High Roller v Las Vegas: Největší ruské kolo na světě!

Las Vegas se může pyšnit novou atrakcí. Po nejnezdravější restauraci Heart Attack Grill a hned atrakcích v rekordní výšce na střeše hotelu Stratosphere je tu High Roller. Přes 167 metrů vysoké ruské kolo je nejvyšším na světě a přirozeně také novou dominantou Města hříchu.

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

High Roller – dominanta lasvegaské čtvrti LINQ

Plány na výstavbu nové atrakce v samém srdci Las Vegas byly odhaleny již v roce 2011. Obří ruské kolo High Roller se má stát dominantou nově budované čtvrti THE LINQ. Jeho název značí hry v kasínech s vysokými sázkami.

Vysoké je 167,6 metrů, kolo samotné má v průměru 158,5 metrů. Atrakce High Roller je v provozu od 31. března 2014, předběhla tak Skyvue – další ruské kolo, jehož stavba poblíž hotelu Mandalay Bay byla zastavena již v roce 2012.

V noci zajišťuje osvětlení High Rolleru sestava 2 000 LED diod. Ty mohou svítit jednou barvou nebo tvořit barevné obrazce. Pro cestující je připraveno 28 prosklených kabin s kapacitou 40 lidí, v jednu chvíli tak na ruském kole může být 1 120 pasažérů.

Zajímavostí je, že každá kabina je vybavena hned osmi plochými televizemi a dock pro iPod. Možná pro případ, kdy by se někdo nudil – jedna  otočka trvá 30 minut.

Cena vstupného, kde je High Roller, otevírací doba

Vstupenky na ruské kolo High Roller jsou poměrně drahé. Doporučuji je koupit s předstihem přes internet:

  • Denní vstupenka do 17:50 hodin: 24,95 dolarů
  • Noční vstupenka od 18:00 hodin: 34,95 dolarů
  • Jednodenní vstupenka: 44,95 dolarů
  • Třídenní vstupenka: 54,95 dolarů
  • Expresní vstupenka, se kterou můžete přeskočit frontu: 59,95 dolarů

Všechny vstupenky jsou jednovstupové. Třídenní vstupenka znamená, že si koupíte vstupenku s platností na 3 dny a v rámci nich přijdete rovnou k ruskému kolu. Chcete-li ušetřit, doporučuji koupit obyčejnou denní nebo noční vstupenku.

Atrakce High Roller leží u adresy 3545 Las Vegas Blvd South, mezi hotely Harrah’s a Flamingo, naproti nepřehlédnutelnému Caesars Palace.

Ruské kolo je otevřeno od 12:00 do 2:00 ráno, poslední jízda je vždy v 1:30. A jak už to v Las Vegas bývá, v případě zájmu vás na High Rolleru oddají!

Fotky ruského kola High Roller v Las Vegas

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Ruské kolo High Roller v Las Vegas | © Denise Truscello

Petr Novák

Diskuze k článku (6 komentářů)

Ahoj ještě se zeptám a tip na ubytování v Las Vegas a co tam určitě nevynechat jako atrakci?

Odpovědět
Avatar uživatele

@stáňa: Ahoj, mrkni na tipy na ubytování v Las Vegas. U atrakcí záleží, co tě zajímá. Mrkni na tipy na výlety a vyber si, co je šálek tvého čaje. :-)

Odpovědět

@stáňa: Tip na ubytovani bude slozity. Zalezi, kde chtete byt a jakou uroven ubytovani vyzadujete. Obecne plati, ze turista chce bydlet na Stripu, takze si pri hledani dejte filtr na Strip a vybirejte. Vegas se vypati navstivit ve vsedni dny, protoze o vikendu jsou ceny hotely 3x a vice drazsi. Vse, co ma v nazvu resort, mu resortni poplatek, ktery je obcas az nesmyslne drahy. Jelikoz ve Vegas neni pres den co delat, doporucuji hotel s bazenem.
Ohledne atrakci… tech jsou tam tisice. Ale muzete vyrazit na ty, ktere jsou zdrama, napr. fontany pred Ballagio a dalsich predstaveni pred nekolika dalsimi hotely. Z atrakci: nejvyssi ruske kolo, koncerty popovych hvezd, divadelni predstaveni (Circ de Soleil, Blue Man Group, a mnoho dalsich), samotne tematicke hotely, “kolotoce” na Stratosfere, horska draha okolo New York New York, …………

Odpovědět

Ahoj chápu dobře nejlépe je vybrat úterý až čtvrtek a hotel co nemá v názvu resort,a jak je to tam s jídlem vzít ubytování se snídaní nebo si raději někam zajít,když bude nějaký nápad kam na jídlo večer poživatelný a nestojící nesmysl?;-)

Odpovědět

ještě jsem našla ,že tam prodávají hromadný vstupný asi na 20 atrakcí za 65,-je to ok nebo se nato vykašlat a jít jen na kolo a co je zdarma?

Odpovědět
Avatar uživatele

@stáňa: Ahoj Stáňo, od úterý do čtvrtka bývají hotely nejlevnější. Doporučuji se spíše zaměřit na vypsané poplatky u Bookingu, nespoléhat jen na “resort” v názvu. Resortní poplatek se v Las Vegas platí u drtivé většiny hotelů.

Já raději volil ubytování bez jídla a chodil jsem si sám, kam jsem chtěl.

Hromadné vstupné je ok, pokud skutečně navštívíte několik atrakcí z nabídky. Je to postavené vesměs na tom, že A) ve finále navštívíte atrakcí málo, takže by se vyplatilo kupovat vstupné jednotlivě, B) u některých nabízeních atrakcí (zejména muzeí) je vstupné zdarma.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.