Jak nejlevněji poslat balík do USA

Česká pošta zdaleka není jediná společnost, přes kterou můžete z Česka poslat balík do Ameriky. Často levnější jsou kurýrní společnosti typu Fedex, DHL, TNT nebo DPD, případně internetoví zprostředkovatelé. Co je levnější?

Jak nejlevněji poslat balík do USA

Co lze a nelze poslat do USA 2020

Některé věci oficiálně nelze do USA poslat, ačkoliv občas k adresátovi dorazí. Pokud zásilku se zakázaným obsahem odhalí celníci, bude zničena.

 • Alkohol
  Zasílání alkoholických nápojů do USA poštou je přísně zakázáno, pivo a víno nevyjímaje. Pokud obsah alkoholu překračuje 0,5 % a odesílatel nemá příslušnou licenci, jde o vážný federální zločin.
 • Cigarety, doutníky a jiné tabákové výrobky
  Do USA je zakázáno posílat cigarety a žvýkací tabák, v omezené míře můžete zasílat doutníky.
 • Léky
  Pro osobní potřebu lze poslat léky, jejichž účinná látka není v USA zakázána. U léků na předpis radím přiložit potvrzení lékaře v angličtině.
 • Potraviny
  Zakázáno je posílat salámy, maso, mléčné výrobky, tvaroh a rychle se kazící potraviny. Poslat do USA poštou naopak můžete vánoční cukroví, cukrovinky, mouku, chleba nebo jiné pečivo.
 • Spreje
  Deodoranty, antiperspiranty, laky na vlasy, barvy ve spreji a veškeré jiné aerosoly se do USA nesmí posílat poštou.

Celní limit v USA pro poštovní zásilky činí 200 dolarů, u zásilek označených jako dárek (gift) je limit 100 dolarů. Při překročení této hodnoty bude vyměřeno clo, jehož výše se odvíjí od obsahu zásilky. Průměr je 5,63 %.

Jak vyplnit podací lístek do zahraničí a poslat balík do USA | © Petr Novák

Jak poslat balík do USA přes Českou poštu

Česká pošta nabízí několik služeb zaslání balíku do USA. Odlišuje je rychlost dodání, maximální hmotnost a cena. Tu jednoduše spočítate na webu pošty.

 • Obyčejná zásilka – ekonomická
  Přes tuto službu můžete do USA poslat dopis nebo menší balík do 2 kg, který nemá vyšší hodnotu. Doba dodání se pohybuje v rozmezí 10-15 dní.
 • Obyčejná zásilka – prioritní
  Rychlejší a dražší alternativa ekonomické zásilky, obvyklá doba dodání činí 5-9 dní. Zásilka smí vážit nejvýše 2 kg.
 • Obyčejný tiskovinový pytel – ekonomický
  Služba vhodná pro zaslání více zásilek pro jednoho adresáta. Nejvyšší přípustná hmotnost zásilky činí 30 kg, doba dodání je 10-15 dní.
 • Obyčejný tiskovinový pytel – prioritní
  Výrazně dražší varianta s termínem dodání 5-9 dní.
 • Standardní balík – ekonomický
  Klasický balík do USA s hmotností do 30 kg, pošta ho dopraví přibližně za 30-45 dní. Odesílatel má k dispozici potvrzení o podání balíku, připlatit si může za dodejku a dodání do vlastních rukou adresáta.
 • Standardní balík – prioritní
  Rychlejší varianta s vyšší cenou a zkrácenou dobou dodání 6-10 dní.
 • EMS – mezinárodní
  Nejrychlejší pošta do USA, balík je doručen 2-3 dny po příchodu do země určení. Maximální hmotnost zásilky je 30 kg.
 • Cenný balík – ekonomický
  Způsob, jak přes poštu do USA poslat peníze, šperky, zlato, drahé kovy nebo jiné cennosti. Nejvyšší povolená hmotnost balíku je 30 kg, doba doručení zásilky je 30-45 dní. Hodnota zásilky nesmí překročit 117 032 Kč.
 • Cenný balík – prioritní
  Předpokládaná doba doručení balíku je 6-10 dní, maximální udaná cena se neliší od ekonomické varianty.

Největší přípustné rozměry standardního balíku a cenného balíku do Spojených států amerických jsou 105 cm (délka) a 200 cm (součet délky a obvodu). K poštovní zásilce do USA musí být připojena jedna celní prohláška.

Srovnání cen poštovného za poslání balíku do USA | © Petr Novák

Jak poslat levně balík z ČR do USA bez pošty

Poštovní zásilky do USA lze poslat prostřednictvím kurýrní a zásilkové služby. Často jsou levnější než Česká pošta. Na českém trhu působí mj. společnosti DHL, DPD, Fedex, Geis, GLS, PPL, TNT a UPS.

Pro zásilkové společnosti je zákazník s jedním balíčkem moc malý, výhodnější je využít služeb zprostředkovatele. Ten si smluvně sjednává přepravu velkého množství balíků, za což získá slevu, kterou může přenést na zákazníka.

V praxi to funguje jednoduše. Zákazník na internetu vyplní formulář s údaji o balíku a vybere místo převzetí kurýrem. Poštovné zaplatí třeba kartou a zásilka do USA putuje s přepravní společností FedEx, TNT, GLS, nebo jinou.

Cena za poslání balíku se různí v závislosti na hmotnosti, rozměrech, udané hodnotě nebo doplňkových službách. Doporučuji si spočítat poštovné u všech společností včetně České pošty.

 • BalíkDoZahraničí.cz
  Poslat balíček do USA je možné jen se společností UPS, zákazník si může vybrat z variant UPS Expedited, UPS Express Saver a UPS Express. Poslední jmenovaná služba v nejlepším případě zajistí dodání následující pracovní den. Zdarma je pojištění do 2 500 Kč.
 • Teahouse Transport
  Společnost pocházející z ČR posílá přes smluvní partnery do USA balíky, zavazadla i celé palety. Pojištění balíku v hodnotě do 100 liber je zdarma.

Máte zkušenosti s některou z těchto společností? Recenze nebo jejich výhody a nevýhody můžete psát do diskuze.

Dotazy: Balík do USA

 • Jak napsat správně adresu do USA?
  Adresa se píše podobně jako u tuzemské pošty. Na prvním řádku se uvádí příjemce, pod ním ulice, město, ZIP kód s příslušným státem a dolů USA. Příklad najdete v článku jak správně napsat americkou adresu.
 • Kde seženu podací lístek pro zásilku do zahraničí?
  O podací lístek a celní prohlášení do USA požádejte pošťačku, nebo si ho stáhněte. Návod na vyplnění celního prohlášení je na webu pošty.
  U zásilek s hodnotou obsahu vyšší než 300 DTS (v roce 2016 odpovídá 10 183 Kč) se vyplňuje formulář CN 23, u zásilek s nižší hodnotou CN 22.

Diskuze k článku (96 komentářů)

Mé zkušenosti – cokoliv je lepší než ČP. Už jsem vyzkoušela relativně novou službu Delibarry a nemůžu si stěžovat.:-) Dokonce slibují doručení balíku do USA do 72 hodin (https://www.delibarry.com/cz/kam-dorucujeme/balik-do-usa ) – to je oproti v tabulce uvedeným 7 – 14 dnům docela rozdíl…

Odpovědět
Luci (18)
28.9.2016
13:01

Ahoj :) tak ja nevím, ale rok zpátky jsem posílala do Chicaga 2kg balík kamarádce a vyplnovala jsem klasicky podaci lístek a bez celního prohlášeni a balík byl úspěšně doručen :)

Jinak by me zajímalo jak je to v opačném směru USA do ČR kdy by někdo chtěl poslat balík jen s “candy” tam by se clo platit nemělo ne? Dekuji za připadne odpovědi a tipy :)

Krásný den

Odpovědět
Petr Novák (2524)
28.9.2016
20:13

@Luci: Ahoj, mrkni na článek Kdy se platí clo a DPH. :-)

Odpovědět
Marek (1)
17.1.2017
8:03

Dobrý den,
jestli jsem to pochopil správně tak do USA je zakázáno doručovat alkohol klasickou poštou. Vztahuje se to i na kurýrní služby jako FedEx, UPS apod. ?

Díky za odpověď
Marek

Odpovědět
Petr Novák (2524)
17.1.2017
10:46

@Marek: Dobrý den, Marku, zákaz se vztahuje i na FedEx, UPS a další podobné služby. Obvykle mají v podmínkách, že alkohol přepravují jen subjektům s licencí pro prodej alkoholu.

Odpovědět
Lubomír Tomandl (1)
17.1.2017
15:03

Ahoj, máte prosím Vás někdo opačnou zkušenost, kdybych chtěl poslat balík z New Yorku do ČR? Chystám nakoupit nějakou hudbu LP, CD, tak abych to nemusel vláčet letadlem.
Předem děkuji za odpověď.
Luboš

Odpovědět
Franta (3841)
17.1.2017
15:16

@Lubomír Tomandl:
Tak to potom – https://chcidoameriky.cz/dovoz-z-usa-jake-jsou-povolene-limity-pro-dovoz-a-kdy-se-plati-clo-a-dph
K ceně věcí si připočti poštovné a podle částky počítej s clem a DPH.

Cenu poštovného z USA najdeš na https://postcalc.usps.com/. Až to přijde, tak ti to pošta buď doručí nebo ti dají vědět, že je to u nich a máš doplatit za clo/DPH. https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-zasilku-ze-zahranici

Jak je to u zásilkových služeb nevím, ale asi to bude obdobné, jako u České pošty.

Odpovědět
Miroslav Fuks (1)
18.1.2017
4:01

Já mám výborné zkušenosti z novou ryze českou http://www.shiptoworld.cz.
Posilají tam i zpět a dá se s nimi domluvit. Cenu přepravy si hned spocitám na kalkulačce, což je normalni všude, ale ty ceny jsou fakt dobré.
Umí všechny hlavni přepravce, ale ja přepravuju podle ceny.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
18.1.2017
10:49

@Lubomír Tomandl: Kamarád před časem řešil něco podobného, koupil si v USA moc suvenýrů a chtěl si je poslat poštou. Nakonec to vyšlo tak draze, že si ve Walmartu raději koupil další kufr a připlatil si za dodatečné zavazadlo.

Odpovědět
Lenka (1)
5.2.2017
11:03

Dobrý den,
nevíte, jak dlouho může ležet balík v USA na tzv. Vyměňovací poště? 19.1. jsem poslala do USA prioritně balík s dobou dodání 6 – 10 dní, balík byl v USA 25.1., ale stále leží na vyměňovací poště. 26.1. jsem poslala druhý balík, v USA byl 29.1., ale také je stále na vyměňovací poště.

Odpovědět
Martin (1)
13.2.2017
11:12

Ahoj lidi, chci se zeptat jestli tu ma nekdo jasno v tom, jak to je s tim cenovym limitem pro darky – proc by vubec nekdo chtel poslat balik jako “gift” (limit 100USD) kdyz normalni balik ma limit 200 … Pro me je to prave kriticky rozdil – chci poslat neco v cene okolo 140$

Odpovědět
Mesi (778)
14.2.2017
23:19

@Martin: Do castky uvedene jako limit pro darek se neplati DPH. Platit se bude z castky presahujici. Nutno oznacit jako dar a rozhodne nevyhazovat uctenku. Celnici mohou vec ocenit na vyssi nebo i nizsi cenu. V pripade vyssi casky se uctenka hodi.

Odpovědět
Ing.Milan Vašíček (1)
23.2.2017
16:25

Dobrý den, chci poslat svému příteli do USA akustickou 9strunnou kytaru. Jaký je, dle Vás, nejlepší postup ? Odpověď prosím do e-mailu. Děkuji.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
23.2.2017
17:56

@Ing.Milan Vašíček: Dobrý den, v článku jsou odkazy na zprostředkovatele. Tam vyplníte formulář, vyberete si nejlevnějšího/nejvýhodnějšího přepravce a on zařídí dopravu.

Odpovědět
Veronika (1)
23.2.2017
18:35

Dobrý den,
chci poslat těhotné kamarádce Rennie, proti pálení žáhy. Myslíte, že to můžu v tiskopise uvést nebo se raději nezmiňovat? Nebude s tím problém při neuvedení? Předem děkuji za odpověď,
Veronika

Odpovědět
Petr Novák (2524)
23.2.2017
21:00

@Veronika: Dobrý den, Veroniko, problém by to být neměl. Nicméně Rennie se prodává běžně třeba na Amazon.com, asi by bylo jednodušší a levnější, když by si ho kamarádka objednala z něj. :-)

Odpovědět

Dobrý den,
nevíte někdo, jak je to s kondenzovanými mléky v tubě a nealko nápoji v plastových lahvích? Někde jsem četla, že nápoje v plastu nejsou povolené pro leteckou přepravu a že mléčné výrobky se posílat taky nemají. Chápala bych, že třeba takový jogurt nebo tvaroh by byl problém, ale mléko v tubě, které vydrží 3-6 měsíců i bez ledničky? Balík jsem poslala do Ameriky ČP jako ekonomický (doručen by měl být do 45 dní) a jednotlivé položky u něj zřetelně uvedla. Je šance, že to v pořádku dojde nebo s tím bude problém na celnici? V případě, že bude problém, zničí se celá zásilka nebo se odešle zpět odesílateli (mně)? V balíku jsem poslala více věcí, proto bych byla asi mrzutá, kdyby byla celá zásilka zničena, když by se ty “problémové věci” daly z balíku vyndat a poslat balík bez nich. Díky moc za odpověď.

Odpovědět
Franta (3841)
26.3.2017
20:45

@Jana:
Balík už je na cestě, takže je pozdě řešit, co a jak. Počkej, jestli dojde a uvidíš. Pak dej vědět pro ostatní. Na stránkách cbp.gov a fda.gov se můžeš podívat, co se dovážet smí a co ne.

Odpovědět
Mira (1)
8.4.2017
19:41

K článku. Ušetřit za poslání balíku do USA nelze díky bezplatné Zákaznické kartě České pošty. Na zásilky do zahraničí se žádná sleva nevztahuje. Sleva se vztahuje jen na některé tuzemské služby při zaslání, ale ne na všechny.

Jinak tento portál je super se spoustou užitečných informací.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
10.4.2017
22:04

@Mira: Ahoj Míro, díky za upozornění. Chybu v článku jsem opravil.

Odpovědět
Daniel (1)
17.5.2017
18:08

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda adresát musí být plnoletý. Chci totiž napsat dopis kamarádce do MA a bojím se ,že by nepřišel.

Předem děkuji za odpověď. Daniel

Odpovědět
Franta (3841)
17.5.2017
18:40

@Daniel:
Dopis hodí do schránky a nebudou zjišťovat kolik je adresátovi. To je jako u nás.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
17.5.2017
22:50

@Daniel: Nemusí – když by u každého adresáta museli ověřovat věk, tak na poště pracuje dvakrát tolik lidí, co tam je dnes. :-)

Odpovědět
Ondra (5)
19.6.2017
16:21

Dobrý den, mám dotaz. Poslal jsem balíček do USA 31.5. U ČP ho pořád sleduji, teď tam píšou doručení balíčku, ale pořád nedošel. Nevíte jak dlouho to ještě bude trvat? Děkuji.

Odpovědět
Franta (3841)
19.6.2017
17:01

@Ondra:
To opravdu nevíme. Musíš se obrátit na poštu. Když jsem to jednou sledoval, tak se mi tam objevilo “předáno k doručení v zemi příjemce” a pak už nic.

Odpovědět
Ondra (3)
19.6.2017
20:52

@Franta: Já tam mám Doručení zásilky v zemi určení.

Odpovědět
Mesi (778)
21.6.2017
0:45

@Ondra: Vetsinou se uvadi “predano k doruceni v zemi prijemce”, mozna ten tvuj popis znamena to same. Od toho predani to muze trvat treba jeste dva tydny.

Odpovědět
Ondra (5)
21.6.2017
14:35

@Mesi: Přesně probíhaly tyhle kroky:

1. Podání zásilky (31.5.2017)
2. Odeslání zásilky do země určení (1.6.2017)
3. Převzetí zásilky vyměňovací poštou v zemi určení (6.6.2017)
4. Uložení zásilky na dodací poště v zemi určení (12.6.2017)
5. Doručení zásilky v zemi určení (16.6.2017)

Už jsem trochu nervózní. :D

Odpovědět
Mesi (778)
21.6.2017
23:50

@Ondra: V tom pripade to znamena, ze bylo doruceno.

Odpovědět
Katka (1)
19.7.2017
21:00

Chci se zeptat, jedu do ameriky na rok a chci si pak z česka nechat poslat zimní věci a pak je zase na jaře poslat zpátky, jak to tedy bude s clem a tím vším okolo?

Děkuju moc za odpověěd =)

Odpovědět
Franta (3841)
19.7.2017
22:34

@Katka:
Pokud to jsou tvé osobní věci, tak by to mělo být bez cla a daní. Ale asi na to bude potřeba vyplnit nějaký formulář. Zkus se zeptat na Poště a Celní správě.

Doporučuji si zjistit, kolik by tě stál kufr navíc v letadle a kolik dáš za poštovné. Možná se vyplatí si to vzít s sebou hned.

Odpovědět
Olga Naučová (1)
2.8.2017
18:56

@Petr Novák:

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to se zasláním antibiotik? Prý se má přiložit recept angličtině.
Je možné to také označit jako dárek?

Odpovědět
Franta (3841)
2.8.2017
19:15

@Olga Naučová:
Antibiotika jako dárek? To by asi neprošlo.
Pokud je to něco na předpis, a antibiotika jsou, tak bez receptu ani ránu. A i tak to bude poslané poštou divné. Antibiotik je několik druhů a předepisují se podle konkrétní diagnózy. Lékař v ČR asi človíčka v USA neprohlédne. Může to projít a nemusí.
Já si je vezl s sebou v kufru v rámci “balíčku první pomoci” a měl jsem klid.

Odpovědět
Tereza (1)
6.8.2017
0:26

Dobrý den, potřebuji do USA, kam teď jedu na měsíc, poslat nutridrinky – speciální nutriční drinky (http://www.vyzivavnemoci.cz/produkty/nutridrink-multi-fibre-8) , které musím pít kvůli podvýživě a do kufru se mi jich vejde jenom část. Tušíte. jestli to vůbec lze a pokud ano, na jakého dpravce se obrátit, aby balí dorazil nejpozději do týdne? Děkuji.

Odpovědět
Franta (3841)
6.8.2017
8:44

@Tereza:
Všechno jde. Ono záleží, kolik toho chceš vzít, aby to nevypadalo, že to máš na kšeft. Pokud to tam chceš mít na 100% do týdne, tak asi jedině přes zásilkovou službu. DHL, UPS a tak. Ale bude to něco stát. Jestli tam budeš za týden, tak to řešíš docela pozdě.
Nemají to i ve Státech nebo něco podobného?

Odpovědět
Petr Novák (2524)
6.8.2017
10:15

@Tereza: Zdravím Vás, Terezo. Nemám představu, kolik nutridrinků budete potřebovat, ale nejjistější asi bude připlatit si druhé zavazadlo a drinky mít v něm.
Třeba Delibarry slibuje zprostředkovat doručení do USA do 3 dnů. Za 10kg balík se platí orientačně 2 400 Kč.

Odpovědět
Mesi (778)
7.8.2017
4:27

@Tereza: Podivala ses, jestli te nevyjde levneji druhe zavazadlo? Tipl bych, ze vyjde.

Odpovědět
Tereza (1)
11.8.2017
8:19

@Mesi: @Mesi: @Petr Novák: Dobrý den, díky všem za reakce. Zavazadlo navíc by bohužel můj problém nevyřešeilo, cestuji sama s dítětem a kočárem, takže by nebylo v mých silách všechno pobrat. Ekvivalent v USA není, resp. ne ve všech vlastnostech, takže to taky řešení není, samozřejmě jsem to zjišťovala. Delibarry zkusím, jen ještě prosím o radu, zda se něco takového vůbec posílat smí (narážím na to, že něteré léky a potraviny ne). Moc děkuju!

Odpovědět
Petr Novák (2524)
11.8.2017
11:44

@Tereza: Zdravím Vás, Terezo, nemyslím si, že by s tím měl být větší problém. Doporučuji do krabice s drinky vložit cedulku s vysvětlením, že se nejedná o komerční zásilku, ale že drinky potřebujete ze zdravotních důvodů a nebylo ve Vašich silách je přepravovat v zavazadle.

Odpovědět
Karolína (2)
30.9.2017
16:20

Dobrý den,
posílám do USA přes společnost Delibarry.com balík o hmotnosti 2,2 kg a nevím si rady se vším tím papírováním. Stačí na balík vyplnit formulář, který máte na obrázku v tomto článku nebo musím přidat ještě něco dalšího? Nebo úplně něco jiného? Delibarry mi bohužel nedali žádné detaily a na jejich stránkách jsem se toho také moc nedozvěděla, spíš v tom mám ještě větší zmatek.
Byla bych moc vděčná za odpověď. :)

Odpovědět
Petr Novák (2524)
1.10.2017
21:21

@Karolína: Dobrý den, Karolíno,
jaká je hodnota zásilky? Třeba dárky jsou osvobozeny od cla a daně, pokud jejich hodnota nepřekročí 200 dolarů. Proclení případně vyřídí příjemce zásilky.

Odpovědět
Karolína (2)
1.10.2017
21:51

@Petr Novák:
Dobrý večer,
děkuji moc za odpověď. Bohužel jsem se nakonec rozhodla, že společnost DeliBarry nevyužiji a nechci s ní mít nic společného. Posílám balík do USA poprvé a samozřejmě se nějaká ta začátečnická a velmi hloupá chyba vyskytla – nesehnala jsem si o této firmě bližší informace a bylo mi tudíž poté až špatně z toho co jsem se o DeliBarry dozvěděla na internetu. Bohužel až po dokončení objednávky. Takže po napsání mailu s žádostí o zrušení objednávky a následným třem hodinám stresu a stále žádné odpovědi od DeliBarry, pouze automaticky vygenerované zprávě jsem se rozhodla, že balík odešlu s Českou poštou. Ať si těch 1700,- klidně nechají, ale ty nervy za to nestály.
Znova moc děkuji za reakci.
Hezký den.

Odpovědět
Franta (3841)
2.10.2017
6:03

@Karolína:
Chápu to dobře, že DeliBarry si naúčtovalo 1.700,- dřív, než měli balík? Už to by mě varovalo, že to není úplně standardní.

Odpovědět

Dobry den, chtela bych kamaradum poslat balik do USA s nekolika tycinkami Kinder a body pro jejich nedavno narozeneho syna. Celkova hmotnost cca 1kg a hodnota baliku 500. Doporucite mi jak balik nejlepe poslat a na kolik by me to mohlo vyjit? Plati se nejake DPH a clo? Hlavne bych nerada aby neco doplaceli oni. Take bych posilala poprve a jsem z toho hledani informaci na internetu trochu zmatena. Moc dekuji za odpoved.

Odpovědět
Lucianka (2)
4.12.2017
14:57

Ahoj všichni, prosím o informaci, zda by se dal z Čech poslat do USA nějaký trvanlivý salám, zatavený(paprikáš, poličan, uherák)…nebo zda se dá někde v OHIU (Columbus) přímo koupit.
Dále máte vyzkoušený nějaký on-line nákup potravin?
Děkuji všem za ochotu :-)

Odpovědět
Lukáš (3)
4.12.2017
17:53

Dobrý den,
13.11.2017 jsem posílal prioritně balík českou poštou a do dneška nebyl doručen. Byl jsem již na poště a nedokázali mi pomoc. Je to docela urgentní. Jaké možnosti mi teda zbývají ?

Odpovědět
Mesi (778)
4.12.2017
21:41

@Lucianka: Ne, salam poslat ani dovezt nemuzes. Ale v kazdem marketu budes mit takovou nabidku, ze nebudes vedet, co vybrat. Columbus jiste neni vyjimkou.

Odpovědět
Mesi (778)
4.12.2017
21:44

@Lukáš: Vlastne mas pouze jednou moznost. Cekat. Ceska Posta sleduje zasilky do predani prepravci v USA. Pokud tento dopravce neposkytne nejake sledovaci cislo, tak neni moznost dalsiho sledovani. Kdy to bylo predano US prepravci? Trva to treba i mesic. Dalsi moznost je reklamace na Ceske Poste, pokud to dejme tomu do pulky ledna nedorazi. Nevim ale, jak se k tomu posta stavi, kdyz je to do zahranici.

Odpovědět
Lukáš (393)
5.12.2017
8:45

@Lukáš:
Já na České poště balík do zahraničí už úspěšně vyreklamoval, bylo to tedy do Itálie, ale stejně.
Doporučuji si zajít na poštu znovu a sepsat s nimi oficiální reklamační protokol.
Nevím o jaké zboží se jedná, ale když píšeš že to je urgentní, tak snad jsi to pojistil na dostatečně vysokou částku.
Připrav si pro poštu odpovědi co konkrétně jsi posílal, cenu toho zboží, chtějí doložit nejlépe dokladem o koupi/účtenkou, pokud jde o něco nestandartního jako u mě, tak jim dokonce stačilo vytisknout na papír několik podobných inzerátů na z Ebay! a na základě toho jsem žádal podobnou sumu pěnez zpět.
Čekací lhůta byla,…a teď se podrž, 3 měsíce. To kdyby byl balík během toho doručen. Balík ani po tom 1/4 roce nikde, poté mi zavolali že na zadaný účet mi posílají reklamovanou sumu peněz zpět a opravdu.

Odpovědět
Franta (3841)
5.12.2017
9:11

@Lucianka:
Zkusil bych se podívat, zda někde v okolí není polský nebo ruský obchod, tam by něco evropského mohli mít.
Jinak viz Mesi.

Odpovědět
Mesi (778)
6.12.2017
1:42

@Mesi: @Franta: Pokud trvas na evropskem salamu (cesky tezko sezenes), tak jak pise Franta – ruske, polske obchody. Z retezcu treba Jons, ten jeste do nedavna prodaval ceskobudejovicke maslo, maji Marlenku a slusny vyber ceskych piv. Dale Claro’s, ten ma italske veci, atd.

Odpovědět
Lucianka (2)
6.12.2017
14:42

@Mesi: Moc vám kluci děkuji :-)

Odpovědět
Lukáš (3)
9.12.2017
11:53

@Mesi:
US přepravce ten balík podle mě ještě nemá. Poslední update na český poště je: 14.11.2017 Odeslání zásilky do země určení. USPS mi zase píše: Origin Post is Preparing Shipment.

Odpovědět
Lukáš (3)
9.12.2017
11:57

@Lukáš:
Reklamaci jsem již podal elektronicky, bude to stačit nebo tam mam zajít ještě osobně ?
Balík mám pojištěný. Mám už teda počítat s tím že se balík ztratil… ?

Odpovědět
Mesi (778)
9.12.2017
19:44

@Lukáš: Stalo se mi, ze to trvalo 2 mesice.

Odpovědět

@Lukáš: tak já jsem na tom uplně stejně, posílala jsem balík do USA a 16.11. je stále asi v Praze , ted zvažuju reklamaci. Balíky co jsem posílala před, tím tak to bylo bez problému.

Odpovědět

@Eva:

Ja taky. Jsem v usa a cekam na balik, ktery mi poslali (prioritne) 14. Listopadu a ja porad jeste v Praze. Tedy 5 tydnu se nehnul z mista!!! NEUVERITELNE!
Chapu, ze pred vanocema posta nestiha, ale aby lezel balik bez hnuti 5 tydnu na jednom miste. To je trochu moc!

Odpovědět

@Lukáš:

Jsem na tom uplne stejne. Muj balik byl taky odeslan taky 14. Listopadu a taky dosud neopustil CR. Reklamaci jsem zatim podala pouze elektronicky a cekam na odpoved. Mela by byt vyrizena do 30 dnu, ale nekdo tady psal ze to trvalo 3 mesice.

Ziju v usa a sluzby usps taky nejsou nejlepsi. Uz mi par baliku poztraceli. Ale vetsinu reklamaci vyridili behem 1-2 tydnu. A klobouk dolu pred tim, jak zvladaji predvanocni napor.

Na druhou stranu, to ze tady vice lidi psalo, ze se jejich balik uz tydny nepohnul z mista, muze znamenat i to, ze snad nejsou ztracene, ale porad cekaji na odbaveni prazskou postou. Coz je teda neuveritelne, ale radsi budu, kdyz balik dorazi o mesic pozdeji, nez zby nedorazil vubec.

Odpovědět
Milan (1)
7.1.2018
13:11

ahoj,
mam zkusenost se zprostredovatelem baliky-palety.cz. Slo to 4 dny do Miami pres FEDEX a spokojenost. Levneji jsem nikde nesehnal.

Milan

Odpovědět
David (1)
18.2.2018
12:27

Zdravím, jste si jistí s tím “Celní limit v USA pro poštovní zásilky činí 200 dolarů, u zásilek označených jako dárek (gift) je limit 100 dolarů.”. Já posílám do USA zásolky běžně přes DPD a od nich mám informaci, že celní limit je 700 dolarů. A je pravda, že zákazníci v USA nic neplatili, pokud to bylo pod 700. Možná je háček v tom “poštovní” – platí to jen pro zásilky přes Českou poštu – USPS? Hledám totiž jiného dopravce (DPD zvedá ceny), tak abych si nenaběhl…

Odpovědět
Franta (3841)
18.2.2018
13:31

@David:
Info ohledně daru na stránkách CBP. Nikde tam není nic o 700,-USD. Projdi si ten web, třeba tam ještě něco najdeš.

Odpovědět
Jana (1)
12.4.2018
9:54

Dobrý den,
budu vyplňovat celní prohláš. k zásilce do USA. Posílám synovi osobní věci (kont.čočky, učebnici, oplatky…) a také dárky pro rodinu tam (stříbrné náušnice, manikura..). Někde jsem četla, že dárky bez cla mohou být jen do 100 dolarů, osobní věci do 200 dolarů.
Cena balíku bude pod 200 dolarů. Mám zaškrtnou gift i other a vypsat tam osobní věci?
Případně, pokud bych chtěla pojistit balík a poslat ho jako cenný s jiným fromulářem, tak tam na osobní věci není kolonka…Formuláře jsou také dost malé, aby se vše dalo vypsat..
Máte s tím někdo zkušenost? Když balík pojistím a pošlu ho jako cenný, je pravděpodobnější, že s ním budou komplikace, nebo to naopak půjde hladčeji? Hlavně to nechci synovi komplikovat clem. Moc děkuji.

Odpovědět
Lukas Zezulka (1)
17.7.2018
6:13

Dobry den,

Ja jsem si poslal nekolik baliku pres ***** a vse bylo v naprostem poradku. Baliky posilaji prvni do jejich skladu v Cr, takze sem nemusel resit celni proces. Cena postovneho byla hodne nizka oproti konkurenci.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
17.7.2018
7:42

@Lukas Zezulka: Ahoj Lukáši, jsi ten Lukáš Zezulka, který je na stránkách doporučované firmy uváděn jako tvůrce webu? Nepůsobí to zrovna důvěryhodně. :-)

Odpovědět
Kamila (21)
18.9.2018
9:38

Dobrý den,

chtěla bych poslat dceři do USA balíček s ČP (je tam na rok a zapomněla doma některé důležité osobní věci a oblečení+ učebnici). Chtěla bych do balíčku přidat i další věci, u kterých si nejsem jistá, zda nezpůsobí problém, poradíte prosím?
1) léky na předpis (Provera – 3 balení) – dávka na 3 měsíce (něco si vezla s sebou). Jde o hormony, někdo je zřejmě užívá i jako antikoncepci. Kopii receptu mám a mohu přiložit. Mohu takto poslat?
2) koření v balíčcích, normálně koupené v supermarketu (majoránka, koření na české omáčky apod. – celkem asi 4 balíčky)
3) kondenzované mléko v tubě (Jesenka) – je to mléčný výrobek, ale trvanlivý, vlastně jako konzerva – může se poslat? Opět by šlo třeba o 2 tuby, žádné větší množství.

Snažila jsem se najít někde postup a moc tomu nerozumím, můžete mi prosím poradit? Balíček bude do 2 kg a cena věcí v něm do 1000 Kč, poslat bych ho chtěla jako standartní balík (ještě nevím jestli ekonomicky nebo prioritně). Musím zřejmě vyplnit nějaké celní prohlášení a tam uvést všechno co je v balíku? ( u oblečení napsat “gift”?) A balík mohu normálně zabalit a zalepit a podat na poště s průvodkou + přinést to celní prohlášení? Omlouvám se za asi hloupé dotazy, ale nemohu to nikde najít.
Děkuji

Odpovědět
Franta (3841)
18.9.2018
21:57

@Kamila:
Zeptal bych se na poště. Tam by měli přesně vědět.
Já kdysi posílal knížky a ty mi vzali bez ničeho, jen jsem na poštu přinesl a zaplatil balíček. Došlo to v pořádku.

Odpovědět

Dobry den,
Nemate zkusenosti s posilanim osobnich veci (obleceni apod.) odtud do USA? Aby me tam nejak nenaparili clo a podobne. Jedu na dva roky, tazke beru fakt vsechno, coz by me vyslo na ctyri kufry…
Dekuju!

Odpovědět
Mesi (778)
31.10.2018
4:04

@Eli: @Eli: Pouzite obleceni nikdo resit nebude. Ale proc toho tolik tahat? Doporuciji vzit jen to nejnutnejsi, nejoblibenejsi a zbytek dokoupit v USA a par dolaru. Kvuli dvema rokum… Ja si vystacil s jednim kufrem na stalo :o)

Odpovědět
Mira Třebická (1)
20.11.2018
9:37

Dobrý den, posílal jste někdo vánoční cukroví do Kanady? Prosím o radu. Moc děkuji.

Odpovědět

Dobry den, chtela bych poslat dceri do USA vanocni cukroví. Máte někdo již zkušenosti, je to bez problémů? Diky.

Odpovědět

@Jana:

Osobně právě řeším jiného doručovatele, než je česká pošta – kolem Vánoc je totiž i u prioritních zásilek naprostý standard třeba víc jak měsíc, než docestují – a bohužel nejen v tomto období! Jako alternativu se pak nestydí nabídnout EMS za 900,-Kč – a to posílám doporučená psaní o váze kolem dvou desítek gramů…

Odpovědět
Martin (1)
10.2.2019
12:59

Jak je to se zbožím původem z USA, které po letech posílám zpět do USA? Bude příjemce platit CLO nebo DPH, když se věc vrací zpět do země? Věc je MADE IN CHINA, ale výrobce je z USA.

Odpovědět
Jitka (2)
8.6.2019
20:37

Dobrý den, také jsem řešila, jak poslat balík do USA, nakonec jsme to riskli s ČP a stalo se neuvěřitelné: balík podán v neděli, ve čtvrtek byl v NY, v sobotu na místní poště a v úterý předán adresátovi na samotě v horách uprostřed státu New York! 10 dní! Váha 5 kg (posílali jsme remosku – občas se na to někdo ptá – objednali jsme u výrobce rovnou americkou koncovku), poštovné 700 Kč.

Odpovědět
Tereza (1)
24.6.2019
10:51

Zdravím, věděl by prosím někdo, jak je to s posíláním léku, který obsahuje 34% alkoholu? Není na předpis, jedná se o doplněk stravy, ale v USA bohužel nesehnatelný.
Předem díky moc za rady!

Odpovědět
anty (1)
26.8.2019
7:44

@Alex: Jenže pošta nabízí službu cenný balík do zahraničí, nikde jinde nemáte možnost poslat cenosti a hlavně peníze v hotovosti. Například strejdovi.

Odpovědět
Lukáš (393)
26.8.2019
11:12

@anty:
Ahoj Anty, víš že reaguješ na více jak 3 roky starý komentář :)
Nicméně také bych se raději přimlouval za Českou poštu. Mám s nimi dobré zkušenosti, balíček do ciziny vždy doručeny, až na jeden případ z Itálie, ale to byla chyba spíš italských kolegů.
Když si ta tom webu Delibarry zkouším cenu běžné zásilky do USA, vycházi mě to na 2251kč…u ČP jsou ceny úplně jinde, od 400-700kč.

Odpovědět
Franta (3841)
26.8.2019
20:21

@anty:
Kdo dnes posílá peníze v hotovosti? Bankovní převod nebo různé money transfer firmy to jistí.

Odpovědět
Naďa (1)
14.11.2019
13:23

Poraďte prosím, jak nejlevněji poslat do USA (West Chester,PA 19382)čokoládovou vánoční kolekci o váze 401 g.

Odpovědět
Karel Dlouhý (1)
20.12.2019
20:09

Chci do USA – Chicago poslat dceři dárky k narozeninám. Stříbrný náramek v ceně 1900.- ,parfém s rozprašovačem, žádná tlaková nádoba. Parfém v ceně 1000,-
A potom speciální kulmu na vlasy v ceně 400,-
Otázka: Můžu to poslat jako dárek, když kompletní cena nepřesahuje 200 dolarů? A jakou společnost mi doporučíte?

Odpovědět
Franta (3841)
27.12.2019
20:42

@Karel Dlouhý:
Zjistil bych si, jak je to s povoleným obsahem balíčků. Asi před rokem mi na České poště nevzali balíček a plechovkovým pivem, protože už se prý v letecké poštovní přepravě nesmí posílat tekutiny. Takže ten parfém nejspíš neprojde. Jak je to u ostatních zasilatelských firem netuším.

Odpovědět
Břetislav (1)
14.1.2020
8:52

Dobrý den,
potřebuji zaslat do USA kuchyňský nůž v hodnotě cca 10000 Kč.
Můžete poradit jakým způsobem zaslat, aby nebyl nějaký problém na celnici, pokud se jedná o nůž?
Děkuji.

Odpovědět
Franta (3841)
19.1.2020
11:17

@Břetislav:
Za 10.000,-? To bude asi pěknej žabykuch. Zkus se zeptat přímo na celnici. Ale pokud to bude dobře zabalené, tak by problém být neměl. A stejně tak jako se clí a daní zboží posílané k nám, tak v USA asi proclí a zdaní tohle.

Odpovědět
Maty Mrozek (1)
17.2.2020
13:25

@Břetislav: můžete mi napsat na czechm8j@gmail.com a poradím. Mám zkušenost s celním procesem jak v Čechách tak hlavně v USA. 20 let dělám import export z Prahy do Tampy, FL

Odpovědět
David (1)
29.2.2020
12:07

Dobrý den,

chci prodat několik sběratelských předmětů na ebay. Cena jednoho takového předmětu může být např. 30.000 Kč. Jedná se o malé a velmi lehké předměty. Mám v plánu je posílat do zahraničí přes ČP. V případě, že kupující bude mimo EU (např. z USA), vyplním celní prohlášení cn23, které přiložím k připravenému balíku. Co dále je potřeba k takovému balíku nachystat? Stačí pouze cn23 a hurá na poštu? Nechci zmatkovat a oddálit odeslání balíku tím, že budu muset vyřizovat ještě další dokumenty, o kterých teď nevím. Děkuji Vám.

Odpovědět
Denisa (13)
28.4.2020
22:27

Zdravím, máte někdo, prosím, zkušenosti s posláním léků proti alergii, které jsou běžné dostupné bez predpisu (např. Analergin) a nosní spreje na rýmu (mucosolvan)?
Chystám se poslat příteli balík a chtěla jsem přibalit i tohle, protože je to u nich předražené, ale nechci, abych skrz to měla problémy a balík nedorazil. . Vím, že existuje stránka, kde se dá dohled podle účinné látky, ale přiznám se, že jsem to zkusila a nic nenašla, nejspíš to neumím dohledat..

Předem moc děkuji za každou radu. Denisa

Odpovědět
Franta (3841)
29.4.2020
11:33

@Denisa:
Ségra mi kdysi (tuším 2001) posílala Českou poštou nějaké běžné léky a pár dalších věcí balíčkem do Kalifornie a normálně to přišlo do schránky. Jen snad vyplňovala nějaký celní papír přímo na poště. Snad je to pořád stejně. :-)

Odpovědět
Denisa (13)
29.4.2020
12:27

@Franta:

Jee, děkuji za odpověď :) budu to posílat přes známou co dělá v DHL, říkala, že problém by s tím být neměl, ale zkušenost nemá, tak snad to bude v pořádku, jako u Vás.
Děkuji za zkušenost :)

Odpovědět
Lenka (2)
1.5.2020
20:14

Dobrý den, v současné situaci si nejsem jistá zda lze doručit balík do NY. Mám tam syna a prosi mě o zaslání pár drobností, vesměs to jsou potraviny (Granko, dětskou krupičku, mák, nějaké české sladkosti ), možná i roušky, které tam nejsou k dispozici tak jako u nás. A zároveň bych se chtěla informovat o přesun jeho osobních věcí z USA (asi taková větší bedna), pokud by se rozhodl pro návrat do Čech. Děkuji za odpověď

Odpovědět
Franta (3841)
3.5.2020
10:34

@Lenka:
Balík jako takový by odeslat měl jít. Ve středu jsem posílal “balíček” ve velké bublinkové obálce a na poště nic neříkali. Můžu dát vědět, až to dorazí na místo.
Obsah balíčku si můžeš “prověřit” u článku Jaké potraviny můžete dovézt do USA pro osobní účely?, ale to, co píšeš, by mělo být v pohodě.
Věci zpět si může nechat poslat třeba přes Poláky, jejich spediční firmy tam mají sítě poboček. Určitě mu tam někdo nějaké poradí, případně může zkusit najít si na netu něco sám. Například polonezparcelservice.com jsem osobně použil a balík přišel do ČR v pořádku.

Odpovědět
Lenka (2)
3.5.2020
21:50

@Franta: děkuji za info a budu moc ráda, když dáte vědět, že se balík nevrátil zpět do Čech

Odpovědět
Denisa (13)
7.5.2020
9:53

Zdravím,
měla bych na Vás ještě jeden dotaz. Máte, prosím, někdo zkušenost s vyplnovanim nějakého potřebného formuláře skrz odeslání balíku do USA na této stránce: fda.gov ?
Chtěla jsem poslat balík přes DHL a prý se sem musím registrovat a vyplnit formulář, co a proč zasílám. Já v tom ale strašně tapu, vůbec si s tím nevím rady, navíc neumím ani anglicky, tak jen pomocí překladače.. Vazne mi na tom odeslání balíku, který tam jinak muze byt expres – za dva dny
Kdyby někdo z Vás věděl, budu vděčná.
Předem děkuji. Denisa

Odpovědět
Veronika (2)
25.5.2020
11:20

@Luci: nám se to teď stalo po prvé a mají vymezeno pro balík jako dárek max.výše do 45-50dolaru jinak u vyšší částky se pak platí clo…balík jsem odmítla a vrátili ho zpátky…

Odpovědět
Veronika (2)
25.5.2020
11:29

@Katka: ja jsem posílala bratrovi taky věci,jako obyčejný balík,ekonomicky do 30kg a vše v pořádku cena se pak odvíjí od kg… a do papíru jsem napsala osobní věci-oblečení

Odpovědět
Frank (1)
26.6.2020
21:14

Zdravim,mam dotaz.
Da se poslat do USA v baliku alkohol lodi?
Vim ze to trva dele nez letecky.
Pokud ano,pres jakou agenturu,ci zasilkovou sluzbu?
Diky Frank

Odpovědět
Franta (3841)
14.8.2020
19:45

@Lenka:
Jak jsem slíbil, tak plním.
Balík dnes dorazil do USA. Slušná rychlost, posláno letecky (takže s příplatkem) 29.4.2020. Nejspíš to bylo zavěšené na balónku a poháněné větrem. Jediná kladná věc je, že dorazil v pořádku.

Odpovědět
Radka (1)
8.10.2020
23:20

Mám dotaz. Chci kamarádovi poslat sušené hřiby, vzhledem k cenám balíků by stačila obálka bublinková, hmotnost cca 200g. Může být cestou nějaký problém? Smí se posílat sušené hřiby?
Podotýkám, že se jedná o hřib smrkový, žádné halucinogenni houby.
Děkuji

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.