Ruské kolo High Roller v Las Vegas – vstupenky, cena a výška

Petr Novák

Las Vegas jako na dlani budete mít, když nasednete do jedné z 28 kabin 168 m vysokého ruského kola High Roller. Až do října 2021 bylo vůbec nejvyšší na světě, než ho z první příčky odsunulo 250 m vysoké kolo Ain Dubai ve Spojených arabských emirátech. V článku se dočtete, jak dlouho trvá jedna otočka a jak můžete navštívit High Roller nejlevněji.

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello and Pixabay.com

 1. Obsah článku
  1. Výška, průměr a zajímavosti o ruském kole High Roller
  2. Co musíte vědět před návštěvou
  3. Fotky ruského kola High Roller v Las Vegas

  Výška, průměr a zajímavosti o ruském kole High Roller

  Plány na výstavbu atrakce umístěné v samém srdci Las Vegas byly odhaleny již v roce 2011. Obří ruské kolo High Roller se stalo dominantou nově budované čtvrti THE LINQ. Jméno “High Roller” pochází z označení her v kasínech s vysokými sázkami.

  Celé ruské kolo High Roller je vysoké 168 m, kolo samotné má v průměru 158 m. Atrakce je v provozu od 31. března 2014. Ve stejné době se v Las Vegas plánovala ještě výstavba konkurenčního ruského kola Skyvue. K jeho dokončení však nikdy nedošlo, když byla stavba poblíž hotelu Mandalay Bay v roce 2012 zastavena.

  V noci zajišťuje osvětlení High Rolleru sestava 2 000 LED diod, které mohou svítit jednou barvou, nebo tvořit barevné obrazce. Pro návštěvníky je připraveno 28 prosklených kabin, každá s kapacitou 40 lidí. V jednu chvíli tak na ruském kole může být 1 120 pasažérů.

  Jedna otočka trvá 30 minut, během jízdy budete mít krásný 360° výhled na celé Las Vegas. Každá kabina je vybavena klimatizací a osmi obrazovkami, na kterých se většinu času přehrávají reklamy. V každé kabině jsou dvě lavičky, takže v průběhu jízdy můžete stát nebo si sednout.

 2. Co musíte vědět před návštěvou

  🗺️ Kde je ruské kolo High Roller

  Atrakce High Roller leží na adrese 3545 Las Vegas Blvd South mezi hotely Harrah’s a Flamingo a naproti slavnému hotelu Caesars. Nejbližší zastávkou jednokolejky je “Harrah’s & The LINQ Station”.

  🕒 Otevírací doba

  Ruské kolo je otevřené každý den od 12:00 do půlnoci, poslední jízdy začínají vždy ve 23:30. A jak už to v Las Vegas bývá, v případě zájmu vás na High Rolleru oddají.

  🎟️ Vstupenky na ruské kolo High Roller

  Asi není překvapením, že vstupenky na High Roller nejsou levné. Doporučuji je koupit v předstihu přes internet, velmi často bývá vyprodáno na několik dní dopředu.

  Cena vstupenky se liší podle denní doby, žádanější večerní jízdy jsou dražší. Vstupenky jsou platné 3 dny od zvoleného data, což vám dává jistou míru flexibility. Informace jsem naposledy aktualizoval 7. května 2024.

  • Denní vstupenka od 12:00 do 16:59 hodin: $28663 Kč
  • Noční vstupenka od 17:00 do 23:30 hodin: $40948 Kč

  🎫 Vstup na High Roller zdarma s Go City Las Vegas Pass

  Pokud se chcete projet na ruském kole a nechcete platit drahé jednorázové vstupné, doporučuji si zakoupit Go City Pass. Ve své podstatě se jedná o permanentku na atrakce v Las Vegas a okolí. Prodává se na 2-5 dní, během kterých můžete navštívit libovolný počet z několika desítek dostupných míst.

  Mezi atrakcemi v nabídce je i ruské kolo High Roller, na kterém se můžete svézt bez jakýchkoliv dalších poplatků v čase mezi 12:00 a 16:59. Když si chytře naplánujete program, můžete se ještě během 3-4 dnů proletět vrtulníkem nad Stripem, svézt na horské dráze Big Apple Coaster nebo podívat na střechu The Strat. V porovnání s běžnými cenami vstupenek lze ušetřit nižší stovky dolarů.

  💡 Tipy jak si užít návštěvu High Roller

  Nejžádanější čas projížďky je při západu slunce, což po většinu roku vyžaduje zakoupení dražší varianty vstupenky. Pokud chcete ušetřit peníze a soumrak oželíte, doporučuji vám využít výše zmíněný Go Pass. Když dorazíte krátce po otevření, vyhnete se čekání v rostoucí frontě.

  První návštěva ruského kola High Roller je vždycky zážitek. Kolo se pocitově otáčí velmi pomalu a stabilně, takže s největší pravděpodobností nebudete mít závratě, i když obvykle trpíte strachem z výšek.

  Před nástupem do kabiny absolvujete focení před zeleným pozadím, přičemž fotky si můžete následně zakoupit. Za mne je to neautentické, takže doporučuji fotky nekupovat.

 3. Fotky ruského kola High Roller v Las Vegas

  Ruské kolo High Roller v Las Vegas – vstupenky, cena a výška | © Denise Truscello

  Ruské kolo High Roller v Las Vegas – vstupenky, cena a výška | © Denise Truscello

  Ruské kolo High Roller v Las Vegas – vstupenky, cena a výška | © Denise Truscello

  Ruské kolo High Roller v Las Vegas – vstupenky, cena a výška | © Denise Truscello

Diskuze k článku (6)

Ahoj ještě se zeptám a tip na ubytování v Las Vegas a co tam určitě nevynechat jako atrakci?

Odpovědět

@stáňa: Ahoj, mrkni na tipy na ubytování v Las Vegas. U atrakcí záleží, co tě zajímá. Mrkni na tipy na výlety a vyber si, co je šálek tvého čaje. :-)

Odpovědět

@stáňa: Tip na ubytovani bude slozity. Zalezi, kde chtete byt a jakou uroven ubytovani vyzadujete. Obecne plati, ze turista chce bydlet na Stripu, takze si pri hledani dejte filtr na Strip a vybirejte. Vegas se vypati navstivit ve vsedni dny, protoze o vikendu jsou ceny hotely 3x a vice drazsi. Vse, co ma v nazvu resort, mu resortni poplatek, ktery je obcas az nesmyslne drahy. Jelikoz ve Vegas neni pres den co delat, doporucuji hotel s bazenem.
Ohledne atrakci… tech jsou tam tisice. Ale muzete vyrazit na ty, ktere jsou zdrama, napr. fontany pred Ballagio a dalsich predstaveni pred nekolika dalsimi hotely. Z atrakci: nejvyssi ruske kolo, koncerty popovych hvezd, divadelni predstaveni (Circ de Soleil, Blue Man Group, a mnoho dalsich), samotne tematicke hotely, “kolotoce” na Stratosfere, horska draha okolo New York New York, …………

Odpovědět

Ahoj chápu dobře nejlépe je vybrat úterý až čtvrtek a hotel co nemá v názvu resort,a jak je to tam s jídlem vzít ubytování se snídaní nebo si raději někam zajít,když bude nějaký nápad kam na jídlo večer poživatelný a nestojící nesmysl?;-)

Odpovědět

ještě jsem našla ,že tam prodávají hromadný vstupný asi na 20 atrakcí za 65,-je to ok nebo se nato vykašlat a jít jen na kolo a co je zdarma?

Odpovědět

@stáňa: Ahoj Stáňo, od úterý do čtvrtka bývají hotely nejlevnější. Doporučuji se spíše zaměřit na vypsané poplatky u Bookingu, nespoléhat jen na “resort” v názvu. Resortní poplatek se v Las Vegas platí u drtivé většiny hotelů.

Já raději volil ubytování bez jídla a chodil jsem si sám, kam jsem chtěl.

Hromadné vstupné je ok, pokud skutečně navštívíte několik atrakcí z nabídky. Je to postavené vesměs na tom, že A) ve finále navštívíte atrakcí málo, takže by se vyplatilo kupovat vstupné jednotlivě, B) u některých nabízeních atrakcí (zejména muzeí) je vstupné zdarma.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA