto. Předchozí cestu jsem měl jen cestovní, co mám u karty.

Odpovědět

Prošla nám Esta, má smysl žádt o novou, když jsme byli loni jako turisti v Iránu?

Odpovědět

@Petr Malík: Zakázané to není, zkuste to. V případě neúspěchu to bude stát jen 4 dolary.

Odpovědět

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat zda-li je možné získat zelenou kartu když uz jsem v USA a to na bezvizovy program ESTA,popřípadě co dělat když uz se nacházím na americké půdě,lze si zažádat o vízum typu B1/B2 v USA ? Budu rád za užitečnou zpětnou vazbu.
Děkuji.

Odpovědět

@Martin:
Jsem v USA, hurá, bude ze mě Amík!
Vrať se zpět na zem a pak domů.

Víš, co je ESTA, četl sis podmínky? ESTA je turistická a u ESTA se nedá měnit status. Je to vlastně jen zjednodušené vízum B-2. Kdyby šlo, na co se ptáš, tak by se takhle do USA dostávali zájemci o pobyt ve velkém. Máš 90 dní (pokud ti je imigrační dal) na turistiku a pak alou pryč.

Ale jedna šance by byla a to svatba. Je to sice proti podmínkám ESTA, ale dá se to.

Odpovědět

@Martin: Jak už napsal Franta, odpověď zní NE. I kdyby ses v USA oženil, tak se musíš vrátit, a až potom žádat o vízum pro manžela amerického občana.
Jen bych se rád zeptal : Na základě čeho tě napadlo, že bys mohl žádat o zelenou kartu? Jsi raketový vědec, nebo věhlasný neurochirurg? Zelená karta se nevydává ani pro dělnické, ani pro kancelářské profese. Vydává se jen špičkovým specialistům, o které si firma zažádá, a u kterých prokáže, že je nemůže obsadit Američanem.

Odpovědět

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda se mohu s partnerem, který je Americký občan, zda se můžeme vzít tady v České republice a zda potřebné dokumenty může vystavit Americké velvyslanectví v Praze, nebo si jej musí vyřídit v Americe. A jaké dokumenty je potřeba vyřídit. Dále by mě zajímalo, jestli náš sňatek uzavřený zde v České republice bude uznán za právoplatný i v Americe a zda sňatkem partner získá české občanství a já Americké.
Děkuji a hezký den
Ludvíková

Odpovědět

@Ludvíková:
Od konce
Sňatkem se dostaneš nejprve ke Green Card, o občanství budeš moct požádat až později, až splníš všechny náležitosti a podmínky. Jestli se nepletu, tak to trvá asi 2 roky. Pro přítele bude u nás platit asi něco podobného.
Vzít se můžete klidně kdekoliv, pokud pak budete mít potřebné dokumenty, budete moci požádat o uznání sňatku u příslušných úřadů u nás a v USA.
Známí prý pro Amíky vyplňovali I-130, G-325A, I-485, I-131, I-765 a I-864,ale už je to dlouho. Aktuální info určitě najdeš na https://www.uscis.gov/. Co bude potřebovat přítel pro ČR, netuším.

Odpovědět

Doklady musi byt preloze v druhem jazyce, overene, poplatky. Snatek nezaruci ani pobyt, ne to obcanstvi daneho statu. Pritel by mel mit vic info.

Odpovědět
I

Dcera s manželem a celou rodinou / 3 děti / jsou v USA, všichni mají americkou státní příslušnost. Chtěla bych získat zelenou kartu. Jak mám postupovat ?

Odpovědět

@Ing. Hana Železná: Hrát loterii o zelenou kartu, investorské víza, vdát se, nebo aby si vás vyžádala US firma jako důležitého zaměstnance…Bohužel, jen tak z fleku Vám green card nikdo nedá i když jste úzký člen rodiny. Tahle možnost platí pouze pro osu manžel – manželka + děti.

Odpovědět

@Ing. Hana Železná:
Vy nijak. To musí dcera. Chvíli to trvá, ale jde to.
https://www.uscis.gov/green-card/green-card-eligibility-categories
Vás se týká hned to první Green Card through Family a tam Immediate Relatives of U.S. Citizen

@Michal:
Platí to pro přímé příbuzné, takže děti, manžel/ka, rodiče a sourozenci. S tím že u sourozenců je ten proces nejdelší klidně i 15 let.

Odpovědět

Rodice US obcanu dostanou zelenou kartu automaticky. Zadna cekaci doba tam neni

Odpovědět

@Jb:
Jen to trvá cca 6-12 měsíců.
Ono to není tak, že řeknu, že ji chci a automaticky ji dostanu.

Odpovědět

Platí toto pravidlo i pro rodiče osoby (dcera) se zelenou kartou žijící v USA !?
Díky za odpověď.

Odpovědět

@TIBI: neplati pro rodice osoby se zelenou kartou. Ten kdo ma zelenou muze sponzorovat svoje deti a manzela/lku. Ale je tam cekaci lhuta

Odpovědět

@Franta: samozrejme to trva nez se to administrativne vyridi ale neni tam cekaci doba v tom smyslu ze se musi cekat az na tebe prijde rada aby jsi vubec ten proces zacal. Jak uz bylo receno vyse u sourozencu je cekacka kolem 15 let

Odpovědět

@Jb: A samozrejme musi splnit podminky pro ziskani GC. Neni to tak, ze dcera zazada a rodice ji ziskaji.

Odpovědět
I

Prihlasil jsem se na praci na Ambasade USA v Praze. Jak se dale kontaktovat a kde, E-mail si mohu domluvit termin pohovoru.
Ing. Ivan Krejcirik

Odpovědět

@Ing. Ivan Krejcirik:
To Ing. máte z Mekáče nebo zez Plzně? Pokud jste se přihlásil, tak jistě na základě nějakého inzerátu a napsat jste na daný kontakt. Následně postupujete podle pokynů v případné odpovědi.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA