Los Angeles: Město andělů, filmu a celebrit

Když se řekne Los Angeles, vybaví se většině z vás zejména Hollywood, chodník slávy s hvězdami dnes už i vyhaslých celebrit, tisíce herců, hereček a modelek čekajících na svoji příležitost… a to je asi tak všechno. Jenže Los Angeles je přesně takový, světové centrum zábavního průmyslu, kde s téměř stoprocentní jistotou potkáte za den alespoň jeden filmový štáb.

Los Angeles, známé i pod přezdívkou Město andělů, je s 18 miliony obyvateli druhé největší město v USA a leží v jižní Kalifornii. Obklopené je horami, rozhlehlými údolími, pouští, lesy i Tichým oceánem. Na své si tak přijde téměř každý.

Los Angeles: Město andělů, filmu a celebrit | © roger4336

Slunečná Kalifornie, multikulturní Los Angeles

Velký rozmach zažilo Los Angeles až v roce 1876, kdy byla dokončena transkontinentální železnice. Do města se tak postupně začali zbíhat nejen Američani ze Středozápadu, ale postupně i Mexičani, Číňani, Íránci, Vietnamci, Kambodžané… a vlastně téměř všichni, na něž si vzpomenete. Dnes je tak Los Angeles opravdu multikulturním městem, ve kterém žije největší populace Mexičanů mimo Mexiko.

Láká je zejména příhodné klima, neboť v Los Angeles je krásně téměř po celý rok. To, že léta jsou slunečná a horká je samozřejmé, méně obvyklé však je, že se můžete na některou z blízkých, krásných pláží vypravit třeba uprostřed ledna.

Co v Los Angeles?

Zábavu v Los Angeles najdou především milovníci filmů a celebrit. Jak jinak. Mohou si zaplatit vyhlídkovou jízdu autobusem po honosných obydlích světoznámých celebrit. Vypravit se můžete i na exkurzi do filmových ateliérů, kde se natáčejí nejen světoznámé pecky známé z pláten kin, ale i populární americké seriály.

Až vás celebrity omrzí, vydejte se do Griffith Parku. Jedná se o druhý největší městský park v USA, který dříve sloužil jako pštrosí farma. Kromě pikniku a pěší turistiky se nabízí i výšlap na Mulholland Drive, odkud je překrásný výhled na Los Angeles. (Ano, je to ten, který vídáme ve filmech.)

Petr Novák

Diskuze k článku (7 komentářů)

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.