Cestovní registrace ESTA do USA / Visa Waiver Program (VWP): Informace, rady a zkušenosti

Registrace ESTA umožňuje cestování do USA bez víz. Stačí vyplnit jednoduchý internetový formulář, uhradit poplatek a můžete vycestovat do Ameriky. V tomto článku se dočtete kdo všechno může cestovat do USA bez víza, jak má postupovat a jaké podmínky musí splnit.

ESTA / Visa Waiver Program (VWP)

Co je ESTA / Visa Waiver Program?

ESTA je zkratka pro Electronic System for Travel Authorization, v překladu Elektronický systém cestovní registrace. Systém v některých případech nahradil víza B-1/B-2, o která musel dříve žádat každý, kdo chtěl odcestovat do USA. Takto stačí vyplnit na internetu formulář, zaplatit poplatek, počkat a můžete odcestovat.

Zjednodušené cestování mají všechny země v rámci bezvízového programu (vizte níže) známého jako Visa Waiver Program (VWP).

Kdo může do USA cestovat na ESTA?

Vycestovat přes ESTA můžete za předpokladu, že do USA jedete za účelem obchodní cesty nebo turistiky a doba vašeho pobytu nepřekročí 90 dní.

Zároveň musíte být obyvatel České republiky, Slovenska nebo některé z dalších způsobilých zemí (vizte níže). Posledním důležitou podmínkou je držení biometrického cestovního pasu.

Od ledna 2016 nemohou do USA vycestovat na ESTA osoby, které v posledních 5 letech navštívily Irák, Írán, Súdán či Sýrii. Tyto osoby musejí vždy žádat o vízum.

Kde vyplnit cestovní registraci ESTA do USA?

Cestovní registraci vyplňujte pouze a výhradně na oficiální stránce https://esta.cbp.dhs.gov/. Na internetu funguje několik zprostředkovatelů, kteří si za vyplnění účtují více.

Oficiálně se má ESTA vyplnit nejpozději 72 hodin před odletem, nicméně vyhodnocení registrace je obvykle záležitostí minut.

ESTA a zamítnuté turistické vízum do USA

Mohu cestovat do USA na ESTA, když mi bylo zamítnuto turistické vízum B1/B2 do USA?

Ne. Pokud vám byla zamítnuta žádost o turistické vízum, již do USA nemůžete cestovat přes program ESTA. Je nutné opět žádat o turistické vízum.

Kolik stojí cestovní registrace ESTA a jak ji zaplatit?

Poplatek za úspěšně schválenou ESTA činí celkem 14 dolarů se skládá ze dvou částí:

  • Poplatek za zpracování
    Činí 4 dolary a je účtován každému, kdo vyplní formulář ESTA.
  • Poplatek za schválení
    Dalších 10 dolarů je strženo pouze těm, kterým byla ESTA schválena a je jim umožněno odcestovat do USA.

K úhradě poplatků je nutné použít platební kartu – buď debetní, nebo kreditní. Nenechte se zmást anglickým výrazem credit card. Jestliže vlastní kartu nemáte, poproste o zaplacení někoho blízkého. V takovém případě vám doporučuji si vlastní kartu zajistit – v USA se bez ní prakticky neobejdete.

Jaká je platnost ESTA? Kdy ji musím vyplňovat znovu?

Standardní platnost ESTA jsou 2 roky ode dne jejího schválení, případně do okamžiku konce platnosti cestovního pasu. Záleží, co nastane dříve.

Platnost ESTA skončí také v okamžiku, kdy si získáte nový cestovní pas, změníte si jméno, pohlaví, občanství, nebo se změní odpověď na jakoukoliv otázku v žádosti.

Znamená schválená ESTA povolený vstup do USA?

Nikoliv! ESTA je pouze cestovní registrace a v případě schválení vám umožňuje do Spojených států amerických vycestovat.

Po příletu budete na první letišti absolvovat pohovor s imigračním úředníkem, který rozhodne, zdali vám povolí vstup do USA, či nikoliv.

Členské země amerického bezvízového programu

S platností k 8. listopadu 2014 jsou členy Visa Waiver Program tyto země, jejichž obyvatelé mohou cestovat na ESTA:

  • Andorra, Austrálie, Belgie, Brunej, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Musím schválený formulář ESTA tisknout?

Schválená registrace se tisknout nemusí, americká strana má veškeré údaje v systému a bez problémů si je dohledá. Přesto doporučuji si pro jistotu na email nebo do telefonu uložit číslo registrace.

Musím žádat o ESTA, když přes USA jen projíždím?

Ano, o ESTA musíte žádat i v případě, kdy v USA přestupujete na letišti nebo zemí projíždíte.

Pokud cestujete třeba po trase Praha – New York – Belize, je třeba mít schválenou cestovní registraci ESTA.

Co mám dělat, když potřebuji v USA být déle než 90 dní?

V takovém případě musíte požádat o vízum do USA. Přes cestovní registraci ESTA není možné cestovat na dobu delší než 90 dní.

Již jsem v USA a chci pobyt prodloužit na více než 90 dní. Co mám dělat?

Prodloužení pobytu není možné, Spojené státy americké je třeba opustit a poté se vrátit. Podrobnější informace se dočtete v tomto článku.

Mohu cestovat na ESTA, když nemám zpáteční letenku?

Jednosměrná letenka do USA je pro ESTA (resp. Visa Waiver Program) málo. Musíte mít buď zpáteční letenku, nebo navazující letenku do třetí země.

Diskuze k článku (751 komentářů)

Zdravím, mám dotaz ohledně ESTY. V červenci mi byla schválena ESTA, pro odcestování do USA. V srpnu jsem dostal podmínku na rok za úvěrový podvod, do kterého mě namočil známý. Co s tím ? Mám nějak aktualizovat údaje v ESTě, bude to mít nějaký další vliv ? Nebo můžu normálně odcestovat, když mám schválenou Estu ? Letím jen na 14 dní na dovolenou. Jde mi o to, jestli to imigrační úředník zjistí při kontrole, že nastala změna. Děkuji za odpověď a radu.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, může být problém získat ESTA do USA a Kanady pokud jsem cestoval na turistické vízum do Íránu?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vladimír:
Jak je uvedeno nahoře v článku:
“Od ledna 2016 nemohou do USA vycestovat na ESTA osoby, které v posledních 5 letech navštívily Irák, Írán, Súdán či Sýrii. Tyto osoby musejí vždy žádat o vízum.”
Více o tom je na webu Velvyslanectví USA.

USA a Kanada nemají společný vízový systém. Do USA je ESTA, do Kanady je eTA.

Odpovědět

Dobrý večer , chystáme se v březnu 2019 do Miami , byl jsem tam v říjnu tohoto roku . Platí mi ještě ESTA nobo musím žádat znovu resp dá se letět do USA opakovaně po dobu dvou let ? Moc děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Radek:
Ano dá se letět opakovaně, po celou dobu platnosti. Tu si můžeš ověřit na ofiko stránce.

Odpovědět

Dobrý den,

Měl bych dotaz, chystáme se letět na 15 dni do Miami s přítelkyni, ale v tu dobu bude přítelkyně cca ve 4 měsíci těhotenství, není v tom problém pro imigračního pracovníka?

Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Patrik: To by být problém neměl. Itinerář cesty a zpáteční letenky by jim měly stačit jako záruka, že tam neletíte rodit.

Odpovědět

Ahoj mam dotaz. S pritelem by jsme chteli do usa na 14ti denni dovolenou. Je ale v podmince a ma zaznam v tresnim rejstriku. Cca pred rokem ho pustili z vezeni po tom do 10 mesicu sedel za “utok na verejneho cinitele se zbrani” (to bylo udajne auto, ale to je asi jedno. Podle nich proste zbran) . Cetla jsem ze na estu to nejspis nepujde, a normalni vizum? Nebo je ta esta realna. Bojim se, ze to treba projde, ale pak nas nepusti nekde na letisti dal. Dekuji za pripadne odpovedi

Odpovědět
Avatar uživatele

@Olga:
V USA je auto bráno jako smrtící zbraň a pokus přejet policistu je “na zastřelení”. Takže bych to nezlehčoval ani u nás.
V tomhle případě bych to u otázky “Byli jste někdy zatčeni či usvědčeni z trestného činu, který měl za následek závažné škody na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu?” viděl na odpověď ANO a tím pádem nejspíš zamítnutí žádosti ESTA. Jak potom dopadne na ambasádě se žádostí o vízum, už je na něm.

ESTA samozřejmě zkusit může, případné zamítnutí ho vyjde jen na 4,- USD. Kdyby to prošlo a imigrační se ho na to potom zeptá (pokud vidí odpovědi z formuláře), tak asi nebude nadšený z odpovědi. Asi bych šel rovnou na ambasádu. Pořád lepší, když dovolenou zruší už pohovor v Praze, než pohovor na letišti v USA.

Odpovědět

@Franta: a kdyz by to proslo na ambasade v Praze, tak by to na letisti v USA pak melo projit bez problemu? Nebo tam je moznost, ze ho pak poslou domu od tam? Kdyz tam bude treba nekdo vic zasadovy.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Olga: Najíždění autem na policistu Američani chápou jako pokus vraždy – a v případě policisty zvláště závažný. Za tohle se v některých státech USA může dát trest smrti. Tady se šance na vpuštění do USA limitně blíží nule. Zkoušet to bych považoval za vyhozené peníze.

Odpovědět

@Vašek: takze bude ale lepsi to ani nezkouset :D nejvic vtipny je ze on za to nemuze, ale to je uz jiny prijeh. Kazdopadne dekuji :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Olga:
Pokud to na ambasádě ukecá, tak je to potom, teda aspoň podle mě, tak 50 na 50. Je možné, že se na to imigrační ptát nebude, třeba to na ambasádě nedají do záznamu. Pokud ale ano, tak je to potom loterie.

Odpovědět

@Franta: tak pokud to amici berou jako pokus o vrazdu, tak to asi nema cenu tam ani jezdit. Nevim vzdavam to.. :(

Odpovědět

@Olga: Utok automobilem na policistu patri k nejzavaznejsim trestnym cinum v USA. Pokud policista ridice rovnou nezastreli (pro coz ma plnou podporu v zakonech), muze cekat az dozivoti pripadne trest smrti (dle statu). Zalezi, jak dopadne ten policista. No, a i v CR je auto v podobnych pripadech (opravnene) povazovano za zbran. Bez ohledu na to, jestli si myslis, ze to byla jeho chyba ci nebyla (pokud sedel za volantem, tak zrejme byla). Zadost o vizum bych zkusil a na ambasade se uvidi. Pokud projde ambasadou, videl bych sanci na letisti uz pomerne slusnou.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, v červenci budu cestovat se synem do Kandy. Během této návštěvy chceme také navštívit na 3 dny USA, když Kanadsko – Americkou hranici překročíme autobusem. Musíme mít i v tomto případě registraci ESTA a pokud ano musí jí mít také syn (12 let). Je nutný souhlas druhého rodiče s vycestováním do USA. Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Zdeněk Veber:
Odzadu.
Souhlas druhého rodiče bych si vzal pro obě země do USA i do Kanady. Podle mě to bude stačit na jednom papíru. Lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat.

ESTA musí mít všichni, kdo cestují do USA letadlem nebo lodí.
Viz info na ofiko stránce
“PRO KOHO JE CESTOVNÍ REGISTRACE NUTNÁ?
Všem osobám, které využívají Visa Waiver Program, musí být pred vycestováním do USA leteckou nebo námorní dopravou schválena cestovní registrace. Cestovní registrace je nutná i pro deti, které nepotrebují letenku, pokud nemají vízum k ceste do USA. Za osobu, která chce Visa Waiver Program využít, muže žádost podat tretí strana.”

Pro cestu po zemi, ale není potřeba. Vše se vyřídí na hranici při imigrační kontrole.

Odpovědět

Zdravím, ještě mám úplně debilnk dotaz. :D na přelomu února a března bychom měli letět do Miami s přítelkyni, ale momentálně jsem zarostlej jak pangejt :D myslíte si, ze to muže bejt problém proč mě nepustit do země? Diky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Patrik:
Berou si otisky, ty máš i v pasu. Vlasy, ani nic jiného, řešit nebudou. ;-)

Odpovědět

Jde mi o to, ze mám docela hustý fousy, nechtěl bych to kvůli tomu sundavat, ale když bych musel, taky bych to hold udělal no… v pasu kterej je 8 let starej, jsem holobradek

Odpovědět

Zdravim ak ma priatel z minulosti(pubertalne obdobie) podmienku za držanie drog, ktorá už je zahladená a má vypis z registra trestov čistý, má uvádzat pravdu do ESTA, že teda v minulosti to bolo alebo to tam nedať? A aká je pravdepodobnosť keď to tam dá, že mu bude vstup schválený? Ideme len na pár dní do Los Angeles.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Zara:
Výpis má možná čistý, ale v opise to podle mě bude pořád.
Jinak jde o to, že v té otázce je “závažné škody na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu”. Takže ať si zhodnotí, zda to bylo závažné nebo to bylo něco menšího.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Zara:
Odeslal jsem jen kus.
Pokud dostal podmínku, tak zákon porušil. Na ESTA to samozřejmě může mít vliv.
Mladý jsou vždy hrozně chytrý a pak se to s nima táhne celý život.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, zajímá mě, co vyplnit v kolonce o zaměstnání, když jsem v předčasném důchodu.
Zaměsnaná nejsem, ale bez příjmu také ne.
Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jarmila:
Dobrý den Jarmilo, odpověděla jste si sama…jste v důchodu, takže “Retired”.
Kdyby je zajímalo po vašem příletu do USA něco víc, zeptají se.

Odpovědět

Dobrý večer,
mám již schválenou žádost ESTA, nicméně jsem ji vyplňovala za mě a za manžela (tedy jako žádost za skupinu). A až teď jsem si všimla, že u kontaktní osoby skupiny jsem zaměnila jméno a příjmení. Nicméně jednotlivé žádosti v rámci skupiny již mám správně.

Musím tedy celou žádost podat znovu?

Děkuji,
L.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka:
Nechal bych to tak. Tohle není chyba, která by znamenala nějaké problémy.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, 31.12.2017 jsem vyplnil žádost ESTA, ještě tentýž den mi byla schválena a v roce 2018 jsem na ni vycestoval. Během tohoto měsíce bych chtěl vycestovat znovu, avšak ztratil jsem e-mail, který mi přišel po schválení žádosti, na oficiálních stránkách žádost nemohu dohledat, nelze ji nalést, avšak když jsem zdlouhavě začal vyplňovat novou žádost, na konci jsem byl informován, že již systém jednu schválenou žádost eviduje. Mám si žádost vyplnit znovu ? Můžu vycestovat bez toho, aby jsem znal číslo své žádosti/měl ji vytisknutou ? Není pro mě problém obětovat peníze za administrační poplatek, ale mám strach z opětovného schválení. Předem děkuju za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomáš Paďourek:
Co vím, několikerá vlastní zkušenost, tak žádné potvrzení na e-mail z ofiko stránky nechodí.
Vyplňuješ vše správně? Přesně tak, jak jsi zadal při první žádosti?
Pokud si uděláš novou žádost, tak tu starou zruší.
Cestovat bez znalosti čísla schválení můžeš, imigrační si ji najde v systému. Ale ostatní, kteří se tě mohou ptát (bezpečnostní pracovníci letišť a tak) po tobě číslo mohou chtít. Aerolinky by měly být schopné si schválení zjistit, ale jistota je mít číslo u sebe.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Ano, vyplnil jsem to několikrát, nenašlo. V mé kůži bys tedy žádost pro jistotu vyplnil znovu, nebo to prostě nechal tak ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomáš Paďourek:
Pokud bych neměl jistotu, že mám platnou žádost, tak bych udělal novou.
Opravdu jsi ji poprvé dělal na ofiko stránce? Je mi divné, že píšeš o e-mailu, který ti přišel po schválení.

Odpovědět

Lze nějak změnit údaje o zaměstnání? Začala jsem pracovat jinde a nevím, jestli je nutné to tam udávat. Moc díky za odpověď. Web je super, dost mi pomohl.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Alena:
Změna zaměstnání není důvod pro novou žádost.

Odpovědět
Avatar uživatele

Možná @Franta: Možná jsem si mail jenom blbe pamatoval, třeba nic nepřišlo. Jednou jsem na ni vycestoval, tudíž musí byt platna, ne ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomáš Paďourek:
Měla by být. Ale píšeš, že ji systém nenašel.

Odpovědět

Dobrý den, co dělat, když formulář esta nebere ulici trvalého pobytu, když je žadatel z vesnice a ulice zde nemají??? :/ …do kolonky všude a vždy se vyplňuje název vesnice a číslo popisné, esta adresu ale najít nemůže. Nevíte někdo kde je zakopaný pes? Děkuji moc za odpověď. B

Odpovědět

@Barbara:

Zdravim, mela jsem ten samy problem a to bydlim ve meste. Reseni jsem nasla na netu. Kdyz 5x stale budete jen posilat s touto chybou pak se nahore objevi hlaska zdali na adrese trvate i pres tuto chybu. Dala jsem ano a pustilo me to dal. Esta schvalena.

Odpovědět

@Barbara: @Ivana: Lidi, proboha, CTETE nez se zeptate. Je to tu uz snad stokrat. Proste to zkousejte, dokud to neprojde. Nekdy je to 5x, jiny xkrat.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi:
Jak jsem psal, smajlík facepalm by se tu nenudil.

Odpovědět

Zdravím,

Mam dotaz k ESTA.

Pojedu do LA, budu tam 3 dny a pote poletim do Kanady, v ESTE jsem tedy uvedla, ze cestuji do USA v ramci cesty do jine zeme ANO, nebudu mit nejake komplikace pri priletu? Dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

ahojte zdravim vas mam len jednu otazocku ohladom esty v lete idem pozriet tetu do usa na 2 tyzdne na estu po druhy raz nic som neprekrocil dobu pobytu len viete ja pracujem v zivocisnej vyrobe ako osetrovatel hovedzieho dobytka teliat ja to dam do kolonky kde pracujem len ci to nebude problem u imigracneho ze v tejto oblasti pracujem prosim poradte ze ci na nniektore prace dufam netreba vizum

Odpovědět
Avatar uživatele

samozrejme u nas pracujem v polnohospodarstve dufam ze to nebude problem ked do kolnky zamestnanie napisem osetrovatel hovedzieho dobytka

Odpovědět

Dobry den, rodice, sestra i jeji syn me chteji na 3 tydny navstivit v USA je mozne vyplnit ESTU za ne? Sestre bylo zamitnuto turisticke vizum v roce 2000 bude s tim nejaky problem?
Dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petra:
Vyplnit to za ně samozřejmě můžeš. Snad jim to ale nerozhodí CML, když budeš žádost pro človíčky z ČR vyplňovat s emerickou IP. :D

U ségry tu žádost můžou zamítnout, to by pak musela zase na ambasádu zkusit vízum. Ale je to dost dlouho, tak snad to bude v klidu schváleno.

Odpovědět

Aktuální info z vyplňování ESTA:

1) stále to bere špatně adresu – jak trvalého pobytu, tak zaměstnavatele. Každopádně trik stále ukládat funguje. U mě asi na 3. pokus uložena adresa zaměstnavatele, na další 2 pokusy šla i adresa trvalého bydliště (to mám ulici i číslo popisné)

2) po vyplnění žádosti mi přišel mail s číslem žádosti

3) vyplňoval jsem v pondělí večer – na stav žádosti jsem se díval po 4 hodinách, kdy ještě nebyla schválena, po 24 hodinách už byla v systému jako schválená

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den,

může dostat ESTU dítě aniž by cestovalo se svými rodiči?

Chceme poslat svého 11 letého syna na letní camp do USA. Díky za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Markéta:
Ano, když se bude vědět, kdo ho na letišti má vyzvednout. A pro imigračního mu dejte doklady o pobytu v kempu.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, při vyplňování esty mi nebyla přijmuta adresa (ulice neplatná). Nemohu se tedy dostat dál… co s tím? Musí být použita trvalá adresa? Nemohu tam uvést adresu na které se nacházím?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Veronika Doležalová:
Ahoj Verčo, už je to tu snad tisíckrát…podívej se o 4 příspěvky nad tvým. Je to tu nejčastější dotaz, přitom než napíšeš takovou zprávu, rychleji bys to měla vyřešeno se jen podívat…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Veronika Doležalová:
Co s tím?
Číst!
Rádi si tu navzájem poradíme, ale některé dotazy jsou vyloženě ignorací informací na tomto webu.

Odpovědět

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,zda musím požádat o novou registraci Esta,když budu mít změnu občanského průkazu.Cestovní pas zůstává stejný.Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petra:
Uváděla jsi při registraci č. OP nebo RČ? Pokud RČ, tak novou nepotřebuješ.

Odpovědět
Avatar uživatele

Mám dva cestovní pasy. Na jeden jsem byla v Iránu. Esta budu vyplňovat na ten druhý, musím uvést, že jsem navštívila Irán?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jarmila Denčová:
Co myslíš?
“Od ledna 2016 nemohou do USA vycestovat na ESTA osoby, které v posledních 5 letech navštívily Irák, Írán, Súdán či Sýrii. Tyto osoby musejí vždy žádat o vízum.”

Je tam někde zmínka o tom, že záleží na jaký pas to bylo? Já ji tam nevidím. Pokud se tě tohle týká, tak musíš na ambasádu.

Odpovědět

Jsou tam uvedené RČ,ale i číslo OP.Můžu tedy zadat jen aktualizovat údaje?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petra:
Pokud se to aktualizovat dá, tak asi můžeš.

Odpovědět

Mám schválenou registraci pro skupinu tří lidí.Jeden z nich má nový OP ale pas zůstává.č.OP jsem tam bohužel uvedla,aktualizovat údaje nejdou.Musím zažádat o novou registraci jen pro toho co má změnu OP nebo pro celou skupinu?Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petra:
Ahoj Petro, podle zkušenosti ostatních, ani jedno ani druhé.
Můžete klidně leťet, číslo občanky v USA opravdu nikoho nezajímá, kdyby si snad imigrační toho všiml, tak se zeptá.
Jinak při změně např. cestovního pasu, by musel ESTU vyplnit znovu jen ten daný jedinec, nikoli celá skupina.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petra:
Nemělo by to vadit. Ale je pravda, že se změnil důležitý údaj. Oni ESTA schválí jak s č. OP, tak s RČ, ale už nějakou dobu je i v instrukcích, že se jako národní identifikační číslo má použít rodné číslo bez lomítka. To je pořád stejné a nemění se.

Odpovědět

Dobrý den,
můj dotaz není přímo o ESTA, ale o eTA, chystám se totiž do Kanady. Tak snad tam někdo z vás byl a poradí. Co si mám představit pod “doklad prokazující dobrý zdravotní stav” o kterém píší na stránkách MZV. To si mám opatřit od svého doktora potvrzení, že jsem zdravá?

Odpovědět

@Ivana:

Díky moc!

Odpovědět

Ahoj. Nekde jsem tu cetl, ze podminka pro vstup na ESTu je mit zpatecni letenku. Ziji v Mexiku a chci vzit dceru do disneylandu, San Diega, Los Angeles. Manzelka i dcera maji viza a mexicke obcanstvi. Chceme prejit pres CBX most v Tijuane do San Diega a stejnou cestou se i vratit. Na ambasade mi rekli, ze prejit pres most by pro me nemel byt problem, ale jak jsem rekl, nebudu mit zadnou zpatecni letenku.

Odpovědět

@Daniel: vlastne nac to vse komplikovat kdyz lze koupit letenku z Los Angeles do Tijuany a je po problemu… jen bude zapotrebi upravit itinerar cesty. Jeste, ze jsme si vsimli vcas podminky zpatecni letenky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Daniel:
Ono jde o to, že na ESTA tam většinou létají lidé, co žijí v zemích programu. No a ty tam nežiješ. ESTA platí pro cestu letadlem nebo lodí. Pokud dorazíš pěškobusem, tak ji nepotřebuješ, prostě vše vyřídíš a zaplatíš na hranici.
Máš nějaké doklady potvrzující, že žiješ trvale a legálně v Mexiku? Předpokládám, že jo.

Odpovědět

@Franta: jj uz jsen volal do centraly CBX a rekli mi, ze je to brano jako pesi prechod a ESTA neni potreba… jen vypsat nejaky vstupni formular, ktery se pak necha ve schrance. Neni potreba mit ani zpatecni letenku. Po pravde ani nevim jestli se budeme vracet po 2 nebo po 3 tydnech, kdyz se nam nebude libit tak pojedeme jen 2 tydny a pak tyden do Cancunu. Kazdopadne mam dvoji obcanstvi a disponuji jak ceskym tak mexickym pasem, tak doufam ze nebude problem.

Odpovědět

Dobrý den,
minulý rok jsem letěla do USA přes ESTA a letos letím znova. Chci se zeptat, zda můžu letět na stejnou ESTU (na stejné číslo žádosti) nebo jesli ji musím aktualizovat.
Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Eliška:

Ahoj, samozřejmě letíš na stejnou, do vypršení platnosti.

Odpovědět

Ahoj, v roce 2003 jsem přetáhl pobyt v USA přes tehdejší “bílou kartu” která měla platnost 6 měsíců. Má vůbec cenu žádat znovu o vstup do států i po těch letech??

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr:
O kolik jsi přetáhl? Za překročení je maximální trest 10 let zákazu vstupu, to už ti vypršelo . Otázkou ale je, co na to na ambasádě při žádosti o vízum.

Odpovědět

…už přesně nevím, o pár měsíců to ale bylo (cca 3). Takže chápu správně, že mám rovnou žádat o vízum a s ESTOU neztrácet čas?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr:
ESTA – Otázky týkající se způsobilosti
8. Zůstali jste někdy na území USA po delší dobu, než na kterou jste měli povolení udělené vládou USA?

Jak odpovíš? Navíc letecké společnosti dávají US úřadům informace o cestujících, takže vědí, kdy jsi přiletěl i odletěl. Nečekal bych, že ESTA bude schválena.

Odpovědět

Zdravím,
mám takový dotaz…Už to tady bylo určitě bylo psáno, ale nikde jsem nenašel pořádnou odpověď. Loni v říjnu jsem dostal podmínku za „stalking“ a mám ji ještě nyní. Nikdy v minulosti jsem trestaný jinak nebyl, bohužel jsem udělal kravinu a je to tak, jak to je. A chci se zeptat, zda když v Estě zatajím, že jsem byl souzen za trestný čin, tak jestli to projde? Jedeme s kamarádem do New Yorku na 14 dní….Pochybuji, že když mi budou elektronicky potvrzovat Estu, že to někdo kontroluje. Všechno mám jinak v pořádku, kromě tohoto bodu v Estě… :(

Moc děkuju za případnou odpověď….

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Jo, bylo to tu několikrát napsáno. A že jsi nenašel pořádnou odpověď? Buď jsi pořádně nehledal nebo hledáš něco, co tě bude vlastně ospravedlňovat.
Je to tu na webu několikrát, jen zatím, to nebylo o stalkingu. Je to stejné, jako u drog, majetkové trestné činnosti nebo pokusu o přejetí policisty.
Otázka zní:
“Byli jste někdy zatčeni či usvědčeni z trestného činu, který měl za následek závažné škody na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu?”
Ty určitě nebudeš mít pocit, že to bylo závažné, byla to drobnost, hloupost, kravina. A kolik jsi za to dostal? Jak moc daleko to bylo od horní sazby trestu? Z toho můžeš vycházet, jak to bylo závažné.
Amíci nemají přímý přístup do databáze trestů, můžeš odpovědět, co chceš. Ale co uděláš na místě, když se tě imigrační náhodou zeptá, zda jsi trestaný byl?
Snad nikdo z těch, co se ptali stejně, pak už nenapsal, jak to dopadlo, takže se neví, zda to prošlo nebo ne. Jiní tu zase psali, že jejich známí nic nepřiznali a prošlo jim to.

Odpovědět

@Franta:
Hmm,tak ted nevim, jestli je lepší čekat na to až mi zamítnou Estu a jít na ambasádu nebo to risknout. Zase tak dobře anglicky neumím a nikde není psáno, že mi vízum na ambasádě dají. A ještě může nastat problém v USA, když uvidí, že jsem v Estě zaškrtl, že jsem byl trestaný….

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Na ambasádě se domluvíš česky, tam je šance to nějak “vysvětlit”. Na imigračním to jde zase celkem rychle, par otázek a další. Je možné, že se na to ani nezeptá. Kdo se mu nezdá jde na secondary. V tomhle se blbě radí. Chtělo by to aby ti s otázkou jako ty, pak zpětně napsali, co zaškrtli a jak to probíhalo. Ne kvůli návodu, jak obalamutit imigrační, ale aby i další věděli, jaké mají šance.

Odpovědět

@Franta:

Jenom ještě poslední dotaz…. A na té ambasádě se domluvím normálně česky? Já měl celou dobu za to, že se tam mluví také anglicky jako na imigračním. V angličtině bych jim tam toho asi moc nevysvětlil, znám základní věci ze střední….. Moc děkuju

Odpovědět

@Franta:
Jinak riskovat to asi nebudu, zkusím vyplnit Estu (třeba mi to povolí) a pak si pokecat na ambasádu a snad udělám dobrej dojem :(

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Já se tam česky domluvil (ale to bylo v 1999), ale i další tu psali, že úředníci češtinu jakštakš ovládají. Mrkni na diskuse u článků o vízech, viz horní lišta, tam toho najdeš víc.

Odpovědět

@David:

Domluvit se s urednikem neni problem.

Odpovědět

Dobrý den,
za týden letíme s přítelem do New Yorku na 1 týden. Prvně jsme mysleli, že celou dobu pobytu budeme v NY, nyní se naskytla možnost jet i do Bostonu. ESTU máme oba schválenou, ale uvedla jsem místo pobytu hotel v NY, nyní bychom museli zajistit i hotel v Bostonu. To předpokládám pro imigrační nebude problém, když na rezervaci hotelu budou v NY jen 3 noci?
Více mě ještě zajímá, jestli si nyní můžeme změnit rezervaci hotelu než je uvedená v ESTĚ, mohl by být na imigračním problém? Jiný hotel vychází cenově líp – oba hotely na Manhattanu.
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
S tím nebude problém, ono jim jde stejně jen o první místo pobytu. Dost lidí cestuje a není na jednom místě. Když se imigrační zeptá, tak normálně řekni, kde budete bydlet. To mu bude stačit. Kdyby se náhodou ptal, proč ne tam, co je v ESTA, tak řekni, že kvůli ceně.

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli ESTA musí platit po celou dobu pobytu v USA. Cestujeme s přítelem od 20.6. do 8.7. do SF a ESTA nám končí 27.6.. Mám koupit raději nová povolení? Děkuji za radu! Pěkný večer

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martina:
Povolení se koupit nedají, buď ho schválí nebo ne. ;-)
Stačí, když platí při vstupu do USA, pobyt už řeší razítko v pasu.
Viz nápověda na ofiko stránce
Cestování s ESTA
“Je nutné žádat o novou registraci ESTA, pokud behem mého pobytu v USA vyprší platnost aktuální cestovní registrace?
Ne. Stací, když bude cestovní registrace v systému ESTA platná pri príletu do USA.”

Odpovědět

@Franta: Samozřejmě jsem myslela podat další žádost :-P. Díky za pomoc! :-)

Odpovědět

Ahoj všem, ještě jednou si jdu pro radu. Nikde jsem nenašla odpověď zda je nutné si udělat nové ESTA povolení v případě, že jsem změnila práci. Mám přes rok starou ESTU, ale mám tam předchozí pracovní pozici. Díky za pomoc :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martina:
Není to potřeba. Já teď taky letěl na ESTA se starou prací (jiná firma) a nic se nedělo.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím, před cca. 3 měsíci jsem vyplňovala ESTA registraci pro mě a moji kamarádku, u mě šlo vše vyplňit bez problému, ale u kamarádky nešla zadat trvalá adresa. Zkoušela jsem to různými způsoby, ale bohužel její trvalá adresa tam zadat nešla, pouze ta moje, kterou jsem tam nakonec byla nucená napsat. Vše proběhlo v pořádku a ESTU mi schválily. Za 3 týdny letím a mám trošku strach, jestli kamarádku nepošlou zpět. Adresu jsem se pokoušela změnit, ale to už nejde. Nevím co teď s tím. Děkuji za každou odpověď a radu.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Žaneta:
Když nevíš, co s tím, tak jsi tam tu adresu neměla dávat. Jak se tu všude radí, je třeba to potvrzování adresy opakovat, dokud to neprojde.
Jinak je to celkem jedno, pokud se imigrační na adresu zeptá, tak se kamarádka přestěhovala jinam.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta:

O této stránce jsem bohužel v době vyplňování ESTA registrace vůbec nevěděla, jinak bych se řídila radami z Vaší stránky.
Za Vaši radu Vám moc děkuji. Přeji hezký zbytek večera. :)

Odpovědět
Avatar uživatele

30.05.2019 jsem si zazadala ESTU abych mohla vycestovat do usa a stále jsem nedostala odpověď..Je možné, že mi neodpoví?nebo by mi měl prijid email o povolení nebo zamitnuti?může mi někdo poradit děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Irena Marková: Dle mého názoru by odpověď mela bejt k nalezeni primo na webu kde to vyplnuješ, tudíž nic nechodí.

Je potřeba se koukat sama, až to bude “ready” “online” a uvidíš výsledek

Odpovědět

Pokud jedu pristi rok a jsem az moc natesena, je problém,kdyz si ESTU necham udelat ted?

Odpovědět
Avatar uživatele

Nie, ESTA platí dva roky. Ja som si ju vyplnila tristvtre roka pred cestou, keď som kupovala letenky.

Odpovědět

Zapomenula jsem email, který jsem se dala, tak pisu jako Jana 2 :) Letenky ještě nemam, ty budu kupovat az v lednu, jestli to ma nejaky vliv když si to udelam dopredu

Odpovědět
Avatar uživatele

@Irena Marková:
Jak psal Viktor, nic nechodí. Stav zjistíš na ofiko stránce. Mají na to 72h, takže už je to jistě vyřízené.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana2:
Nemá to vliv. Přijde mi to sice zbytečné takhle dopředu, ale ničemu to nevadí. My onehdá taky měli ESTA rok předem, protože se nám pak změnily plány a cestu jsme o rok posunuli. Nikdo to neřešil.

Odpovědět

Ahoj,
asi takový blbý dotaz, ale mám vyplnit Estu v češtině nebo angličtině?? Moc nevím, kdo sito potom pročítá…. :)
Děkuju

Odpovědět

Dobrý den, s přítelem máme schválenou ESTU, v žádosti máme uvedeno, že jedeme na Floridu. Situace se ale změnila a nyní bychom měli místo Floridy letět do Dominikánské rep. a v USA přestupovat, budeme však v New yorku jednu noc spát, máme tedy upravit údaje v ESTĚ, nebo to mám nechat, tak jak je? Předem děkuji.

Odpovědět

@Lauren: Stačí pročíst diskuzi výše. Není problém, pokud by se úředník ptal, stačí říct, že se změnily plány.

Odpovědět

Děkuji za odpověď, mně jde spíš o to, zda mám ESTU předělat na tranzit, že jen projíždím, nebo jen změnit místo pobytu na New york místo Floridy, ale budem tu jen pár hodin spát, předem díky. Moc to řeším, ale letím poprvé do USA, tak to chci mít v pořádku.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.