Los Angeles: Město andělů, filmu a celebrit

Když se řekne Los Angeles, vybaví se většině z vás zejména Hollywood, chodník slávy s hvězdami dnes už i vyhaslých celebrit, tisíce herců, hereček a modelek čekajících na svoji příležitost… a to je asi tak všechno. Jenže Los Angeles je přesně takový, světové centrum zábavního průmyslu, kde s téměř stoprocentní jistotou potkáte za den alespoň jeden filmový štáb.

Los Angeles, známé i pod přezdívkou Město andělů, je s 18 miliony obyvateli druhé největší město v USA a leží v jižní Kalifornii. Obklopené je horami, rozhlehlými údolími, pouští, lesy i Tichým oceánem. Na své si tak přijde téměř každý.

Los Angeles: Město andělů, filmu a celebrit | © roger4336

Slunečná Kalifornie, multikulturní Los Angeles

Velký rozmach zažilo Los Angeles až v roce 1876, kdy byla dokončena transkontinentální železnice. Do města se tak postupně začali zbíhat nejen Američani ze Středozápadu, ale postupně i Mexičani, Číňani, Íránci, Vietnamci, Kambodžané… a vlastně téměř všichni, na něž si vzpomenete. Dnes je tak Los Angeles opravdu multikulturním městem, ve kterém žije největší populace Mexičanů mimo Mexiko.

Láká je zejména příhodné klima, neboť v Los Angeles je krásně téměř po celý rok. To, že léta jsou slunečná a horká je samozřejmé, méně obvyklé však je, že se můžete na některou z blízkých, krásných pláží vypravit třeba uprostřed ledna.

Co v Los Angeles?

Zábavu v Los Angeles najdou především milovníci filmů a celebrit. Jak jinak. Mohou si zaplatit vyhlídkovou jízdu autobusem po honosných obydlích světoznámých celebrit. Vypravit se můžete i na exkurzi do filmových ateliérů, kde se natáčejí nejen světoznámé pecky známé z pláten kin, ale i populární americké seriály.

Až vás celebrity omrzí, vydejte se do Griffith Parku. Jedná se o druhý největší městský park v USA, který dříve sloužil jako pštrosí farma. Kromě pikniku a pěší turistiky se nabízí i výšlap na Mulholland Drive, odkud je překrásný výhled na Los Angeles. (Ano, je to ten, který vídáme ve filmech.)

Diskuze k článku (7 komentářů)

adéla timonová (2)
31.3.2011
15:28

los angeles nabízí ještě jednu pozoruhodnost menuje se to universal studios jsou to prostě takové běžné atrakce ale mají 1 vylepšení všude dokola těch atrakcí se promítá film např.kingkong

Odpovědět
radka (1)
18.10.2011
10:13

jak dlouho trva let do nujorku

Odpovědět
Petra (2)
13.9.2012
21:32

Zdravím ve spolek,

nemáte někdo dobrý typ na ubytování v LA? Něco levného, ale relativně dobrého. Prostě jen na přespání na cestách. A to samé v Santa Cruz.

Děkuji Petra

Odpovědět
Karol (1)
14.9.2012
10:34

@Petra: Ahoj Petro, nejlepší je hledat přes server booking.com. Plánovali jsme cestu po USA, většinou v Motelu, ale zrovna v LA je dobré si vybrat přes tyto stránky :)
Karol.

Odpovědět
Petra (2)
14.9.2012
23:30

Děkuji Karol,

vypadá to zajímavě. Dokonce si člověk může zadat, kolik chce platit a ono mu to najde hotel za tu cenu. Pokud se nezadá moc málo.

Odpovědět
War3z (1)
18.1.2014
17:18

@Petra: stanovačka je tam docela hodně kempů na stanování a je to asi nejlevněší způsob přespání

Odpovědět
Denis (12)
18.5.2014
18:52

Ahoj, jak je to s Warner Brothers studio? Co tam muzu videt a stoji to za ty penize?
Koukal jsem na net a prislo mi, ze celkem nic nevidim. Teda spis ze vsechno vidim jakoby z venku. Ze tady se nataci tohle, tamhle se nataci zase tamto. Dovnitr se nepodivam mezi kulisy ne?

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.