Kdy bude možné podávat přihlášky do loterie o Zelenou kartu v roce 2013 alias Diversity Visa 2015 (DV-2015)?

To se ještě neví. Zatím totiž není vůbec jisté, jestli letos nějaká loterie o Zelenou kartu bude.

DV Diversity Visa 2015 Lottery | © Mike Mozart

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2022.

Výsledky loterie DV-2023 je možné kontrolovat od 7. května 2022.


Za všechno může doposud novela zákona Border Security, Economic Opportunity, and Immigration Modernization Act of 2013, jež doposud nevešla v platnost. Dne 27. června 2013 ji sice senát jednoznačným poměrem hlasů 68:32 schválil, ale Sněmovna reprezentantů se k novele do 11. srpna 2013 nijak nevyjádřila, natož aby jí ratifikovala.

Osud DV-2015 tak je nejistý a nelze očekávat, že se situace v dobré obrátí v průběhu pár týdnů. V současné době tak nezbývá, než čekat.

Nenechte se nachytat, nikomu nic neplaťte!

Opakování je matka moudrosti, takže nikomu neplaťte za podání přihlášky do loterie. Nejen, že se teď není kam hlásit, ale především zaplacením nijak nepomůžete. Na internetu funguje celá řada firem, jež slibují mj. zvýšení šance na vítězství, jedná se ale jen o byznys. Vyšší šanci na vylosování vám nikdo garantovat nemůže.

Diskuze k článku (9 komentářů)

M

Dobrý den,
mám dotaz. Mohl by tady někdo prosím moc rozebrat postup co člověka čeká když bude vybrán ? nemohl jsem to nikde najít. Jako co následuje, podmínky, co vyplnit atd… ? Děkuji Kupka

Odpovědět

Pokud tě vyberou, vše se dovíš.

Odpovědět
M

Ok díky a jak to je když budu mít štěstí, tak musím hned co vyřeším papíry, víza atd… do ameriky ?
nebo ne ? abych pak nekoukal a nemusel to nevyužít když se pak člověk dozví že musí hned do států :D díky ;)

Odpovědět

@Miroslav Kupka:

Je tam nějaký termín do kdy musíš do Států dorazit. Vyřizování se může táhnout klidně rok, takže žádný stres, že by jsi “vyhrál” a do týdne se musel sbalit.

Odpovědět

@Miroslav Kupka:
Je to na dlouho. Já vyhrála loni. Chtěla jsem k tomu sepsat návod, jak postupovat a co vše se řeší a jak dlouho to trvá.A kolik to všechno hlavně stojí peněz,ale pak to vypadalo, že už letos loterie nebude. Tak sem se na to vykašlala. Je ale fakt, že sama jsem hledala informace všude možně a nikde pořádně nic nebylo. Nebo spíš aktuální informace. Protože přede dvěma lety to probíhalo ještě jinak.

Odpovědět

Ahoj, prosím Vás, překročil jsem ESTU o 1 rok. Jak se mám dostat zpět do ČR, abych se vyhnul nějakým potížím? Jak to chodí při kupování letenky přímo na letišti v USA? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Pokud jsi ESTA přetáhl o rok, tak už v potížích jsi. Odletět se ti podaří, ale příští návštěva už nebude tak fajn. Možná se podíváš jen na letiště, do zadržovací cely a budeš vyhoštěn.

Odpovědět

Jsem idiot, ja jsem zaplatil nějaké firmě (stranky, které se mi samy na googlu vyhodily) přes 400 euro. Ja si myslel, že poplatek za registraci se plati, a ono to byla jenom všechno lež? No, škoda, že jsem tyto stránky, co jsem tu ted – zde, před platbou neobjevil. A kdybych zelenou kartu vyhrál i přesto, že jsem to zaplatil nějaké te firmě, je těžké vyplnít další formuláře? Nevíte o někom, kdo by mi mohl poradit?

Odpovědět

@Standa:
Pokud tě ta firma skutečně přihlásí a ty by jsi pak vyplnil ještě přihlášku sám, tak budeš vyřazen. Nezbývá ti než doufat, že tě přihlásí. Těch 400 euro je za jednu přihlášku nebo je to předplacené na delší dobu.
Vem si, že přihlásit jsi se mohl zadarmo. Jim si za to zaplatil, ale stejně si pak, v případě vylosování, budeš muset vše zařídit sám.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.