Co vidět v San Franciscu: Nejklikatější ulice, letadlová loď a maják

Petr Novák

San Francisco není jen Alcatraz, Golden Gate Bridgeprojížďka tramvají. Ve městě a jeho okolí můžete navštívit velkou letadlovou loď, skvělou vyhlídku pro fotomaniaky nebo nejzakroucenější ulici na světě. Máme pro vás dávku tipů, co neminout při návštěvě San Francisca.

Co vidět v San Franciscu: Nejklikatější ulice, letadlová loď a další zajímavosti | © Pixabay.com

Obsah článku
  1. Co vidět v San Francisku
  2. Co vidět v okolí San Francisca

Co vidět v San Francisku

Běžní turisté jedou na Lombard Street, my na Vermont Street. Ta je vlastně tou nejklikatější ulicí a je dokonce strmější než známá Lombard, jen není v tak atraktivní a dostupné části města. My ji máme první na seznamu. Znát ji můžete z Magnum Force s Clintem Eastwoodem nebo z Gymkhany Five Kena Blocka.

Až potom jsme zařadili tu klasickou část města a jeho okolí, včetně okoukané Lombard Street (mapa). Ty známé zajímavosti asi nemá cenu popisovat, tak jen trochu těch dalších.

Bunkr Devil's Slide | © Franta | © Franta

Devil‘s Slide (mapa), místo s pěknou Gray Whale Cove State Beach a bunkrem z 2. světové. Bunkr je na soukromém pozemku, ale dá se k němu dostat. Otázkou je, co nastane, když budete mít kliku a potkáte se s policistou.

Na pobřeží najdete i s spoustu bývalých dělostřeleckých pevností, včetně Fort Point (mapa) přímo pod GGB, které jsou většinou volně přístupné. Sutro Baths (mapa) a Cliff House (mapa), bývalé lázně s bazény a funkční restaurace, vzor pro Barrandovské terasy.

Point Bonita Lighthouse (mapa) na Marin Headlands, tam musíte přes most a dobře plánujte, protože tunel k majáku je otevřený pouze od soboty do pondělí od 12:30 do 15:30. Cesta k majáku je i pěkná projížďka se spoustou výhledů. My si prolezli i Battery Wallace (mapa). Kdo tam najde českou korunu, tak je asi moje.

Co vidět v okolí San Francisca

Většina turistů skončí na Vista Point (mapa) nebo u Battery Spencer (mapa), aby si vyfotila most a jela dál. Kdo má víc času a pevné boty, tak může jít dolů ke Kirby Cove (mapa), kde je Battery Kirby ale i jedna ze známých houpaček, kterých jsou kolem San Francisca desítky.

Bunkr Devil's Slide | © Franta | © Franta

Pár tipů v bodech

  • Treasure Island (mapa), ostrov uprostřed San Francisco – Oakland Bay Bridge, pokud rádi fotíte, tak od Great Lawn je pěkný výhled na město a záliv.
  • Berkeley Point (mapa), začátek Berkeley Pier, dlouhého mola vedoucího z Berkeley směrem na Alcatraz a sahajícího původně skoro k až Treasure Islandu. Dnes již je molo s ohledem na jeho stav nepřístupné.
  • Grizzly Peak Blvd (mapa), další zajímavé místo pro fotomaniaky. Najdete ho nad Caldecott Tunel nedaleko Oaklandu a je zde několik vyhlídek.
  • USS Hornet CV-12 (mapa), letadlová loď sloužící jako muzeum kotví na bývalé námořní základně v Alamedě.
  • Kdo žije Divokým západem, může se stavit u hrobu Wyatta Earpa v Colmě na hřbitově Hills of Eternity Memorial Park (mapa).

Zajeli jsme si i na Mt. Diablo (mapa), nejvyšší kopec v okolí, je to park a vstup je $10 (237 Kč) za auto. V létě tam může být pěkně a za jasného počasí je jistě super výhled po Bay Area. My tam byli na konci listopadu, dole na tričko, na vrcholu byla málo i zimní bunda. Studený vítr prošel vším. Je odtud vidět i San Francisco, ale nám se trochu ztrácelo v mlžném oparu.

Autorem článku je Franta, živoucí legenda diskuzního fóra Chci do Ameriky. Napsal pro vás také svoje postřehy z plánování cesty do USA a svoji zkušenost se secondary inspection v USA. :-)

Diskuze k článku (2)

Franto, díky za super tipy. Vermont street super, lighthouse i Battery Wallace taky :) To jsou místa, na která bych bez tvého doporučení nejspíš nejel.
Za mě bych ještě přidal Baker Beach, včetně vyhlídkových míst na k ní vedoucí Lincoln Blvd.

Odpovědět

@Vašek:
Míst kam jít, je v SF a okolí spousty. Uvedl jsem jich jen pár, ty kde jsme posledně byli.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA