Ve Fordu Mustang napříč Amerikou: Tipy, jak si užít parádní zážitek

Úvodem na sebe rovnou prásknu, že mě auta zajímají zhruba stejně jako vyšívání nebo sběr brouků z infrařádu Cucujiformia. Tedy vůbec, z čehož je tak nějak jasné, jak autům rozumím. Jediný zážitek, po kterém jsem kdy ve spojení s autem toužil, byla jízda v kabrioletu Ford Mustang po pravé americké dálnici. Včetně toho, že mě zastaví obrýlený policajt a já budu skákat na jedné noze po žluté čáře a říkat pozpátku abecedu.

Ford Mustang V6 Convertible | © Petr Novák

Kde si půjčit kabriolet Ford Mustang?

Ford Mustang V6 Convertible má v nabídce téměř každá autopůjčovna. Žádný velký překvápko to není, neboť alespoň v KaliforniiNevadě jezdí aut s běžícím koněm ve znaku dost. A troufám si tvrdit, že velká část z nich je z půjčoven.

Autopůjčovny řadí Ford Mustang zpravidla do kategorie prémiových (premium) vozů nebo mezi kabriolety (convertibles). To má za následek, že některé společnosti nemusí půjčit Mustanga (a jemu podobné vozy) řidičům mladším 25 let.

Osobní zkušenost (v době půjčení mi ještě nebylo 25) mám se společností Avis na letišti ve Vegas, tam stačilo uhradit za každý den pronájmu poplatek 20 dolarů. S autopůjčovnou Avis jsem vůbec byl relativně spokojený – žádné skryté poplatky a podobné nefér jednání.

Cena za pronájem se liší v závislosti na délce pronájmu, lokalitě, zvolenému pojištění a dalších tisíci faktorech, pro přesný výpočet můžete využít tento odkaz.

Půjčovna Ford Mustang | © Petr Novák

Užitečné tipy jak si Ford Mustang užít na 100 %

Nejdůležitější na úvod, doporučuji si zaplatit všechna volitelná pojištění. Jsou lepší věci na utrácení než splátka poškozeného Mustanga.

Některé autopůjčovny slibují garanci, že se při převzetí dočkáte opravdu Mustanga. Podobně jako u aerolinek je v tomto byznyse běžné přebukování, kdy se papírově pronajme více aut v dané kategorii, než jich stojí v garáži. Zákazníkům, na které se nedostane, je nabídnut upgrade či downgrade. Máte-li speciální požadavek na barvu auta, zkuste ho napsat do rezervace..

Nemáte-li ve smartphonu stažené aktuální mapy USA, připlaťte si za GPS navigaci. Za den pronájmu dáte okolo 12 dolarů, přičemž bývá k dispozici český hlas. Další užitečné tipy a postřehy čtenářů naleznete v návodu na půjčení auta v USA.

Ford Mustang a úsporná jízda spolu moc nepasují, a tak je třeba počítat s nezanedbatelnými výdaji na pohonné hmoty. V průběhu naší prasojízdy zvládl Mustang vychlastat plnou nádrž za zhruba 500 kilometrů. Dotankování plné nádrže obyčejného benzínu vyšlo na 43 dolarů, orientačně lze tedy počítat s náklady 1,72 Kč na každý kilometr. Ještě, že mají v Americe benzín tak levný!

Mně osobně k dokonalému zážitku s Fordem Mustang chybělo jediné – ten obrýlený policajt a silniční kontrola. :-)

Petr Novák

Diskuze k článku (5 komentářů)

Ahoj, zajimalo by me: Jak dlouho jsi mel Mustanga pujceneho? Kolik te to stalo celkove? A kde vsude jsi s nim cestoval? Diky:)

Odpovědět

Ahoj,
taky by mě zajímalo na kolik Vás to vyšlo a kam všude jste cestoval. S přítelkyní plánujeme trip do států a s tím by jsme chtěli udělat výlet na pár dní v mustangu. Takové splnění snu.
Děkuji předem za Vaši odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš: Ahoj Lukáši,
mrkni na vysvětlující článek road trip po USA. Vše je tam vysvětlené včetně mapy, cenových nákladů atd. :-)

Odpovědět
K

Dobrý den já bych se ráda zeptala na kolik vyjde pojištění toho mustangu ? Nikde nemůžu najít na internetu nezávaznou poptávku na plné pojištění auta v USA … jsme z toho zoufalí .. kde se sjednává pojištění auta ? A kolik to dělá na den prosím ? Díky !

Odpovědět

@Kateřina Svobodová:
Auto je pojištěné přímo v půjčovně, je možné si vybrat i doplňková připojištění. Kouknul bych přímo na stránky půjčoven. Někteří zprostředkovatelé, např. economycarrentals, nabízejí kompletní pojištění v ceně. Standardní cestovní pojištění většinou škody způsobené autem nekryje.
Mrkni k článku o půjčení auta v USA, tohle se tam probírá v diskusi.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.