Komentáře k článku Formulář ESTA do USA: Nenechte se nachytat a neplaťte více, než musíte

↩️ Formulář ESTA do USA: Nenechte se nachytat a neplaťte více, než musíte
💬 Celkem 231 komentářů, nejnovější jsou nahoře.

Dobrý den,
dnes jsem naletěl a zaplatil jsem 84USD za vízum na stránce visaesta.cz kde nepřišli mi žádné maily ani potvrzení. Okamžitě jsem psal mail s historkou na vrácení peněz a zrušení. Je nějaká možnost, že takový společnost bude reagovat a vrátí mí peníze?

@David:
Ahoj Davide, jak to nakonec dopadlo? Taky mám ten samý problém, platit to nebudu, v podmínkách je, že tím žádost zanikne a nejsou požadovány storno poplatky, ale jde mi o ty údaje, údajně je zálohují 75 let :/ ..

Avatar uživatele

@Hana:
Opakující se dotaz. Je to tu již několikrát zodpovězeno.
Zkoušej to tak dlouho, až ti to hodí hlášku, zda je údaj opravdu správně a potvrď to.

Mám prosbu. Při vyplňování žádosti ESTA na mne chtějí ulici. Ulici nemáme. Zkouším vyplnit ledacos, ale stále mne to hlásí chybu a nepustí dál. Můžete mi někdo poradit? Děkuji.

Avatar uživatele

@Markéta:
Koukni se na dva příspěvky níže. Najdeš tam mou reakci a i odpověď Janči.

Avatar uživatele

@Janca:

Ahoj Jani, můžu se zeptat, jak jsi to nakonec řešila? Platila ta původní ESTA? Děkuji!

Avatar uživatele

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tím, že jste žádost o ESTA vyplnili na neoficiální stránce, požádali o zrušení a novou žádost vyplnili už na stránkách oficiálních? Uvidí pak v USA na customs, že jste žádali o dvě ESTA?

@Markéta: Nejsem si moc jistý, jestli tyhle “agentury” vůbec dokáží už platnou estu zrušit.

@Katka: Zdravím Katko, můžu se zeptat jak to dopadlo? Jsem teď v podobné situaci, ESTA vyplněna přes https://www.esta.us/czech.html a schválena. Po zjištění, že jsem také naletěla, jsem napsala společnosti mail, že cestu ruším s prosbou o vrácení peněz. Blokace peněz u banky zrušena a na mail mi odpověděli, že žádost zruší. Nicméně na oficiálních stránkách je žádost stále schválena. Tak teď nevím, jestli vyplnit žádost pro jistotu znovu nebo se můžu spolehnout, že bude vše v pořádku… Děkuji!

Avatar uživatele

@David:
Předpokládám, že dokud nezaplatíš, tak nic neudělají. Ze svého 14,-USD dávat jistě nebudou. Já bych to ignoroval a poslal si žádost na oficiální stránce.

Koukám, že je to česká firma a mají tam i kontakt. Tak jim zavolej.

Zdravím,
mám dotaz ohledně https://www.esta-forms.com/.
Vyplnil jsem si registrační formulář ,ale nic jsem nezaplatil ( pač mi na konci vyplňování vyskočila částka 800,-) ,no a přišel mi mail , s textem ” Poplatek uhraďte složení hotovosti na pobočce banky nebo *bankovním převodem.*Poplatek uhraďte *IHNED* ”

Kdo má zkušenosti a poradí, jak to brát vážně? Díky

Bohužel i já v tom lítám
Platba storno již nejde tak čekám zda vrátí či nevrátí
Karma je zdarma

Ještě já mám ještě jeden dotaz
Mluveji na ambasádě někdo česky?
Protože moje mama moc anglicky neovládá ..

@Kuba: dobře děkuju
Takže pak stačí vytisknout rezervaci hotelu a ukázat kdyby to chtěli vidět
Dekuju za radu.

@Simona:
Unknown stačí jak u ubytování tak u osoby. Každopádně se minimálně na adresu může zeptat při imigračce, tak je dobré mít ji připravenou (možná i vytisknuté potvrzení – někdo tu psal, že to po něm chtěli).
Já jsem jendou vyplnil první adresu a podruhé UNKNOWN a ani v jednom případě se mě na to blíž u imigračního neptali. Contact person jsem měl vždy UNKNOWN.

Ne budeme tam jenom 1 den v hotelu jak v NY tak i LA

Mám ještě dotaz
Moje máma taky letí semnou do USA teď vyplnujeme vízum do USA protože nemá občanství a u toho andresy v USA budeme v USA 16 dnů když budeme 2 dny v NY a 2 dny v LA v hotelu a pak jdeme s mámou na plavbu loďi tak jestli musíme dat přesnou adresu hotelu ? My jsme s mámou psali unknown pokud to tak stači protože ještě jsme nerezervovali hoteli a u toho U.S. Point of Contact Information musíme taky uvést kontaktní osobu v USA když ji nemáme? Taky jsme tam psali unknown jestli to tak stačí dekuju

Avatar uživatele

@Jitka:
Infekce nějak zbavuje svéprávnosti? Formulář jsi vyplnila dobrovolně bez nátlaku. Není důvod to rušit. To, že jsi nečetla podmínky a jen to odklikla je tvá chyba. ESTA platí dva roky, tak můžeš cestovat, “až se vyléčíš”.
To, že někde občas vrátí poplatek, není pravidlo. Dělala jsi to jinde než Simona, tak nečekej stejný přístup. Oni na nepozorných lidech vydělávají. Možná to není úplně etické, ale není to nelegální.
Naletěla jsi vlastní chybou, ber to jako životní zkušenost. Příště si (snad) dáš větší pozor, než něco odklikneš nebo podepíšeš.

@Simona:

Tady:

Lze se ještě nějak odkázat na to, že momentálně trpým nějakým infekčním onemocněním a tudíž je ten formulář neplatný?

@Jitka: a kde jste to dělala?

Avatar uživatele

@Jitka:
Asi záleží na operátorovi, který řeší daný mail. Někdo to vrátí, někdo striktně odkáže na podmínky.

@Simona:

Já udělala úplně to stejné a přišlo mi od nich, že mají “a no refund policy. All services are provided “as is”. The customer assumes the responsibility for the purchase, and no refunds will be issued.” ….
Jak je možné, že jenomu takto vyhoví a druhému ne? Je ještě nějaká naděje na vrácení?

Avatar uživatele

@Simona:
Pokud je na ofiko stránce schválená, tak vše proběhlo, jak mělo a Amíci mají i těch 14,-UDS. 4 si strhnout za administrativu a 10 až pokud to schválí. Strhli vše, takže je to v systému a zrušit by se to už nemělo. Já bych se tedy nebál.
Jen tedy nevím, jak na ně platí případné stornování platby onou agenturou. Ale to mají Amíci asi nějak ošéfované a platby nevracejí. A asi ani ta agentura nebude zbytečně provokovat a upozorňovat na sebe.

@Janca: dobrý den,
já mám taky problém jako vy akorát jsem platila 99 dolaru a když jsem požádala od vracení peněz tak mi vracejí jenom 85 prej ze zadost byla schválená a tak nemůžou vrátit a když jsem se koukala na oficiální stránku tam je napsáno zadost schválena takže taky budu sledovat já totiž letim až v listopadu takže nevím bojím bojím

@Franta:
No na oficiální stránce mám ze zadost schválena .
Tak doufám ze je furt platná

Avatar uživatele

@Simona:
Viz má odpověď nad tebou.

Dobrý den,
já jsem taky vyplnovala na blbý stránce https://www.estavisa-org.com. Místo 14 dolaru jsem platila 99 dolaru tak jsem napsala e-mail že mám nějaký zdravotní problémy že jestli by nešlo vrátit peníze oni mi napsali ze mi vracejí 85 dolaru a ze 14 dolaru nelze vrátit protože je zadost odsouhlasena, ale teď nevím jestli ta odsouhlasena zadost do USA furt platí nebo ne
Co myslíte?
Děkuju

Avatar uživatele

@Tomáš:
Koukni na ofiko stránku. Psal jsem to výše.

Avatar uživatele

Ahoj, taky jsme se nachytali na vyšší částku. Nicméně teď řešíme, zda je vízum i tak platné a kde se to tedy dá kontrolovat jak píšeš v příspěvku? :) Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele

@Petra:
To je čistě na tom zprostředkovateli. Projdi si podmínky a třeba tam něco najdeš. Jinak máš peška.

Ahoj, také jsem bohužel vyplnila žádost o ESTU na usaetravel.org. Okamžitě jsem jim psala mail, ale odmítli mi peníze vrátit, je ještě nějaká možnost, jak je z nich mohu dostat? Např. potvrzení, že nemohu odletět ze zdravotních důvodů, atd…Díky

Avatar uživatele

@Ivo:
Jo aha. :-)
Ale i tak se to dá. Pokud nevíš číslo, tak to zjistíš přes své nacionále.
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ -> Zkontrolovat stávající žádost -> Zkontrolovat stav jednotlivé žádosti -> DOHLEDAT JEDNOTLIVOU ŽÁDOST ->
[ – ] NEZNÁM císlo žádosti.
Všechna pole jsou povinná.

Císlo cestovního pasu*
Datum narození*
Príjmení*
Jméno (krestní)*
Státní obcanství*

@Franta:

bohužel na téhle stránce žádné číslo neobdržíš, takže ani nemůžeš zjistit stav ESTY na ofiko stránkách, jsem další mezi idioty kteří naletěli :)

Avatar uživatele

@tralala: Ten poplatek se platí za osobu, takže je to 5× 14 dolarů. Není to ani levnější, ani dražší. Smyslem skupinové žádosti je urychlit vyplňování.

Liší se cena skupinové žádosti pro 5 lidí od jednotlivě provedených?

@Franta:
Zdravim z Floridy!:-) Takže oficiálně potvrzuji, že potvrzení ESTA, kterou jsem dostala a pak následně úspěšně požádala o vrácení peněz, byla stále platná a bez problémů jsem se na ni dostala do USA. Její platnost jsem kontrolovala denně a pořád byla platná, tak jsem prostě jela.

Avatar uživatele

@Janca:
Pokud je ta žádost schválená a dohledatelná na ofiko stránce, tak by měla jít normálně použít. Doporučuji ti ale, ji průběžně kontrolovat. Je to jen má teorie, nikdo z těch, co naletěli a peníze dostali zpět, to tu pak už nenapsal, jestli to prošlo.

Paráda, do půl hodiny mi peníze vrátili. Moc děkuji za všechny rady! Jste skvělí, skvělé stránky a neocenitelné rady. A těch peněz, co jste už lidem ušetřili! Děkuji moc.
Jen mám ještě dotaz – mám si teď vyplnit novou žádost o ESTU a uvést, že jsem už o ESTU žádala, nebo tu, co jsem už obdržela jako schválenou, mohu použít a tak vlastně na oplátku “využít” tu firmu? Děkuji moc předem za odpověď. Janca

Ahoj, taky jsem se napálila…abzaplatila 88 $. Požádala jsem o vrácení a zrušení objednávky, no bojím se, že mi nic nevrátí. J.

Avatar uživatele

@Monika:
Tranzitní se dává, pokud v USA přestupuješ na cestě jinam.

Vyplňuji ESTU a chystám se na konci dubna do USA. Zpátky poletím do Portugalska a až následně do ČR. Mám tam USA napsat jako cílovou zemi nebo jen tranzitní?
Díky!

Avatar uživatele

@Nikol:
Imigrační to má v počítači, ten se tě ptát nebude. Je možné, že se zeptají při check-inu nebo před nástupem do letadla směřujícího do USA. Fotka v mobilu bude stačit.

Ahoj, chystám se poprvé do USA + zároveň to bude můj první let v životě, tak s tím nemám zkušenosti – když tedy projdu na letišti check-inem a v USA imigračním pohovorem, bude po mě někdo ESTU vyžadovat (v tištěné podobě nebo třeba jen na telefonu prostřednictvím fotky) ? Nebo oni sami uvidí (na počítačích), že mám aktivní schválenou ESTU a nebudou ji po mě chtít? Snad ta otázka dává aspoň trochu smysl, moc díky za odpověď. :-) Niky

Avatar uživatele

@Dominika:
To je jedno. Imigrační se zeptá, když ho to bude zajímat.

Avatar uživatele

Ahoj, je mozne si v esta aktualizovat zamestnani? Zadala jsem jako student, ale ted pred dalsi cestou do US uz pracuju. Predem dekuju za odpoved!

Avatar uživatele

@Seeker:
V nápovědě sice je, že správce skupiny, může přidat novou žádost, ale v samotné skupině (koukal jsem do své) jsme to nenašel. Zřejmě to jde do chvíle, než je celá skupina vyřízena a zaplacena.

Takže mu budete muset udělat novou žádost. Stačí samostatnou, je nesmysl to zbytečně platit pro ostatní, když už to mají schváleno.
Nebo můžete dělat, že jste si toho nevšimli a na případný dotaz imigračního to vysvětlit jako omyl. Ale 14,-USD zase není tak moc, aby šetřil na nové žádosti.

Ahoj, udělali jsme chybu ve skupinové žádosti ESTA a všimli si toho až po zaplacení. Nyní máme schváleno, ale bohužel jeden z členů skupiny tam má špatný měsíc narození (místo července tam je červen) – vím, že to nejde změnit a je třeba zažádat o nové ESTA – ale moje otázka zní: mohu přidat do skupiny žádostí nového člena NEBO musím udělat novou skupinu a tudíž zase zaplatit za každého 14 USD? Nebo tu skupinu nechat tak jak je a jen pro toho chybného člena udělat novou samostatnou žádost?

@Franta: Výborně, děkuji.

Avatar uživatele

@Helena:
Napiš důchodce – pensioner/retired.

Dobrý den, prosím o radu ohledně vyplnění ESTA u políčka zaměstnání. Co vyplnit v případě seniora, který byl před důchodem OSVČ? Děkuji.
Bez těchto stránek by plánování cesty do New Yorku bylo mnohem, mnohem těžší. Díky za ně.

Avatar uživatele

@Michal: Ahoj Michale, jsem na tom stejně jako ty. Nemusíš se bát problémů. V případě dotazu stačí vysvětlit, že podnikáš.

Dobrý den chtěl jsem se zeptat. Jedu v březnu do New Yorku a vyplnil jsem před dvěma dny ESTU. Za 10 minut byla schválena a zdálo se mi vše v pořádku. Jenže mi pak začalo vrtat hlavou políčko zaměstnání. Pokud mám zaměstnavatele a nebo pokud jsem měl někdy zaměstnavatele. Podnikám od mých 18ti let a nikdy jsem nebyl nikde zaměstnaný. Tudíž jsem zaškrtl NE. Každopádně jsem nechtěl lhát a psát tam nějaké nesmyly, proto se ptám jestli by to mohl byt problém při vstupu do USA. Případně, jestli by v nouzovém případě pomohlo si vzít výpis z živnostenského rejstříku a popřípadě vizitku moji firmy. Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele

@Ivan:
Jak ti napsali, měl jsi si přečíst jejich podmínky. Pokud jsi to neudělal smůla. Ale i tak si je přečti, třeba tam bude nějaká možnost reklamace. Ale pochybuji, když už ti takhle odpověděli, zřejmě je mají velmo dobře napsané. Vydělávají na lidech, kteří jsou neopatrní.

Jediná pomoc je nevyplňovat hned vše, co je na netu, ale pořádně se dívat, co to je. Všechny oficiální vládní stránky mají koncovku .gov

Dobrý den môže mi niekto pomôct? Zaplatil som 72 dolárov na stránke estavisa SK do par minut po objednaní som im napísal ze chcem peniaze vrátiť .odpisali mi ze mi peniaze nevrátia ze som si mal lepsie prečítať ich podmienky,vie mi niekto pomôct dakujem .

Avatar uživatele

Mám stejnou zkušenost.Vlezl jsem na první stránku co zajišťuje estu.Vyplnil jsem,poslal a nic.Ten večer mi přišla na účet blokace na 89 usd ale schválení nic.V noci přišla sms že mam v emailu doplňující otázky.Byly v angličtině tak jsem jim schválně napsal že žádám komunikaci v českém jazyce,jinak rušim objednávku.A oni to zrušili,peníze vrátily.Pak už stačilo najít tu správnou stránku a stálo mě to 14usd.

Avatar uživatele

Vážení,

teta se bohužel taky nechala nachytat s ESTOU, děkujeme za finty, bude zkoušet vrácení peněz :). Má otázka ale zní – pokud ji peníze vrátí a vyplní ESTU klasickým způsobem – má zadávat, že už o ESTU žádala, nebo ne?

Díky za všechny odpovědi a především za super stránky!

Kristýna

Avatar uživatele

@Lukáš: Máš pravdu. Google navíc výsledky upravuje ještě podle historie uživatele. :-)

Avatar uživatele

@Franta:
S tím Seznam.cz máš pravdu, to uznávám, že kdo hledá tam, může narazit.
Ale jak na Google.com tak Google.cz mi to vždy nalezene jako první https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ a to i s vypnutým Adblockem.
Nicméně vím, že v různých místech republiky i světa se výsledky mění.
Nemyslel jsem to na Michaelu nějak osobně zle, jen takové upozornění pro všechny.

Avatar uživatele

@Lukáš:
Záleží, kde a jak hledají. Mě třeba Google ofiko stránku ukáže až jako druhou, první je reklama na . To , že je to reklama je tam malé a také zelené, stejně jako odkaz, takže někde to přehlédnout může.
Na “úžasném” Seznamu to hodí jako první tři reklamy, pak firmu Esta na výrobu rozvaděčů, pak “zprostředkovatele”, jako třetí je chcidoameriky.cz, pak zase “zprostředkovatel”, dále stránka mvcr.cz, následuje zase několik neofiko webu, předposlední na první stránce je US ambasáda v Praze. Ofiko stránka ESTA je na Seznamu až jako třetí na třetí stránce! Centrum/Volný už jsem nezkoušel.

Prostě to chce koukat a nevyplňovat hned to první, co vidím. Také to chce mít na to klid, aby člověk mohl v pohodě uvažovat, co vlastně dělá.

Avatar uživatele

@Michaela:
“… a prostě jen vyplní první stránku, která se jim vygoogluje”
Tohle není tak docela pravda…zkuste si to sama… http://www.google.com , zadat ESTA a první stránka je ta oficiální americké vlády!
Takže dobře tak lidem, kteří se nechají napálit.
Ikdyž když si lidé mohou koupit parfém nebo zlato od podivně vypadajícího člověka na ulici, tak se vlastně není ani co divit.

Avatar uživatele

@Michaela:
“nechápu, za co si účtují těch extra 75 dolarů”
za lidskou blbost, zbrklost, nepozornost, slepou důvěru, ukvapenost…
Na ulici taky jen tak někomu nedáš peníze, tak proč na internetu. I tam je třeba obezřetnost. Prostě je to životní lekce k nezaplacení.

Taky se přidávám k napáleným… nechápu se…ještě když pár týdnů zpět jsem byla na ofiko Estě a hledala info… musím si zaklepat na hlavu, fakt… teď jsem právě že jela rádoby najistotu, prostě zadala do vyhledavače “esta vizum” a rovnou vyplňovala… a to jsme si říkala, jak to není fajn, že ta stránka je teď najednou v češtině, no co už :-D Když mi nedošla potvrzující sms, která vždy příjde k potvrzení platby a zahlídla jsem na obrazovce malé černé písmo s 89 dolary, tak jsem se zhrozila, protože on je docela rozdíl 14 a 89… mrkla jsem na účet a koukám že dvojka v blokaci, tak jsem si hned uvědomila, že je průser a našla tenhle článek. Díky za něj, i když takhle zpětně. Během pár minut měli email s žádostí o zrušení a vrácení peněz. Do pár hodin dorazil email, že potvrzují zrušení a dvojka zmizela z blokace. Nic se mi nestrhlo… Ufff… Když ale pomyslím na to, že jsou lidé, kteří o Estě nic neví, kolik to stojí atd… a prostě jen vyplní první stránku, která se jim vygoogluje, tak je mi stydno za tu bandu podvodníků. Člověk to vyplní sám tak jako tak, nechápu, za co si účtují těch extra 75 dolarů… Fuj a ještě jednou fuj…

Avatar uživatele

@Verča:

Ahoj bylo to na tento email ohledně zrušení? billing@estausa.org a co si jim tam prosím napsala? že žádáš jen o zrušení žádosti?

Díky za odpověd :-).

Honza

@Franta: děkuji

Avatar uživatele

@voltov:
Je to celkem jedno. Skupina umožní jednodušší platbu (platíš najednou) a vše bude na jednom místě, v případě tisku na jednom papíru.

ahoj,
poletíme do usa ve dvou. Mam vytvorit zadosti jako skupinu, nebo kazdy zvlast diky

Avatar uživatele

@Kristyna:
Tam už o vízum nezažádáš. Na cestu ti bude stačit ta ESTA.
Otázkou je, jak to přesně bude s tím pobytem. Jestli ti dají do pasu nějaké datum a tu návštěvu USA budeš muset do toho data stihnout nebo ti po odjezdu z Kanady dají nový termín pobytu. Standardně se dá datum a do něj to musíš stihnout, ale ty vlastně přes USA jen jedeš do Kanady. Asi bych se rovnou toho imigračního zeptal. Pokud bys v Kanadě byla 3 měsíce, tak už by tě možná do USA nepustili. Zkus to ještě vykomunikovat s ambasádou nebo http://www.cbp.gov, případně http://www.uscis.gov

Zdravím, chystam se do kanady s přestupem v americe (tzn. Jen na par hodin), ALE cestou zpatky (cca za 2-3mesice)bych se v americe nejaky ten den chtela zdržet, stači mi jednou schvalena ESTA, nebo potom musim zažadat jeste o vizum? Dekuji

Avatar uživatele

@Simona: Ahoj Simono,
oni nemohou registraci ESTA zneplatnit. Na oficiálních stránkách zůstane dál vedena jako neplatná. Kdy se vrátí peníze, většinou závisí na bance. Může to být 24 hodin až jeden týden.

Moc děkuju za tenhle článek, taky jsem slepě klikla na první odkaz na estausa.com a zaplatila 83 $..přišlo mi to podezřele vysoké, tak jsem si to zkontrolovala a zjistila, že normálně stojí 14 dolarů..Každopádně jsem zkusila tip, který tady píše více lidí a napsala jim obratem, že bohužel musím žádost zrušit a jestli by mi mohli peníze poslat zpět (ani jsem si nevymýšlela žádný specifický důvod, jen že to potřebuji zrušit). Během půl hodiny mi odpověděli, že žádost ruší a peníze jsem měla zase hned na účtu.

Ještě jednou díky :)

Kristina

@Markéta Kumštova: Mohu se zeptat, za jak dlouho Vám přišly peníze zpět? a za jak dlouho jste podávali novou žádost? Já jsem požádala o zrušení esty z estausa.org teď v pondělí, odpověděli ještě v ten den, že žádost ruší a peníze pošlou zpět.. potřebuji vyřídit novou estu na oficiálních stránkách, ale pořád ta původná žádost je v systému. Děkuji za odpověď

Avatar uživatele

@Markéta Kumštova:
Kliknout na Zkontrolovat stávající žádost.

Avatar uživatele

Aha děkuji a jak si to prosím teď dohledam?

Avatar uživatele

@Markéta Kumštova:
Nic vám nepřijde. Chce to pořádně číst.
Pokud to bylo na ofiko stránce, tak se tam jen ukázal stav, že je to schválené a číslo RW…
Pokud to někdo chce, může si to vytisknout/opsat. Amíci to mají v systému, takže si to imigrační najde.

Avatar uživatele

Ahoj taky jsme se nalili,ale peníze nám vrátili. Zažádali jsme tedy znovu ,ale už je to pět dní a nic nám nepřišlo..peníze jsou ale z účtu utržené..Jak dlouho to může trvat?

Avatar uživatele

@Kačka:
Jde to.

Ofiko stránka – Nápověda:
Poplatky a Platební možnosti
JAK LZE ŽÁDOST UHRADIT?

Všechny platby za elektronickou cestovní registraci musí být provedeny kreditní/debetní kartou nebo PayPalem. Systém ESTA v současnosti přijímá jen následující kreditní/debetní karty: MasterCard, Visa, American Express a Discover (JCB, Diners Club). Žádost nebude odeslána ke zpracování, dokud nebudou zadány veškeré platební údaje.

Dobrý den,

Nevíte jestli se dá poplatek za ESTA zaplatit přes Paypal ?

Děkuji za odpověd :)

Dobrý den,
také jsem se nechala nachytat. Asi po pár hodinách jsem napsala že esta ruším a napsali mi že to stornovali. Mám dotaz jestli nebudu mít problémy s další estou? Nebo jestli mám pokračovat a vyřídit si ji normálně?

Děkuji

Avatar uživatele

@Jakub:
Tak oni primárně vydělávají na lidské lenosti a neznalosti. Nemyslím, že by pak s údaji o kartě podnikali další nekalé kroky. Některé společnosti i vrací poplatek, když se jim někdo ozve, to svědčí o snaze vyhnout se problémům. Ale opatrnost je opatrnost a je na každém, co pak udělá. Výměna karty mi přijde jako dobrý nápad, ale případné neznámá platba se dá stornovat. Nebo si nastavit potvrzovací SMS, pokud to banka umožňuje.
Zatím tu nikdo nepsal, že by mu začali vysávat kartu po použití neofiko žádosti ESTA.

Ahoj, taky jsem se díky vlastní blbosti nechal napálit.. chtěl jsem to mít rychle vyřízené a až po odeslání žádosti jsem se si přečetl víc a zjistil co za hloupost jsem udělal.. naštěstí jsem našel tyto stránky a postupoval dle příspěvků zde, tedy poslal email kde jsem požádal o stornování žádosti a navrácení poplatku. Obratem mi přišel potvrzovací email.
Nicméně mě úplně neuklidňuje skutečnost, že tato společnost nyní má mé údaje o platební kartě, číslo pasu apod. Kartu jsem raději na pár dní zablokoval a poté snížil limit na online platby. Řešili jste někdo tyto věci dál? Např. výměna platební karty nebo se není čeho obávat.

Zdravím všechny,

chtěl bych se s vámi také podělit o zkušenost. I já jsem naletěl na estausa.com. Žádost jsem si zařizoval v průběhu dne a polední přestávky v zaměstnání. Krátce před tím jsem si vyzvedl pas, hlava v jednom kole a bohužel jsem nedokázal rozlišit neoficiální stránky pro vydání ESTA povolení. Po zaslání schválené žádosti z ESTA jsem si chtěl vše ověřit a náhodou jsem narazil na tuto stránku, díky které jsem zjistil, že cena je značně nadsazená oproti oficiálnímu poplatku.
Zaslal jsem tedy e-mail dle zdejších instrukcí. Byl mi zaslán mail, kde potvrzují zrušení žádosti a zrušení blokace na mém bankovním účtě.

Dělejte vše v klidu a s rozvahou a buďte nadmíru pozorní. Jsem rád, že jsem v tomto případně za svou neuváženost nezaplatil.

Avatar uživatele

@Silvester Kotulič: Zdravím, v podstatě máte pravdu. Jen to nejsou “víza”, poplatek 14 dolarů je za formulář ESTA schvalující cestu do USA.

Avatar uživatele

Poprosím Vás , v zime chceme letieť na Roatan cez USA. Poradili nám víza cez ESTA. Ak tomu dobre rozumiem víza do Usa kde budeme prestupovať nás budú stáť 14,- Eur na osobu , alebo je to inak ?

Avatar uživatele

@Darina: Ahoj Darino, ESTA na oficiálních stránkách nelze stornovat. Lze ji však použít na příští cestu bez dodatečných poplatků.

Mam vyplnenu ziadost na esta.cbp.dhs.gov aj som zaplatila poplatok. Mala som letiet teraz v sobotu ale som ochorela, nemozem najst kontaktny mail na niekoho kompetentneho, vie mi prosim niekto poradit na ako maili mam poziadat o zrusenie ziadosti ?

Avatar uživatele

@Tomi: Ach jo…
1. Přečtěte si článek
2. Přečtěte si komentáře
3. Pak až se ptejte

Dozvěděli byste se, že se stačí ozvat na kontaktní e-mail s tím, že jste onemocněli / nedostali jste dovolenou / jiný příběh a že nemůžete odletět. A žádáte o vrácení peněz.

Avatar uživatele

@Tomi:
Hledej kontaktní údaje na stránce, kde jsi naletěl. To musíš vědět ty.

@Natálie:

Ahoj Natalie

tiež som naletel a vedela by si mi pomôcť s vrátením peňazí?

ďakujem nesmierne sa ochotu!

Ahoj, vedeli by ste mi poradiť mail kde sa odvolať a žiadať peniaze späť? tiež som naletel

Avatar uživatele

@Rijek: Je to podobné jako třeba s půjčkami přes internet. Buď se můžou půjčky zakázat, nebo se lidi musejí naučit, že jsou velmi rizikové. :-)

@Pavel:

také jsem se nechal napálit, potvrzení o vyřízení přislo az za dva dny. je smutné ze takovéto lidi nejde odriznout od podobnych aktivit. psal jsem tam nekolikrat cesky i anglicky ale vzdycky mi prisel text toho původniho dopisu o servisu a sluzbach. doufam ze podobni jedinci za svou karmu jednou tezce zaplati.

Avatar uživatele

@Naty:
V jejich podmínkách https://www.esta-forms.com/customer/terms.form
mají.
“Cena
Cenou vízové služby se rozumí cena uvedená v těchto všeobecnéch podmínkách. Případné slevy, vyhlášené po odsouhlasení všeobecných podmínek zákazníkem nezakládají právo zákazníka na zlevněnou cenu. Poplatek za použití online rezervačního systému je zpoplatněn částou 795Kč za každou žádost.”
a
“Odstoupení od smlouvy ze strany zákazníka, stornopoplatky
Zákazník má právo kdykoliv před začátkem využívání vízové služby odstoupit od smlouvy. Toto odstoupení musí být písemné a musí být doručeno. V oznámení o odstoupení od smlouvy zákazník uvede základní údaje důležité k identifikaci smlouvy od které odstupuje (osobní údaje zákazníka, číslo pasu, přihlášky apod.) Účinky odstoupení od smlouvy nastávají ke dni, kdy je písemné odstoupení (storno) doručeno cestovní kanceláři. Pokud zákazník odstoupí od smlouvy, před uhrazením platby za službu je stornopoplatek 0Kč, pokud zákazník odstoupí od služby po uhrazení poplatku je stornopoplatek 795Kč. Odstoupení od smlouvy se děje automaticky neuhrazením poplatku za službu.”
Najdeš tam i telefon (český mobil) a adresu (Praha). Je otázka, jestli to někdo zvedne a na dané adrese někdo je.

Storno stojí stejně jako jejich poplatek, asi nejsou tak “seriozní” jako jinde a nic nevrací. Uvidíš, jestli se ozvou. Ověř si na ofiko stránce , že máš ESTA v pořádku vyřízené.

https://www.esta-forms.com

Dobrý deň tiež som sa nechala nachytat, som študentka žiadosť som odoslala a zaplatila dnes na obed. Neviete mi poradit ? email mi pisali no vidno že je generovaný automaticky a tak netuším či sa dá na něj odpovedať či si to vobec prečítajú.

Prosím o pomoc pre mna každá koruna dobra.. Poprípade bude mi to robit problémy keď to pojde cez nich ?

Taky jsem naletěl. Napsal jsem že to chci stornovat a do 10min prisel mail že to akceptují a vrací peníze.

Avatar uživatele

@Pavel:
Ano, ESTA se dá použít opakovaně, po celou dobu platnosti.

Viz ESTA nápověda
“JAK DLOUHO REGISTRACE ESTA PLATÍ?

Pokud nedojde ke zrušení, platí cestovní registrace dva roky od data schválení nebo do vypršení platnosti cestovního pasu žadatele, podle toho, která situace nastane dříve. Datum, kdy cestovní registraci vyprší platnost, je uvedeno na stránce Registrace schválena.

Obecně platí, že registrace ESTA platí pro opakované cesty v průběhu dvou let (od data, kdy byla schválena) nebo do vypršení platnosti cestovního pasu žadatele, podle toho, která situace nastane dříve*. Znamená to, že pokud cestovní registraci ESTA získáte, není nutné po celou dobu platnosti žádat znovu.
…”

Ahoj,

mám jen technický dotaz, před cca rokem a půl jsme již byli na východě USA, nyní v květnu letíme na západ. Četl jsem, že esta platí dva roky, pokud tedy chápu, tak již jednou návštěvou esta nezaniká? Mohu využít tu původní znovu?

moc děkuji za informace

ďakujem veľmi pekne, tiež som sa nachytala aj keď som o estu žiadala už 3x,zaujala ma totiž
poznámka : nová, jednoduchšia žiadosť…. zaplatila som a čakala, predtým mi odpoveď prišla hneď, teraz som čakala 3 dni a až potom ma žiadali aby som im poslala oskenovaný občiansky preukaz z obidvoch strán….bola som šťastná, že sa vôbec ozvali, a tak blbec som im sken poslala…až potom mi zaplo…našla som vašu stránku…a konala som podľa vašich rád…peniaze mi vrátili…ale mala som strach aby nezneužili OP a tak som zrušila aj ten…čakám na nový…ešte raz pekne ďakujem a prajem veľa úspechov

Tak jsem také napsala pohádku, že nemohu do USA odletět a světe div se peníze vrátí. Ufff, to je úleva. Díky vašim radám, to dopadlo dobře. Děkuji

Tak koukám, že těch pitomců jako jsem já je tady více. Taky jsem se nechala nachytat a zaplatila. Zkusila jsem tedy fintu a napsala tam, že nemohu vycestovat, a že žádám o navrácení peněz. Uvidím co se bude dít. Budu si držet palce.

Avatar uživatele

@Franta:
Chápu a souhlasím.
Nicméně jsem také jel loni poprvé na jiný kontinent – do USA a reklamní bannery o kterých píšeš nebo reklama obecně, existuje přece aby si člověk zaplatil za věc/službu co hezky vypadá, ale ve skutečnosti ji nepotřebuje.
A pak čím je se dobré řídit…staré známé důvěřuj, ale prověřuj.
Je pravda že jsem se taky v USA nachytal, rezervoval jsem si na rychlo na 1 týden auto z mobilu na letišti a přehlédl jsem zmínku o chybějícím pojištění….dělat něco ve stresu se nevyplácí no :)

Avatar uživatele

@Lukáš:
Takhle to vypadá jednoduše, když víš, co hledáš.
Google – ESTA a je to. První je ofiko vládní stránka, 2 a 3 neofiko zprostředkovatelé, 4 US ambasáda – ofiko info, 5 naše MZV – ofiko info, 6 neofiko zprostředkovatel, 7 a 8 tento web (chcidoameriky.cz), 9 cbp.gov – ofiko info, 10 neofiko zprostředkovatel… atd
Ale, když jedeš poprvé, nevíš přesně, co a jak, nejsi “zkušený” cestovatel, tak se v tom lehce ztratíš. Někde si hledáš informace/letenky do USA a od té chvíle je většina reklamních banerů o USA. Letenky, půjčovny, víza, ESTA, loterie… A když nevíš, tak na to klikneš a už se vezeš. Nemáš ponětí, že to stojí jen 14,- USA, někdy jsi slyšel, že vízum je za 160,- (kdysi za mě 100) a ESTA je levnější, tak ti těch 70, 80… nepřijde tolik. Až pak, se bavíš s kolegy/kamarády a procitneš.
Vem si kolik lidí se tu ptá, jak jet do USA za prací, o jaké mají žádat vízum. A takhle naivní/neznalí jsou i nezkušení/začínající turisté.

Avatar uživatele

@Natálie:
No aspoň že to takto dopadlo.
Popravdě ale nechápu, jak se někdo může v případě ESTA nechytat.

Chci do USA —– zjistím že kromě víza to jde i na nějakou estu —— napíšu tedy ČTYŘI písmena ESTA na Google —— vidím že hned první odkaz vypadá jako opravdu od US vlády: “Home | Official ESTA Application Website, U.S. Customs and Border Protection.”

Jak se vlastně dostáváte na tyto podvodné zprostředkovatele???

Avatar uživatele

Ahoj,

chystám se letět do USA poprvé, žádost ESTA jsem si vyřizovala sama, bez nějaké rady či zjišťování více infa, a  bohužel přes estausa za 83$. Přišlo mi divné, proč bych platila tolik peněz? Ale při představě, jaké mě čeká v USA dobrodrůžo, jsem i tak odsouhlasila a zaplatila takovou bolestnou částku.

Díky bohu o přečtení následných komentářů tady jsem hned psala email na info@estausa.orga, kde jsem jim v rychlosti v angličtine napsala, že žádám o zrušení žádosti, a že chci peníze zpět. Vymyslela jsem si pro případ i historku. Poděkovala, a na konec napsala údaje, o které si sami žádají v případě storna:

Chcete-li požádat o vrácení peněz z estausa.com, kontaktujte nás a uveďte následující informace:

Vaše celé jméno;
Důvod, proč žádáte o refundaci;
E-mailová adresa spojená s původním nákupem;
Poslední čtyři (4) číslice použité platební karty.

Obratem se mi do pár minut ozvali, že vyřizování mé žádosti je zrušeno, a i platba byla přerušena. Peníze mám zase zpátky na účtě díky bohu, a dám si příště opravdu pozor.

Jinak ostatní, nevěšte hlavu, stane se a hlavně jde všechno jednoduše vyřešit. :)

Šťastné cestování!

Avatar uživatele

@Tuan:
Stát se to může. Asi přišli na to, že jsi Čech i Vietnamec, tak to prověřují.

Dobrý den,
Vlastním české a vietnamské občanství.
Včera mi byla zadost prijata(approved) a dnes rano se stav změnil na (pending).
Jak často se stává ze v tomto případě dojde k zamítnutí žádosti ?
Děkuji

@Petr Novák:

Určitě je pravda, že si má člověk ověřovat oficiální a neoficiální stránky, také uznávám svojí chybu. Spíš jsem měla na mysli tu nemorálnost a svým způsobem klamavou reklamu. A to že tahle “cestovka” nemá úplně čisté svědomí dokazuje právě to, že tak ochotně vrací peníze. Prostě sází na lidskou hloupost/vytíženost/nepozornost. Každý vydělává na něčem…neberu jim to. Jen si stojím za tím, že by měl být vidět rozdíl a přidaná hodnota mezi “obstarám si sám” a “cestovko, zařiď mi”. Mimochodem, i mně peníze vrátili.

Avatar uživatele

@Hanka: Ahoj Hanko,
v první řadě je to na lidech. Musejí se naučit rozpoznávat pravdivé a nepravdivé informace a oficiální a neoficiální stránky. A ceny si ověřovat na více místech. Podnikání těchto firem není nelegální, maximálně nemorální. V podstatě jde o podobný případ, jako když někdo zaplatí agentuře za vyřízení cestovního víza jinam.

Firmy zprostředkovávající ESTA si dávají pozor, co kde napíšou. Na webu mají jasně uvedeno, že jsou soukromá společnost a nemají nic společného s vládou USA. A obvykle ochotně vrátí peníze…

Ahoj, díky za web a rady. Nachytala jsem se též, a přitom jsem si myslela, že v mém věku (a poté, co jsem si sama zařizovala ESTA před pár lety, za 14 dolarů), se mi nic podobného nemůže stát. Navíc jsem si uvědomila až ex post, že jsem zadala platbu a vůbec mi nebylo divné, že se stránka nepropojila na obvyklou autorizaci platby od banky. Nicméně jsem zkusila před chvílí požádat o storno, snad se podaří.
Spíš přemýšlím, co udělat pro to, aby se zbytečně další lidé nenachytali. Otevírá se mi kudla v kapse, když vidím “podnikání”, které vydělává na nevědomosti/nepozornosti lidí a někdo takto vydělané peníze skutečně považuje za zisk. Přišel jste někdo na to, kde společnost esta.org sídlí a na nějaký osobní kontakt? Díky!

Avatar uživatele

@Katka: Ahoj Katko, raději si platnost ESTA před odletem zkontroluj, nicméně si myslím, že ji nestornují. :-)

Ahoj, díky moc za super web! Nechali jsme se taky nachytat přes zprostředkovatele a platili jsme 3x 83$ – díky diskuzi tady na těch stránkách jsme požádali o vrácení poplatku a během dvou hodin byly peníze zpět na účtě. Takže skvělý! Teď k dotazu :-) ESTA nám byla přes zprostředkovatele schválena a stále pořád je, i když jsme o “novou” z oficiálního webu nezažádali, myslíte, že se mohu spolehnout, že to tak i zůstane? Je to cca 14 po stornu. Máte někdo zkušenost? Díky :-) Každopádně to budu kontrolovat na oficiálním webu do našeho odletu a pokud se nic nezmění, tak to prošlo a měli bychom to vlastně bezplatně. No, zajímavá zkušenost :-)

Dobry den,

tiez potvrdzujem v pripade omylu a klik na prvy topovany link ohl. ziadosti Esta prebehne refundacia okamzite :-)

Avatar uživatele

@Silvia: Napiš jim a popros je o storno/vrácení částky. Za to nic nedáš.

Avatar uživatele

@Silvia:
Zkus jako všichni ostatní napsat, že to rušíš. Otázka je, jak zareagují, když už jsi se na cenu ptala.

Ahojte, tiez sa radim medzi tych ktory sa nechali nachytat a vyplnila som frajerovu ziadost o ESTA na stranke https://www.estausa.org/ (aj napriek tomu ze svoju este ziadost som vyplnovala cca pred pol rokom :-) )
Okamzite som pisal na online chat mail ako je mozne ze mi zuctovali 83usd miesto 14 usd tak mi pekne odpisali v anglictine, momentalne cakaju na potvrdenie odomna o pokracovani vo vybaveni aplikacii. Takze otazka na vas mam im znovu na online chat napisat ze chcem vratit peniaze ci mam vymysliet pribeh?

moc dik za vsetky info

Avatar uživatele

Mě to u těch (některých) neoficiální přijde tak, že vydělávají na nevědomosti/lenosti lidí a když se jim někdo ozve, že se spletl, aby to zrušili, tak to udělají. Zřejmě jim nestojí za to se dohadovat a čas od času prostě oželí i těch 14,-USD za již schválenou ESTA, protože těch nachytaných je tolik, že se jim to stále vyplatí.
Je tu někdo, kdo si to nechal zrušit a odjel do USA na původní povolení ESTA od nich? Možná by to byla cesta, jak ušetřit na jejich úkor a mít to zadara. :-)

Nechal som sa nachytat a dokoncil vsetko a popotvrdzoval. Dostal som vsetko ako ma byt ale tam bolo napisane o tej platbe za spracovanie. No napisal som im v slovencine aby to zrusili. Uvidime teda.
Potom som vyplnil novu prihlasku a tam bolo ze uz som v zozname.
Mal som na vyber:
1. zrusit a pokracovat v tej co som podal predtym
2. pokracovat a zrusit tym predoslu aplikaciu

Uvidime, ale druha je poslana a zapaltena.

Avatar uživatele

Díky moc za tenhle článek i komentáře pod ním. Taky jsem se nechala nachytat a zaplatila ESTA přes web (cena 83 dolarů). Den po zaplacení jsem si přečetla tento článek a hned napsala na kontaktní mail, že chci ESTA zrušit. Do půl hodiny mi odepsali a ihned vrátili peníze (respektive zrušili blokaci u banky), takže všechno proběhlo bez problémů. Ušetřilo mi to hodně peněz, vzhledem k tomu, že letíme tři. Takže ještě jednou díky :)
M.

Avatar uživatele

@Adéla:
Ne, nic nepřijde, vše povinné se zadává již při vyplňování. Známá zřejmě používá neoficiální stránku. Dost možná i platí více než 14,-USD.

Dobrý den,

vyplnila jsem ESTA o které tady píšete, nic méně, známá vyplňuje na jiné stránce a říkala mi, že jí poté chodí e-mail, kde se ptají na odlet, přílet a podobně. Přijde i něco takového mě? Registrace na ESTA mám schválenou.

Děkuji za odpověď.

@Verča:

Ahoj,

jaký jsi použila kontaktní email nemůžu ho najít

moc díky

Petr

@Verča: Dobrý večer i já se napálil na žádost esta na jaký email jste prosím psala na zrušení děkuji Šimkovič

ahoj, taky jsem se nechal napalit a zaplatil za ESTA cca 80 USD, podle rad na zdejsim webu jsem si vymyslel historku, ze mi zamestnavatel rusi dovolenou, napsal mail vydavateli ESTA a celou sumu mi behem par dni vratili, pak jsem si zadatal o ESTA bez zprostredkovatele, vse probehlo v poradku a ani pri kontrole na letisti nebyl problem, takze diky :)

Zdravím, i já jsem se unáhlila, a zaplatila poplatek 83 USD. Po přečtení Vašich stránek jsem napsala email ohledně zrušení mé cesty do USA, a zažádala o vrácení peněz. Opravdu do 3 dnů peníze přišli. Zítra zažádám znova o ESTA kartu na Vašem odkazu a doufám, že to bude bez problémů. Jinak díky moc za vaše stránky, letím do USA poprvé na trase Praha – Amsterdam – Atlanta – El Paso, a tady jsem se dozvěděla spoustu užitečných rad. Až se vrátím , napíšu svoje zkušenosti.

Ahoj,
jako vul jsem se taky nechal nachytat na estausa. Do par minut jsem jim napsal email, ze zadam o zruseni zadosti a prosim o navraceni penez. Zhruba za pet minut mi prisel potvrzovaci email, ze je vse zruseno a penize navraceny. Koukal jsem i na bankovni online vypis, a blokace 83 USD byla okamzite zrusena. Tak se nebojte a co nejrychleji jim poslete email.

Dobrý den, také jsme s manželkou zaplatili víc než bylo potřeba, ale po týdnu jsme si to díky vašim stránkám uvědomili a napsali email, že chceme objednávku zrušit a vrátit peníze. Odepsali nám, že objednávku zruší a zašlou peníze zpět, které budeme mít na účtu cca.do 5-6 dní. Hned druhý den jsme tedy udělali znovu objednávku již na oficiálních stránkách a na konci celé registrace jsme dali, že chceme tedy původní registraci zrušit a udělat novou. Zaplatili jsme tedy 14USD z karty a nyní máme již novou ESTU.

Teď mi jde o to, zda nám vrátí oné peníze (2x 2000 Kč), když jsme hned teď udělali novou žádost. A že nám snad nezruší (např.omylem) nové dvě žádosti, protože jsou na stejné jméno a pasy. Ale snad to bude v pořádku :). Díky za odpovědi ;).

Avatar uživatele

@Zdenka: Dobrý den,
to je zvláštní. Pokud vím, tak na oficiálních stránkách PayPalem platit nelze – jen platební kartou. Nicméně ve vašem případě bych spíše řekl, že se platba neodeslala. Vyplňovala jste ESTA na webu cbp.gov?

Dobrý den,
mám trošku jiný problém. Dnes ráno jsem vyplnila žádost ESTA, jako způsob platby jsem zvolila PayPal. Vše vypadalo v pořádku, ale už několik hodin čekám na zpracování platby a oficiální stránka mi píše, že momentálně není možné zjisti stav platby a ať to ověřím později. Nicméně na mém Paypalovém účtu mi to neukazuje žádnou nedávnou aktivitu, na účtě pořád stejně peněz,tak nevím, jestli se platba odeslala a jen se zpracovává a nebo se někde stala chyba a musím to řešit jinak.
Děkuji předem za radu.

Díky tomuto upozornění jsem se nenechala nachytat a využila zde zmiňovaného odkazu.Žádost jsem měla po zaplacení vyřízenou během 2 minut.Neuvěřitelné.DĚKUJI.
Letím po prvé za dcerou a tak čerpám všechny informace ,které mi mohou pomoci.

@Pavel: Ahoj Pavle,
přesně na těchto stránkách jsem se včera také nechala nachytat. Z částky 83$ jsem se zděsila a do několika minut už jsem jim psala na kontaktní e-mail, že chci žádost i objednávku zrušit a že žádám o vrácení peněz.
Odpověděli mi cca do 3 hodin, že objednávku ruší a peníze mám zpět.
Takže určitě za zkoušku nic nedáš – napiš jim!
Držím palce!!!
Verča

Avatar uživatele

@Pavel: Ahoj Pavle,

pořád máš čas to zkusit a napsat jim nějakou pohádku třeba o té nemoci a zrušené cestě. Za pokus to stojí. ESTA můžeš případně znovu vyplnit na poslední chvíli, většinou stačí 24-48 hodin před odletem.

Ahoj všem,

jako zkušený cestovatel jsem se také bohužel napálil a impulsivně vyplnil žádost na http://www.estausa.com a zaplatil 83USD! V kontaktech je uvedeno číslo s předvolbou +44, jedná se o Velkou Británii, takže v případě “dotazů nebo jiných dokumentů” se vám to ještě prodraží.

Nicméně, žádost jsem vyplnil 18.8.2016 a úhrada už proběhla a ESTA je v pořádku (viz oficiální stránky esta.cbp.dhs.gov/esta/ pro zjištění stavu aplikace). Máte někdo zkušenosti, jestli vám tato společnost vrátí peníze po udání důvodů jako je nemoc, služební cesta apod.? Navíc letím příští týden 1.9., tak nevím, jestli to mám riskovat a zažádat oficiálně o novou žádost, když už ji na ambasádě mají.

Díky za reakci a za tyto stránky!

Pavel

Avatar uživatele

@Lucie:
Jak píše Petr není potřeba “riskovat” s neoficiálním webem/zprostředkovatelem. Když nic jiného, tak to bude minimálně dražší. Údaje, co po tobě požadují zvládneš vyplnit sama na ofiko webu a zaplatíš jen 14,-USD.

Předražená letenka? Chce to koukat po internetu a hledat dobrou cenu, taky nekupovat přímo v kamenných prodejnách.

Avatar uživatele

Ahoj Lucie,

přečti si návod, jak vyplnit ESTA. Určitě to zvládneš. :-)

Osobní zkušenost s tím webem nemám, ale nelíbí se mi z několika důvodů:
– nenašel jsem cenu za poskytnutí služby
– srovnání jejich webu a CBP.gov je přinejmenším zavádějící
– co znamená “oprávněná cestovní agentura”?

Celé mi to přijde, že z neznalých uživatelů dělají blbce.

Ahojte, máte niekto skúsenosti s estavisa.sk? Chcem aby mi niekto pomohol pri vpylnani ESTA formularu, nech tam nieco nevyplnim zle a potom mam po všetkom aj predrazenej letenke…. Pls nejake feedbacky. DIk

@Marek:

Tak naštěstí cca do hodiny došla odpověď na moje zrušení že vše je vyřízeno. Tak aspoň tak.

Bohužel se mi stalo něco podobného. Jsem na sebe naštvaný, ale co už. Psal jsem o refundaci a zrušení akce tak jsem zvědavý. Snad to dobře dopadne. Jednalo se také o stránky estausa.com

Avatar uživatele

@Martin:
Několik lidí už tu psalo, že takovouto (zprostředkovatelskou) firmu, požádali o zrušení akce a návrat peněz a uspěli.

Avatar uživatele

@Martin: Dobrý den,

o tomto webu jsem již slyšel. Myslím, že se nemusíte bát, jde jim jen o to naúčtovat vám víc a vydělat na rozdílu v cenách. Přeprodáváním osobních údajů by si kazili obchod.

Dobrý den,

cejtím se jako naprostý “kretén”… Vyplnil jsem žádost na těchto stránkách estausa.com/cs/cestovni-povoleni.html , která si za estu nakonec naučtovala 83 dolarů. Nejde mi ani o peníze jako o osobní údaje. Nemáte náhodou s těmito stránkami zkušenosti? Stránky vypadají v celku profesionálně, ale jsem stoho naprosto na prášky.

Děkuji M

Ahoj všem,

bohužel patřím mezi “šťastlivce”, kteří bezmyšlenkovitě vyplnili první formulář, který se jim dostal do cesty a zaplatila za sebe i manžela celkem 166 dolarů. Ihned mi cvaklo, že něco nehraje.
Napsala jsem tedy na kontaktní email, že chci stornovat objednávku a vrátit peníze, obratem mi odpověděli a peníze na kartě byly zpátky rovněž za pár minut.

Takže rozhodně se vyplatí aspoň zkusit o ty peníze zabojovat.

“Moje” stránka je: esta.us

Díky za tenhle web a zkušenosti všech ostatních.

Avatar uživatele

@Ivan:
Jsou to prakticky všechny, co mohou létat do USA.
Seznam
cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2016-Jun/Signatory%20VWP%20Carriers%28June%202016%292.pdf

Zdravim-muj dotaz se tyka seznamu leteckych spolecnosti,se kterymi mohu letet do USA s  registraci ESTA.Docetl jsem se ,ze je to mozne pouze s nekterymi a nebot budu odletat z Moskvy,nechci aby mi tam nakonec rekli,ze jejich spolecnost me na palubu s touto registraci nepusti.Kde je mozne najit tyto spolecnosti? Za odpoved predem diky a hezky den.

Avatar uživatele

@Tibor: Zdravím Tibore, pokud je kamarád plnoletý, doporučuji napsat toto prohlášení.

Avatar uživatele

@Tibor:
Problém může nastat vždy :-)

Dal bych mu nějaký papír potvrzující, že rodiče o jeho cestě vědí a souhlasí s ní, a asi bych tam uvedl i jména rodičů toho kamaráda, že ho mají na starost. Kdyby náhodou někam jeli na výlet. Aby si někdo nemyslel, že cestují s uneseným děckem. Třeba na hotelu by mohli prudit.

Zdravím, posílám syna v červenci do Ameriky na 6 týdnů, je mu 14 let a poletí s kamarádem, který tam bydlí. Nemůže nastat nějaký problém když není plnoletý a letí v podstatě sám ? Budu mu ted vyřizovat bezvízový styk Esta,
Díky za odpověd

Avatar uživatele

@patrika: Ahoj Patriko, je možné žádat skupinově. Důležité je vyplnit e-mailovou adresu a údaje o osobách, tím se vytvoří ID skupiny (Group ID).

To pak slouží k vaší identifikaci.

ahoj petře, prosím jak je to v případě, když žádám o ESTA jako rodina (manželé + 1 nezletilé dítě)….mám žádat skupinově nebo individuálně? díky p.

Avatar uživatele

@Alena: Ahoj Aleno, odpovídá se anglicky. Pokud je otec neznámý, napiš do příslušného políčka UNKNOWN. :-)

Ahoj. Potrebovala bych vedet co mam vyplnit ve formulari esta do kolonky jmeno otce, kdyz otec je neznamy :-). A jeste jestli to napsat v angline ci cesky :-).
Diky

Avatar uživatele

@Adriana: Ahoj Adriano, dcera musí mít svoji vlastní ESTA. Vyplňte ji za ní. :-)

Avatar uživatele

Ahoj,chcem vyplnit ziadost o ESTU pre mna a 14 rocnu dceru ale nieje mi jasne ci ju vyplnit pre kazdu jednotlivo alebo vyplnit ziadost pre skupinu .?

@Lukáš:

Doplatila jsem na zbrklost, zaplatila 87dolarů, ale podvod to nebyl, už mi byla esta schválena a poslali mi ji na Email. Tak pro příští zájemce doporučuji si najít správné stránky a hlavně nespěchat. :/

@Lukáš:

Ahoj, a dělal jsi to ze stejné stránky? Já už jsem i přemýšlela,že to tak i nechám.

@Lenka:

Ahoj Lenko, podařilo se mi podobně zbrkle vyřídit ESTU za stejný ranec. Naštěstí jsem si hned na tomhle webu přečetl, že ESTU jde vyřídit za pár dolarů. Hned jsem proto napsal na info@usavisaonline.org jestli je možné objednávku zrušit (vymyslel jsem si úraz a odložení cesty do USA) a normálně to stornovali. Peníze mi sice přišly zpátky asi až po třech týdnech, ale mám je. ESTU jsem pak normálně vyplnil a zaplatil na oficiálních stránkách a schválení proběhlo během pár minut.

Avatar uživatele

@Lenka: Lenko, jestli jsi to platila dnes ráno, okamžitě zavolej do banky. Možná půjde platbu ještě stornovat… za pokus to stojí.

@Lenka:

a nedostala jsem ale ani žádné identifikační číslo nic, a když jsem podle výše uvedených odkazů hledala svoji žádost, tak mi to napsalo, žádná žádost nebyla nalezena,alepodávala jsem to dnes ráno.

@Petr Novák:

Achjo, no nevadí teda, už to je, hloupějsem toudělala, že jsem si do vyhledávače dala ESTA ONLINE. Byla jsem zbrklá a chtěla to mít hotové.

Avatar uživatele

@Lenka:
Ahoj Lenko, myslím, že podvod to nebude. Provozovatel té stránky vydělává jednoduše na tom, že formulář přepošle na oficiální stránku. Jen jsi zaplatila šestkrát víc, než bylo třeba. Za odeslání ESTA se platí 4 dolary, v případě schválení se strhne dalších 10 dolarů. :-(

Jediná správná adresa je: https://esta.cbp.dhs.gov/

Ahoj, zadávala jsem si žádost na Esta na této stránkce:

účtovali mi 87 dolarů, jde o podvod? nebo jsem něčemu naletěla?
Děkuji, Lenka

Avatar uživatele

@Schimansky:
Co zkusit stornovat platbu v bance? Třeba by to ještě šlo.
Otázkou je, jak se k tomu potom postaví ta “firma”. Mají tvé údaje a objednávku služeb, kterou jsi vyplněním jejich dotazníku udělal.

Jestli tvá ESTA existuje jde ověřit na ofiko stránkách.
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ -> Zkontrolovat stávající žádost -> Zkontrolovat stav jednotlivé žádosti -> DOHLEDAT JEDNOTLIVOU ŽÁDOST -> NEZNÁM číslo žádosti – vyplnit a uvidíš.

Avatar uživatele

Zdravím všechny, takže jako hlupák jsem taktéž vyplnil a zaplatil za ESTA žádost na těchto pochybných stránkách:
Máte s nimi někdo zkušenost? Web se tváří věrohodně, namísto 14USD jsem zaplatil téměř 100USD, ale nejhorší na tom je, že po týdnu od uhrazení žádosti mi neposlali žádné vyrozumění, takže nemám ani vizum ani peníze, nereagují ani na 4 email. Garantují obdržení vyrozumění do 72 hodin a uvádějí že mají zázaznickou podporu online 24hodin denně 7 dnů v týdnu. Myslím si, že toto už není pouze legální byznys, který vydělává na lidské hlouposti nýbrž absolutní podvod!!! Rád bych od nich nějakým způsobem získal zpět mé peníze. Vůbec se mi nelíbí, že něco takového vůbec může fungovat!! Máte nějaké rady, jak se s tímto problémem vypořádat? Předem díky za každý tip :)

@Jirka:

Ahoj, já jsem ESTA taky vyplnila na špatných stránkách, trochu se bojí aby teď nedošlo ke zneužití dat. Prosím co mám teď dělat?

Avatar uživatele

@Petra: Myslím, že tím “national ID card” myslí číslo pasu.

Dělali jste prosím někdo estu přes stránky Esta.us? Bohužel jsem se také nechala napálit. Na googlu mi vyskočil hned odkaz-Žádost esta, tak jsem vyplnila a zaplatila 87$. Teď mi píší na email, že jsem vyplnila špatné číslo- National Identification number. Nevím zda tím myslí číslo občanského průkazu(national ID card). Zadává se to i na oficialnich strankach? Nevím, zda tady estu dokončit nebo si raději zažádat znovu.

Avatar uživatele

@Jirka:
72.- za kus? To je 58,- vývar. No, páni. Asi se dám na podnikání. Většinou to jsou zahraniční firmy, takže se u nás jen tak nedohledají. Nemusí to být nutně podvodníci, jen vydělávají, jak se dá.
Zkusil bych to na ofiko stránce. Zadat potřebné údaje a zjistit, jestli to vyřídili.

Zdravím,
bohužel i já se nechal nachytat, protože jsem to dělal ve spěchu. Vyplnil jsem to postupně pro celou rodinu, byl to drahý špás. A k tomu při platbě za dceru jsem potvrdil platbu dvakrát a ESTU jsem do dnes neobdržel. Výsledkem je 5x 72 dolarů a k tomu my chybí ESTA pro dceru.
Na emaily neodpovídají, telefon nedostupný, firmu jsem v obchodním rejstříku nenašel. Podvodníci.

Avatar uživatele

@Nikki:
To je tak když lidé jednají impulsivně. Něco vyplní, a až potom zjistí co. Teď asi už nepůjde dělat nic jiného, než zaplatit. Jistě to mají nějak ošetřené, aby své peníze dostali. Ty obchodní podmínky tam určitě někde budou, jen se k nim bude třeba proklikat.

Patřím také ke skupině která vyplnila formulář na jiných stránkách než oficiálních o kterých se tady píše viz výše. Konečnou sumu jsem, ale nezaplatila, protože se mi zdála vysoká. Teď teprve hledám jak je to správně. Nicméně mi přišlo, že žádost je přijatá a chtějí to zaplatit….atd.
Chtěla jsem si přečíst obchodní podmínky a zjistit co se stane, když to nezaplatím. Jenže ejhle, podmínky na stránkách nejsou uvedeny, není tam uvedena ani cena za kterou žádost vyřizují, ta se objeví až na konci, kdy už není cesty zpět. A není tam ani kontakt, kam se můžete obrátit. No to je tedy opravdu divné. No rozhodně nic platit nebudu…..

Avatar uživatele

@Sany:
Jj, už nic není potřeba. To číslo je jen pro jistotu. Měli by být schopní si to dohledat podle pasu.

Prosím vás,jak mi tu estu schvali,tak už nevypisuji nic ze?Žádné letové informace?Stačí jen vytisknout své číslo žádosti?Děkuji:-)

Avatar uživatele

Já platil nejdřív zálohu a zbytek částky až na letišti.

Me spise jde o placeno zda se pujceni auta plati nyni nebo az na letisti pri predani. Nebo jestli se ted zaplati zaloha a pak ten zbytek az na letisti:)

Avatar uživatele

S tou půjčovnou záleží, jednou je nejlevnější ta a podruhé jiná. Mrkni na článek o půjčení auta v USA. ;)

Dekuji moc. A jeste jeden dotaz mam:) ohledne pujceni auta na letisti v Miami. Jaka pujcovna je nejlepsi a jak je to s placenim. Kdyz si zamluvime auto tak se.hned plati auto za pujceni nebo jen zaloha. Nechceme naletet:) a vy jste zkuseny:)

Avatar uživatele

ESTA platí dva roky od schválení a je jedno,kdy ji využijete. Jestli hned nebo až za rok.

Dobry den, chci se zeptat. 4.zari odlitame do Miami a bezvizovy vstup Esta uz mame od 5.8. Je to problem. Dekuji

Franto, OP, tak jsem si to zkontrolovala a mám to schváleno, je tam potvrzení, že jsem zaplatila 14 Dolarů!!!!! To se slavná Agentura Esta k..va nažrala z mé blbosti!!!!! Zaplatila jsem mnohonásobně víc!!!!No , ale co se dá dělat, hlavně, že to mám. Dík za radu a všem, kteří tyto řádky čtou….dvakrát měř, jednou řeš……fakt, dívejte se pořádně, takže vizum přes estavisa.cz nikdy!!!!!!!

Avatar uživatele

@Katka:
No jo no. Americká registrace s koncovkou .cz. Děvče, děvče, na co myslíš? Navíc, když tě překvapila cena.

Jdi na oficiální stránky, jak píše OP, tam klikni na češtinu, ať to máš jednodušší.
https://esta.cbp.dhs.gov/
Je ta světlemodrý obdélník. tebe teď zajímá ta pravá polovina “Zobrazit dříve podanou registraci…”. Tam klikni na Vrátit se k žádosti, pak na Vrátit se k jedné žádosti, vyplň, co víš a zkontroluj, jestli jsi v systému.
Oni (amíci) mají 72 hodin na vyřízení, takže je ještě čas. Nutně to nemusí být podvod, jen tě to vyjde trochu dráž. Piš jim maily, jak je to s tvou žádostí. Pokud se nic nebude dít ani po 3 dnech (ale dej jim víc času než těch 72h, nevyplňovali to jistě hned), nebudou reagovat a nebudeš v systému, tak jsi asi naletěla.

Otázky a odpovědi k ofiko stránkám
https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs

tak jdi na ten odkaz co jsem poslal. Jde se tam prihlasit i bez cisla te zadosti. Kdyz se prihlasis tak vis ze to tam firma zajistila a najdes si to tam. Pokud ti to nepujde tak se na tebe ta firma vykaslala. Prihlasit se da i s cislem pasu.

Oni tam píší, že odpověď přijde mailem…:-( bylo to na estavisa.cz a tváří se tam profesionálně :-(

pokud to bylo nekde jinde nez tady https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ tak to asi muze byt problem:-) jinak se musis na tom webu prihlasit myslim a tam uvidis svuj status. Mailem nic nechodi.

Dobrý den, tak si čtu komentáře k agentuře ESTA a mám pocit podvedené, nebo alespoň napálené…..předevčírem jsem narazila na její stránky a trochu zbrkle jsem vyplnila formulář a žádost a zaplatila poplatek, jehož výše mě překvapila, ale nezabrzdila v dalších krocích :-(
Jelikož jsem měla informace od znáných, že potvrzení přijde do několika minut, po pár hodinách jsem začala být nervozní a dnes po skoro 48 hodinách od podání, kdy nemám žádnou odpověď, žádnou reakci na moje maily, si myslím, že jsem senechala napálit. Takže co teď? Mám si udělat novou žádost, nebo ještě vyčkat…Mají nějakou lhůtu na odeslání odpovědi? Já chci v pondělí odletět…. Katka

Avatar uživatele

Dobrý den, pokud jste si neměnil jméno, nemáte nový pas nebo se nezměnila odpověď na některou z otázek v ESTA (jste terorista?), tak ji není nutné znovu vyměňovat.

Že nepojedete třeba do Kalifornie, ale na Floridu ničemu nevadí. Stejně tak nevadí, že poletíte s jinou společností.

Za těchto podmínek je možné jednu ESTA využívat po 2 roky. Pak je nutné požádat o novou.

Dobry den, rad bych se zeptal jestli plati: co cesta do USA, to kazda nova ESTA. Trochu mne mate, ze ma platnost 2 roky (myslim). Jinymi slovy, pokud mam z lonska ESTU, na kterou jsem jiz v loni vycestoval, letos musim pozadat o novou ESTu. Je to tak ? Predem dekuji za odpoved. Vasek

Avatar uživatele

Dobrý den, obrázek nahoře je jen náhled, pod ním by měla být reklama. Každopádně celá vyplněná ESTA jde zde.

Dobrý den,při čtení Vašeho postupu jak vyplnit ESTU (krok po kroku) má přes stránku reklamu MALLU nevíte jak jí odstranit?

Avatar uživatele

Poplatek má dvě části. Vždy se platí Poplatek za zpracování a v případě schválení se doplatí Poplatek za schválení. Za zpracování byly 4,-USD (nevím, jestli se neměnilo) a za schválení je 10,-USD.
https://esta.cbp.dhs.gov/

Kdy zažádat? Minimálně 72h předem.
https://esta.cbp.dhs.gov/
Ale může se stát, že ESTA nebude schválena. Pak je dobré mít časovou rezervu na žádost o vízum. https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/nonimmigrant-visas-cs/ O ESTA bych tedy doporučoval žádat 1-2 měsíce předem. Vízum je možné stihnout i za 14 dní, ale v sezóně jsou delší čekací doby na pohovor.

Avatar uživatele

Dobrý den,
měl bych dotaz,zakoupil jsem si u ESO travel zájezd do USA-Zlatý okruh-západ,kde mi nabízejí
vyřízení ESTA za 800Kč,toto ovšem lze vyřídit za 14 dolarů,kdy je nejlépe začít ESTU vyřizovat,
když je zájezd od 30.září 2015 a těch 14 dol. stále platí ,jo.

Děkuji
Honza

Avatar uživatele

@rabinak.v:
ESTA je jen takové povolení k cestě do USA. Ke vstupu do USA budeš muset ještě projít imigrační kontrolou na letišti.
Zvací dopis je plus. https://chcidoameriky.cz/jak-napsat-zvaci-dopis-do-usa-soukromy-a-obchodni-vzor-ke-stazeni
Dostatečné finance (hotovost nebo karta) také. Výpis být nemusí. Ten se nosí na ambasádu při žádosti o vízum.

Avatar uživatele

Dobrý den! Stačí mi k vycestování do USA ESTA a nebo bude třeba ještě něco dokládat při letištní kontrole? Zaslechl jsem, že může být potřeba doklad o dostatečném množství financí (výpis z účtu) nebo zvací dopis (pojedu na návštěvu). Ani o jednom jsem ale informace na oficiálních stránkách nenašel. díky za odpověď, Vojta

Avatar uživatele

@Eva:
Použila jsi neoficiální stránku, tzv. zprostředkovatele.

Oficiální stránky končí na .gov
https://esta.cbp.dhs.gov/
Tam si můžeš i zkontrolovat, jestli už máš registraci vyplněnou. Klikni na “Zobrazit dříve podanou registraci k cestě do Spojených států pro jednu nebo více osob”

Teď ti nezbývá než si pořádně pročíst jejich podmínky, jestli se dá z platby nějak “vyvléknout”. Nejjednodušší je nezaplatit, ale pak ti může domů přijít upomínka nebo tak.

Zdravím, jsem blbka, také jsem se nechala nachytat a vyplnila registrační formulář…to že je to fake mi došlo až když chtěli zaplatit 659Kč,-
tato stárnka

bojím se, aby nepoužili nějak moje osobní údaje. Koho mám kontaktovat, aby se něco začalo s touhle skupinou dít?
díky

Avatar uživatele

@Petra:
Pokud ti to takhle přišlo, tak je to možné. Kontaktoval bych ambasádu. Bude třeba zkusit si vyřídit vízum.

Něco podobného se řeší zde
https://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-9709.html
a “zrušení” ESTA v den odletu zde
https://chcidoameriky.cz/zadost-o-vizum-do-usa-vase-zazitky-a-zkusenosti#comment-12065

Dobrý večer, chtěla bych se vás prosim vás na neco zeptat. Vylnila jsem formular Esta a byl mi odsouhlaseny ale druhy den v 1:59 rano přišel Email ze se mi zmenil status a že si ho mam zkontrolovat a byl mi zmeneny na Cesta nepovolena. Nemáte s tim prosim vas nekdo nejake zkusenosti?? nevite zda je mozne ze to takhle chodi??

Avatar uživatele

@Bob7:
Píšeš, že jsi si vyplnil žádost za 695. To jako korun? ESTA stojí 4+10,-USD, což je cca 280,- korun. Pokud si ji vyplníš, tak rovnou zaplatíš 4,- za zpracování a pokud ti ji schválí, tak si strhnou dalších 10,-. Nic víc se neplatí.

Ahoj 19.1.14 jsem si přes esta-forms za 695vyplnil zadost do USA musím platit dej znat dík.

Zdravím Zuzano, ano, při přestupu v USA je nutné mít vyřízenou ESTU.

Dobry den,
je nutne si vyridit ESTA i pri pouhem prestupu v nekterem state USA pri ceste do Cancunu?
Predem dekuji za odpoved.

Avatar uživatele

@Jiřina:
ESTA platí 2 roky, těch max 90 dní je na jeden pobyt v kuse. Cestovat se dá vícekrát po dobu platnosti ESTA.

ESTA plati 90 dni. Mohu po 90ti dnech odjet z USA a vyridit si novou ESTU abych mohl zase zpet do USA?

@Tom: diky Tomáši za odpověď a přidaný link

@Dáša:

https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs

Pro koho je registrace cesty povinná?
Registrace cesty je povinná pro všechny pasažéry, kteří cestují v rámci bezvízového programu a musí být obdržena před nastoupením cesty letadlem nebo lodí do Spojených států. Dokonce děti cestující zdarma/bez vydané palubní vstupenky musí mít platnou cestovní registraci, pokud nejsou držiteli víza k cestě do Spojených států. Žádost může podat jménem osoby cestující v rámci bezvízového programu třetí strana.

Ahoj,
možná budu mít hloupý dotaz, ale i na batole, cestující s rodiči, je nutné vystavit ESTU ( určitě ano, že? )?
Díky.

Já jsem udělala úplně stejnou hloupost jako vy :( na nejmenované adrese jsem bez rozvahy vyplnila údaje a odeslala..nevím teď jestli mám částku 695 Kč zaplatit, bohužel je to tedy více než bych zaplatila na oficiálních stránkách, ale nerada bych, aby mi přicházeli upomínky, eventuelně až exekuce..poradíte někdo?

@Monika:

Reaguješ na více než dva roky starý post.
Píše jen o upomínkách, že pak už žádnou neposlali. Oni potom totiž mohli dát celou věc k soudu a vymáhat dlužnou částku za pomoci exekutora. Jako to dělají třeba dopravní podniky, ty je ignoruješ, dlouho se nic neděje a najednou máš za dveřmi exekutora nebo odstavený účet.
Přečti si pořádně podmínky na těch stránkách a nespoléhej na rady z netu.

Ahoj Gabrielo, mám momentálně stejný problém jako ty.. Mám na mysli že jsem vyplnila žádost na neoficiálních stránkách a ted mi přišla upomínka k zaplacení, jenže mezitím už jsem si zajistila tu nejlevnější verzi esty. Bylo to přes nějakou známou banku? A opravdu tě po druhé upomínce již nekontaktovali? Mám trochu obavy, jelikož mají mé osobní údaje.

@Magda: Ano to vím, ale zatím jsem za žádost nezaplatila – byla pouze odeslaná, nikoli vyřízená. Vyhledala jsem si obchodní podmínky a snad by to mělo být v pořádku. O oficiálních stránkách jsem se bohužel dozvěděla až pozdě…

@Petra:

To záleží na podmínkách oné nejmenované předražené stránky. Ale ty jsi o prodloužení požádala a oni ho udělali, takže ho i chtějí zaplatit. Lepší je to dělat na ofiko stránkách ESTA, je tam i čeština.

Ahoj, mám zkušenost s Esta na nejmenované předražené stránce. Před dvěma lety jsem poplatek zaplatila a cesta mi byla povolena. Teď mi přišlo na mail upozornění, že je možnost žádost prodlužit, protože končí její platnost. Už jsem se ale bohužel nezajímala o podmínky a žádost obnovila – samozřejmě po mě chtěli poplatek… momenálně mi na mail příšla druhá upomínka k platbě. Na stránkách jsem ale bohužel nenašla možnost stornování žádosti. Na cestu do USA se momentálně nechystám a příjde mi zbytečné tedy poplatek platit. Má někdo podobnou zkušenost? Je lepší (i když zbytečně) zaplatit nebo se žádost automaticky zruší, pokud nedojde poplatek?

@slavo:

Ber to jen jako překlad z AJ
Credit card – kreditní karta

Jde o to, že klasická debetní se ve Státech moc nevidí. Navíc i u nás má spousta debetních karet povolení přečerpání, takže jsou vlastně “skrytě” kreditní. ESTU, autopůjčovnu i další věci jsem platila ve Státech mou debetní a vše prošlo. A to půjčovna požadavala výslovně kreditní a ne debetní kartu.

Mám za to, že kreditnú kartu má málo ľudí. Vätšina ľudí vlastní debetnú kartu. Nemá byť slovo kreditná, obecne nahradená slovom platobná karta ? Ak nie, dá sa nejakým iným spôsobom poplatok uskutočniť? Vidím v tejto podmienke dosť vážnu prekažku obdržania povolenia na vstup do USA. Nepoznám žiadneho známeho ani priateľa s kreditnou kartou ktorý by to zaplatil za mňa.

Avatar uživatele

Ahoj, jo, je to tak. Pro klid duše si můžeš ještě vytisknout a vzít s sebou to číslo žádosti.

Ahoj Petře, žádost jsem si podal a byla kladně vyřízena. To je vše co pro to musím udělat? Budou pak podle čísla pasu vedět, že to vízum mám? Já jen abych věděl dík.

Avatar uživatele

Ahoj, platí se 14 dolarů, formulář můžeš vyplnit na stránce https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ – to je ta jediná oficální.

Dobrý den,
chystám se od června na 3 týdny do Ameriky. Dáte mi prosím přesnou adresu na formulář ESTA a řeknete mi jeho cenu? Abych věděla, na co se připravit :)
Předem děkuji za odpověď!

Avatar uživatele

Ahoj Radko,
zrovna jsem ten problém dneska řešil u kamarádky — s největší pravděpodobností půjde o to, že máš zablokovanou kartu pro platby přes internet. Komerčka to tak má automaticky nastavené u všech karet.

Doporučuji zajít na pobočku a zažádat o virtuální kartu, s ní jde platit přes net.

Ahoj, nedaří se mi zaplatit. Může to být samozřejmě blokací karty (mám od KB), ale možná špatně vyplňuji pole billing address, které je povinné. Co se tam má správně vyplnit?
Děkuji za odpověď

Ahoj, turistickým vízem zřejmě myslíš registraci ESTA. Tu dají téměř každému, výjimkou jsou ti, kteří již mají v USA škraloup či se mimo území USA dopouštěli větších přečinů a představují tak pro Američany jistou hrozbu.

Dobrý den. Mam dotaz na ESTU. Dávají turistické vízum nebo si hodně vybírají? Mam koupenou letenku na 12.listopadu a pas mi přijde 2 listopadu takže ESTU budu vyřizovat po zaplazení letenky. Pokud by mi to nedali tak mi propadne docela dost peněz a 12.listopadu potřebuji odletět. Nevíte vybírají si hodně?. Předem moc děkuji.

Ahoj, myslím, že je to ok. :-)

Ahoj!
Trochu neuváženě a zpovykaně, jako kdybych denně nepracovala s počítačem a nečerpala info z internetu, jsem ten formulář ESTA vyplnila a také zaplatila! u jiné společnosti. Až když jsem čekala na výsledek, mi došlo, že to vlastně může být podvod a že to asi nebude přímá cesta… Žádost byla schválena… Pak jsem si našla tyhle stránky, dočetla jsem se, že jsem „jen“ zaplatila víc a že to platí. Jen mě zarazilo, jak ta odsouhlasená registrace vypadá (celkem dost obyčejně) a že je vlastně v čestině. Je to OK? Pořád si vlastně nejsem jistá, jestli to je opravdu schválené nebo ne.
Co myslíš :-)?

Ahoj Markéto, děkuji za kompliment. :-)

Avatar uživatele

Ahoj!

Příští rok se chystám na 13 měsíců do Ameriky, a tak každou volnou chvíli brouzdám po netu a sháním nějaké informace o všem, co se ohledně tohoto tématu dá. Na Vaši stránku jsem narazila úplně náhodou, když jsme se s kolegyní v práci dohadovaly, kolik má vlastně Amerika států. Musím říct, že jsem ráda, že jsme se na počtu neshodly a já nakonec zadala do vyhledávání slovní spojení, díky kterému mi ve výběru vyskočila i Vaše stránka. Mám pocit, že na nich strávím hodně času, než pročtu všechny ty užitečné rady a čtivé články, které tu jsou. Děkuji, že mám co číst! :)

Ahoj Dášo,
ta registrace bude platná, nicméně ověřit si ji můžeš na adrese https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Ahoj, přišla mi po zaplacení poplatku odsouhlasená registrace. Teď se bojím, ať nejde o podvod, protože vše zajišťovala agentura. Jak lze ověřit pravost povolení? Děkuji.

Avatar uživatele

Doporučuji si vypůjčit kartu od nějakého příbuzného či známého a zaplatit s ní. To by mělo fungovat. :)

Avatar uživatele

Jak jsem se dočetl,platit lze pouze kr.kartami. Ale ne všemi. Mám KK ” GE Money ” –
-Maestro a ta mezi “vyvolenými|” není. Jak mám tedy zaplatit,resp.může někdo jiný za mne?
děkuji

Tak aspoň, že to dobře dopadlo. Díky! :)

Avatar uživatele

Jo nakonec jsem Estu vyplnila na oficialnich strankach a povolili mi to hned. A ta zprostředkovatelská stránka mi poslala na email 2 upomínky a poté mě již nekontaktovala. Takže se už moc těším na Ameriku… :)) Jo a díky. Máš dobré stránky ;))

Ahoj Gabrielo,
pokud tím neporušíš podmínky firmy z “oné stránky”, tak to tak určitě lze. Každopádně vliv na to, jestli dostaneš/nedostaneš povolení, by to nemělo být vůbec žádný.

Avatar uživatele

ahoj vyplnila jsem si esta formular na jedne nejmenovane strance a ta cena me zaskocila…ale az po te jsem zjistila ze to jde udelat takto….kdyz te spolecnosti nic nezaplatim zrusi mi ty zadosti? a muzu tedy mit tam podanou zadost (nezaplacenou) a zaroven si vyplnit ofiicialni zadost? dekuju za odpoved