High Roller v Las Vegas: Největší ruské kolo na světě!

Las Vegas se může pyšnit novou atrakcí. Po nejnezdravější restauraci Heart Attack Grill a hned atrakcích v rekordní výšce na střeše hotelu Stratosphere je tu High Roller. Přes 167 metrů vysoké ruské kolo je nejvyšším na světě a přirozeně také novou dominantou Města hříchu.

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

High Roller – dominanta lasvegaské čtvrti LINQ

Plány na výstavbu nové atrakce v samém srdci Las Vegas byly odhaleny již v roce 2011. Obří ruské kolo High Roller se má stát dominantou nově budované čtvrti THE LINQ. Jeho název značí hry v kasínech s vysokými sázkami.

Vysoké je 167,6 metrů, kolo samotné má v průměru 158,5 metrů. Atrakce High Roller je v provozu od 31. března 2014, předběhla tak Skyvue – další ruské kolo, jehož stavba poblíž hotelu Mandalay Bay byla zastavena již v roce 2012.

V noci zajišťuje osvětlení High Rolleru sestava 2 000 LED diod. Ty mohou svítit jednou barvou nebo tvořit barevné obrazce. Pro cestující je připraveno 28 prosklených kabin s kapacitou 40 lidí, v jednu chvíli tak na ruském kole může být 1 120 pasažérů.

Zajímavostí je, že každá kabina je vybavena hned osmi plochými televizemi a dock pro iPod. Možná pro případ, kdy by se někdo nudil – jedna  otočka trvá 30 minut.

Cena vstupného, kde je High Roller, otevírací doba

Vstupenky na ruské kolo High Roller jsou poměrně drahé. Doporučuji je koupit s předstihem přes internet:

  • Denní vstupenka do 17:50 hodin: 24,95 dolarů
  • Noční vstupenka od 18:00 hodin: 34,95 dolarů
  • Jednodenní vstupenka: 44,95 dolarů
  • Třídenní vstupenka: 54,95 dolarů
  • Expresní vstupenka, se kterou můžete přeskočit frontu: 59,95 dolarů

Všechny vstupenky jsou jednovstupové. Třídenní vstupenka znamená, že si koupíte vstupenku s platností na 3 dny a v rámci nich přijdete rovnou k ruskému kolu. Chcete-li ušetřit, doporučuji koupit obyčejnou denní nebo noční vstupenku.

Atrakce High Roller leží u adresy 3545 Las Vegas Blvd South, mezi hotely Harrah’s a Flamingo, naproti nepřehlédnutelnému Caesars Palace.

Ruské kolo je otevřeno od 12:00 do 2:00 ráno, poslední jízda je vždy v 1:30. A jak už to v Las Vegas bývá, v případě zájmu vás na High Rolleru oddají!

Fotky ruského kola High Roller v Las Vegas

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.