Jak nejlevněji poslat balík do USA

Petr Novák

Česká pošta zdaleka není jediná společnost, přes kterou můžete z Česka poslat balík do Ameriky. Často levnější jsou kurýrní společnosti typu Fedex, DHL, TNT nebo DPD, případně internetoví zprostředkovatelé. Porovnali jsme, jak nejlevněji poslat balík do USA.

Jak nejlevněji poslat balík do USA | © Pixabay.com

 1. Obsah článku
  1. Co lze a nelze poslat v balíku do USA 2024
  2. Česká pošta a balík do USA: Podací lístek, poštovné…
  3. Jak nejlevněji poslat balík do USA bez České pošty
  4. Nejčastější dotazy jak poslat balík do USA

  Co lze a nelze poslat v balíku do USA 2024

  Některé věci oficiálně nelze do USA poslat, ačkoliv občas k adresátovi dorazí. Pokud zásilku se zakázaným obsahem odhalí celníci, bude zničena. Celní limit v USA pro poštovní zásilky činí $2004 739 Kč, u zásilek označených jako dárek (gift) je limit $1002 369 Kč. Při překročení této hodnoty bude vyměřeno clo, jehož výše se odvíjí od obsahu zásilky. Průměr je 5,63 %.

  🍷 Alkohol

  Zasílání alkoholických nápojů do USA poštou je přísně zakázáno, platí to také pro pivo a víno. Pokud obsah alkoholu překračuje 0,5 % a odesílatel nemá příslušnou licenci, jde o vážný federální zločin.

  🚬 Cigarety, doutníky a jiné tabákové výrobky

  Do USA je zakázáno posílat cigarety a žvýkací tabák, v omezené míře můžete zasílat doutníky.

  💊 Léky

  Pro osobní potřebu lze poslat léky, jejichž účinná látka není v USA zakázána. U léků na předpis radím přiložit potvrzení lékaře v angličtině.

  🥩 Potraviny

  Zakázáno je posílat salámy, maso, mléčné výrobky, tvaroh a rychle se kazící potraviny. Poslat do USA poštou naopak můžete vánoční cukroví, cukrovinky, mouku, chleba nebo jiné pečivo.

  🔥 Spreje

  Deodoranty, antiperspiranty, laky na vlasy, barvy ve spreji a veškeré jiné aerosoly se do USA nesmí posílat poštou.

 2. Jak nejlevněji poslat balík do USA

  Česká pošta a balík do USA: Podací lístek, poštovné…

  Česká pošta nabízí několik služeb zaslání balíku do USA. Odlišuje je rychlost dodání, maximální hmotnost a cena. Tu jednoduše spočítate na webu pošty.

  Největší přípustné rozměry standardního balíku a cenného balíku do Spojených států amerických jsou 105 cm (délka) a 200 cm (součet délky a obvodu). K poštovní zásilce do USA musí být připojena jedna celní prohláška.

  ✉️ Obyčejná zásilka – ekonomická

  Přes tuto službu můžete do USA poslat dopis nebo menší balík do 2 kg, který nemá vyšší hodnotu. Doba dodání se pohybuje v rozmezí 10-15 dní.

  ✉️ Obyčejná zásilka – prioritní

  Rychlejší a dražší alternativa ekonomické zásilky, obvyklá doba dodání činí 5-9 dní. Zásilka smí vážit nejvýše 2 kg.

  ✉️ Obyčejný tiskovinový pytel – ekonomický

  Služba vhodná pro zaslání více zásilek pro jednoho adresáta. Nejvyšší přípustná hmotnost zásilky činí 30 kg, doba dodání je 10-15 dní.

  ✉️ Obyčejný tiskovinový pytel – prioritní

  Výrazně dražší varianta s termínem dodání 5-9 dní.

  📦 Standardní balík – ekonomický

  Klasický balík do USA s hmotností do 30 kg, pošta ho dopraví přibližně za 30-45 dní. Odesílatel má k dispozici potvrzení o podání balíku, připlatit si může za dodejku a dodání do vlastních rukou adresáta.

  📦 Standardní balík – prioritní

  Rychlejší varianta s vyšší cenou a zkrácenou dobou dodání 6-10 dní.

  📦 EMS – mezinárodní

  Nejrychlejší pošta do USA, balík je doručen 2-3 dny po příchodu do země určení. Maximální hmotnost zásilky je 30 kg.

  📦 Cenný balík – ekonomický

  Způsob, jak přes poštu do USA poslat peníze, šperky, zlato, drahé kovy nebo jiné cennosti. Nejvyšší povolená hmotnost balíku je 30 kg, doba doručení zásilky je 30-45 dní. Hodnota zásilky nesmí překročit 107 693 Kč.

  📦 Cenný balík – prioritní

  Předpokládaná doba doručení balíku je 6-10 dní, maximální udaná cena se neliší od ekonomické varianty.

 3. Jak nejlevněji poslat balík do USA bez České pošty

  Poštovní zásilky do USA lze poslat prostřednictvím kurýrní a zásilkové služby. Často jsou levnější než Česká pošta. Na českém trhu působí mj. společnosti DHL, DPD, Fedex, Geis, GLS, PPL, TNT a UPS.

  Pro zásilkové společnosti je zákazník s jedním balíčkem moc malý, výhodnější je využít služeb zprostředkovatele. Ten si smluvně sjednává přepravu velkého množství balíků, za což získá slevu, kterou může přenést na zákazníka.

  V praxi to funguje jednoduše. Zákazník na internetu vyplní formulář s údaji o balíku a vybere místo převzetí kurýrem. Poštovné zaplatí třeba kartou a zásilka do USA putuje s přepravní společností FedEx, TNT, GLS, nebo jinou.

  📦 Zaslat.cz zprostředkuje služby více společností

  Zaslat.cz zprostředkovává zaslání balíku do USA skrze několik přepravních služeb, nechybí mezi nimi FedEx nebo UPS. Maximální hmotnost balíku je 50 kg.

  💬 Máte zkušenosti s některou z těchto společností? Recenze nebo jejich výhody a nevýhody můžete psát do diskuze.

 4. Nejčastější dotazy jak poslat balík do USA

  Jak napsat správně adresu do USA?

  Adresa se píše podobně jako u tuzemské pošty. Na prvním řádku se uvádí příjemce, pod ním ulice, město, ZIP kód s příslušným státem a dolů USA. Příklad najdete v článku jak správně napsat americkou adresu.

  Kde seženu podací lístek pro zásilku do zahraničí?

  O podací lístek a celní prohlášení do USA požádejte pošťačku, nebo si ho stáhněte. Návod na vyplnění celního prohlášení je na webu pošty. U zásilek s hodnotou obsahu vyšší než 300 DTS se vyplňuje formulář CN 23, u zásilek s nižší hodnotou CN 22.

Diskuze k článku (103)

@Lukáš:
Reklamaci jsem již podal elektronicky, bude to stačit nebo tam mam zajít ještě osobně ?
Balík mám pojištěný. Mám už teda počítat s tím že se balík ztratil… ?

Odpovědět

@Lukáš: Stalo se mi, ze to trvalo 2 mesice.

Odpovědět

@Lukáš: tak já jsem na tom uplně stejně, posílala jsem balík do USA a 16.11. je stále asi v Praze , ted zvažuju reklamaci. Balíky co jsem posílala před, tím tak to bylo bez problému.

Odpovědět

@Eva:

Ja taky. Jsem v usa a cekam na balik, ktery mi poslali (prioritne) 14. Listopadu a ja porad jeste v Praze. Tedy 5 tydnu se nehnul z mista!!! NEUVERITELNE!
Chapu, ze pred vanocema posta nestiha, ale aby lezel balik bez hnuti 5 tydnu na jednom miste. To je trochu moc!

Odpovědět

@Lukáš:

Jsem na tom uplne stejne. Muj balik byl taky odeslan taky 14. Listopadu a taky dosud neopustil CR. Reklamaci jsem zatim podala pouze elektronicky a cekam na odpoved. Mela by byt vyrizena do 30 dnu, ale nekdo tady psal ze to trvalo 3 mesice.

Ziju v usa a sluzby usps taky nejsou nejlepsi. Uz mi par baliku poztraceli. Ale vetsinu reklamaci vyridili behem 1-2 tydnu. A klobouk dolu pred tim, jak zvladaji predvanocni napor.

Na druhou stranu, to ze tady vice lidi psalo, ze se jejich balik uz tydny nepohnul z mista, muze znamenat i to, ze snad nejsou ztracene, ale porad cekaji na odbaveni prazskou postou. Coz je teda neuveritelne, ale radsi budu, kdyz balik dorazi o mesic pozdeji, nez zby nedorazil vubec.

Odpovědět

ahoj,
mam zkusenost se zprostredovatelem baliky-palety.cz. Slo to 4 dny do Miami pres FEDEX a spokojenost. Levneji jsem nikde nesehnal.

Milan

Odpovědět

Zdravím, jste si jistí s tím “Celní limit v USA pro poštovní zásilky činí 200 dolarů, u zásilek označených jako dárek (gift) je limit 100 dolarů.”. Já posílám do USA zásolky běžně přes DPD a od nich mám informaci, že celní limit je 700 dolarů. A je pravda, že zákazníci v USA nic neplatili, pokud to bylo pod 700. Možná je háček v tom “poštovní” – platí to jen pro zásilky přes Českou poštu – USPS? Hledám totiž jiného dopravce (DPD zvedá ceny), tak abych si nenaběhl…

Odpovědět

@David:
Info ohledně daru na stránkách CBP. Nikde tam není nic o 700,-USD. Projdi si ten web, třeba tam ještě něco najdeš.

Odpovědět

Dobrý den,
budu vyplňovat celní prohláš. k zásilce do USA. Posílám synovi osobní věci (kont.čočky, učebnici, oplatky…) a také dárky pro rodinu tam (stříbrné náušnice, manikura..). Někde jsem četla, že dárky bez cla mohou být jen do 100 dolarů, osobní věci do 200 dolarů.
Cena balíku bude pod 200 dolarů. Mám zaškrtnou gift i other a vypsat tam osobní věci?
Případně, pokud bych chtěla pojistit balík a poslat ho jako cenný s jiným fromulářem, tak tam na osobní věci není kolonka…Formuláře jsou také dost malé, aby se vše dalo vypsat..
Máte s tím někdo zkušenost? Když balík pojistím a pošlu ho jako cenný, je pravděpodobnější, že s ním budou komplikace, nebo to naopak půjde hladčeji? Hlavně to nechci synovi komplikovat clem. Moc děkuji.

Odpovědět
L

Dobry den,

Ja jsem si poslal nekolik baliku pres ***** a vse bylo v naprostem poradku. Baliky posilaji prvni do jejich skladu v Cr, takze sem nemusel resit celni proces. Cena postovneho byla hodne nizka oproti konkurenci.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukas Zezulka: Ahoj Lukáši, jsi ten Lukáš Zezulka, který je na stránkách doporučované firmy uváděn jako tvůrce webu? Nepůsobí to zrovna důvěryhodně. :-)

Odpovědět

Dobrý den,

chtěla bych poslat dceři do USA balíček s ČP (je tam na rok a zapomněla doma některé důležité osobní věci a oblečení+ učebnici). Chtěla bych do balíčku přidat i další věci, u kterých si nejsem jistá, zda nezpůsobí problém, poradíte prosím?
1) léky na předpis (Provera – 3 balení) – dávka na 3 měsíce (něco si vezla s sebou). Jde o hormony, někdo je zřejmě užívá i jako antikoncepci. Kopii receptu mám a mohu přiložit. Mohu takto poslat?
2) koření v balíčcích, normálně koupené v supermarketu (majoránka, koření na české omáčky apod. – celkem asi 4 balíčky)
3) kondenzované mléko v tubě (Jesenka) – je to mléčný výrobek, ale trvanlivý, vlastně jako konzerva – může se poslat? Opět by šlo třeba o 2 tuby, žádné větší množství.

Snažila jsem se najít někde postup a moc tomu nerozumím, můžete mi prosím poradit? Balíček bude do 2 kg a cena věcí v něm do 1000 Kč, poslat bych ho chtěla jako standartní balík (ještě nevím jestli ekonomicky nebo prioritně). Musím zřejmě vyplnit nějaké celní prohlášení a tam uvést všechno co je v balíku? ( u oblečení napsat “gift”?) A balík mohu normálně zabalit a zalepit a podat na poště s průvodkou + přinést to celní prohlášení? Omlouvám se za asi hloupé dotazy, ale nemohu to nikde najít.
Děkuji

Odpovědět

@Kamila:
Zeptal bych se na poště. Tam by měli přesně vědět.
Já kdysi posílal knížky a ty mi vzali bez ničeho, jen jsem na poštu přinesl a zaplatil balíček. Došlo to v pořádku.

Odpovědět

Dobry den,
Nemate zkusenosti s posilanim osobnich veci (obleceni apod.) odtud do USA? Aby me tam nejak nenaparili clo a podobne. Jedu na dva roky, tazke beru fakt vsechno, coz by me vyslo na ctyri kufry…
Dekuju!

Odpovědět

@Eli: @Eli: Pouzite obleceni nikdo resit nebude. Ale proc toho tolik tahat? Doporuciji vzit jen to nejnutnejsi, nejoblibenejsi a zbytek dokoupit v USA a par dolaru. Kvuli dvema rokum… Ja si vystacil s jednim kufrem na stalo :o)

Odpovědět
M

Dobrý den, posílal jste někdo vánoční cukroví do Kanady? Prosím o radu. Moc děkuji.

Odpovědět

Dobry den, chtela bych poslat dceri do USA vanocni cukroví. Máte někdo již zkušenosti, je to bez problémů? Diky.

Odpovědět

@Jana:

Osobně právě řeším jiného doručovatele, než je česká pošta – kolem Vánoc je totiž i u prioritních zásilek naprostý standard třeba víc jak měsíc, než docestují – a bohužel nejen v tomto období! Jako alternativu se pak nestydí nabídnout EMS za 900,-Kč – a to posílám doporučená psaní o váze kolem dvou desítek gramů…

Odpovědět

Jak je to se zbožím původem z USA, které po letech posílám zpět do USA? Bude příjemce platit CLO nebo DPH, když se věc vrací zpět do země? Věc je MADE IN CHINA, ale výrobce je z USA.

Odpovědět

Dobrý den, také jsem řešila, jak poslat balík do USA, nakonec jsme to riskli s ČP a stalo se neuvěřitelné: balík podán v neděli, ve čtvrtek byl v NY, v sobotu na místní poště a v úterý předán adresátovi na samotě v horách uprostřed státu New York! 10 dní! Váha 5 kg (posílali jsme remosku – občas se na to někdo ptá – objednali jsme u výrobce rovnou americkou koncovku), poštovné 700 Kč.

Odpovědět

Zdravím, věděl by prosím někdo, jak je to s posíláním léku, který obsahuje 34% alkoholu? Není na předpis, jedná se o doplněk stravy, ale v USA bohužel nesehnatelný.
Předem díky moc za rady!

Odpovědět

@Alex: Jenže pošta nabízí službu cenný balík do zahraničí, nikde jinde nemáte možnost poslat cenosti a hlavně peníze v hotovosti. Například strejdovi.

Odpovědět

@anty:
Ahoj Anty, víš že reaguješ na více jak 3 roky starý komentář :)
Nicméně také bych se raději přimlouval za Českou poštu. Mám s nimi dobré zkušenosti, balíček do ciziny vždy doručeny, až na jeden případ z Itálie, ale to byla chyba spíš italských kolegů.
Když si ta tom webu Delibarry zkouším cenu běžné zásilky do USA, vycházi mě to na 2251kč…u ČP jsou ceny úplně jinde, od 400-700kč.

Odpovědět

@anty:
Kdo dnes posílá peníze v hotovosti? Bankovní převod nebo různé money transfer firmy to jistí.

Odpovědět

Poraďte prosím, jak nejlevněji poslat do USA (West Chester,PA 19382)čokoládovou vánoční kolekci o váze 401 g.

Odpovědět
K

Chci do USA – Chicago poslat dceři dárky k narozeninám. Stříbrný náramek v ceně 1900.- ,parfém s rozprašovačem, žádná tlaková nádoba. Parfém v ceně 1000,-
A potom speciální kulmu na vlasy v ceně 400,-
Otázka: Můžu to poslat jako dárek, když kompletní cena nepřesahuje 200 dolarů? A jakou společnost mi doporučíte?

Odpovědět

@Karel Dlouhý:
Zjistil bych si, jak je to s povoleným obsahem balíčků. Asi před rokem mi na České poště nevzali balíček a plechovkovým pivem, protože už se prý v letecké poštovní přepravě nesmí posílat tekutiny. Takže ten parfém nejspíš neprojde. Jak je to u ostatních zasilatelských firem netuším.

Odpovědět
B

Dobrý den,
potřebuji zaslat do USA kuchyňský nůž v hodnotě cca 10000 Kč.
Můžete poradit jakým způsobem zaslat, aby nebyl nějaký problém na celnici, pokud se jedná o nůž?
Děkuji.

Odpovědět

@Břetislav:
Za 10.000,-? To bude asi pěknej žabykuch. Zkus se zeptat přímo na celnici. Ale pokud to bude dobře zabalené, tak by problém být neměl. A stejně tak jako se clí a daní zboží posílané k nám, tak v USA asi proclí a zdaní tohle.

Odpovědět
M

@Břetislav: můžete mi napsat na czechm8j@gmail.com a poradím. Mám zkušenost s celním procesem jak v Čechách tak hlavně v USA. 20 let dělám import export z Prahy do Tampy, FL

Odpovědět

Dobrý den,

chci prodat několik sběratelských předmětů na ebay. Cena jednoho takového předmětu může být např. 30.000 Kč. Jedná se o malé a velmi lehké předměty. Mám v plánu je posílat do zahraničí přes ČP. V případě, že kupující bude mimo EU (např. z USA), vyplním celní prohlášení cn23, které přiložím k připravenému balíku. Co dále je potřeba k takovému balíku nachystat? Stačí pouze cn23 a hurá na poštu? Nechci zmatkovat a oddálit odeslání balíku tím, že budu muset vyřizovat ještě další dokumenty, o kterých teď nevím. Děkuji Vám.

Odpovědět

Zdravím, máte někdo, prosím, zkušenosti s posláním léků proti alergii, které jsou běžné dostupné bez predpisu (např. Analergin) a nosní spreje na rýmu (mucosolvan)?
Chystám se poslat příteli balík a chtěla jsem přibalit i tohle, protože je to u nich předražené, ale nechci, abych skrz to měla problémy a balík nedorazil. . Vím, že existuje stránka, kde se dá dohled podle účinné látky, ale přiznám se, že jsem to zkusila a nic nenašla, nejspíš to neumím dohledat..

Předem moc děkuji za každou radu. Denisa

Odpovědět

@Denisa:
Ségra mi kdysi (tuším 2001) posílala Českou poštou nějaké běžné léky a pár dalších věcí balíčkem do Kalifornie a normálně to přišlo do schránky. Jen snad vyplňovala nějaký celní papír přímo na poště. Snad je to pořád stejně. :-)

Odpovědět

@Franta:

Jee, děkuji za odpověď :) budu to posílat přes známou co dělá v DHL, říkala, že problém by s tím být neměl, ale zkušenost nemá, tak snad to bude v pořádku, jako u Vás.
Děkuji za zkušenost :)

Odpovědět

Dobrý den, v současné situaci si nejsem jistá zda lze doručit balík do NY. Mám tam syna a prosi mě o zaslání pár drobností, vesměs to jsou potraviny (Granko, dětskou krupičku, mák, nějaké české sladkosti ), možná i roušky, které tam nejsou k dispozici tak jako u nás. A zároveň bych se chtěla informovat o přesun jeho osobních věcí z USA (asi taková větší bedna), pokud by se rozhodl pro návrat do Čech. Děkuji za odpověď

Odpovědět

@Lenka:
Balík jako takový by odeslat měl jít. Ve středu jsem posílal “balíček” ve velké bublinkové obálce a na poště nic neříkali. Můžu dát vědět, až to dorazí na místo.
Obsah balíčku si můžeš “prověřit” u článku Jaké potraviny můžete dovézt do USA pro osobní účely?, ale to, co píšeš, by mělo být v pohodě.
Věci zpět si může nechat poslat třeba přes Poláky, jejich spediční firmy tam mají sítě poboček. Určitě mu tam někdo nějaké poradí, případně může zkusit najít si na netu něco sám. Například polonezparcelservice.com jsem osobně použil a balík přišel do ČR v pořádku.

Odpovědět

@Franta: děkuji za info a budu moc ráda, když dáte vědět, že se balík nevrátil zpět do Čech

Odpovědět

Zdravím,
měla bych na Vás ještě jeden dotaz. Máte, prosím, někdo zkušenost s vyplnovanim nějakého potřebného formuláře skrz odeslání balíku do USA na této stránce: fda.gov ?
Chtěla jsem poslat balík přes DHL a prý se sem musím registrovat a vyplnit formulář, co a proč zasílám. Já v tom ale strašně tapu, vůbec si s tím nevím rady, navíc neumím ani anglicky, tak jen pomocí překladače.. Vazne mi na tom odeslání balíku, který tam jinak muze byt expres – za dva dny
Kdyby někdo z Vás věděl, budu vděčná.
Předem děkuji. Denisa

Odpovědět

@Luci: nám se to teď stalo po prvé a mají vymezeno pro balík jako dárek max.výše do 45-50dolaru jinak u vyšší částky se pak platí clo…balík jsem odmítla a vrátili ho zpátky…

Odpovědět

@Katka: ja jsem posílala bratrovi taky věci,jako obyčejný balík,ekonomicky do 30kg a vše v pořádku cena se pak odvíjí od kg… a do papíru jsem napsala osobní věci-oblečení

Odpovědět

Zdravim,mam dotaz.
Da se poslat do USA v baliku alkohol lodi?
Vim ze to trva dele nez letecky.
Pokud ano,pres jakou agenturu,ci zasilkovou sluzbu?
Diky Frank

Odpovědět

@Lenka:
Jak jsem slíbil, tak plním.
Balík dnes dorazil do USA. Slušná rychlost, posláno letecky (takže s příplatkem) 29.4.2020. Nejspíš to bylo zavěšené na balónku a poháněné větrem. Jediná kladná věc je, že dorazil v pořádku.

Odpovědět

Mám dotaz. Chci kamarádovi poslat sušené hřiby, vzhledem k cenám balíků by stačila obálka bublinková, hmotnost cca 200g. Může být cestou nějaký problém? Smí se posílat sušené hřiby?
Podotýkám, že se jedná o hřib smrkový, žádné halucinogenni houby.
Děkuji

Odpovědět

@Radka: dobrý den Radko – sušené houby jsou v pořádku – posílám každý rok a dokonce jsem je vezla před rokem v kufru i s marmeládou a žádný problém. Jen nic netajit.
Sama teď řeším problém s českým rumem – poslat se to nedá….

Odpovědět

Zdravím, máte prosím někdo zkušenosti se zasíláním kosmetiky do USA? Jedná se mi o speciální vodu na pleť, kterou tam kamarádka nikde nemůže sehnat a potřebuje ji ze zdravotních důvodů. Zároveň bych se ráda zeptala, jestli je možné to poslat v malé neoznačené lahvičce (jelikož je k dispozici pouze velké balení, přelila bych ji kousek do plastové lahvičky o objemu 100ml). Samozřejmě bych v celním prohlášení popsala, o co se jedná. Předem mockrát děkuju za jakoukoli odpověď.

Odpovědět

Dobrý den,

potřebovala bych pomoct a poradit. Potřebuji doručit balíček na americkou vojenskou základnu. Nevíte někdo na jakého přepravce se obrátit? Rozeslala jsem už pár e-mailů, ale moje hledání bylo neúspěšné.
Předem děkuji za rady
Markéta

Odpovědět

@Markéta:
Klidně standardní poštu (USPS má pobočky i na základnách) nebo zásilkovky, co fungují běžně v USA (DHL, UPS, FedEx).

Odpovědět

Podací lístek ani celní prohlášení stáhnout nejde. Musí se jít na poštu a říct si o adresní štítek pro cenný balík do zahraničí. Je to balík cca 5ti papírků. Nic se neotvira, netrha.. Vyplní se ten vrchní papír a propíše se to až dospod. Navrchu je podací, pod ním adresní, pak celní atd.. Pošťák to pak ještě potiskne (váha, datum, cena..) a odtrhne vrchní papír pro vás (na reklamaci, dohledání balíku..) a zbytek tam nalepi do fólie na balík..

Odpovědět

Nevi jak dlouho Standardni Balik – prioritni?
Vim ze je tam napsano 6-10 dni.
Mam napsano jenom “Odeslání zásilky do země určení.” A cekam uz 9 dni. A stale nic.
Tedka nevim jestli je to na ceste anebo to ma celni sprava v USA.

Odpovědět

@Milan: ahoj mam ho by si mi pomoci s tím fedexem? Můj email je ( n.spidtom@seznam.cz ) prosím pokud jsi ochotný tak mi tam napiš a budeme v komunikaci pokračovat tam.dekuji

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA