Komentáře k článku Musím vyplňovat formulář ESTA, když přes USA jen projíždím?

ÿph揠 if (!empty($postid)) {echo "↩️ " . get_the_title($postid) . "
";} if (empty($postid)) {echo "💬 Zobrazuje se 500 posledních komentářů, nejnovější jsou nahoře.";} if (($commentstotal>0)&& ($commentstotal<=500)) {echo "💬 Celkem " . $commentstotal . " komentářů, nejnovější jsou nahoře.";} if ($commentstotal>500) {echo "💬 Celkem " . $commentstotal . " komentářů, zobrazuje se posledních 500. Nejnovější jsou nahoře.";} ?>
F

@petra:
Na přestup stačí ESTA.
Kufr si budete “přehazovat” sami. Po imigračním ho vyzvednete a předáte k dalšímu letu. Odbavení už není.
https://youtu.be/WHt2xnXk8AI?t=220
https://youtu.be/pd5wIVuM8E4?t=371

v únoru chceme letět do mexika. Přestup v Dallasu. Stačí vyplnit ESA?nebo je nutné mít vízum? Ještě bych chtěla vědět, jestli nemáte náhodou zkušenost s odbavením zavazadla. Je nutné odbavené zavazadlo při přestupu vyzvednout a opětovně projít kontrolou? na přesup máme 2 hodiny.
Moc děkuji za odpověď.

F

@Petr Gigiano:
Jak jsi letěl do Mexika? Také s přestupem v USA?
Nejspíš budeš muset najít jiný let s přestupem mimo USA.

P

@Petr: ahoj Petře
Byla mě zamítnutá esta co dělat.. nacházím se druhým měsícem v Mexiku a můj let je přes NY do Barcelony .. děkuji

Z

Ahoj, díky moc za užitečné informace

F

@Kateřina:
Stačí ti jedna ESTA. Ono jich ani víc mít nemůžeš, jak si uděláš novou, stará přestane platit.

K

Dobrý den, v létě letím na 14 dní do USA a zařídila jsem si tedy ESTU. Po pobytu ve Spojených státech pokračuji do Kostariky, kde budu cca měsíc a vracím se přes USA znovu zpátky do Česka. Je nutné si zařizovat ještě jednu ESTU, kde uvedu, že USA je jen přestupní země? V původní ESTĚ jsem uvedla u této otázky ne (budu tam na nějaký čas, až potom letím dál). Do lhůty 90 dnů se vejdu, ale nejsem si jistá, jestli mi ta původní takhle na přestup projde… Děkuji

F

@Marie:
U přestupu s imigračkou je lepší delší čas. Koukal bych po něčem, kde jsou aspoň 2h, ale raději víc. Ve frontě na imigračku se někdy stojí i přes hodinu. Radši pak znuděně lelkovat po letišti před dalším letem, než být ve stresu, že to nestihnu. Bráchu pokaždé poslali na secondary, naštěstí jsme ale vždy na daném letišti končili, takže nás netlačil čas. Pokud bychom letěli dál, tak by asi nervozita pracovala.

@FRanta: Děkuji za názor, letenky jsem zatím nekoupila přesně z tohohle důvodu, že máme strach že je to málo času.

F

@Marie:
Jak píše Jb, tohle je hodně rizikové.
NY by mohl vyjít, pokud vše půjde hodně dobře. V Houstonu by to stačilo tak na samotný přestup, imigračka a kufry to ale prodlouží.

Něco podobného řeší Pavlina. U letenek prostě nejde koukat jen na vhodný termín dobrou cenu. Ty přestupy je třeba mít ošéfované předem. Pokud to nestihnete (a v tom Houstonu je to dost reálné), tak vás možná bezplatně (pokud usoudí, že to není vaše vina) dají do dalšího volného letu, pokud ne, tak se vám dovča prodraží.

@Marie: tak tohle bych neriskoval. V nyc bude nejen imigracka ale take dalsi security a mozna jeste prejezd na jiny terminal tak tech 1:45 je dost malo. V tom Houstonu 1:25 je nerealne. To je ale jen muj nazor treba ho nekdo vyvrati.

Dobrý den, chystáme se na dovolenou do Chile a nejlevnější letenky jsou přes Ameriku. Jsou to lety z Vídeň – New york – Houston – Santiago de Chile. Zpátky je to pak stejný. Zajímalo by nás, jak moc času je potřeba na přestup v new yorku. Podle letenky tam budem mít čas 1:45. Dá se za ten čas stihnout imigrační i v klidu vyzvednout kufr a zase odevzdat? A když imigrační projdem v New Yorku, kufry už pak v Houstonu přeloží automaticky a vyzvednem si je až v Chile? Zpátky z Chile pak je první zastávka v Houstonu a tam je na přestup jen 1:25, dá se to pak stihnout i za tenhle čas? Děkuji

F

@Honza:
Tranzit.

Ahoj,
cestuji do Mexika. Cestou tam budu trávit cca 13hodin přes noc v hotelu v Atlantě. Cestou zpět mám 24hodinovou návštěvu NY. Co mám vyplnit v ESTA? Tranzit a cílovou destinaci v Mexiku, nebo pobyt v USA? Moc děkuji :)

F

@Marcela:
1) Uvedl bych adresu trvalého bydliště. V Irsku jsi asi “dočasně” za prací. Nejspíš použiješ slovenský pas, tak bude lepší slovenská adresa.
2) Aktualizace nebude potřeba. Imigrační se zeptá, pokud ho něco bude zajímat.
3) V žádosti o ESTA je otázka, zda ti někdy zamítli žádost o vízum. Kladná odpověď může (ale není to automatické) znamenat zamítnutí ESTA a nutnost žádat o vízum. Mají na tebe určitě i jiné údaje než jméno a adresu. Ale je na tobě, jak odpovíš.

Mimo pořadí. Pokud je dcera ještě neplnoletá, tak doporučuji mít s sebou souhlas otce, že o cestě dcery ví a souhlasí s ní.

M

Ahojte, mam netradicnu otazku.

Zijem dlhodobo v zahranici,konkretne v Irsku. Idem so svojou dcerou a dalsou slovenskou rodinkou do Mexika a  tranzit mam cez Usa, cez Houston a naspat cez Newark. Mam vyplnit Estu slovensku a udat miesto pobytu Irsko,alebo Slovensko? Som z toho zmatena. Vopred vdaka. Otazka cislo dva: V buducom roku v juli planujeme s manzelom dva tyzdne v USA na vlastnu past. Je potreba ESTU aktualizovat, ze sa uz nejedna o tranzit? Otazka cislo 3: V minulosti som ziadala,este ako slobodna( ine priezivisko, ina adresa) o vizum a bolo mi zamietnute, odvolanie som nedala. Myslite,ze s tym bude problem, ked je to len tranzit?

F

@Robert:
Koukni do Návod jak vyplnit formulář ESTA pro vstup do USA bez víza, v diskusi tam najdeš návod.

R

Dobrý den, při vyplňování žádosti o ESTu jsem narazil na problém – v naší obci nemáme názvy ulic a při zadání jména obce do této kolonky mi to hlásí chybu a nepustí mě to dál. Co se s tím dá dělat?

Ahoj,
chci se zeptat na přestup v New Yorku (JFK). Máme letět Praha->Frankfurt->New York-> Cancún (Mexico). V NY máme být dopoledne a letí nám to do Cancúnu, až druhý den dopoledne. Je možná prohlídka New Yorku? Pokud ano, co k tomu potřebuji? A jak je to s kufry? Můžeme se odbavit (zbavit kufrů) hned po tom co si je tam po příletu vyzvedneme? Nebo jsou tam nějaké úschovny zavazadel?
Při zpáteční cestě (stejná města, opačný směr) si musíme také vyzvednout zavazadlo v NY a znovu ho odbavit?
Děkuji moc

P

Ahoj, jen se chci zeptat, jak probíhají lety z Kanady do USA? Je nějaký pohovor v USA nebo něco jiného? Díky.

T

Ahoj,
chci se zeptat, cestuji v létě na 16 dní z Prahy do USA přes Kanadu. Letenky mám koupené z Frankfurtu do Vancouveru, do USA pojedu vlakem z Vancouveru do Seattlu. K cestě letecky do Kanady potřebuju eTA, to je jasné. V USA budu pak 14 dní a odtud potom z New Yorku letecky do Bruselu a odtud do Prahy. V USA mám v plánu i vnitrostátní přelet Seattle – Chicago.
Budu potřebovat ESTA? Případně je ESTA zjednodušení pro odbavení na nádraží ve Vencouveru?

@Franta: Díky moc

F

@Filip:
Esta platí 2 roky, takže není třeba dělat další.

Ahoj, chci se zeptat, jestli si musím estu vyřizovat na dvakrát, když letím přes USA do jiné země, kde strávím déle, než 90 dní. (Přestup v USA při cestě tam i zpět)

F

@Jan:
Klidně na ní leť, nevadí to.

loni jsem si vyřídil ESTU, kdy jsem v Atlantě přestupoval, tak jsem ve formuláři zadal “tranzit -letím do USA v rámci cesty do jiné země”, nyní ale letím do USA na 2 týdny pobytu, Musím vyřizovat ESTu znovu, když se nejedná jen o tranzit nebo už je ESTA platná na 2 roky pro všechny vstupy ? Díky za odpověď, Jan

F

@Linda:
Do Kanady budete potřebovat vyřídit eTA.
ESTA na cestu do USA po zemi nebude potřeba, vše se vyřídí na hraničním přechodu.
Na to USA budete mít nejspíš těch 90 dní, někdo tu ale kdysi psal, že mu dali 6 měsíců jako na klasické vízum. Zda je potřeba při pozemním vstupu doklad (letenka, lodní lístek) o následné cestě pryč nevím, ale myslím, že ne. Měli byste dostat útržek z formuláře I-94W a ten odevzdat při odjezdu z USA.
Auto, to by mohl být zádrhel. Netuším, jak to je v Kanadě, ale tipuji, že podobně jako v USA. Tam jako turista sice auto koupit můžeš, ale už ho nepřihlásíš, ani nepojistíš, protože nemáš trvalou adresu v USA. Takže s tím autem nemůžeš legálně jezdit. Pokud tohle v Kanadě půjde, tak si budete muset vyřídit nějakou pojistku na ten přejezd USA a asi i na to Mexiko.

Ahoj , mám složitější otázku . chystame se na cca půlroční cestu , se startem v Kanade, Vancouver a přilehlé parky , na cca měsíc až dva , s koupí auta a vším, a pak bychom rádi přejeli USA po západním pobřeží , zase parky, lezení a turistika , až do mexica , odkud bychom leteli domů . tak shaním info , jak to zařídit , co budeme potřebovat , když například nebudeme mít doklad o zpáteční letence atd , pak zda můžeme autem koupeným v Kanade do USA , zda potřebujeme ESTU při pozemním přejezdu a tak , budu vděčná za jakoukoliv odpověd … Díky ,Linda

@Franta: Moc díky za info!

F

@Marek:
Už se to tu někde probíralo, třeba to najdeš.
Imigračka bude v Kanadě, taky to přendavání kufru. Do USA už to poletí, jako domestic. Do Kanady je třeba eTA, obdoba ESTA.

Kdybys to letěl přes USA, tak imigračka a přendavání kufru bude na první americkém letišti.

Při zpáteční cestě přes SF by měl kufr letět rovnou a neměl bys ho přendavat. Pro jistotu se zeptej na letišti při odbavení. Nejsem si jistý, jak je to s lety z Hawaie. Já to letěl jen jako domestic, Oakland a zpět. Také počítej, že na Hawaii jsou před odletem dvě kontroly kufrů, nejprve “zemědělská” (agricultural inspectors) jestli neodvážíš něco, co nesmíš, a pak ta klasická po check-inu před cestou kufru do letadla. Bez visačky ze zemědělské, neprojdeš tu klasickou, respektive check-in.

@Marek: Ještě doplním, že je to trasa PRG-FRANKFURT-VANCOUVER-HONOLULU. Zpět se letí přes San Francisko, takže předpokládám, že již kufry budu řešit až v Praze při zpáteční cestě?

Ahoj, mám dotaz. Když budu mít letenku přes Kanadu, tak na imigrační kontrolu půjdu v Kanadě nebo až v USA – konečná destinace Honolulu? Potřebuji nějaká víza, když v Kanadě jen přestupuji? Připadně, když bych letěl přes USA a pokračoval na Honolulu, musím kufry také vyzvednout a znovu odbavit?

Díky za info.

F

@Michal T.:
ESTA stačí. Cestou zpět na letiště počítejte zase s kontrolou před vstupem do celního prostoru, tak si to dobře naplánujte.

M

Dobrý den, letíme přes Atlantu do Belize city, v Atlantě máme 15 hodin přes noc, tudíž chceme přespat v hotelu u letiště. Bude nám taky stačit vyplněná Esta za 14 dolarů, nebo budeme muset ještě něco platit při opuštění letiště? Vízum snad na jednu noc nepotřebujeme ne? Děkuji moc za odpověď. Michal

Dekuju

F

@Zdenka:
“Překročila jsem pobyt, asi mám zákaz.” Asi nebo určitě? Překročení do půl roku je problém, ale hodně záleží na době a důvodu překročení. Může to znamenat zákaz a nemusí, vše záleží na imigračním a tom, jak to vysvětlíš při případném dalším vstupu. Za překročení nad půl roku je zákaz na 3 roky a nad jeden rok je to na 10 let.
V každém případě to máš v záznamu, takže to při vstupu do USA imigrační uvidí. USA a Kanada si mezi sebou předávají určité informace, takže je možné, že to budou vědět i na kanadské straně. Ale předpokládám, že se jen budou více ptát, aby se ujistili, že u nich nezůstaneš nebo přes ně nechceš do USA, odkud by tě k nim nejspíš vrátili.

Avatar uživatele

@Zdenka: Do USA vás nepustí, se vstupem do Kanady by neměl být problém, pokud tam nechcete pracovat načerno.

pustej mne prez hranice v kanade_
:

Dekuju ya odpovied…..ne ja jsem tam chtela s pritelem na dovolenou na neagari. na 7 dni

Avatar uživatele

@Zdenka: Také vás zdravím, pokud chcete v Kanadě pracovat načerno (a pobývat tam nelegálně), tak se ani nesnažte tam letět.

Zdravim vas.
Prosim vas ,chtela jsem letet do kanadi ale pred tim jsem prekrocila pobit v usa asi mam zakaz. Pustej mne do kanadi???
Dekuji …

Avatar uživatele

@Zuza: Ahoj Zuzko,
můžeš samozřejmě počkat na letišti. Osobně bych ti však doporučil alespoň krátkou prohlídku města.

Případně si můžeš zaplatit vstup do salónku, cena se pohybuje v rozmezí 35-50 dolarů. V salonku se můžeš najít, napít, osprchovat, odpočinout si atd.

@Zuza:
Čekat cca 24h na letišti? To bude zábava.
Není lepší si zaplatil něco levného a jít se projít nebo rozplácnout na pláž? Osobně bych nechtěl, aby vedle mě cestou do Ekvadoru seděl někdo, kdo dva dny vynechal koupelnu. Co vím, tak na letišti v Miami “veřejné” sprchy nemají, snad jen v nějakém VIP salónku nebo Loungi. Navíc si asi budeš hlídat kufr/bágl (pokud ho nedáš rovnou na transit), takže budeš nevyspalá. Na Ečku, kde je letištní hotel, by měla být úschovna, ale přes noc je zavřená.
Letiště je otevřené 24h, ale většina terminálů přes noc zavírá, takže budeš muset čekat asi v odbavovací hale nebo možná na Ačku, kde jsou non-stop restaurace.
Wifi je prvních 30 min zdarma, pak se platí.
Pak dej vědět, jak jsi dopadla, třeba se to někomu taky hodí.

Zdravim,
letim do Ekvadoru s prestupem v Miami, kde cekam na dalsi let kolem 24h. Pri check in jsem narazila na povinne pole s adresou hotelu v Miami. Musim si teda zarezervovat hotel, nebo mohu pockat v prostorach letiste? Odletam za 2 dny:(
Diky za odpoved ci radu

Avatar uživatele

@Marketa: Ahoj Markéto, to je zajímavé, že Ti nepovolili ESTA na tranzit. Nepobývala jsi v USA nelegálně / nezamítli ti někdy vízum / nebyla jsi trestaná… nebo nemáš tušení, proč ti ESTA zamítli? Díky

F

@Marketa:
Není to tak, že na tranzit, MUSÍŠ mít jen ESTU. Na tranzit ESTA stačí. Pokud ti ji zamítli, tak musíš požádat o vízum. Mělo by stačit C1, to je hlavně pro posádky letadel a lodí, ale mělo by se dát získat i jen pro normální transit. Jinak B2.

M

Dobrý den, chci se zeptat, chtěla bych letět do Dominikánské Republiky a přestup mám v NY, tedy budu potrebovat jen tranzitni vizum. Zazadala jsem online o ESTU, ale zadast mi nepovolili. Nemate s timto nejake zkusenosti? Čtu tady na webu, ze pokud se jedná o tranzit, musím mít jen ESTU. Dekuji za odpoved

Avatar uživatele

@Petr: Do USA letí až teď koncem března, nicméně pochybuji, že to budou schopní odhalit. Na vašem místě bych se nebál – tím spíš, když budete v USA jen přestupovat.

@Petr Novák: Dobrý den, Petře, můžu vědět, jak dopadl Váš kamarád? Zvládl přestup v USA bez problému? Čeká mě podobný problém… Díky moc za odpověď!

Avatar uživatele

@Jarmila: Dobrý den, ano, na ESTA můžete zvolit tranzitní zemi.

J

Dobrý deň. Cestujem do Miami, prespím na hoteli a na druhý deň odtiaľ vychádzam veľkou výletnou loďou na okružnú cestu po karibských ostrovoch: Jamajka, Kajmanské ostrovy, Mexiko a Bahamy. Potom znovu pristávam v prístave Miami. Odtiaľ ešte v ten istý deň odlietam do Európy. Na Esta vízach môžem dať USA ako tranzitnú krajinu?

F

@Peter:
Zkusit to můžeš, maximálně tě tam nepustí. Pas máš nový nebo starý s razítky z Libie?
Zajímají je hlavně Irák, Sýrie, Írán a Súdán.

Cestujem do Mexika ale pracoval som dva roky v Libyi a esta mi nepovolila tranzit ..letim cez Canadu tam to je ok mozem cestovat odtial autom cez Usa?

Avatar uživatele

@Denisa:
Dobrý den, Deniso, ano. Při mezipřistání v Kanadě je třeba eTA (Electronic Travel Authorization).

Dobrý den. Prosím Vás, letím do USA, ale mezipřistání v Torontu, nevíte někdo, jestli je potřeba mít v Kanadě při mezipřistání tu jejich ETU? Já vůbec nevím, raději se ptám. Děkuji :))

Avatar uživatele

@Michal: Zdravím Michale, zrovna nedávno jsem se o této problematice bavil s kamarádem, který je v podobné situaci. Říkal, že když vycestujete na dva různé pasy, tak to nejsou schopní odhalit.

Dobrý den. chci přestupovat v Atlantě, ale byl jsem v roce 2014 v Íránu. Projde mi ESTA žádost (na jiný pas) nebo to nějak poznají a bude tedy nutné vyřídit vízum? Jsou schopni zjistit, že někdo byl v Íránu?

@Petr Novák: Gracias!

Avatar uživatele

@Lída: Ahoj Lído, pokud jsi nepřekročila pobyt v USA, nepobývala tam nelegálně, nebyla jsi trestaná nebo nepředstavuješ pro USA nějakou bezpečnostní hrozbu, tak je ESTA jen formalita. Pokud chceš mít 100% jistotu, udělej si nejdřív ESTA a pak kup letenku, ale podle mne to bude bez problémů.

Ahoj, plánuju let z Mexika do Buenos Aires a nejlevnější verze je přes Atlantu a Miami. Je vyřízení ESTy pouze formalita a je jasné, že ji dostanu? Nebo bych si měla první pořešit ESTU a potom až případně letenky? Dík za odpověď

F

@Petr:
Je to pro každý stát (Kanada, USA) jiné. Musíš si udělat i ESTA, ta je třeba i na transit.

Ahoj :)
Udělal jsem si elektronické cestovní povolení do Kanady ( tam to označují jako eTA), kdy jsem, jako už po několikáté, předpokládal přímý let z Evropy tam. Nakonec tentokrát nečekaně možná poletím transitem přes USA. Budou tu kanadskou eTA akceptovat stejně jako jejich ESTu? Je to nějak propojené, nebo bude nutné udělat prakticky to samé zvlášť znova i pro USA ?
Díky :)

@Lucie: Ahoj, pustili vás na tom letišti ven? :) Řeším teď stejný problém :)

F

@Tomáš:
Zeptej se na ambasádě, MZV by mělo vědět, co a jak. Případně se zeptej cbp.gov

T

Ahoj, mám dotaz, četl jsem podobný ale bez odpovědi. Jsme v Peru a ukradli mi můj pas s chipem a na ambasade mi vydají pouze bez chipu, musím měnit ESTU? Máme již dávno koupené letenky s přestupek v USA. Co dělat? Děkuji moc za odpověď.

Avatar uživatele

Dobrý den Lucie, pakliže budete mít schválenou registraci ESTA, tak to možné je.

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, letíme do Brazílie a přestup máme v Atlantě, kde budeme mít celkem dost času, je možné vyjít z letiště a mrknout se do města, i přesto že budeme mít jen tranzitní vízum (Esta)? Vím, že jste už odpovídal asi na podobný dotaz Imíkovi, ale chci se ujistit, jestli je to možné.
Děkuji

Dobrý den,
podle odpovědi na poslední otázku, také od Jany, pravděpodobně ESTA znovu vyplňovat nemusím, ale radši se ujistím. V březnu jsem letěla do USA. Nyní jedu do Kanady a USA je pouze tranzitní zemí. Dočetla jsem se, že ESTA je nutné aktualizovat, pokud se odpověď na nějakou otázku změní z ANO na NE a naopak. Já mám u otázky, zda je USA pouze tranzitní zemí, odpověď ne. Nyní ale je. Boužel tato informace nejde změnit, pokud už je ESTA odeslaná a schválená. Lze změnit pouze e-mail a adresa v USA (která nyní bude pouze 2 hodiny na letišti v New Yorku). Doufám, že tedy nemusím ESTA vyplnit znovu. Asi to moc řeším. Děkuji za odpověď.

F

Nemusíš.

Letím z Londýna do Calgary (mezipřistání v Dalasu), Estu mam schválenou z minulého roku, cestovali jsme z Kanady do Aljašky. Vím, že esta platí dva roky, ale nemusím něco aktualizovat? Moc děkuju za odpověď..

Avatar uživatele

Nevadí. :-)

dík. zapoměla jsem ale napsat,že následný let je do Guatemalay a ne jinam do USA. to taky neva?

Avatar uživatele

Ahoj, určitě můžeš… a v Atlantě je třeba Muzeum Coca Coly :-)

ahoj,
mám přílet do Atlanty v 15.00 a následný odlet až druhý den dopoledne. chci se zeptat,jestli můžu vypadnout z letiště a přespat ve městě. dík

F

To je dost času. V Atlantě jezdí pod terminály vláček, tak snad něco stihneš. Taky už jsem se svezl.
https://www.youtube.com/watch?v=CsOu48IOp8Y

Chtěl bych se zeptat,jestli mě bude stačit na přestup v Atlantě 2.45 hod až poletím z Mexika.Asi si toho na letišti moc neprohlídnu co když budu muset na všechny ty odbavení.

@Lukas: no, ESTU potrebujes na vstup do USA a to je uplne jedno zda po sousi,vzduchem a nebo lodi. tvuj dotaz zavani nelegalnim prechodem hranic…..dostanes se autem z Canady….:) ze by te prevezli za 10 tisic $$$ a potom uz pokracovani v USA …a pri odletu pokud tomu neni jak pisi budes mit problem…nebudou tve otisky v systemu pri odletu a budou se ptat jak ses dostal do USA……..

F

@Martin Kováčik:
V NY si kufry vyzvedneš po imigračce, projdeš celnicí a zase je odevzdáš k dalšímu letu.
https://chcidoameriky.cz/jak-probiha-odbaveni-na-letisti-a-let-do-usa#comment-23071

M

Ahoj,letím do Baltimoru s prestupom v NY.Ako je to s batožinou?Vyzdvihnem si ju až v Baltimore alebo si ju musím zobrať v NY?

Dobrý den,

letím z České republiky do Kanady jako přestupní letiště mám JFK (New York USA) vím, že musím mít ESTA a v ní napsáno tranzit. V Kanadě chci půl roku pracovat a pak jet do USA na výlet. Od kdy se mi začne počítat 90 dnů?(nebude to od toho příletu na JFK?) a mám vyplnit znovu estu když pojedu do USA na výlet, ze kterého se opět vrátím do Kanady protože pro mě USA už nebude jen Tranzit, ale cílová země (je možné, že poletím takže estu budu určitě potřebovat)

Děkuji moc za odpověď

F

@Denisa:
Pokud se do USA dostaneš, tak musíš mít logicky ESTA nebo vízum. Další lety v rámci USA jsou vnitrostátní, tedy neprocházíš imigrační kontrolou. Do pasu se samozřejmě, kvůli identifikaci, pracovníci CBP podívají, ale není důvod k panice.
Pokud mluvíš o situaci, že jsi v USA po povoleném termínu pobytu, tak už porušuješ zákony USA. Platí to, co v prvém případě. Ale pokud si všimnou, že jsi přetáhla pobyt, tak následuje zadržení, obvinění, odsouzení, uvěznění a vyhoštění.

Dobrý den,

mám podobný problém jako Lukáš(poslední komentář) Trochu se bojím, když nebudu mít Estu, aby mi na letišti nedělali nějaké problémy…Takže při vnitrostátních letech nejsou imigrační kontroly?Nezjistí to třeba při pasové kontrole, že nemám Estu, tím pádem povolení?

Ahoj Lukáši, pro vnitrostátní lety v rámci USA ESTA není potřeba. Když to přirovnám, tak v tu chvíli budeš jako kterýkoliv Američan na palubě.

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli potřebuji ESTU i na vnitrostátní lety např z NY do LA.Momentálně jsem v Kanadě a do USA se dostanu autem na to prý ESTU nepotřebuji ale pak plánuji přelet v rámci USA a zpět do Kanady se budu vracet opět autem.Děkuji za odpověď

Dobry den, chci se zeptat. Mam biometricky pas ale chip nejde nacist bude vadny. Potrebuju cestovat do Brazilie pres NY. Chci se zeptat zda me pusti v USA prestoupit na letadlo jestli se jim nepodari nacist udaje s cipu? Novy pas si uz nestihnu udelat. Prosim o radu pripadne jak dlouho trva vyrizeni viz?

Ahoj,
letim do Mexica a pak chci na par tydnu do Usa a zpet do Mexica.Kde vezme ten zeleny formular?Je nutny pri vstupu z Mexica?

Stránky US ambasády Praha

Pro turisty je transit možný jen s ESTA, turistickým B2 nebo transitním C1
Poznámka: Upozorňujeme, že cestujícím, kteří hodlají tranzitně cestovat přes Spojené státy a kteří mají jiné americké vízum než B1/B2 nebo C-1, nedovolí imigrační úředníci tranzit a mohou být vráceni na své vlastní náklady do své země. (Asi bude opruz, ale domů se dostaneš)

Stránky Bureau of Consular Affairs
https://travel.state.gov/visa/temp/types/types_4383.html

@Veronika:

Estu obejít nelze. Se starým pasem je potřeba mít vyřízené vízum. Smůla. Chtělo to lépe plánovat.

V

Ahoj, odlítáme koncem listopadu na dovolenou do Mexika. Cestou tam je to bez problémů, ale při cestě zpět přestupujeme v Atlantě. Problém je v tom, že mám pas z roku 2005 a momentálně jsem ve Francii a vracím se do CR až 5dní před odletem… Nevíte jak je možné obejít ESTu, protože mi nelze vyřídit kvůli staršímu pasu…? Děkuju

ESTA se dá i editovat

Avatar uživatele

Samozřejmě se nic neděje a ESTU je možné vyplnit znova. :-)

Dobrý den.vyplnovala jsem ESTU,a nemela jsem jeste vse vyplnené a zmackla jsem enter a tak se mi blbcovi stalo ze mi systém ukazal č.uctu a že ceka na zaplacení.jenze tam nemam samozrejme vyplneno vse co mam.chci tedy zacit znovu vyplnit estu poradne.neni to problém ze tu predchozí nezaplatim samozrejme kdyz neni cela.volala jsem tam na info ale nemuzu se dovolat.diky za radu

Avatar uživatele

Ahoj, ano bude. :)

Ahoj
jedu v srpnu do Mexika. Cestu tam mam prestup v londyne. Zpatecni prestup je ale uz pres Ameriku. Bude stacit jen ESTA, i kdyz priletam po 5 tydnech stravenych v mexiku ? (doufam ze ano :)) )

Diky J.

Avatar uživatele

Ahoj Lenko,
alkohol bys v kufru vézt neměla, kdyby tě náááhodou někdo na letišti v USA kontroloval, mohl by ti ten alkohol zabavit.

Stejně tak bys měla nechat proclít každou věc, pokud její cena přesáhla (v přepočtu) 22 euro.

Ahoj Peťo,
prosimtě, je mi 17, v červnu letím do Washingtonu DC. Chtěla bych se zeptat, jestli můžu v kufru vézt alkohol – např. pivo nebo domácí malinovici, myslíš, že to bude problém? potom když si v USA nakoupím oblečení, knihy, musím to na letišti nechat proclít? je možné si dovézt jen věci v určité hodnotě? díky moc za odpověď!

Ahoj Bohdano,
platnost ESTY jsou dva roky a znovu o ní musíš požádat jen tehdy, pokud sis mezitím pořídila nový cestovní pas, nebo pokud se změnil některý z údajů, jež si na ESTĚ vyplňovala (např. sis změnila jméno apod.).

B

Dobrý den, vloni jsme s manželem zažádali o Estu, dostali povolení a v pohodě navštívili Státy. Letos se tam chystáme znovu a není nám jasné, zda se musí nějak aktualizovat nebo co?? Letíme za 3 týdny a teď nás tím známí docela zaskočili, mysleli jsme si, že si 2 roky nemusíme dělat starosti!?! Navíc samozřejmě nemáme nikde napsané ty loňské čís.kódy, které jsme dostali při podání žádostí. Začínám mít obavy… :-(( Máte s tím někdo zkušenost?

Avatar uživatele

Hezký den,
v případě, že stávající cesta do USA má stejný účel jako ta, kvůli které bylo vystavěné vízum, formulář není potřeba vyplňovat.

Ale např. na turistické vízum nelze nyní letět za účelem obchodu apod.

K

Dobrý den,

je nutné vyplňovat formulář i v případě, že již vlastním vízum?