Komentáře k článku ESTA a překročení povolené doby pobytu v USA: Co dělat, když jste si již koupili letenky a 90 dní vám nestačí

ÿph揠 if (!empty($postid)) {echo "↩️ " . get_the_title($postid) . "
";} if (empty($postid)) {echo "💬 Zobrazuje se 500 posledních komentářů, nejnovější jsou nahoře.";} if (($commentstotal>0)&& ($commentstotal<=500)) {echo "💬 Celkem " . $commentstotal . " komentářů, nejnovější jsou nahoře.";} if ($commentstotal>500) {echo "💬 Celkem " . $commentstotal . " komentářů, zobrazuje se posledních 500. Nejnovější jsou nahoře.";} ?>

Petr. Na vše řekni pravdu. Oni stejně vše najdou a vidí. A důvod – dovolená atd. Třeba si vše připrav a nezaškodí mírně v angličtině. Pak musíš čekat. Ty to neovlyvnis jejich rozhodnutí. Ale proč by ne ?

to určitě,na vše chci odpovědět pravdu,jen jestli to bude stačit?:)

@Petr:
Stopky na 10 let ?
Zadat o víza můžeš. Ale uvést pravdu, ve vsem odpovědět včetně toho překročení pravdu. Tak oni to stejně najdou. Kolik lidí měli i jiné problémy a víza dostali.

Ahojte,máte zkušenost někdo,byl jsem poslán zpět z JFK domů v 2009 pro překročení pobytu,více než 1 rok a ted chci žádat o vízum ,2-3 týdenní dovolená ,mám vůbec nějakou šanci vízum dostat nebo automaticky zamítnuto?Peníze mám,práci,vše ok,jen prostě v mládí jsem pobyl v USA delší dobu než jsem měl.

V

Ano letenku mám v aplikaci KLM. Když jsem byla naposledy v USA, tak jsem měla letenku rovnou vystavenou tam i zpět od CSA (papírovou), takže nevím jak to chodí s tímto teď, proto tady žádám o radu. Přeci jen jsem tam už skoro 13 let nebyla. Po Evropě je to přeci jen víc na pohodu.

@Veronika: nastudoval bych si pojmy letenka x palubní vstupenka. Letenku už asi máte….

V

ještě jsem se chtěla zeptat, jak mam doložit zpáteční letenku, když ji ještě fyzicky nemám. Check-in bude možné udělat až 2 dny před odletem z USA. Letíme s KLM. Na infolince mi s tímto moc nepomohli.

V

Dekuju za odpověď,
snad s tím nebude problém. Budu mít nervy měsíc a půl do odletu. Pojištění samozřejmě máme. Ten zvací dopis ukážu, jen když se mě na to zeptají. Uvidíme kdo na nás vyjde.

Ubytování v hotelu máš doklady. A zvací dopis sestry je ok. Když se tě zeptají nahodou na to odpovis jak to je – možná si to zkus přeložit. Základní vety – otázky si můžeš i odpovede napsat a v angličtině je to lepší. Raději estu nedělej 2x. Jsou to nase zkušenosti co mame my za sebou když něco tady napisem. Nezapomeň pojištění – to se taky můžou zeptat a od sestry asi víš jak je to tady “narocne”.

V

Dobrý večer,
vyplnila jsem ESTU pro sebe a rodiče a do kolonky KONTAKTNÍ BOD V USA jsem uvedla první hotel, ve kterém budeme bydlet, ale měl tam být kontakt na moji sestru, za kterou jedeme na návštěvu. Nebudeme u ní bydlet, bude s námi cestovat po USA. Je to velký problém? Budeme mít od ni zvací dopis. Nevím jak moc kontrolují mé odpovědi na pohovoru s ESTOU. Mám raději udělat ESTU znova?? Aby to nebylo ještě pak víc podezřelé, ze mám ESTU vyplněnou 2x.
Díky za odpověď,
V.

@Franta:
Pravdu máš máš ve všem. Ale asi ne každý to hned dobře pochopí. Opravdu esta 1-3 cesty, ale je lepší je mít dovolenu na kratší dobu. Pak opravdu jsou lepsi víza. A taky ne hned pobyt na půl roku. Prodloužení po půl roce na další 6 mesicu jde, ale to jsou ty “okolnosti”. Taky sme byli 1rok v kuse. A doba co se vrátíš domu je opravdu lepší stejně dlouha i delší. Pokud je prekroceni doby z duvodu zmeny letu je to jine. No lidi se ptají tady a pak mají informace od těch co v USA už byli. My psali i maily – dotazy na ambasádu a odpovedeli. Možná u návštěvy známých, rodiny když máš zvací dopis je to lepší, ale taky nemusí byt, že se ti zaručí za všechno. Někdy se ptají i kontrolují ubytování, pojištění, vztahy, atd.

F

@Markéta:
Buď neumíš číst nebo nechápeš psaný text. A je jedno, jestli to čteš tady nebo na webu ESTA. A pokud ti jednoznačně neodpověděli ani na MV, tak jsi tam nejspíš mluvila s vrátnicí. Názory se lišit můžou, ale pravidla jsou jasně daná. Když si pročteš info na esta.cbp.dhs.gov nebo tu projdeš články o ESTA nebo vízu B2 a diskuse u nich, tak najdeš všechny odpovědi. OP už něco naznačil.

ESTA platí 2 roky, max. doba jednoho pobytu je 90 dní, lze cestovat opakovaně.
B2 platí 10 let, max. doba jednoho pobytu je půl roku, lze cestovat opakovaně.
V obou případech se dá cestovat opakovaně po celou dobu platnosti a doba pobytu záleží na imigračním při vstupu, může dát i méně. Nikdy více. 90 dní u ESTA je striktních, letenka na 91 dní už je důvod k nevpuštění do USA a dokonce i k nevpuštění na palubu letadla. B2 lze za určitých okolností prodloužit zasláním žádosti na imigrační, je to za poplatek. Já tak byl kdysi v USA 11 měsíců v kuse. Více si můžeš najít na http://www.uscis.gov

Je třeba si uvědomit, že ESTA i B2 jsou čistě turistické a k tomu je lze tady i využívat. Za určitých okolností se dají využít i ke studiu jazyka, pokud se dodrží jasně dané podmínky, info také na uscis. Standardní turista není na dovolené více než doma, navíc na dovolené v jedné zemi a 90 dní je dost dlouhá dovolená. Obecně se doporučuje, a kdysi to bylo i na stránce US ambasády, že při delších pobytech je dobré dělat delší pauzy před další cestou. Takže při cestě na 90 dní je dobré být dalších 90 dní doma nebo cestovat jinde. A to “jinde” platí pro USA, Kanadu, Mexiko a vybrané destinace v Karibiku, prostě je ideální opustit severoamerický kontinent, viz článek nahoře. Psali sem lidi, co jeli do USA na 90 dní, pak na chvíli domů a zase do USA, že je při třetí cestě na imigračním obraceli a posílali domů, ať si vyřídí vízum, pokud tam chtějí cestovat. Tohle se ti ale klidně může stát už při druhé cestě. Stačí, že si budou myslet, že tam jedeš za prací a ne se podívat na Sochu svobody.

Neber to jako strašení, ale jako realitu. Většina lidí se tam v pohodě dostane, ale občas sem někdo napíše, jako by to byla cesta do pekla a zpět a to byli jen na letišti.

@Markéta:
1/2 vízum…?

@Markéta:
Datum pobytu tady dávají spíš podle datumu zpáteční letenky.
Změna datumu letenky se nevyplati.
Pár krát esta, ale pak jsou lepší víza.
Taky se můžou zeptat na pobyt – kde, u koho, adresa, telefon, můžou si to ověřit.
Pobyt u přátel, rodiny je dobrý mít pozvání.
Je to různé u každého.

@Markéta: 90 dnu na estu neni pravidlem, celnik muze do pasu poznamenat kratsi termin pobytu, ale to se zpravidla nedeje a daji vetsinou vzdy tech 90 dni. Vycestovat lze kolikrat clovek chce behem tech dvou let o vstupu vzdy rozhoduje celnik (90 dnu kdyz celnik potvrdi se bere pokazde za ty dva roky, lze na estu tedy cestovat opakove porad za ty dva roky). Ale pokud bude clovek 90 dni pak se vrati na mesic a zase 90 dni tak si myslim ze napotreti to uz neprojde… pokud clovek pojede trikrat za rok na 3-4 tydny tak ok. Pokud budu vzdy 90 dni s kratkym pobytem mimo sev. ameriku, zacnou se u dalsich navstev ptat proc tam jezdim takto porad…

M

Ahoj, mám dotaz na který jsem nedostala ani na MVCR jednoznačnou odpověď a názory se liší. Pokud budu mít povolení ESTA, které je platné 2 roky, kolikrát mohu během těch dvou let vycestovat do USA na 90 dní? Nikde není řečeno, jestli je to 90 dní na celou dobu platnosti ESTA, tedy 90 dní za 2 roky, nebo jestli lze na těch 90 dní vycestovat opakovaně. Tzn. odjet na 90 dní, pak návrat zpět do ČR cca. na měsíc a pak znovu do USA na 90 dní. Je možné, že to projde a záleží spíše na jakého úředníka narazíte, nebo je to opravdu jen 90 dní po celou dobu platnosti ESTA? Nebo třeba jednou za rok 90 dní?
Vím, že varianta je i 1/2 roku vízum, ale pokud bych po jeho vypršení chtěla jet ještě jednou, je šance dostat třeba po měsíčním pobytu v ČR ESTU pokud jsem před tím měla 1/2 roční vízum? Předem díky za informace.

N

@<a rel="nofollow" href="#comment-202654"@Richard:

Riso, jen ze zvedavosti, predpokladam, ze jste mel po 14ti letech propadly pas, tak jak jste se vratil zpatky do CR? Udelali Vam na ambasade novy?

F

@Dan Bergis:
Tak určitě.
Oni mají ty pravidla pro srandu králíkům. Znám člověka, co ho kvůli překročení pobytu do USA už nepustili. Několik lidí zde na webu psalo vlastní zkušenost, že je kvůli překročení nebo i jen častým cestám také nepustili. Není to strašení ale realita. Jasně, že zpět tě pustí domů, rádi se tě zbaví. Ale to, že tě příště zase pustí k nim, už nemáš jisté. A že nic nezjistí? Mají data od leteckých společností a z hraničních přechodů. Vědí, kdy jsi přijel a kdy jsi odjel. To jestli tě příště pustí je na posouzení imigračního úředníka. Rozhodně to není automatické a nelze s tím počítat.
Sorry jako.

D

Zbytecne strasitw a motate lidem hlavu po tech 90 dni zustat muzete a nikdo nic nezjisti a normalne se muzete vratit zpatky do cr a zpetndo usa

VIKY.
Můžou tě pustit a taky ne. Teď asi víc hlídají. Ale más kratší navstevu. Nikdy nic jsme neměli problém. 1x větší kontrola a otázky ale vše souhlasilo a tak nebyl problém – období svátku a velký chaos. Víš každý máme jinou zkušenost. Taky sme byli zpatky i za par tydnu a nebyl problém. Později už delší doba a několikrát na Estu a pak viza. Záleží na co se tě zeptají a co ty odpovís

Ahoj, mám dotaz ohledně tripu do USA. Na konci března se chystám poprvé do USA. Jedu tam na dva týdny za přítelem (občan USA). Potom se tam chystám ještě jednou – na přelomu června a července na tu samou dobu. ESTU mám schválenou, ale mám trochu obavy z toho, že tam poletím dvakrát během 3 měsíců. Může se stát, že mě tam napodruhé nepustí? Přesunout na později druhou návštěvu nejde, mimo jiné kvůli práci tady. Slyšela jsem, že někdy při opakovaných návštěvách už ty lidi otočili přímo na letišti :-/

B2 se da zmenit na F1 ( studentske), na pracovni ale myslim (H1b) ne.

F

@Miluška:
U B-2 se statut za určitých podmínek změnit dá, ale nevím detaily. Zkus pohledat na uscis.gov

M

A vízum B-2? Je nějaká možnost změny účelu pobytu až v USA?

F

@Miluška:
ESTA je striktně turistická, nedá se měnit na žádná jiná víza.

M

Ahoj, mám dotaz ohledně práce v USA. Dá se přijet na ESTU a změnit až v USA na pracovní vízum? Nebo se musím vrátit a vyřizovat v ČR?
Děkuji za případnou odpověď.

Hezký den,
je už nějaké info jak se bude od 8.11. brát ta lhůta s PCR testem, těch 72 hodin? Bude možno jít na test v úterý a odletět kdykoli v pátek? Nebo budou ty tři dny přesně brány jako 72 hodin? Díky

F

@Vašek:
Jak píše Robo, ESTA je na 2 roky a každá návštěva je na max 90 dní.
To, že ti tehdy dal imigrační 90, neznamená, že to máš na celou dobu, ale že tehdy jsi tam mohl zůstat klidně 90 dní. Při příští cestě dostaneš nové povolení k pobytu a to může být opět až 90 dní.
Navíc jsi nedostal povolení na 90 dní, jako celek, ale na 90 dní ode dne vstupu. V pasu máš razítko z datumem, do kdy musíš USA opustit a ne trhací kalendář, kde bys odečítal 90 dní, podle toho, zda v USA jsi nebo ne. :-)

@Vašek: Vasku, ESTA plati 2 roky. Cize pocas tej doby sa mozes do US kludne vratit. Ale novy prichod znamena imigracny nanovo. Odchodom z US predchadzajuce povolenie od imigracneho stratilo platnost

Ahoj
Mam Estu od imigracniho úředníka potvrzenou na 90 dní.Po 60 dnech jsem se vrátil do Čech. Máte někdo prosím zkušenost s tím kdybych chtěl ještě podniknout na těch zbývajících cca.20 dní cestu zpět do státu?

F

@Jana:
Trošku, minimálně o několik let. :-)
Za překročení před půl roku je zákaz na 3 roky, za překročení přes rok je zákaz na 10 let. To už ti vypršelo, ale nebral bych to jako automaticky otevřené dveře. V tvém případě bych rovnou zapomenul na ESTA (stejně nesplňuješ kritéria) a šel na ambasádu zkusit B-2.
Po 9/11 tohle opravdu hlídají a buď si jistá, že o tvém překročení vědí.

Ahoj, byla jsem v USA 3 roky (2004-2007), vizum jsem mela platne, ale trosku jsem pretahla povolenou dobu pobytu… Mam sanci se do USA jeste podivat? Chteli bychom jet cela rodina na mesicni road trip… A vlastne ani nevim co napsat do ESTY, kdyz napisu pravdu, tak me tam nepusti… Je tu nekdo takovy, kdo byl v USA delsi dobu a pak ho tam znovu pustili?

Dobrý deň.
Som síce Slovák, ale stal sa mi podobný problém keď som v roku 2018 prekročil ESTU o 2 dni. Výsluchy, prehliadky a následný zákaz vstupu. Colník tak isto spomínal že sa môžem cez pracovne víza vrátiť do USA. Neviete čo je na tom pravdy ? Resp. kde a ako zistím či mi platí ešte zákaz vstupu a pod ?

Zrusene lety nebyli problem jako prekroceni povolene doby pobytu. Spis esta – vic navstev chce to viza.

F

@Marta:
Překročení povolené doby pobytu je vždy problém. Záleží, o kolik to bylo. A taky těžko říct, jak k tomu budou přistupovat v případech, kdy se prostě odletět nedalo. Otázku bych směřoval asi na ambasádu.

Dobry den,prosim o radu pro moji tetu. Letos v cervnu letela k rodine do U.S.A. na vizum Esta,spatecni leetenku mela presne na 9O. den,jenze let ji dva krat letecka spolecnost odlozila pro covid-19 a tak tech povolenych 90 dni prekrocila,ale ne vlastni vinou.Rada by pristi rok zase navstivila zname v New Yorku,ale ma obavy,ze by mela problemy s emigracnim.Prosim,nevite,zda by mela problemy pri vstupu na uzemi U.S.A.? Aneb,jak postupovat.Dekuji za odpovedi.Marta.

F

@Richard:
Nemyslím si, že by tě Kanaďané zabásli a vydali Amíkům. To by na tebe asi musel být mezinárodní zatykač. Spíš bych počítal s variantou, že si tě tam nepustí.

R

Ahoj chtěl jsem se zeptat žil jsem 14 let ilegálně v USA.Dnes je to 15 let od doby co jsem se vrátil do Čech. Bylo by možné jet do canady nebo mě zabásnou přímo na letišti a pošlou mě do USA. Měl jsem tam nějaké nezaplacené pokuty když jsem letěl zpět do Čech.Děkuji Ríša

M

Áno už som sa tu na to raz pýtal, veru má nenapadlo spýtať sa že či má po prílete neplánujú zabasnut pokiaľ ma len otocia tak beriem…. No najideálnejšie by bolo prejsť. V rozhodnutí o zamietnutí víz som mal konkrétne v jednom odôvodnení napísané.

This application IS denied.
This decision Is without prejudice to consideration of subsequent applications to extend / change nonimigrant status filed with USCIS.

Každopádne uvidim, nejak to dopadne.

F

@Martin:
Určitě tě nezabásnou, to je moc práce a stojí to prachy. Jednodušší je poslat tě zpět.
Tohle už jsi tu popisoval, že jo? Je mi to povědomé. Pokud jsi byl na ambasádě, a vízum ti dali, tak by to mělo být v pohodě. Oni mají také přístup k informacím, jako imigrační. Když už jsi tam byl, tak tě nenapadlo zeptat se jich? Myslím, že by ti dali lepší odpověď než kdokoliv tady na webu. Je ale pravda, že ambasáda a imigrační spadají každý pod jiné ministerstvo, takže tam je určitá šance, že tě nemusí pustit.

M

Čau borci v minulosti 2016 sa mi nie mojou vinou podarilo prekročiť pobyt asi o 3mesiace menil som z j1 na b2 a potom znova predlžoval ale akosi mi nechodili rozhodnutie o predĺžení tak som radšej odišiel ale skončilo to tak že som tam bol skratka asi 3 mesiace navyše ( 6 mesiacov som bol akoby chraneny lebo som mal status pending ale ešte stále mi po 6m najblizsie tri mesiace neprišlo vyrozumenie, na uscis my s kľudom povedali že mám ostať a čakať akurát mám od nich len ústne vyhlasenie bez papiera ) pri odchode všetko ok na letisku a následne mi na moju starú USA adresu došiel papier že my boli víza zamietnuté ale to som bol už doma. Teraz ide o to že my udelili víza h2b na sezónnu prácu 2020 na ambasáde ok ale obávam sa či ešte pri samotnom vstupe na letisku im v počítači na mňa niečo nevyskoci. Keby áno tak asi aká veľká je šanca že má zabásnu? Alebo ma len otočia späť? Vdaka

F

@Radim H:
Nikdy nebudeš mít ESTA 2x. Nová žádost ruší tu starou.

Zdravím, jde mít 2 aktivní ESTA ? Chyszám se letos do NY a stará esta mi končí v Březnu, ale letenky bych chtěl koupit dřív. Nechci riskovat koupi letenek, abych potom nedostal Estu . Díky za odpověd.

Zdravím, v Americe jsem na ESTA a mám koupenou letenku na 90 den večer, kolem 17 hodiny. Chtěla bych se zeptat, když by se náhodou letadlo zpozdilo a já odlétala až 91 den, jak na tohle koukají? Zda by mě za pár měsíců třeba pustili do Ameriky znovu, nebo by to bylo bráno jako překročení. Děkuji za odpověď

F

@Sylvie:
Když odpověď znáš, tak proč ta otázka? A jakou radu jsi čekala? Máš trest na 10 let, to jen tak neobejdeš. Není jiný způsob. Uděláš průšvih a chceš aby ti někdo řekl, jak to vyžehlit.
Přejít nelegálně mexicko-americkou hranici, ti radit nebudu. To samé pro kanadsko-americkou, tam je to možná ještě složitější, protože by i Kanada mohla dělat problémy při vstupu, s Američany si určité informace o návštěvnících vyměňují. Máš přítele, ale rada ať si vezmeš Američana a on Američanku, také asi není na pořadu dne. Možná, když si v najdeš práci pro americkou firmu a budeš tak dobrá, že tě budou chtít poslat do centrály v USA. Případně zkus loterii o GC, ale ani tam bych v případě vybrání neviděl moc šancí.

@Franta:
Cekala J’s ze mi poradite
Tuhle verzi odpovedi znam

F

@Sylvie:
Článek jsi četla?
Jestli dobře počítám, tak nejdříve po 9. lednu 2029. ESTA nejspíš nedostanete, takže se v mezičase připravte na pohovor kvůli B-2 vízu.

Odlet je většinou bez komplikací, protože se takových nelegálů rádi zbaví. A nechat je odletět je podstatně levnější, než rozjíždět celou administrativu se soudem a vyhoštěním.

Ahoj v r.2017 21.3. jsem spolecne s pritelem odletela do USA
Nase dovolena se protahla do 9.1.2019
Odlet do cr bez komplikaci.
Chceme zpatky ale…..

K

@Lucie: Nová ESTA potřebná není. Stačí původní.

Ahoj,
můžete mi prosím poradit ohledně opakovaného vstupu na ESTu ?
Na jaře t.r. jsem byla v NYC na 14 dní. V září se tam chystám znovu. Myslíte si, že je potřeba opět žádat o ESTu, nebo stačí ta původní ?

Díky moc, Lucie

F

@Jan:
Hele a kde v té Jižní Americe jsi byl? Kolik ti zbývalo z původních 90 dní, když jsi tam letěl? Není možné, že ti tu cestu imigrační prostě nepočítal, jako opuštění “prostoru” a razítko ti nedal proto, že stále běželo původních 90 dní? Vzal to jako “visa run” a nechal běžet první odpočet. Podívej se na svou historii návštěv a uvidíš, jestli to máš jako jednu nebo dvě. https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-results Jestli to budeš mít jako jednu návštěvu, tak to máš jako “přesčas”.

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s tím, že jste nedostali razítko do pasu při druhé návštěvě?
Přiletěl jsem do USA byl jsem tam pod 90 dní, ale moc jsem z USA neviděl ze zdravotních důvodů. Odletěl jsem do Jížní Ameriky, abych neporušil pravidlo 90dní, tam jsem pobyl týden a vrátil se do Usa, odlétal jsem z Atlanty a zpátky přiletěl do Miami, tam jsme celé letadlo mimo amerických občanů naskenovali estu potom do fronty k úředníkum Ti si jen brali příletovou kartičku a zkontrolovali fotografie a to bylo vše, nedostal jsem razítko do pasu (nikdo nedostal razítko) že mohu pobývat dalších 90 dní, každopádně i po druhé jsem povolenou dobu nepřetáhl (max pobyt byl 89dní) Už to bude 2,5 roku, pas mám pořád stejný.
Teď se chystám na týden do New Yorku, déle mi práce nedovolí, a tak mne napadlo, jestli to může být nějaká komplikace, že to razítko v pase nemám, každopádně tam mám razítka, kdy jdem opustil Jížní Ameriku.

Pokud s tím máte někdo zkušenost budu rád když se o ni podělíte.

F

@Martin:
Do Kanady je ti ESTA k ničemu, tam je třeba eTA. No a ta je, stejně jako ESTA, pro ty, kteří přiletí nebo připlují. Pokud překračuješ pozemní hraniční přechod mezi USA a Kanadou, tak ji nepotřebuješ. Stejně tak nepotřebuješ ESTA, pokud jedeš z Kanady do USA.

M

@Mataj:
Do Kanady take potrebujes Estu, jen abys vedel. Takze jen tak neprojedes ani z USA. Jinak tvuj plan je dost drsnej, pochybuji, ze te nekdo necha nekde vyspat za kydani hnoje… uz davno tu neni rok 1910…

F

@Mataj:
Pěkný plán. A u něj i zůstane. Tohle totiž nezrealizuješ.
1) Plečku v USA koupíš, ale tím končíš. Jelikož nemáš stálou adresu v USA, tak ji nepřihlásíš a tím pádem ani nepojistíš. S takovým autem budeš na silnici do prvního setkání s policajtem. Dá se to obejít, ale chce to “obejít” pravidla, takže je to nelegální nebo je to ne úplně legální, záleží na výkladu a slovíčkaření.
2) Pokud tě imigrační nepustí, tak většinou letíš zpět další den leteckou společností, kterou jsi přiletěl, do místa odkud jsi přiletěl. Jak je to s letenkou, přesně nevím, nikdy jsem to neřešil a tady na webu to nikdo, z těch co psali, že je vrátili, moc nerozebíral. Předpokládám, že záleží jakou máš letenku, si buď zaplatíš její přebookování nebo si budeš muset koupit novou. Jak píše Kuba, zpáteční letenka je podmínkou cesty na ESTA, takže bez ní do Států ani neodletíš.
3) Přivýdělek cestou. V každém případě nelegální. ESTA (ani vízum B-2) neumožňuje pracovat a to ani ze “střechu nad hlavou”. Kdysi tu psala paní, co jela do USA za dcerou, měla tam hlídat vnučku, když bude dcera v práci. Poslali ji zpět, na hlídání dění je totiž chůva. Jasně, každá babička hlídá, tady byl ale problém, že paní byla Češka a dcera žila v USA, imigrační to vyhodnotil jako nelegální práci a bylo hotovo. Za nelegální práci, pokud na tebe přijdou, tě čeká zatčení, soud, trest, vyhoštění a většinou i ztráta majetku. V tvém případě asi jen ta plečka, pokud bys ji nějak dokázal legalizovat a nějaké osobní věci. Jak tě seberou, už se ven nedostaneš, takže auto neprodáš a ke svým věcem (ve stodole, kde budeš přespávat) už se taky nebudeš mít možnost dostat. No a taky se ti může stát, že narazíš na někoho pohostinného a už tě nikdo nikdy neuvidí. To je asi jen teoretická možnost, ale při “poptávání tohohle cestovatelskýho způsobu žití” se to může stát.
4) Přejezd do Kanady. Jo na cestu po zemi nepotřebuješ letenku. Ale i tak se tě imigrační bude ptát, zda ji máš. Ptal se i mě a to jsem jel do Kanady jen na krátkou návštěvu. I tam platí, že musíš doložit, že máš v plánu opustit Kanadu. A u letenky může být zádrhel. Když přiletíš do USA, tam musíš doložit, že do 90 dní odlétáš nebo je opustíš. Jenže tahle letenka už ti nepomůže v Kanadě. Takže by sis pravděpodobně musel koupit novou. Netuším, jak průchozí by byla varianta, že si koupíš letenku na max 180 dní, 90 budeš v USA, 90 v Kanadě a pak poletíš domů. S autem to bude v Kanadě asi stejné, jako v USA.
5) Finance. Peníze na účtu se řeší spíš při žádosti o vízum na ambasádě. Při cestě na ESTA jsem je nikdy nedokazoval. Maximálně se zeptali kolik má, hotovost vidět nikdy nechtěli a kartu na imigračním nemá jak zkontrolovat.

@Mataj:
Asi tě zklamu, pokud chceš jet na ESTA tak musíš mít koupenou zpáteční letenku. Bez ní tě imigrační vrátí hned na letišti (pokud se k němu vůbec dostaneš).

Někde je tady v diskuzi, že je problém koupit auto, pokud nemáš v USA bydliště, takže tohle ti možná taky nevyjde.

Zdar,
plánuju dojet na ESTA na Východní pobřeží USA, koupit plečku a pozvolna projet Státy kam až to dá.

0. Úvodem jedna laická, leč jsem se snažil studovat a načítat. Pokud mi imigrační po příletu na ESTA řekne NE, letenku zpátky si platím sám a nemám ani možnost ovlivnit s kým a za kolik poletim?

1. Za ideálních podmínek vždy někde zastavim na pár dní, a třeba se “in da stajl of 1910” někde optam na kydání hnoje za střechu nad hlavou, pápo a pár babek na cestu dál. Kam dojedu je otázkou, ale nerozhoduje to. Počítám s tim, že lidi jsou svině a klidně tě napráší, ikdyž nemaj papírově za co. Je tu kromě nelegální “práce” (1.1. A za tu hrozí co?) ve Státech větší riziko při poptávání tohohle cestovatelskýho způsobu žití?

2. Pokud by mi onen maximální devadesátidenní pobyt byl málo, rád bych vyždímal celou Severní Ameriku, takže logicky včas dojet do Kanady a tam to projet zpátky na východ.
ETA je jen pro leteckou přepravu, tudíž ho neřešim, protože bych jel americkou kraksnou (2.0.1. nebo ji prodal v USA, došel do Kanady a koupil jinou kanadskou vlečku do Kanady?) Musim ale kromě hranic řešit nějaký papíry navíc a s předstihem?

2.1.Pokud bych tedy dostal turistickej vstup na 90d, překročim hranice 88den, je to cajk a v Kanadě můžu bejt další čas podle jejich pravidel (což je tuším dalších 90 dní), a pak z ní vklidu odletět do Evropy?

3. Jsem student, ale kvůli tripu přerušim studium. Ňáký peňaz samo nešetřim, ale pro úřady to může bejt směšná částka, ikdyž v reálu podle nadsazenejch propočtů vklidu vystačí.. Na imigračnim bych jim teda pověděl, že mě kdykoli zasponzprujou rodiče a že jedu lowgbudget. Z vasich zkušeností – budou jebat?

3.1. Co třeba si nechat poslat na účet v času okolo příletu/odletu do Států větší obnosy peněz a pak je propůjčujícímu poslat nazpět.. :D?

Díky za odpovědi, snažil jsem se o strukturu.
Jakékoliv připomínky k celkovému tématu s radostí uvítám!

F

@Kuba:
Jak píše Robo, navíc je tu dost velká šance, že s letenkou na 92 dní ani neodletíš.
Já teď letěl 18.5. a povolení mám do 15.8. Pro ty, co si nejsou jistí nebo jim dělá problém matika, je tu třeba tahle ESTA kalkulačka. Jsou i jiné, ale ne všechny ukazují dobře.

@Kuba: nie je to proste 90×24 hod, ale prílet je deň 1, aj keď priletíš 2230, ďalší deň v kalendári je už deň 2 a odlet musí byť najneskôr deň 90. Takže tak počítaj, keď budeš kupovať letenky

@Kuba: 90 dní je hard stop. Takže 92 dní je problém. A ešte si uvedom, že napr 13jul-13aug je 32 dní, lebo mesiac má 31 dní. Ďalšia vec je, že imigračný ti nemusí povoliť 90 dní. A akonáhle mu systém ukáže, že spätnú letenku máš až o 92 dní, tak to môže byť otočka z letiska rovno domov

Zdravím :) Chtěl bych se jen informovat. Těch 90 dní začíná plynout dnem přistání do USA je tomu tak? Když bych tedy přiletěl nějaký den večer a usa opouštěl po 90 dnech následující den tzn bylo by to 92 dní bude to problémem?

Jde mě o to, zda tedy letadlo smerovat tak,aby jsem do USA doletel rano a opoustel ho vecer abych si ho uzil nebo nebude problém když prijedu vecer, vyspim se a budu si užívat usa a  opouštět ho zase vecer nebo rano?

Děkuji

F

@Kuba:
Tak tohle ti nepovím. Samozřejmě, že budou rádi, když odejdeš, ale pokud náhodou kouknou do pasu nebo systému, tak těžko předvídat, co bude následovat. A většina lidí, co překročila bez problému odletěla. Problémy jsou pak až při případném dalším vstupu.

@Franta: Ale prejit a vycestovat me nechaji ne? Nejsem si uplne jisty jestli nam staci 90 dnu na nas roud trip… doufam, ze ano… ale nechci zadat o vizum, protoze by to mohlo vypadat podezrele a mam strach ze zamitnuti… kazdopadne nemam v planu se v budoucnu do USA vracet.

F

@Kuba:
Všimnou. Pokud v poslední den tvého povoleného pobytu nedostanou info, že jsi opustil USA, tak to zjistí, respektive objeví se to v systému.

Ahoj. Pokud prekrocim povolenou dobu pobytu a jenom prejdu pres most v Tijuane do Mexika a potom se vratim primo do Cech prijdou na to v USA? Vsinl jsem si, ze na pesich prechodech tolik nekontroluji.

G

Zdravím mám známé v Americe na Floridě jsou tam už dlouho nelegálně a teď na ně přišli a jsou zadržení zavřeli je a teď čekají na soud. Prosím nevíte jak to bude dál pokračovat co jim hrozí?Že budou vyhoštěni to vím,ale jak dlouho to bude trvat a jaká jim hrozí pokuta??Děkuji

F

@Pavel:
Podle mě by to problém být neměl. Ale já nejsem imigrační.

@Franta: chtel jsem se jeste zeptat, bude velky problem, kdyz jsem byl v usa na 3 mesice pres prazdniny od cervence do konce zari v roce 2018 a letos jedu znova od 1.6 do 24.8?

Za praci nejedu, navic mam zdarma ubytovani, jidlo a penize nasetreme mam ciste na itemy a vzpominky.

Dekuji

@Vašek: uvidime, snad to bude vsechno v pohode :)

Secondary se mi fakt uz nechce, bylo to pro me nepříjemný a rovnez pro pritelkyni

V

@Pavel: On imigrační je většinou v pohodě – jen nesmíš mít nějaký záznam v historii, a nesmíš působit podezřele.
Ale někdy stačí prkotina – kolegovi objevili v pasu čerstvé razítko z Izraele, a okamžitě ho bez jediné otázky poslal na secondary.

@Franta: byl bezproblemovy, ciste road trip a poznani jineho sveta.

Dekuji ti Franto.

F

@Pavel:
Jasně, že na něm záleží. Nikdo jiný tam není. Jen on a ty. Jen on rozhodne, co s tebou bude, je na tobě, jak na něj zapůsobíš. Pustí tě, buď na 90 dní nebo méně, případně tě pošle na secondary. On je ta úřední autorita na hranici, co rozhoduje. Takhle to vypadá drsně, jako strašení, ale je to realita, holý fakt. Ze zkušení ostatních tady v diskusích o imigračním to je nakonec jen několik otázek a užijte si příjemný pobyt, ale někdo prostě to štěstí nemá. Pokud si minule měl bezproblémový pobyt, tak je to dobře.

@Franta:

Skutecne vse zalezi na urednikovi? Budou prihlizet i k tomu, ze jsem tam Byl ty dny a vratil se?

Dekuji Pavel

F

@Michal:
Ne, pokud to imigračního bude zajímat, tak se zeptá.

Dobry den,

8.8 jsem navštívil usa pres estu. Tento rok jedu znova. Musim nejak upravit informace, ktere jsem uz uvedl pri prvnim vyrizovani? Jedna se konkretne o zmenu zamestnani.

Dekuji

F

@Michaela:
Otázkou je, co znamená to “žiji v Kanadě”. Tenhle web je pro Čechy a Slováky, kteří to mají +/- stejné, ale Kanaďané budou mít jiné podmínky pro vstup do USA. Takže jde o to, jestli máš v Kanadě trvalý pobyt a opravdu tam žiješ nebo jsi tam pouze na “návštěvě” na práci, případně jako student a jsi vlastně stále Češka. V prvním případě netuším, v druhém by to mělo platit do toho 27.5. a pak smůla. Ale možná, že to dlouhodobí pracovníci a studenti mají trochu jinak. Zkus se podívat na http://www.cbp.gov nebo http://www.cbsa-asfc.gc.ca.

M

Ahoj,
v současné době žiji v Kanadě a koncem února jsem letěla na týdenní dovolenou do USA, načež na security na letišti jsem do pasu dostala datum 27. května 2019 Problém je v tom, že chci začátkem května jet na více než měsíční roadtrip autem po Americe a budu opět vyjíždět z Kanady. No a teď nevím, jestli se tam můžu opětovně vrátit a opustit Ameriku do konce toho května nebo zda vycestovat až po datu, co je uvedeno v pase či to znamená něco jiného? Budu moc ráda za každou radu.

@Lukáš: nebojim se priznat proc, ale mam tam velke plany, navstivit nba, nfl a vse co jsem predtim nestihl. Bojim se jen jednoho, ze mi to proste nedaji. Budu se muset otocit na pate a jit pryc. Navic v praci mi schvalili neplacene volno. Musel jsem toho dost oblitat aby mi to dali a souhlasit s podminkami. Ja tam za nelegalnima vecma nejedu, ale jim to vysvetlovat muzete jak dloubo budete chtit a stejne vam nemusi verit.

Ale… asi mate pravdu s tim prebukovanim, ze je to spatny napad. Navic ja do pasu razitko nedostal. Napsal mi to tam perem a jeate se spletl a z cisla 6 udelal 5. Jak kdybych si to delal sam….

Koupim primo na 85 dni let a bude. Jedu na poctivaka.

Dekuji za rychle reakce!

F

@Pavdl:
Jak píše Lukáš, je na imigračním, kolik ti dá času. Já vždy dostal maximum, jak na vízum, tak na ESTA. Ale může dát méně a pak musíš dodržet dobu pobytu. Teda pokud tam nechceš být nelegálně. Teoreticky se může stát i to, že ti povolí pobyt kratší, než máš letenku.

L

@Pavdl:
Ne, takto bych to neriskoval.
Jestli sis nevšiml, tak imigrační ti dá do pasu razítko, do kdy musíš zemi opustit.
Já měl zpáteční letenku za 46 dní, do pasu mi dal razítko na 50 dní.
To, kolik dní ti udělí, záleží jen a čistě na něm…většinou nedávají defaultně 90 dní, ale jen o něco málo víc, než do kdy máš zpáteční letenku.
Proč se bojíš imigračnímu na rovinu přiznat jak dlouho tam chceš opravdu být?

@Franta: ja byl poprve loni od cervence do konce zari. Ted chci jet opet na 3 mesice, ale uvazuji, ze letenku dam jen na 2 tydny a pak ji prebukuji na tech 90. Lze to tak udelat? Dekuji

F

@Pavel:
Tohle ti nikdo nepoví. Brácha byl poprvé i podruhé na secondary. Ale ani jednou to nebylo, jako u tebe. Ono prostě záleží, jak zapůsobíš na toho prvního “rychlého” úředníka. Pokud má podezření nebo je něco mimo jeho naučený standard, tak jdeš na secondary. U bráchy to poprvé byly nejspíš otisky, které mu nešly naskenovat, podruhé už to bylo asi že poprvé.
Také záleží, kdy bylo to minule, za jaký čas po dlouhém pobytu jedeš na další dlouhý pobyt. Dlouhé pobyty s krátkým mezidobím se jim nezdají, vypadá to, že tam pracuješ a byl jsi jen na “dovče” doma. Vše se to tu probíralo několikrát v diskusích u článků o imigračním, najdeš tam zkušenosti ostatních.

Dobry den. Lonsky rok jsem byl s pritelkyni poprve v usa. Po pristani nas cekal ,,klasicky pohovor s imigracnim urednikem,, jenze.. tomu jsme se nezdali a poslal nas na vyslech, kde jsme byli pres 4 hodiny. Zabavili mobily, ptali se skutecne na vse. Proc proc proc… po case mi bylo uz jedno, zda-li nas tam pusti, chtel jsem slyset konecny verdikt. Nacez se ptali me na moji pritelkyni, co dela a podobne, vubec nemluvila, vsechno na me i kdyz neumim anglicky plynule. Letos jedu znova, sam a tak me zajima, zda prihlizi k tomu, ze jsem tam byl 90 (87) dni a vratil se a ted jedu znova na 90 (87) dni.

Nechci uz zazit tim cim jsem si prosel spolecne s polovickou. Navic sam, pritelkyne mi aspon pritomnosti dodavala sebevedomi.

Otazka jasna. Jaka je pravdepodobnost, ze mi to daji znova?

Dekuji

F

@Jakub:
Amíci jsou s Kanadou kámoši a takovéto informace určitě sdílí. Takže budou vědět, že jsi odletěl.
Ze stejného důvodu, při vstupu do USA po zemi nepotřebuješ ESTA ani vízum. Kanaďani si tě už prověřili, takže do USA necestuješ jen tak a vše potřebné se vyřídí na hranicích. Ostatně mají +/- sladěnou vízovou politiku.
Jestli se nepletu, tak je to součástí Smart Border Declaration mezi USA a Kanadou.

Chcel by som sa spytat ako to je s travel history pri ceste autom. Totiz cestoval som z Kanady do Usa autom, presiel som zapadne pobrezie, presiel som do mexika (nedali mi ziadne razitko), presiel som potom naspat do usa a mierim naspat do kanady. Ked som si pozeral I-94 online travel history, tak nemam zaznamenany vyjazd z mexika. Mam tam len dva vstupy do USA za sebou (jeden cez kanadske a druhy cez mexicke hranice). Chapem ze pri odlete davaju letecke spolocnosti info o odchode ale ako je to pri ceste autom? Letiet totiz budem z kanady. A ak tam budem mat za sebou dva vstupy a ziadny vystup z krajiny, tak to moze byt problem potom druhy krat ne?

V

@Nikol: Já ještě dokážu pochopit motivaci někoho, kdo v USA ilegálně pracoval 10 let. Ale zařídit si zákas vstupu do USA a riskovat vyhoštění kvůli pár měsícům, které šlo vyřešit klasickým turistickým vízem, to mi hlava nebere.

F

@Nikol:
Proč by měl být problém, že letíš do Mnichova? Hlavně, že se tě zbaví. Co tě čeká na letišti? Něco mezi vůbec nic a v klidu odletíš, až po zatčení, soud a vyhoštění. To ti dopředu nikdo neřekne. Že jsi neodletěla včas, vědí, kdy odlétáš, vědí. Je jen otázkou, jak moc je zajímáš a jestli to chtějí řešit.
Tak jako tak se do USA nějakou dobu nepodíváš.

Dobrý den . jsem v usa nejaky čas nelegálně přiletěla jsem 18.cervence 2018 a dnes je 19 února 2019 (měla jsem estu na 3 mesice) za par dni opustim ameriku a chtela bych vedet jak to bude probíhat na letišti jestli me budou vyslýchat a na co bych se měla připravit.
A jestli mě nechají odletět svým letem co jsem si zaplatila kdyz poletim z miami do mnichova. To asi bude také problém když nepriletim do cr ale do mnichova ? Budu moc vděčná za každou radu od vás

F

@David:
Díky za zpětnou reakci.

Tady je vidět, že si to opravdu hlídají a na záznamy koukají. Jak jsem psal, za tvých podmínek bych ten přestup neriskoval. Naštěstí pro tebe, tě “nechali” proletět a do Kanady ses dostal. Tak ať se tam daří.

@Franta: Ahoj, tak na imigracnim kdyz jsem cekal ve fronte, me v rozhlase vyzvali at jdu dopredu, po kontrole pasu a otisku otazka proc jsem pretahl a nasmeroval me k officu k dalsi kontrole. Tam nasledovaly dalsi vyslechy,osobni prohlidka atd. Nakonec ze me do usa nepusti,ale eskortujou do letadla do Kanady. Vzali mi pas, doprovodili do letadla a po pristani ve Vancouveru mi letusky daly zapecetenou obalku z mojim pasem:) Urednik rikal ze uz Estu nikdy nedostanu,ze jesi budu chtit do usa,tak jedine na vizum. Tak nakonec jsem byl rad ze me neposlali zpet,ale nechali me pokracovat dal v me ceste. Prestup byl v Las Vegas. Takze tranzit pres usa neni dobry napad,pokud jste nekdy pretahli pobyt! ;)

F

@Jana:
Robo něco naznačil. Imigračnímu se lhát nemá. Já naznačím ještě více.
Od jisté doby, někdy po 9/11, letecké společnosti poskytují americkým úřadům balíček informací o každém cestujícím. Američané tedy vědí, kdo k nim přiletí a kdo od nich odletěl.
Za překročení povoleného pobytu o více než rok je zákaz vstupu na 10 let.
Americké úřady spolu spolupracují a předávají si informace. Ambasády patří pod Ministerstvo zahraničí a mají na starost víza, CPB patří pod Ministerstvo vnitřní bezpečnosti a stará se o ESTA. Schválená ESTA je “povolení k cestě”, o vstupu rozhodne imigrační úředník na místě.
Známý kdysi překročil pobyt na B-2 o víc jak půl roku (za to je zákaz na 3 roky), odletěl bez problémů, když tam za cca 2,5 roku zase letěl, tak ho na letišti otočili a poslali domů.

Po 12 letech načerno bych tam už asi neletěl, nečekal bych, že mě tam ještě někdy pustí. Snad jen, kdyby syn požádal o GC a oni mi ji nějakým zázrakem dali.

@Jana: Ahoj,

odpoved nemam, ale zaujima ma, co si odpovedala na otazku “Zůstali jste někdy na území USA po delší dobu, než na kterou jste měli povolení udělené vládou USA?”

Robo

Ahoj ,
Mám dotaz
V Americe jsem žila nelegálně od roku 2006 do roku 2018. Odjela jsem domu do ČR naletišti v Americe me pustili bez problému . Ted bych chtěla navštívit svého syna který už je Američan . Vyplnila jsem Estu tu mi povolili , jaké je riziko ze me vrátí zpět a nepustí do USA ? ( předtim jsem vycestovalo do USA na starý pas s vizem ) mají někde o me záznam ?
Dekuji

F

@David:
Za překročení 0,5 – 1 rok je zákaz na 3 roky, to už ti vypršelo. Ale na imigračním k tomu samozřejmě můžou přihlédnout. Klidně by se mohlo stát, že tu Kanadu budou brát jako zástěrku k pobytu v USA. Máš nějaké potvrzení nebo papíry k té práci? Nebo jedeš jen na to WH vízum a budeš shánět až na místě?

Osobně bych neriskoval přestup v USA, kdybych tam za průšviháře. Asi tě pustí bez problémů, ale s černím puntíkem to nemáš na 100%.
Dej pak vědět, jak to dopadlo.

Mam dotaz, před osmi lety jsem na ESTu přebuřil o 10 měsíců. Teď jsem získal pracovní vízum do Kanady v rámci programu working holiday. Poletím do Vancouveru s tranzitem přes Las Vegas. ESTu mi dali a zajíma mě jestli je pravděpodobné že mě pošlou zpět domů,když USA jen projiždím? Budu mít sebou to vízum do Kanady,letenku do Kanady, papíry o car rental, air bnb ubytko,pojištění atd. Předem děkuji za odpověď.

F

@Pavel:
Ne. Takhle to nefunguje. Musel bys vyjet mimo celou Severní Ameriku a přilehlý Karibik. Kdybys nebyl líný a přečetl si článek nahoře, tak bys to nešel pod “Řešení 3”. A ani tak není úspěch zaručen.

Zdravim, jsem v US jako turista (nepracuji) a chtel bych si prodlouzit pobyt na dele nez 90 dni. Je mozne vyjet autem za hranice US treba do Mexica a hned vyjet zpatky do US, aby se mi pocitalo dalsich 90 dnu.

Diky za pomoc

F

@Lucie:
Pokud na to máš, tak ano. Na hranicích odpovíš imigračnímu na otázky a on tě buď pustí nebo ne.
Nesmí nabýt dojmu, že tam hodláš zůstat nebo dokonce pracovat.

Dobrý den prosím vás když mam exekuce můžu vycestovat do Ameriky děkuji

@Franta: Hmm to Zni Dobre tak dik moc. Ale kazdy vidi ze to presahl a snad jen stopka Na 10 let. A uz nikdy usa

F

@Tom:
Kamarád…

Když to půjde hladce, tak odletí bez problémů, ale v případě další cesty je mít může a nejspíš mít bude.
Letecké společnosti dávají informace o cestujících úřadům, ty na základě toho vědí, kdo kdy přiletěl a odletěl. Stačí tedy, že si toho někdo aktivní všimne a bude to chtít řešit. Při letištní kontrole se ukazuje i pas. Pokud si v něm úředník zalistuje, koukne na razítko z posledního příletu, tak si lehce spočítá, jak dlouho tam byl.

Osobně si myslím, že pro ně je nejlepší řešení první varianta. Nechat ho odletět a vyřešit to při případné další cestě. Je to totiž rychlé a zdarma. On zmizí a daňové poplatníky to nebude stát ani korunu. Jen mu v záznamech dají stopku na 10 let. Když ho vyberou, tak je to soud, vyhoštění a vše kolem toho, to zabere čas a stojí to hromadu peněz.

Není co mu radit. Chce domů, tak ať letí.

dobry den mam dotaz, kamarad je v usa asi dva roky bouzel na estu. Chce domu ale ma strach ci na letisty… Kontrola , Podnikal a neplatil dane. Nevi Jestli projde Kontrolou a poleti Domu na Slovensko nebo rovnou do Basy.. Dik

F

@bety:
S tím Karibikem je to risk. A být pryč jen týden je ještě větší. Může to vypadat, že se vracíš z volna do práce. Verze s vánoci je pěkná, ale nemusí jí věřit.

A letenku z USA pryč po těch 85 dnech musíš mít také někam mimo Kanadu, Mexiko a “přilehlý Karibik”. Pod Karibik se v rámci ESTA počítají místa vypsaná nahoře v článku pod “Řešení 3”. Tady je to docela dobře rozebrané.

Ambasáda se snažila poradit, ale spadá pod Ministerstvo zahraničí, zatímco CBP a USCIS pod Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, takže tam nevědí vše o problematice vstupu do USA. Sice spolu agenturně spolupracují více než před 9/11, ale i tak mají jisté mezery a některé informace mohou mít nepřesné.

Ahoj, chci být v americe na ESTU kolem 85 dní (abych nepřekročila 90) pak vyjet do karibiku na chvíli (týden) a pak se zas vrátit už jen na Vánoce ke známým u kterých mám bydlení. Ale koukala jsem, že zde máte napsáno, že karibik nestačí, chtěla jsem jet do nějaké karibské Evropské kolinie a psala jsem nejdříve na ambasádu a odepsali, že pokud to neni Kanada, Mexico či Bahamy tak je to v pořádku. V lednu mi začíná stáž v Evropě a mám všechny potvrzené dokumenty na stáž. Pustí mě na Vánoce zpět do USA?
Děkuji za odpověď

p

@Martin: Zdravím,můžu se zeptat,dostali jste ESTU,když jste přetáhl pobyt? Já jsem stejný případ.Díky

@Pavel: Ta tvoje teorie ma radu trhlin. Ale budiz. 1) pokud budes mit zpatecni letenku za vic nez 9 dni, nevpusti te do letadla miriciho do USA. 2) Ta Kolumbie ti s velkou pravdepodobnosti nevyjde. Ale proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite, ze? Proc letet do Kolumbie a ne proste zustat v USA? Pokud je to tvuj jednorazovy vylet, tak ti je nejspis jedno, ze te uz podruhe do USA nepusti… Pak je ale otazka, jestli aerolinky prebookuji let bez platene ESTA… 3) dalsi moznost je proste nepodvadet a dodrzovat pravidla. To bychom ale nesmeli byt v CR, ze?

Muze to vyjit a taky jak psal Franta nemusi. Tady muzeme jen spekulovat. Immigracni urednik ma vcelku neomezenou pravomoc a muze te bez udani jakehokoluv duvodu nepustit. Pak dej pro zajimavost vedet jak to dopadlo.

F

@Pavel:
Mám rád tyhle kalkulátory, jak vyběhnout s imigračním. Ono se také může stát, že se imigračnímu nebude líbit ono “krátké přerušení” pobytu, vezme to jako snahu být v USA déle kvůli nelegální práci a pošle tě tam odkud přiletíš, takže do Kolumbie.

Dobrý den,
nevím jestli jsem správně pochopil prodloužení ESTY (řešení 3) a booking letenek v článku https://chcidoameriky.cz/esta-a-prekroceni-povolene-doby-pobytu-v-usa-co-delat-kdyz-jste-si-jiz-koupili-letenky-a-90-dni-vam-nestaci. Když tedy koupím letenku a budu mít zpáteční datum větší jak 90dní nepustí mě do letadla v ČR a nebo mě imigrační úředník v USA vrátí zpátky do letadla? Pochopil jsem tedy správně, že jediná cesta jak “prodloužit” ESTU je až v USA přebookovat letenku (kterou jsem měl normálně do 90dní odletu) na jiné pozdější datum (ideálně za 90dní) a odcestovat na pár týdnů například do Kolumbie a poté se vrátit? Letenku do Kolumbie mohu mít zpáteční? Není možné rovnou koupit zpáteční letenku s návratem za 180dní a mít pro imigračního úředníka “v ruce” letenku do Kolumbie zhruba v půlce pobytu tedy do 90dnů? Moc děkuji za odpověďi!

F

@Nikola:
Aby mu běžela ESTA, tak by musel z USA odcestovat a zase přiletět.
Ať se podívá na stránky http://www.uscis.gov a zjistí, zda jde změnit status z H2B na B-2. Pokud ne, tak budete muset upravit plány a cestovat pouze v době jeho legálního pobytu.

N

Dobrý den,
nevím zda na můj dotaz budete někdo vědět odpověď, ale zkusím to než budu muset volat na americkou ambasádu.
Přítel je na Aljašce na pracovní vízum H2B, které mu ale končí v září, po jeho brigádě bych přiletěla do USA a chtěli bychom cestovat, ale cestovaní bude zasahovat i do října, v říjnu by musel mít ale už vízum ESTA, nevím zda ho může vyplnit předem na Aljašce, aby mu navazovalo rovnou od 1. října a jestli ho vůbec může vyplnit na území USA.
Poradí mi někdo ??? Děkuji

M

@Martina: pardon myslela jsem 7/2016 ze koncila

M

Ahoj ja jsem byla v usa jeste za svobodna od 6/2015 do 10/2016 ale problem je ze viza mi koncila 7/2015 takze jsem pretahla 3 mesice. Pristi rok bychom s manzelem radi na dovolenou do Kanady a pak i west cost USA. V te dobe to tedy bude skoro 3 roky po. Premysleli jsme o pujceni auta v Kanade a pak prejeti hranic do USA. Muzu vedet co me ceka? Nepusti me? Muzou me nekde zavrit? Deportovat zpet do CR ihned nebo to nebude tak horke a “jen” nas treba odmitnou pustit? Dekuji za info bojim se to cele naplanovat abych pak neletela hned domu:

F

@Ivan:
Není žádný daný čas. Teoreticky se za dva roky v USA můžeš otočit celkem 8x. Ale teorie není praxe. Jak tu již někteří psali, tak je při třetí/čtvrté cestě (s delším pobytem, podle letenky) v relativně krátkém období vrátili zpět. Hodně už napsal Lukáš. Jsi turista, takže je divné, pokud mimo domov trávíš většinu roku. Jasně, můžeš na to mít a skutečně se jen kocháš, ale je na tobě, abys o tom imigračního přesvědčit. Pro ně taková situace spíš vypadá, jako že tam děláš načerno a domů jezdíš na dovču. Obecně se doporučuje (a kdysi to bylo i na stránce ambasády) udělat po dlouhém pobytu dlouhou pauzu.
Pokud tam chceš být déle, skoč si na ambasádu a zkus je přesvědčit, aby ti dali vízum (B-2). Pak tam můžeš být až 6 měsíců v kuse. Důležité je to až, stejně jako u ESTA o délce pobytu rozhodne imigrační úředník. A ESTA není na 3 měsíce, ale na 90 dní. 3 měsíce přes léto můžou být i 92 dní a mít takovou letenku, tak tě dost možná už při odletu nepustí do letadla. Vízum se dá za určitých okolností i prosloužit, takže bys tam mohl být i déle než 6 měsíců.
Takže si dobře rozmysli, proč chceš do Států jet. Zda za turistikou nebo z jiného důvodu.

L

@Ivan:
Ivane, ak máš ESTA, tak za PRVÉ po příletu a imigrační kontrole dostaneš do pasu razítko, do kdy musíš USA opustit, takže automaticky nepočítej s žádnými třemi měsíci!
Za DRUHÉ, ESTA je turistické vízum…polož si sám otázku, kolik běžných turistů po až 3-měsíční dovolené se může do stejné země znovu vydat na dovolenou !?! …asi nebudeš vypadat jako běžný turista že?
a za TŘETÍ mě celkem těší že jsi Slovák a až tě na “Secondary inspection” rovnou otočí a naloží do letadla zpět Evropa, tak nezhoršíš nám Čechům negativně rating, který si USA určitě vůči každému národu vedou.
To neber jako urážku, ale spíše jako radu.

Príklad :
Ak mám ESTA a po troch mesiacoch opustím USA a o týždeń za znova vrátim do USA a takto by som to robil niekoľkokrát ? Mohli by byť z toho nejaké problémy ?
Resp. koľko času v súčte môžem stráviť v USA v priebehu jedného roka ?

F

@Pedro:
Zeptej se na ambasádě nebo napiš rovnou na CBP.
Já bych asi neriskoval, že mě na letišti otočí a pošlou zpět. To je drahá sranda.
To upozornění na konec je asi posíláno automaticky. Novou ti zřejmě také schválil “jen” systém. Je docela možné, že ti časem přijde info o jejím zrušení. Někdo tu psal, že mu ji zrušili večer před odletem.

Jak se povede nechtěně opustit USA? Jsou tam turnikety a je tam jasně napsané Entry to Canada. To nejde projít nechtěně. :-) Pohybovat se v cizině bez pasu (nebo aspoň kopie) je hloupost. No a kámoš načerno, to je bez komentáře.

zdravim všetkych,mam trošku zložitejšiu situaciu ohladom cestovania do USA preto potrebujem vašu radu…..v 6.2016 som 1x priletel do USA na JFK bol som tam asi 5 tyždnov ked sme s partiou pri navšteve Niagara Falls nechtiac na chviľu opustili štaty,pri opatovnom navrate nas samozrejme kontrolovali na colnici…..jeden z partie tam bol uz rok(praca na čierno) ciže prekročil limit,ja som mal platne všetko len som nemal pri sebe pas :-/ a dalši bol občanom USA,po asi 7 hodinovom vysluchu mi imigračny pracovnik povedal že mi dava zakaz vstupu do USA na 3 roky ruši vizum,Estu….a neviem akym zazrakom nas pustili takže sme si mohli pozrieť aj tie Niagare a dali nam 7 dni na opustenie štatov ktore sme asi do 4 dni opustili…zaujimave je to že 30.4.2018 mi došiel mail od CBP že mi konči platnost Esty o ktoru som žiadal v 2016 roku(ktora mi mala byťpri tej kontrole zrušena pracovnikom CBP)….Vyskušal som žiadať o novu a ta mi bola predlžena na dalšie 2 roky tak teraz neviem či kludne možem isť zas do USA alebo ako to mam vnímať?

Ahojte.Toto leto ideme s priateľom do USA na program Work and Travel (J-1 visa-studentske viza kde po skonceni pracovnej zmluvy mame narok cestovat este 30 dni po krajine) a po  skončení pracovnej zmluvy (začiatok septembra), by sme radi cestovali dlhšie ako 30 dní.Avšak chceli by sme to riešiť legálnou cestou-ak je to možné.Je možné si vybaviť ESTU,ktorá by nám to umožnila bez vycestovania z USA?Chceli by sme cestovať zhruba do polovice októbra a nevieme ako to vyriešiť.Za každú radu sme vďačný,ďakujem.

@Franta: Paráda, to jsem potřebovala slyšet. Díky moc :)

F

@Katka:
Těch 90 dní se počítá pro USA a výlet mimo nepřerušuje odpočet dní. Pokud tedy po 80 dnech odletíš a už se v rámci této cesty nevrátíš (let domů máš přímo z DR), tak je to v pořádku. Problém by mohl nastat, pokud by byl přestup v USA.

Dobrý den,

mam koupenou letenku do USA a zpáteční pak z Dominikánské republiky. Plánuji vycestovat na ESTU, no jenže v úhrnu to dělá asi 92 dní. Někde jsem se dočetla, že do 90 dní se počítá i návštěva Mexika, Kanady a Karibských států. Na území USA bych strávila asi 80 dní a zbylých 12 dní v DR. Vracet se pak do USA už pochopitelně v plánu nemám. Můžete mi někdo objasnit, jestli je to takto OK, nebo by to pro imigrační mohl být problém?

F

@Roman:
Tak na pracovní vízum určitě ne. Získat ho je hodně těžké.
Zkus zajít na ambasádu a požádej o turistické B-2. Ale dobře se připrav, máš černý puntík za práci na černo, takže je budeš muset hodně přesvědčit, aby tě tam pustili. Projdi si tu články a diskuse o vízu, ať máš představu, co tě čeká.
A měj na paměti, že je to turistické vízum. Turista se kochá, turista nepracuje.

Zdravim, chcel by som sa opitat bol som v minulosti dva krat v USA (Miami) 3+3 mesiace (esta), a treti krat som isiel do San Francisca a nepustili ma, zistili ze som na Miami chvilu pracoval tak som prespal v zadrziavacej miestnosti a na druhy den som letel domov, officer mi povedal pred odletom ze na estu uz nemozem vstupit do USA. Chcel by som sa spitat, môžem vstupit do USA na ine vizum? pracovne alebo ine? Alebo mam nejaky zakaz na vsetky viza?lebo z dokumentov Co mi Dali pri Odlet naspet nepisu nic o zakaze iba o zakaze na estu. Neviete Prosim kde by som si mohol zistit ci mam zakaz vstupu do usa na vsetky tipy viz a ak mam tak na ako dlho? Za odpoved vopred dakujem :) email: romo333333@gmail.com

j

Dobrý den,
prosím o radu ohledně překročení doby J1 (temp. working) visa. Zemi jsem opustil v rámci termínu (Dokonce mi brzy na to byla schválena stále aktivní ESTA) ale zhruba o 3 týdny jsem překročil dobu kdy jsem byl oprávněn pracovat. Na paychecku ani W2 sice není explicitně datum práce, ale věřím, že daňový úřad dokáže překročení identifikovat.
Nemá někdo, prosím, info o tomto přestupku? Je to stejný/horší prohřešek než překročení pobytu? Na US forech jsem se dočet, že podobné věci (prohřešky do 180 dní) se dají odůvodnit (odpustit) přímo na customs.
Děkuji!

F

@profik77:
Na imigrační musí všichni neameričané, to jen tak na úvod.

Za překročení o více než rok je zákaz na 10 let a to už uplynulo. Zkus ESTA, v případě zamítnutí přijdeš jen o 4,-USD a budeš muset na ambasádu. Tam to holt budeš muset vysvětlit. Pomůže cokoliv, co je přesvědčí, že nemáš v úmyslu tam zůstat a máš pevné vazby na ČR.

p

Dobrý den,mám dotaz,byl jsem v USA 1998-2002. měl jsem pracovní vízum které mělo platnost ovšem pouze 3 měsíce.Pracoval jsem průběžně na své soc.číslo a nebo načerno. Při odletu v 2002 jsem neodevzdal bílou kartu a ani nedostal do pasu nežádoucí.Chci s rodinou na dovolenou na floridu na 3 týdny,ale obávám se,že i když popravdě napíšu do Esty že jsem přetáhl pobyt už jenom skrz to,že by našli mé soc.číslo,jestli mám pravděpodobnost kladného vyřízení.A kdyby bylo i kladné,musím pořád přes imigrační?Nechci lhát na Estě že jsem nepřetáhl pobyt.Mám svoji firmu a 5 zaměstnanců a fin.zajištěn pomohlo by mi to,kdybych se tím prokazoval popřípadě na ambasádě po zamítnutí Esty? Můžete někdo poradit?

F

@Matous:
Tohle u Amíků nefunguje. Je to tu několikrát napsané.
Musíš opustit celý Severoamerický kontinent, takže USA, Kanadu, Mexiko a část Karibiku nepočítej. Po uplynutí povolené doby pobytu musíš odletět nebo odplout někam mimo, takže Evropa, Asie, Austrálie nebo jižní a Střední Amerika.

Dobry den pred lety jsem si 90 denni visum v turecku prodlouzil tak, ze jsem pesky prekrocil hranice z turecka do gruzie a zpet do turecka a mohl jsem v turecku zustat dalsich 90 dni. Je mozne toto udelat i napr. prechod z USA do Kanady a zpet a kolikrat je mozne toto udelat ?? Dekuji

M

@Veronika: Chapu spravne, ze budes v USA na ESTA a chces na vylet na Bahamy? Pokud ano, samozrejme, ze muzes. ESTA nema nic spolecneho s uzemim mimo USA. Neco jineho by bylo, pokud by sis chtela “prodlouzit” pobyt v USA vycestovanim na Bahamy – to by neproslo.

Ahoj, mám dotaz: v březnu jedu na tříměsíční stáž na univerzitu do USA – vím že musím žádat o J1 vízum, ALE chtěl bych ještě být po skončení stáže 45 dnů na Aljašce, ovšem po skončení stáže mohu cestovat na J1 pouze 30 dnů. Co tedy s tím? bylo by možné požádat na ambasádě o J1 a o navazující či souběžné B1? Nebo se to dá řešit nějak lépe? Předem díky za radu.

Avatar uživatele

@Veronika: Ahoj Verčo, podle informací z Ministerstva zahraničí ESTA pro návštěvu Baham potřeba. Pokud poletíš přes USA, tak samozřejmě platnou ESTA mít musíš.

V

Ahoj, chtela jsem se zeptat, zda mohu na platnou ESTU navstivit na par dni i Bahamy. Diky za info. Veronika

@Paja: můžu se zeptat, jak to probíhalo? já jsem v podstatě stejný případ, estu mi zamítli, přetáhnul jsem v roce 2002 o 3 měsíce. ptali se na bílou kartu? tenkrát ji po mně nikdo nechtěl … děkuji za informaci.

@Franta: děkuji za informaci, asi máš pravdu, napíšu popravdě. o nic nejde, mám v čr práci a chci se do usa podívat na cca 10 – 14 dní, nevím proč by mně neměli pustit.

F

@Martin:
Řešit to budou, otázkou je jak. Dost možná i vůbec. Přece jen je to dlouho a 10 let zákaz se dává za překročení o více než rok. V každém případě jsi ale tu kartičku měl odevzdat nebo ji pak po návratu domů poslat na centrálu do Kentucky. Teď už se posílají do Ohia s potvrzením odletu. Bez té kartičky si mohou myslet, že tam pořád jsi. Nevím jak moc tenkrát aerolinky poskytovaly informace o pasažérech.
V žádosti bys měl odpovídat popravdě, ale nevím, jak moc to prověřují.

Známý kdysi překročil o více než půl roku, odlétal jako ty v 2002, když tam letěl v 2004, tak ho vrátili zpět. To bylo ještě na klasické vízum a za to překročení se dávaly 3 roky zákaz. Asi myslel, že když ho nechytili, tak mu to projde.

Dobrý den, prosím o informaci. Byl jsem v usa v roce 2002 a přetáhl jsem délku pobytu o cca 3 měsíce. Při odletu po mně nikdo nic nechtěl, ani tenkrát bílou kartu jsem neodevzdával. Dnes už mám nový pas. Chystám se do usa na 14 dní jako turista a chci vyplnit estu, a je tam otázka jestli jsem někdy v minulosti přetáhl délku pobytu. Co tom mám napsat? Že ne? budou to řešit? Děkuji za informaci. Martin

F

@Jakub:
Odlet poslední povolený den by měl být v pořádku. Ten den musíš USA opustit a to uděláš.

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jsem v USA a řeším zpáteční letenku…
do 29.1. mám razítko na estu v pase, znamená to, že 29. může být můj den odletu?
Je to takový naknop, tak jsem přemýšlel jestli to nebude problém…
Jde o to, že letenka je o litr dražší na 28.1. tak bych rád ušetřil…ale pouze pokud nebude mít nikdo problém že odjíždím až na poslední den.
Co myslíte?
Dík Jakub

@Paja: Tak jen pro zajímavost, Estu mi zamítli, ale vizum mi pak dali.

@Franta: moc dekuju!

F

@Silvie:
Jo, ESTA platí dva roky a lze na ni cestovat opakovaně. Platnost si můžeš ověřit na ofiko stránce.

S

Ahoj, jenom takova ujistujici otazecka…jela jsem minuly rok v listopadu do USA, puvodne jsem chtela jet na ESTU, ale pak jsem zjistila, ze 90 dni by bylo malo, tak jsem zazadala o vizum, abych tam mohla zustat 4 mesice. Vizum bylo J1, byla jsem na stazi na Univerzite. Letos na jare jsem se vratila a vse ok. Ted bych tam mela jet znovu, jen na mesic v breznu, pojedu navstivit zname a dve dalsi univerzity, navazat kontakty. Chapu spravne, ze mi ten mesic pokryje ESTA ktera by mela porad platit? Moc dekuju za odpoved!

Ahoj, mam takový dotaz :) samozřejmě, ze jsem prekrocila dobu pobytu od 1-3 let, na letisti jsem neodevzdala bilou kartu. Je to už 10,5 roku. Do pasu jsem zadne razitko o zakazu vstupu nedostala. Nikdy mi žádost o visum nebyla zrušena, nebo neudělena. Ted me práce chce vyslat do usa na školeni, trošku mi jako lepí, že bude ostuda, že me tam nepustí. Chtěla jsem vyplnit ESTU, ale otázka, zda jsem tam nekdy byla nelegalne me moc nepotěšila. Mám se přiznat? Nebo rovnou zkusit vyplnit standardní visa? díky za odpověd

@Radim:
Zažádej si o Estu a jestli to projde tak bych to risknul.

F

@Radim:
Moc pěkně. Ale jde o záznamy v systému, kterou jsou po 9/11 hlídané. Z nějakého důvodu propadáš systémem a nevědí o tvých překročeních. Standardně by tě měli vybrat už na letišti. Prostě máš kliku a je jedno jestli jsi skrytý v davu nebo na sebe upozorníš. Nejde o pobyt tam, ale o kontrolu při vstupu.

jednu dobu na Floride bylo hodne čechu ,ale jak šel kurz dolaru dolu tak to už vzdali,na hotelu nas bylo 25 zamestnancu z toho 15 čechu,pokud člověk na sebe zbytečne neupozornuje tak se o nej nikdo nezajíma a policie vůbec,pokud neudelaš přestupek tak se nezajímaji..vím že imigračni vyhmátli a poslali domu nejaky lidi z guatemaly jeden se mnou chvíli delal a pak už nepřišel do práce a dozvedeli jsme se tohle jenže oni dost chlastali a pařili a tak si asi lidi z okolí stežovali a tak dopadli jak dopadli..projel jsem staty z vychodu na zapad s floridskou značkou na aute a nikdo me nezastavil,jak nemají důvod tak je to v pohode si myslim ja..pokud nevypadš jak mexíci které poznáš na sto honů tak zapadneš v davu..takže tak asi..

F

@Radim:
Těžko radit. Za překročení do půl roku bývá velké bububu a “individuální” přístup imigračního, za překročení přes půl roku je standardně zákaz na 3 roky a za překročení nad jeden rok je zákaz na 10 let. U dvou posledních je i automatické zrušení povolení ESTA nebo víza. Podle všeho jsi obrovský klikař. Už za to první Miami 2000 měl být zákaz na 10 let, stejně tak za červen 2004 a únor 2007.
A pokud ti přijdou na tu práci (během pobytu tam tě při ní chytí), tak to bude zatčení, odsouzení, uvěznění, vyhoštění. Za “prásknutí” zaměstnavatele někdy nabízí lepší přístup soudu.
Pokud chceš mít “jistotu” leť až v 2021, to bude 10 let od listopadu 2010 i s malou rezervou. Ale jistotu nemáš nikdy.

Přispeji svoji osobní zkušeností ohledně překročení pobytu v USA..V roce 2000jsem získal vizum na 10 roků,poprve jsem letel červen 2000 do Miami a zůstal do března 2003a letel domů,po pul roce září 2003 zpet do USA na letište JFK New york a následně návrat březen 2004,červen 2004 opět navrat do USA tentokrát jsem letel do Los Angeles a zustal v USA do listopadu 2006 a odlet byl z Miami do Peru na 4 týdny cestování a pak domů. V ůnoru 2007 zpět do USA a to na letište v New Yorku a zpět až v listopadu 2010 z Fort Lauderdale na Floridě přes New York do Evropy..pobyt jsem měl vždy na 6 měsícú a přetahl jsem to a nikdy při odletu jsem nevracel karičku kterou jsem vyplnoval v letadle při vstupu..a pokaždé přílet na jiné letište ,ale vždy jsem směřoval na Floridu kvůli práci.Nikdy při vstupu přes imigrační nebyl problém tak nevím jak to měli ošetřený.Ted bych se rád podíval do USA ,ale mam trochu obavy aby mě neotočili hned na letišti zpět domů..

F

@Petr:
Obecně se doporučuje (bývalo to i na stránkách ambasády), čím delší pobyt, tím delší pauza. Po půl ročním pobytu bych s další cestou nepospíchal, aby si na imigračním nemysleli, že jsi byl doma jen na “dovolené” a vracíš se do práce.

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat.Mám vízum R-B1/B2 do roku 2022.Jsem v Americe a za půl roku se musím vrátit do ČR.Jak musím být v ČR dlouho,abych mohl odcestovat zase do Ameriky.Je na to nějaký limit?Děuji..

F

@Štěpán:
Pěkná cesta z Aljašky do Kalifornie, jestli jsi to jel autem. :-)

Prodloužit se dá turistické vízum B-2, ESTA ( Visa Waiver Program) se prodloužit nedá. Toho 25.11. budeš muset opustit USA.

Zdravím!
Cestuji autem po severní Americe a dostal jsem Visa Waiver když jsem jel na Aljašku z Kanady. Teď jsem v Kalifornii a víza mi končí 25 listopadu. Chci se zeptat, nevíte jestli jdou tyhle víza prodloužit? Co jsem hledal tak to vypadá, že asi ne..

M

@Jarda: ahoj Jardo, díky za Tvoje zkušenosti. Snad to opravdu dopadne dobře. Jdu do toho. Syn to dostane pod stromeček, odlet v březnu. Dam pak vědět,jak jsme dopadli

@Martin76:

Ahoj já bych se nabál.Sám jsem tam byl 99-01,sice jsem neprekrocil,ale mel jsem oficialne prodluzovany pobyt.Pak jsem dvakrat vycestoval a hned se vratil z duvodu cestovani a vzdy me pustili.Nedavno jsem byl v NY s dcerou a naprosto bezproblemu.Tenkrat ty bily karty mozna ani nezaznamenavali.Po me ji jednou ani nechteli a pak jsem nevedel co s ni tak jsem ji vez domu a pustili mne.Znam dva pripady podobnyho razeni a vsucni se tam dostali.Evidovat se poradne zacalo az po 11.zari 2011.Navic poletis s ditetem , jsi starsi a mimo rizikovou skupinu.Dostal si Estu tak bych to neresil.

M

@Franta: Franta: Díky za komentář. Každý takový mi dá naději a tím pádem i další důvod k tomu to prostě zkusit. Space center je určitě také v plánu. Pokud by si to tady četl někdo, kdo to měl stejně jako já, a zkusil přesto vycestovat, budu rád za Vaše zkušenosti.

F

@Martin76:
Za překročení o dva roky je zákaz na 10 let. Respektive za překročení do půl roku je to velké bububu, nad půl roku jsou to 3 roky a nad jeden rok je to 10 let. Takže bys měl mít “čistý” štít. Ale záznam v systému jistě máš. Navíc nejsou blbý a je jim jasné, že jsi z něčeho musel žít. Takže práce načerno, jenže tě nechytli, takže není důkaz, ale to není důvod, aby tě nepodusili.
Počítal bych, že se tě na to budou ptát. Takže si připrav všechny možné i nemožné argumenty. Ale tipuji, že tě nakonec pustí.
Když bude nejhůř, tak holt budeš muset mladýmu říct, že jsi to kdysi posr…

Dej pak vědět.

PS:
A když už budete v Orlandu, tak doporučuji Kennedy Space Center, je to cca 1-1,5h od Orlanda. Případně Airboat, já byl na https://www.airboatridesatmidway.com/, nejsou to sice Everglades ale spokojenost.

M

Zdravím všechny, mám jeden dotaz na znalé. Před cca 15ti lety jsem v USA porušil povolenou dobu pobytu a to o 2 roky. Nebyl jsem přistižen, proste jsem odletěl a ne odevzdal bílou kartu pro ztrátu….Tehdy ještě na vízum. Teď, po těch 15ti letech bych se tam rád vypravil se svým desetiletým synem,tentokrát opravdu na dovolenou. Florida a asi New York. Mám nový pas, čerstvě schválenou ESTU a trošku strach. Z toho, že mě pošlou domů. O mě nejde, přežil bych to, ale nevím jak bych to vysvětlil synovi. Je to jeho sen, vidět mrakodrapy a parky v Orlandu…. máte nějaké zkušenosti s podobným případem? Moc mi pomůže jakákoliv informace. Nedokážu si představit, ze bych to riskl, a nevyšlo to. Syn by to měl dostat jako vánoční dárek…díky moc za reakce. Martin

F

@Miso:
Většinou dávají plný počet, takže to klidně zase můžeš dostat na 90 dní. Máš tam sestru, posledně jsi snad žádnou špatnost neudělal, byl jsi tam před rokem, tak to nejspíš zase proběhne v pohodě. Popros sestru o zvací dopis. Asi bych koupil letenku na celu dobu a případně ji pak přebookoval na kratší termín.

Ďakujem za odpoveď.
A ešte sa chem opýtať, bol som minulý rok v USA pri sesternici, ktorá tam žije. S tým, že od vstupu do odletu to bolo 89 dní pričom ma do štatov pustili a nebol problém, do pasu mi napisal uradnik skratku WT + dátum dňa po odlete co činilo 90 dní. Toto leto tam chcem ist zasa ale bojím sa, že ma už na takuto dlhú dobu nebudu chciet vpustit. Tak rozmýšlam, či je lepsie ist na dva týždne a prebookovať, alebo kupit letenku na ten reálny čas čo tam chcem stráviť. Ináč povedané stáva sa často že nedavajú plných 90 dní, ale len čas podla leteniek, alebo zvyknu davať plných 90 dni? Ďakujem.

F

@Miso:
V přebookování letenky není problém, pokud to u daného typu lze.
Ohlídej si ale datum v pase, jaký ti imigrační napíše. Nemusí to být plných 90 dní. Odletět musíš poslední povolený den, maximálně tedy ten 90tý od vstupu.

Dobrý deň, chcem sa opýtat, že ak si prebookujem letenku na neskorši odlet z USA ale neprekročim 90 dní môže nastať nejaky problem?

F

@Katarina:
Když tě deportovali, tak to udělali na základě nějakého rozsudku/rozhodnutí. Tam nic napsáno není? Také záleží, za co to bylo. Překročení pobytu, práce načerno nebo něco jiného?
Asi nejlepší bude zkusit přímo http://www.uscis.gov nebo ambasádu.

K

Zdravim vas, chcela by som vediet kde sa da zistit po deportacii z USA na kolko rokov si dostal BAN.
Dakujem

F

@ondra:
Jediná šance, jak tam legálně zůstat a žít, je, že si s holčinou budete rozumět a vezmete se. Je to sice papírování a na dlouho, ale je to asi rozumná jediná cesta.
B2 je sice na půl roku, ale je to max. délka pobytu, záleží kolik ti skutečně imigrační dá, může to být i méně. Ale B2 se dá za určitých okolností prodloužit, na rozdíl od ESTA.

M

@ondra: Toto uz tu bylo nekolikrat zodpovezeno. Podivej se na predchozi prispevky. Ale v rychlosti. Pro praci potrebujes pracovni vizum – velmi obtizne ziskat, viz predchozi prispevky. Zustat dele nez 6 mesicu lze – zadost o prodlouzeni, take viz predchozi prispevky. Nepises nic blizsiho, hadam tedy, ze nebudes odbornik v nejakem oboru, tudiz na praci (temer) zapomen.

Ahoj všem.
Mám otazku. Už 7 mesicu ziju a pracuju na kajmanskych ostrovech. Ted jsem si nasel holcinu z West Virginie. Chtel bych za ni jet popripade tam zustat a zit. Mám v pase Víza B1/B2 coz je pul roku. Co vsechno potrebuju abych tam mohl nejak pracovat a byt tam dele nez 6 mesicu? Vubec nevím tak se ptam.. dekuju

F

@Honza:
Jo, ale je lepší mezi cestami nechávat delší pauzy. Těch 90 dní záleží na imigračním, jestli ti je povolí, není to automatické, i když většinou dávají plný počet. Osobně bych to viděl na bezproblémové 2-3 90-ti denní pobyty během celé doby. Více by mohlo být podezřelé, to ale neznamená, že je to nereálné. Pokud to imigračnímu náležitě vysvětlíš, tak je šance, že projde i více návštěv. Turisté většinou jezdí na kratší cesty, standardní pracující nenašetří na několik velkých dovolených během roku.

@Franta: Díky moc za odpověď. Znamená to tedy, že ESTA mi platí dva roky, maximální limit jedné návštěvy je 90 dní, ale na těch 90 dní tam mohu jet během těch dvou let opakovaně (teoreticky)?

F

@Honza:
Tak, jak to popisuješ je to blbost. Z jednoho důvodu. ESTA platí 2 roky a lze jí používat opakovaně po celou dobu. Takže stačí, když ji budeš obnovovat jednou za dva roky.
Teď k tvému “plánu”. Teoreticky je to možné. Prakticky už tolik ne. Když si to tu přečteš, tak najdeš minimálně dva příspěvky (Simona a ještě někdo), kde se píše, že po třetí návštěvě USA na 90 dní, je na tu čtvrtou nepustili. A to měli oba pauzu delší, než plánuješ ty. Z logiky věci a za použití zdravého selského rozumu, ti ve spojení s tím, že ESTA je turistické povolení k cestě, musí vyjít, že dlouhodobý pobyt v USA s krátkými přestávkami neukazuje na turistu. Spíš to vypadá, že tam pracuješ a domů jezdíš na dovolenou. Takže jim dojde trpělivost a už tě tam nepustí. Pošlou tě domů a budeš muset na ambasádu pro vízum.

ahoj, chci se zeptat zda je možné udělat toto a zda-li je to zcela legální a bez nějakých úskalí:
zařídit si ESTU, být v USA na 90 dní, vrátit se např. na týden do Čech, zařídit si ESTU, být v USA na 90 dní, vrátit se na týden do Čech, zařídit si ESTU, být v USA na 90 dní, atd.. takhle to neustále opakovat.. projde to? nebo to není možné?

díky moc

@Franta: Já jsem v UK studovala jen 10 měsíců a doděláva VŠ. Pracovní smlouvu jsem ukončila v ČR v září a od dubna už jí zase mám, ale jen brigádnickou, tak nevim, jestli to ještě nemám to přehodit na poloviční úvazek, aby to vypadalo líp. (pracovat budu určitě až do odjezdu). + pocelou dobu mám přijmy ještě z eshopu, co si dělám. No budu se modlit ať to klapne. Moc díky za rady a odpovědi.

F

@Tereza:
Pokud dostaneš vízum a imigrační na letišti ti povolí pobyt na půl roku, tak ano, budeš tam moct být půl roku. Případně je možnost vízum prodloužit, více najdeš na http://www.uscis.gov.
Zvací dopis je plus. Ale hlavně je musíš přesvědčit, že máš pevné vazby na ČR nemáš v úmyslu tam zůstat. Výpisy potvrzující pravidelný příjem jsou fajn, ale píšeš, že jsi do teď studovala v Anglii. To asi nemáš stálou práci? Doma budeš “jen tak” nebo budeš do odjezdu pracovat? Mě je to jedno, tak odpovídat nemusíš. Ale jako zvědavý úředník si řeknu, do teď byla v Anglii, dostudovala a třeba se chce přesunout do USA. Nebo, oni tam mají Brexit, takže hledá nové působistě. A dále, doteď studovala, nic nedělá a chce u nás být půl roku, co tu bude dělat? Tohle, a další, jsou otázky a možnosti na které musíš mít jasnou přesvědčivou odpověď. Takže než vyrazíš na ambasádu měj srovnané, co v USA plánuješ a co tě drží doma.
Cca 3 roky zpět tu psala holčina, že po pracovním pobytu v Británii chtěla ještě procestovat Státy, než se usadí. Vízum jí nedali, protože po několikaletém pobytu v GB neměla pevné vazby na ČR a asi se báli, že by tam chtěla zůstat.
To vízum se většinou souhrnně označuje jako B1/B2. B1 – služební cesty, semináře, kongresy, je nepracovní, B2 – turistické.

T

@Franta: Pardon asi spíš B2, úplně se v tom nevyznám. Ještě nevím, jestli by měli problém v tom, že jsem právě dostudovala v Anglii, teď budu normálně 4 měsíce bydlet doma a pracovat a pak bych chtěla na ten půl rok tam a bydlela bych celou dobu u tety. (Tak, takhle je to asi kompletní)

T

@Franta: A když si zažádám o B-1, přijdu s výpasama z účtu, s pozváním od rodiny a popř. bych donesla i spoření a penzijko a tyhle věci, co si tu vedu v ČR, tak bych ho dostat mohla bez problému? S tím, že bych tam zůstala celý ten půlrok?

F

@Tereza:
V září tam letíš na půl roku? To je do března. Na půl roku to jde pouze na vízum. Podle toho, co píšeš ho ale nemáš. Takže letíš na ESTA a to tam můžeš být maximálně 90 dní. Pokud to vyjde a ty opravdu dostaneš povolení na 90 dní, tak je dost nepravděpodobné (ale ne nemožné), že tě tam hned zase pustí. Navíc, podle toho co píšeš by si klidně mohli myslet, že tam načerno pracuješ a jela jsi domů jen na svátky. Nepíšeš detaily své cesty, takže na to koukám kritickým okem a hledám komplikace. ESTA i vízum je turistické a málokterý turista si může dovolit trávit mimo domov půl roku.

Ahoj, mám takový dotaz. Na konci září letím na půl roku do USA a chtěla jsem se zeptat, jestli by mi dělali nějaké problémy pokud bych se na vánoce cca na 14 dní vrátila domů a v lednu tam znovu letěla. Nebo to nemám riskovat a zažádat si o vízum?

F

@Milan:
Ono asi záleží na tom, za co jsi byl deportován, na jak dlouho máš zákaz vstupu (jestli jsi ho teda dostal), kolik od té doby uplynulo času.
Ale šance je vždy. Zeptej se na ambasádě. Stejně budeš potřebovat vízum, na ESTA to nepůjde.

Zdravím. Byl jsem deportován z USA. Je nějaká šance jak se dostat zpět? Nemyslím překročit hranice nelegálně. Díky

F

@Marek:
B2 se prodloužit dá. Ale není to tak jednoduché “přes internet něco vyplnit a tradaa”. Jde to jen v některých případech a něco to stojí ($370). Kdysi stačilo vytisknout, vyplnit a poštou odeslat formulář, zaplatit poplatek $120 a čekat na schválení nebo zamítnutí. Teď to nesleduji, ESTA mi stačí, tak neporadím.
Koukni se na stránky uscis.gov – Extend Your Stay. Tam dále na informace “How Do I” Guides for Nonimmigrants – How Do I Extend My Nonimmigrant Stay in the United States? a celé I-539, Application To Extend/Change Nonimmigrant Status

Ahoj mam B1/B2 vizum v pase jak ma být, na pul roku povoleno pobyt,ovšem chci zustat dele aspoň ještě pul rok,je to možné? A co dělat když tu jsem, to mam jit na ambasadu požádat o prodloužení,ale v mě blizkosti nic takoveho tu neni,nejlepší by bylo přes internet něco vyplnit a tradaa prodlouženo,tak to asi nefunguje co? Díky za odpověď

Avatar uživatele

@Iveta: Ahoj Iveto, v ESTA vyplň, že jde o tranzitní bod. Po schválení je ESTA platná 2 roky a při další návštěvě již nemusíš upravovat, když budeš v USA pobývat v rámci dovolené. Při přejezdu do USA po zemi navíc ESTA nepotřebuješ. :-)

Ahojte ve spolek, chtěla bych se zeptat, plánuji jet prvně do Kanady přes eTa a pak následně asi po 3 týdnech se budeme přesouvat ze západu Kanady autem do USA na Floridu.. Takže vlastně si zařizuju jak eTA tak i ESTA.. Pravděpodobně mě nemine přestup v USA, ale ve formuláři ESTA vyplňuji, zda je to jen transitní místo a nebo na cílová země.. Mám vyplnit prvně, že se jedná o místo transitní a až budu v kanadě, tak tam to vyplnit znovu s tím že je to cílová země USA…? Nebo to mám vyplnit rovnou jako cílový bod..

Děkuji za jakékoliv rady a komentáře..
Iveta

F

@Sebastian:
Obecně se doporučuje, a kdysi to bylo i na stránkách ambasády (možná ještě je), nechávat po delší návštěvě delší přestávku. Klidně tě tam můžou pustit po týdnu nebo dvou, ale hodně záleží na imigračním, jak na to bude koukat a na tobě, jak to “okecáš”, když se bude ptát. NY bude sice “nenápadnější” než když poletíš, zase přímo na Floridu, ale nebude to mít zásadní vliv, Floridu se dostaneš vnitrostátním letem. Jde o to, že oni musí mít jistotu, že tam nepracuješ, že jsi jen turista. Takže se bude asi ptát více než minule. Na cíl cesty, itinerář, financování, kontakty…
Filja tam byl třeba 3x na 90 dní. Jen nevím, jaké dělal přestávky. Při čtvrté cestě mu ESTA zrušili.

S

Zdravím, trávím v USA uz 2 mesice na estu. Ale chtel bych tu strávit cca 5 měsíců, proto bych rad odjel do ČR a po nějaké krátké době se zase vrátil na cca 3 mesice.

Ale otázkou je, jak dlouhou dobu bych měl v ČR strávit abych nebyl tak “nápadný” ze se zase vracím…

(Teď trávím čas na Floridě a chtel bych znovu, ale napadlo me, ze bych ten návrat do usa měl radeji třeba do NY abych nepůsobil nápadně ze jedu zase na Floridu)

Díky moc za rady.

@Kristina: Ahoj, jak probíhál návrat, smím-li se zeptat? Taky jsem přetáhla už daleko o víc než rok a teď se bojím, aby mě na letišti nevyslýchali a nebyl problém s odletem. Je mi jasné, že lidí jako jsme my je tu miliony, ale i tak. Penalizuje se nějak práce/překročení pobytu ještě jinak krom zákazu vstupu na dalších 10let? Někde jsem četla, že to může mít dost katastrofické scénáře. Díky!

F

@Jarka:
Stát se může cokoliv a rezerva se vždy hodí. Taky jde o to, že těch 90 dní je maximum, co imigrační dá, může se ale stát, že na základě odpovědí usoudí, že 90 dní je moc a dá méně. Takže ne, že by jim vadila letenka na 90 dní, ale je potřeba je přesvědčit, že na těch 90 dní máte nejen program, ale i finance a zabezpečení.

@Franta:
Ježíš Vy snad ani nespite,ale mooc Vám děkuji za odpověď .Toto jsou úplně super stránky .My letime už zítra a včera mě vystrasili ,ze jsem si měla dat nějakou rezervu a neodletat přesně v 90 den,ze to na imigračním nemají rádi .Jeste jednou děkuji a mějte se pěkně.

F

@Jarka:
Proč tak složitě?
Pokud letíš na ESTA s novým pasem, tak je ti starý pas s vízem k ničemu, respektive je zbytečné ho mít. Kombinace starého pasu s vízem a nového bez víza se používá, pokud letíš na víza, abys měla platný pas i platné vízum.
Máš dvě možnosti
Buď použiješ jen nový pas s ESTA a starý vůbec neukážeš, dostaneš max těch 90 dní a bude klid.
Nebo použiješ oba pasy a vízum, dostaneš max 6 měsíců a nebudeš se muset strachovat o překročení pobytu. Což ale nemusíš ani s ESTA. A kdy se imigrační ptal, proč dva pasy, ESTA i vízum, tak mu řekneš, že sis nebyla jistá, tak jsi radši udělala vše, co šlo.

Ahojky chci se zeptat, letim do USA a zpáteční letenku mám přesně za 90 dni.Jinak mám dva pasy jeden nový biometrický kde je Esta a druhy kde skončila platnost 10.7 2016 ,ale je tam platné vízum do 17. 12.2017.Ted nevím jak to udělat jestli můžu na emigracnim ukázat oba pasy .Mam strach ,abych nepřekročila pobyt ,když mám odlet přesně za 90 dni .Budu vděčná za každou radu .

F

@Kristina:
Ty země jsou v několika společných organizacích a jistě spolu úzce spolupracují v mnoha oblastech, ale nemyslím si, že by překročená pobytu v USA znamenalo automaticky problém vstupu jinam. Snad jen u té Kanady bych měl obavy.

K

Nevím,zda to sem úplně patří,ale zeptám se,jestli mi náhodou neporadíte.
V USA jsem již 2 roky a ano,přetáhla jsem své B2 vízum. Plánuji vrátit se do Evropy ( vím,že budu mít zákaz na 10 let do USA atd..) a chci si zažádat o working holiday visa na Nový Zéland,kam bych chtěla na rok odjet. Někde jsem zaslechla,že USA je propojené s Canadou,Austrálií a Novým Zélandem , což bych tedy automaticky dostala Stopku . Nevíte jak to je? Má tedy cenu někdy v budoucnu zkusit jet Canady,NZ nebo Austrálie nebo mě neudělí vízum,případně obrátí na letišti nazpět …

o

s prekrocenim pobytu sa na imigracnom nehraju mne dcera zabubla pripocitat dva dni a bola som do rana v jeilu az urobil moj zat vietor to neni sranda mam 73 rokov a este dnes mam nocne mory dnes mam uz vizum

Chcem sa este opytat…myslite ze je tazke dostat turisticke viza ked som porusila o mesiac tu estu? Som studentkou a chcela by som vediet ci nato tiez prihliadaju a ako vazne to beru to pridelovanie viz..mate s tym nejake skusenosti? Ze ako postupovali ked mal niekto taky problem

F

@Marketa:
Nový pas = nové číslo, ale stejné jméno + stejné otisky = přijdou na to.
Budou to řešit, porušila jsi pravidla. Nedostaneš sice ban na 3 roky, ale může se stát, že tě imigrační nepustí.
S ESTA si nejsem jistý. Když překročíš s ESTA, tak ti ji zruší a novou nedostaneš, takže musíš na ambasádu pro vízum. Tobě ale neměli co zrušit, protože to J1 prostě přestalo platit. Teoreticky jsi pro ESTA čistá a bude záležet pouze na imigračním, co udělá. Dost možná si bude myslel, že jsi tam pak ty tři měsíce ještě pracovala, což by byl problém. Asi bych šel rovnou na ambasádu pro víza a tam to zkusil vysvětlit. Sice pak zase narazíš na imigračního, ale třeba bude méně přísný.

M

Dobrý den, ráda bych se zeptala, byla jsem v usa jako aupair na J1 viza a mela jsem na opusteni statu mesic. Prekrocila jsem to ale o dalsi 3, tim padem jsem to prekrocila o nejakych 91 dni, kdyz nepocitam ten mesic, ktery jsem mela na opusteni. Je to tedy pod 180 zminovanych, proto moc nerozumim, jestli mam tedy take ban na 3 roky nebo ne?
Pokud bych se chtela vratit, mohla bych na Estu? a budou tedy resit, proc jsem prekrocila nebo ne, kdyz je to pod 180? jeste posledni otazka-bude k necemu novy pas nebo bude mit stejne cislo jako ten stary a tim padem na to proste prijdou? diky moc za odpovedi!!!

Mate nejake skusenosti pri vybavovani viz s agenturou Immigrationbiz?

F

@Eva:
Tak to pak držím palce. Hlavně musíš vysvětlit to překročení pobytu.

Aby som sa spravne vyjadrila no nemusim ale velmi chcem. Sestra caka dietatko a ja mam byt krstna tak preto pisem ze musim lebo tam velmi chcem byt. Asi budem musiet poziadato tie viza ked inac to neje. Dakujem Vam

F

Tak ještě jednou a pomalu.
Tím, že jsi překročila povolenou dobu pobytu, jsi o ESTA přišla. Už žádnou nemáš. Neplatí.

Musíš se tam vrátit? Jaký je důvod, aby se turista někam musel vrátit zpět? Standardně se vracíš zpět z dovolené domů. Tady něco smrdí.

Aha, dakujem uz som si to pozrela :) no ale o tej este tam nepise nic, myslite si, ze by mi to nijako nepreslo keby som tam isla na estu a z toho ze som to predzila sa nijako nevyhovorila? Ja sa tam musim vratit naspat a nechcem ziadat o viza…Nepoznate niekoho kto mal podobny pripad a dostal sa tam?? alebo nepoznate vy nejake riesenie?

F

@Eva:
Pokud to bylo ze zdravotních důvodů a můžeš to doložit, tak by na ambasádě nemuseli dělat problémy. Překročením jsi porušila podmínky ESTA a to ti bylo zrušeno. Takže je zbytečné vymýšlet, jak to obejít. Byly by to vyhozené peníze minimálně za letenku.

@Eva:
Majú to zaznamenané elektronicky v i94. Je tam zaznamenaná cestovná história.
Môžeš si to pozret tu: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Ja som mala medzi tym kupene 2 letenky ale zo zdravotnych dovodov som odletiet nemohla tak preto som musela prekrocit tu povoledu dobu pobytu..vsetko by zistili aj pri zmene pasu napriklad?? Ja by som to aj skusila obkecat nejak, ale to s estou ma trapi, ze stale plati a nemozem na nu cestovat.ani do lietadla do Usa by ma nepustili? Ked im tu estu ukazem oni by vedeli ze Nie je platna? Lebo tam to do pocitaca nikde nedavaju

F

@Eva:
Ano, vše je v počítači. Vědí přesně, kdy jsi přiletěla i kdy jsi odletěla, na jakém jsi seděla sedadle a spoustu dalších detaily. Letecké společnosti jim hlásí hromadu věcí o cestujících.

Prisli by nato ze je neplatna, keby som na nu cestovala? Vlastne nie neplatna, ale ze som prekrocila tu dobu..Im to hned vyhodi v pc?

Avatar uživatele

@Eva: U měsíčního překročení ještě zákaz vstupu do USA neplatí, nicméně již není možné do Ameriky cestovat přes ESTA. Musíte požádat o vízum.

Zdravim, prekrocila som estu o jeden mesiac, ake dosledky to bude mat pri dalsom vstupe do USA? Esta mi este plati rok, ale neviem ci je platna, kedze som porusila maximalnu dobu pobytu, dakujem

F

@Polinka:
Zkus ten internet. Nějaké právní rady/porady tam najdeš určitě. Pak se zkus s některým tím právníkem spojit. Zeptej se, jestli je možné odjet a řešit to z ČR. Tam by jsi pracovala a měla i na ty poplatky. Držím palce.

P

@Mesi:
Jsem v Chicagu…
Chapu, ze to muze vypadat u nekoho i jako touha po GC, což ale opravdu nebyla. Ja chtela odjet domu, kdyz mi končil pobyt, protoze jsem mu vysvětlovala, ze mi to za to neustojí, sam navrh svatbu! Ale to uz nebudu obhajovat a resit. Nevim jestli muzu vycestovat a resit papíry z Cech? O tom jsem nikdy neslysela?.. Jen me to ted mrzi, ze kvuli takove chvilce jsem si tady zavřela dveře a jen se ptám, zda se s tim nedá neco delat.? Ale asi ten imigrační právník by byl nejlepsi. Avšak na nej nejsou finance, stejne jako na tu svatbu…

@Polinka: Nechapu, proc pritel/manzel souhlasil se svatbou, kdyz to nechce dotahnout do konce (mimochodem nyni jiz ne za jeho, ale za VASE spolecne penize). Nic ve zlem, ale pobavil jsem se – i kdyz chapu, ze laska je slepa… nebo touha po GC? Kazdopadne bych to provedl jak pise Franta a v Cechach se uvidi na ambasade. Na druhou stranu, pokud si nechces zabouchnout dvere, nerozvadej se, let do Cech (na letenku snad mas nebo pomohou rodice), pracuj v CR, vydelej si na poplatky a coby stale manzelka pokracuj v krocich k ziskani GC. Pak uz jen otazka, zda u pohovoru presvedcis, zes musela od manzela nutne odjet do CR. Mimochodem, v ktere casti USA jsi?

F

@Polinka:
Super přítel/manžel. Jj, říká se, že charakter se ukáže nejlépe daleko od domova.

Co poradit nevím. Sňatek můžou vzít jako účelový kvůli získání GC. To překročení by zase nebylo takový problém, ale vzali jste se vlastně “načerno”. Byla jsi tam jako turista na ESTA, na svatbu by to chtělo snoubenecká víza. Poohlédl bych se po imigračním právníkovi, ale bez prostředků ti asi nikdo nepomůže. Jestli dobře vládneš angličtinou, tak zkus hledat na webu, jsou tam právní poradny, třeba najdeš něco, co by ti pomohlo. Ale viděl bych to, že nejjednodušší bude jet domů.

3 roky jsou za překročení o více než 180 dní, za více než rok je to 10 let. V tvém případě by tedy dlouhý zákaz neměl hrozit. Samozřejmě ale záleží na imigračním, jak s tebou naloží, až tam někdy zase poletíš.

Zdravím,
chci se zeptat. Přiletěla jsem již po 3 do US na Estu. Letěla jsem za přítelem, který tady již ma občanství a protoze chtel at s nim tady zustanu, tak jsme se jeste v mých “povolených” 90 dnech pobytu vzali. Ale protoze nemuzu legálně pracovat, což se snažím respektovat, tak nemam žádné penize a nejsem schopna si zaplatit sama poplatek k následnému vyřízení papiru a povoleni. Ted již manžel se zachoval po svatbě tak, ze mi s tim nema chuť nejak pomoci a proto nastali hádky a on se chce rozvést. Jsem tady tedy již necelé 2 mesice prescas a nevim co dal delat? Chtela bych zpátky domu, ale vim, ze jsem si tady ted zavřela dveře! Myslíte, ze to bude jen trest na ty 3 roky zákazu vstupu, pokud to nebylo o více jak 180 dni? Jsem z toho zoufalá, ze jsem naletela a zavřela si tak dveře… Diky za odpověď

L

@milan:
ESTA je JEN pro turistiku…takže slovní spojení jak píšeš “na estu ji nikdo legálně nezamestna” je naprosty nesmysl. Esta prostě s prací nijak souviset nemůže.
Bez pracovního víza jsi namydlenej a to jen tak ta kamarádka nezíská…nechci ji podceňovat, ale pochybuji že by si ji tam nějaká firma pozvala.

Jinak načerno to zkusit samozřejmě může…projel jsem celé státy letos v létě a není tam snad jediný fastfood, kde by nehledali zaměstnance.
Jenže z toho co by ti nějaký menší fastfood dal na ruku by člověk asi těžko vyžil…vem si že ubytování v dosahu jako jsme zvyklí z ČR neseženeš, autobusy neexistují jako u nás, že si prostě z vesnice dojedeš busem kamkoliv. V USA jsi bez auta doslova jako bez nohou.
Takže nájem, auto, pojištění, benzín, jídlo (možná zbytky z toho fastfoodu) :) …a zbyde ti sotva pár stovek.
To už bych raději dělal na černo u nás v Čechách ;)

F

@milan:
Pojištění je více méně na tobě. Ale jak to dopadne, když ho podceníš už tu psal Luc. Taky se může stát, že tě vyberou už na letišti. Takže návrat domu do dluhů a prachy za letenku pryč.

A jak píše Mesi, tady ti neporadíme, jak se v USA uchytit, ale jak si tam užít dovolenou.

@milan: Tenhle web nema za cil pomahat dostat se do USA nebo tam pracovat nelegalne. Naopak pomoci lidem, kteri si dali tu praci (ne zrovna jednoduchou a kratkou), ziskat pracovni nebo imigracni vizum.

A jak to s tím povinným cestovním pojištěním, to taky kontroluje imigrační úředník? Nebo to člověk musí mít ale nikdo to nekontroluje?

@Franta: jedná se opravdu o kamarádku která by tam chtěla zůstat. Má to hodně vymalovaný do růžova že se tam bude mít dobře, jazyk umí a má tam asi nějaký známý. V čechách nemá žádný účet v bance, žádný peníze jen ty dluhy. Tak jsem myslel, že si ty lidi trochu víc lustrují. Takže na estu ji nikdo legálně nezamestna a na černo se taky nechyta

F

@milan: Tak kámoška, jo? ;-)

Pokud máš ESTA schválenou, tak platí dva roky a jeden pobyt je max na 90 dní, cestovat na ni můžeš opakovaně po celou dobu platnosti.

To, jestli tě pustí imigrační na letišti nebo ne, záleží na tom, jak na něj zapůsobíš, jak ho přesvědčíš, že tě má pustit. Exekuce si zjišťovat nebudou. Pokud bude mít ale nějaké podezření, že s ním nehraješ na rovinu, tak půjdeš na další pohovor do kanceláře, tam už bývají zvědavější.

Práce na ESTA je nelegální, jen tak tě nezaměstnají. Jak koukáš na cizince pracující u nás načerno, třeba na stavbách? Přesně to budeš v USA. Jestli na tebe přijdou nebo ne, je otázka. Máš nějakou představu, jak to tam chodí? Máš kontakty, umíš jazyk, co peníze do začátku? Já osobně ti to nedoporučuji.

Zdravím měl bych dotaz, jak moc se při žádosti o estu nebo vízum prověřuje žadatel? Jde mi o to že kamarádka se chystá vycestovat do USA. Teď si vyřídila žádost o estu která platí 90 dní. A mě zajímá jak moc je žadatel prověřen. Jde mi o to, že má v čechách několik exekuci a má v plánu ve státech “zůstat”. Plánuje tam načerno pracovat na estu… Může mi někdo říct jestli ji zamítnou žádost kvůli těm exekucim, že by je třeba napadlo že utíká z čech před věřiteli? A jak to je ve státech s prací na černo na estě? Zaměstnají vás tam na černo v klidu a bez problémů nebo to tam neriskují??? A jaká je šance že na vás nikdo nepřijde?

Avatar uživatele

@petr: Guyana a Belize by měly být mimo tento seznam, tedy po jejich návštěvě existuje šance na re-entry do USA.

pro ktere staty neplati vycestovani z usa (krome vyjmenovabych) co belize? guana apod?

F

@Lukas:
ESTA platí 2 roky a lze na ní cestovat opakovaně. Pokud ti teda ESTA nekončí a nepotřebuješ novou, není potřeba po návratu žádat znovu.

K druhé cestě je potřeba si připravit pro imigračního věrohodný důvod, proč tam jedeš po tak krátké pauze znovu, mohl by si totiž myslet, že tam pracuješ a jen jsi byl doma na dovče.

Zdravím všechny letim ted z čr 13.10 do NY na ESTU a 20.12 se chci vrátit zpet do čr ,být tam 10 dní vyrídit si znovu ESTU a letět zpět ,chci se zeptat jestli to je problém a vše bude s imigračním v pořádku nebo ne . Děkuji

Avatar uživatele

@Martin: Dobrý den, Martine, nutné to není, ale je to lepší. Pět dní je asi zbytečně moc, stačí 1-2 dny.

M

Dobrý den,
když plánuji cestu do USA a mám zařízené povolení ESTA, kde je maximální povolená délka pobytu 90 dní a já si pořídím zpáteční letenku z odletem za 90 dní.
je třeba si nechávat 5 dní rezervu pro případné zrušení letu? Tedy koupit zpáteční, kde je odlet za 85 dní..?

děkuji
Martin

F

@Kateřina:
1) Na zpáteční letenku se neptali, protože ji měli v systému od letecké společnosti. Bez zpáteční letenky se na ESTA nedá cestovat. Takže to určitě nebylo kvůli motorce.
2) S největší pravděpodobností se do USA během této cesty již nedostanete. Můžete to zkusit a imigračnímu situaci vysvětlit, jako špatně pochopené podmínky a tím pádem i špatně naplánovaná cesta. Podle mě ale skončíte v Kanadě a domů poletíte z ní.
ESTA není pro vstup po zemi potřebná, ale vy jste už do USA přiletěli a běží vám pobyt. Pro další možnost vstupu musíte opustit severoamerický kontinent.

Zkusil bych zaslat dotaz rovnou na cbp.gov, oni budou vědět, co a jak, jestli je nějaká možnost.

K

Dobrý den,

na území USA nás vpustili na základě ESTA. V rámci Ameriky ale již cestujeme na naší motorce, kterou jsme si sem předem poslali z domova. To jsme také oznámili imigračnímu úředníkovi. Z toho důvodu po nás také nikdo nepožadoval zpáteční letenku.

Z USA jsme již po vlastní ose zamířili do Kanady. Americko-kanadské hranice jsme tedy překročili po zemi, nikoli letecky či lodí. Na oficiálních stránkách US Customs and Border Protection (konkrétně zde: https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1258/related/1/session/L2F2LzEvdGltZS8xNDczMjI2MzU4L3NpZC82Nnp1RF9abQ%3D%3D/~/citizen-of-visa-waiver-country%2C-wants-to-drive-into-u.s.-from-canada-or-mexico%2C) jsem se dočetla, že při překračování hranic tzv. po souši není zapotřebí registrace ESTA.

Na letišti po příletu do USA jsme obdrželi vstupní razítko do pasu, podle kterého můžeme na území USA zůstat skutečně pouze 90 dní. My jsme ovšem na motorce (logicky tedy po souši) opustili území USA. Přejeli jsme do Kanady, kde podle práva můžeme bez víz strávit až 6 měsíců. Zároveň jsme se ovšem dočetli, že pakliže opustíte USA pouze v rámci Kanady či Mexika, oněch 90 dnů se stále načítá.

Začínáme se v tom poměrně ztrácet. V jaké situaci se tedy v současné době nacházíme? Jak se máme zachovat, pokud budeme chtít na motorce opět vstoupit na území USA, za předpokladu, že daných 90 dní už bude vyčerpaných? Při přejezdu hranic nám nikdo nedal výstupní razítko USA, obdrželi jsme pouze vstupní kanadské razítko. Je třeba v Kanadě zažádat o turistická víza, pokud se chceme po souši vydat opět do USA?

Doufám, že je můj dotaz srozumitelný. Předem děkuji za odpověď!

Avatar uživatele

@Patricie: Ahoj, je to hodně podezřelé. ESTA je určena pro turisty, proč by jel někdo na výlet do USA na 90 dní, pak se vrátil a za týden tam letěl znovu? Zavání to buď prací, nebo jiným druhem pobytu.

V lepším případě bude v USA následovat velmi důkladný výslech. V horším případě velmi rychlý návrat domů.

P

Ahoj! Kdyz budu v USA na ESTU 90dni, pak se vratim do CR rekneme zhruba na tyden a pak zase poletim do USA na 90 dni tak je to v poradku?

F

@Jana:
1) Teoreticky můžeš jet hned druhý den po návratu. Ale doporučuje se nechat pauzu, čím delší pobyt tím delší pauza. V tvém případě bych problém neviděl. Pokud se imigrační zeptá tak popravdě odpověz a měl by tě pustit.
2) Pokud nebudeš mít nějaká černý puntík z předchozích pobytů, tak by ti vízum dát mohli. Je třeba to jen dobře zdůvodnit a doložit potřebné.

Prosim o radu:
1)
Mam povoleni ESTA (tusim ze je na2 roky od 12/2015, takze stale platne do 12/2017).Vratila jsem se z 90.denniho turistickeho pobytu z Ameriky v cervnu 2016 (podminky jsem dodrzela).Rada bych vycestovala do USA opet na tyden ci 14.dni a to nejmene dvakrat do konce tohoto roku (v prubehu zari-prosince2016.Nekde jsem se doslechla, ze od sve posledni navstevy v cervnu nemohu vyjet drive,nez za dalsich pul roku.
Otazka zni, zda mohu vycestovat drive na kratsi pobyt a zda to nebude kolidovat s dalsim planem viz bod 2.
2)
V breznu v pristim roce planuji opet 90.denni (pripadne delsi vyjezd do narodnich parku na turist. vizum,bude-li delsi nez90dni, budu zadat s predstihem o B2 je predpoklad, ze jej dostanu?)
Dekuji za odpoved.

F

@Ladislav:
Když vstupuješ do bezpečné zóny na letišti, tak ukazuješ letenku a pas. Stačí, že úředník bude moc aktivní a podívá se i na razítko z imigračního. Všichni to jsou zaměstnanci BCP, takže vědí oč jde. Navíc letecké společnosti dávají Amíkům údaje o pasažérech, pouhým porovnáním vědí, kdo kdy odlétá. Je otázkou, jestli jim “stačí”, že vědí o odletu, někoho kdo přetáhl nebo to budou chtít řešit, například s ohledem na dobu přetažení. Případně to nechají být a dotyčnému to připomenou při příští návštěvě. Způsobů, jak na to přijít mají spousty, záleží ale na tom, jak mají nastavené priority a postupy.

Tuhle teorii mám jen z doslechu, a ač jsem si to několikrát říkal, tak jsem si nikdy při odletu z USA neohlídal, zda se při kontrole koukají i na razítko. Ale je možné, že díky strojově čitelné zóně, jim počítač rovnou hlásí informace o délce pobytu.

L

@Franta: soud myslíš v USA? takže při opuštění států tě kontrolují zda jsi tu byl legálně nebo ne?

M

Ahoj,

mám menší problém a moc prosím o radu. Bzla jsem v USA na J1Visa a nikam jsem nespěchala, tak jsem se royshodla ye bzch si prodloužila pobzt o 90 dní na ESTU. Yažádala jsem si o ni, na internetu bzla approved a já mzslela že tím je vše vyřešeno. Vrátila jsem se v lednu a teď v září se chzstám na krátkou návštěvu. Různě jsem si projížděla diskuzní fóra a dozvěděla jsem se, že jsem tam praktickz bzla nelegálně 90 dní, protože jsem neprošla opět imigrační kontrolou kdzž mi měla začít platit esta. Co teď? Můžu si zažádat o novou, nebo mám zkusit B2? Pustí mě přes port of entry s ESTOU?

Prosím poraďte

Děkuji

F

@Vera:
Buď mu to projde a bude mít “jen” problémy při příštím vstupu, asi ho tam nepustí, nebo ho chytí a může mít soud, vyhoštění a zákaz vstupu. Také záleží o kolik překročil.

Ahojte. Mám známeho, který překročil Estu. Pokud se bude chtit dostat zpátky do Čr, jaké mu muzou hrozit problemy?

F

@ivan:
Zajisti pro vás pracovní povolení a práci, pak se nemusíte ničeho bát. Máte ale už černý puntík za minule, takže ve vašem případě budou asi hodně podezíraví.
Dostat se do Kanady je prý jednodušší, než do Států, ale i tak je třeba splnit dost podmínek. Také jde o to, jestli jste s deportací vyfasovali i zákaz vstupu.
Koukni sem svetaznalec.cz/moznosti-imigrace-do-kanady/

Chcem sa opýtať. Som slovak mam priatelku Cesku ona bola s rodinou v Kanade boli tam ako emigranty bohuzial boli deportovany sudom prehrali sud. No ma sestru ktora tam zije akorad jej rodicia a dalsie 2 sestry boli deportovane . Mame zaujem sa tam vratit ale us nije ako emigranty chceme tam ist na robotu stym ze by sme tam mohli us normalne zit a byvat. Mohli by ste mi poradit ako sa tam mozeme dostat aby sme nemuseli cakat dajaku dlksiu dobu ci platit dost velke penaze poplatky. ?Je moze aby sme tam isli bes toho aby sme mali obavy ze nas deportuju hned spet? Za skore informacije vopred dakujem.

F

@Misa:
Jasně, takže taková další dovča během pobytu v USA. To zní trochu lépe než to krkolomné, co jsem psal já. Ale původně jsi nenapsala, jak to plánuješ udělat, jen, že chceš prodloužit pobyt na ESTA. Ale i tak ti tam stále hrozí, že to imigrační vezme jen jako „visa run“ a v pase ti nechá původní platnost pobytu a nedá ti nových 90 dní.

@Franta: ahoj,mam zpáteční letenku po 89 dnech do cech…do Kostariky bych letěla po dvou měsících kdy mi bez esta na tyden…

F

@Luli:
O ESTA můžeš zažádat, ale nijak si tím nepomůžeš, aby jsi získala nějaký čas (max 90 dní), tak do USA musíš přiletět nebo připlout.

Tvůj dotaz je trochu podobný tomu od Misi a pro tebe platí více méně to samé, co pro ni.

Ahoj momentalne mam J-1 visum jakozto aupair. Mam 3 mesice do konce a momentalne jsem v situaci kdy pokud si nesezenu novou rodinu budu agenturou, pres kterou tady jsem, poslana domu. Nevim jak to presne funguje ale predpokladam ze puvodni visa propadnou. Je mozne zazadat o ESTA i kdyz jsem momentalne v USA a tak ziskat 3 mesice legalne? Tzn. 9mesicu na J-1, pak preruseni programu a ziskani ESTA. Stejnou vec budu resit i kdybych nasla novou hostfamily, tzn. jeste 3 mesice na J-1 visa, 30dni volna nez tyto visa vyprsi (cestovni mesic) a pak by byl plan zazadat o ESTA a zustat 3 mesice, ale mezitim nevycestovat zpet do CR. Diky

@Misa: Jeden vstup = jedna zpáteční letenka/nebo letenka do Kostariky. Další vstup = opět letenka do USA a zpět.

F

@Misa:
Máš zpáteční letenku? Ty už sis pořídila novou? Píšeš, že tam chceš zůstat déle, ale na ESTA jsi musela mít letenku na max 90 dní pobytu. Nebo máš původní, ale přebookovanou?

Kostarika už je Střední (Latinská) Amerika.

Dej pak vědět, jak jsi dopadla. Podle mě je to zbytečné riziko, ale třeba ti to vyjde.

@Z.: zpáteční letenku mam… za dva mesice…@KouBas: je kostarika části severoamerických statu?

@Z.: zpáteční letenku mam… za dva mesice…

@Misa: Pobyt na Estu prodloužit nejde. Lze odletět a opět přiletět. Nový vstup, nový pohovor, nové povolení k pobytu na určitý počet dní, nezbytnou podmínkou je zpáteční letenka. Alternativa? Vízum B-2.

F

@Misa:
Musíš opustit severoamerický kontinent, včetně části Karibiku. Takže Jižní Amerika, Austrálie, Asie nebo zpět do Evropy
Také je ale třeba počítat s tím, že to nemusí vyjít a imigrační tvůj pokus o “visa run” prokoukne a pošle tě zpět do země, odkud přiletíš po “přestávce”. Takže to nakonec může vyjít pěkně draho.
1) Letenka mimo USA a zpět (např. Brazílie), kvůli té přestávce.
2) Pobyt mimo USA. Nějaký čas musíš strávit mimo Státy, výlet na otočku nebo jen na víkend bude hodně nápadný, takže to chce delší pobyt mimo, aspoň týden dva.
3) Letenka pryč z USA, což je podmínka vstupu na ESTA.
Pokud tě nepustí
4) Vrátí tě do země odkud přiletíš (např. ta Brazílie) a ty budeš potřebovat letenku odtud domů. Je tu i šance, že tě nepošlou zpět, ale že budeš “poslána” rovnou domů.
5) Pokud vyrazíš na přestávku pouze “na lehko” a necháš si některé věci v USA, protože se tam přece vrátíš, tak ti je přátelé budou muset poslat nebo o ně můžeš přijít.

Je třeba zvážit, jestli ti ten měsíc navíc stojí za ty nálady a za tohle riziko.

Dobrý den,
Mohla bych se Prosím zeptat kterou zemi mohu navštívit abych prodloužila estu? Chtela bych v Usa zustat o mesic dele a legalne. Nejlevnější z New Yorku?
Děkuji moc

Avatar uživatele

@Kateřina: Dobrý den, Kostarika by měla stačit.

K

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda stačí vycestovat z USA před vypršením 90 dní do Kostariky, aby se mi esta zase prodloužila na další 3 měsíce. Děkuji moc.

D

Ahoj, byl jsem v usa na turisticke vizum od roku 2000 do roku 2004. Asi vite jak, nemusim to tu psat.. Kazdopadne 10 let by melo byt promlcenych. Otazka zni, existuje nekdo kdo si take myslel ze po desti letech ma “zakaz” odkrouceny, vydal se tam na ESTU a poslali ho zpet kvuli minulosti? Tedy mam se bat pokud tam chci na ESTU na dovolenou na mesic a je to 12 let od meho minuleho pobytu? Diky za odpoved.

K

@Franta: No jasně, bylo by to rozumější. Ale je to celkem složitý příběh.. Já jsem taky celkem paranoidní, ale doufám že to bude O.K. :-) Poletím tam během toho měsíce znova. Tak snad nebude na celnici problém, kdyby jo volám bráchovi a snad to s něma obkecá. Jeho angličtina je na mnohem lepší urovni než ta má :-D

F

@KoUbas:
Osobně mi to přijde moc brzy, aby neměli podezření, že se po volnu vracíš do práce. Ale třeba je to jen má paranoia, z toho, jak pořád někde čtu, že imigrační byli na někoho oškliví. Osobně jsem s nimi nikdy problém neměl a ani nikdy neřešili můj skoro roční pobyt v USA na turistické vízum, 6 měsíců + ofiko prodloužení.

Nebylo by minule levnější jen přebookovat datum odletu, než kupovat novou letenku? JInak je ale jedno, kdy a jak jsi odletěl, pokud to bylo v rámci povolené doby pobytu.

K

@Franta: @Franta: Ještě jeden menší dotaz, já měl zpáteční letenku obědnanou na 15.4. no odletěl jsem až 24.4. tím že jsem si koupil letenku novou. Takže jsem letěl jinou společností a o cca 10 dni později. Bylo tam fajn, tak jsem to protáhnul. Zhruba za týden až dva bych se tam chtěl mrknout znova. S Bratrem jsme si udělali další program. Ale pořád jsem nepřekročil povolenou 90-ti denní dobu pobytu, a ani to nemám v plánu..
Takže abych to shrnul: Přílet 24.3.2016
Plánovaný odlet 15.4 2016 (Zpatečni letenka booknuta na tento den)
Skutečný odlet 24.4 2016

F

@KouBas:
Z toho co píšeš není důvod očekávat problém.

K

Ahoj,
Mám takový dotaz. Byl jsem v USA na ESTU. Strávil jsem tam měsíc, takže 90-ti denní dobu jsem nepřetáhnul. Rád bych se tam za pár týdnů vrátil, myslíte že by to měl byt problém? Mám tam také bratra, oženil se tam žije tam už několik let jako Personal Resident nebo jak se tomu říká. Teď v květnu bude žádat o občanství.
No prostě a jednoduše, chci tam zase za pár týdnů letět. Bude problém? Také jsem nedostal žádné výstupní razítko. Předpokládám že někde budou mít záznam, že jsem opustil zemi včas před vypršením doby. Uvítám každou radu a komentář. Hezký den.. K..:-)

F

@Ivana:
Vše se dá zařídit. Psy budou muset mít všechna potřebná povolení, očkování a tak, jinak skončí v karanténě. Více info najde Google.
Jen nevím, jak se budou tvářit, že na dovolenou potřebuješ všechny své psi.

Dobry den, přitel jel nedavno do USA a chtel by tam byt dele(teda prekročit 90 denni limit) kdybych chtela za nim a zustat tam s nim byla bych rada, jenze mame jeden problem(vlastne čtyri problemy..jsou to psi) a nevim jak by to prošlo na Letišti.

F

@Peta F:
Při odjezdu ti problémy dělat nebudou, leda bys ten čas nevěnovala cestování, ale práci načerno a přišli ti na to. Ale až tam pojedeš příště, tak tě můžou podusit kvůli překročení. Ale snad kvůli jednomu dni nebudou dělat moc problémů.
Lepší je si všechny podmínky přečíst/zjistit předem.

P

Ahoj,
prave jsem na vymennem semestralnim pobytu v USA na vizum J-1, ktere vyprsi 30.4. Bylo nam receno, ze pak mame jeste mesic na cestovani, takze jsem si koupila letenku na konec kvetna (31.5.), jenze pak jsem se docelta, ze to neni mesic, ale 30 dni, tj. legalne tu muzu byt jen do 30.5., takze to pretahnu o jeden den. Asi je to skoro hloupost, ale nebudou mi na letisti delat problemy? Rada bych odletela domu a stihla to letadlo a ne aby mi nekde delali problemy, proc tu jsem nelegalne :)
V pase mam datum do 30.4. a ESTU taky nemam, to to maj asi jenom elektronicky nekde vedene do kdy tu teda muzu byt? Kdyz mi na letisti projedou pas, tak to zjisti?
Diky za odpoved, Peta

@Franta: moc děkuju za odpověď.

F

@Linda:
Útržky už se nedávají. Pro ESTA (I-94W) jsou zrušené někdy od léta 2010 a časem je zrušili i pro víza (I-94), u toho je ale možnost ho v případě potřeby dostat. Že jste odletěli vědí od letecké společnosti.

Ahoj, můj dotaz se překročení doby pobytu netýká, ale tato kategorie je tomu, na co se chci zeptat asi nejblíže.
Loňské léto jsme s přítelem odcestovali na dva týdny do USA na Estu a letos bychom chtěli jet znovu. Mám však drobné obavy z toho, zda bylo zaznamenáno, že jsme v řádném termínu opustili území států.
Po imigračním pohovoru na letišti nám bylo do pasu pouze vlepeno razítko s datem, do kdy je nutné území opustit, ale nedostali jsme žádný ústřižek, který jak jsem se tuším zde dočetla se při opouštění států odevzdává. Nicméně pak mi došlo, že toto se možná netýká Esty, ale pouze klasického víza, je to tak?
V každém případě i po příletu do Prahy jsme letiště opouštěli bez jakékoliv kontroly, asi důvodu, že návrat domů byl z letiště EU.
Ráda bych se Vás proto zeptala, zda někdo netušíte, zda jsme někde neudělali nějakou chybu? Či vše proběhlo v pořádku a můžeme se pokusit do USA i letos podívat. Možná hloupý dotaz, uvědomuji si to, ale mně toto stále vrtá hlavou. Díky za případné odpovědi. Linda

tady se nam asi někdo spatne vyspinkal, tak diky za cene rady, jsi moc mily, btw..

F

@Petra:
Dočetla? To bys měla umět číst. Nikde nepíšu, že to nemáš zkoušet ani náhodou, jen, že budeš mít problémy. Pokud ale hodláš pokračovat v konfrontační diskusi, tak jsi na špatném webu.

no to uz jsem se taky docetla, jde o to, ze tri roky uz uplynuly, vis.)
takze proste nemam zkouset jet do US ani nahodou, jo?

F

@Petra:
Tak jestli si tam byla skoro rok ilegálně, tak není co zkoušet, máš ban na 3 roky + problémy při žádosti o ESTA nebo vízum. Tina píše o měsíci, to by se dalo nějak okecat.

cože, takže si myslíš, že je lepší abych jim tam na férovku řekla, že jsem byla mladá a chtěla jsem si zkusit život tam a trochu si US procestovat a proto jsem tam zustala skoro rok ilegalne? To myslim, že mě pošlou domů ihned jisto jistě:D a ještě si zaklepou na čelo, jestli jsem normalní, co to vůbec zkouším, ne:)?

F

@Tina:
Zkušenosti nemám, jen znám člověka, co přetáhl o více než půlrok a při dalším pokusu ho poslali domů.
Platí na ně pravda.

Děkuji:-) takže už máš nebo někdo v tvém okolí zkušenost? Chci se vrátit.. ale zase myslím že moje šance jsou minimální..ještě popřemyšlím a možná to risknu:-) .. s tím odůvodněním bych mohla mít problém nevím co na ně platí a co ne.. ale to asi nikdo že:D Možná hospitalizace rodinného přislušníka nebo tak něco by mohlo vyjít..no uvidíme

F

@Tina:
Nebude to pro tebe mít žádné právní následky, onen zákaz. Ale budeš (dost pravděpodobně) mít problém při příštím vstupu do USA. Bude záležet na imigračním, jestli tě pustí a bude riskovat, že to uděláš znovu. Připrav si uvěřitelné vysvětlení, proč jsi přetáhla.

Zdravím, chci se zeptat.. Všude je psáno, že pokud překročíte pobyt OD 180 dnů až 1 rok máte zákaz do USA na 3 roky.. ale co když jsem nepřekročila ani těch 180 dnů ale jen měsíc .. Bere se nato nějaký ohled ? Děkuji za odpovědi

F

@Petra:
“turisticke viza na 3 měsíce” takže ESTA?

Něco máš tady – https://chcidoameriky.cz/esta-a-prekroceni-povolene-doby-pobytu-v-usa-co-delat-kdyz-jste-si-jiz-koupili-letenky-a-90-dni-vam-nestaci

Je to i na stránkách MZV
https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/cestovani/visa.html
Důsledkem překročení pobytu při bezvízovém styku je, že cestující nadále nesmí do USA bez víza cestovat. Překročení pobytu o 180 dní až 1 rok má za následek automatické odepření vstupu do USA po dobu 3 let, překročení povolené doby pobytu o více než 1 rok má za následek zákaz vstupu do USA po dobu 10 let.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat..byla jsem v Americe asi 15 mesicu na turisticke viza na 3, takze zhruba rok ilegal.D..zpet v Evrope jsem od 2013. Znamena to, ze mam zakaz na 10 let?

F

@Márty:
Znamená to, že musíš opustit severoamerický kontinent, včetně Karibiku. Takže odlet/odplutí do Evropy, Asie, Austrálie nebo Střední/Jižní Ameriky.

“Dalším ale je totiž fakt, že nestačí pouhé vycestování do Mexika, Kanady a pár dalších území.” Vypadá to, že věta není dokončena. Co je potřeba jestli nestačí pouze vycestovat za hranice? Je nějaká časová prodleva, která musí nastat před zažádáním o znovu-udělení ESTA?

ok, super díky moc za info.

F

@Luk:
Od letecké společnosti mají echo, že jsi odletěl. Na ten formulář/kartičku už se nehraje, vše mají elektronicky.

A pokud by jim to nedorazilo, když jsem to poslal, nemůžou mě stále vest právě jako nelegální pobyt?

Takže si myslíš, že to nemám vůbec řešit a normálně jet? Já jen, jak jsem pročítal stránky MZV, tak tam píšou, že za to může být na 3 až 10 let zakázán vstup do USA. Měl bych tam jet právě tedka na služebku, tak mám strach. díky

F

@Luk:
K ESTA bylo I-94W, ale už je dlouho (myslím, že léto 2010) zrušené. I-94 bylo ke klasickému vízu a ani to už se nemusí vyplňovat. Takže bych to neřešil

Minulý rok jsem byl v USA na ESTA vízum, při návratu do ČR mi však nebylo odebráno z pasu,tak jsem se ho tedy pokusil zaslat zpět, aby si nikdo nemyslel, že jsem v USA déle a tím pádem nelegálně. Vůbec však nevím jestli jim karta I-94 dorazila nebo ne. Máte s tímto prosím někdo zkušenost? předem děkuji

A

Dobry den, jsem obcanem Ukrainy ale v CR mam trvaly pobyt, mam přítele v Americe , poraďte prosím nejrychlejší cestu jak se tam dostat a take jestli mam nárok na ESTA? Předem děkuji.

F

@Mesi:
S tím autem nevím, půjčovny většinou nepovolují přejezd do Mexika. Takže další drobný zádrhel navíc.
Také bych počítal s “lehkou” nedůvěrou od imigračního, ale spíše celníka, ohledně každodenního přejezdu hranic od turisty a děvčete k tomu. Vezete nějaké drogy? Čekal bych prohlídku auta, možná ne pokaždé, ale až pojedeš tak potřetí, tak už budou na pozoru.
A spočítej si časovou náročnost výletů, jak už jsem psal minule. Cesta TiJuana – San Diego cca 1-4h (podle čekání), LA 2,5-5,5h, Vegas 5,5-8,5, Phoenix 6,5 – 9,5., to samé samozřejmě zpět. Když už jedu do USA, tak chci něco vidět, být 14 ní na jednom místě je škoda.

Tohle vše budí podezření, ohledně smysluplné dovolené v “USA”, ve mě, co teprve v US manících na hranici, kteří to mají v popisu práce a jsou speciálně školeni.

M

@simona: Franta to vzal zodpovedne, ja myslel, ze si z nas delas legraci. 1) z USA do Tijuany v pohode 2) z Tijuany do USA nekolik hodin 3) opravdu chces prespavat v severnim Mexiku??? A jakou bude mit licence plate tvoje auto? Hadam, ze americkou – no, hodne stesti.

F

@simona:
No možné to je, ale bude to otravné a zdlouhavé, hlavně směr Mexiko -> USA, fronty, kontroly… https://traffic.calit2.net/border/border-wait-times.php?type=passenger&sub=standard&port=250401
Popravdě bych tuhle variantu asi nevolil. Bude to i dost omezující, co do poznávání Států, denně se vracet do Mexika omezí akční rádius výletů.

s

Plánuji cestu do USA na 2 týdny na ESTU. Přiletím do Kalifornie – San Diego ale přespání mám domluvené v Mexiku (Tijuana). Je možné přejíždět autem ty dva týdny mezi Mexikem a USA na ESTU? nebo ESTA končí přejetím hranic? Děkuji.

F

@Zuzi:
Vycestovat tě nechají a pokud cestou zpět budeš v USA opravdu jen na transit, tak by nemuseli dělat problémy. Ale radši bych si to ještě ověřil na imigračním. https://www.cbp.gov/ nebo https://www.uscis.gov/

Ahoj, jsem od 1.11. na Floride pres Estu a mam povoleny pobyt do 1.2.2016. Letenku do CR mam na 30.1. coz je v pohode, jenze me ted zaujal jeden Ashram na Bahamach a rada bych tam jela na karma jogu (letenku do CR, kterou uz mam bych bud prerezervovala nebo nechala propadnout a koupila novou,- podle storno podminek). Jenze v Ashramu bych byla 3 mesice – to je jimi dana min.doba pobytu (coz by na Bahamach nemel byt problem – cesi tam maji povolen bezvizovy vstup na dobu 3 mesicu), jen se obavam z navratu, ktery bude zase pres US a byl by cca na konci dubna. Ctu tady, ze Bahamy se nepocitaji jako vycestovani z US. Delaji rozdil, kdyz pres US jen poletim domu a nebudu zde zustavat? A nechaji me vubec z US na Bahamy vycestovat, kdyz uvidi v pasu razitko povoleni pobytu do 1.2. a letenku s navratem pres US?
Moc dekuji za radu :)

Ahoj Martine,

právě řeším podobnou záležitost. Jsem v USA na ESTU a ráda bych si ji přehodila na studenstské visum F1. Nevíte jakým způsobem o studentské vizum žádá, případně nějaké podrobnosti? Moc by mi to pomohlo.

@Tereza:
Ahoj, jsem právě čtvrým měsícem v USA. Manželka tady chodí na bezplatné kurzy angličtiny, kterých je tady mraky (ESL kurzy, jsou to spíš konverzace, než klasická ýuka). Tedy alespoň v New Jersey. Je tady holka, která má také povolený pobyt na 3 měsíce a nemá VIZUM, ale ESTU. Během pobytu zažádala o studentské vizum a zatím na něho už od února čeká (nyní je to 10 měsíců). ESTA vypršela, ale po celou dobu čekání na studentské vizum je tady legálně. Podobná délka čekání na studentské vizum je tady prý normální.

Zdravím,

Ted cerstva zkušenost s temi dny, ktere Vam urednik da.

Vycestoval jsem na ESTA na cca 17 dní. Do pasu jsem dostal prijezd 24.10.2015 a konec 21.1.2016. Coz je platnost 89 dni.

Pro mě tedy zadny problem, ale pro ty co to mají na hranici uz jo.

Jinak na počítáni kolik dnu je rozdil dvou dat je do dobra tato kalkulačkakalendar.beda.cz/kalendarni-kalkulacka

F

@Tereza:
Dříve to bylo i v podmínkách ESTA, že u ní nelze změnit status ani prodloužit pobyt. Teď jsem koukal a je tam věta: “Pokud budete vpuštěni na území USA v rámci Visa Waiver Program, nemusí být možné změnit či prodloužit váš status nepřistěhovalce.”. Což chápu, jako že za určitých okolností to lze.

Jinak, bych asi hledal více info i jinde.
KDE ZJISTÍM DALŠÍ INFORMACE O VISA WAIVER PROGRAM?
Další informace o Visa Waiver Program jsou k dispozici na webu CBP a webu Department of State

Dobrý den,přečetla jsem si, že ESTA se dává na 3 měsíce a nejde prodloužit. Můj kamarád ale tvrdí, že pokud se za mě občan USA zaručí ( finančně mě podpoří, mám kde bydlet ) tak lze i ESTU prodloužit, že tak již asi před dvěma lety udělal ( měl tam sestřenku nebo tak něco ). Já bych nejraději žádala o viza, ale pracuji v zahraničí ( slovenka v Praze ), a mám obavu, že to také není moc dobré. :-/ Chtěla bych vyjet, cestovat a hlavně se naučit dobře angličtinu, mám obavu, že 3 měsíce jsou opravdu málo a létat tam a zpět se prodraží, dost, že tady odejdu z práce a budu mít náklady za byt atd, protože věci asi neprodám, že. :) Jde tedy ESTA prodloužit nebo ne? Je jeho zkušenost stará a již neplatná… Kvůli 3 měsícům nedám výpověd v práci… Chjo… Děkuji moc za dpověď.

F

@Jitka:
Mexiko ti nepomůže, musíš opustit severoamerický kontinent.

Zdravim, chtela jsem se zeptat, zda je mozne pozadat o ESTU i bez vycestovani za hranice USA. Jsem zde momentalne na vizum J-1, resp. grace period a zajimalo me, kdyz si budu chtit pobyt prodlouzit, tak jestli opravdu musim do Mexika a popr. na jak dlouho, nebo jestli staci udelat a zaplatit ESTU bez opusteni zeme. Dekuji.

@Kristýna: Možná by se dalo aplikovat toto:
Zaměstnanci v domácnosti:
Osobní a domácí služebnictvo, které doprovází nebo následuje zaměstnavatele do Spojených států, se může kvalifikovat pro víza B-1. Tato kategorie víz se vztahuje, ale není limitována, pro kuchaře, komorníky, řidiče, služky, sluhy, vychovatelky k dětem, hospodyně, zahradníky nebo placené společníky apod.
Více info asi tady:

F

@Kristýna:
Pěkná nabídka, ale…
Zcela oprávněně se bojíš zamítnutí, vypadá to totiž skutečně jako au-pair. Jen místo peněz dostaneš stravu, bydlení a něco na výdaje – kapesné.

a) Vy nemáte příjem slečno? Takže nepracujete? Aha, vy jste studentka. Jo, oni vás podpoří rodiče. To je od nich pěkné. Opravdu vám hodlají platit půl roku pobytu v USA? A když jste studentka, jak to máte se školou? Tak po schodech dolů a doleva, dveře se zavírají z venku, na shledanou.
b) Přerušená škola a podpora rodičů, v pořádku. Co hodláte ve státech dělat? Cestovat? Opravdu celý půl rok, to vám nestačí ESTA? Aha, takže bydlení u rodiny se čtyřmi dětmi… hm… Tak po schodech dolů a doleva, dveře se zavírají z venku, na shledanou.

Netvrdím, že to tak dopadne, ale myslím, že je to pravděpodobnější, než že ti vízum dají.

c) podezřelá není, ale viz a). Tak dlouhou cestu je potřeba umět obhájit.

Můžeš zkusit ESTA. Letíš prostě navštívit známé a trochu poznat USA. Užij si těch 90 dní, pokud ti je imigrační dá celé. Kdo ví, třeba se ti tam ani nebude líbit. Je něco jiného vycházet s Amíky u nás a vycházet s nimi u nich. Jiné prostředí, jiný životní styl… Když se ti tam bude líbit, tak až pak můžeš řešit, jak se tam zase dostat.

K

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu.
Americká rodina, která už nějakou dobu žije v ČR, se na půl roku vrací do USA a pozvali mě, abych se k nim připojila a procvičovala s nimi češtinu Chtějí mi platit všechny výdaje, budu jíst i bydlet s nimi. Přijde mi to jako skvělá příležitost naučit se pořádně jazyk a poznat USA, proto se kvůli tomu chystám přerušit VŠ.
Ale. Mám docela strach z vyřizování víza, protože a) nemám trvalý příjem ani úspory (finančně mě budou podporovat rodiče, můžu doložit jejich příjem, ale nevím, jestli je mi to něco platné), b) jedu s rodinou se čtyřmi dětmi, takže to bude vypadat, že se chystám dělat au-pair na černo (samozřejmě, že s dětmi budu pomáhat, ale zaplaceno za to nedostanu), c) turistická šestiměsíční cesta je už sama o sobě prostě podezřelá.
Zvací dopis můžu mít buď od prarodičů té rodiny nebo od církve, jejímiž zaměstnanci jsou.
Bojím se, že když mi zamítnout vízum, nebudu moct jet ani na ESTU. Pak mě ještě napadá samozřejmě po třech měsících vyjet na dva týdny třeba někam do Jižní Ameriky a vrátit se. Ale co když mě zpět nepustí?

Prostě moc nevím, jak postupovat. Co vám připadá jako nejlepší způsob?

@Tinka: zadny zpusob neexistuje

F

@Tinka:
Ne. Je to jedna z podmínek ESTA. Je to totiž ořezané vízum a nemáš skoro žádná práva ve vztahu k imigračnímu.

Ahojte, dakujem za odpoved.

Ano, ja som tu na ESTU, v pase peciatka na pobyt 3 mesiace.
Takze neexistuje ziaden sposob predlzenia pobytu legalne?
Skusit poziadat imigracny urad o predlzenie, alebo na letisku ?
dakujem za akekolveky typy.
T

F

@Tinka:
Předpokládám, že jsi tam na ESTA, pobyt na ní se prodloužit nedá, je to max 90 dní, pak musíš odcestovat.

T

@Tinka: AFAIK len poziadanim o viza. Alebo vycestovanim z USA a potom opatovnym vstupom, ale tam je vacsie riziko, ze ta nepustia.

A ambasada vo Washingtone – to myslis asi ambasadu Slovenskej republiky, ta ti vobec nepomoze, pretoze zastupuje SR, nie USA.

Dobry den vsetkym, Ahoj Franta,

Chcela by som sa opytat, som v usa. prilet v auguste.
peciatku od imigracneho pracovnika mam do pulky novembra.
Chcela by som si predlzit pobyt do februara , je to prosim nejakym legalnym sposobom mozne ? Mohla by som zavolat na ambasadu do Washington a spytat sa na nejake riesenie?
Pripadne sa opytat tuna na najblizsom letisku ?
Green card nemam, nepracujem tu.
Neide to formou kurzu anglictiny?

dakujem velmi pekne

D

Ahoj, mám dotaz ohledně vycestování z USA. Jsem tu na J-1 vízum, předčasně jsem ukončila pracovní poměr, takže bych se měla vrátit 17.9., letenku mám ale na 21.9., přičemž uvažuji, že bych zůstala až do 31. Lze nějak tento typ víza prodloužit? Obávám se, že ne. A myslíte, že by byl v tomhle případě problém, když bych se chtěla vrátit zpět do USA příští rok? Řeší se to hodně? Přetáhla bych jen o pár dní.

Moc děkuji za radu,pokusím se něco málo s tím udělat,nerad odpouštím svinarny a zradu,to snad všichni pochopí,že člověk nemusí bonzovat,ale jsou věci,co se neodpouští.Máte s tím někdo zkušenost???

F

@Mesi:
Naprosto v pořádku. Čím méně lidí nám tam bude kazit pověst, tím lépe.

To je jen upravená hláška ze Slunce seno
Velebnosti, ne že bych chtěla žalovat, ale hlásit se to musí

M

@Franta: Na druhou stanu, nelegal je nelegal a my jsme tu slusni lide. Ti, kteri se rozhodli odejit do USA legalne, museli vynalozit znacne usili. Navic asi nejde o svatouska

F

@Petr:
Sice nevím, o kom píšeš. Ale každého nelegálního pracovníka z USA velice rádi vyhostí. Zkus US ambasádu. Asi budou chtít nějaké podpůrné informace/důkazy, ale to už je na tobě.

Jak se říká: Bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí.

Dobrý den všem,
možná se tady najde někdo,kdo mě nasměruje správným směrem,
Jak už to tady u nás v Čechách je ,najdou se lidičky,kteří Vás podrazí a bez problému se odeberou za hranice,tam si myslí a já doufám,že tomu tak nebude,že se tady na vše zapomene.
Proto se ptám,o tom clovíčku vím,kde v USA bydlí,vím i přesnou adresu,vím,že za cca 20dnu mu končí pobyt s ESTOU,vím,že tam už 2měsíce pracuje a nehodlá se jen tak vrátit,je možné,upozornit nějaký kompetentní uřád a se vší uctou,poukázat na tohoto človíčka a i když né,ho dostat zpět,tak mu aspon pobyt po uplynutí ESTY znepříjemnit pobyt v USA.

Děkuji za všechny názory a odpovědi.

L

Dobry den,
Mam jednu komplikovanu situaciu a preto sa obraciam na tuto stranku. Momentalne som v USA na studentskych vizach J1 ktore mi koncia 11.septembra. Tieto viza zahrnuju 30 dnovu lehotu na cestovanie po statoch. Avsak cestovat chceme aj lodou z Miami na Bahamske ostrovy co uz nie je sucastou USA (je to spiatocny trip) a pytaju odo mna aby som si vybavil ESTU. Avsak ja mam este stale stary pas co nie je biometricky. Preto sa Vas chcem spytat co mam v takomto pripade robit. Je mozne dostat ESTU na pas ktory nie je biometricky ? Alebo je mozne si vybavit turisticke viza B1-2 priamo v USA na nejakom konsulate ? Alebo v krajnom pripade myslite si ze ta 30 lehota na cestovanie v USA bude dostacujuca na to aby som sa dostal na vyhliadkovu lod z Miami na Bahamske ostrovy a spet?
Dakujem velmi pekne za akekolvek rady.

F

Viz má předchozí odpověď.
Nejspíš vás nechají normálně odletět a připomenou vám to při případné další návštěvě. Ale mohlo by se stát, že budou aktivnější a odchytí si vás při odbavení. Jak moc jste překročili?
Nevím, jak je to přesně při odletech, jak je hlídají, ale od letecké společnosti mají údaje o pasažérech, co cestují do USA. Takže předpokládám, že u všech vědí i odlet. A pokud hlídají datum povolení pobytu, tak vědí, jestli přetahuješ nebo ne.

Ahoj, máte niekto skúsenosti s návratom z USA po prekročení trvania víz ?
Je potrebné pri odchode z USA predložiť víza ?

F

@Paleta:
Odlet nehlídají, stačí jim údaje od letecké společnosti, že jsi pryč. Případné přetažení řeší až při další návštěvě.
Dříve se před vstupem do letadla odevzdával útržek formuláře I-92, kde bylo datum, do kdy je povolený odlet a dalo se tak na to přijít ještě na letišti.

@franta diky Franto, moje chyba kazdopadne, jen sem myslel ze dostanu sprda uz pri odletu. At se dari

F

@Paleta:
Prostě jsi překročil, tvá chyba. Znáš to, neznalost neomlouvá…

V tuhle chvíli se ti to samé může stát pokaždé, když poletíš do USA. Prostě máš v záznamu černý puntík. Pokud se dostaneš přes předkontrolu při odletu a odletíš do USA a tam se tě imigrační zeptá, tak mu to můžeš zkusit vysvětlit, že to bylo nedopatření z neznalosti. Ale taky se tě nemusí ptát vůbec a vrátí tě rovnou. Ale asi tě nepustí ani do letadla.

Doporučil bych ambasádu v Praze a zkusit víza, kde ti snad dají možnost to vysvětlit.

P

Ahoj, snazil sem se pred zeptanim muj dotaz najit ale mam pocit ze nenasel. Cestuji neco mene nez rok, v Usa sem byl na estu rok minuly a kazdy mesic mi chodi na email info ze viza jsou v platnosti. Z usa sem odletel ale nevedel sem ze se pocita 90cistych dnu a tak sem prekrocil asi o 2-3 dny. Ani jsem o tom nevedel a do evropy sem letel ze chicaga do NY a do osla. Nikde zadn problem, vse slo hladce. Pak sem cestoval po asii a indonesii a kdyz sem chtel z Hong Kongu letet pres Los Angeles s jednim prestupnim dnem na koatariku, tak mi manik rano pri odbaveni ( uz sem byl zvazenej atd ) rekl moment. Zavolal a za chvili mi mava papirem ze nemuzu odletet kuli zamitnuti. Tak sem byl 4 dny v HK na terminalu jak Tom Hanks a nakonec to vzal pres frankfurt. Nicmene jsem prisel o 500dolaru za let do LA a o dalsich 350 z LA do San Jose na kostarice. Vim ze se pretahnuti dnu tvrde tresta kdyz se na to prijde. Ja ale nemel jediny problem. Je to proste tak ze celnik me v  usa ceknul a rekl si ha ! Dalsi batuzkar , a uz rok si lita po svete, tak tady uz mas utrum holoubku. Nebo mam nejak viza aktivovat ci co? Dekuji za trpelivost a jakykoli nazor

Díky moc za informace a pomocnou ruku, riskovat nebudu, přebookuju let. :-)

@Mesi: Hi Mesi, many thanks for your support and contribution. Dude! As far as I remember so some people still think that it’s a piece of cake to go to the US.

M

@Eva: Jak pise Z., take mi vychazi 91. Prodejce proda letenky dle pozadavku zakaznika – nevi na zaklade jakeho viza cestujes nebo jestli nemas dvoji obcanstvi. Problem nastane na letisti.

@Eva: Prodejce letenek prodává letenky podle požadavku zákazníka a jak počítám, tak to nikdo nedokázal spočítat na 90 dnů. 1. den je 11.7. Do konce července to je 21+61 srpen a září + 9 dní říjen je 91. Je ale vždy lepší mít pobyt třeba o 2-3 dny kratší, protože stát se může cokoli a pokud neodletíte do půlnoci, tak ne vlastní vinou překročíte limit. Tak snad zkuste překnihování odletu a den později nebo návrat o den či dva dříve.

@Z.: Díky moc!

Dolétám 10. 7. a odlet máme 9. 10., což pokud je pravda jak říkáš, že první den se počítá až druhý den po příletu je přesně 90! Jestli je tomu tak, mám snad víc štěstí než jsem doufala, ale od začátku mi bylo dovné, proč by mi prodali letenku na víc dní, když jsme jasně řekli, že cestujeme na ESTU.

Eva

@Eva: Problém je to velký. Neodletíš z Evropy do Ameriky, páč by ta letecká společnost musela zaplatit velkou pokutu. Znovu si spočítej počet dní. První den pobytu je první den po dni příletu. Takže když přistaneš v pondělí ráno v 8:00, první den je úterý. Když přistaneš v úterý v 01:00, tak první den pobytu je středa. Odletět musíš během 90. dne.

Zdravím všechny cestovatele,

letím do USA už po několikáté a letos se mi stalo takové nedopatření v zápalu koupi levné letenky. ESTA je povolení na 90 dní a já mám letenku na 91.den pobytu, jak velký to je či není problém? Nemáte někdo zkušenost?

Moc děkuji,

Eva

Ahoj vsem,

mohli byste poradit? Budu v USA v ramci programu Work & Travel, od zari cestovani v ramci viza. Pritelkyne planuje zamnou prijet nekdy v zari v ramci ESTA. Existuje sance, ze by ESTA nedostala a nebo ji imigracni nepustil? Planuje, ze rekne, ze bude cestovat semnou cca 30 dni a pak zpet. Zpatecny letenka bude samozrejme zakoupena. Je treba dokladat finance pro cestovani?
Diky

F

@Pavel: @<a 
Pokud nechceš mít problémy, tak musíš odjet.
ESTA neumožňuje prodloužení pobytu ani změnu statusu.
https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs
Dá se to "obejít" sňatkem, ale to asi nebude tvůj případ.

A vzhledem k otázce…
ESTA je turistický, co přiměje turistu, aby během pobytu začal uvažovat, jak ho prodloužit? Napadlo to mě, napadne to i imigrační. Nepíšeš nic o zdravotních problémech, tak se nabízí možnost, že tam chceš zůstat kvůli práci. A ta není na ESTA povolena. Chtít legálně řešit pobyt, abys mohl nelegálně pracovat zní zajímavě. Ale třeba se pletu a je to jinak.

Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat. Jsem v USA na estu a vím že tu budu muset zůstat déle než 90 dní a chci vše řešit legální cestou . Mohu zažádat o vízum někde v USA nebo jestli je nějaká cesta abych nemusel opouštět USA a zůstal tu legálně ? Děkuji

@Robino:

tak už sa nemusíte trhať o radu, našiel som odpoveď ;) z ambasády mi odpísali, že priamy prechod z J1 na ESTA je možný vtedy,keď säť do USA vstúpim letecky. No a nezáleží na tom,či z Kanady alebo z mimo kontinentu.

Ahoj,žiadam vás o radu,ktorú mi veľa ľudí nevie(nechce?) poskytnúť.
Ideme s frajerkou do USA na work and travel a koniec J1 víz je viazaný na začiatok školského roku. avšak v práci musíme byť až do 15.9. no chceme prejsť parkami na západe+ísť na havaj. Záleží od uradníka na hranici s Kanadou,či nás späť na ESTU do štátov pustí? Keď úradníkovi ukážeme letenky smer Praha,potvrdenie o štúdiu a veľmi podrobný itinerár mesačnej cesty,tak by to mohlo vyjsť,nie? alebo čo máme podľa vás spraviť? kašlať na Havaj,čo by bola veľká škoda a ísť na týždeň do Dominikánskej rep.? potom sa vrátiť na ESTU a precestovať?

K

@sydney:
Tebe nejspíš vyhostí a on bude mít problémy.

@Lubos: Sdilim Tvuj udiv.

@Michal: S letenkou na 91 dni te nepusti ani do letadla z Evropy.

@sydney: Podminky jsou nasledujici: 1) jakmile tam zustanes, stavas se nelegalem 2) jakmile tam zacnes pracovat, stavas se nelegalem. Zkratka, to, co chces udelat, je nelegalni.

Dobrý den mam dotaz letím do USA na ESTA VIZA. Chtěla bych tam pak zustat a pracovat .Jaké jsou podmínky když se za mně kamarád žijící v USA zaručí svým platem že se o mně postará ..Děkuji moc.

@Michal: Uprimne nechapu, proc tolik lidi vymysli podobne veci. Je jasne dane, ze je ESTA na 90 dni. To jsou 3 mesice. Opravdu ten 1 den hraje takovou roli, ze za to stoji riskovat problemy at uz male nebo velke? Jaky je motiv tohoto? Neber to nijak osobne nebo jako nejakou kritiku, setkal jsem se s timhle u vice lidi i tady na webu a uprimne mi nedava smysl si zarezervovat pobyt na 91 dni a pak toto resit. Nebo mi neco unika a je za tim nejaky duvod?

@Petr Novák: Dovolím si tvrdit, že pokud někdo má zpáteční letenku na 91. a další den, tak z Evropy neodletí. Bude si muset letenku překnihovat za nemalý poplatek. Letecké společnosti zvláště toto kriterium velmi pečlivě hlídají, neboť tím předchází velmi vysokým pokutám.

Avatar uživatele

Ahoj,
1.) Nemusíš, můžeš cestovat na tu stávající
2.) Problém je, že to musíš vysvětlit na imigračním pohovoru úředníkovi, který rozhoduje o tvém vpuštění do země.

M

Ahoj mám dvě otázky.
1. Minulý rok jsem si žádal o estu kde jsem zadával i číslo spoje a leteckou společnost, ale tento rok poletím s jinou společností. Zkoušel jsem to změnit ale nejde to, jediné co jde změnit je adresa pobytu. Musím žádat o novou estu?
2.Když budu mít letenku která má délku pobytu 91dní, ale při odletu zpět do ČR přijdu na letiště den předem a projdu pasovou kontrolou bude se to počítat jako 90 nebo se mi započítá i ten jeden den ztrávený na letišti?
Díky Michal

@Petr: @Petr: Jednoduchá odpověď je i není. Nebudu řešit, co jsi měl/neměl udělat. To už nejde vzít zpět. Být já na tvém místě, tak se budu snažit stihnout to nejdůležitější, neztrácet čas vymýšlením kravin a 90-tý den odletět do Evropy. Je nutné si uvědomit, že jsi turista na návštěvě v USA a podle toho si cestu rozumně naplánovat. To že Ty něco potřebuješ, imigračku nezajímá. Komu nestačí 90 dnů na Estu, tak může letět za pár měsíců znovu. Nebo si vyřídit vízum a využít 180 dnů.

F

@Petr:
Už to tu někde je.

Jde hlavně o to, že pak procházíš opět imigračkou a nemusí tě pustit. Stačí, že si bude myslet, že ta cesta byla pouze za účelem prodloužení pobytu v USA. Což v tvém případě je. Nemusí to řešit vůbec, ale může tě taky poslat domů.

Prosim nekoho ze zkusenych diskutujicich, jestli mi odpovite na muj dotaz pred Krystofem, diky moc ;)

@Kryštof Novák: Pro Estu je 90 dnů kalendářních, ne 90x24hod, takže čas příletu a odletu je irelevantní. Takže máte velký problém, musíte odletět 14.9. Doporučuji co nejdříve překnihování letenek, buď odletět z Evropy o 2 dny později nebo z USA o 2 dny dříve. Před odletem z Evropy při odbavení letu se kontroluje těch 90 dní a riskujete, že vás donutí změnit na letišti letenku za velké peníze.

K

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jak přesně to s ESTOU funguje. S přítelkyní letíme tak, že 16. června v 7:50 pm budeme vysedat v Kalifornii a 16. září v 6:05 AM odlétáme z Ontaria. Po zjištění, že každý měsíc nemá jen 30 dní a jednoduchém výpočtu jsme zjistili, že máme problém. Letenky jsou koupené a dnů je 91 a půl.

Takže se nabízí několik otázek:
– Myslíte, že máme nějakou šanci na úspěch?
– Kdy a jak probíhá kontrola, budou nás kontrolovat už před nasednutím do letadla, nebo hned potom, co z něj vysedneme? Případně až poté, co vyjdeme z bezcelní zóny? V tom případě by tu byla šance na přežití dvou dnů právě tam…
– Existuje možnost, že přítelkyně svého imigračního úředníka prostě ukecá i v případě, že si toho jednoho dne navíc všimne? A všimne si ho vůbec? Jde mi o to, že je to jen jeden den…

Jakékoli rady jsou vítány, děkujeme!

Ahoj,

omlouvam se za muj dotaz pokud je to tu vysvetleno, prosim jeste jednou pro me.

Jsem tu uz pres mesic na ESTU, mam tu dost cestovani a nestihnu vse podle planu, odletet jsem mel 18.4. Uz jsem koupil zpatecni let z NY 7.6. Pocitam s tim, ze vycestuju nekdy na konci brezna na asi 10dni na Jamajku anebo Costa Rica. Mohli by mi kvuli Jamajce delat trable, anebo to nebudou resit, tim ze mam zpatecni let a budu tu potrebovat zustat +- 2 mesice?
Diky moc;)

zdravim vsechny, potrebuji poradit s jednim problemem na ktery jsem zatim nikde nenasla odpoved: Jelikoz potrebuji prodlouzit vizum, ale nemam sponzora, ktery je az u prodlouzeni konkretne dotazovan, tak si nejspis nemuzu vizum prodlouzit. Tim padem mozna zustanu v USA o pet mesicu a tri tydny dyl, nez je platnost viza. Jake pro me v tom pripade mohou vyplyvat postihy? Cetla jsem o prekroceni o pul roku-coz je zakaz na 3 roky, ale jak je to kdyz je prekroceni kratsi? Dekuji za odpoved A.

F

@imik:
Pokud cestou zpět také přestupuješ v USA, tak ano.

ahoj,jedu do střední ameriky(bohužel s přestupem v USA) a zjistila jsem,že mi esta končí týden před odletem zpět,tak že tam platná,zpátky už ne. je nutné vyřizovat novou? díky za odpověď

Ahoj, rada bych se zeptala, jestli na vycestovani a vynulovani ESTA postaci 10 dni v Nicaragui. Nemuzu se nikde docist, jestli je Nicaragua jedna ze zemi, kde se mi vynuluje Esta. a take, musim znovu vyplnovat dotaznik online nez se vratim zpet? Dekuji za odpoved

@Franta: 0 diky moc. Je to prave takove divne. Clovek by se tam rad podival; ale nevi jestli zustane nebo ne. Jsem si jen potreboval ujasnit jestli mi potom opravdu stoji za to se nechat nekde tahat po soudech a vazbach. Ono totiz rok muze byt super pak uz ale clovek bude chtit domu a bude mit problemy no.

@Petr: uz ti to tady rekli. Tim; ze neco koupis neznamena; ze ti nekdo da povoleni k pobytu. Muzes byt nelegal 10 let koupene 4 domy a stejne ti je vsechny seberou kdyz na tebe prijdou. Ty si muzes vyridit ESTU; nejlepe vizum k delsimu pobytu a potom si jej treba prodlouzit. Urcite nemuzes jit a rict; ze si koupis dum a hned mas povoleni k pobytu. Uz vidim jak ti nekdo uveri; ze koupis dum a budes se jen valet na plazi. Pokud prokazes; ze mas nejakej ten milionek na uctu tak by ti vizum dat mohli. Zkus se zeptat na prislusnych organech v CR kdyz budes zadat o vizum jestli kdyz koupis dum a pujdes zadat o povoleni k pobytu jestli je to nejaka vyhoda pro tebe. Automaticky koupis ziskas leda tak dum nekde za velkou louzi; ale to je tak vse.

@Franta:

No, byla tam rec, ze koupi nemovitosti nedostanes Zelenou kartu. Jenze ja ziji v domeni, ze zelena karta je povolenka na praci, takze o takovou povolenku nemam zajem (i kdyby to byla pravda), protoze tam nehodlam pracovat, ale jak spravne bylo receno, chci se tam jen valet na plazi.

Takze pozmenuji (upresnuji) otazku: Kdyz koupim nemovitost v USA, mam nejake vyhody z hlediska povoleni dlouhodobeho pobytu? (NIKOLIV z hlediska pracovniho povoleni = Zelene karty. Prace me tam nezajima. Makal jsem v zivote dost! Ted se chci valet.)

Mimochodem, bylo by dobre upresnit na co vsechno se ta Zelena karta dava. Mozna-ze je i pro ty co tam nechteji makat, ale chteji jen povoleni k dlouhodobemu pobytu???)

F

@Z.:
To je zbytečný. On se tam chce jen válet na pláži.
Jak píšeš, buď jsi Visitor nebo Resident. On chce být plážový povaleč. Na to mu stačí ESTA nebo vízum. Ale to je mu málo, on tam chce být déle, tak opět vymýšlí. Odkaz byl na stránky zaobírající se investorskými vízy. Ale hlavně šlo o informaci, že koupí nemovitosti nic nezískáš a to on nepochopil.

@Z.:

Rec NENI o pracovnim povoleni.
Ja nechci pracovat. Ja se chci jen rekreovat dlouhodobe. Rec neni o pracovnim povoleni. To me jen napadlo vzhledem k onomu linku (viz vyse), kde se mluvi o ZELENE KARTE. Ja Zelenou kartu chapu jako povolenku k praci v USA, coz neni muj pripad. Ja potrebuji vedet, v pripade-ze si koupim nemovitost v USA, zda dostanu automaticky povoleni k dlouhodobymu pobytu, a NE zda mohu pracovat. Vyse uvedeny link mluvi pouze o Zelene karte, coz chapu jako o povolence k praci. A nebo Zelena karta je ZAROVEN i pro ty co NECHTEJI pracovat, ale jen tam delsi dobu pobyvat?

@Petr: Pro pobyt v USA je základní rozdělení na 2 skupiny: Visitor nebo Resident.
Pracovat může pouze Resident, za určitých podmínek i Visitor, ten ale musí mít k tomu účelu vízum příslušné kategorie. Resident je buď američan s občanstvím nebo držitel GC. Povolení k trvalému pobytu je GC. Takové jsou v americe zákony, ať je to logické nebo ne.

@Franta:

Letmo jsem precetl prvnich nekolik prispevku (viz tvuj link). Vypada to na nedorozumeni. Protoze tam se hovori o Zelene Karte, ktera je neco jako Pracovni Povoleni? Ja to tak chapu. Jenze ja se neptam na Pracovni Povoleni, ale na Povoleni k trvalemu (ci dlouhodobemu) POBYTU.

Je neco jineho mit POVOLENI K PRACI,

Ale je neco jineho mit povoleni k POBYTU. To jest, je zde varianta, ze budu mit na konte prachy na jidlo a zaroven budu mit kde bydlet zadarmo, protoze budu bydlet ve svem vlastnim dome, ktery jsem si koupil v USA. Takze pracovat v USA NEMUSIM, a proto nemusim mit PRACOVNI povoleni (= Zelenou Kartu). Takto to LOGICKY vyplyva. Otazka je zda to vyplyva i ze zakona USA?

F

@Petr:
Ty jsi slyšel, co jedna paní povídala. To už je lepší zeptat se kámoše Googla.

https://www.eb5investors.com/qa/can-i-buy-a-home-to-get-a-green-card

Slysel jsem, ze pry USA automaticky dava povoleni k trvalemu pobytu tomu cizinci, ktery si koupi v USA nemovitost.

1) Je to pravda?

2) Jestli je to pravda, tak do jake minimalni ceny musi byt ta koupe nemovitosti? Existuje nejaka minimalni nutna cena nemovitosti? Protoze to bych si mohl koupit 4 metry ctverecni nejake chatrce se strechou z vlniteho plechu za $100 a mel bych povoleni k trvalemu pobytu v USA :))

@Tom:
Jo, videl jsem zapis oduvodneni rozsudku. Malem jsme se pozvracel a chtel jsem podat trestni oznameni na soud, pro zneuziti pravomoci verejneho cinitele. Ale, kdykoliv jsem si stezoval ja osobne na policii na spatne / trestne chovani muslimaku, tak mi bylo policii taktne receno, ze se pry musi “postupovat opatrne”, aby si (cituji): “…nerozhnevali muslimskou komunitu…”” A nic se samozrejme nedelo. Teprve az tehdy, kdyz jsem si hodlal stezovat a pozadat nezavisly organ, aby prozkoumal chovani policie, tak teprve pak zacali policajti konat.

F

@Koblih:
Pobyt na ESTA se většinou dává na těch 90 dní. Většinou ale neznamená pořád. Může nastat varianta, že dostaneš kratší platnost. Já třeba vždy dostal max dobu, jak na vízum, tak na ESTA.
Letenka na týden nebo na 14 dní je jedno. Pokud ho nepřesvědčíš, tak tě imigrační nepustí ani kdyby jsi chtěl odlétat druhý den. Je to jen na tobě, jestli koupíš letenku na 90 nebo kratší, a pak si ji přeobjednáš na pozdější termín.
Překročení pobytu je ošemetná věc. Když na tebe nikde nepřijdou, ani při odletu, tak normálně odletíš. Ale pokud by jsi tam pak zase někdy chtěl, tak počítej s problémy, protože budeš mít černý puntík. Pokud by při odletu přišli na to, že jsi překročil, tak neodletíš a ještě si užiješ závěrečné “turné”. Zadržení, uvěznění, odsouzení, vyhoštění.

K

Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár informací ohledně pobytu v USA na ESTU. Chystám se tam ke kamarádovi, který tam žije spousty let. Chci vycestovat na ESTA, ale tím nastává pár ale:-) V USA nevím jak dlouho se zdržím, zda měsíc nebo tři. Kamarád mi radil, pokud chci do projít přes imigračního úřední co nejsnáze mám si koupit letenku na týden, potom ji prodloužíme, ale chci se zeptat…..pokud budu mít letenku pouze na týden, imigrační mi dá razítko také pouze na týden? Nebo zkrátka automaticky na ESTA platí 90 dní ať mám letenku zpátky za týden či za 3 měsíce? A ještě takový jeden dotaz, možná bych se neměl na to ptát i to, ale může nastat. Co když poletím na ESTA a zůstanu v USA rok, či dva (vím nelegál) a nechytí mě a já po těch dvou letech poletím domů? Mohou mě na letišti předat imigračnímu a dát do vazby a k soudu?

a to s tema muslimkama – predpokladam ze jsi byl u soudniho jednani, pripadne to mas informace primo ze zapisu z toho jednani.. … nebo nejaky the Sun, nebo jine seriozni medium ? No kazdopadne se mej a uzij si dovolenou at uz to bude kdekoliv .

mate nekdo zkušenost s navratem kdyz ste pred pral lety byli nelelegalne na estu!

@Tom:

Hmm, zato ty ses vybarvil jako inteligent. :))

P.S. Nesmeji se nejaky zemi. Jen veci nazyvam pravymi jmeny. Ziji v UK a vim o cem mluvim. Skupina muslimek, ktera skopala holku (Britku/nemuslimku) do hlavy, jenom proto, ze si dovolila jit po praci na sklenicku s pritelem, nebyla vubec potrestana. Soud muslimacky omluvil, ze pry jednaly v dobre vire, protoze Islam zakazuje alkohol. Hmmmm, je videt, ze se v Britistanu musime ridit podle islamackyho prava. (A ze ta Britka ma dozivotni zdravotni a socialni nasledky z toho napadeni (nemuze najit praci protoze je ted mrzak), nikoho nezajima.) A takovejhle pripadu bych mohl jmenovat mnoho, kde skaceme v Britistanu jak muslimaci piskaj.

Jo, to mas pravdu, islamizace celeho sveta je v pokrocilem stadiu: A to plati take o USA. Ale maji tam na jihu cely rok leto a proto se o USA zajimam z duvodu dovolene.

Mexikani, cernosi a podobne, ti mi samozrejme nevadi. Mnozi jsou zde v Londonistanu mymi nejlepsimi kamosi.

PAN ZREJME NEPOCHOPIL, ZE NEMLUVIM O RASACH, ALE O POLITICKYCH IDEOLOGIICH: Islam, komunismus, nacismus/fasismus atd.

omlouvam se za prispevek mimo diskuzi, ale precetl jsem ji celou a ten clovek mi prisl jako strasny trotl. Obdivuju trpelivost mu stale odpovidat.

tom

@Petr: Clovece ty mi prijdes jak z nejakyho spatnyho snu. Vyplachnuty mozek nevim jakou ideologii, skoro pochybuju ze jsi takoovu dobu v uk. Jestli ano, prijde mi celkem hnus smat se zemi, ktera te zivy a nazyvat ji britstanem, londonistanem…etc. Mimochodem ze asie a afrika je nebezpecna kvuli muslimum ? Ehmm no ono v usa je celkem pocetna komunita muslimu taky.. a mexicanu….a koneckoncu i tech afroamericanu. Spis by jsem rekl ze do problemu se vetsinou dostane ten kdo obcas zapomina pouzivat mozek, a treba nevinne urazi mistni. Ono kdyz v cechach nebo i v uk s ev hospode do nekoho i slovne navezes tak pres ten rypak dostanes ne ?

@Petr:

P.S.:
Afrika a Asie nejsou bezpecne kontinenty (hlavne kvuli muslimacke politicke ideologii a komousskym Rusakum).

Zbyva uz jen Karibik a Australie. Ale, je tam “ale” viz vyse.

@Franta:
Vsak oni mi tech 20 ran bicem nasazeji, jestli se o to pokusim jet na dovolenou do USA.

Australie? Tam je pry vizova povinnost.

Novy zeland? Tam pry take. A je tam vubec leto na vopalovacku a koupanicko v mori po cely rok? (Alespon na severu?)

Jizni Afrika? Tam se vizum nepotrebuje a je tam neomezena doba pobytu? (A krome toho, tam cernosi lovej belochy pro zabavu a penize. Beloch=prachy, pro ne.)

F

@Petr:
Bičem by potřeboval někdo jiný.

A co Austrálie, Nový Zéland, Jižní Afrika…

Ja vim, tato website je specializovana na USA. Ale, vzhledem k tomu, ze jsem se zde dozvedel, ze USA neni ta prava zeme, kde se clovek muze na plazi vyhrivat na slunicku bez starosti sledovat porad datum a pak po 3 mesicich konec, nevi zde nahodou nekdo o nejaky zemi, kde maji cely rok leto, mluvi se tam anglicky (vcetne mistnich domorodcu na vesnicich a pod.), je tam priblizne stejna zivotni uroven jako v USA/UK a neni tam ten byrokraticky vopruz se vstupem a pobytem? A nebo, nemohl by mi zde nekdo dat typ na nejakou website, kde bych to zjistil? Myslel jsem, ze pro Britske Panenske ostrovy je to stejne jako pro UK, ale bohuzel NE. Bez viza tam dokonce smis byt jen jeden pouhy mesic! Horsi/kratsi nez USA!

Abych nekde makal behem dovoleny me ani nenapadne. Potreboval bych si konecne poradne odfrknout od prace v destivem, VETRNEM, studenym Londonistanu a poradne se vyvalet/vyhrat na plazich a odreagovat se poznavanim noveho prostredi.

@Franta:

Ja bych mu dal jeste navic, 20 ran bicem! (krome ty cely). :))

F

@Petr:
Určitě. Drželi ho přes noc v cele a pustili ho až při odletu. Nebo myslíš, že to tam funguje, jak zrovna koho co napadne? Ne, radši neodpovídej.

@Franta:

Hmmm, takze to znamena, ze (jak tady nekdo psal), ze matku pustily a syna (ci dceru) vratili a dali to take do systemu? No uvidime….zkusit to neni nelegalni.

F

@Petr:
Úředník nebude mít důvod to dávat do systému? Ale no tak… On má povinnost to tam dát. Tobě nejspíš neřekne, proč tě nepustil, ale rozhodně to napíše do tvého záznamu. A to pak uvidí všichni ostatní. A pokud se ten samý den (další den nebo za týden) objevíš na jiném hraničním přechodu, tak si řeknou, že se tam chceš nějak moc podezřele dostat. Nehledě na to, že jim bude jasné, že se za tak krátkou dobu tvá situace určitě nezměnila, takže se dá předpokládat, že i důvod nevpuštění trvá. A to nepíši o tom, že tě můžou (ano opravdu můžou) vyexpedovat jako nežádoucího. Z Karibiku, Střední a Jižní Ameriky se do USA dostaneš pouze letecky nebo lodí. Vízum mít nebudeš, takže ESTA. Na ESTA musíš mít zpáteční letenku/lodní lístek (nebo někam jinam mimo USA), to se prodraží. A pokud tě nepustí, tak ti nezbude nic jiného, než odcestovat hned. A jak to probíhá? Imigrační tě odvede do cely a tam budeš než ti to poletí, pak tě doprovodí do letadla a pas dostaneš až na palubě. Někde tady na fóru o tom píší minimálně dva lidi.

Představa je to pěkná. V létě dělat a zbytek roku se válet na pláži.
Kamarád bývalého kolegy žil (možná ještě žije) v San Diegu jako “bezdomovec” a živil se sběrem plechovek.

Víš co… Stejně je to diskuse o ničem a nikam to nevede. Sbal se a jeď, pak napiš, jak jsi dopadl. Pokud tě pustí, tak napiš jak se ti tam líbilo. Třeba se ti tam ani nebude líbit. Když jo, tak pak zase dej vědět, jak jsi pochodil při dalším pokusu.

@Franta:

Dobra, nebudu okukovat, dam pas, a kdyz me nepusti, tak se budu muset vratit a zkusim to znovu z Kanady ci z Meksika ci z Karibiku (ci ze stredni ci z Jizni Ameriky) znovu na jinem hranicnim prechodu. Prechodu jsou stovky. Na to mam pravo. Neni to v zakone zakazano. Je to zcela legalni. To same plati o pripadu kdyz me pusti, ale jen na kratsi (ci maximalni dobu). Zopakuji to po vyprseni one doby znovu ale na jinem hranicnim prechodu. Zakon prece neomezuje pocet navstev USA, ani nenarizuje minimalni nutnou dobu pobytu v zahranici pred navratem do USA jako turista.

A ten urednik co by mi odmitnul vstup do USA, nebude mit duvod to davat do systemu, protoze jsem neporusil zadny zakon. Jen proste osobne usoudi, ze se mu to nelibi a nepusti me.

A z ekonomickeho duvodu bych to treba objizdel na kole. Udelaval bych si vylety na kole (se vsi batozinou) z jednoho prechodu na druhy. Coz by mi vzdy pokazde trvalo asi jeden den (plus minus).

Ano, jsem naivni, nemam s tim zadne zkusenosti, proto se zde ptam.

A mimochodem, v Britistanu kde dlouhodobe ziji se daji vydelat slusny prachy. Mozna i dokonce vice nez v USA. Zejmena v Londonistanu. Libra je silnejsi nez Dolar. V mem pripade, nemam za potrebi jet do USA za praci. Jen me uprimne se.e to pocasi v Britistanu: dest, VITR a zima. Proste si potrebuji poradne odfrknout, poradne se vyhrivat na plazich a odreagovat se poznavanim novych kraju. (Docela me laka predstava, travit podzim, zimu, jaro na plazich v USA a leta makat v Britistanu…..takze bych mel vlastne porad cely rok leto :) Kdyz bych nespal v USA v hotelech, nerozhazoval prachy, tak be se to z nasetrenych penez co vydelam v Britistanu, dalo zvladnout anichz bych musel pracovat v USA.

F

@Petr:
Přijedeš/přijdeš na hraniční přechod, dáš jim pas a konečná. Žádné okecávání, žádné zkoumání nálady. Nebude se ti líbit a odejdeš? Pěšky možná, autem sotva. To je hodláš pozorovat z dálky? Každopádně si tě všimnou. A jak se otočíš, tak možná vzbudíš podezření, pokud tě nezastaví hned sami, tak nejspíš zavolají těm druhým a ti si na tebe počkají. Nehledě na to, že je dost divné, vyjet z jedné strany do “území nikoho” a zase se vrátit. Jasně, na něco jsi zapomněl a vracíš se, ale asi ti to neprojde opakovaně.
Nevymýšlej blbosti hned na začátku, ber to, jak to je. Buď tě tam pustí nebo ne. Nemá cenu si s nimi hrát, protože nemůžeš vyhrát.
To co popisuješ, říká dvě věci, jsi naivní a koleduješ si o problémy s imigračním.
A je jedno, kdy pojedeš, 9/11 už bylo. Teď jsou přísní pořád.

USA sousedí pouze s Mexikem a Kanadou. Odjinud se tam před pozemní hraniční přechod nedostaneš. A nezapomínej, že vše ukládají do systéme. Takže o připadném “nedoruzumnění” ve Snowflake budou vědět i v Santa Terese.

@Franta:

Prechodu mezi Mexikem a USA je 47 a mezi Kanadou a USA dle odhadu viz tvuj link (nepocital jsem to) je asi pres padesat. Takze to bude dohromady asi stovka jen z techto dvou zemi. Takze vic nez stovka pokusu…. ;))

@Z.:

Chtel bych proste nekde stravit zimu, jaro, podzim. Uz tech hnusnych Londynskych podzimu, zim a jar mam plny zuby: Dest, vitr a zima. Potrebuji se nekde poradne vyhrat na plazich a nacerpat sil. A samozrejme se odreagovat poznavanim krasnych mist.

P.S. Nehodlam tam jet pred 11. zarim.

@Z.:

Problem asi je, ze v Singapuru nemluvi kazdy obycejny clovek anglicky. Opravdu se nehodlam dorozumivat rukama/nohama v nejakym zapadlym obchudku, abych si rekl o chleba. Mimochodem, vstup do Singapuru je bez vizovy a neomezena delka pobytu? To asi ne? Ale snad mozna existuje nejaka takova zeme? Napady jsou vitany!

@Franta:

Rec samozrejme neni o prvnim pobytu v USA. To samozrejme nebude vyberu. Priletim a stoupnu si do fronty a hotovo. Ale mluvim o dalsich navratech do USA po nekolika dnech z co nejblizsich zemich. Na tech prechodech zrejme neni naval a neni moc front, zejmena kdyz vystihnu nejake klidne hodiny. Odhaduji, ze je tam nejaka budka (v nejakem zapadakove), a tam par uredniku. Kdyz jim skonci sichta, tak tam budu videt jiny ksychty. Takze dalsi sance. Samozrejme, driv nez mi do pasu vrazi razitko, tak se budu snazit s nim promluvit o te delce a vytahnout z neho zdvorilym zpusobem, kolik mi tam hodla dat dni / tydnu. A kdyz uvidim ze ma spatnou naladu (jen par dni), tak to zdvorile odmitnu a odejdu. Samozrejme jakmile tam ale da razitko, tak budu muset pokracovat a vstoupit do USA. Ale i kdyby to bylo jen na par dnu, tak by se to snad dalo opakovat dle poctu prechodu (popr. smen). Proste co jiny hranicni prechod, to novy pokus. Ne, nemel bych presne jeden pokus. Protoze kdyz bych neprosel na jednom hranicnim prechodu, tak dalsi hranicni prechody by byly dalsimi moznym pokusy. A zcela legalnimi, kdyz to zakon nezakazuje (viz vyse: neni zakonem urcen minimalni limit doby pobytu v zahranici nez se zase vratim do USA, a neni zadny limit poctu navstev USA) a vse zavisi na naladach tech imigracnich pikoliku co tam stoji a razitkuji.

F

9/11 byl důvod, proč jsem v 2001 využil možnost být v USA maximální možnou dobu. Přiletěl jsem tam v půlce léta, sám jsem přesně nevěděl na jak dlouho, ale tenkrát to ještě tolik neřešili. Imigrační mi dal plných 6 měsíců. Ráno 9/11 jsem koukal na zprávy v televizi, jak tele na nový vrata. Náraz druhého letadla jsem viděl živě. Z toho, co následovalo, jsem si vyvodil, že už se tam možná nikdy nedostanu a hodlal tam proto zůstal celou povolenou dobu. Když se blížil konec 6ti měsíců, zkontroloval jsem zůstatek na účtu, poptal jsem se, co a jak a poslal žádost na imigračku o prodloužení pobytu do léta 2002. Povoleno. Nejdelší a nejdražší dovolená pokračovala. Ale to už je jiný příběh. Jeden kluk zvolil stejný přístup, jen vynechal tu imigračku, prý už kdysi přetáhl a stejně ho pustili, tak co. Když tam pak po nějaké době letěl, tak ho na letišti přivítali a poslali zase domů. Po 9/11 změnili přístup a celý systém. Já tam byl od té doby několikrát, bez problémů.
Imigračka se neprovokuje. Zeptá se vás, do kdy tam budete, tak mu/jí řeknete datum, nebudete říkat, že to má napsané na letence, kterou drží v ruce. Není to o tom, jsme turisté a vezeme vám sem peníze, tak nás pusťte, ale o tom, vy se k nám chcete podívat, tak se snažte, aby jsme vás tu chtěli. Oni vás tam pustí, není se třeba jich bát a být ve stresu z kontroly, ale je třeba si uvědomit, že on je ten důležitý, ne vy.
Hodně lidí si neuvědomuje, že cestování do USA není stejné jako po EU nebo do Egypta. Oni tam rádi pustí skoro každého, jen chtějí, aby jste přijali jejich pravidla. Cestování po Evropě je super a je tu toho spousta k vidění, to i v USA, ale tady nevystačíte všude s jedním jazykem. To je podle mě velká výhoda USA i v té největší díře se svou lámanou angličtinou domluvíte.

@Petr: Jak správně napsal Franta: cháchá.
Dovoluji si zde napsat po mých dlouholetých zkušenostech z letecké dopravy a práce pro TSA: každému dle jeho “zásluh”. Tlachání zde o “teoretické nesmrtelnosti chrousta” je prosti o ho..ě. Dnes je pár dní před 11/9 a do Ameriky se zkrátka létá na pár týdnů jako turista. Takhle to mají amíci nastavený a jiným úmyslům nerozumí, protože to posuzují z jejich hlediska nároků amíků na dovolenou a cestování. Jestli si někdo myslí, že se dá imigračka nějak “vochcat”, prosím, kupte si letenku a vyražte (tedy vyleťte). Hodně štěstí.

@Petr: Co třeba Singapur?

F

@Petr:
Cháchá, jak by řekl Hurvínek.

Předpokládám, že tam poletíš. Po příletu tě postaví do fronty, takového toho hada mezi páskami, a půjdeš k tomu úředníkovi, který na tebe vyjde. Žádné vybírání. Nebude se tě ptát, co chceš, nebude ti nabízet délku pobytu, prostě ti dá do pasu razítko napíše tam datum a pas ti vrátí. Až potom zjistíš, na jak dlouho to máš. Většinou je to maximální délka, ale může to být méně.
Pokud by jsi připlul lodí, tak je to stejné.
A hraniční přechody? Jo, můžeš letět do Mexika nebo Kanady a jít pěšky, jet autem nebo trajektem. Ale i tam je imigračka, asi tam nebude taková fronta jako na letišti, ale postup je zhruba stejný.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Mexico%E2%80%93United_States_border_crossings
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Canada%E2%80%93United_States_border_crossings
Kolik by jsi měl pokusů? Hraniční přechody jsem nepočítal, ale měl by jsi přesně jeden pokus. Buď by jsi prošel nebo ne.

2) Jo, řeky se tam sjíždějí. Ale je to Amerika, takže vše má pravidla. Zkus projet web.

3) Viz bod 2) Asi by to šlo, ale ne všude podél pobřeží se dá přistát.

@Franta:

Nemluvme o vizum, to neprichazi v uvahu z duvodu jiz mnou popsanych viz vyse.

A tak me napada, ze kdyz by mi ten imigracni urednik na hranici chtel dat jen tyden pobytu (ci tak nejak) misto trech mesicu, tak bych to zdvorile odmitnul, podekoval, otocil se na podpadku a zkusil to znovu o 20 ci 100 ci vice kilometru dale na dalsim hranicnim prechodu.

Take by stacilo jen pockat az tomu s tou spatnou naladou skonci smena a vystrida ho jiny pracovnik a zkusit to znovu.

1 )KOLIK MA USA HRANICNICH PRECHODU ???

Jestli ma USA napr. 100 hranicnich prechodu, tak bych mel 100 pokusu krat dve ci krat tri ( = krat dle pocet smen na kazdym prechodu). ;)

2) Existuje v USA individualni vodactvi? Vzpominam jak jsem pred vice jak 20 lety sjizdel s kamosem Berounku a Sazavu a po ceste jsme prespavali ve stanu. Proste pohoda. Existuje neco podobneho v USA? Individualne? Je to povolene? : individualni vodactvi v USA?

3) Take me laka predstava obeplout USA podel pobrezi a prespavat na vyhratych plazich, kdyz bude pekne. Vzal bych to od Mexika, podel jizniho pobrezi, kolem Floridy a na sever k New Yorku. Treba i v kanoji, maximalne tak 100 metru od pobrezi.

@Z.:

Vis o nejake krasne zemi kde i obycejni lide mluvi anglicky a je tam leto i v zime a neni nutne zadne vstupni a pobytove byrokracie a kde je zaroven bezpecno?

F

@Petr:
Přesně, záleží na tom daném okamžiku. Když budeme předpokládat, že to jsou profesionálové a neovlivní je, že mají zlého partnera, otravné děti, rozbité auto… , tak záleží na tom, jak na ně zapůsobíš. Viz zdejší fórum, jel tam kluk z mamkou ke známým, jí pustili, jeho ne.

Poskytl jsi zásadní informaci, jsi Čech, ale nežiješ v ČR. To může dost věcí změnit/zkomplikovat. Ale samozřejmě to také nemusí mít žádný vliv.

Žádost o vízum
Tu bys měl podat a vyřídit v Praze. Možná to jde i v UK (nejsem si ale jistý), ale vlastně tam “nepatříš”, takže se bude těžko dokazovat, že máš zázemí, které tě tam drží a nehodláš v USA zůstat. Opustil jsi ČR (možná jen na čas, kvůli práci), stejně tak můžeš opustit UK. Někde tu o tom psala jedna dívčina, že chtěla po návratu z UK, procestovat USA, a pak se konečně usadit doma. Vízum jí zamítli, protože neměla zázemí a dávalo jim to možnost si myslet, že by mohla v USA zůstat.

To s tím Severoamerickým je na 100% pro Mexiko a Kanadu. Karibik jsem pochytil na několika webech imigračních právníků, když jsem něco hledal.
Tady je příklad pro víza https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/751/~/traveling-to-other-countries-while-in-the-u.s.-on-a-b1-or-b2-visa Pro ESTU to bude stejné, jen v limitu 90 dní. Ten jih a střed ameriky je schůdný, ale nezapomeň, že odtamtud do USA vozí drogy, takže by to nemuselo vypadat nejlépe, kdyby jsi si udělal kratší výlet na jih. Netvrdím, že tě hned budou mít za pašeráka drog, ale je dobré si tuto možnost uvědomit.

Jo, imigrační je ten/ta na letišti, co bere otisky, fotí si tě a má zvědavé otázky. Já měl vždy kliku a pokaždé mě pustili, ale je pravda, že to posledně officer Motyka trochu skopal při otiscích.

Na klasický čundr zapomeň. To není jako tady, že se vyspíš někde v lese nebo na louce. Tam vše někomu patří. Farmáři bývají navíc ozbrojeni. ;-) Takže ne, že je to na mnoha místech zakázáno, ale je to povoleno jen na několika místech. A opékání buřtíků už vůbec ne, pouze na určeních ohništích v povolených tábořištích. Také doprava není jen tak, ne všude se chytneš se stopem a ne všude se stopovat smí. Znám kluka, co projel Údolí smrti na kole.

@Petr: Hezky se to čte, jak bys chtěl procestovat celý Státy. No, asi ti nezbyde, než tam jezdit každý rok na pár týdnů a vidět postupně, co tě zajímá. Ale brzy toho budeš mít asi dost. Na světě jsou taky jiná, a možná i zajímavější místa. A bez státní a imigrační byrokracie.

Franto, Diky za odpoved.

Takze podle zakona (kdyz oficialne neexistuje onen limit minimalni delky pobytu vne USA), se USA nemusi ridit a nemusi te tam opakovane poustet, ze?…I kdyz v anglicky bance stale budu mit prachy na pobyt v USA? (Ziji totiz pres deset let v Britistanu kde mam ucet v anglicky bance. (Kdysi pred islamizaci to byla Britanie)). Hmmm, tak to je ale uplna loterie.

S tim Severoamerickym kontinentem to vis jiste na 100 % ? Karibik, Kanada a Mexiko se nepocita za vycestovani z USA? Chtel jsem si totiz usetrit prachy za letenky a obcas si odskocit na par dni do sousednich zemi a pak se vratit a pokracovat v prohlidce USA. Kupovat si letenky z Evropy se strasne prodrazi.

V pripade-ze to vis jiste s tim Severoamerickym kontinentem, jake zeme z CELEHO americkeho kontinentu, se do Severni Ameriky NEpocitaji? Mohl by si je vyjmenovat? A nebo spise, je-li to kratsi, ktere zeme se do toho pocitaji? Protoze je tam stale spousta zemi ve Stredni a Jizni Americe. A co napriklad Britske Pannenske a jine ostrovy? A co US panennske ostrovy ci Bahamy? A co Kajmansky US ci Britsky ostrovy atd. Vycestovat na chvili do Stredni ci Jizni Ameriky by bylo snad stale jeste levnejsi nez do Evropy.

O vizum nechci zadat, protoze, jednak si pripadam jako trestanec co zada o propusteni z vezeni, je to nedustojne, ale hlavne, v pripade-ze by to nepovolili, tak by mi pak mozna ani nedovolili bezvizove na 3 mesice. To nechci riskovat. Protoze se v tom bezvizovym dotazniku vyplnuje zda nekdy bylo zamitnute vizum. A v pripade-ze ano, tak by si semnou jiste chteli promluvit. A zase potupne bych musel zadonit s moznosti neuspechu.

P.S. Imigracni urednik je ten pan na americkych hranicich co mu musis ukazat pas, ze? Hmmm, takze to zalezi i na jeho nalade a jak se mu libis.

P.S. CHtel bych jit na cundr do USA a cele si ho prohlednout. Maj tam hory na lyzovani, pouste, plaze na opalovani, lesy, planiny/prerie, jezera, reky, rozmanite pobrezi atd. Mam rad prirodu a chtel bych jit se stanem a spacakem…taboracky, opekani burtiku atd. Zaroven bych usetril obrovsky prachy za hotely. Vim, zrejme na mnoha mistech je zakazano stanovat i v prirode, ale snad jsou tam jeste nejaka mista kde lze, ze?

F

@Petr:
ESTA platí 2 roky a max doba pobytu je 90 dní, takže teoreticky se dá na ESTA do USA vycestovat 8x s jednodenními pauzami. Tolik jednoduchá matematika a teorie.

Praxe
Délku pobytu určuje vždy imigrační úředník, maximální délka je oněch 90 dní, ale může být i kratší.
Kolega známého jel na 14 dní na Hawaii a dostal povolení jen na tři týdny, což bylo ale o 7 dní více než potřeboval, takže mu to nevadilo. Cestovateli by to asi udělalo čáru přes rozpočet.
Tady na fóru (nejsem si jistý, možná na jiném, je to cca 2 roky) psala holka, co jela začátkem července do USA a chtěla tam být celých 90 dní, imigrační se jí zeptal na běžné otázky, řekla, že tam jede na prázdniny, on se zeptal, kdy u nás končí prázdniny, ona, nic zlého netuše, řekla 31. srpna a on jí povolil pobyt do 30, to že má zpáteční letenku až na říjen ho nezajímalo.

Pokud budu jezdit do USA na delší pobyty v krátké době, tak mohu být podezřelí, že tam pracuji na černo. ESTA je pro turisty a předpokládá se, že každý musí chodit do práce, aby si na dovolenou/cestování vydělal. Pokud jsem stále na cestách po USA, tak kde beru ty peníze. Jasně, rodiče, výhra, dědictví… ale to je vše předmětem pohovoru s imigračním, a jak ho svými argumenty přesvědčím.

Doba mezi pobyty.
Není časový limit. Obecně, čím delší pobyt v USA tím by měla být (ale nemusí) pauza delší. Tedy 1-2 do roka do USA na 90 dní by nemělo vadit, stejně tak 10x na týden během roku. Ale opravdu není žádný limit nebo pravidlo, vše záleží na imigračním úředníkovi a turistově schopnosti si cesty obhájit. Takže se může stát, že někoho vrátí při druhé cestě na týden s roční přestávkou a někoho tam klidně pustí každý měsíc na 14 dní. Je to prostě individuální.

Spousta lidí laboruje s možností “odbočky” do Kanady, Mexika nebo Karibiku a návratem do USA, kvůli prodloužení pobytu. USA si to “ošetřilo” a turista musí opustit severoamerický kontinent, takže tyto země se neberou jako opuštění oblasti. Byla by to pomoc hlavně pro nelegály, kteří by z USA jen odjížděli na dovolenou do okolí a zase se vraceli.

Nebylo by lepší si požádat o vízum? Tam je maximální doba pobytu až 6 měsíců a je tam možnost požádat si v USA o prodloužení pobytu až o dalších 6 měsíců. Případně jezdi do USA každý rok a postupně je procestuj.

1) Existuje dle zakonu USA nejaky casovy minimalni limit,, ktery prikazuje minimalni delku pobytu mimo USA pred tim nez se zase vratite do USA jako turista v ramci bezvizove povinosti?

3 mesice je malo na to, abych si dukladne prohledl tak velkou zemi jako je USA jako turista, a tak v pripade-ze bych to nestihl behem tri mesicu, tak bych se tam chtel zase vratit a dokoncit prohlidku USA.

2) V pripade-ze je americkym zakonem narizen minimalni casovy limit pobytu mimo USA pred tim nez se tam zase turista muze vratit, existuji rozdily techto casovych limitu dle zemi mimo USA, kde bych onen nuceny casovy minimalni pobyt musel stravit?

Napriklad, kdyz bych po dovolene v USA (napr. trvajici temer 3 mesice), travil tyden v Kanade a pak se vratil do USA na dalsi 3 mesice, a nebo bych tyden pobyval v CR nez bych se zase vratil do USA jako turista, a nebo bych tyden pobyval na Kube ci v Mexiku, nez bych se zase vratil do USA jako turista na dalsi 3 mesice, existuje rozdil napr. mezi CR, Kanadou, Kubou ci Mexikem?, to jest v ruznych zemich, kde bych travil onu nucenou minimalni delku pobytu mimo USA, v pripade-ze existuje ona nucena minimalni delka?

3) Kolikrat se takto mohu do USA vratit jako turista v bezvizovem styku?

F

@Petr:
Náš řidičák tam platí, ale je potřeba si na městském úřadě zařídit Mezinárodní ŘP. Je to vlastně jen papír (ale důležitý) navíc k tomu plastovému. Stojí to 50,-, je potřeba pasová fotka a je to na počkání. Teda aspoň v Praze.

Ano v USA se může řídit od 16ti let. Každý stát to má ale trochu jinak. Někde je to už od 14ti, někde můžeš, jako mladý, řídit pouze za denního světla (nebo ve vymezený čas), jinde musíš mít v autě starší osobu jako dohled. https://en.wikipedia.org/wiki/Driver%27s_license_in_the_United_States#Drivers_licensing_laws

Františku,byl jsi už v USA?Je to pravda,že tam řídí auta už od 16 let?Už jsi tam viděl šestnáctiletý za volantem nebo ještě ne.A jak je to vůbec s řidičákem.Platí v americe evropský řidičák?

mám v plánu letět na 3 měsíce do USA,ESTU už mám vyplněnou.Nevadí,že jsem tam nevypsal adresu pobytu,ale jen ty důležité údaje?Na co se mě budou na letišti ptát?Dík moc za zprávu

F

@Tara:
Šanci máte vždy. Vaše splácení řešit nebudou. Zajímá je hlavně, jak budete financovat cestu a pobyt a jaké jsou záruky, že jim tam nebudete chtít zůstat. Na cestu do 90ti dní stačí ESTA, na cestu nad 90 dní to chce turistické vízum.

A teď asi to hlavní. Práce u strýčka. On vám zajistí pracovní víza? Asi ne, co? Pokud máte v úmyslu, tam jet na turistické vízum a pracovat tam, je to vaše věc, ale měli by jste vědět, že je to nelegální.

Pokud budete žádat o pracovní víza, tak se připravte na složitý proces a předem počítejte s tím, že to nevyjde.
Pokud budete žádat o turistické vízum, tak počítejte s tím, že budou zvědaví, proč vám nestačí ESTA, proč tam chcete být tak dlouho, jak budete financovat pobyt v USA, co máte u nás, aby jste se chtěli vrátit… Jakákoliv zmínka o práci u strýčka znamená stopku a zamítnutí žádosti.

Zapomněla jsem dodat že tam chceme pracovat,máme nabídku od partnerova strýce,měli bychom tam pracovat na farmě.

Mám dotaz,chceme jet s partnerem v říjnu do USA,ale nevíme jestli dostaneme vízum.On má ještě 1 rok splácet insolvenci a já mám exekuci,kterou teda postupně splácím.Máme vůbec nějakou šanci se tam dostat?

Ahoj,mám v plánu letět na 3 měsíce do USA,ESTU už mám vyplněnou.Nevadí,že jsem tam nevypsal adresu pobytu,ale jen ty důležité údaje?Na co se mě budou na letišti ptát?Dík moc za zprávu

F

@xxx:
Exekuci neřeší.

Ahoj. chtel bych se zeptat resej u ESTA exekuce ktera na me je,ale platim ji.. nevim jak hluboce se v tom rypou…? dekuju

@Franta: Ještě bych se chtěla zeptat podala jsem si žádost o Estu a byla mi schvalena ale druhy den v 01:59 mi prisel nejaky email od no-reply@cbp.dhs.gov že se mi zmenil status esty a kdyz jsem na to najela a podivala se tak mi byla CESTA NEPOVELENA..Vubec ale nechpu proč.V Usa už jsem byla v roce 2010 a vrtila jsem se tak jak jsem mela a nic jsem tam neudelala tak t nechapu proc mi to druhy den zamitly :/ nemate s tim nekdo zkusenosti?:?? Diky moc.

F

@Petra:
Odtud do Států? Ne. Leda by jsi měla vízum.
Ze Států sem? Asi jo. Ale znamenalo by to, že ti propadla a jsi tam tedy nelegálně. Pokud ti na to nepřijdou je to v pohodě, ale při další návštěvě můžou být problémy. Pokud ti na to přijdou, budou problémy ještě před odletem.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mužu vycestovat bez Esty?

F

@ivukata:
J1 by mělo končit dnem, kdy končí pracovní kontrakt. Pak je tam ještě nějaká doba (myslím, že 30 dní) kdy můžeš cestovat.
Teoreticky by jsi tam mohla zůstat asi déle, ale jak odjedeš, tak už se zpět, podle mě, nedostaneš. Tohle bych řešil přes ambasádu.

Dobrý den, omlouvám se za hloupý dotaz, ale chápu to dobře, že pokud mám ESTU a vycestuji do USA, není opravdu možné odletět např. na Kubu a při návratu si ESTU prodloužit? Píšete že mohu vycestovat do zemí Střední Ameriky, jaké jsou další možné země, destinace, můžete mi prosím poslat nějaký oficiální odkaz potvrzující tyto informace. Děkuji TP

i

Dobrý den, chystám se na work and travel program a omylem mi bylo uděleno vízum do roku 2019 namisto září 2014,mohla bych tedy zůstat v usa na j1 vízum legálne do 2019? S tím že bych mohla jezdit do čr a zpět do usa?

m

Krasny den,

Jak bylo uvedeno, mate moznost Estu nebo H1/B1 vizum + to ma ale sva pravidla!

Pokud chcete umistit deti do skoly, tak v dnesni dobe je treba aby skola zaslala a zazadala imigracni o jejich prijeti! Pokud se jedna o Vas, tak tam si nejsem jisty, ze by byla moznost nejakeho schvaleni – v tomto pripade je 100% se obratit na ambasadu! Take bych spolupracoval pr. Se srudent agency – maji zde kontakty s CIEE – jiz je spolecnost zabivajici studentskymi programi!

Preji mnoho uspechu!

Pokud mohu doporucit – zkuste Anglii! Je zde lepsi letecka dostupnost a nemate pomalu zadne vizove omezeni ;)

F

@jana:
Jestli to dobře chápu, tak připadá v úvahu pouze ESTA (90 dní) a vízum (6 měsíců), Jiná varianta asi nepůjde. Leda zkusit ambasádu, jestli není nějaký školní program. Ale to pochybuji.

Dobry vecer, jako stredoskolacka jsem byla na rocnim vymennem pobytu v USA a nyni bych rada vzala nase dve deti ve veku 6 a 9 let na rok take. Prosim o radu, o jaka viza zadat ( prace pro mne neni prioritou jelikoz budu sama na 2 deti a financne zajistena jsem ).manzel zustava kvuli praci v Cr.Jde mi jen o to,aby se deti naucily nenasilnou formou anglicky.Take prosim o radu, jak je to s jejich zapisem do elementary school a se zdravotnim pojistenim. Planuji Floridu.Dekuji. Jana

F

@Tomas Sovadina:
Mohl by to být problém. Ale 6 hodin není tolik, tak snad přihmouří oko. Návštěva Karibiku ti v tom nepomůže.

Čau , jsem prave v USA , přiletěl jsem minuly týden a za tyden se vracím , jsem v NY , na letisti jsme nemeli sebemenší problem , jen se nas úředník zeptal jestli zijeme s přítelkyni spolu a jestli jsme manžele…pak jen rekl welcome in new york a bylo to :-))

Chtěl bych se zeptat, jak přesně se počítají dny strávené v USA. Zakoupil jsem letenku a když mě napadlo si to spočítat, tak mi doba pobytu vychází 90 dnů a 6 hodin k tomu. Takže nabíhá jakoby 91. den. Mám v úmyslu zajet si na dovču na jeden z Karibských ostrovů. Může mi to nějak pomoct? Na tuhle otázku mi nedokázali přesvědčivě poradit ani na ambasádě v Praze.

T

Chtěl bych se zeptat, jak přesně se počítají dny strávené v USA. Zakoupil jsem letenku a když mě napadlo si to spočítat, tak mi doba pobytu vychází 90 dnů a 6 hodin k tomu. Takže nabíhá jakoby 91. den. Mám v úmyslu zajet si na dovču na jeden z Karibských ostrovů. Může mi to nějak pomoct? Moc díky za odpovědi. Na tuhle otázku mi nedokázali přesvědčivě poradit ani na ambasádě v Praze.

@Franta: Ano, první se zařizuje ESTA, poté-když je schválená-tak se kupují letenky.

@Daniel: Nemusíš.

D

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli musím mít uz letenku když půjdu Zadat o estu?

D

Ahoj chci se zeptat jestli musím mít letenku když jdu Zadat o estu? V pondělí tam jdu tak se bojím toho abych pak nepřišel o peníze za letenku

F

@coll:
To je jen “jedna paní povídala”. O Chicagu se říká/říkalo, že kvůli velké komunitě Čechů, Slováků a Poláků jsou na imigračním velmi přísní a i mě bylo doporučeno tady neletět. V termínu, který jsem potřeboval na mě už ale jiná letenka nezbyla, než přes Chicago. Prošel jsem bez problémů, standardní otázky, formality a příjemný pobyt. Ono se i o jiných letištích říká, že tam jsou ti nejpřísnější imigrační, ale je to jen otázka názoru.

děkujii moc ,jen jsem se chtel zeptat jeste , chci do chicaga ale co jsem cetl tak nedoporučují prímej let ze je lepsí at letím s prestupem trebas na miami a pak do chicaga ze mam vetsí sanci ze me tam pustíí nez letet rovnou do chicaga ..

F

@coll:
To jsou dva hlavní limity. U těch kratších překročení se to posuzuje jednotlivě. Třeba z toho nic nebude, třeba tě příště nepustí.

děkuji jo budu tam volat určite ,,jen mi porad vrta hlavou jak vsude ctu ze se to nesmí pretahnout o  více jak 180 pak uz je zakaz bud na 3 roky nebo 10 let ale ja jsem tam nebyl dele nez tech 180 dní ..

F

@coll:
To zjistíš až na imigračním. Také se můžeš zkusit zeptat na ambasádě, jak moc to vadí. Ale poslední slovo má vždy imigrační.

Ahoj,lidi potrebuji poradit byl jsem pred 5 mesícama v usa a pretahl jsem dobu pobyto o 40dní budu mít velke problemy se tam vratit ? ale Estu mam porad platnou ,dekuji za rady …

F

@Suta:
Novou si můžeš udělat už teď.

Ahoj, mam estu a 4 unora mi konci , v březnu chci znova do USA na 10 dni, mužu si tu estu uz ted udělat znova nebo musim počkat az mi ta stara esta vyprší ??resim to kvůli letenek , protože se každým dnem zdražují :-(

Ahoj, prosím Vás, překročil jsem ESTU o 1 rok. Jak se mám dostat zpět do ČR, abych se vyhnul nějakým potížím? Jak to chodí při kupování letenky přímo na letišti v USA? Děkuji za odpověď.

Ahoj chci se zeptat, minulý rok jsme byla v USA a překročila jsem Estu. Bohužel to nebyla moje letěla jsme body pass (teta je letuška) a čekala jsem na volné místo v letadle, které nebylo protože jiná letecká společnost stávkovala a všechny lety se přepsaly na DELTU. Čekala jsem v NY 8 dní než jsme se konečně do Čech dostala. Vízum jsem překročila o dva dny. Příští rok v květnu mi Esta končí a já mám v plánu se tam vrátit opět na tři měsíce. Budu mít problém se tam dostat? dá se to něják řešit? Volala jsem i na ambasádu, kde mi pani nemohla pomoct. Nevím jestli to mám zkoušet nebo si zařídit jiné vízum. Předem děkuji za odpověď :)

Ahoj chci se zeptat, minulý rok jsme byla v USA a překročila jsem Estu. Bohužel to nebyla moje letěla jsme body pass (teta je letuška) a čekala jsem na volné místo v letadle, které nebylo protože jiná letecká společnost stávkovala a všechny lety se přepsaly na DELTU. Čekala jsem v NY 8 dní než jsme se konečně do Čech dostala. Vízum jsem překročila o dvy dny. Příští rok v květnu mi Esta končí a já mám v plánu se tam vrátit opět na tři měsíce. Budu mít problém se tam dostat? dá se to něják řešit? Volala jsem i na ambasádu, kde mi pani nemohla pomoct. Nevím jestli to mám zkoušet nebo si zařídit jiné vízum. Předem děkuji za odpověď :)

Ahoj,byla jsem v USA 11let/na černo/,pak jsem bez problemu odletěla.Nikdo mě nezadržel ani nic nekomentoval.Je to 5let.Teď tam chci na návštěvu.Zjistí se toto při žádosti o ESTU ?A ještě-pokud to nepújde,po deseti letech v ČR už to bude smazané? A počítá se to dnem návratu?díky moc tento dotaz má spousta lidí.Zdenka

F

@Ondra:

Ano ESTA platí 2 roky od registrace a  po celou tu dobu na ni můžeš cestovat.

Ahoj, dotaz – v USA jsem byl, ESTU jsem měl. Po roce a půl bych chtěl letět znova, chtěl jsem si zařídit ESTU, ale řeklo mi to, že už ji mám. A opravdu, ukazuje mi to platnost až do Března 2014. Mohu na tuto ESTU vycestovat znovu?

Díky!

M

@Martin Novotný:
Čas není nikde pevně daný. Jen je třeba počítal, že delší pobyty s krátkou přestávkou jsou podezřelé. Neznamená to však, že neprojdeš. Může se to stát, ale spíš počítej s více otázkami.
Je takové doporučení, že při dlouhých pobytech je lepší dělat i přestávky dlouhé, při kratších to tolik nevadí. Je rozdíl vycestovat do USA 6x do roka na týden dva s měsíční pauzou a trávit tam maximální dobu pobytu 3x po sobě s přestávkou týden. To by si mohli myslet, že tam člověk jezdí pracovat na černo. Max pobyt na ESTA je 90 dní, ale je třeba koukat na razítko v pase, imigrační může totiž povolit pobyt kratší.

M

Ok,

děkuji za skvělé info :)… Pokud se tedy stane, že opustím státy směr Evropa, je možné mi sdělit jaký čas je potřeba pobýt mimo US tak, abych se mohl vrátit na ESTU zpět a naběhly mi další 3 resp. pro mne 2 měsíce?

PS: díky MARTINA!!!!!! :)

Martin N.

M

@Martin Novotný:
Musíš opustit severoamerický kontinent, Mexiko, Kanada a ani Karibik se nebere. Smůla. Takže Evropa, Asie, Austrálie… Navíc by to musela být země v systému ESTA.

M

Krásný den všem cestovatelům,

mám prosbičku ohledně formuláře ESTA. Do spoj. států jsem přicestoval kolem 1. května 13, a obdržel jsem razítko na 29. července 13. Nyní jsem ale dostal možnost dalšího výhodného cestování po USA a potřebuji si to prodloužit cestu o další 2 měsíce. Řekněme, že už mám vše zařízeno – přebukované letenky zpět do EU na pozdější termín a zaplacené další cestování po US.
Pokud opustím spojené státy na kratší dobu mohu se znovu vrátit. Poradí mi prosím někdo co al znamená termín “opustit na kratší dobu (24 hod? 2 dny, týden?)? a bude stačit pokud navštívím BAHAMY zemi nepatřící USA? Četl jsem článek a nebyl jsem z toho moc “chytrej” :)

Prosím o odpověď někoho zkušeného a né typujícího lajka:)

Díky za radu a přeji všem krásný slunný den!
Martin N.

M

@Franta:
Návrat není problém, ale při příštím vstupu na území USA problémy mohou nastat a to kvůli překročení povolené délky pobytu. Nevím, jak a co vše jste zařizovali, ale 3 měsíce jsou dlouhá doba. Možná se to bude chtít příště lépe připravit a vše si zjistit v předstihu, případně domluvit předem. A ohledně letenky je divné, že ji kolega nechal propadnou a nepřebukoval ji na jiný, pozdější termín. To by vyšlo levněji.

F

Dobrý den, mám na Vás zde takový dotaz, nevím zda se tomu věnuje někdo kompetentní nebo jen lidi, kteří mají zkušenosti s cestováním a zákony v USA. Jedná se konkrétně o to že jsem se společníkem založil firmu v USA, kolega musel odcestovat kvuli bankovnímu učtu před necelymi 3 mi měsíci do USA aby tam vše podepsal vyřídil, zařídil EIN a takové věci.. žil u rodiny známých zpáteční letenka mu již propadla jelikož nestihnul vše v termínu a musel ještě zařizovat ruzné věci ohledně společnosti. nicméně teď čeká na připsání peněz na bankovní účet, který byl zmražen jelikož se vše nestihlo ve lhůtách ohledně bank. učtu a společnosti je vše zařízeno ale VYSKYTL se zde PROBLEM: peníze na zpáteční letenku ještě nemá, bude mít v průběhu 3 týdnů, je Občanem české republiky tak jako já a 90ti denní pobyt se mu zkončí do dvou týdnu nicméně peníze bude mít na konci měsíce a tak se zde naskytuje otázka CO se stane, když dorazí na letiště začatkem nového měsíce (cca 14 dni po uplynutí 90ti denního pobytu) zakopí si letenku ZPET do ČR a pujde ke kontrole…. má platný biometrický pas všechyn doklady v pořádku jen se bojíme teď aby když už si tam tu letenku zpět zakoupí ho nějaky imigrační uřednik nevzal stranou nevyslýchal a jemu letadlo ufrkne a bude další letenka v …. taktéž aby ho popřípadě nezadrželi či nevyhostili (což mi přijde na hlavu stavěné někoho vyhoštovat kvuli 2 tydnum a platné zpáteční letence) NEMA zadne ZAVAZADLA jen příruční do letadla, čili jako turista ani nic podobného nevypadá jen byl zařizovat firemní zaležitosti a trochu se to zvrtlo… doufám že jsem se zde do toho moc nezamotal a vy se v tom vyznáte na co se ptám

Prosil bych radu, uklidnění či napsání zda muže být z toho veliký průser popřípadě projde v pořádku kontrolou a vrátí se v pořádku domů..

taktéž mě ještě napadlo, zda nelze zavolat na ambasadu v praze popřípadě někde v USA a vylíčit jim situaci zda se mohou nějak v daném případě angažovat a pomoci nebo je to zbytečné…

Díky moc a všem za rady/názory jsem docela napjatý za kolegu…

@Martina: stale jsem legalne protoze stale komunikuji s agenturou … jeste mam porad status ze jsem v remachi … ze hledam novou rodinu ale to uz neplati … agentura to ale jeste nezmenila … diky za odpoved kazdopadne

M

@Angie:
Pokud jsi aupair program ukončila, tak už teď jsi tam nelegálně. To, že J-1 ještě platí, je ti k ničemu. To vízum bylo vydáno na určitý druh pobytu a to už nesplňuješ.
Svatba by vše “vyřešila”, ale samozřejmě by se přihlíželo ke všem přitěžujícím okolnostem.

Zdravim,

mam takovy problem. V lednu jsem do USA priletela jako aupair, program jsem ale ukoncila o pul roku drive. Ted pobyvam u pratel ale stale mam aktivni vizum J-1, ktere bude bohuzel brzy zruseno. Jak jsem se informovala zmenit vizum na turisticke nelze. Chtela bych tu zustat asi tak 2 mesice a pak s pritelem letet do Londyna. Problem je ze se chci vratit asi tak za rok na vysokou skolu, takze me zajima jestli 2 mesice nelegalniho pobytu mi ten proces muzou zneprijemnit. Popripade jestli se do te doby za pritele vdam (American) jestli to nekdo bude za rok dva resit. Nebo jestli je tu nejaka cesta jak tu zustat po tu dobu legalne. Diky za kazdou radu

v podstatě něco potlačit

soud, imigrační, policie, ale nic nezákonného tadek44@seznam.cz

+/- tema, abych vedel, jestli ma smysl se angazovat?

raději bych to tady neventiloval, ale přes mail, nebo skype

@maro:

A co presne by jsi potreboval?

neznáte náhodou někdo nějakého velmi dobrého známého z Chicaga, který tam má vlivné přátele. děkuji

samozdrejme ze pas jsem si nechal ihned udelat novy, ale prave nevim zda bude tento pas udelany do doby npojedu.

@michal:
Pokud víš, že je pas vadný, proč si ho nenecháš vyměnit?

Amíci si dělají vlastní otisky a fotky. Ale jak moc by jim vadil nečitelný čip v pase netuším.

Dobry den, chci se zeptat. Mam biometricky pas ale chip nejde nacist bude vadny. Potrebuju cestovat do Brazilie pres NY. Chci se zeptat zda me pusti v USA prestoupit na letadlo jestli se jim nepodari nacist udaje s cipu? Prosim o rady a navrhy. Diky

L

@maro:
A Google jsi zkoušel?
https://www.uscis.gov/

jak se oficiálně jmenuje imigrační úřad v USA, nemohu to najít. nemáte náhodou někdo adresu-y (kontakt) na imigrační úřad v Chicagu. děkuji

Budeš zatčen, vzat do vazby, odsouzen, uvězněn a vyhoštěn + dostaneš zákaz vstupu. Zhruba tak nějak. Čas záleží na tom, jak rychle se to povede.

chtěl bych se zeptat, když tě v USA poprvé chytí při práci na černo, tak jak probíhá dále. za jak dlouho mě pošlou domů od zadržení. nebo je to jinak ? pokud máte někdo s tímto zkušenosti napište. děkuji

Údaje se dají změnit. Přihlas na na ESTA stránky a klidně to přepiš.

Ahoj lidičky, mám takový dotaz letos uz jsem byl v únoru v USA v Columbusu jel jsem na estu a vse bez problému. No a jde o to ze za týden se chystám do Kalifornie s tim ze pokud jsem vse pochopil spravne tak esta je na dva roky ale do žádosti se vyplňuje adresa kde tam budu cislo letu atd. Tak teď nevím jestli jdou a stačí jen nějak změnit ty udaje nebo mám vyplnit úplne novou zadost a zaplatit poplatek?? Předem dík za odpověd.

Tak to bylo ještě za divokého západu ne? Co pamatuji, tak byl pobyt max na půl roku.

Omylem? Proc? To bylo jeste za doby kdyz se daval pobyt na rok. Pred koncem roku jsi zajela do Mexika na par dni a jak se clovek vracel dostal zase rok.

Jestli tohle někdy někde fungovalo, tak hodně dávno a omylem.

Ahoj lidi, chtel bych se zeptat. Kdyz bych byl v USA blizko mexickych hranic a uz by me koncil 3mesicni pobyt na esty, muzu zajet do mexika a automaticky dostanu pri navratu z Mexika do USA nove 3 mesice pobytu? Vim ze to tak kdysi fungovalo,ale pochybuju ze nato jeste neprisli. Nevite nekdo jestli je to jeste mozne? Diky za info…

Ahoj lidi, chtel bych se zeptat. Kdyz bych byl v USA blizko mexickych hranic a uz by me koncil 3mesicni pobyt na esty, muzu zajet do mexika a automaticky dostanu pri navratu z Mexika do USA nove 3 mesice pobytu? Vim ze to tak kdysi fungovalo,ale pochybuju ze nato jeste neprisli. Nevite nekdo jestli je to jeste mozne? Diky za info

R

@Tonda: no podla mna urcite nahlasovala.. ved som aj vyplnoval ten papier v lietadle..

T

@lukas:
No a letecká společnost nahlásila, kdy jsi odletěl.

Zajimave prispevky, zajimalo by me jak muzou v USA zjistit, ze nekdo o 1-2 dny prekrocil povolenou dobu pobytu? Z USA jsem se vratil minuly tyden a pri odletu domu se mi nikdo na pas ani na ESTU nedival, zajimala je jen letenka (letel jsem z LAX)

T

@Radovan:

Těžko říct. Jeden den není zase tolik. Ale zrovna u amíků, bych to nebral na lehkou váhu. Příště se vážně může stát, že tě kvůli tomu vrátí. Radši bych zaplatil za přebukování letenky, než příště riskoval zbytečný let.

R

zdravím…čitam vaše komentare..a mam tiež menší problém…pricestoval som do USA 5.4.13 a domou letím 4.7.13 a imigračný pradovník mi dal pečiatku len do 3.7…mam to nejak riešiť???alebo ten jeden deň nechať tak…??mne len ide o to aby mi nezakázali vstup do USA knoli jednému dnu..už som aj pisal do cestovky ale odpoveď bola že mi z tým nevedia pomnocť..mal niekto taky problém…???keď ano tak ako ste to riešili…??? ĎAKUJEM za odpovede..

@Nelly:

V té registraci pro ESTA se dá adresa změnit.

Ahojky byla jsem na floridě cca dva měsíce zpět na týden a příští týden letím znovu na necelé tří měsíce opět formou esty. Tentokrát ale budu bydlet u jiných známých, jak postupovat na imigračním když v este mám jméno toho u koho jsem byla prvně, ale ted budu u někoho jiného. A delaji u druheho vstupu po tak krátké době problémy, nebo myslíte že to bude ok? Pracovat tam nejedu, ale jak jim to vysvetlit kdyz si to vemou do hlavy ze jo :D díííky paaaa

P

@Michal:

Tak to napiš sem. Pokud se bojíš zveřejnění, tak to nějak zobecni. Vynech jména, místa…

M

Ahoj , nemohl bych prosim na nekoho s kym bych se mohl poradit tel. cislo prosim moc by me to pomohlo . Mam asi taky takovej mensi problem . Michal

J

Mám dotaz – V záři 2012 jsem přiletěla do USA na turistické vízum, s imigračním úředníkem jsem strávila v jeho kanceláři asi 4 hodiny a zvažovali, že mě pošlou zpět domů, měla jsem letenku na 3 měsíce a neměla dostatečný peněžný obnos dokázat, že sem nejedu za práci. Nakonec jsem je přemluvila a pustili mě. Jelikož, jsem přijela na turistické, žila jsem v domnění, že tu můžu zůstat legálně 6 měsíců a letenku si posunula na březen. Někdy v únoru mi někdo řekl, že v pase bych měla mít razítko, jak dlouho můžu být v usa a někdy se stává, že dávají pobyt jen na 3 měsíce. Zkontrolovala jsem pas a zjistila, že to byl i můj případ a že jsem měla USA opustit do 6. prosince, byl ale už únor a já měla letenku na březen. Nakonec vzhledeem k tomu, že jak se říká damage is done, tak jsem si pobyt prodloužila do 1. května. Mluvila jsem s 2 právníky, jaká je šance, že mě příští rok pustí, pokud se budu chtít vrátit a říkali, že pokud nepřekročím 6 měsíců overstay, je to jen na imigračním, jestli mě pošle domů či ne. Od 6 měsíců do 1 roku je sankce 3 roky zákaz do USA. Má otázka je, je tu šance, že když se v květnu vrátím domů a budu se chtít příští rok v červnu vrátit, že mě pustí a já to nějak obkecám nebo 5 měsíců overstay berou stejně jako 6 měsíců a min. 3 roky se sem nepodívám? Ruší se mi automaticky i vízum? Někde jsem četla, že mé turistické vízum, na které jsem přiletěla už nebude platné a budu si muset zažádat o nové. To mi už ale nikdo nedá, vzhledem k problémům, které jsem si udělala. Díky všem za názory

D

@Bohouš: @Saša:

Diky za aktualizaci k I-94W. Tim “prodlouzenim” jsem myslel to, ze na ESTA mohou do Statu na 90 dni, ale pokud dostanou B1/2, tak si mohou jednorazovy vstup “prodlouzit” na dvojnasobek :)

@Barbora:
To je hodně individuální. Může a nemusí tě pustit. Záleží na koho narazíš. Spíš ale bude jen prudit, pokud vůbec. Jeden den není zase tolik.

B

Dobrý večer, chcela by som sa Vás opýtať, či bude problém ak som ostala v USA 91 dní, čo je jeden deň nelegálne kedže mám ESTU…budúci týžden sa tam chceme vrátiť, ale nie sme si istý či nás pustia…nemáte niekto skúsenosti.?? Ďakujem

@Saša:

350 baků je dost. Já za přebukování letenky u BA platila jen 100,-. Prodlužovala jsem si pobyt o 12 týdnů. Jen jsem zavolala na US pobočku BA, domluvila se na novém termínu odletu a v den odletu jsem místo k odbavení šla nejprve na přepážku zaplatit poplatek a vyzvednout novou letenku.

Letím na Floridu za s vím otcem,který tam už žije 13 let,letím poprvé a nějako jsme při koupě letenky zapomněly na 90 dní a koupil letenku na 92 dní….Tak jsem řešily přebookovaní a asi po hodině hovoru musel otec zaplatit celkem velikou částku 350 dolarů…za tři dny odletu dříve….takové problémy kvůli dvou dnům..ale aspoň jsme pro příště chytřejší…:-)

B

@Dominik:

Saša mluví o 90ti dnech, tedy o ESTA a na tu žádné I-94 není, to je na vízum. Na ESTA bylo I-94W, ale to je od léta 2010 zrušeno. Letecké společnosti totiž imigračnímu dávají seznamy pasažérů.
A o jakém prodlužování pobytu při žádosti o B1/2 mluvíš? B2 platí na max půl roku pobytu (ESTA 90 dní), prodloužit jde až o další půlrok, ale pouze v předem daných a vyjimečných případech, poplatek za žádost (ať už ji schválí nebo ne) je 280,-USD.

Děkuji za Info, už mám přebukováno…:-)

D

@Saša:

Pri vstupu do USA by nemel byt problem. V pripade, ze by nekdo resil to prekroceni o 2 dny, je nejjednodussi vysvetlit urednikovi, ze jsi koupil pro tebe v te chvili nejlevnejsi a nejvyhodnejsi moznou letenku s moznosti prebookovani. Jelikoz nemas jeste uplne jasno o tom, jak dlouho se v USA zdrzis, nechavas si termin navratu otevreny a letenku prebookujes az podle aktualni potreby.
Problem nastane ve chvili, kdy skutecne odletis po 92 dnech, protoze tato informace se rozhodne objevi v systemu a u ni cerveny vykricnik. Pri pristi ceste, nebo pri nove zadosti o ESTA, to muze s velkou pravdepodobnosti znamenat stopku. Pokud pri odletu neodevzdas pracovnikovi letecke spolecnosti I-94, nemusi byt datum odletu v systemu vubec uvedeno, ale bude tam potom chybet a pri kazde dalsi zadosti o ESTA budes zamitnut a pozvan k pohovoru na ambasadu, kde to budes muset vysvetlit. A je jen na konzulovi, jestli si da tu praci a dohleda podle seznamu pasazeru tve datum odletu v databazi. Udelat to muze, ale taky nemusi samozrejme. Na druhe strane, pokud by pripustil, ze ses OK a tvuj I-94 se proste jen nekde “zatoulal” a vydal ti klasicke turisticke vizum, je to rozhodne lepsi, nez cestovat na ESTA. Uz jsem dokonce slysel o pripadech, kdy to lide delali zamerne, na ambasade dolozili zpetne letenky a dusovali se, ze I-94 radne odevzdali jen proto, aby ziskali B-1, B-2 a mohli si tak dalsi pobyt v USA dovolit prodlouzit az na 182 dnu.

B

@Saša:

Může to být problém. Jak velký se dovíš, až se to bude řešit. Třeba přihmouří oko (pochybuji), možná tě požádají o přebukování letu na dříve (doufej), ale také tě můžou poslat rovnou domů.

než je tam povolené tam být

Myslíte si že bude veliký problém když poletím domu o dva dny později než je povolené tam b

To Saša: 90 dnů se počítá od 1. dne, kdy vstoupíš na území USA až do posledního dne, kdy toto území opustíš. Tzn., že i přílet a odlet.

Ahoj počítá se i do těch 90 dnu i přílet a odlet?protože mám letenku koupenou,ale vyhází mi to na 92 dní i s příletem a odletem…děkuji za info

@Elis:
1. Když tě chytí, budeš označena za ilegála, zatčena, souzena, odsouzena, uvězněna, vyhoštěna.
2. Když tě nechytí, tak budeš mít pravděpodobně příště problémy se vstupem. Nejspíš se podíváš jen na letiště a alou domů.
3. Až budeš někdy v budoucnu žádat o ESTA (ať už proběhl bod 2. nebo ne), tak ti jí nejspíš zamítnou a budeš muset žádat o vízum na ambasádě. A tam tě asi podusí a buď ti ho dají nebo zamítnou. Když ti ho dají, tak tě pak ještě vydusí na letišti imigrační a buď tě pustí nebo pošle domů.

Takže si rozmysli, jestli ti to překročení za to stojí. Pokud by jsi ráda ještě někdy jela do USA, tak si to zbytečně nekomplikuj.

Ahoj, měla bych jednu otázku, pokud tedy překročím dobu pobytu na Estě o dva měsíce, tak se zpět do USA nemohu vrátit po dobu tří let? A později kdybych si zažádala o povolení o Estu nebo o vízum, tak mi ho znovu dají?