Ruské kolo High Roller v Las Vegas: Vstupenky, výška a zajímavosti

Petr Novák

Las Vegas se může pyšnit novou atrakcí. Po nejnezdravější restauraci Heart Attack Grill a hned atrakcích v rekordní výšce na střeše hotelu Stratosphere je tu High Roller. Přes 167 metrů vysoké ruské kolo je jednou z dominant Města hříchu. Do října 2021 bylo nejvyšší na světě, než ho trumfnulo 250 metrů vysoké kolo v Dubaji.

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello and Pixabay.com

High Roller – dominanta lasvegaské čtvrti LINQ

Plány na výstavbu nové atrakce v samém srdci Las Vegas byly odhaleny již v roce 2011. Obří ruské kolo High Roller se stalo dominantou nově budované čtvrti THE LINQ. Název pochází z označení her v kasínech s vysokými sázkami.

Celý High Roller je vysoký 167,6 metrů, kolo samotné má v průměru 158,5 metrů. Atrakce High Roller je v provozu od 31. března 2014. Předběhla tak Skyvue, další ruské kolo, jehož stavba poblíž hotelu Mandalay Bay byla zastavena již v roce 2012.

V noci zajišťuje osvětlení High Rolleru sestava 2 000 LED diod. Ty mohou svítit jednou barvou nebo tvořit barevné obrazce. Pro cestující je připraveno 28 prosklených kabin s kapacitou 40 lidí, v jednu chvíli tak na ruském kole může být 1 120 pasažérů.

Zajímavostí je, že každá kabina je vybavena hned osmi plochými televizemi. Možná pro případ, kdy by se někdo nudil, neboť jedna otočka trvá 30 minut.

Cena vstupenek, kde je High Roller, otevírací doba

Asi není překvapením, že vstupenky na ruské kolo High Roller nejsou levné. Doporučuji je koupit s předstihem přes internet. Ceny se liší v závislosti na aktuální obsazenosti:

  • Denní vstupenka do 16:59 hodin: od $23.50519 Kč
  • Noční vstupenka od 17:00 hodin: od $34.75768 Kč
  • Otevřená vstupenka s minibarem uvnitř kabiny: od $601 325 Kč

Všechny vstupenky jsou jednovstupové. Třídenní vstupenka znamená, že si koupíte vstupenku s platností na 3 dny, během kterých můžete přijít rovnou ke kolu. Chcete-li ušetřit, doporučuji koupit obyčejnou denní nebo noční vstupenku.

Atrakce High Roller leží poblíž 3545 Las Vegas Blvd South mezi hotely Harrah’s a Flamingo, naproti nepřehlédnutelnému Caesars Palace.

Ruské kolo je otevřeno pondělí do čtvrtka vždy od 14:00 do 0:00, od pátku do neděle od 12:00 do 0:00. Poslední jízda je vždy půl hodiny před zavíračkou. A jak už to v Las Vegas bývá, v případě zájmu vás na High Rolleru oddají.

Fotky ruského kola High Roller v Las Vegas

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Diskuze k článku (6)

Ahoj ještě se zeptám a tip na ubytování v Las Vegas a co tam určitě nevynechat jako atrakci?

Odpovědět

@stáňa: Ahoj, mrkni na tipy na ubytování v Las Vegas. U atrakcí záleží, co tě zajímá. Mrkni na tipy na výlety a vyber si, co je šálek tvého čaje. :-)

Odpovědět

@stáňa: Tip na ubytovani bude slozity. Zalezi, kde chtete byt a jakou uroven ubytovani vyzadujete. Obecne plati, ze turista chce bydlet na Stripu, takze si pri hledani dejte filtr na Strip a vybirejte. Vegas se vypati navstivit ve vsedni dny, protoze o vikendu jsou ceny hotely 3x a vice drazsi. Vse, co ma v nazvu resort, mu resortni poplatek, ktery je obcas az nesmyslne drahy. Jelikoz ve Vegas neni pres den co delat, doporucuji hotel s bazenem.
Ohledne atrakci… tech jsou tam tisice. Ale muzete vyrazit na ty, ktere jsou zdrama, napr. fontany pred Ballagio a dalsich predstaveni pred nekolika dalsimi hotely. Z atrakci: nejvyssi ruske kolo, koncerty popovych hvezd, divadelni predstaveni (Circ de Soleil, Blue Man Group, a mnoho dalsich), samotne tematicke hotely, “kolotoce” na Stratosfere, horska draha okolo New York New York, …………

Odpovědět

Ahoj chápu dobře nejlépe je vybrat úterý až čtvrtek a hotel co nemá v názvu resort,a jak je to tam s jídlem vzít ubytování se snídaní nebo si raději někam zajít,když bude nějaký nápad kam na jídlo večer poživatelný a nestojící nesmysl?;-)

Odpovědět

ještě jsem našla ,že tam prodávají hromadný vstupný asi na 20 atrakcí za 65,-je to ok nebo se nato vykašlat a jít jen na kolo a co je zdarma?

Odpovědět

@stáňa: Ahoj Stáňo, od úterý do čtvrtka bývají hotely nejlevnější. Doporučuji se spíše zaměřit na vypsané poplatky u Bookingu, nespoléhat jen na “resort” v názvu. Resortní poplatek se v Las Vegas platí u drtivé většiny hotelů.

Já raději volil ubytování bez jídla a chodil jsem si sám, kam jsem chtěl.

Hromadné vstupné je ok, pokud skutečně navštívíte několik atrakcí z nabídky. Je to postavené vesměs na tom, že A) ve finále navštívíte atrakcí málo, takže by se vyplatilo kupovat vstupné jednotlivě, B) u některých nabízeních atrakcí (zejména muzeí) je vstupné zdarma.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.