Výhled z mrakodrapu Empire State Building na New York

Empire State Building patří mezi nejznámější mrakodrapy na světě a spolu s vyhlídkou Top of The Rock v Rockefellerově centru nabízí svým návštěvníkům unikátní možnost. Mohou si prohlédnout New York z nadhledu několika stovek metrů. Stejný výhled jako mají návštěvníky vyhlídkové plošiny ve 102. patře ESB máte díky fotografii i vy.

Výhled z Empire State Building | © Petr Novák

Pohled z Empire State Building – co je vidět?

Pokud si fotku kliknutím zvětšíte, dobře na ní uvidíte mrakodrapy ve čtvrti Lower Manhattan, kde nyní roste nové světové obchodní centrum známé jako One World Trade Center. To na fotografii ještě není.

Vlevo od nich stojí světoznámé mosty Manhattan Bridge a Brooklyn Bridge. Pro rozlišení: Manhattan Bridge je ten s jednou klenbou, Brooklyn Bridge má klenby dvě. Přímo na prvně jmenovaný most navazuje čtvrť Chinatown, v průběhu jejíž návštěvy byste neřekli, že jste v Americe. Všechny nápisy od obchodů až po banky jsou výhradně v čínštině.

Na druhé straně řeky leží ještě dva ostrovy – Liberty Island se Sochou svobody a Ellis Island, jenž býval kdysi dávno prvním cílem všech imigrantů do Nového světa.

Od Empire State Building se směrem k jižnímu Manhattanu větví dvě ulice – vlevo Broadway a vpravo Pátá Avenue. V jejich souběhu stojí další ikonická stavba New Yorku, jež svým tvarem připomíná žehličku, a tak se jmenuje Flatiron Building.

Petr Novák

Diskuze k článku (3 komentářů)

Ako to tam zhruba vyzerá so vstupným? Býva tam v nejakú dobu moc plno? Dá sa nejak zdola zistiť, či sa oplatí chodiť hore, alebo je slabá viditeľnosť?

Odpovědět

Ahoj Michale, pokud si dobře pamatuji, tak když je nahoře moc lidí, další tam nepustí. Viditelnost poznáš i zezdola – pokud je vidět na vršek mrakodrapu, nejspíš bude dobrý výhled.

Vstupné pro dospělou osobu aktuálně vyjde na 27 dolarů, koupit si je můžeš tady. Pokud v New Yorku plánuješ navštívit víc atrakcí, doporučuji zvážit zakoupení New York Pass – dá se tak ušetřit zajímavá částka a nemusíš čekat fronty.

Odpovědět
P

@Michal:
Zakladni vstupne je jenom na 86. patro, dostat se na prosklene nejvyssi 102. patro je to extra $17, myslim, ze to nestoji za ty extra penize

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.