Všechny komentáře k článku Návod: Jak vyplnit formulář ESTA pro vstup do USA bez víza

Dobrý den,

formulář jsem vyplnila, ale při klepnutí na další mi naskočilo okénko Potíže s internetem a dále jsem se nedostala. Předtím to ještě chtělo opravit příjmení pro nepřípustné znaky /vyplnit přesně podle pasu – dlouhé á podle pasu to asi nechce?

Děkuji za případnou radu.

Ahoj Jitko,

to okýnko Potíže s internetem souvisí s tím, že ti asi na chvíli vypadlo spojení. Nejjednodušší to bude zkusit o chvilku později.

Diakritika podle mne nehraje roli, důležité je mít to správně vyspellované.

Dobry den,
mam dotaz udelal sem si registraci a vse v poradku.Rad bych se zeptal co dal.
Jestli mi ji poslou domu? nebo si ji mam nekde vyzvednout?A do kolika dni to mam doma?
Dekuji za odpoved
adam ali

Ne ne, poštou nic nepřijde. To, co přijde, je v podstatě jen dlouhý kód složený z písmenek a čísel, datum platnosti – a k tomu vyplněný formulář. A to stačí vytisknout a vzít s sebou na cestu.

Nejdůležitější je si obstat to číslo žádosti – pokud ho máš někde napsané, ale zapomněl sis vytisknout ten formulář, nic se neděje. Stačí jít na tuhle stránku, zadat číslo žádosti, číslo pasu a datum narození a formulář lze vytisknout znovu.

Můj otec letí koncem června do USA. Formulář jsme již asi před měsícem vyplnili, ale žádná odpověď dosud nedorazila, i když by prý měla být do 72 hodin. Co s tím? Díky předem za odpověď!

Avatar uživatele

V tom případě doporučuji formulář vyplnit pečlivě znovu, zřejmě se někde stala chyba. Já jsem ho vyplňoval již dvakrát a v obou případech se mi schválení cesty objevilo okamžitě.

Dobrý den Petře,
chápu prosím dobře že sebou nepotřebuji vytištěnou registraci? musím mít sebou poznamenané číslo registrace nebo je ESTA automaticky provázana s číslem mého pasu?
děkuji za radu

Ahoj Leoši,
Američané vytištěnou registraci přímo nevyžadují, chtějí jí však vidět některé aerolinky. Záleží tedy přímo na aerolinkách, se kterýma poletíš, určitě je však lepší si registraci vytisknout a vzít s sebou do letadla.

V krajním případě by stačilo jen opsat číslo žádosti a vzít si ho s sebou na palubu – když ho totiž v potřebný okamžik nebudeš znát, budeš se muset zaregistrovat znovu. A to může být občas x tisíc metrů nad zemí složité. :-)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dopředu máme žádat o povolení. jaky je nejlepší způsob abychom se dostali do USA. Máme v plánu odletět v listopadu. Na jak dlouho mohu takto odcestovat? pokud sevrátím zpět do Čech mohu znovu ihned zažádat o bezvízové odcestování? Děkuji za odpověď. Tereza

Avatar uživatele

Ahoj Terezo,

požádat můžeš de facto i pár hodin před odletem, lepší je však nenechávat věc na poslední chvíli a formulář vyplnit o pár týdnů dřív či po koupi letenky (aby se v případě nepředpokládaného zamítnutí žádosti nemusela letenka rušit).

Na tuto žádost můžeš v USA zůstat maximálně 90 dní, pokud plánuješ delší pobyt, musíš požádat o klasické vízum na ambasádě USA v Praze.

Platnost formuláře jsou 2 roky od vystavení – pokud si ho tedy vystavíš dneska, tj. 22. 6. 2009, bude platné až do 22. 6. 2011. Když pojedeš do USA třeba opět za rok (tedy za dobu platnosti formuláře), nemusíš ho znovu vyplňovat.

Ovšem pozor – pokud se za dobu formuláře vdáš (a změní se tak tvé jméno), budeš mít nový pas, změníš si národnost či pohlaví nebo se změní odpověď na některou z otázek ve formuláři, musíš vyplnit žádost novou.

Ahoj, mám dotaz ohledně zamítnutí registrace ESTA. Máme s manželem už koupené letenky a teď čekáme na pasy, chystáme se letět v říjnu. U mě by neměly být problémy, ale manžel má nějaké dluhy z bývalého podnikání, které pravidelně splácí. Teď už je dva roky normálně zaměstnaný. Je možné, že by nám kvůli tomu mohli registraci zamítnout? Mám teď docela strach, protože letenky už jsou koupené a nevrátili by nám ani korunu.

Avatar uživatele

Ireno, nemyslím si, že by to měl být problém. Pokud nemá záznam v rejstříku trestů (ale i to samo o sobě neznamená konec!), myslím, že to ani nebudou řešit.

Tam je spíš podstatné, jestli je nyní řádně zaměstnán a není u něho pravděpodobné, že by už v Americe zůstal natrvalo.

Avatar uživatele

Zdravím, mám podobný dotaz jako Irena, chystám se v záři do USA a mám už také zakoupenou letenku, ale ted se bojím zamítnutí registrace ESTA protože v minulosti jsem byl trestně stíhán a dostal podmínku, která je už sice zamnou a také to nebylo nic závažného, ale když tam v té druhé otázce zaškrtnu Yes, tak jestli mám vůbec šanci, že mi vstu povolej, nebo je to jisté zamítnutí? Nebo ESTA nemám vůbec zkoušet a rovnou si zažádat o klasické vizum? Lhát asi nemá smysl, nebo myslíte, že si to pak jsou schopni všechno zjistit? Děkuji za odpověd.

Avatar uživatele

Lhát každopádně nedoporučuju – když náhodou zjistí pravdu, tak je to jednak trestný čin (ano, lhaní ve formuláři je trestný čin:) a jednak by z toho nejspíš vylezl trvalý zákaz vstupu do USA.

Zaškrtni normálně ano a oni se tě případně zeptají, za co jsi byl stíhán. Když je to podmínka, tak to asi nebude nic vážnýho jako terorismus, vražda, znásilnění, únos nebo něco podobnýho, kvůli čemu bys byl pro USA nebezpečnou osobou. Myslím, že je více než 95% pravděpodobnost, že tě tam pustí.

Avatar uživatele

Ahoj, díky za odpověd, ale ještě jsem pro jistotu psal na kozulát do Prahy a tam mi odpověděli, že pokud v bodě B) zaškrtnu ano, má žádnost bude automaticky zamítnuta a mám se tedy obrátit k ním do Prahy a požádat o vizum.

Koncem května jsem obdržela registraci ESTA a za 14 dnů jsem odlétala na týden do USA. Za měsím mám vycestovat znovu, ale ztratila jsem formulář o potvrzení registrace a bohužel jsem si jej nezálohovala. Neznám ani jeho číslo. Je problém žádat o registraci ESTA znovu nebo sá ta původní v systému ESTA nějak “dohledat”?
Děkuji za odpověď.

Ahoj, dohledat ji lze, ale je potřeba znát její číslo. V tvém případě bude nejlepší vyplnit žádost znova.

ahoj, prosim te – ja jsem si ten formulář o potvrzení registrace vytiskl v cestine – myslis, ze je to velky problem?? diky moc za odpoved:)

Ahoj, podle mne vubec. Kdyby ho Amíci chtěli vidět, tak ti už vědí, co jaká kolonka znamená.

Avatar uživatele

ahoj lidi, tak me tak napadlo a zkousim – byla by to teda velka nahoda – ale neletite nekdo 9. zari smer washington:)?

Ahoj, mám dotaz…jsem momentálně v Kanadě, ale za dva týdny jedu na závody do USA…žádost jsem vyplňoval asi před měsícem, ale kód jsem ztratil, tak nevím co teď, jelikož se nemůžu dostat do aplikace a tudíž nevím, zda-li moje žádost byla přijata či zamítnuta…mám to tedy vyplnit znovu? není to problém? a další otázka se týká žádosti – musí se v žádosti uvést v kolonce “místo pobytu” místo pobytu? nejsem si ještě docela jist, kde vlastně přesně budu..díky za odpověď

Avatar uživatele

Ahoj Petře,

žádost můžeš určitě vyplnit znova, nejlépe hned. Vyplnit se to musí, ale pokud přesně nevíš odpověď (Hotel Washington, Manhattan), napiš alespoň město, kde se budeš zdržovat, nebo jinou přibližnou lokaci. Pochybuju, že by kvůli tomu dělali problémy.

Avatar uživatele

Ahoj,
mám dotaz. Jsem momentálně v Kanadě ve Vancouveru a chtěl bych se podívat do Seattlu. Nemám však žádný cíl cesty a bude to na jeden den, ještě k tomu chci jet autem. Dopravce napsat nemůžu, cíl cesty víceméně taky ne a když napíšu “In Transit” a cíl Vancouver, tak to vypadá divně, že jedu z Vancouveru do Vancouveru přes Seattle. Neporadili byste mi, co mám vyplnit? Nechci, aby mi žádost zamítli kvůli nedorozumění. Díky za odpověď.

Avatar uživatele

Ahoj Ondro,

pokud to nevíš, nevyplňuj nic a když se komisař zeptá, popravdě mu to vysvětli. Podle stránek americké ambasády jsou tyto údaje nepovinné. :)

ahoj, mám trochu problém. Žádala jsem v září o registraci esta, která mi byla schválena. Máme odlétat už 23.12., ale až když jsem si dnes 21.12, vytiskla imigrační předvyplněný formuláš z Esty tak jsem zjistila, že jsem udělala chybu a v otázce F odpověděla NE a přitom mi byl asi před 12 roky zamítnut v Atlantě vstup do US. Cestovaly jsme dvě mladé holky a asi se báli, že bychom tam chtěli zůstat. Teď nevím co dělat. Psala jsem email na ambasádu, kde jsem jim vysvětlila situaci a poprosila je o rychlou radu, ale jestli mi odpoví behěm zítřka to nedoufám a na žádost o klasické vízum už je pozdě. Nyní jsem těhotná a měla to být naše taková poslední dovolená bez miminka. Jsem docela bezradná. Mám zkusit jít zítra osobně na ambasádu nebo mám odletět a formulář opravit až pro imigračního úředníka. Rozhodně nechci lhát. Díky za radu.

Ahoj Ivo,
pokud nechceš lhát (což je správně:), doporučuji zítra co nejdřív zatelefonovat na ambasádu a domluvit se na dalším postupu. Pokud jsi z Prahy či bydlíš někde poblíž, rovnou bych tam i zajel.

Nezapomeň si s sebou raději vzít rovnou pas a nějaké peníze. Věřím, že to dobře dopadne! :)

Ahoj Petře,

díky za radu. Určitě tam hned ráno zajdu. I když si moc nadějí nedávám, déky za povzbuzení.

Dobrý den, bylo mi v červnu 2008 zamítnuto turistické vízum do USA. Nedostatečně jsem prokázala návrat (prostě jsem tam přišla jen s potvrzením o studiu VŠ a myslela si, že to bude stačit). Nyní v březnu bych tam ráda jela znovu a chci se zeptat, zda mi automaticky bude žádost opět zamítnuta?

Avatar uživatele

Dobrý den Marie,
stoprocentně se to říct nedá, bohužel je to však ta nejpravděpodobnější varianta. Každopádně bych ESTU zkusil vyplnit a případně navštívil americkou ambasádu.

Přeji hodně zdaru!

Dobrý den,
ráda bych jen předala svou zkušenost s ESTA. V roce 2008 mi bylo zamítnuto turistické vizum do USA, žiji v zahraničí a v tu dobu jsem neprokázala dostatečně silnou ekonomickou situaci. V neděli jsem žádala znovu o povolení vstupu do USA přes ESTA. Poctivě jsem vyplnila, kdy a kde vizum bylo zamítnuto. Čekání nekonečné, ale registrace odsouhlasena. Trvalo 2 dny než jsem vyjadření dostala. Včera jsem na vaši stránku narazila a nenašla zde žádnou positivní zkušenost pro nedočkavé žadatele jako jsem byla já, proto jsem se rozhodla předat jen tuto informaci, že lze projít i po předešlém zamítnutí viza.
S pozdravem
Jarka

Dobry den,

chtel bych se zeptat jakym zpusobem se vybira poplatek za registraci ESTA?

Ahoj, podle mých informací se poplatek stále ještě nevybírá. Proto doporučuji provést co nejdříve registraci ESTA, ačkoliv třeba ještě není jistý přesný termín návštěvy.

ESTA je platná na následující dva roky.

Ahoj, jak dlouho po obdržení pasu můžu zažádat o ESTU? Je potřeba čekat nějakou dobu, než se data uploadují do databází?

Ahoj Honzo, zažádat můžeš okamžitě poté, co ti byl pas vydán.

Zdravim mam dotaz neumim anglicky domluvim se při odbaveni u přepažky v usa česky?Jedu k rodině ktera se dale o všechno postara .

Avatar uživatele

Ahoj Aleno,
asi tě zklamu, ale pokud náhodou nenarazíš třeba na úředníka – českého imigranta, tak těžko.

Ale i zázraky se dějí – známého zastavil na dálnici v Kalifornii policajt za rychlou jízdu, sebral mu řidičák, chvíli si ho prohlížel, pak se zasmál a lámanou češtinou mu řekl “Pris-tě jeď po-ma-leji!” :o))

Dnes 26.4. mi bylo na ambasádě v Praze zamitnuto studijní vízum F1,jelikož jsem ukončila studium na střední škole tak mi bylo řečeno,že bych tam mohla zůstat i kdyz jsem měla veškeré podklady ze školy v USA,že jsem přijata zaplaceno vše i Sevis poplatek všechny dokumenty potřebné k udělení víza a teď nevím zda mohu letět za přítelem do států když mi bylo zamitnuto studijní vízum na to turistické,které mám až do roku 2011 chtěla bych se zeptat zda má někdo takové zkušenosti a mohl by mi poradit děkuji

Katka

Zdaravím , další pozitvní zpráva. V roce 2007 mě bylo vízum do USA zamítnuto na ambasádě v Dublinu z odůvodněním že jsem Čech a mám si o vízum žádat v Česku. Na ESTA to trvalo 20 hodin a povolení jsem dostal.

Aleš

Ahoj,
chci jet na cca 2 měsíce za tetou. Jsem teď hlášený na pracáku, je to problém? Někde jsem četl, že si kontrolují některé databáze. A je to případně velký problém,když nemám stálou práci, i když se odhlásím?
Díky

Ahoj Jakube,
myslím, že to problém nebude. Pochybuju, že by měli přístup do nějakých databází a mohli si to tak ověřit.

Normálně vyplň formulář ESTA. Na to, jestli a kde pracuješ, se tě s největší pravděpodobností zeptají až při imigračním pohovoru přímo v USA.

Avatar uživatele

Ahoj,
někde jsem četla, že v souvislosti s povolením ESTA mám mít od 1.4.2010 i foto pasového charakteru . Opravdu foto potřebuji – nebo jsem to špatně pochopila?
Ve formuláři ESTA nic takového nepožadují – mám pro jistotu brát foto sebou k vytištěnému ESTA povolení?
Děkuji za odpověď.Martina

Avatar uživatele

Ahoj Martino,

podle mne dostupných informací se tahle změna vztahuje na žádosti o nepřistěhovalecká víza, kdy je potřeba fotografii nahrát na internet.

Pro formulář ESTA není fotka nutná, vyfotí si tě imigrační úředník přímo při pohovoru. :-)

ahoj,pred 9 lety me deportovali ze statu(po par letech pobytu na turistickych vizech a nezdarene zelene karte,kterou jsem nedostala z duvodu kratkeho manzelstvi).muze se mi podarit projit estou,i kdyz po pravde zaskrtnu deportaci atd.?a nebo kdyz pujdu na ambasadu,tak mi asi vizum stejne nedaji..?myslim,ze mi dali 10 let zakaz..muze se mi podarit po tech 10 letech do statu se nejak dostat?a co na vizum B1..jako nanny?diky za odpoved

Avatar uživatele

Ahoj Lenko,

podle dosavadních zkušeností odhaduju, že ti ESTA vyplivne, že musíš o vstup požádat na ambasádě.

A tam už to bude jen o tom, jak přesvědčíš příslušnýho úředníka. Ale určitě bych se nevzdával!

Avatar uživatele

Ahoj,
chtěla bych požádat o radu a pomoc. Ve středu 7.7.2010 bychom celá rodina měli letět do USA, koncem týdne jsem provedla žádost o ESTA pro manžela a děti a večer jsem zadala příkaz k úhradě přes internet. Bohužel se mi ale zobrazilo, že platba může být realizována až v pracovní den tj.7.7.. Co máme nyní dělat? Stačí když bude ve středu ráno před odletem provedena platba nebo ne? Nevíme jak dlouho po zaplacení dostaneme odpověď. Máme se obrátit na ambasádu?
Velice děkuji za odpověď a radu.
Hezký den přeje Miluše

Avatar uživatele

Ahoj Petře,
poletím do států potřetí a mám druhé desetileté vízům platné do roku 2018, ale v prošlém pase. Mám nový biometrický a starý pas mi byl právě kvůli tomuto vízu ponechán. Na internetu lze nalézt několik útržků o tomto scénáři, ale nic na oficiálních místech, spíš si to trochu odporuje. Američani prý nemají nic proti platnému vízu v neplatném pase, pokud má člověk s sebou nový platný, ale české úřady to vnímají jako nelegální, byť úřednice pas klidně sama ponechá. Letím přes Zurich, tak vymýšlím, jak to rozpůlit, aby mi češi nedělali problémy. Byl jsem dvakrát na imigračním na JFK a atmoška tam není nic moc, buď Tě pustí, a nebo ne … někde jsem zase četl, že by člověk s platným vízem neměl v žádném případě vyplňovat ESTA.

Co s tím? Má někdo zkušennost? Díky moc!
Zdeněk

Ahoj Zdeňku,

já bych to udělal tak, že bych si na nový biometrický pas nechal udělat ESTU, jako takovou pojistku. Na stránkách americké ambasády v Praze píšou, že držitelé víza o ESTU žádat nemusí, tedy můžou. :)

Ahoj, teď vyplňuju ESTA formulář a narazil jsem na takovou prkotinu – možná jenom hledám komplikace, kde nejsou. Věc se má tak, že mám dvě jména (i podle rodnýho listu) a ve vysvětlivkách píšou, že mám vložit jméno přesně tak, jak ho mám uvedený v pasu – a tam mám obě. Mám tam teda vyplnit jenom jedno, nebo obě? Předpokládám, že je to zní přitrouble, ale chci to mít opravdu vyplněný v pořádku, abych se vyhnul komplikacím.
Díky :)

Ahoj Karle,
pokud máš v rodným listě i v pasu obě, tak je obě napiš i do ESTY. Myslím, že kvůli tomuhle by problém nedělali, jsou na dvojména docela zvyklý. :-)

Oukej, díky. Jsem ale úplně blbej, protože jsem v tom předchozím postu vynechal, že hned následovně zatím píšou, že mám napsat jenom jedno, i v případě, že mám křestních víc. Proto mě to zmátlo.
Ještě jednou díky. ;)

Ahoj Petře, chtěla jsem se zeptat, jestli je schválení žádost o ESTA negativně ovlivněno tím, když ještě nevím místo ubytování? Chci letět s dětmi v říjnu na měsíc a ubytování budeme mít asi zajištěno až v srpnu. Je lepší počkat s žádostí o ESTA, až budu vědět adresu ubytování, nebo to nehraje tak velkou roli?

A druhá otázka: kamarád mi říkal, že když letím s dětmi (jsem rozvedená), tak mě asi nepustí. Opravdu to hrozí? Dcera studuje druhým rokem VŠ, syn je na střední.

A, omlouvám se, ještě bych se chtěla zeptat, jestli se do žádosti píše důvod pobytu.

děkuji

Ahoj Pavlo,
myslím, že to nehraje takovou roli. Já bych do té žádosti napsal co nejpodrobněji místo, kde budeš bydlet – pokud nevíš přímo hotel, tak to je jedno. Takže třeba Manhattan, New York.

To riziko je tam maličko vyšší, ale pokud máš zakoupenou zpáteční letenku, tak se nemusíš obávat. Hodně dají i na to, že syn s dcerou ještě chodí do školy. Na důvod pobytu se zeptají při pohovoru.

Myslím, že to bude v pohodě! Tak šťastnou cestu! :-)

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. O vánocích jsem byla v USA, moje žádost ESTA je tedy stále ještě platná a jak jsem se tady dočetla, tak nemusím znova žádat, ale – jedu do jiného státu, mohu si do žádosti znova vlézt přepsat adresu pobytu a termín odjezdu? Nebo jak to mám udělat?
Moc děkuji,
Magda

Avatar uživatele

Ahoj Magdo,
pokud je jediná změna pouze v místě pobytu, nemusíš o žádost znovu žádat. Platit bude ta z loňských Vánoc.

chci navstivit znamou v USA a bydlet u ni ale nevim dopredu jestli tam zustanu mesic nebo dva a tak by mi dost nevyhovovalo si kupovat zpatecni letenku uz pred odletem tam, ale nekde jsem cetl ze je to jedna z povinnosti. tak bych se chtel ujistit jestli je to pravda a kde tu letenku zpet pripadne kontrolují, predpokladam ze by to asi delal imigracni urednik na letisti v USA ? dale take by me zajimalo jakou bych mel mit u sebe (minimalni) hotovost, popripade nejaky doklad abych splnit pripadne pozadavky na solventnost.
diky moc
tomas

Ahoj Tomáši,
povinnost to určitě není, je to jen jeden z faktorů, který ovlivňuje tvoji důvěryhodnost. Já měl s sebou na den 1 750 Kč, ale to je spíš víc. :)

Ahoj Petre,
diky moc!
Magda

Ahoj Petre,
jeste me napadla jedna vec. Mam v USA pritele, takze bych tam chtela jezdit casteji, ale vsichni me strasi, ze kdyz tam pojedu treba potreti, poctvrte, tak me imigracni urednici nepusti a poslou zpet domu. Kdyz jsem jela poprve, tak zadne problemy nebyly, ale radeji jsem rekla, ze jedu za kamaradem, ne za pritelem. Jaky mas na to nazor ty?
Predem moc dekuji za odpoved,
Magda

Avatar uživatele

Ahoj Magdo,
myslím, že to až takový problém nebude – důležité je, že máš všechno v pořádku, koupenou zpáteční letenku, neděláš problémy a chceš se vrátit zpátky do ČR! :)

ahoj,

mám dotaz, který se týká finančních prostředků na účtě. Musím mít dostatečnou hotovost na účtě už když vyplňuji žádost ESTA , nebo stačí, když budu mít dostatek peněz až při cestě do USA? Na účet mi chodí pravidelně výplata, ale vždy vše utratím, takže žádné našetřené penízky. Jinak mi kdysi před 12 lety klasické vízum bez problémů dali. Předem moc děkuji za Tvou odpověď.

Avatar uživatele

Ahoj Lucy,
stačí, když ty peníze na účtě budeš mít až při cestě do USA! :-)

Ahoj,

vypĺňam formulár ESTA a chcem sa opýtať, ako mám vypĺňať do formulára údaje z pasu – s diakritikou alebo bez diakritiky. Nechcem mať zbytočné problémy a nie som si istá, či môžem vyplniť meno bez diakritiky, a pritom je v cestovnom pase meno s diakritikou.

Ďakujem za pomoc

Ahoj Martino, ESTA se vyplňuje bez diakritiky. :)

Ahoj Petre,
dekuji za uklidneni. :-)
Mej se hezky,
Magda

Avatar uživatele

ahoj mám velký problém se přihlásit a v pátek odlétám do USA
mám registrační číslo ale nemůžu na to najet
potřebuji to vytisknout a nevím co dělat
žádné telefonní číslo na webu není jsem zoufalý člověk díky za radu V.

Avatar uživatele

ahoj prosím můžete mi prosím pomoci?
nemůžu se přihlásit na Esta stránky když chci najet na vyplnění kolonky a dát tisk nic nefunguje, stránka se ztratí a najede mi znovu.
jsem zoufalá nevím co dělat, kamaráda minulý týden nechali ve Vídni protože neměl dotazník vytisklý :-(
můžete mi prosím odepsat na můj email? děkuju moc

Avatar uživatele

Ahoj Verčo, pokud se nemůžeš dostat k původní žádosti ESTA, doporučuju si nechat vystavit žádost novou. S jakou letíš společností?

Ahoj. Mám odsouhlasenou registraci pro povoleni k vycestování, ale vytiskla se mi jen stránka s textem že je registrace povolena, číslem žádosti, dobou platnosti, číslem pasu a dobou jeho platnosti. Stačí to?
Dík moc.

Ano, stačí. :)

Ahoj,
ještě nikdy jsem nebyla v USA, a tak uvažuji, že se tam příští rok vypravím. Chtěla jsem se zeptat, jestli po vyplnění formuláře esta budu muset navštívit i ambasádu v Praze kvůli pohovoru, nebo to vše probíhá jen elektronickou formou? A jestli se liší maximální doba pobytu mezi vízovým a bezvízovým stykem.
Díky moc za odpovědí :-)

Ahoj Evo,
ESTA platí dva roky, vyplňuje se přes internet a nemusíš kvůli ní na ambasádu.

Vízum platí 10 let a pokud ho chceš získat, musíš na ambasádě v Praze absolvovat pohovor.

Ahoj..mám dotaz,neumím anglicky ani německy a  na USA letištích se dělají po příletu pohovory s imigračním úředníkem či komisařem-jak se řeší jazyková bariera.Letí nás více,ale pohovory se dělají prý jednotlivě-máte někdo zkušenosti.Pobyt a odvoz z letiště máme bez problému zařízený..Děkuji za radu..Hanka

Ahoj Hanko,
doporučuju pročíst tenhle článek včetně diskuze. Je tam dost rad a zkušeností od lidí, kteří na tom byli stejně, jako ty. A všichni zatím úspěšně prošli! :)

Ahoj, chtěla bych se jen pro jistotu na něco zeptat. V listopadu letím do Ameriky na služební cestu, vyřídila jsem si registraci ESTA, zaplatila jsem 14 dolarů (bohužel přes stránku, která to zprostředkovává za poplatek, což jsem zjistila až pozdě), mám číslo registrace a pro jistotu jsem si ji i vytiskla v angličtině a chci se zeptat, jestli je to opravdu všechno, co k tomu musím mít a co si musím zařídit, jestli není potřeba ještě něco. Zatím jsem byla v klidu, že mám vše vyřízeno, ale teď mi už několik lidí nezávisle na sobě líčilo historky o tom, jak jejich známý či kolega si vyřídil ESTA registraci a pak mu na letišti při odbavení řekli, že ještě něco nemá, nebo že si “k tomu měl ještě něco vyzvednout” a on pak pár minut před odletem běhal po letišti a sháněl, kde se znovu zaregistrovat, nebo sehnat to, co potřebuje. Takže mně to trochu znervóznilo, protože bych se nerada dočkala těsně před odletem nějakého nepříjemného překvapení. Díky moc za odpověď. Alice

Ahoj Alice,

toto by mělo být všechno, pokud v USA nebudeš pracovat (služební cesta je OK) a nejedeš tam na delší dobu. A samozřejmě se počítá s tím, že máš pas s čipem. :-)

Ahoj, chci se zeptat, jestl mi na ESTU bude stacit pas vydany v roce 2002. Nekde jsem slysela, ze je potreba pas vystaveny nejpozdeji 1. 9. 2006. Letim do ameriky poprve a mam trochu obavy, abych se tam dostala. Moc dekuji za odpoved! S pozdravem Lucie

Ahoj,

bohužel tento pas stačit nebude. Na ESTU lze jet pouze s čipovým pasem. :-)

V prosinci jedeme s manželem ke známým na Floridu (víza již máme), na poslední chvíli se mamka rozmyslela, že by jela s námi. Byla tam už 2x,v 91 a pak vloni. Měla problémy před lety získat viza kvůli tomu, že byla vdova bez většího množství peněz na účtu, tak si šetřila a pak viza dostala. Letos si koupila auto a opravolala dům, už na účtu tolik nemá. V létě platnost víz zkončila. Lze propadlé viza prodloužit? mamka má obavy že ji viza znovu nedají, poněvadž žádají výpis za 3 měsíce zpět. Do Prahy to máme docela daleko a poplatek za pohovor kvůli vizum taky něco stojí, tak mamka to nechce absolvovat zbytečně, myslíte že má šanci že u pohovoru uspěje.

Lze prodloužit na jaře propadlé viza, vyřízené při pohovoru na ambasádě?
Mamka měla problémy získat visa kvůli malém zůstatku peněz na účtu, to se tenkrát nedělalo ještě elektronicky. V  USA byla už 2x. Myní se rozhodla na poslední chvíli jet na vánoce ke známé, ale koupila si letos auto, tak na účtu potřebnou částku nemá. musí se dokládat výpis za 3 měsíce. Myslíte že je zbytečné absolvovat pohovor?

Ahoj Lenko,

myslím, že v tomto případě by bylo nejjednodušší jet do USA přes ESTU. U ní se žádný rozhovor absolvovat nemusí a platí se jen 14 dolarů. :-)

Avatar uživatele

Ahoj Peter,nahodou som narazil na tuto stranku…planujem cestu po USA na bicykli,chcel by som prejst co najviac,teda cca 10 000km,teda asi na 10mesiacov,max jeden rok…momentlane pracujem v UK,tu chcem skoncit a odist…ako je to s udelenim viz pokial budem mat mnou samym platene socialne a cestovne poistenie ale nebudem zamestnany,nikdy mi nedaju na jeden rok dovolenku.je sanca dostat viza na jeden rok v pripade “dobrovolne nezamestnaneho???diky za radu!!

Ahoj Tomáši,

přiznám se, že s tímto zkušensti nemám, nicméně pokud budeš mít dostatek peněz (a dáš to jasně najevo při pohovoru) a budeš mít všechny dokumenty v pořádku, mohlo by to dopadnout.

Držím pěsti :-)

Díky, Petře. Podám si žádost přes tyhle stránky, tamto jsou fakt nejspíš podvodníci. Ještě jim v pondělí zavolám, ale stejně si to podám asi tady. Jde o to, že jim jsem to ve skutečnosti ještě nezaplatila (v předešlém dotazu jsem napsala, že ano, ale chtěla jsem to akorát zkrátit). Teď nevím, jestli si můžu založit další žádost tady, když mám tu druhou “rozpracovanou” u nich. Co si o tom myslíš? Jak je to u žádosti na těchto stránkách s placením? Stačí zadat číslo účtu a strhnou si těch 14 dolarů sami? (omlouvám se za svou nevědomost, určitě to tady je, strávila jsem zbytečně čas s podvodníkama a teď nestíhám, ptž za 4 dny letíme) Díky! Lucie

Podvodníci ne, jde o to, že čekají, až jim zaplatíš. Teprve až budou mít peníze na účtě, začnou žádost vyřizovat.

Já bych to udělal tak, že bych agentuře ty peníze nezaplatil (pokud se tím neporuší nějaké podmínky smlouvy a nebude za to pokuta). A jednoduše se zaregistroval znovu na oficiálních stránkách.

Tam zaplatíš těch 14 dolarů kartou, čili okamžitě. A během chvilky by ti na email měla přijít ona ESTA.

Petre, moc diky za odpoved. Bohuzel bych tim jejich podminky porusila, takze uz to musim udelat pres ne. myslim, ze az zaplatim, oni to vyplni a teprve pak ziskaji cislo esty. Je logicke, ze ho jeste sami nemaji, kdyz cekaji na mou platbu :-) mela jsem toho tolik kvuli te ceste do usa, ze mi to doslo az ted. myslis si tedy, ze je to tedy draze zaplacena, ale PLATNA esta? Diky. Lucie

Platná podle mne bude určitě, oni to nejsou žádní podvodníci (jakože by vybrali peníze a dali ti za to neplatný papír). Nejdřív ale čekají na tu platbu, pak až začnou jednat. Když něco, tak bych se spíš bál, aby jim ty peníze přišly včas.

Je to de facto to samý, jako kdybych ti řekl tak mi dej šest stovek, napiš mi na papír odpovědi na tyhle otázky a já za tebe ten formulář vyplním. :-)

Jinak přeju příjemnej pobyt v USA! :)

Ahojky,

děkuji za skvělé stránky, v prosinci poletím poprvé do USA a každá informace se mi hodí :) jenom mně tady zarazila jedna věc; psal jsi, že po vyplnění formuláře by mi měla ESTA přijít na email, to se však nestalo, pouze mi vyjelo potvrzení o povolení na té webové stránce. Poté jsem si vytiskla pouze číslo té žádosti. Bude to stačit?

děkuji moc

Ahoj Martino,

ano, určitě to bude stačit.

mma dotaz musim mit pri letu do USA nejaky pocet penez? nebo je to jedno kolik si vemu? dik

na nejake strance psali 10,000 dolaru a nekde 500 tak prave nevim co je pravda…

Ahoj,
žádný pevně stanovený nebo daný obnos není, ty peníze by ti však měly stačit na celou dobu pobytu.

Avatar uživatele

ahoj mam takovy dotaz.přijel jsem za synem a snachou do usa na estu. nevědomky jsem jsi dal odlet z usa až za pul roku.po přiletu mě imigračni uřednik nechtěl pustit s tim že esta plati pouze 90 dnu. po ustni domluvě se synem mě nakonec vpustil ale staty musim opustit do těch 9O dnu.ptam se .musim se vratit zpět do česka anebo stači zajet na par dnu třeba do mexika a potom se vratit a použit estu na dalšich 9O dnu děkuji za odpověd.

Ahoj Ivo,
do těch 90 dnů musíš opustit USA. To, že to bude do Kanady a ty třeba o den později pojedeš zpět do USA, už je víceméně jedno. :)

Ahoj můj dotaz zní. Byla jsem v USA jako au-pair na J1 vízum 7 měsíců. Vízum bylo vystavené na dobu jednoho roku s vypršením 26.4.2011, odletěla jsem ale již po 7 měsících domů, protože jsem nebyla spokojená s rodinou. Můj dotaz zní, po jak dlouhé době od příjezdu zpět do ČR můžu zažádat o ESTU, když bych chtěla jet do USA pouze navštívit své přátele. Mohl by být i nějaký problém to, že jsem nebyla v USA na celý rok, ale že jsem odjela předčasně? Děkuji za odpověď. P.

Ahoj Petro,
o tu ESTU můžeš požádat kdykoliv, problém by to být neměl. Je jedno, že si odjela předčasně na platné vízum a chceš do USA jet znovu (z jiného důvodu).

zdravím…18.12. letím do USA a vracím se 24.12. a ESTA mi končí 21.12. je to problém? Popřípadě dá se nějak ESTA prodloužit nebo si ji po vypršení platnosti musím udělat znovu? Díky moc

Ahoj,
radši si nech vystavit novou ESTU, bude to jistější a stojí to maximálně tři stovky.

Dobry den,chtela bych se zeptat zda se plati penale za nezaplaceni poplatku Esta? Prisly mne jiz 2 upominky.Jedna se o kamaradku ktera si cestu do USA rozmyslela.Dekuji

Avatar uživatele

Ahoj Markéto,
oficiálně nevím, ale myslím, že by se nic stát nemělo. Pokud nebyl poplatek za ESTU uhrazen, nebude ESTA (ne)schválena, a to je všechno. Ale to je jen moje domněnka. :-)

Dobrý den, pokud přijedu do USA na Estu jake podklady si mam s sebou vezt pro imigracniho urednika? Stejne jako bych zadala o klasicke turisticke? Mam na mysli, vypis z uctu atd? Jak mam vedet, co je dostacujici a co ne? Nerada bych se na JFK otocila na podpatku a letela zpet do Prahy. Stava se to casto, ze vraci lidi, kteri nemaji dostatek podkladu? Dekuji.

Avatar uživatele

Zdravím Petro,

výpis z účtu je zbytečný. Doporučuji přečíst tento článek, je to tam dost podrobně popsáno! :-)

Ahoj, mam dotaz. Po jake dobe mohu opet vycestovat do statu po navratu domu? Je tam stanovena nejaka lhuta?

Diky za radu

Avatar uživatele

Ahoj Petro,
žádná taková lhůta tam není. Vycestovat můžeš, když chceš! :)

AHOJ,

prosím o pomoc. Mé přijmení obsahuje písmeno s přehláskou ,,ö,,.
Do ESTY se má psát bez diakritiky , to by znamenalo napsat jen ,,o,,.
Jenže já váhám, protože při převzetí a kontrole údajů v novém pasu,
se mi na obrazovce u úřednice, objevilo mé přijmení , ve kterém
bylo za oním ,,o,, vepsáno ještě ,,e,,. Takhle se zpravidla v německy mluvících
zemích dá taky rozepsat přehlasované ,, ö,, na ,,oe,,
A proto teď nevím jak se napsat do ESTY, aby nebyly komplikace.

Děkuji za radu
Monika

Ahoj Moniko,
do ESTY napiš to jméno, které máš napsané ve strojově čitelné části pasu! V tvém případě by tam mělo být místo Ö napsané OE, což je oficiální přepis.

Avatar uživatele

Ahoj
v červnu cestujeme s rodinou do USA.Registraci ESTA již úspěšně všichni máme vyřízenou a zaplacenou.Můj dotaz zní: při vyplňování ESTY jsme ještě neměli informace,které na Estě jsou jako : ” město ve kterém nastupujete na palubu letadla,informace o přepravci-jméno přepravce,číslo letu”.Nyní již letenky máme koupeny tak nevím jestli tohle vše je nutné ještě do Esty nějakým způsobem dopsat nebo to nemusím doplnit což by asi pro mne bylo jednoduchší.Samozřejmě pokud by to bylo lepší pro pohovor s imigračním uředníkem tak bych to doplnila.
Díky za odpověď.

Avatar uživatele

Ahoj Šárko,
doplňovat to tam nemusíš, stačí, když pak ti informace řekneš imigračnímu úředníkovi!

Ahoj,
před 10 lety jsem si podal žádost o vizum do USA. Poslali mi pozvánku na ústní pohovor. na ten jsem nakonec nešel. Příští týden letím do USA a mám schválenou ESTU. U bodu, jestli jsem někdy v minulosti neměl zamítnutou žádost o vizum jsem dal, že ne. Tak doufám, že to je správně. Je to tak?

Ahoj,
jo, myslím že jo. Protože ti ji de facto nikdy nezamítli.

Ahoj, chci se zeptat ESTA mi končí za 9 dní , můžu si zažádat o novou i když mi platí ještě těch 9 dní , nebo počkat až vyprší lhůta a pak zažádat. A žádám si stejně jako poprvé , nebo se vyplňuje jiný formulář, když už jsem vízum měl a jenom ho prodlužuji. Jde mi o to , jestli se dělá jenom aktualizace a nebo celý proces znovu .Díky

Ahoj,
požádat můžeš již nyní a to tím způsobem, že požádáš zcela novou žádost.

Ahoj,
muze se na jiz schvalenou ESTU pozadat o klasicke turisticke vizum na ambasade?

Avatar uživatele

Ahoj Martine,
určitě ano!

Avatar uživatele

Podstoupil jsem v 9/2010 dobrovolnou deportaci z USA, z důvodu překročení délky pobytu. Právník v USA mě informoval, že při dobrovolné deportaci, mám možnost již za tři měsíce do USA znovu vycestovat. Jak mám nyní postupovat při vyřízení žádosti o povolení vstupu do USA?

Děkuji za odpověď

Avatar uživatele

Ahoj Vladimíre,
do USA se můžeš vrátit po uplynutí jakési penalizační doby. Ta se odvíjí od délky, po kterou si překročil legální délku pobytu. Pokud si v USA pobýval nelegálně méně jak jeden rok, je tato lhůta 3 roky. Pokud si ale v USA pobýval nelegálně více jak 1 rok, je penalizační doba stanovena na 10 let.

Pokud ti ještě tato lhůta neuplynula celá, zkusil bych se přihlásit o klasické vízum. Třeba to i přesto vyjde! :)

Ahoj mam stary pas ne biometricky s vizem do usa? Mohu cestovat nebo musim mit biometricky pas. Na estu potrebuji vzdy biometricky? Diky diky

Avatar uživatele

Ahoj,
pokud je platný pas i vízum, můžeš na něj cestovat. Pro cestu přes ESTU je vždy potřeba biometrický pas.

ahoj, tak sem se poprvé v životě rozhodla, že se podívám do USA. teprve sháním informace co a jak, co zajistit a všechno okolo toho. tady ty stránky mi moc pomohli, mám radost že nemusím mít vízum. esta to určitě ulehčuje, ale přesto mám teď trochu obavy. moc se mi nelíbí ta věta, že i dyž bude esta odsouhlasena, tak “není zaručeno, že budete přijati do spojených států”. už se to stalo že někoho poslali domů? dyž je vše popravdě vyplněné, nemám žádné problémy atd tak by vše mělo proběhnout v pořádku?

Ahoj Brazko,
ta věta tam je hlavně jako taková pojistka, aby si třeba někdo nemyslel, že když to vyplnil, takže už má zaručen vstup do USA. A pak třeba imigrační úřad nežaloval.

Stalo se to jistě hodněkrát, ale vždycky u lidí, který pro USA představovali určitý riziko. Třeba tam nelegálně pracovali a opakovaně byli vyhoštěni, jsou podezřelí z podpory terorismu, byli odsouzení za prodej drog apod.

Pokud to není tvůj případ, nemáš se čeho bát. :-)

ahoj petře chci se zeptat…imigrační se mě muže zeptat jestli studuji nebo jsem zaměstnán..jenže co když nestuduji a nejsem ani zaměstnán?co mám říct tomu imigračnímu?aby mě pustili a nevrátili zpět do čr kuli obavám že bych chtěl v usa zustat?díky čau jiří

Ahoj,
no správně bys měl říct pravdu, že jsi nezaměstnaný, nebo že si hledáš práci. Nicméně nezaměstnaný kamarád při poslední cestě do USA řekl, že je student a nikdo nezkoumal, jestli ano nebo ne. A do USA ho pustili.

Avatar uživatele

Ahoj chci poprosit o radu,
mam vizum Esta v Americe jsem byla 4mesice zpatky, ted jedu na jine misto do Ameriky. Chci se zeptat jak lze Estu znovu aktualizovat popripade na jakych strankach mi pomuzou. Predtim mi estu vyrizovat pritel v Nemecku a ted to neni mozne. Predem dekuji Gabi

Avatar uživatele

Ahoj Gabrielo,
platnost ESTY jsou 2 roky, tudíž ji aktualizovat nemusíš. :)

Avatar uživatele

Zdravim, litam do USA za mym amer. pritelem pres turisticke viza. Kdyz jsem letela po 4. tak me vzali k vyslechu co tu delam atd.. Vyhrozovali mi, ze me uz priste bez prac.viz nepusti, ptali jsme se na prac.viza, ale ty neni sance ziskat.. Rozhodli jsme se vzit a tim ziskat zel. kartu, chci se zeptat na postup( kde se to vyrizuje, jak dlouho musim cekat, kolik to bude stat..atd)?Dekuji Vam moc za pomoc

Avatar uživatele

Ahoj Markéto,
zřejmě byl imigrační úředník blbec. :)

Nejlepší bude přečíst si postup na stránkách amerického imigračního úřadu, tam to bude nejpřesněji popsané. Mrkni SEM. :-)

ahoj,chci se zeptat.
V srpnu jedu do USA na 3 týdny za svou tetou… jen by mě zajímalo kolik bych měl mít peněz v hotovosti a kolik na platební kartě?? mám v plánu si ssebou vzít 25000 kč v hotovosti!

Děkuji

Ahoj Honzo,
to v hotovosti bude úplně stačit.

Ahoj . také mám dotaz, 26.cervna jedu do Kalifornie, a zpateční letenku mám 25.září, ale také mám letenku z Kalifornie na Fidži od 7. srpna do 2.prosince, ESTA mi vydaná byla, v USA jsem už 2x byla, ale mám trochu obavy kdyby se náhodou ptali kdy teda z USA odjíždím, když jim řeknu že si zpáteční datum změním jestli jim to bude stačit při rozhodování jestli mě do USA pustí.

Ahoj Lenko,
pokud jim vysvětlíš, že z Ameriky odlétáš toho 7. srpna, neměli by z toho dělat kovbojku.

Ahoj….stačí si teda Estu jenom vytisknout? A oni si nebudou nijak kontrolovat zda to mam nebo ne?? a Esta platí dva roky? diky za odpoved…Jo a jeste jedna nebo dve otazecky…ale netykaji se Esty….spis cesty….mam strach z prestupu v londyne…proto za 1) letenky co mi prijdou domu budu mit i jako Víděň-Londýn a Londýn-Boston?? nebo si musim v londyne vyzvednout nove…a co me kufry? Veskera zavazadla co dam ve Vídni si vyzvednu až v Bostonu? Díky :))

Ahoj Gaby,
ano, stačí si to vytisknout a platí dva roky. Pokud sis to objednávala v rámci jedné rezervace, tak budeš mít jednu letenku z Vídně do Bostonu a rovněž kufry si vyzvedneš až v Bostonu.

Ahoj,
mám dotaz – s kamarádem máme naplánovanou cestu do USA a když jsme vyplňovali ESTu, tak jsme udělali chybu v zadání data vydání a expirace pasu. Co s tím?? Je to problém? Máme požádat znovu nebo to nevadí?
Moc díky

Ahoj,
to bude nejspíš problém, s touhle ESTou bych tam radši nejezdil. Nicméně nejjednodušší řešení je vystavit si ji znova. Jediné mínus na tom je, že zaplatíte znovu poplatek za vystavení.

Avatar uživatele

Ahoj Petře, mám dotaz. Poprvé poletím s přáteli na Floridu, kde má jeden známý dům, který pronajímá. Může se stát, že mi bude povolení ESTA zamítnuto? A z jakého důvodu například ? Dále by mě ještě zajímalo, zda a kolik musím mít na účtě peněz, aby mě tam pustili ? Doufám, že nebudou chtít 100 000…to asi těžko mladý člověk bude shánět :/ děkuji za odpověď, Míša.

Ahoj Míšo,
že je ESTA zamítnuta se stává opravdu jen vyjímečně – například pokud byl daný člověk vyhoštěn z USA, pobýval tam nelegálně či tam byl třeba odsouzen za trestný čin. Pokud se tě nic z toho netýká, neměla bys mít obavy.

Tolik peněz určitě chtít nebudou – záleží, na jak dlouho se tam chystáš. Ale myslím, že takových 50 dolarů na den je plně dostačujících, spíš i míň. :-)

Zdravím,
chci letět poprvé do Ameriky na turistické vízum (délka pobytu 2měsíce) za kamarádem bydlela bych u něho je to Američan a chtěla bych se zeptat jestli je nějaká stanovená minimální částka kterou musím mít v hotovosti přímo u sebe když se na to ptají u toho pohovoru s imigračním úředníkem . Kreditky bych měla dvě s pokrytím cca 50tis můj dotaz je asi podobný jako od předchozí dotazující se Míši Děkuju za odpověď. Martina

Ahoj Martino,
ta částka je plně dostačující, nemáš se čeho obávat. :-)

Dobry den,

prosim poradte s placenim ESTA poplatku.
Jeden z kroku registrace je provest platbu. Jde to provest beznou debetni kartou vydanou ceskou bankou? Jak se postupuje? Nebo musim vyuzit stranku …pay.gov…
Protoze nevyuzivam e-banking a obvykle platim klasickymi penezi, mam s podobnych veci prirozeny respekt.
Dekuji za radu.

Monika

Avatar uživatele

Zdravím Moniko,
samozřejmě lze zaplatit libovolnou českou platební kartou. Pokud budete ESTU vyplňovat na oficiálních stránkách, neměla byste se čeho obávat, systém je zabezpečený (to poznáte podle zámečku vedle adresy stránky v prohlížeči – u některých prohlížečů se rovněž změní pozadí pod adresou na zelené).

Ahoj,
chtela jsem se zeptat, zda se daji dodatecne doplnit udaje o letu.
Mamka jede do US a ja jsem ji v zadosti vyplnila jen nutne udaje. Zadost byla schvalena a chtela bych vedet, jestli muzu nepsta, odkud odleta a s jakym letem.
Musi to byt nasledne schvaleno? Diky moc.

Ahoj Magdo,
dodatečně to vyplnit nelze, musela bys požádat o ESTU novou. To je však naprosto zbytečný, takhle, jak to mamča má, to dostačuje. :-)

Dobry den, mela bych jeste jeden dotaz.
Jestlize nemam doma funkcni tiskarnu, je mozne provest registraci i s rizikem, ze si nebudu spravne pamatovat vsechny udaje a teprve po jejim schvaleni dodatecne napr. v zamestnani vytisknout, ze doslo ke schvaleni. To pro ucely prepravovatele? Zarizuji vse pro maminku a nechce se mi ji “poustet” jen s cislem (kodem) na kousku papiru.
Dekuji mnohokrat za odpoved.

Monika

Avatar uživatele

Ahoj Moniko,
jo, takhle to lze udělat!

Ahoj, chtěla bych se zeptat, co mi hrozí v případě, když mi vyprší 90 dní, které mohu pobývat v USA na ESTA, a já tam zůstanu déle? Zjistí to při odletu? Jsou nějaké speciální sankce?

Ahoj Pavlo,
záleží na délce, o kterou jsi pobyt překročila. Zpravidla však platí, že při příští cestě do USA již nemůžeš využít systém ESTA a musíš požádat o klasické vízum a absolvovat všechny náležitosti, které k tomu náleží.

A v případě, že bych to překročila třeba o čtyři měsíce? Hrozí mi třeba vyhoštění? Děkuju moc za odpověď.

Pobyt bych překročila asi o čtyři měsíce, je to velký problém? Hrozí pak vyhoštění? Děkuji za odpověď.

Ahoj Pavlo,
to by byl vcelku vážný problém. Jednak tě určitě vyhostí (když na to přijdou) a hlavně budeš mít dost složitý se příště do USA vůbec dostat. Prakticky si tím zavřeš do USA dveře.

Avatar uživatele

Ahoj Petře. měla bych dotaz ohledně trvalého pobytu. Mám totiž teďka dočasně napsané trvalé bydliště na městském úřadě a doslechla jsem se, že by to mohl být problém. Je to tak? děkuji za odpověď Verča

Ahoj Veroniko,
myslím, že je určitě bude zajímat, proč tomu tak je a mohl by to být vcelku problém. Musíš si připravit jiné argumenty a důkazy, že v USA nechceš zůstat.

Avatar uživatele

DOBRY DEN ,CESTUJEME DO KALIFORNIE AMAME SCHVALENOU ESTU ,TADY JSEM ALE ČETLA NĚCO O TOM ŽE MI MA PŘIJÍT NĚCO Z ESTY POŠTOU MI ALE NIC NEMAME ANI ZADNÉ ČAROVÉ KODY NIC???? BYLO TO DŘÍV A TED UŽ NÉ? LETIME ZA MĚSIC DEKUJU ZA ODPOVĚD

Ahoj Maruško,
poštou elektronickou – čili emailem. :)

Mám dotaz,předem díky za informace.
Je mi 26let, ale v 18letech sem byl odsouzen k 2lete podmínce za lechké ublížení na zdraví.
Chci se zeptat jeat-li se to může odrazit na cestě do USA.
Děkuji S.

Mám dotaz,předem díky za informace.
Je mi 26let, ale v 18letech sem byl odsouzen k 2lete podmínce za lechké ublížení na zdraví.
Chci se zeptat jest-li se to může odrazit na cestě do USA.
Děkuji S.

Ahoj, v ESTĚ to nezapomeň zmínit, nicméně nepředpokládám, že by ti to nějak extrémně zhoršilo šance na vstup do USA. Horší by bylo, když bys třeba kšeftoval s drogama.

Avatar uživatele

omlouvam se snad nejsem uplně neschopná ale formulař jsem vyplnovala s dcerou pres skypa nikde jsem ani svoji e-mila nepsala jak mi to muže přijít ??? jen jsem si to vytiskla a vic nic tak nevim je něco špatně nebo to moc proživam???? děkuji

Ahoj Maruško,
pokud to máš vytištěné, tak to stačí. Hlavní je, že tam je číslo žádosti.

Ahoj Petře. Prosím tě, nevíš, jestli mi stačí hodina času na přestup v Atlantě (při cestě zpátky, takže bez emigráku)? Budu přestupovat v rámci jedné letecké společnosti. A při cestě tam na to budu mít 2 hodiny. Myslíš, že se to dá zvládnout i včetně emigráku? Díky!!! Lucie

Ahoj,
myslím, že ta hodina by měla být OK, pokud je to v rámci jednoho terminálu, jakože asi ano. I ty dvě hodiny vč. imigráku by mohly bejt v pohodě, pokud tam nebude extra velká fronta. Doporučuju vybrat sedačky někde vpředu v letadle, aby ses na pohovor dostala co nejdřív a nemusela čekat ve frontě.

Avatar uživatele

Dobrý den mám dva dotazy jeden je ohledně zplacení vyřízení esta všude čtu 14doleru pokud to nevyjde tak jen ty 4dolary VYPLNILA JSEM SI ŽÁDOST došlo mi na email Nyní uhraďte poplatek za využití ESTA systému 695kč na účet a po zaplacení se pak dozvím zda mohu či nemohu odcestovat.Druhý dotaz je že jsem byly 2009 v Americe jenže jsem špatně vypočítala termín odletu a místo 90 dní jsem měla 93 takže jsem překročila 3dny nikde to nemám napsaný ale mohou to mit třeba v pc pustí mě ?teď jedu jen na 2-3 týdny spíše na ty tři.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ
i

Avatar uživatele

Dobrý den, moje sestra jela do Kanady jako au pair, ale na letištiv Kanadě ji vše zabavili a bezdůvodně ji vyhostili, co tedka dělat?Jaké má prává?Stále čeká n a letišti?Je nějaké právo , jak se domoci nákladů za letenku?Měla tam být 3 měsíce…děkuji

Avatar uživatele

Ahoj Petře, jěště jednou: Mám dotaz ohledně peněz. Slyšela jsem, že na letišti musíš prokazat určitý finanční obnos. Prosím tě jestli je to pravda tak kolik by to tak mělo vycházet na jeden den a jestli to může být na kartě či cash na ruce. Díky Verča

Ahoj Veroniko,
může to být cash i na kartě a ta částka by měla pokrýt tvé náklady na pobyt v USA. Čili pokud nemáš zajištěné ubytování, tak to, plus stravování, dopravu apod. Čili v řádu desítek dolarů na den.

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné zažádat o cestovní registraci ESTA při pobytu ve Spojených státech, konkrétně po vypršení J1 víza a po 30 dnech cestování. Musí člověk ze Spojených států vycestovat, nebo lze potřebné formality vyřídit na zahraničním konzulátu či jinde (např. na letišti) ve Spojených státech?
Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele

Ahoj, domnívám se, že je nutné z USA nejprve odcestovat. Přesto raději doporučuju se nejprve obrátit na americkou ambasádu v Praze, kde podají konkrétnější informace.

Ahoj Petře…Mám dotaz, nemluvím anglicky,ale mluvím španělsky.Myslíš že imigrační ůředníci na letišti v Miami budou mluvit španělsky ????

Avatar uživatele

Ahoj, myslím, že konkrétně v Miami by to mohlo projít!

Dobrý den, chtěla bych jet s manželem do USA. Manžel z Jordansko a v ČR má trvaly pobyt, já jsem Češka. Můžeme jet oba bez víza nebo ho manžel potřebuje? Moc děkuji

Dobrý den Zuzano, Vy můžete jet na klasickou ESTU, manžel bohužel musí požádat o vízum.

Ahoj, ráda bych se zeptala ohledně platby ESTY. Nechce mi to přijmout platbu. Nemám totiž kreditku, ale klasickou platební kartu.. Jméno a adresu jsem napsala bez diakritiky..nevím, co mám tedy dělat. Chvíli to vypadalo, že se něco děje, že už by to mohlo vzít, ale nic..:( Můžete mi nějak poradit??
Díky!

Ahoj Pavlo,
a můžeš svou kartu využít k platbám přes internet? Některé karty mají platby přes internet standardně zablokované, tuším, že to tak má například Komerční banka. To, žes napsala jméno bez diakritiky je dobře.

Viz. článek Nemám debetní/platební/kreditní kartu. Jak mohu uhradit poplatek za vystavení ESTA?.

Dobry den,nevim kde ten dotaz zadat,tak ho pisi sem. Jsem v USA skoro rok,chtela bych zkusit stesti o zelenou kartu,ale nevim kam se podivat na informace.bych vedela kdy to probiha,co mam pro to udelat,co k tomu potrebuji……. byla jsem tu na ESTU ktera uz mi vyprsela.
dekuji za informace 8-)

Avatar uživatele

Ahoj, registrace do losování začínají vždy na podzim, až to bude aktuální, tak zde o tom vyjde článek. Takže stačí sledovat stránky. :-)

Ahoj, mám podobný problém jako Pavla v přeposledním dotazu. Včera jsem zaplatila poplatek za ESTA – vypnila jsem všechny potřebné údaje, číslo karty atd., klikla na odeslání, a hodilo mě to na stránku se všemi údaji, kde navíc bylo napsané “Your application is not complete and will not be processed by CBP until the processing fee has been paid. You must complete payment within 7 days. “. Ani dnes mi ještě žádné potvrzení o vyřízení ESTy nepřišlo. Mám to zkusit znova s jinou kartou..? (Ale zase nechci, abych to zbytečně platila vlastně dvakrát.) Nebo můžete mi prosím napsat, jak ta platba a potvrzení o (ne)povolení vstupu do USA probíhá – má se to objevit hned, nebo třeba až za pár dní..? Moc děkuji

Avatar uživatele

Ahoj,
já bych se na tvém místě podíval na účet, zdali se odečetly peníze za platbu první kartou. Pokud ne, tak bych poplatek zaplatil kartou druhou.

Avatar uživatele

Ahoj, v únoru 2011 jsem byla na tejden ve státech. Dostala jsem Estu a vše bylo v pořádku. V září 2011 se chystám znovu, opět na tejden. Musím vyplňovat a platit znovu nebo stačí, když změním informace o letu a místě pobytu? Mám veškeré informace k formuláři a dostanu se do opravy informací.
Díky za odpověď…

Ahoj, pokud se nezměnilo číslo tvého pasu či třeba jméno, registrace by měla být stále platná. Nicméně raději si její stav ověř na stránce https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Ahoj Petre, chystame se za par dni se sestrou do USA a budeme zadat o ESTU. Ja jsem v USA byla jiz v roce 2003 na J-1 vizum, pred skoncenim jsem zadala o zmenu na F-1, protoze jsem mela moznost studovat na uni, ale vizum mi zamitli a odvolani pozdeji take. Po par mesicich jsem tedy odcestovala zpet do CR. Pri zmatku na letisti mi zapomneli v pase bilou karticku. Myslis, ze budu mit problem se schvalenim pres ESTU? Diky za odpoved.

Tak jsem to nevydrzela a sla se registrovat a… SCHVALENO :)

Ahoj. Znám již údaje o cestě a chtěl bych je doplnit do ESTY. Jaká letecká společnost a místo nástupu do letadla se udává, když neletím přímo z Prahy do USA, ale přestupuji v Paříži? Udává se i v celním prohlášení do kolonky “země navštívené před příjezdem do USA” země přestupu v mém případě Francie? Díky za odpověď

Ahoj, v tom případě to bude společnost, díky které vstupuješ na území USA, v tvém případě tipuji Air France. Já jsem to tam kdysi psal. :-)

Ahoj, jsem z Ceske republiky, ale uz delsi dobu ziji v Mexiku. Behem 2 tydnu musim letet do Cech – mezipristani v New Yorku. Mam ale jeste stary pas. Na koho se mam obratit? Na Ceskou ambasadu v Mexiku a nebo na Americkou ambasadu v Mexiku.
Potrebujivizum jen na mezipristani? Diky za odpoved. Jana

Ahoj Jano, podle současných pravidel musíš mít i v případě mezipřistání platné vízum, nebo schválenou registraci ESTA.

Protože nemáš biometrický pas, který je potřebný právě pro ESTU, obrátil bych se na některou americkou ambasádu v Mexiku s žádostí o tranzitní vízum.

Ahoj,
můžete mi prosím poradit, jak nejlépe postupovat, když bych chtěla na nějaký čas odjet do USA pracovat. Bojím se, abych si předem nezavřela dveře.
Děkuji

V PROSINCI 2010 JSEM VYPLNIL FORMULAR ESTA, ALE KVULI NEMOCI JSEM MUSEL PLAN ZMENIT A DO USA NEJET. ZAROVEN SE MI ALE ZCELA ROZBIL POCITAC A JA NEMEL STARY KONTAKT ANI KORESPONDENCI Z VYPLNOVANI. PROTOZE JSEM NEJEL, TAK MI TO ANI NEVADILO. AZ NYNI. MAM JIZ LETENKY, VYPLNIL JSEM FORMULAR ESTA – KROK 1/4, ALE PO ODESLANI NA DALSI KROK MI PRISLO OZNAMENI, ZE MOJE CISLO PASU JE JIZ V SYSTEMU EVIDOVANO A ZADOST LZE PROVADET NA JEDNO CISLO PASU JEN JEDNOU. A TOTO SE MI OPAKUJE I KDYZ UDELAM NOVOU ZADOST. NEVIM, KAM ZAVOLAT NEBO NAPSAT, NEVIM CO S TIM, ABYCH MOHL VE VYPLNENI FORMULARE POKRACOVAT A ZA 3 TYDNY ODLETET. DEKUJI ZA POMOC

Ahoj Jardo,
musíš se pokusit získat přístup k emailové adrese, na kterou je žádost vázana.

Avatar uživatele

Ahoj,mám takoví problém,vyplňuji si ESTU a jsem v časti kde se musí platit poplatek 14 USD,slyšel jsem že se to musí platit kreditní kartou,já mám jen platební,platby přes internet mám na kartě,vše jsem správně vyplnil ale ukazuje se mi že karta byla odmítnuta,není tam důvod a nic,na kartě peníze mám,nevíte čím to může být?Děkuji moc za každou radu

Ahoj, platební karta je OK. Nemáš Komerční banku? Mám ji taky a standardní, embosovaná karta, je blokovaná pro platby přes internet.

Ahoj!!! Moc Moc prosim o radu:) Jsem momentalne skoro 2 mesice v NY na prazdninach s platnou ESTOU uz po nekolikate. S prateli poletime asi do Los Angeles a ja nevim jestli mam vyplnit znovu Estu ze letim z NY do LA.. Nebo staci ta kterou sem vyplnovala smereme do NY?? .. snad jsem to napsala vystizne:DDD Dekujuuu Terka

Ahoj, pro vnitrostátní lety již ESTU znova vyplňovat nemusíš.

Avatar uživatele

Ahoj,
vyplnila jsem formulář esta , ale nestačila jsem vyplnit do formuláře místo pobytu v USA ani číslo letu a leteckou společnost.
Objevilo se mi, že žádost je zaevidovaná a mám uhradit poplatek.
Jak mám uhradit přes estu.
Můžeš, prosím poradit?
Děkuji Jarka

Ahoj, to je v pořádku. ESTU uhradíš platební kartou, která má povoleny platby přes internet.

Ahoj Petře,

prosím Tě, už jsem docela bezradná. Jsem v USA a mela jsem v planu zde zustat pět měsíců. Bohužel jsem si udělala Esta žádost a nevšimla si, že platí jen 90 dni, to znamená, že se budu muset vratit dříve. Přemýšlela jsem, že bych si koupila letenku z USA do ČR a zpět, aby mi nepropadla zpateční, kterou mám teď. Nevíš, jak dlouho musím zůstat v ČR, abych mohla letět zpět a vizum zase platilo? Protože ja jsem slyšela něco o 1 a půl násobku doby toho, co jsem byla tady a to je pro mě dost blbé.

Předem moc díky za odpověď.

Ahoj Eliško,
v podstatě záleží na imigračním úředníkovi, jestli tě pustí nebo ne. Každopádně čím déle se budeš zdržovat v USA, tím více podezřelé to bude.

Napoprvé ti projde třeba pouhý měsíc v Česku, napodruhé či napotřetí to již může být podezřelé.

Ahoj,
cestuji přes New York do Střední Ameriky a jelikož mám vždy necelý den čas, chtěl bych ho využít ke krátké návštěvě města. Chci se zeptat, zda by mohl nastat nějaký problém pro dva vstupy během 16 dnů. Vše potřebné budu mít vyřízeno. Díky za odpověď.

Ahoj,
pokud uvidí, že tvoje primární cesta je do Střední Ameriky a do USA chceš vstoupit jen abys “zabil čas”, mělo by to být ok.

nazdar rad by som sa dostal do N.Y. za pracou ale pracovne viza sa dost tažko a zložito vybavuju tak ma napadlo že by som siel cez ESTU a po uplniti 60 dni by som si v N.Y. na slvenskej ambasade podal žiadost o predlženie… je to možne? možem cez ESTU pracovat?

Avatar uživatele

Ahoj, takhle to bohužel nefunguje. Ambasáda by ti s tím nepomohla, schválení/neschválení ESTY mají na starosti úředníci z imigračního. Pro prodloužení bys musel vycestovat ze země, přičemž i to ne vždy znamená 100% prodloužení ESTY.

Na ESTU se nesmí pracovat.

dakujem za odpoved
neexistuje podobny navod na vizum, ako je tu pre vyplnenie ESTY ?

Avatar uživatele

Zatím bohužel ne, doporučuji navštívit Velvyslanectví USA v Blavě.

ahoj,som momentalne v usa na F1 viza,skolu by som mala zacat t17.1., teda o par dni. .no problem je v tom,ze mam trochu problemy so spinzorom a neviem ci mi bude moct poslat peniaze kym zacne skoka. .to znamena ze by som ostala na F1 viza bez toho,aby som bola registrovana na college,co je predpokladam nelegalne. .no mam tiez platnu ESTU z predosleho roku a chcem sa opytat,ci by som mohla v USA ostat do konca januara,pripadne februara na ESTU (normalne ako turista,nechcem pracovat ani nic)alebo po mne zacnu – na zaklade toho,ze som sa neprihlasila skoly – patrat? alebo napriek tomu ze nenastupim do skoly mi plati F1 vizum kym neopustim krajinu? dakujem velmi pekne kazdemu kto vie poradit

Avatar uživatele

Ahoj, pokud si přijela do USA na vízum F1, tak bys měla studovat. Nejlepší by bylo obrátit se na konzulát Slovenské republiky v USA… případným komplikacím je lepší předcházet. :-)

Ahoj, vyplnila jsem žádost a zaplatila kartou. Z karty mi byl strřen poplatek 14 dolarů, ale žádné potvrzení na mail mi nepřišel. To stejný u manžela. Mám jen kód, který jsem si opsala. Kde mám žádat o potvrzující mail?

Avatar uživatele

Ahoj, ten potvrzovací kód by měl stačit. Na stejné stránce, kde si žádost vyplňovala, si můžeš stav žádosti ESTA zkontrolovat.

Avatar uživatele

ahoj Petre,rada bych si vyplnila Estu a jela se znovu podivat do USA.Jiz jsem ve statech byla jednou na turisticke vizum,ktere jsem dostala na 10 let v roce 1998.Procestovala jsem vychod a jih ameriky.Ted bych rada procestovala zapad.Chtela bych jet tak na 3 tydny.Mam tam provdane dve sestrenice,ktere bych touto cestou take rada navstivila,alespon na 2 dny.Obe jsou jiz obcanem usa.Ma otazka je ,jestli se mam zminit u imigracniho ze tam nekoho mam nebo znam?nemuze to byt problem.Take jiz pres rok ziji v Mexiku a letim domu v breznu a pak bych chtela odcestovat do usa.Nemuze byt nejaky problem ceska zijici v mexiku?Dekuji za odpoved,mej se hezky.

Avatar uživatele

tam ma byt pouze Martina,nejak mi tam preskocily nesmysly promin.

esta odsouhlasena

Ahoj, snad ne. O příbuzných bych se raději zmínil. :)

Avatar uživatele

Ahoj Petře,

Plánuji rodinný trip do USA a nějak nevím jestli můj 7-letý syn potřebuje díky to mu, že nemá biometrický ale normální pas normální vízum nebo je možno to řešit přes ESTA. Taky popřípadě jak dcera která má 12 a pas už má.

Díky za radu

Igor

Ahoj,
nejjednodušší by bylo zařídit pro syna biometrický pas a následně i ESTY, bude to podstatně menší martyrium než v případě shánění víza.

Avatar uživatele

Ahoj,cetla jsem celou diskuzi,tak jen shrnu. Ja jsem obcanka USA,rada bych aby sem prijel na navstevu muj bracha s pritelkyni. My jezdime do CR kazdy rok. Pred 5 lety zadal o vizum,ale bylo zamitnuto,pry nedostatecne zaruky navratu…zrejme prave k vuli meho statusu v USA kde uz ziju radu let.
Je v tomhle Esta v soucasnosti pruchodnejsi nebo automaticky vyhazuje k vuli zamitnuti viza v minulosti? Cetla jsem 2,3 zkusenosti ze lze pres ni projit. Je tu nekdo kdo byl zamitnut z toho duvodu?

zdravim
dostal jsem nabídku na práci v Miami,úklid kanceláří,je možné tam vycestovat a pracovat na zvací dopis?

Avatar uživatele

Ahoj Marceli,

ne tak to nepracuje. Pokud nejsi drzitel Zelene Karty anebo nemas vyrizena pracovni viza pres zamestnavatele v  USA, nebo nejsi ucastnik WAT, tak legalne tam pracovat nemuzes. Zvaci dopis je dobry, pokud ti ma usnadnit pobyt v USA v zalezitostech turistiky,ten nekdo ve Zvacim dopise se zarucuje ze te bude supportovat. To ale neznamena ze na nej muze pracovat. Pokud Zvaci dopis obsahuje ze jedes pracovat,tak te imigracni nepusti vubec do USA. Takze pokud ten zajemce o tvou praci stoji,musi pro tebe vyridit pracovni viza, poslat zadosti,vcetne poplatku USCIS a to neni lehke.
Prokazuje se ze nemuze sehnat na tu praci nikoho kdo uz ma Zelenou kartu,pracovni povoleni ci je americky obcan a uchazi se o praci v cleaning. A to je tezke,zajemcu tam je dost. Takze tvuj zamestnavatel,pocitam ze je to majitel,tak ten musi pro tebe vyridit pracovni viza,abys mohl legalne pracovat.

Ahojda a díky za užitečnou odpověď.
Marcel

Marci ahoj,taky mam kamosku je obcankou usa a jezdi do Ceska navstevovat sve pribuzne. jeji sestra ji prijela navstivit na Floridu min rok.Taky ji 5krat zamitli zadost o vizum.Vyridila si estu a odjela v pohode na dva tydny navstivit svou sestru…:-)

dokonce znam spoustu lidi kteri tam zili nelegalne a vyridili si estu a odjeli tam znovu,byt na dovolenou,proste pousti potrebuji penize ,ekonomika je tam spatna tak pousti.Jiste stane se ze vrati ale vetsinou lidi projdou.kdo by tam taky chtel nadale zustavat???neni rok 1996-1998 kdy tam spousty cechu odjelo za praci ,navic jsme v evropske unii a vetsina si sezene praci nekde v Evrope za eura.

Ahoj, chci se zeptat, jestli ESTA platí i na případ, kdy cestuji do USA z Kanady autobusem. Znamená to, že na hranicích budu muset na nějaký pohovor? Nebo se na ESTU vztahuji nějaké omezení, jako, že musís cestovat letadlem apod..?
Díky

ahoj Petre poletim pres usa takze estu pri vyrizovani vyplnim tranzit,ze?jak dlouho ta esta bude platna a kolik bude sta?A co kdyz se rozhodnu nekdy letet do usa tak si musim vyridit dalsi estu nebo muze platit ta pri ktere vyplnim pouze tranzit?Asi ne,ze? Dekuji a mej se hezky :-)

Avatar uživatele

Ahoj, ano, vyplníš ji a uvedeš do ní, že pouze tranzituješ. Platná je dva roky a v případě schválení za ní dáš v přepočtu necelé tři stovky.

Zdravim
Je možné vycestovat do USA pouze na zvací dopis? A dále zda se dá sehnat Letenka tam i zpět do Los Angeles cca za 9400,.Kč?
předem díky za odpověď

Ahoj Marceli,
do USA stačí vycestovat na ESTU, zvací dopis k ní není potřeba. Jen na zvací dopis bez ESTY/víza vycestovat nelze.

Zdravím, jsem vcelku zoufalej. Zažádal jsem o ESTA přes tyto stránky: **************** zaplatil jsem 695,- Kč a ESTA jsem nedostal! Žádost zamítnuta! Minulý rok jsem zcestoval celý Blízký Východ včetně Iráku, Íránu a Sýrie. Myslíte, že tohle byl problém toho zamítnutí? Co teď? Má smysl zažádat o ESTA znovu přes jiné stránky? (Asi blbost, co). Nevím, jestli mám čas zkusit řešit normální víza (navíc jsem v UK) a jestli i tam nedopadnu stejně!? Asi mě mají za teroristu… Každá rada vítána, ale mám takovej pocit, že USA je pro mě nedostupné. DĚKUJI za každou reakci!
Zbyňa

Ahoj, pokud si to do formuláře vyplnil, může to být příčina. Každopádně doporučuji podat žádost o vízum a přečíst si tenhle článek. :-)

Marceli,letenka do LA v te cene na jakou se ptas,snad jedine bez letistnich poplatku,takze neda. Pocitej nejmene s 20 000 Kc a to kdyz budes mit stesti a dostanes se do letu kde nekdo odrekl.

V akci se dá z Prahy sehnat do 14 000 Kč – musí se ale rychle objednat a hlavně je potřeba se přizpůsobit termínově.

ani přes někoho co má hodně nalétáno se nedá letenka za tyto peníze sehnat?

ahoj Petre.Procitam tady vsechny otazky a odpovedi.Mimochodem super stranky,dost se tady clovek dozvi,diky!Mam dotaz,letel jsem pred pul rokem z jizni ameriky ,pres usa do Prahy.V este jsem vyplnil tranzit.ted bych rad jel primo do usa do New Yorku.Plati mi stale esta kde jsem poprve vyplnil tranzit nebo musim vyplnit novou?nejak to tady v otazkach a odpovedich nemohu najit.Dekuji.

Ahoj, původní ESTA ti stačí. O novou bys musel požádat jen v těchto pěti případech:
(1) nechal sis vystavit nový cestovní pas
(2) změnil sis své jméno
(3) změnil sis své pohlaví :-)
(4) změnilo se ti občanství
(5) změnila se odpověď na některou z ano/ne otázek

Čau, ještě jeden dotaz. Nemáte někdo zkušenost s tím, za jak dlouho po interview je vízum vydáno? Předpokládám, že ten samý den to není, co? Někde jsem našel snad že až do 60 dní. Já bych to potřebovat tak do 20 dní, je to utopie? Díky!

Ja nechapem, naco sa vsetci hrabete do ameriky. Ked maju take blbe podmienky, tak im treba srat na hlavu. Americania su totalne sprosty narod na svete, cela amerika je zhnita a nechapem, kto tam chce ist. Je to len pozlatko, pod ktorym su hovna – to je definicia ameriky. Zobudte sa uz konecne!

Co člověk, to názor. Tobě se v Americe nejspíš nelíbilo, ale to neznamená, že je špatná a najednou by tam neměl nikdo jezdit. Já měl zase podobnou zkušenost s Ruskem – a taky se teď divím lidem, co tam opakovaně jezdí. Ale zřejmě mají svůj důvod. A stejně je to s tou Amerikou. :-)

Toudi, zas neblázni! Cestuješ? Víš kolik toho je v USA k vidění? Víš kolik tam mám známých (teď myslím Američanů) a není taky od věci jet se přímo osobně přesvědčit, že všichni ti Američani jsou takoví blbci, jak se říká? Mě to zajímá, já bych to všecko rád viděl na vlastní oči.
Ale pokud nedostanu ESTA, kterou snad všichni na světě dostali, tak se nikam cpát nebudu! Nechápu! Velký bratr mě snad musel sledovat, jak jsem loni projížděl po dvorku Mohameda na Blízkém Východě! Asi jsem pro ně terorista, kterej si dovolil takovou drzost, že byl v Iráku a Íránu. Takže USA je pro mě uzavřeno, ale plakat kvůli tomu nebudu!!!!!

Petre diky moc za odpoved!Mej se fajn.

Zbynku asi toudi vubec necestuje!:-)

Dobrý den,chtěla bych se zepta.Manžel má 2 roky poodmínku za řízení a nabourání auta v opilosti.Pustí ho do USA?Děkuji za odpověd a přeji krásný den,Jana

Avatar uživatele

Ahoj, nemyslím si, že by tohle měl být problém. I když záleží samozřejmě na konkrétním úředníkovi.

Dobrý den, chci poprosit o radu. Měl jsem vízum na 10 let, které mi skončilo před 5 lety. Nyní je bezvízový styk a tak jsem v květnu 2010 vypsal formulář ESTA , kde mi bez problémů povolili let do USA i přes to, že jsem před 5 lety přetáhl pobyt v USA na 1,5 roku. Když jsem přiletěl do USA, tak mě Emigration USA zatkli a poslali k výslechu. Jednali se mnou jako bych bezvízový styk ani ESTU neměl. Chtěl jsem v USA navštívit přátelé. Když jsem viděl jak se mnou jednali, tak jsem zažádal o zpáteční let do ČR. Háček byl v tom, že mě museli vyslechnout, udělat zápis a pak mě deportovali zpět do ČR. Dali mi zákaz vstupu do USA na pět let. Touto cestou bych chtěl požádat o radu, co mám udělat,aby mi povolili vstup do USA dříve než za 5 let, abych mohl navštívit své přátelé. Nikdy jsem nebyl trestaný a nic proti zákonného jsem v USA neudělal, tak nechápu, když je bezvízový styk, že se ohlížejí zpět do minulosti pobytu v USA. Měl jsem dojem, když je ESTA, že můžu bez problémů cestovat do USA na 2-3 měsíce. Děkuji za odpověď, s pozdravem Josef

Avatar uživatele

Zdravím,
obávám se, že to nebude tak jednoduché. Tím protizákonným jednáním bylo právě přetažení doby povoleného pobytu. Po vypršení doby zákazu vstupu navíc s největší pravděpodobností nebude možné vycestovat do USA přes ESTU, neboť přetažení doby pobytu a zákaz vstupu automaticky znamená nutnost žádat o klasické vízum.

Avatar uživatele

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom žiaodsti ESTA. Všetky údaje v žiadosti sa majú zapisovať anglicky bez mäkčeňov, dĺžnov a podobne zároveň, ale tak ako su uvedené v cestovnom pase.
Moje priezvisko však obsahuje prehlasované u /ü/ a prehlasované o /ö/. Pri takomto zadaní, ale vypíše že “priezvisko obsahuje nepovolené znaky”. Ako mám teda priezvisko zadať ? Stačí klasické u a o, alebo nejako inak / vidím, že hore sa riešilo, že o sa zapisuje oe, lenže je ta mám v pase uvedené práve s tymi prehlasovanímy písmenami.
Ďakujem za odpoveď a zároveň za veľa užitočných rád ktoré som tu našiel.

Richard

Avatar uživatele

Ešte doplním, že dole v pase ako su nejaké identifikačné údaje mám uvedené priezvisko ako luekoe, ale v kolonke priezvisko to mám ako lükö…

Avatar uživatele

Ahoj Richarde,

použij ten zápis, který je uveden dole ve strojově čitelné zóně – tedy “luekoe”. Pro ESTU se používá tento přepis “neanglických” znaků:

ß,β = ss
æ = a e
ö = oe
ü = ue
ë = e
ä = ae
Å = aa
ø = oe
ñ = n
ij = i j

čau, protože jsem si všiml, že se odpovídá aktuálně a rychle, tak to zkusím…
mám vlastně dva dotazy, tak ten jednodušší na začátek:
chci letět teď na jaře do NY, potřebuju to Město jako sůl, je to jen na tejden, prostě dovolená. Ale chci letět se sestrou, který bude v prosinci 17 (mě 28) tak jestli tohle nemůže bejt problém
to horší je, že jsem byl loni v červenci obviněn z tří trestných činů, samosoudce teď v lednu dva z nich (ty byly opravdu vycucaný ze strany PČR z prstu) shodil a ve zkráceným mě odsoudil za výtržnictví k půlroční podmínce, jenže se odvolala státní z. a vše má jít k hlavnímu líčení…to ještě (nechápu proč) neproběhlo a já teď moc nevím na čem jsem. Varianty: můžu odjet i v případě probíhajícího soudu (je-li to takhle nízká sazba), nebo můžu odjet v případě odsouzení (byť jen k podmínce – advokát říká, že nic horšího to v žádným případě nemůže být)? asi ani nemá smysl se pokoušet o ESTA, že…spíš mi jde o to, jestli je šance na víza aspoň
stokrát díky předem za odpověď…

Avatar uživatele

Ahoj Hlíno,

problém by to být neměl, ale pro jistotu bude lepší, když rodiče na papír napíšou: “I acknowledge that my daughter is traveling out of the country with my son. She has my permission to do so.” Podpis je dobré nechat ověřit – to už dneska lze i na poště, stojí to 30 Kč.

Co se týká české legislativy, tak jestli můžeš odjet nevím. Předpokládám však, že ano. Jinak nevím o tom, že by Američané měli možnost ověřit, že jsi odsouzený a že by to kontrolovali. Úmyslné lhaní do formuláře ESTA je však trestný čin a znamená to vyhazov z USA.

Šance na vízum je podle mne v tomto případě vcelku dobrá, horší by to bylo třeba v případě vraždy, pokusu o vraždu nebo v případě držení drog.

pro Josef: kams letel a co se te ptali a co jsi odpovedel u imigracniho na letisti?Ja mam spoustu znamich,kteri tam zili (prekrocili pobyt )spousty let a pustili je tam znovu na dovolenou….Mel jsi smulu….:-(

pro Josef:ted vidim,ze jsi pozadal o zpatecni let,protoze se Ti nelibilo jak s Tebou jednaji.Oni tak jednaji s lidma pokud maji nejake podezreni,ale pokud se umis vypovidat tak vetsinou pusti.Takovych jsem poznala se kteryma jednali stejne ,ale mleli si svou jedu na dovcu a pustili je.(ikdyz stravili par hodin na imigracnim)Zhnusili Ti cestu a tys to nevydrzel.Oni toho vyuzili a deportovali te zpet.

pro Josef:pises,ze jsi mel viza na 10 let a pred 5ti lety skoncilo a pretahl jsi pobyt o rok a pul.Tedy letels v 2007 kdy vizum skoro skoncilo,pocitam li dobre a vratil ses nekdy v roce 2009.Je to tak?a v roce 2010 jsi chtel zpatky? hm

Avatar uživatele

Josef a ostatni pripadne….

prekroceni pobytu v USA o vic nez 1 rok je zakaz vstupu do USA na 10 let….
Pravdepodobne si dostal zakaz uz kdyz si opoustel USA a odevzdaval bilou kartu…? Pokud si ji neodevzdal,tak te brali jako ze si ani neodcestoval…takze tady si mel ten problem s imigracnimi pri vstupu. Tim ze jsi pretahl, ses kvalifikoval na ban a proste imigracni kdyz chce si umi najit tvou historii vstupu i opusteni USA. Esta je jen elektronicke povoleni vstupu,ale vse zalezi az na imigracnim na letisti a pokud dohleda zes pretahl, tak te nepusti do USA….pze mas zakaz vstupu a 10 let to jeste nebylo…
To ze se nekdo do USA podiva po pretazeni pobytu drive, je jen na jeho osobnim risku….
Nedoporucuji…..
Znam par lidi co pretahli a pak se divili ze meli vratka do USA u umugracnich zavrena.

Marci ,ono imigracni muze dohledat historii pobytu v usa.Jiste!Ale i oni vi,ze maji pekny s prominutim bordel,co se tyce ztrat bilych karticek ,ktere se meli pri odjezu z usa odevzdavat.
U esty je to ted jine ,vic prehledne.Znam spousty lidi co pretahli a jsou zpet.Ono jiste zalezi na imigracnim urednikovi,ale taky zalezi na tom jak se z toho umis vykecat.Nenechat se zahnat do kouta.Par lidicek co znam osobne drzeli na imigracnim,ale vykecali se a jsou zpet.Nesmi clovek dostat strach.Ja to podstoupil taky,zil jsem tam 12 let nelegalne po 3 letech utrpeni a to musim zduraznit UTRPENI v Cesku jsem letel zpet ,drzeli me pres hodinu.Vykecal jsem se ,stal jsem si za svym, jedu na dovolenou.Byl jsem klidny,rekl jsem ,ze se jim ztraci az 30% bilych karticek.Bilou kartu jsem odevzdal,popravde (neodevzdal) :-)atd ,atd.Nemohli udelat nic jineho nez ,ze me pustili a poprali pekny pobyt. 5znamich letelo,stejny pripad,jen se ptali na jak dlouho nebo jaky je duvod cesty a jsou zpet.Good luck vsem.80% se dostane zpet ,ale pokud se znelibis z nejakeho duvodu imigracnimu urednikovi zacne patrat( more deep) ,tedy hloubeji a nepomuze nic ,to je fakt.

tak to tady ctu a musim pridat taky osobni zkusenost.To same u me roky nelegalne v usa a jsem zpet.Rekl jsem jim,ze je mozne ze me informace z pasu opsal tenkrat spolubydlici a rekl jsem jim,ze az po letech jsem se dozvedel,ze na to info o druhych lidech mel zname a ti vyrabeli falesne dokumenty,ridicaky, sously,zelene karty.Tak jak to zname u mexicanu a jinych narodnosti.Pak pod tvym jmenem nekdo zije spokojene i nekolik let.proto tve jmeno figuruje v usa aniz by o tom vubec nekdo osobne vedel.pak jak to zacne smrdet se toho zbavi a zacne vystupovat pod svym vlastnim nebo opet jinym jmenem.nenadela nikdo nic.Proste si vypujci tvoji identitu a ty klidne muzes zit doma nekde ve sve zemi.Dostal jsem se ,pustili mne a poprali pekny pobyt a dokonce se omluvili.Vse jsem si samozrejme vymyslel.:-) ,a to zabralo a pustili me.Dnes jsem zenaty a brzy si jdu pro zelenou kartu.bez te uz bych se nikdy neopovazil opustit staty,protoze vim,ze stejnou chybu uz bych nikdy neudelal.

Avatar uživatele

Zajimava diskuze :-) Co se tady clovek nedocte.Mno je fakt,ze me se to tykalo taky.Tenkrat nas par odletelo do usa za praci,ale to bylo v letech mezi 94-98 rokem.Kazdy viza na 10let a po par let stravenych nelegalne mezi 5 az 14 lety jak kdo z nas,jsou vsichni zpet.Nemyslim si,ze mohli vubec dohledat zpetne z let 94-98 jestli z nas nekdo ze zeme popravde odjel a odevzdal bilou kartu .Myslim,ze je to po 10 letech promlcene stejne a v zadne databazi to neni,Jinak si neumim vysvetlit,ze jsme se dostali vsichni bez problemu zpet byt na dovolenou. Ale pokud nekdo vi vic ,muze to sem napsat.Josef tady psal v roce 2007 mu s koncilo vizum a pretahl rok a pul.tedy domu jel 09 rok.a 2010 zpet to bylo ponekud cerstve z dohlad to nemusel byt az takovy problem pro imigracni.Tot muj nazor.

ono promlcene to neni nejspis,meli by to mit v zaznamech az po dobu 75 let,ale se ztratou karticky imigracni holt nic neudela. :-)

Ahoj,
chci vycestovat s 9 a 12 letým dítětem do USA za kamarády. Jak postupovat v případě Esty nebo musím zažádat vizum na ambasadě? Děkuji

Avatar uživatele

Ahoj Vlado,

netusim ted jak je to u Esty, ale co imigracni urcite chteji,je ze mas povoleni od matky deti s nema vycestovat sam. Je to pro pripady jez maji zamezit vstupu deti bez vedomi obou jejich rodicu.

ahojky,
měla bych otázku ohledně 2 vstupů do USA. V červenci odjíždíme na měsíc do USA, přilétáme do Seattlu a chtěli bysme se podívat ještě do Kanady.
Je možné na Estu odcestovat tak na pět dní do Kanady a vrátit se zase zpátky do USA?
Děkuju moc za odpověď :)

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat. Spáchal jsem asi před šesti lety trestný čin. Dostal jsem jenom podmínku. Trestní rejstřík mám čistý. Za měsíc chci odlětet na 2 týdny do USA. Nemá někdo zkušenosti jak postupovat? V estě je totiž otázka, jestli jste spáchali trestný čin atd… Díky

Avatar uživatele

Alca – pokial ti uradnik v SEA da razitko na vstup do USA, tak vstup do Kanady a spat by nemal byt ziadny problem…aspon tak mi to povedali na nasom velvyslanectve ci ambasade ci co to je…Inak v SEA ti drzim palce…pristal som tu pred 5 dnami, imigracny sa nudily…dostal som sa na special kontrolu, kde mi kontrolovali batozinu ktoru so mnou boli vyzdvihnut…drzali ma viac ako hodinu, pytali sa take nezmysli ze som nechapal…som tu u stryka..dokonca aj jemu volali..no hruza..ale len si plnia svoju pracu..nakoniec som presiel teda…a ked uz som presiel s mojou anglinou ja, prejde kazdy…prajem pekny vylet..mozno sa stretneme ;)

Pavel – Ja som v USA a momentalne mi este stale plynie podmienka….ak to nebol nejaky zavazny trestny cin alebo trestny cin v suvislosti s drogami, nemal by si mat problem…ta otazka je v este divne polozena, ja som suverenne zaskrtol nie / mozno aj preto som stravil na letisku v SEA hodinu + jak pisem vyssie :) ale popravde si myslim, ze k tymto udajom nemaju pristup/…ak das ano je velka sanca ze to pre Tebz bude znamenat STOP

Avatar uživatele

Alca teraz som si precital tvoju otazku znova a uvedomil som si ze si z CR…prepac obcania CR to neviem ako maju kedze aj potrebuju viza do Kanady…ospravedlnujem sa za mylnu info…

Ahoj mam dotaz chtel bych odcestovat do USA, co je lepsi ESTA a nebo vizum? :) a když jsem uplne v poradku netrestany a ani nic podobneho dali by mi to nebo ne? diky predem za odpoved :)

Avatar uživatele

Ahoj Danku,
záleží, na jak dlouho chceš do USA odcestovat a za jakým účelem. Pokud tam nechceš pracovat a nebudeš tam dýl jak 3 měsíce, doporučuji ESTU.

Ahoj, jedeme na krátkou dobu do Californie, na víkend chceme zajet i do Mexika. Můžu na ESTU a biometrický pas jet do Mexika a zpět, nebudou dělat úřednici na hranicích problémy?…nemáte někdo zkušenost? Diky za odpověd.

Ahoj chtel bych se zeptat byl jsem 4 roky nelegalne v USA a chtel bych tam pres Estu.Pusti me tam znovu??nebo co mam udelat abych se tam dostal dekuji

Avatar uživatele

Ahoj Tomáši,
pokud přiznáš, že si v USA byl nelegálně, nebo pokud to o tobě vědí, tak je ta šance nulová.

Jedinou šancí pak bude požádat o vízum, nicméně i tato cesta nemusí být jistá.

Dobrý den, žádala jsem před vánoci. Pro sebe a kamarádku. Když jsem při první registraci chtěla přihlásit se tam, nešlo mi to. Poplatek mi byl odečten. Všechny přihlašovací údaje jsem měla správné. Zadala jsem registraci pro kamarádku, tam to bylo v pořádku. Neměla jsem čas řešit, proč mi to nejde a druhý den jsem podala novou registraci. Už to bylo v pořádku. Poplatek se mi odečetl 3x, ale mám pouze dvě platné rezervace. Psala jsem už 4 maily, jak je to možné, doložila jsem výpisem z účtu, že skutečně došlo k chybě. Ve všech mailech jsem psala pořád dokola to samé a bylo mi neustále odpovídáno úplně na něco jiného. Například odpověď zněla: An account was automatically created for you but you can’t login until your password has been set. Napsala jsem, že jsem zadala přihlašovací údaje včetně obdrženého hesla. Zas mi přišla nějaká divná odpověď. Pak jsem to vzada, teď jsem po asi 3 měsících zkoušela štěstí znovu. Jenže nelze odeslat mail jen tak, musí to být přes www stránky. Jenže jsem asi zapomněla heslo, protože mi nejde přihlásit se tam. Lze si poslat heslo na mail, jenže když to provedu, žádné heslo mi na mail nepřijde. Přitom když jsem zkoušela nechat si poslat na mail, jaké je mé přihlašovací jméno, v pořádku přišlo. Napsala jsem tedy z mého mailu, že se nemohu přihlásit. Přišla mi odpověď, kde byl odkaz. Po rozkliknutí jsem se dostala na dobře známou stránku, kde se zadává mail a přijde Vám heslo. Tomu se už člověk musí smát.

Avatar uživatele

Evo, není to tento případ?

Avatar uživatele

Ahoj.Už od mala koukám na filmy o USA a nedávno jsem viděla jeden který rozhodl! Jsem do nich úplně zamilovaná.. Moc ráda bych tam jednou odcestovala,našla si práci a koupila si tam malej a útulnej byt :). Už jsem se tu dočetla,že pokud bych tohle chtěla realizovat,bude pro mě lepší výzum než ESTA že? Jsem nyní studentka ČAO Dr. Edvarda Beneše-Resslova 8 a chci se zeptat jestli mám s maturitou z této školy šanci na nějakou dobrou práci v USA, nebo jestli bych si pak musela dělat ještě jednu střední tam..? A jak je to vůbec momentálně s prací a nemovitostmi v USA? Víte někdo..? Předem děkuji za odpovědí :) Natálie

@Natálie:
Tak jak to píšeš, je to dost naivní představa, navíc, jestli se rozhoduješ podle filmů. Ale zkus se podívat tady:
https://chcidoameriky.cz/zelena-karta-do-usa-jeden-z-mala-zpusobu-jak-dlouhodobe-legalne-pobyvat-ve-spojenych-statech#comment-7317

Pak se taky zajímej o program Work and Travel, studium v USA nebo au-pair.

Zdravím,
může mi prosím někdo říct, když vyplňuji více žádostí, musím platit každou zvlášť nebo to jde i najednou. A musím se nejprve registrovat na paygov nebo mě to po vyplnění rovnou navede k platbě?
Děkuji

Zdravím Martine , já platila Estu minulý měsíc a taky jsem vyplňovala 3 žádosti . Nevím jestli to jde nějak hromadně zadat , protože vždy po vyplnění žádosti ti hned najede platba . Takže jsem ani nic neřešila a rovnou hned zadávala platbu. Pokaždé zvlášť . Nikde jsem se nemusel registrovat , platila jsem Visou . Je to vše rychlé a pokud použiješ správné stránky Esty tak i bezpečné. Pak si vytiskni nebo poznač čísla každé Esty .

Pardon Martino , oslovila jsem tě Martine . :)

Zdravím,chci se zeptat.V USA už jsem byl v roce 2001-vše bez prušvihu.Ale už mě ,asi před 5 lety vízum dvakrát zamítli.Chci požádat o ESTU.Jakou mám šanci? Mám napsat do dotazníku že už mě bylo vízum zamítnuto ? Nebude to znamenat automaticky stopku ? Díky

Ahoj Davide,
Docetla jsem se z primych zkusenosti uz ze pokud napises do Esty udaje jinak nez ve skutecnosti,vzhledem k tvym zamitnutym vizum,tak te mohou otocit na letisti,pokud si te proveri,maji informace. Zase,pokud napises pracdu,pravdepodobne te Esta automaticky nepusti a budes muset zadat o viza opetovne. Nevim teda proc te zamitli kdyz jsi v USA nemel problem,nepretahl atd. Dalsi vec,mezi zamitnutymi vizy by mel byt k dalsi zadosti vetsi casovy odstup,jinak celkem asi neuspejes ani ted.

Ahoj Marci,
díky za info.Vízum mě zamitli v roce 2005.A důvod? Byl sem mladej,zdravej,svobodnej…řekli mě at to zkusím příští rok.Ale já jsem jim řekl že to budu pořád mladej,svobodnej,zdravej.A ten uředník řekl jenom This is American law,by by.Prostě chtěli nějakej důvod k návratu.Mimochodem pořad jsem mladej /37/svobodej zdravej…

@david:
Ty jsi byl v roce 2001 v USA, vrátil jsi se bez problémů a v roce 2005 ti zamítli vízum? Divné. Na jak dlouho jsi měl vízum, když jsi tam byl v 2001, že jsi si v 2005 žádal znovu? Napiš víc detailů, ať víme, jak to skutečně bylo a můžeme ti lépe poradit.

Patrik. V roce 2001 jsem byl student a měl jsem J1 visa a program Work and Travel.Pracoval jsem v Coloradu v hotelu.Všechno bylo legální.Platil jsem daně a po pěti měsicích jsem se vrátil.Visum jsem nepřetahl.O rok později jsem to zkoušel znova ale tentokrát turistické vízum bylo zamítnuto.Už jsem student nebyl.A v roce 2005 už jsem pracoval.Měl jsem vše.Potvrzení o zaměstnání spoustu peněz na kontě a taky oficiální pozvání od šéfové kde jsem pracoval-kde samozřejmě o práci nebylo ani slovo..Ani ho nechtel vidět,že ho to nezajímá! Ale za 2 minuty jsem na ambasádě vylítl.
Jste mladý,svobodny,zdravý,plný síly.Vlastně jsem jim nemohl dát žadnej důvod k návratu.Od té doby jsem americký viza nežádal.Slyšel jsem,že prý musí někoho zamítnou.Tak zamítnou mladýho-svobodnýho.Byl jsem půl roku v Australii,Kanadě a vždy jsem si hlídal abych neměl nikde žádnej průser.Což se podařilo.a můj trestný rejstřík je čistej

Slyšela jsem, že nejmenší šance k přidělení víza k cestě do USA mají mladí, svobodní muži. To ale neznamená, že jsi úplně bez šance. Jak jsi psal, máš v ČR práci, dost peněz na kontě atd. Do ESTY bych určitě všechno vyplnila podle pravdy. Nemá cenu lhát, mohlo by to znamenat stop navždy. Když ti ESTU zamítnou, tak budeš muset zažádat o vízum, sehnat si co nejvíce materiálů o své snaze vrátit se domů (vlastnictví jakéhokoliv majetku v ČR může pomoct) a doufat, že ti to dají. Hodně štěstí.

Avatar uživatele

Dobry den,

chtěla by jsem se zeptat jestli muzu predcasne zadat o vizum turisticke, když mi plati ještě esta??? dekuji za odpověď

@Vera Hejtmanova: Ahoj muzes o estu zadat ale jen na novej pas pokud mas estu platnou tak muzes letet hned plati 2 roky.petr

Dobrý den,

chystám se vyplnit ESTA jen čekám na vydání pasu. Díval jsem se, že se tam ptají na zamítnutá víza. Vízum mi bylo zamítnuto v roce 2002 když jsme chtěli s otcem na dovolenou. Bylo mi 15. Je tam potřeba vyplnit přesné datum? To totiž nevím :). A místo? Pražská ambasáda?

Děkuji za informaci

@Jirka: Ahoj stačí ti jen bio.pas a plat.karta ze které ti odečtou poplatek za ESTU Vyplnuje se jen jmeno ,příjmení, číslo pasu, datum naroz.,adresa v USA,atd. a pak jen nastoupit do letadla. znám kámošku které před několika roky nedostala vízum v Praze ale přes Estu vše ok a byla tam na 2 měsíce.

@Petr: Díky, ale mě jde jen o to, co mám vyplnit do kolonky Kdy a kde u toho dotazu na zamítnuté vízum. Stačí napsat rok 2002?

Avatar uživatele

@Jirka:
Petr asi nečetl pozorně tvůj dotaz a odpovídá na něco jiného. U nás se žádá jen v Praze a kdy napiš přibližně, s poznámkou, že si přesný datum už nepamatuješ. Zeptej se táty jestli si ho nepamatuje on.

@Franta: Díky. Otec tam byl předtím i potom datu více krát a má v tom ještě větší guláš než já :). Napíšu tam 2002 s poznámkou, že přesně nevím.

Ahoj,

jen chci doplnit informace :). Estu jsem nakonec dostal i když jsem dal ANO na zamítnutá víza. Napsal jsem tam rok 2002 a prahu. Brácha napsal rok 1998 a taky estu dostal. Oba jsme museli čekat na přezkoumání. Bylo to cca do hodiny.

Mějte se
Jirka

Ahoj, chci žádat o ESTA, bohužel jsem v podmínce za řízení v opilosti. Nikdy jsem trestaný nebyl a jsem student. Samozřejmě chci uvést do dotazníku pravdu a důvod. Chci se zeptat jakou mi dáváte šanci :) ?? Děkuji

Avatar uživatele

@Honza:
Zkus to a uvidíš. Nikdo tady ti neřekne, jakou máš šanci. Je to jako u každého 50:50, ano nebo ne. Když to nevyjde, tak přijdeš jen o 4,-USD a můžeš ještě zažádat o vízum.

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo ví, jak je to, když bych chtěl vyjet na 2 měsíce do USA, kdy první měsíc bych dělal handimana – ofiko a druhý měsíc cestovat.. stačí mi pouze ESTA, nebo musí být i jiný dokument??

Avatar uživatele

@kryspin:
Na ESTA asi nebudeš dělat “ofiko handimana”. Na handymana by to chtělo pracovní povolení. Jinak ESTA stačí na max 90 dní turistického pobytu. Jak se zařídíš, je na tobě.

Avatar uživatele

@Franta: super, díky za info. a na to pracovní povolení se dostanu jak? jedná se taktéž i o brigády?

Avatar uživatele

@Kryšpín:
Nerad bych tě zklamal, ale sehnat pracovní povolení na handymana je nereálné. Problémy mají i lékaři, vědci a další špičkoví odborníci. Lidí na drobné práce mají v USA hromady.

Avatar uživatele

@Franta: Díky.. Když se podaří, pochlubím se:))

Ahoj . Chci vycestovat do USA za prací a abych se zdokonalil v AJ.Po přečtení výše uvedeného návodu k vyplnění ESTA jsem pochopil, že budu muset podstoupit pohovor…Bude vedený v AJ nebo CJ? Jestli AJ tak se nechytám :/

Avatar uživatele

@Jirka:
Pohovor čeká každého po příletu do USA. Je v AJ. Chceš se zdokonalit v AJ, tak nějaké základy si do odletu udělej. Na tu práci budeš mít pracovní povolení? Pokud ne, tak je to risk.

Kamarád uz mě doručuje. A bude to spíše taková brigáda (úklid kanceláří v Pittsburku).Teď dořeším biometrický pas a chystám se na Estu tak snad tu anglinu dám.Včera jsem mluvil s kamarádem co tam je a prý se mě budou ptát na veci jako: proc jsem přiletěl, kam pojedu jak dloho mám v plánu být a odkud jsem….

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s cestováním do USA se záznamem v rejstříku trestu.. Chystám se s kamarádkou odletět, na prázdniny, ale v lednu jsem dostala podmínku na 18 měsíců, tak nevím jestli má vůbec smysl žádat o ESTU, nebo víza a jak se k tomu staví tam.. TAk jestli máte někdo zkušenost, tak se prosím podělte.. moc děkuju :)..

Ahoj v srpnu jsem dostal taky 18 měsíční podmínku a dnes jsem žádal o ESTU, bohužel mi cestu zamítli. Budu se na ambasádě a snad dostanu vízum :)..

Ahoj v srpnu jsem dostal taky 18 měsíční podmínku a dnes jsem žádal o ESTU, bohužel mi cestu zamítli. Budu se hlásit na ambasádě a snad dostanu vízum :)..

Zdravim,
Chystam se vyplnit ESTA,jake udaje z kreditky k zaplaceni pov.poplatku,
to po mne bude chtit?Jak je to zabezpeceno?V.

Avatar uživatele

@Honza:
Proč myslíš, že ti to zamítli? Dej pak vědět, jak jsi dopadl na ambasádě s vízem. Každá informace je se hodí.

Avatar uživatele

@Verca:
Číslo karty, platnost a možná (to si už přesně napamatuji) i CCV kód.
ESTA – otázky a odpovědi
https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs

Zabezpečení
https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs
https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/visa-waiver-program/

Ahoj chci jit pracovat do La za kamarádem ale chtěl bych legálně co ných měl proto udělat?Lde mam třeba Zadat o zelenou kartu? Diky za odpověď

Avatar uživatele

Ahoj, o zelenou kartu nemuzes zadat ty,ale ten kdo te chce v USA zamestnat. To neni vubec snadne,pze pracovni GC dostat patri mezi nejslozitejsi procedury co znam. Pokud tvuj kamarad pracuje v LA legalne,urcite ti poradi. Chce to mit aspon bachelor degree, velmi dobrou anglictinu,zamestnavatele co nemuze nikoho v USA sehnat na zadanou pozici,to musi prokazat americkemu pristehovaleckemu uradu atd…..a tve zkusenosti,praxe,uspechy v tom musi hrat tu roli ze se zamestnavateli vyplati to tebe investovat. Dale pak jsou prace I pro sezonni pracovniky,ale ty se netykaji CR.Takze jit za legalni praci do USA,je jen pro nekoho.

Avatar uživatele

@Daniel:
Doporučuji přečíst http://verzana.me.cz/cestopisy/2012-usa-texas-houston-zivot-v-zamori.html

Jak píše Marci, dostat se do USA za prací legálně, je docela těžké. A to i pro člověka, co něco umí.

Dobrý deň,
chcel by som si prosím Vás len urobiť jasno v danej záležitosti.
Pri vycestovaní na ESTU do USA sa ako day-1 počíta deň pristátia lietadla na územie USA, a day-90 deň odletu z USA? Keď je týchto dní presne 90 je to v poriadku?
Ďakujem Vám veľmi pekne

@Juraj: Den 1 je první den po přistání. 90 dní je den přistání + 90 dnů. Na ESTU musíš mít zpáteční letenku, při změně data se ale platí pokuta/poplatek/ za změnu data/ pokud je místo v letadle/.

Ahoj muzu se jeste zeptat jak je to s řidičských prukazem?bude mi tam platit řp z ČR ? Diky

Avatar uživatele

@Daniel:
Dojdi si na městský úřad pro mezinárodní řidičák. Dělají ho na počkání, potřebuješ dvě fotky a 50,- Kč.

Ohledne ridicaku , mel jsem mezinarodni ridicak z magistratu a muj ridicak , zastavil me policista a sel jsem si sednou na 2 dny… Ridicaky tady neplati , neni americky … ziju tady 4 roky .. a mel jsem s tim hodne problemu..

Avatar uživatele

@Pavel:
Na dva dny za řidičák? A nehoupeš nás trochu?
Žiješ tam 4 roky a měl jsi s tím hodně problémů? A proč jsi si tedy neudělal americký řidičák? Náš mezinárodní platí jen jeden rok od vydání.

Avatar uživatele

Dobry den
budu vyplnovat formular ESTA kdy nebo kde se me to zepta na zaplaceni tich 10 dolaru kde to mam vyplnit na strhnuti z uctu a nebude to problem kdyz mam cesky ucet co se tyka financni transakce dekuju.

Avatar uživatele

@JAN TOMES:
Platí se 4+10. 4 hned a 10 po případném schválení. Číslo karty se zadává při vyplňování formuláře. Těch 10 si pak strhnou automaticky. Je jedno, kde máš účet, záleží jestli můžeš kartou platit přes net.

Za ESTA je nutné zaplatit platební klartou.Když jsem předběžně prohlížel dotazník
ESTA neviděl jsem zde žádnou kolonku pro potřebu platby.Může mi někdo sdělit,
kde a jak se platba provádí,tedy návod jak platbu uskutečnit.
Předem děkuji.

Zdravím, letím do Kanady a do Usa chci jen autem na výlet, ale chce to po mě info kam do Usa přiletím a jakou společností a kde budu bydlet! co s tím, prosím poraďte :) děkuji

Avatar uživatele

@Honza:
Tyto údaje jsou nepovinné, vyplňovat je nemusíš.

Avatar uživatele

Včera sem si udělala ESTU, ale schválení mi nešlo vytisknout-protože nemám tiskárnu.Vím jen číslo esty. A stránka se mi pak ztratila. Dá se to nějak zpět dohledat abych si to mohla vytisknout?

Avatar uživatele

@Karolina:
Dá. Je to ta pravá polovina – Zobrazit dříve podanou registraci k cestě do Spojených států pro jednu nebo více osob

Ahoj,
kdyz jsem se na rodila pred 1993, vyplnuji zemi narozeni Ceska rep nebo ceskoslovenska rep? Ma s tim nekdo uspesnou zkusenost? Diky

Avatar uživatele

@Marie:
Jestli si dobře pamatuji, tak tam ani možnost Czechoslovakia není. Jen Czech republic a Slovakia.
Takže Czech rep.

Ahoj, něco jsem se tu už dočetla ohledně platnosti ESTY, atd., zatím k tomu mám jen dotaz, jestli jde s ESTOU vycestovat jen s jednosměrnou letenkou, nebo MUSÍM mít určitě i zpáteční kvůli těm 90 dnům pobytu do kterých se musím vrátit zpět. Dává asi smysl, že ano, aby na tom imigračním viděli, že mám koupenou letenku a že do těch 90 dní budu zase pryč, tak jen prosim o potvrzení, že je to jak píšu :)
Díky

Avatar uživatele

@Mili:
Zpáteční letenku mít nemusíš. Je možné, že se kvůli tomu bude víc ptát, ale taky se tě na letenku nemusí ptát vůbec.

Zdravím a co když žádný účet v bance nemám to si mam jako zřizovat kvůli nějaké Americe zakládat účet a kdyby na to přišlo tak už je stejně pozdě.

Avatar uživatele

Toony,na co je pozde? Amerika te nuti k zalozeni uctu?)

Ne díky už jsem to vyřešil kamarádka má kreditku tak to za mě zaplatí volal jsem na ambasádu a prý to ide tak uvidíme zatím se měj a příjemný víkend.

Dobrý večer, chtěla bych v listopadu vycestovat ma dva týdny do Usa.je pravda že můj pas musí byt starší než půl roku od vydání a že bych mohla mít problémy když pocestuju jen s přítelem a jsem svobodna? Díky Mirka

Jak dlouho se vyřizuje ESTA? Četla jsem, že musí být potvrzená 72 hodin před nástupem do letadla, takže to znamená, že si můžu o ni zažádat týden před odletem, nebo to trvá déle vyřídit? :)

Avatar uživatele

@Daniela:
Většinou odpoví hned.

@Daniela: @Daniela: Je lepší si estu uděl s dostatečným předstihem, třeba pár dnů před koupí letenky, protože když je zamítnutá, tak si pochopitelně letenku nebudu kupovat.
Jsou ali i tací cestující, kteří nevědí, že musí mít estu, a dodělávají si ji na poslední chvíli na letišti před odbavením jejich letu do USA.

Dobrý den,
jsem zrovna v kroku online payment. Bohužel má karta běžně neumožňuje online platbu, vše platím převodem na účet. Mám i tak použít svou kartu a vyplnit své údaje nebo je možné použít kartu někoho jiného? Děkuji

Avatar uživatele

Hezký den Karin, musíte použít kartu někoho jiného… jinak ESTU nezaplatíte. :)

Avatar uživatele

Dobrý den,
kolega má Esta formulář schválený z minulého roku. V minulém formuláři má uvedený název hotelu, jméno letecké společnosti, se kterou poletí, stát, ve kterém bude pobýbat. Opět pojede do USA, ale do jiného města, státu, hotelu a s jiným přepravcem. Musí se v Estě upgradovat tyto údaje za aktuální, nebo tam můžu ponechat tyto původní údaje? Mockrát děkuji za odpověď. Hezký den.

Avatar uživatele

@Kristýna:
Klidně tam může nechat ty původní. Důležité je, že ESTA platí.

Ahoj, chtěly bychom letět z Polska (nejbližší letiště) do Honolulu přes Kanadu s kanadskými aerolinkami. Můžeme vycestovat také na Estu? Nenašla jsem Kanadu v seznamu zemí, které se zúčastní bezvízového programu.
Děkuji

Avatar uživatele

@Renata:
Důležité je, že vy jste ze země, která je v programu, a že poletíte “schválenými” (pro ESTA) aerolinkami, jsou to prakticky všechny velké společnosti. Celkový seznam jsem tu už někde dával, ale teď nevím kde.

Dobrý den, ESTA jsem vyplnila a zaplatila v sobotu 1.11. Píšete zde, že reakce by měla přijít hned, zatím jsem však nic nedostala. Poradíte prosím, co dělat? Děkuji.

Avatar uživatele

@Renata:
Odpověď by měli poslat do 72 hodin. Většinou to bývá obratem. nyní zpřísnili podmínky, tak to možná i déle trvá.

https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs
5. krok: Zjistěte stav své žádosti
“Ve většině případů vám Elektronický systém pro cestovní registraci okamžitě zašle výsledek vaší žádosti. V případech, kdy je k ověření žádosti potřeba více času, obdržíte odpověď většinou do 72 hodin. Obdržíte-li odpověď, že vaše registrace se projednává, poskytneme vám informace o tom, jak zjistit stav projednávané žádosti. Existují tři možné odpovědi na žádost o cestovní registraci, a to:

Registrace schválena. Vaše cestovní registrace byla schválena a máte povolení cestovat do Spojených států v rámci bezvízového programu. Systém zobrazí potvrzení o schválení žádosti a potvrzení o provedené platbě včetně částky, která byla vám naúčtována na kreditní kartu. Cestovní povolení nezaručuje vstup do Spojených států; pracovník úřadu celní a hraniční ochrany USA v místě vstupu učiní konečné rozhodnutí.
Cesta neschválena. Nemáte povolení cestovat do Spojených států v rámci bezvízového programu. Máte možnost požádat o vízum k cestě pomocí Ministerstva zahraničí Spojených států. Navštivte prosím webové stránky Ministerstva zahraničí Spojených států na http://www.travel.state.gov kde naleznete další informace o tom, jak požádat o vízum. Tato odpověď vám nezakazuje vstup do Spojených států. Tato odpověď vám pouze zabraňuje ve vycestování v rámci bezvízového programu. Systém též zobrazí potvrzení o poplatku a částku, která byla stržena z vaší kreditní karty za zpracování žádosti.
Registrace se projednává. Cestovní registrace se ještě projednává, jelikož o vaší žádosti nebylo možné učinit okamžité rozhodnutí. Toto neznamená, že ověřování žádosti bude mít negativní výsledek. Rozhodnutí bude učiněno a oznámeno do 72 hodin. Vraťte se prosím na tuto webovou stránku a zvolte položku Zobrazit dříve podanou registraci k cestě do Spojených států pro jednu nebo více osob Abyste mohli zjistit stav své žádosti, bude se od vás požadovat poskytnutí čísla žádosti, čísla pasu a data narození.”

Ahoj, mám dotaz jestli jde ESTA vyplnit pro celou skupinu osob najednou, letíme v Lednu 4 lidi a mě pověřili registrací ESTY, ale nechce se mi všechny 4 lidi postupně registrovat a potom třeba aktualizovat info u všech atd. Díky:)

Avatar uživatele

Ahoj Jirko, bohužel to nejde…. třeba už jen z toho důvodu, že se ve formuláři vyplňuje jméno. Doporučuji se sejít a vyplnit to společně. :-)

Mohu vycestovat do USA s pouze vyplněným ESTA formulářem, když nemám biometrický pas ale ten starší?

Avatar uživatele

Nikoliv, biometrický pas je podmínka.

Avatar uživatele

Jsem invalida potřebuji auto s ručním řízením – nevíte jak je to v USA ? Mají taková auta v běžné půjčovně? Slyšel jsem že ano.

Avatar uživatele

@Libor Mac:
Asi to bude chtít poslat dotaz přímo do půjčoven a ověřit si dostupnost takového vozu.

Ahoj,

mám dotaz ohledně opravy chyby v ESTE. ESTU jsem vyplnil, mám číslo žádosti, vše zaplacené i schválené.

Bohužel při vyplňování jsem udělal chybu a místo rodného čísla jsem uvedl číslo občanky. Vše ostatní mám v pořádku, ale ať hledám jak hledám, tak nevím, jak tuto chybu opravit. Poradí mi někdo? Napadlo mě požádat znova a zase zaplatit 14 dolarů, jenže na mé číslo pasu je už ESTA vydána (ta s tím špatným rodným číslem) a tak mě to na novou žádost nepustí.

Kontrolují to pečlivě, předpokládám, že číslo pasu a v pořádku jméno apod je zajímá především?

Díky

Avatar uživatele

@Michal:
Napadá mě jedině zkusit ambasádu, případně https://www.cbp.gov/contact

Třeba něco najdeš tady:
https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1088/kw/esta

Dobry den. Muze me nekdo prosim Vas poradit kdyz chci do USA
Problem je v tom ze jsem tam letel na estu v 2009 a vratil jsem se v roce 2014
Tim padem jsem prekrocil 3 mesicni pobyt. Na zpatecni ceste jsem letel pres
Moskvu. Z duvodu 6 hodinoveho zpozdeni letadla jsem nemel zadnou kontrolu.
V tom roce 2009 jak jsem priletel jsem dostal do pasu razitko a vzaly me otisky.
Treba jestli neni mozne letet do USA nekde tam kde nejsou ta prisne kontroly.
Anebo jestli nekdo nema zkusenosti pres Kanadu.
Diky moc za odpovedi, pripadne muj email
obchod.pavlik@seznam.cz

Avatar uživatele

@Roman:
No, kde nejsou přísné kontroly…
Víš, i kdyby jsi tam jel přes nějaký Sleepy Hollow hraniční přechod mezi Kanadou a USA, tak potkáš imigračního, ten vezme pas, koukne do počítače, tam uvidí velký červený vykřičník. Odvede tě za hraniční srub a zastřelí.
Takhle idylické to asi nebude, ale počítej, že vědí o tvém překročení. Byl si tam 5 let nelegálně, to není nejlepší reference. To je, jestli se nepletu, stopka na 10 let. Teda oficiálně, neoficiálně to může být napořád. Prostě se s tebou nebudou chtít bavit, jestli ses polepšil a radši tě pošlou domů.

vyplnovala som dotaznik na esta bezvízoveho programu a udelala jsem překlep v mene, místo Zuzana jsem dala Suzana, mám znova vypsat a zažadat o nový bezvízový program nebo to neni problem.

Avatar uživatele

Zdravím Zuzko, v takovém případě je nutné vyplnit ESTA znovu.

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu při vyplnění ESTA. Jsem OSVČ a nevím co přesně vyplnit v kolonce “jméno zaměstnavatele”. Mám tam napsat jen OSVČ? Do adresy zaměstnavatele mám napsat adresu, kterou mám na živnostenském listu? Je to adresa mého trvalého pobytu, nebude to nějaký problém? Do názvu pracovní pozice mám uvést taky OSVČ?
Nechci vyplnit něco špatně!
Děkuji za radu.

Avatar uživatele

Přesně tak, Evo. Já tam vždy psal self-employed.

@Petr Novák:

Děkuji za odpověď

Avatar uživatele

Mam dotaz,může někdo v ČR zjistit jestli jsem použil estu k vycestování? Při návštěvě USA jsem byl u lékaře a žádám náhradu u pojišťovny a ta po mě chce doklad,že jsem byl v USA legálně ( chtějí kopii víza ) ale do pasu se esta nepíše a číslo od registrace esta už nemám :-(

@Eduardo:

Zkus zadat údaje na https://esta.cbp.dhs.gov/
je tam dohledatelná varianta vyplněných Est i pokud si nepamatuješ číslo registrace (aplikační číslo). Jinak Estu jsi určitě mít musel, pokud nemáš víza, jinak by Tě dle mého do USA nepustili.

Avatar uživatele

@Týna: díky za radu

@Eduardo: nejen v ČR to může zjistit zástupce letecké společnosti, s kterou jste letěl-bez esty by vás do letadla nepustili.
Při nejhorším se obraťte na velvyslanectví, jestli Vám zkopírují údaje z imigračního o vstupu do USA. Zapomenutá esta se dá vyhledat opět na webu esty.

Avatar uživatele

@Z.: Díky díky :-))

Avatar uživatele

Nemůže mi někdo poslat kopii schválené ESTY ze začátku tohoto roku? Díky

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, jestli je problém, když mi ESTU schválí méně než tři dny před odletem? Díky.

Avatar uživatele

Ne, není to problém. :)

Chtěl bych se ujistit jaké příjmení matky v žádosti uvést, zda rodné či po svatbě. Děkuji

Rada bych pozvala syna ,ktery zije v CZ ke me do USA.Jsem jiz obcan USA.
Rada bych vedela,jake informace o me syn potrebuje k vyplneni zadosti ESTA.
V teto dobe si vyrizuje novy biometricky pas.
Dekuji

Avatar uživatele

Jméno, adresu, telefon. To by mělo stačit.

Dobry den,prosim o radu. Pri vyplnovani Esty se zada kontaktni osoba v USA. Co mam vyplnit? A jeste chteji vyplnit nazev hotelu,kde budeme bydlet. Letime v kvetnu a s ubytovanim zatim cekame a hledame neco vyhodneho. Moc dekuji za odpoved. Eva

Chtěla bych se zeptat- nemám VISA, MASTER CARD ani 2 jiné které jsem viděla v radě jakou kartou platit, ale mám kartu kterou běžně platím na netu stačí tato na zaplacení ESTA poplatku?

Avatar uživatele

A co to je za kartu? Co je na ní napsáno? Já si troufám tvrdit, že je to buď VISA, nebo Mastercard.

Měl jste pravdu je to ERA MASTERCARD takže všechno OK. A ještě bych se zeptala: kontaktní osoba nemusí být z USA když tam nikoho nemám . Stačí dcera žijící v ČR? Děkuji za Vaše odpovědi

Milý Petře,další moje otázka ohledně vyplnění dotazníku je tam napsáno v vyplnit v angličtině . Znamená to že dotazník může být česky ale vyplněn v angličtině? Nebo musí být i tiskopis v angličtině. Jsem skoro důchodce a chci si splnit svůj celoživotní sen a nejdál jsem byla v Kotěhůlkách tak se radši na všechno chci poptat odborníka. Děkujiiii mooooc

Dobry den.
Pred 15ti lety kdyz me bylo 19let me bylo zamitnuto vizum do USA. Bude to mit nejake nasledky ted kdyz pozadam prez ESTA po tolika letech,

Dekuji.
Honza

Honzo, mám podobný problém, tak dej vědět jak jsi dopadl…..
Dík

Ahoj, chci se zeptat, udelala jsem chybu pri vyplnení esta bezvízoých víz, ale bohužel jsem si to všimla až po zaplacení a schvaleni víz. Neví nekdo, jestli me pustí do USA?

Avatar uživatele

Jak velkou chybu jsi udělala?

Ahoj, budu žádat o ESTA pro sebe a dceru, která má 16let – je tam nějaký problém? Budu vše platit z mé karty..Ubytování zatím řešíme přes AIRBNB, konkrétní nabídku ještě nemáme – musí tam být uvedeno? Je třeba souhlas druhého rodiče a pod.? Díky moc
Petra

Avatar uživatele

@Petra:
Souhlas druhého rodiče bych si vzal. Možná nebude potřeba, ale jistota je jistota.
Ostatní by problém být neměl.

@Franta:
S  sebou si ho raději vezmu,ale k ESTA není nic takového potřeba, ne? A píše se tam předem zajištěné ubytko nebo to taky není nutné?

Avatar uživatele

Na vyplnění ESTA souhlas nepotřebuješ. Ubytko tam být nemusí nebo ho můžeš doplnit později. I když, nevím, jak je to teď, co přidali nějaké otázky. Já vyplňoval ještě starší verzi. On se na ubytko případně zeptá imigrační.

@Franta:
Super,díky za rady, ESTA vyřízená-schválená,šlo to rychle a bez problémů :)

Dobrý den,
při kliknutí na obrázek který by měl vést na vyplněný formulář se zobrazí pouze stejný obrázek. Rád bych viděl ukázku vyplněného formuláře. Kde se k němu dostanu?
Děkuji

Avatar uživatele

@Petr: Díky za upozornění, chybu jsem opravil a již se zobrazuje vyplněný formulář. :-)

Uz jsem v poho, asi za 2 hodky me schvalili visa waiver tak se tesim , Honza

Avatar uživatele

Dobrý den,

Rad by som sa opytal….zaplatil som za Esta autorizáciu, ktorá mi bola schvalena a mam v nej chybu v otazke tranzitnej krajiny kde som zaskrtol moznost ANO . Nakolko cestujem do Chicaga tak som mal odpovedat pravdepodobne NIE. Predpokladam ze prave preto nemozem nikde zadat informacie o kontaktnej osobe, adrese pobytu a cestovne informacie ohladom letu. Chcel by som vediet ci je to mozne zmenit a informacie doplnit, alebo musim poziadat o novu autorizaciu ESTA. Na ambasade som bol ale nemohli s as nikym kompetentnym spojit. tak mi dali email kam som pisal a ten mi automaticky odpovedal ze mam hladat pomoc na oficialnej stranke.

Vopred dakujem za odpoved.

Avatar uživatele

Ahoj, v tomto případě není nutné ESTA vyplňovat znovu.

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat ke kolonce “Informace o kontaktní osobě v USA”. Nikoho v USA neznám. Mám tam vyplňovat někoho ze svých spolucestujících a adresu hotelu nebo mám automaticky vyplnit UNKNOWN? Jedeme 4 členná skupinka autem po východním pobřeží. Moc děkuji za odpověď.

Avatar uživatele

Zdravím, pokud v USA nikoho neznáte, nic tam nepište. Hezký pobyt!

Dobry den.Vroce 2004 jsem letel do usa a vratil se v roce 2005 tehdy jsem měl platne vízum.v roce 2010jsem žadal o estu a dostal povoleni vycestovat,jenže po prpřiletu mě daly nežadouci a poslaly nazpět,poněvač jsem naposledy přepalil pobyt.Letos PO pěti letech jsem žadal opět o estu a neuspěl.Co Mam dělat.Moc D
děkuji za odpověd.

@Josef: Jsi ukazkovy priklad pro ty, co se tu ptaji, co se stane, kdyz presvihnou pobyt. Muzes to zkouset a doufat. Jeste by mohla byt moznost zazadat o turisticke vizum a treba se ti podari urednika v Praze presvedcit. Kdo vi…

Avatar uživatele

Měla bych prosím několik dotazů.Dcera 27 let chce vzít na dovolenou do USA svého 8letého synovce,co všechno musí mít s sebou?Biometrický pas ? ESTU ? ,prohlášení rodičů o souhlasu s cestou?,zvací dopis rodiny kde budou ubytováni?,zprávu od lékaře že má mít u sebe na palubě dýchací spray?

@Jarka Janoušová: Ano, to všechno. V prohlášení musí být maximálně možně identifikovaná osoba, s kterou cestuje. Plus letenku, cestovní pojištění a nějaké kapesné.

Dobry den,

co mame vyplnit pri otazke o zamestnavatelovi, ked je nas status student alebo nezamestnany?

Dakujem

@Petr Novák:

Dobrý den,

když tam nic nenapíšu, tak mě to nechce pustit dál… Co s tím? Díky předem.

M.

Můj dotaz se vztahuje ke jménu kontaktní osoby v USA

Napiste vsude UNKNOWN a u telefonniho cisla 123456789 :) udelala jsem to dle rady stejne a v pohode.

Avatar uživatele

Eva: díky, nakonec jsem tam napsal adresu akce kam se chci jet podívat a prošlo to.

Asi poslední dotaz – ESTA platí 90 dní ode dne schválení nebo opravňuje k vycestování a pobytu ve státech v délce max. 90 dní?

Avatar uživatele

ESTA platí dva roky od schválení a je na max 90 dní pobytu v kuse.

Avatar uživatele

@Franta:

Tak to je skvělá informace, DĚKUJU! :-)

Avatar uživatele

Jo, a po dobu platnosti na ni můžeš cestovat opakovaně.

Dobrý den, jak dlouho před cestou je nutné si ESTu zařádit? Letíme v půlce září, ale ještě nemáme potvrzené ubytování, takže zatím nemůžeme napsat kontaktní údaje k osobě, u které budeme bydlet. Dále jsem se chtěla zeptat, zda je možné si zařídit ESTu, aniž by člověk uvedl místo a kontaktní osobu. Kamarád mi říkal, že mu ESTu schválili bez těchto informacích a doplňoval je až na letišti při odletu (snad u letušky). Děkuji za odpověď, I.

Avatar uživatele

@Irena:
ESTA je dobré zařídit v takovém předstihu, aby se v případě zamítnutí dalo ještě zařídit vízum.
Pokud u kolonky není hvězdička, tak je nepovinná.

@Franta, @Irena: O Estu se žádá tehdy, když se rozhodnu, že poletím do Ameriky. Po kladném vyřízení si v klidu koupím letenku atd. Takže klidně i rok dopředu.

Zdravim Petre,
chtel sem se zeptat ohledne otazky o tranzitu. Planuji procestovat ameriku od zapadu na vychod, pri vyplnovani dotazniku jsme ale uvedl ze pouze vyuziji usa jako tranzit. Je mozne s takto vyplnenou zadosti navstivit usa bez problemu nebo je potreba vyplnit ESTA znovu?
dekuji za odpoved

Avatar uživatele

Zdravím Honzo, myslím, že to bude bez problémů, i když je to špatně vyplněné. :-)

Avatar uživatele

Dobrý den,
díky moc za super stránky. Plánuji jet zhruba za měsíc a půl poprvé v životě do USA na konferenci a pak tam chvíli zůstat. Zhruba jsem to pročetl, ale měl bych i tak několik dotazů, se kterými se nejsem úplně jistý. Na některé jsem tu viděl různé odpovědi, tak bych se rád zeptal a ujasnil si to, než udělat nějakou blbost… Mám biometrický pas a chci si vystavit ESTU, i když ještě nemám letenky a ubytování, právě proto abych je náhodou pak nemusel rušit, i když teda lístek na konferenci už je zaplacený.
* Slyšel jsem, že ohledně ubytování stačí uvést adresu hotelu v cílovém místě, ale nebyl by pak problém pokud bych byl nakonec ubytován jinde? Je tedy lepší uvést raději jen město a nebo spíše takto a pak to stejně upřesnit při pohovoru s úředníkem?
* Jak je to pak když budu cestovat s kolegy a tedy nebudu po celou dobu pobytu na jednom místě? Vyplnit tu podle vzoru nikde není možné, takže nevím jestli to bude stačit uvést jen úředníkovi, jestli se na to bude ptát.
* Jsou položky ohledně letu nepovinné a lze je přeskočit když ty údaje v tuto chvíli prostě neznám? Díval jsem se na ten vzor vyplnění a nikde jsem je tu nenašel, tak nevím.
* Nejsem s nikým dohodnutý jako s kontaktní osobou v USA, ale firma zde má pobočku. Je tedy lepší vynechat informace o kontaktní osobě v USA a nebo tam raději vyplnit někoho z té pobočky, aby se pak úředník při pohovoru nedivil, že tam někoho znám, ale neuvedl jsem tu nikoho? Mimo to mě trošku mate, že to je označené jako povinná položka a to včetně telefonu, který rozhodně neznám, spíš e-mail, který se tu pro změnu zase nedá nikde vybrat…
* Při vyplnění údajů o zaměstnavateli je lepší uvést adresu centrály a nebo pobočky na které pracuji?
* Pokud jedu na konferenci, tj. služebně, ale pak tam budu s kolegy chvíli zůstávat, tak je lepší uvést při pohovoru s úředníkem, že je účelem business and travel? Slyšel jsem že úředníci mají tendenci pak někoho nepustit do země, protože to berou tak že když je to business, tak si tam jedu vydělat peníze…
* V případě, že nebudu vědět nějaké odpovědi při vyplňování esty před jejím dokončením, je možné vyplnění esty přerušit a začít později znovu a nebo je nutné se vrátit k rozpracované žádosti?

Předem díky za odpověď,
Libor

Avatar uživatele

@Libor A.:
Povinné jsou všechny položky z hvězdičkou.
1) Ubytování se uvádí jen to první a není to povinné. Imigrační se když tak zeptá.
2) V původním formuláři ESTA se na let ptali, ale nebylo to povinné. V novém (v obrázku, co je zde) to nevidím. Takže to není kam napsat. Letecká společnost stejně poskytuje Amíkův balík informací o cestujícím. Takže asi proto.
3) Klidně můžeš napsat nějakého zástupce té firmy. Dohodni se s nimi, aby o tom věděl, kdyby mu náhodou volali.
4) Uveď zaměstnavatele podle pracovní smlouvy.
5) Je to pracovní cesta, tak napiš business. Když se bude ptát, tak řekni, že to pak rovnou pojmeš i jako dovolenou.
6) ESTA se musí vyplnit najednou, je tam nějaký časový limit. Dříve šli potom některé informace doplnit nebo změnit. Jak je to teď nevím.

Avatar uživatele

@Franta:
Děkuji za odpovědi. No zkoušel jsem to vyplnit a podle nápovědy se u té adresy v USA klidně může uvést unknown a nebo adresa hotelu kde budu bydlet a podobně i v adrese. Počítám že když tam teď vyplním “unknown”, město a stát (protože tu adresu fakt přesnou nevím), tak se nic nestane a případně to zaktualizuji. Díval jsem se totiž, že v úvodu ve vyplňování je zmíněné, že údaje se dají i po schálení aktualizovat a nic se za to neplatí.

Na čem jsem se ale zasekl je na první pohled triviální otázka, ale fakt nevím co tam uvést, abych pak neměl potíže s tím že to je vyplněné špatně. Co vyplnit do položky Stát / provincie / oblast v kontaktech o mém bydlišti?

V rámci USA jsou státy, ale tak se u nás dělení nedělá. Má tam být okres a pokud ano, tak co tam přesně uvést, aby to nebyla blbost nebo vnímané jako špatně vyplněné?

V příkladu formuláře je uvedené Praha, ale počítám že to je bohužel zrovna nereprezentativní příklad, protože město a okres je v tomto případě stejné… Co když jsem z Brna, okres Brno-město? Mám uvést jako město “Brno” a Stát / provincie / oblast “Brno-City” případně “Brno-City District”?

Btw. Všimnul jsem si chyby v tom příkladu vyplnění formuláře. V adrese se do položky 1.řádek adresy má uvádět adresa i s číslem a číslo bytu je jen volitelné, tj. toto je na tom příkladu vyplněné špatně.

Předem díky za odpověď.
Libor

@Libor A.: V Ceske republice nejsou okresy, tudiz nevyplnovat. Nic jako Brno – mesto jiz neexistuje. Pokud by existovalo, tak by se to neprekladalo, protoze oficialni nazev byl Brno – mesto. Muzes vyplnit Jihomoravsky. Nikdo se na to ptat nebude a kdyby ano, reknes proste “Jihomoravsky county”

Avatar uživatele

@Mesi: Díky za odpověd, ale že okresy neexistují se mě nějak nezdá.

Dívám se zrovna teď na svoji občanku vydanou loňského roku a je zde uvedeno Brno, okr. Brno – město, tzn. okresy zrušené podle ní rozhodně nejsou.

Jestli do této položky ale patří okres nebo kraj opravdu nevím. Každopádně to že se to nemá překládat jsem nevěděl, to je pro mě docela zásadní informace… Myslí si i někdo další že by tam měl být kraj, tj. “Jihomoravský”?

Toto je totiž zrovna položka, kterou nikdy nevyplňuji ani když si něco nechávám posílat ze zahraničí, takže nechápu proč tu je označená jako povinná… :-(

Předem dky za odpověď.
Libor

@Libor A.: Omlouvam se, zruseny byly okresni urady, okresy jako takove ne. Slouzi ale pouze pro statisticke ucely (nezamestnanost…). CR se tedy cleni na kraje a obce. Tudiz, pokud chces toto uvadet, videl bych to na ten Jihomoravsky. K tomu prekladu: Brno-mesto, Brno-venkov atd jsou oficialni nazvy, takze neni duvod je prekladat. Spise by to evokovalo geograficke urceni toho Brna (city of Brno). Novy Jicin take nenapises jako New Jicin. Stejne je to napr. u LA county, kde bezne nerikame okres LA. Preklady se uzivaji u notoricky zabehlych nazvu (Poryni – ale nic se nestane kdyz pouzijes original Rheinland).

Avatar uživatele

@Mesi: Ok, diky moc, takze tedy Jihomoravsky.

Jinak ja bych to samozrejme nejradeji neuvadel a nechal to nevyplneny, ale ta polozka je bohuzel v adrese povinna… :-( “V poli Stát/province/oblast uvešte stát, provincii nebo oblast. Stát/provincii/oblast je nutné vyplnit k dokončení žádosti.”

Dobrý večer, do USA idem s mamou, ktorá je už na dôchodku. Čo mám vyplniť v časti zamestnávateľ. Treba tam dať posledného zamestnávateľa pred jej odchodom na dôchodok. Za odpoveď vopred ďakujem.

Avatar uživatele

Napište tam pensioner nebo retirement

Dobrý den, mám problém se zaplacením, odmítáto moji kreditní kartu Mastercard. V čem může být problém? Děkuji

Avatar uživatele

Máš povolené internetové platby? Nemáš vyčerpaný limit? Zkus jiný prohlížeč.

Avatar uživatele

@Jana: Dobrý den, pokud jste kartou ještě neplatila na internetu, možná má zablokované platby. Takto nastavené to měly třeba karty Komerční banky.

Pokud jsou platby povolené, zkontroloval bych zůstatek na účtu, ještě jednou přepsal číslo karty a jestli nedošlo k překlepu.

Díky moc za informace. Chtěla jsem se zeptat, pokud jsem změnila zaměstnání, jestli je nutné vyplňovat ESTA znovu. Nahoře píšete, že je to nutné, ale na jiných stránkách jsem dohledala, že změna zaměstnání nevadí, a že se ESTA kvůli tomu měnit nemusí…tak jen jestli s tím nemáte někdo zkušenost?

Avatar uživatele

O ESTA není nutné žádat znovu. Tou změnou odpovědi na otázky se myslí, jestli jste byla zatčena za držení drog, jestli hledáte v USA zaměstnání apod.

Dobry den,

mala by som otazku ohladne vyplnenia ESTA pri zamestnavatelovi, ked som SZČO..uvediem tam svoje udaje?
v pripade otazky: je v pripade vasi cesty, prujezd/tranzit do jine zeme…ak zotrvam tam 2dni a potom prechadzam dalej do Peru..co z toho vyplnim ano? nie?

Dakujem

Dobrý den, mám již schválenou registraci Esta, ale nyní jsem zjistila, že jsem v poli zamestani uvedla rcepce misto recepce, ohledně pozice. Zkratka mi tam vypadlo písmenko. Je to velký problém? Je nutné zažádat o novou Estu? Děkuji.

Dobrý den, při vyplňováni Esta jsem se spletla a dokolonky zaměstnání uvedla místo recepce, rcepce. Je nutné zažádat o novou Estu? Děkuji.

Avatar uživatele

Dobrý den Terezo, nic se neděje. Není třeba žádat o novou ESTA.

@Petr Novák:
Děkuji velmi za odpověď.

Dobrý den,
koncem listopadu jedu poprvé na 10 dní do USA (San Francisco) – turistika, bydlet budu u kamaráda Američana. Jsem studentka VŠ.
Estu mám schválenou, jen mi teď vrtá hlavou, že jsem tam neměla kam vyplnit, že jsem student – stálé zaměstnání nemám (dosud je to sem tam nějaká ta brigáda, ale nic, co by se dalo považovat za plnohodnotné zaměstnání), tak jsem tam pravdivě odpověděla, že ne. Teď jsem paranoidní a říkám si, aby na imigračním neměli problém, když jsem podle esty nezaměstnaná.
Stačí mít s sebou pro jistotu “čerstvé” potvrzení o studiu a platnou studentskou kartu ISIC a uvést, že jsem student, kdyby se na to nějak ptali? Nebo si mám pro jistotu vyplnit novou estu a to, že jsem student, a adresu VŠ vyplnit do té části o zaměstnavateli?
Moc díky předem.

@Věra: mám úplně stejný problém :/

@Veronika:
Tak logicky si myslím, že takových je nás spousta a že když nejedeš na podezřele dlouho (víc jak 2 týdny se s přednáškami moc skloubit nedá), neměl by to být problém. Říkám si, že to nejspíš nechám být a případně dovysvětlím, mluvím plynule. Ale stejně bych pro klid duše ráda slyšela názor někoho zkušeného. :)

*plynně. Ach ta čeština.

Avatar uživatele

@Věra: doufám :) já jsem tedy ještě estu nevyplňovala, ale chci to udělat do 2 týdnů, tak třeba ještě někdo odpoví. Můžu se tě ještě zeptat – když jsi tedy vyplnila, že nejsi zaměstnaná, zmizely hvězdičky u dalších políček ohledně práce? Už nevím na jekém foru jsem četla, ze někoho systém nechtěl pustit dál, když u kontaktní osoby nevyplnil všechna políčka, i když tam nikoho neznal (tz. Jméno unknown, tel.číslo 123456789 atd)..tak jestli je to ten stejný případ? A ještě jeden dotaz – žádala jsi o estu před koupí letenky nebo až potom. Díky moc a užij si USA :)

@Veronika:
Vyplňovala jsem ji asi týden před koupí letenek (2 měsíce před odletem), ale to je myslím celkem jedno (byla by tedy komplikace, kdybys už měla letenky a estu ti neschválili, ale to je dost nepravděpdobné).
Když vyplníš, že zaměstnavatele nemáš (je tam nejdřív otázka ano/ne), ta ostatní políčka 100% zmizí nebo jsou neaktivní, prostě tě to k tomu nenechá nic dodat – což je škoda, bylo by fajn moct napsat, že studuješ.
U kontaktu to tak pokud vím není a všude musíš něco vyplnit. Já jsem tedy uvedla kamaráda, u kterého budu bydlet. Kdyby tě to nechtělo pustit, napadá mě všude u kontaktu vyplnit “unknown” :)
Díky, taky ti přeju, ať všechno proběhne hladce a užiješ si to!

Formulář ESTA nyní vypadá zcela jinak
Na problém jsem narazil zde – namísto rodné číslo tam je
Národní identifikacní císlo a u něj je napsáno výslovně zadejte číslo dokladu totožnosti (jiného než cestovního pasu)

Je to skutečně stále rodné číslo nebo číslo občanky?

Je tam i kolonka “Osobní identifikacní císlo”, což by v občance odpovídalo rodnému, ale ta se nedá vyplnit, je zašedlá

Sakra, to je fakt. Ok, přidávám se k dotazu: je-li je to číslo občanky (nebo jiného dokladu), je průšvih, když jsem vyplnila rodné č.? Bude po mně chtít někdo ještě druhý doklad? (esta je bez problémů schválená…)

Na jednom fóru jsem našla diskuzi, která se sice týká Němců, ale řeší se tentýž problém: “It seems (from reports in various forums) that people have put their Personalausweisnummer, their Sozialversicherungsnummer, their Steuer-Identifikationsnummer, even their Passnummer (even though that is asked for elsewhere in the form) and „unknown“ into that field and all had ESTA status granted. So it seems U.S. Customs and Border Protection doesn’t actually care about the content. – Still, I’m curious as to what the original intention was. Because this field specifically appears for Germans, I don’t believe they wanted us to write “unknown”.”

@Věra: ahoj, koukala jsi na komentáře ze dneška ohledně národního identifikačního čísla? Co jsi napsala ty? Rodné číslo nebo číslo občanky? Díky

@Veronika: Taky rodné číslo. Možná to ale mělo být něco jiného, nějak si ale nejsem jistá co. Hm. Ale schválili to. Podle mých informací při kontrole ukazuješ jenom pas.

@Veronika: Našla jsem tu komentář ze srpna: “Vyplnila jsem si estu ale místo rodného čísla tam mám číslo občanky, bude stačit,když si kopii občanky vezmu s sebou? Z textu jsem pochopil aže chtějí bud rodné číslo nebo číslo jiného dokladu vydaného ve státě z něhož pocházím? Psala jsem na ambasádu a a email mi napsali, že bez problémů,ale nerada bych aby mě imigrační úřeedník kvůli tomu nevpustil.” – nikdo na to už nereagoval, ale z toho o ambasádě usuzuji, že zrovna tohle neřeší…

Dobrý den ke konci ledna chceme s kamarádkou vycestovat do usa , chceme si udělat vízum , když kliknu na skupina žádostí nikde tam nevidím kde mám vyplnit její údaje můžete mi někdo poradit jak funguje ta skupina žádostí děkuji

Dobry den,mela bych dotaz. Estu zarizuji pro manzela jen kvuli prestupu ve statech. Musi se vyplnovat policka o adrese a kontaktni osobe? Ja Estu mam,ale zmenila se mi adresa trvaleho bydliste. Muze to byt nejaky problem? Dekuji moc za odpoved.

mám problém najít č.žádosti,které formulář vyžaduje

Ahoj, chci se zeptat. Uvažuji o turistické cestě do USA na pár týdnů. Pročítala jsem místní diskusi a koukala na vzorový formulář ESTA. Trochu mi vrtá hlavou jedna věc. Mám pár měsíců po škole (během ní žádný trvalý pracovní poměr) a teď pracuji jako OSVČ – tzn. nejsem “zaměstnanec”. Přesto mi přijde zvláštní vyplnit nezaměstnaný, protože pracuji a mám celkem stabilní příjem. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky

Avatar uživatele

@Jana:
Oni se tam neptají, jestli jsi zaměstnanec nebo zaměstnavatel, ptají se, jestli jsi zaměstnaná.
Děláš sama na sebe, nejsi nezaměstnaná, jsi OSVČ.
Takže: Jste zaměstnaný/á – Ano
Zaměstnavatel – self employed
atd…

Dobrý den, mám dotaz: dnes jsem se pokoušela vyplnit žádost, ale při kontrole před odesláním po vyplnění části Ověření, kam se vyplňují znovu údaje z pasu nelze zmáčknout tlačítko Další. Všechna povinná pole jsou vyplněna, ale zkrátka se nedostanu přes část Ověření k následujícímu, a to k platbě. Je možné, že hraje roli datum žádosti – svátek? Děkuji za odpověď.

@Mesi: Okresy stále existují, jen byly zrušeny okresní úřady.

Dobrý den
Možná se na to už někdo ptal a nebo je to napsáno v instrukcích pro ESTu,ale já jsem to nenašel.
Dotaz-chceme jet v dubnu do Kalifornie za dcerou,která tam pracuje již půl roku jako au-pair,jsme její rodiče+její sestra+její teta,takže 4 osoby.Můžeme žádost o ESTu podat hromadně jako skupina s jedním poplatkem nebo každý musí zvlášť podat žádost a zaplatit?
Díky

Avatar uživatele

@petr:
Můžete žádat hromadně, ale poplatek je vždy za osobu. Samostatně zaplatíte každý 14.- USD, jako skupina 56,- USD.

Dobrý den , koupili jsme dovolenou v USA (přes C.K.) , termín – přelom květen červen 2016. Mohu řešit ESTU už nyní nebo je to zbytečně brzo ? Díky

Avatar uživatele

@Ondřej:
Můžeš klidně teď, ale asi bych to řešil dubnu. To bude i dost času na vízum, pokud by ESTA nevyšla.

Avatar uživatele

@Ondřej:
ESTA platí 2 roky , takže v klidu už teď to vyplňte a vyřiďte. Aspoň na to nemusíte vyslet :)

Avatar uživatele

Zdravím všechny cestovatele a zároveň bych chtěla poprosit o radu ohledně vyplnění údajů o kontaktní osobě v USA. V červnu letím poprvé do NY – ubytování mám zajištěno přes portál airbnb.com. V USA žádnou kontaktní osobu nemám, ale vzhledem k tomu, že pole v ESTA jsou označené jako povinné, nejspíš tam budu muset něco vyplnit. Dočetla jsem se, že portál airbnb.com není v USA úplně legální, takže nevím zda je dobrý nápad psát hostitele jako kontaktní osobu. Máte s tímto nějaké zkušenosti?
Předem děkuji za radu.

Avatar uživatele

@Ivana M.:
airbnb.com je legální.
Do kolonek napiš N/A, to by mohlo stačit.

Dobrý den,
přes Váš web jsem minulý měsíc obdržel Estu ( povolení k vycestování do USA). Dnes jsem se dostal na stránky ambasády USA a ověřoval jsem si stav žádosti. Bylo mi sděleno, že taková žádost neexistuje. V čem je problém? Také tam je uvedeno, že platbu je možné provést i převodem z účtu a liší se i poplatek. Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele

@Jan K.:
Přes jaký web? Přes tento určitě ne.
Oficiální stránky jsou https://esta.cbp.dhs.gov/ a poplatek za ESTA je 14,- USD (4,- za zpraciování a 10,- po schálení).
Pokud jsi využil služeb nějakého zprostředkovatele, tak kontaktuj jeho. Je možné, že došlo k chybě při zadávání údajů (jméno, č. pasu…). Pokud jsi to už zaplatil, tak na výpisu by mělo být vidět, kam platba šla.

@Franta: Postupoval jsem přesně přes tyto stránky, zaplatil jsem 14,- USD, platba připsána na USCUSTOMS ESTA APPL PMT .

Avatar uživatele

@Jan K.:
A zadáváš své údaje správně? Tak jak jsi je uvedl ve formuláři? Kontroluje se to na ESTA webu ne na ambasádě.

O.K., zřejmě tady bude ten problém. Prověřím na ESTA.Díky

Avatar uživatele

Byl jsem v Sýrii koncem listopadu 2010. Teď jsem se dočetl, že od 1.3.2011 je to automaticky stop pro Estu, ale na formulářích, které kolují v CZ verzi je otázka na Irán, Irák, Syrii a Sudán už od 1.1.2011.

Jak to tedy doopravdy je?
V pasu mám razítko s těmi místně používanými arabskými číslicemi (které se neshodují s arabskými číslicemi v našem pojetí), je to problém? V USA jsem byl naposledy v roce 2013.
Děkuji

Dobry den, chystame se s manzelkou do NYC. Pred vyplnovanim ESTY mam jeden dotaz, jelikoz je tu i minimalni moznost neschvaleni, hotel si chcem rezervovat az po odsouhlaseni. Co mam tedy vyplnit v kolonce pro adresu pobytu v USA? Dekuji za odpoved!

Avatar uživatele

@David: Napiš tam název nějakého hotelu, ideálně toho, který si poté rezervujete. Neboj, volat tam nebudou.

Dobrý den,
tak i my se asi nechali nachytat a odeslali jsem peníze s žádostí o Esta na estavisa.cz, žádost na ofi stránkách není nalezena. Nic jsme dál neobdrželi.
Nemáte prosím s tímto serverem zkušennost? Myslíte, že můžeme podat žádost novou? Co když ale bude pak duplicitně..?

Avatar uživatele

@Misa:
Když tady https://esta.cbp.dhs.gov/ nejedete na “Zkontrolovat stávající žádost” a zadáte potřebné údaje, tak to nic neukáže? Kontaktujte tedy tu firmu. Novou ESTU bych zkusil až po jejich odpovědi.

Avatar uživatele

Zdravim mam otazku v este som nasiel zeby som mal pisat vsetko podla “strojove citelné oblasti cestovního pasu” ako ide o to ze ja som napisal Cislo pasu v pravom hornom rohu a kukam na strojovu cast a tam je to iste len na konci mam este 2 ceslice ci stym nebude problem … Estu mam uz schvalenu

Avatar uživatele

@Michalko:
ESTA je schválená, takže je to v pořádku. Já mám v levém dolním (strojovém) rohu stejné číslo jako nahoře vpravo, pak je < čísloCZEčíslo…..

Avatar uživatele

na strojocom “priklad” AA1234567 avpravon hornom rohu mam len AA123456 /SVK rod cislo

Avatar uživatele

Zdravim nevadi ze som zabudnu zadat zip code do esty… mojej kontaktnej adresy to iste zip code pána u ktoreho budem byvať?

Avatar uživatele

@Michalko: Ahoj, vůbec to nevadí. Žádný stres. :-)

Avatar uživatele

@Michalko:
Jak jsi psal, ESTA je schválená, takže je to v pořádku. Máš sice slovenský pas, ale předpokládám, že kolonka v pravém horním rohu se jmenuje číslo pasu, takže toto číslo by mělo být směrodatné.

Dobrý den, chci se zeptat, co bych měla vyplnit jako adresu, když momentálně žiji a pracuji v Anglii. Nápověda u pole mi říká abych vyplnila “domovskou adresu”. Je to tedy adresa trvalého pobytu v ČR nebo ta zahraniční současná. Díky

Zdravim
rada bych se zeptala jak je to s vyplnenim ohledne zadosti viza v minulosti. Pred cca 15 lety jsme chteli s byvalym pritelem do usa. To se jeste zadalo o viza. Jenze uz si nevzpomenu zda jsem zadala ja a nebo pritel. Kazdopadne zadost byla kvuli nedostatku financim zamitnuta. Je napsano pokud jste v minulosti zadal a bylo zamitnuto tak esta neprojde, musite zadat o klasicke vizum. Je system nejak propojen? Nechci hned zadat o vizum kdyz esta stoji $14 ale vizum $160, protoze uz si nevzpomenu zda jsem zadala ja. Jestlize esta to zamitne je napsan i duvod zamitnuti? Chci zkusit vyplit estu a do kolonky napsat ne a pokud mi to pak napise ze jsem v minulosti jiz zadala, tak teprve pak zajit na ambasadu.
diky

Avatar uživatele

@Misa:
Chtěli jste jet do Států s přítelem, tak bych předpokládal, že jste žádali oba. Je to 15 let, ale nepamatovat si, jestli člověk vyplňoval žádost a byl na ambasádě na pohovoru mi přijde divné.
Při zamítnutí není uveden důvod.
Zkusil bych ESTA, když to zamítnou, tak to je jen za 4,- USD.

Diky
no tenkrat zadal jen jeden abychom usetrili kdyz tak penize za druhou zadost. A jelikoz jsme nebydleli v praze tak jsme to zasilali (dokumenty s zadosti atd. Nejak pres cestovku) tak nejak. Ale na ambasade jsme osobne nebyli. Prislo vyjadreni o zamitnuti ale s terminem ze se ma zadatel dostavit osobne k pohovoru na ambasadu. A na to jsme se vykaslali. Prave kdyby to bylo osobne tak bych si to pamatovala :-) kor kdyz pred 15 lety bych v aj nerekla snad ani slovo :-)
kazdopadne dik za odpoved.

Avatar uživatele

@Misa:
Jde o to, jestli to bylo opravdu zamítnutí. Protože i při žádosti přes cestovku (dražší a pohodlnější) se muselo na pohovor osobně. Když jste se na to vyflákli, tak vaše chyba.

Asi bych normálně zažádal a napsal, že vízum zamítnuto nebylo.

Avatar uživatele

Ahoj, planujem cestu do USA, ale zatim nevim urcity hotel nebo adresu cloveka kde budem ubytovani. Bude velky problem kdyz vyplnim prislusne kolonky UNKNOWN?

Avatar uživatele

@Katka Johannova: Ahoj Katko, nevadí, klidně to tam napiš. :-)

Ahoj, jak dlouho trva schvaleni ESTY od podani zadosti? Mam letet za 14 dnu. Dekuji za odpoved.

@Martin: ahoj většinou mas schváleno do 5 minut pokud jsi nějaký problém v usa

Dobrý den, super článek ! Moc mi to pomohlo :), chci se ovšem ještě zeptat na jednu otázku. Dáváme kamarádovi jako dárek k narozeninám pobyt v NY a vše za něj zařizuji já. Mohu do údaju napsat muj email a mohu to zaplatit přes kartu na mé jméno i když bude všude napsané jeho?? Není to nějak na škodu? Nesmí se to totiž dozvědět do jeho narozenin :D Díky za odpověd

@Lenka: ahoj není problém zaplatit letenku i povolení na let i cestovní pojištění ale je problém s ubytováním protože většinou chtějí když se ubytovavas na hotelu plat.kartu na jméno hosta(jediné jim napsat do poznámky že hotel zaplatit dopředu z jiné plat.karty)a host bude mít jinou kartu tu kartu většinou chtějí kvůli to mu kdyby chtěl nebo využil službu která není v ceně ubytování popřípadě kdyby tam něco zničil nebo vypil z minibaru atd .

@Lenka: jo do kontaktu.mailů můžeš napsat svuj mail popřípadě i svoje jméno ale nezapomen napsat jméno i příjmení hosta(myslím kdo tam skutečně bude ubytován i můžeš napsat přibližně v kolik hodin přijede to záleží na tobě někdy i nabízejí možnost snídaně atd i v jaké patře chceš ubytován a jestli kuracke nebo nekuřácké. Zatím čau petr

Avatar uživatele

Dobrý den

Prosím o radu
Letime s manželkou v květnu do Las Vegas a z LA pak zpátky… 16 dní

Moje otázka zní – manželka je na mateřské dovolené, je tedy vhodné napsat zaměstnavatele, a do pozice uvést “nurse – maternity leave” nebo napsat ze je nezaměstnaná?

Dekuji za rady

Zbyněk

Avatar uživatele

@Zbyněk:
Je normálně zaměstnaná, jen má “dovču”, takže bych napsal zaměstnavatele a povolání.

Dobrý večer, prosím o radu, letím k příbuzným do Kanady, odtud mám i zpáteční letenku, chceme letět na výlet do USA na pár dní (nevím přesně kam, organizace je na příbuzných), proto potřebuji ESTU (eTU mám), co napsat do kolonky kont. osoba v USA a adresu pobytu, není u ní hvězdička, ale nevyplnila bych ani osobu ani adresu, je na konci dotazníku kolonka pro poznámky, že bych to tam vysvětlila? Děkuji za řadu.

@iva: ahoj jak pises mas estu to je OK a do té kolonky nemusí psát kon.osobu ani ubytování většinou se te zaptaji jaký je účel cesty popřípadě i na ubytování ale když mají fofr tak se někdy ani neptaji jen pas, optisk a Vítejte v USA.

@iva: no raději nápis kde budeš trávit první noc v USA třeba nějaký motel,hotel co najdeš na bookingu nikdy to nekontroluji aby tam úředník volal jestli je to tak .

Dobrý den, chci se prosím zeptat co zadat o zaměstnavateli, když jsem už nějakým rokem v invalid. důchodu (13 let)? Děkuji

Avatar uživatele

@Dalibor:
Napiš tam pensioner, případně disability pensioner

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co uvézt do kolonky adresa pro pobyt v USA, když v Miami nastoupíme na loď a pobyt budeme trávit objížděním ostrovů v Karibiku ?
Děkuji.

Avatar uživatele

Dobrý den Jarko, do ESTA napište Miami, úředníkovi při pohovoru řekněte, že míříte na loď. :)

Dobrý den. Vím, že se to tu už řešilo (18.10.2015), ale nakonec žádná odpověď, která by to pořádně vysvětlila. Formulář ESTY je jiný než vzor a při jeho vyplňování žádají o Národní identifikační číslo a u něj je výslovně napsáno (v nápovědě pod otazníkem) zadejte číslo dokladu totožnosti (jiného než cestovního pasu)…… Je tím opravdu míněno číslo OP nebo chtějí RČ? Když udám číslo OP, to si asi při kontrole nezkontrolují, když ji s sebou brát nebudu. Máte s tím někdo čerstvější zkušenosti? Číslo OP nebo RČ? Dal bych tam oboje, ale bohužel pole je omezené. Děkuji.

Avatar uživatele

@luk:
V ostatních jazycích se píše: Zadejte číslo vašeho dokumentu totožnosti, kromě pasu. Pokud vám bylo přiděleno národní identifikační číslo, vyžaduje se při registraci.

Dokument totožnosti je u nás OP a národní identifikační číslo se dá chápat jako RČ. Ten text je podle mě zmatený. Asi bude jedno, co se tam napíše, hlavně aby to bylo správné číslo OP nebo RČ.

@Franta: Děkuji za odpověď

Avatar uživatele

Dobrý den,¨
mám jisté obavy, vyplnila jsem žádost ESTA na stránce, na kterou odkazujete. Na konci mi jen zhodnotili všechny kolonky a otázky, které jsem zodpověděla. Jen mám nahoře napsáno registrace schválena, tyto listy jsem si vytiskla, to je vše, co budu potřebovat nebo jsou nutné ještě další kroky?

Avatar uživatele

@Karolína:
To je vše. Vlastně to ani není potřeba tisknout (snad jen pro jistotu a klid), oni si to dohledají v systému.

Dobrý den,
potřebuji poradit, vyplnila jsem estu , ale bohužel jsem si odklikla stránku s informacemi o zaplacení. Mám vytištěnou stránku s číslem žádosti, ale není zaplacena.Jak ji mám zaplatit ?
Musím do 7 dnů, mám vyplnit žádost znovu ?

Už jsem na to přišla a estu zaplatila.On to vůbec není problém, jen nezmatkovat.

Avatar uživatele

ok vyplnujem Esta visa pre dceru a nieje tam otazka o skole iba o zamestnani ..tak kliknut na nebola zamesnana a niej a nic viac?

Avatar uživatele

@Adriana: Doporučuji tam napsat STUDENT a adresu školy.

Avatar uživatele

tak som to nakoniec nechala tak ,ze nebola zamestnana a nieje .nedalo sa napisat ze student ..bolo tam ste zamestnany? ano nie .. alebo boli ste predtym zamestnany? :ano nie..Ona ju uz ma schvalenu teraz cakam na svoju .Asi to bude trvat trocha nakolko som udala ,ze mi boli zamietnute viza pred 20timi rokmi a este ,ze mam statne obcianstvo slovenske a adresu mam v skotsku ..tak uvidime …kolko sa asi v priemere caka na schvalenie ?

Avatar uživatele

@Adriana: Obvykle to jsou minuty po odeslání formuláře.

Avatar uživatele

Dobrý den, prosím o radu.
Jsem v současnosti nezaměstnaný. Reg. na ÚP, délka podpory 8 měsíců. Než se uvolní mě přislíbené místo, chtěl bych navštívit USA jako turista, max 14 dní. Do té doby se živím oficiálně ! brigádami. Jak mám správně vyplnit kolonku zaměstnání – současné / bývalé ?
Děkuji. Miška

Avatar uživatele

@Jiří Miška:
Nejlepší je odpovídat popravdě, pak se do toho člověk nemůže zamotat.
Jaký vliv to bude mít na ESTA, to nevím, ale kdyby se ptali imigračním, tak bych řekl, že mám aspoň čas konečně cestovat.

Avatar uživatele

@Franta: @Franta:

Spíše mi jde o kolonku v Esta formuláři. Tam se s nezaměstnaným jaksi nepočítá ! Čili – ” jste a nebo byl jste zaměstnán….” Tím autoe myslí jako poslední zaměstnání i když už není ? Děkuji za názor

Avatar uživatele

@Jiří Miška:
Asi bych dal tu druhou možnost “byl jste zaměstnán”.

Přátelé,v sobotu jsme se vrátili z USA,z Kalifornie.Byli jsme za dcerou,která je tam jako au-pair.Chtěl bych moc poděkovat za tyhle stránky autorovi webu.Opravdu hodně nám všechny ty rady pomohly a v podstatě to tak všechno bylo jak se tady píše.Ať už samotná příprava na cestu, tak cesta a pobyt v Americe taky.Jestli se někdo chce na něco zeptat,rád se podělím se zkušenostmi.Přestup na Heathrow sice vypadá strašidelně,ale není to tak hrozné,hlavně nepodlehnout panice.
Ještě jednou dík!

Avatar uživatele

@petr: Dobrý den, Petře já už USA navštívil, ale chystám se do Kalifornie, konkrétně SF s výletem do LV. Rovněž přes Londýn, létá tam A380 a to mě moc láká !
Pokud se podělíš/te o ty “vychytávky” , které člověka v Kalifornii i po cestě potkávají a jak se jim vyhnout, případně co neopomenout, budu moc rád !
Pokud to supervisorovi nebude vadit, beru s povděkem každý detail. Děkuji.
Cestujícím zdar !

Avatar uživatele

@Jiří Miška: Naopak, Jirko! Také jsem rád za každý detail a komentář. Zkušenosti od uživatelů jsou na tomto webu to nejlepší. :-)

Ahoj
To je těžký takhle říct nějakou vychytávku,spíš dotaz na konkrétní věc.
Spíš můžu dát jenom taková doporučení.Po příletu do SF je dobré si hned půjčit auto-můžu doporučit půjčovnu ALAMO,měli jsme zánovního Jeepa-Cherokee.S platbou deb.kartou není problém akorát nám ještě napočítali tzv.povinnou pojistku se kterou jsme nepočítali.Na deset dní to vyšlo na 668USD.
Pak rozhodně můžu doporučit cestu z SF do LA po Highway 1-nádherné vyhlídky a panoramata.Jinak v Kalifornii je krásná příroda-ve velkých městech je to hrozný cirkus.
Pokud budeš chtít něco konkrétního a budu vědět rád odpovím.

Avatar uživatele

@petr: Ahoj, spíše by mě zajímala varianta ” bez auta ” Je to pohodlné, ale známe starosti s autem ve velkých městech. Zajímá mě doprava mezi letištěm a centrem. Konkrétně časová náročnost při leteckém výletu do LV. Alkatraz je prý na celý rok vyprodaný ?? A je něco zajímavého na LA ? Krom chodníku “hvězd ” ? Děkuji A hezký den

Avatar uživatele

Mohu se zeptat? Při vyplňování formuláře ESTA mám trošku problém s polem: Informace o kontaktním bodu v USA. Je u něj červená hvězdička, nicméně já nikoho v USA neznám a nemohu tak pole vyplnit. Je to problém?

Děkuji za případnou odpověď.

Tomáš Dvořák

Avatar uživatele

Kdyby tady, nebo ve vašem okolí, byl někdo, kdo mluví dobře A a je letos na výlet *za vodu* také sám … Děkuji JM

Avatar uživatele

@Tomáš Dvořák: Ahoj Tomáši, problém to není. V tomto bodě vyber “Do Not Know”.

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat Petra na ten přestup na Heathrow, letíme na Floridu a mám z toho obavy, nemáme tam moc času na přestup.
Děkuji

Avatar uživatele

@jarka: Dobrý den, Jarko, to letíte s British Airways? Jestli ano, tak je to jednoduché. Tato společnost létá z Prahy na terminál 3 a z toho samého také létá do Miami.

Stačí vylézt z letadla z Prahy a následovat cedule Flight Connections. Nelekejte se bezpečnostní prohlídky a kontroly pasu. Poté již můžete jít k čekat ke svému gatu.

Pokud máte letenky od jedné společnosti, o velký kufr se nestaráte, přeloží vám ho sami

@Petr Novák:
Ano letíme s British Airways.
Děkuji za info.
Jarka

Avatar uživatele

@jarka: Myslel jsem si to. To je ten přílet do Londýna ve 12:30, odlet do Miami ve 14:05? Žádný stres, to bude bez problémů. :-)

@Petr Novák:
Přílet do Londýna je v 08:00 a odlet do Miami v 09:45.

Avatar uživatele

@jarka: Tak to si ještě stihnete dát kávu. :)

Ahoj, je někde dané, co se přesně myslí tělesným postižením? Když má člověk např. umělý kloub nebo tak něco, tak jak pozná, jestli to berou jako tělesné postižení nebo ne?

Avatar uživatele

@Tom: Ahoj Tome, umělý kloub je z hlediska ESTA naprosto v pořádku. Jim jde spíše o psychózy, schizofrenii atp., tedy o poruchy, které mají vliv na lidské chování.

Ahoj, díky za super článek. Chtěla bych se zeptat ohledně vyplnění jestli je USA přestupní místo nebo cílové místo. Když letíme do NY a pak budeme chvíli cestovat po USA do Miami autem, kde máme plavbu lodí po Karibiku a pak zase zpátky letíme do NY, mám to dát jako přestup s tím, že budeme v tom Karibiku, nebo je USA spíš cíl? Díky, Eva.

Avatar uživatele

@Eva:
Podle mě spíš cíl s výletem lodí.

Ahoj, mam dotaz ohledně Esta povolení..vyplnila jsem ho na stránkach http://www.usavisaonline.com..bohuzel jsem zaplatila více kvůli provizi ..je získané povoleni od teto agentury v pořádku? Nebo musim vyplnit dalsi zadost..vse mi prijde stejne- kdyz jsem zadost vyplnovala, jako zde. Dekuji za odpověď ! M

Avatar uživatele

@Marki: Ahoj, mělo by to být v pořádku, registraci si můžeš ověřit na oficiálních stránkách.

Nebo můžeš zkusit udělat, co radil jeden čtenář. Také se nachytal a poté oné společnosti napsal, že by rád registraci zrušil, protože z vážných zdravotních důvodů nemůže odcestovat. A oni mu peníze vrátili.

@Petr Novák: dekuji moc za radu ;)

Avatar uživatele

Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou není národní identifikační číslo číslem občanského průkazu?

Děkuji za odpověď

Avatar uživatele

@Josef Vojáček: Zdravím Josefe, v některých českých návodech na vyplnění ESTA mají uvedeno číslo občanského průkazu, což je podle mne nesmysl.

Platnost občanky je 10 let, při její výměně se změní i její číslo, takže je osoba neidentifikovatelná. Nehledě na fakt, že děti do 15 let občanku nemají. Rodné číslo je napsáno na rodném listě a zůstává neměnné po celý život.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li je možné cestovat i přesto, že můj pas vyprší hned další den po odletu ze států. ESTA už mám vyřízenou i schválenou – je tedy brána v potaz i expirace mého pasu a to, že nebude platný dalších 6 měsíců?

Děkuji předem za odpověď

Avatar uživatele

@Bára:
Ano můžeš cestovat, ale musíš USA opravdu opustit před vypršením platnosti pasu.

mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/vyrocni_zpravy_a_dokumenty/poskytnute_informace/platnost_cestovniho_dokladu_pri_cestach.html

@Franta:
Děkuju za odpověď! Můžu se zeptat jestli s tím máte zkušenost a funguje to tak opravdu i v praxi? Nacházím všude jiné informace a jsem z toho trochu nervózní..

Avatar uživatele

Nikdy jsem “nadoraz” s pasem necestoval, takže to vyzkoušené nemám, ale info je přímo ze stránek Ministerstva zahraničních věcí. Můžeš zkusit kontaktovat ambasádu.

Dobrý den, před rokem jsem dokončil VŠ a poté jsem chvíli cestoval s kamarády po Evropě. Hledat práci si tedy budu až po návštěvě USA.
Co mám tedy uvést do kolonky Máte nebo měli jste zaměstnavatele? Bojím se, že pokud uvedu, že NE, tak abych neměl nějaké problémy, buď se získáním Esty nebo poté na imigračním v USA. Nebo mám raději uvést Ano a vymyslet si např. OSVČ? Kontrolují to nějak? Děkuji

Avatar uživatele

@Martin: Lež má krátké nohy. :-) Nekontrolují to, ale je to zbytečné. Napište tam třeba tu vysokou školu a vystupujte jako absolvent.

Avatar uživatele

@Martin:
Nekontrolují to, ale může se tě zeptat, co děláš. Ty se zamyslíš, aby vymyslel další “lež” a to mu stačí, aby pojal podezření. Pak stačí další série otázek a rozebere tě na kousky.

@Petr Novák:
Děkuju moc. Je tedy lepší do kolonky Máte nebo měli jste zaměstnavatele uvést rovnou NE a dál to neřešit nebo dát ANO a pak do název zaměstnavatele uvést absolvent (graduate) a pak adresu školy?

Avatar uživatele

@Martin: Nemyslím si, že je to zcela zásadní pro (ne)schválení cesty. Nicméně uvedení adresy školy je plus.

Ahoj,
rád bych se jen ujistil zda když vyplňuji žádost i pro děti, musím zadat U ZŘEKNUTÍ SE PRÁV – “osvědčení” nebo” jen pro třetí stranu”

Děkuji za radu

Avatar uživatele

@Aleš: Ahoj Aleši, na oficiálním webu hraniční stráže se píše, že je “možné zaškrtnout i část jen pro třetí stranu”. Nemyslím si, že to hraje až takovou roli, nicméně já bych kolonku zaškrtl.

@Petr Novák: Dobře, a je přece jen lepší/jistější dát NE a dál nic jiného nebo ANO a pak absolvent + adresu školy? Nerad bych měl nějaké problémy kvůli tomu. Díky

Avatar uživatele

@Martin: Nemyslím si, že by kvůli tomu byly problémy. Nicméně za tu adresu asi získáš plusový bod, takže bych ji tam napsal.

@Petr Novák: Ok a na imigračním (kdyby se ptali na práci), řeknu, že jsem absolvent vysoké školy a poté jsem cestoval? Bude jim to stačit? Nebo mám říct, že si pak budu hledat práci? Nerad bych byl vyhoštěný :-).

Avatar uživatele

@Martin: Řekni jim pravdu. To je nejlepší rada. Studoval jsi, pak cestoval a práci si budeš hledat až po návratu ze Států.

Ahoj, myslíte si, že bude problém když ESTU budu vyplňovat znovu, protože jsem špatně zadal rodné číslo? Nebo je to v pohodě? Díky za info :)

Avatar uživatele

@Tomáš: Ahoj Tomáši, dobrý dotaz. Problém to určitě nebude, dokonce se to tak má dělat, když uděláš v ESTA chybu.

Nicméně otázka je, jestli má smysl ten formulář vyplňovat znovu. Záleží na tom, jak špatně jsi zadal rodné číslo. Pokud byla ESTA schválena, tak je to asi zbytečné.

To rodné číslo nehraje zase tak zásadní roli jako třeba číslo pasu.

Avatar uživatele

@Petr Novák: Děkuji moc za odpověď, udělal jsem klasickou chybu a jako “national id number” jsem napsal místo RČ číslo občanky. Mám se na to tedy vykašlat?

Avatar uživatele

@Tomáš: Aha, v tom případě je to naprosto zbytečné vyplňovat znovu. Stejnou chybu udělala spousta lidí a nevím o případu, že by z toho byl problém. :-)

Dobry den, jak je to s adresou v USA pri vyplnovani udaju v letence, kdyz jen prejizdime z USA do jine zeme? Diky

Avatar uživatele

@Pepa: Dobrý den, Pepo, napište tam TRANSIT.

Nevím co vyplnit u zaměstnavatele. Teď jsem ještě na rodičovské, ale v době kdy poletím do USA budu na úřadě práce. Před dětmi jsem zaměstnána byla.

Avatar uživatele

@Radka: Ahoj Radko, v článku je to napsané. Napiš tam “Stay-at-home parent”.

a adresu tam mám dát bývalého zaměstnavatele?

Avatar uživatele

@Radka: Buď, anebo ji tam nedávat vůbec.

díky, právě mě mate to že to jsou povinné údaje, tak váhám jestli tam napsat tu adresu, nebo všude dát Unknown, ale adresa bude vypadat asi lépe

Avatar uživatele

@Radka: Ano, adresa je vždy lepší. Samozřejmě zlaté pravidlo je při pohovoru mluvit pravdu a případně objasnit, že je to adresa bývalého zaměstnavatele.

Chci žádat o Esta,byl jsem Osvč,ale před několika lety jsem přerušil činnost,Ž list nadále vlastním.mam uvést,že jsem Osvč,nebo nezaměstnaný?jedu s přítelkyní (inv.důchodce)na 3mes na Hawaii ke kamarádce.dekuji

Avatar uživatele

@Petr: Odpovězte po pravdě. Jestli máte přerušenou živnost a nepodnikáte, tak uveďte, že jste nezaměstnaný.

Dobrý den, chystám se v polovině října na Miami ke známé, která tam žije. Mám základní znalosti angl., nejsem si jista, zda porozumím všechny dotazy imigračnímu úředníkovi. Může to být problém? A dotaz 2) – mohu mít ESTA dříve než letenku? Díky moc.

Avatar uživatele

@Eva:
1) Koukni sem:
https://chcidoameriky.cz/imigracni-kontrola-v-usa-jak-ji-uspesne-projit
https://chcidoameriky.cz/pohovor-s-imigracnim-urednikem-po-priletu-do-usa-vase-zazitky-a-zkusenosti
Uděláš si tak přehled, co tě na imigračním čeká. Otázky si klidně vypiš na papír a přelož si je nebo někomu řekni. Na imigračním to pak můžeš použít. Pomůže i zvací dopis od té známé.
https://chcidoameriky.cz/jak-napsat-zvaci-dopis-do-usa-soukromy-a-obchodni-vzor-ke-stazeni
2) Ono je lepší mít nejprve ESTA, a až potom koupit letenku. Když ti ESTA neschválí, tak by byly starosti navíc. Zkusit si vyřídit víza a přebookovat letenku.

Dobrý den budu přebývat 16 dni v Kanadě a chtěl bych se podívat na autem americkou stranu Niagary. Musím mít estu nebo vyridim vstup az na celnici? ,diky

Avatar uživatele

@Petr:
Na pozemní vstup ESTA nepotřebuješ. Vyřídíš to na hraničním přechodu.

Nazdar. Včera som vyplnil ESTA a aj zaplatil. Mám ju aj schválenú. Avšak, teraz čítam, že som v poli kde malo byť rodné číslo zadal UNKNOWN, keďže som nevedel čo to je. Tiež som dal či je USA tranzitna krajina na áno, síce to nie je celkom pravda. Aktuálne, mám ešte platné j1 Visa do 21 augusta a potom chcem ísť na plavbu do karibiku a bez ESTA by ma už spať nepustili. Bude to ok ak to mám takto vyplnené?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Avatar uživatele

@Marek: Ahoj Marku, důležité je, že je ESTA schválená. Vůbec bych si s tím rodným číslem nedělal starosti. Užij si plavbu!

Dobrý den,

udělala jsem si ESTU, která byla hned po zaplacení poplatku schválena. Omylem jsem klikla u vyplňování na otázku “Jste známi pod jinými jmény či přezdívkami?” na ANO. Je to problém? Mám si ESTU udělat znovu?

Děkuji za opověď.

Avatar uživatele

@D: Dobrý den, vzhledem k tomu, že byla ESTA schválena, tak bych to neřešil.

@petr:
Zdravim, Petre, chci se zeptat. Jsem Slovenka, v USA jsem byla uz 2x (jednou vylet NYC na tyden, jednou cestovani po zapade USA na mesic). Ted jedu po treti na necele tri tydny na Havaj ale nove mam prechodny pobyt v CR, trvaly pobyt porad SR. Co mam napsat do adresy? A za rezidenta jake zeme me budou pozadovat? Vtipne bylo take, ze jsem po prvy letela s prijmenim jednim, pote si zmenila jmeno kde mi na matrice odstranili -ova z prijmeni a davali mi v LA kvuli tomu docela dost otazek, protoze to jmeno je anglicke, ale pustili me aniz by si me brali nekam stranou. Jela jsem na road trip se spoluzaky z VS a resili prave i to, ze jsem uvedla rezidentka SR a mam slovensky pas ale ze ziji a studuji v CR a nemohli pochopit ze to tak je bezne u nas a v ramci EU. Tak nechci ted starosti navic s tim, ze mam uz prechodny pobyt, ale trvaly v SR a pas slovensky…. Nejaka rada co vyplnit do residency a adresy? Diky moc.

Avatar uživatele

@Tilva:
Jsi slovenský občan a trvalé bydliště máš na Slovensku, takže se vyplňuješ jako Slovenka. S ČR vlastně nemáš nic společné, jen tu přechodně bydlíš.

Avatar uživatele

@Tilva: Ahoj Tilvo, souhlasím s Frantou. Jsi Slovenka a trvalý pobyt máš na Slovensku.

Avatar uživatele

Hezký večer všem,
prosím o radu ohledně vyplnění ESTA formuláře. Vše mám vyplněné jak za sebe tak za přítele, překontrolované a v momentě, kdy si zadám úhradu debetní a nebo kreditní kartou a platbu odešlu, nepřesměruje se mi na žádnou jinou stránku – jen mi to píše, že se ověřuje platba a poté se mi to vrátí tam kde před platbou ( váš bod číslo 8).Na souhrn žádostí, které mám ve skupině zapsané. Nevím teď, zda platba proběhla. Peníze na účtu jsou jak předtím. Setkal se s tím někdo z Vás ? Díky za jakékoliv info.

Avatar uživatele

@Lucie L.: Ahoj Lucko,
to je zvláštní, máš dostatek peněz na kartě a povolené platby přes internet? Třeba u Komerčky jsou/byly standardně platby zakázané. Žádost zaplacená nebude, to by se změnil její status.

Peníze z karty se mohou strhnout se zpožděním. Záleží na bance. Třeba v Zuno se peníze ihned zobrazí mezi zablokovanými.

Avatar uživatele

Pěkný den,

rád bych se zeptal, zda-li je velký problém když jsem (já tupec) prohodil jméno a příjmení kontaktní osoby ESTA skupiny? Jména žadatelů jsou vyplněna správně, bohužel “jen” tu kontaktní osobu jsem prohodil. Jinak poplatky jsou zaplaceny a u stavu je napsáno “registrace schválena”.

Děkuji :)

Avatar uživatele

@Ondřej Š.: Zdravím Ondřeji, vůbec ničemu to nevadí. :-)

Hezký večer,

Vyplnil jsem estu na esta.us, zaplatil 83 usd. Esta mi přišla a potom jsem zjistil že jsem idiot a nevyplnil jsem to na ofialnich stránkách a zaplatil několikanásobně více. Napsal jsem jim mail o refundaci. Peníze obratem přišli na můj účet, celých 83 usd. Nicméně estu mam na oficiálních stránkách pořád schválenou. Dojde ke zrušení tě esty? Mám ji vyplnit znova na oficiálních stránkách i když tam momentálně jedna je?

Děkuji za radu.

Avatar uživatele

@Tomáš: Zdravím Tomáši,

pokud je na oficiálních stránkách ESTA stále zobrazována jako zaplacená a schválená, tak je zbytečné ji vyplňovat znovu.

Avatar uživatele

@Tomáš + Petr Novák:
Jen bych to průběžně kontroloval. Pokud firma udělá chargeback, tak by to mohlo mít vliv. Ale je možné, že na “důvěřivcích” vydělají tolik, že případná storna neřeší.

Ahoj, měla bych dotaz ohledně vyplnění zaměstnavatele. Vysokou školu jsem skončila před třemi roky a poté měla jen brigády a pracovala pár měsíců v usa jako au pair a poté rok v uk. V usa to bylo pod agenturou ale v uk bez smlouvy takže jako zaměstnavatel se to brát nedá. Momentálně jsem v Kanadě na working holiday víza, pracuju v restauraci a do usa jedu na tři týdny cestovat. Mám tedy vyplnit nezaměstnaná nebo adresu školy i když jsem ji skončila už před delší dobou. Děkuji :)

Avatar uživatele

@Katka:
Jestli jsi v Kanadě a do USA pojedeš autem nebo busem, tak ESTA není potřeba, vše se vyřídí na hranicích.

Co vyplnil jako zaměstnavatele opravdu nevím. Working holiday je spíš brigáda, ne? Něco jako WaT v USA.

@Franta:
já právě letím do Californie takže estu potřebuju. No to asi je, ale já se ptám na předchozího zaměstnavatele…tak jestli vyplnit posledního zaměstnavatele školu a nebo napsat rovnou nezaměstnaná :/

Ahoj. Při vyplnění ESTA jsem zadal v kolonce
Cestujete do USA v rámci cesty do jiné zeme? Ano
Neboť primárně letím do Kanady. Ale změnil jsem plány a rád bych i v USA navštívil pár měst a také Mexiko. Je to nějaký problém a mám vyplnit ESTA znovu nebo se tím nemám trápit a na Imigračním, když se mě budou ptát, říct jen to, že budu taky cestovat po USA ?
Děkuji

Avatar uživatele

@ivo:
Z toho co píšeš, je to stále pravda. Primární ke Kanada, cestou se koukneš do Států a Mexika. Hlavní je mít ESTA, plány se prostě mění.

Ahoj, chtěla bych se zeptat. S kamarádkou jsme teď na erasmu na Arubě a v prosinci letíme do Miami. Máme do ESTY napsat adresu školy v ČR nebo na Arubě? Děkuju Anita

Avatar uživatele

@Anita: Ahoj Anito, není to úplně klíčové pro ESTA, ale napište českou adresu školy.

Erasmus na Arubě zní hodně zajímavě. Můžu se zeptat, co tam studuješ a proč sis vybrala zrovna Arubu? :-)

Studuju tady turismus a ekonomiku. Původně jsem chtěla jen ekonomiku, ale tam je bohužel většina předmětů v holandštině.
A vybrala jsem si jí, protože je to právě zajímavé a hlavně velká zkušenost. Přišlo mi to mnohem lepší, než jet studovat jen po Evropě. :)
A děkuju moc

Avatar uživatele

@Anita: Nemáš zač, zní to hodně zajímavě. Škoda, že nejsem mladší, zní to lákavě. Mám vystudované prakticky to samé. :-)

Ahoj, chtěla by jsem se zeptat zda je nutné mít internetové bankovnictví, když chci poplatek za ESTU uhradit. A co mám vyplnit do políčka fakturační adresa. Předem děkuji.

Avatar uživatele

@Market: Ahoj, už jsem odpovídal u komentáře u jiného článku: Internetové bankovnictví nutné není, ale je nutné poplatek uhradit platební kartou. Je jedno, jestli je debetní, nebo kreditní. Pokud svoji kartu nemáš, popros přibuzné či přátele. Do fakturační adresy se uvádí adresa držitele platební karty.

Avatar uživatele

Dobrý deň, mám otázku k bodu 2 o spôsobilosti Byli jste někdy zatčeni či usvědčeni z trestného činu, který měl za následek závažné škody na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu? no neviem ako odpovedať, nakoľko som bola zatknutá a bol mi uznaný trestný čin za použitie alkoholu za volantom, nič som nespôsobila len ma prichytila hliadka a nafúkala som je tomu už 4 roky . Ako sa mám vyjadriť v tomto bode? Ďakujem za odpoveď Marta a ešte otázka Budú s tým problémy vo formulári ESTA či pri imigračnom pracovníkovi v USA idem na turistiku 2 týždne

Avatar uživatele

@Marta Šimončíková: Ahoj, pokud jsi nebyla ve vězení, tak odpověz ne. Problémy s tím nebudou.

Avatar uživatele

Dobrý deň, asi ste si dobre neprečítali moju otázku, ja som bola vo väzení 24 hodín,alebo to bolo 30 hodín.už ani neviem. Ďakujem

Avatar uživatele

@Marta Šimončíková:
To určitě nebylo vězení. Maximálně cela předběžného zadržení. Na vězení bys musela jít k soudu a být odsouzená k odnětí svobody.

Píše se tam zatčená nebo usvědčená. Ty jsi byla asi oboje, ale za řízení v opilosti, nezpůsobila jsi závažnou škodu na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu. Takže klidně napiš ne.

Ahoj Petře, moc díky za tvé stránky! Chystám se na jaře do USA, tak si už teď chci zařídít ESTA před nákupem letenek a rezervací hotelů. Mám malou otázečku, koho mám napsat do nouzového kontaktu? Někoho, kdo umí anglicky nebo je to jedno a kontaktuje ho česká ambasáda? Napsala bych tam kamarádku z USA, u které pár dní budu bydlet, a svoji mamku, jenomže ta neumí anglicky. Díky za radu!

Avatar uživatele

@Dana: Ahoj Dano, doporučuji tam napsat spíše kamarádku v USA. Údaj slouží primárně Američanům, takže bude lepší někdo anglicky hovořící.

Dobrý den,

měla bych dotaz – při vyplňování ESTA jsem omylem do pole “národní identifikační číslo” zadala číslo ze svého občanského průkazu (číslo OP) místo rodného čísla. Má žádost ESTA byla ale schválena.

Budu mít kvůli této věci pak v Americe na imigračním problém nebo se na tyto údaje již nekouká?

Děkuji za odpověď

Avatar uživatele

@Nela E: Zdravím Nelo, žádný stres, v podstatě na to nikdo nekouká.

Ahoj, cestujeme s 22 měsíčním synem na návštěvu do USA. Musí mít i syn ESTA? Je případně nějaký rozdíl ve vyplňování? Zaškrtla jsem u jeho žádosti navíc “Pouze pro třetí strany”. Děkuji za radu.

Avatar uživatele

@Martina: Ahoj Martino, tady není na co odpovídat, ESTA jsi vyplnila správně a správně jsi zaškrtla i to tlačítko. :-)

Jeste bych se tedy rada do zeptala – když vyplnim ESTU znovu a schválí se mi, tak kterou z nich mi pak vlastně budou na imigračním “počítat”? Tu prvni nebo tu druhou? Jak poznají jakou mají brát “vazne”? :)

Avatar uživatele

@Nela E: Tu nejnovější, poznají. :-)

Avatar uživatele

Dobrý den,
Dokončili jsme formuláře a zbyla už jen platba. O tu jsme se taky pokusili, ale po zaplacení nás to přesměruje zpátky na stránku, kde je označeno, že platba nebyla zatím provedena. Po opakových pokusech o platbu tam nově píše, že se platba nezdařila a abychom se o ni pokusili znovu.
Děkujeme za radu

Avatar uživatele

@Stanislav Tyškivskyj: Dobrý den,
prověřte si:
– jestli máte na účtu dostatek peněz
– jestli máte povoleny platby kartou přes internet
– jestli zadáváte správně čísla karty
– jestli jste nepřečerpali limity pro platby kartou

Dobrý den Tomáši, prosím o radu. Bohužel jsem právě udělala stejný omyl a zaplatila za ESTY 2x 83 dolarů. Prosím můžete mi poradit, jak požadovat peníze zpět? Musím vypsat čísla žádostí? Moc děkuji a krásný den, Dáša

Avatar uživatele

@Dagmar: Dobrý den, Dagmar, napište na kontaktní e-mail žádost o zrušení a vrácení peněz. Vymyslete si nějaký důvod, např. úraz, nemoc apod. Podle zkušeností předchozích diskutujících by vám měli vrátit peníze. :-)

Ahoj mam otazku po novem roce letime jako par do kanady ( ETA) mame ale radi bychom take cestovali po usa mame si zadat o esta nebo neni potreba? Dekuji za odpoved Maca

Avatar uživatele

@Maca:
Pokud použijete hraniční přechod, tak ESTA nepotřebujete. Pokud do USA z Kanady poletíte, tak ESTA potřebujete.

Dobrý den,

vyplnili jsme žádosti za mě a manžela. Ještě nevíme jestli s námi poletí i děti, lze ta žádost za ně podat později?? Zvlášť?? Z.

Avatar uživatele

@Petra:
Určitě. Hlavně ať je to včas před odletem. Pokud by ji neschválili, budete muset na ambasádu žádat o víza nebo je nechat doma.

No vyplnila som ESTU podľa Vášho návodu a na našej SK stránke čítam,že to nemôžu vyplňovať osoby trestne stíhané aj keď im bol trestný čin vymazaný, alebo odpustený a teraz čo? ESTU mám schválenú ,ale s tým, že som neudala v bode 2. trestný čin u nás na SK je to hrúza . Písala som 4.10. mám žiadať víza? Byli jste někdy zatčeni či usvědčeni z trestného činu, který měl za následek závažné škody na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu? Mám z toho teraz traumu čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď mám kontaktovať ambasádu či čo som z toho mimo čo je správne a čo nie.

Avatar uživatele

@Marta:
To trauma se projevuje i obsahem tvého příspěvku…vůbec není jasné co jsi udělala nebo ne :)
ESTU máš tedy schválenou, tak o co jde?
Ty jsi tedy byla odsouzená za činy co jsou tam psané a v ESTĚ jsi to zamlčela nebo jak?

Pokud nejsi nějaký vrahoun nebo odsouzený podvodník ničeho se neboj a jeď v klidu na ESTU ;)

Avatar uživatele

@Marta:
Podle mě je to na závažné věci, jako ublížení na zdraví, zabití, vražda, velká krádež, loupež zpronevěra. Nepíšeš, za co jsi to dostala, takže těžko radit.

Avatar uživatele

@Marta: Souhlasím s příspěvky Franty a Lukáše. ESTA je schválená, tak není co řešit. Nepíšeš, za co konkrétně jsi byla odsouzena, tak se to těžko posuzuje. Problémem mohou být závažné věci typu loupež, narkotika nebo podvod.

Avatar uživatele

Dobrý den. Mám již ESTA zaplaceno a schváleno s údajem, že nemám žádného zaměstnavatele (z letošních prázdnin z programu Work and Travel, pro účely návratu do USA při cestování). Chystám se však opět do USA a zaměstnavatele v ČR již mít budu. Je nějaká možnost nahlásit pouze změnu údajů nebo musím formulář vyplňovat znovu? Děkuji za odpověď, Karolína

Avatar uživatele

@Karolína: Dobrý den, Karolíno, v tomto případě je zbytečné ESTA vyplňovat znovu. To se dělá, jen když se změnilo jméno, číslo pasu, nebo odpověď na některou z bezpečnostních otázek.

Dobrý den, prosím o radu, vyplňuji ESTA pro jinou osobu, která byla v minulosti (před 14 lety) odsouzena za rvačku. trestný čin je již v rejstříku trestů vymazaný. mám u otázky týkající se trestného činu a závažné újmy na osobě odpovědět ano? a co pak bude následovat? Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele

@Martina: Dobrý den, můžete odpovědět ne. Když odpovíte ano, musíte podrobněji popsat detaily incidentu. Schválení ESTA pak individuálně posuzuje úředník.

@Petr Novák:
děkuji moc za rychlou odpověď i za všechny výše uvedené komentáře. moc mi to pomohlo.

Ahoj lidi,

v lete jsem byl na 2,5 mesice v USA a ruzne cestoval v adrese pobytu jsem mel Denver, Colorado a pritom jsem pristaval na letisti ve Washingtonu IAD a prochazel imigracni kontrolou (toto letiste mi bylo doporuceno Americanem – jen pro zajimavost) nejvice jeho zajimalo jestli, kdy a odkud mam letenku zpet. Dale se ptal jestli jedu za praci, rekl jsem mu ze mam praci v CR (uvedeno v ESTE). A pak se vyptaval ohledne me delky pobytu jestli mam u sebe nejakou hotovost a platebni karty. Ale celkem zadny problem. Takze z me zkusenosti je dobre zabukovana letenka zpatky, vyplnene zamestnani a misto pobytu. Pak jestli tam nemate nejaky vroubek tak asi nebude problem – jen pridavam svou zkusenost ohledne ESTY a imigracnim.

Ale mel bych jeden dotaz, za tyden poletim do USA na 7 dni z bratrem, ktery ma take uz schvalenou ESTU ale neumi ani slovo anglicky… Nemate zkusenost nebo nevite zda-li me pripusti za imigracnim pracovnikem s bratrem nebo to nejde a musi to nejak zvladnout?

Dekuji za odpoved a jestli nekdo bude chtit pomoct nebo poradit klidne, mam zname asi ve 12 statech

Avatar uživatele

@Vojta: Ahoj Vojto,

většinou můžete chodit ve dvou. Pokud ne, vysvětli úředníkům, že bratr neumí anglicky. Taky si může připravit odpovědi na dotazy na papír (pro jistotu).

Ahoj,
prosím o nápovědu jak zaplatit: přes platební kartu MasterCard – co vyplnit v kolonce “země” (jestli CZ nebo US) a co v kolonce “fakturační adresa”. Já jsem napsala země CZ a fakturační adresa Hradec Králové. Pak všechno ostatní a po odkliknutí mi to napsalo, že zadané číslo karty je neplatné. A to jsem ho nikde neuváděla :-O

Aha, tak už to vím – asi jsem trochu natvrdlá :-) – zadala jsem CZ, vždyť je to můj účet, že? , fakturační adresu (HK) to akceptovalo a ten poslední fejk – v poslední kolonce chtějí číslo účtu – tak tam se má vepsat číslo karty (asi špatný překladač). Pak už to proběhlo bez řečí.
Jinak díky za všechny rady na těchto stránkách, je to paráda.

Zdravim, s pritelem se chystame letet do Miami, delka pobytu jeden tyden. Ubytovani mame zajisteno u ceske kamaradky, ktera zde ma rodinu a leti s nami. Ja USA navstivila uz nekolikrat, takze moje esta je v poradku, prusvih je, ze pritel je slovenske narodnosti a byl trestany, konkretne 4 roky natvrdo, prodej marihuany, jednalo se o roky 2007-2011. Nyni nevime, jak postupovat, vycetli jsme, ze pokud odpovi na otazku ohledne vezeni kladne, zadost mu neschvali a navic uz tyto data budou evidovana pro priste, samozrejme ale nechceme riskovat, ze by se na to nejakym zpusobem prislo. Prosim o radu, moc diky Lucie

@Lucie: At si vyridi vizum

Avatar uživatele

@Lucie: V tomto případě téměř jistě ESTA neprojde, je tedy nutné žádat o vízum.

Avatar uživatele

Dobrý den ,seznámila jsem se z mužem s Floridy laka mě k sobě na návštevu ovšem přeje si abych do esty napsala misto pobytu motelu který najde na internetu,tedy fikce,jsem s toho vcelku zmatená a nelíbí se mi to,tudíž nikdo nebude vědět ,kam vlastně jedu,dokaže mě k tomu někdo něco říct.???Respektive poradit ,podotýkam že dotyčného pana jsem nikdy ve skutečnosti neviděla ,pouze přes skype,děkuji za radu.Lenka

Avatar uživatele

@Lenka Krupova: Co chcete poradit? Muž, kterého jste nikdy neviděla, vás láká k sobě na návštěvu (už to je, řekněme, nestandardní) a navíc nechce, aby úřady věděly, že budete bydlet u něj.

Moje rada zní: Pokud nechcete být v sedm večer v televizi, nikam nejezděte a pána si ze Skypu smažte.

@Petr Novák:
dekuji za opoved.zijeme jiz nekolik let v zahranici, kanarske ostrovy.vizum jsme nikdy nevyrizovali, predpokladam, ze je nutne letet do CR?a myslite si, ze je velky risk do formulare zalhat?jak velka pravdepodobnost je, ze se na to prijde?

Avatar uživatele

@Lucie:
Lhát se nemá. Lepší je jim vysvětlit nepříjemnou pravdu, než z nich dělat pitomce.

Nejspíš bude problém i s tím vízem. Ty Češka, on Slovák, ani jeden nežijete ve své zemi. To se pak špatně prokazuje vazba k rodné hroudě a to, že nehrozí, že byste jim tam zůstali.

Někdo tu psal, že by vízum mělo jít vyřídit na každé ambasádě. Ale žádost v zahraničí je stejně “problematická” jako dlouhodobý pobyt mimo vlast. Prostě se špatně dokazuje vazba na domov, když tam nežiješ.

Avatar uživatele

@Petr Novák: děkuju za radu

Zdravim, v létě se chystam letět s mamkou do USA a nevim si rady, co vyplnit do kolonky zaměstnání, moje mamka je v důchodě, takže jestli vyplnit že je důchodce a nebo napsat její předchozí zaměstnání … a já jsem doma a starám se o osobu blízkou, takže stejná otázka, co bych tam měl vyplnit
Děkuji za rady

Avatar uživatele

@erik: Zdravím Eriku, mamce do ESTA vyplňte “pensioner” a do adresy pracoviště “unknown”.

U sebe můžete napsat třeba “homemaker”.

Avatar uživatele

Dobrý den, ESTU mam již vyplněnou zajímá mě hlavně jaké stánky si mám pro jistotu vytisknout. Děkuji

Avatar uživatele

@Patrik Klíč:
Stačí to číslo. Ale je to v systému, takže jim stačí pas a ověří si to sami.

Avatar uživatele

Dobrý večer,
vyplnila sem si ESTA, ale odešla jsem a nezaplatila.

Co mám udělat, abych mohla zaplatit ten poplatek?

Avatar uživatele

Dobrý den,

v červenci jsem žádala s přítelem (Američanem) o manželská víza a v listopadu nám bylo vízum zamítnuto z důvodu nedostatečných informací a neduvere setkání za poslední 2 roky. Chtěla bych jet do Chicaga a navštívit ho a rodinu u které jsem dříve žila. Mohu požádat o ESTU?

Předem děkuji za radu.

Avatar uživatele

@Jarmila: Podle mě ne. Tohle:
“Bylo vám někdy zamítnuto udělení víza USA, o které jste zažádali na svůj stávající či dřívější cestovní pas, případně bylo vám někdy odepřeno vpuštění na území USA nebo jste stáhli žádost o vpuštění na území USA v místě vstupu?”
se, myslím, vztahuje na všechna víza, nejen to turistické. Takže jedině zkusit turistické. A připravit se na to, že se budou chtít ujistit, zda je nechceš “oblafnout” a dostat se do USA tak jako tak.

Avatar uživatele

@Franta: Děkuji za odpověd. Myslíte si, že má cenu zkoušet ESTU?

Avatar uživatele

@Jarmila:
“Mohu požádat o ESTU?”
Podle mě ne.
“Myslíte si, že má cenu zkoušet ESTU?”

Osobně bych to nezkoušel a šel bych rovnou zkusit víza. Na druhou stranu zkusit ESTA a neprojít je otázka 4,-USD. Pokud by ji náhodou schválili (+ 10,-USD), tak bych se připravil na důkladný “průklep” na imigračním. A tak trochu počítal s tím, že pojedu hned z letiště zpět. Ale může se stát cokoliv a může to mít hladký průchod.

Avatar uživatele

@Jarmila: Dva měsíce od zamítnutí víza jsou podle mne příliš krátká doba na to, aby byla ESTA schválena. Spíš bych si tipnul, že by byla zamítnuta.

Ahoj, jakozto narodni identifikacni cislo jsem vyplnil cislo OP, zatimco zde je uvedene, ze se ma dat RC. Je to problem? Na jinem webu jsem ted ale zase zahledl, ze se tam ma vlozit prave cislo OP, nebo dokonce ridicaku..zkratka cislo jineho dokladu. Je to tedy jedno?

@Robin:
Jeste doplnim, ze je to moje druha zadost a v te prvni pred dvema lety jsem mozna jsem mozna vyplnil to RC (nejsem schopen to zpetne zjistit).. je problem tam jet podruhe jako stejna osoba, ale s jinym cislem?

Avatar uživatele

@Robin: Ahoj Robine, zase takový problém to není, můžeš to nechat.

dobrý den
prosim vas chci se zeptat, vyridil jsme si registraci ESTA na oficialni strance, kterou doporucujete na tomhle webu. Mam ji zaplacenou ale neprislo mi na emal zadne potvrzeni, a vlastne vubec nic mi neprislo, ale kdyz ji zkontrluji online tak je schvalená.. Muzete mi prosim vas poradit?? Vyrizoval jsem estu poprve tak nejsem zkusený. Nemel by mi na email prijit nejaky fotmalur ?? predem dekuji za odpoved

Avatar uživatele

@David:
Nic nechodí. Ukazuje to, že je ESTA schválená, takže je to v pořádku. Imigrační si to najde v systému. Pro klid duše, to jde vytisknout nebo si stačí napsat to číslo schválení.

@Franta: dekuji za odpoved.. jen jeste malý dodatek.. ja jsem si cetl ostani komenare zde na foru, a uz jsme to pochopil, ale kamaradi co uz v USA byli mi prave rikali ze jim na email prisli asi 4 dokumenty který si vytiskli s potvrzenim o schvaleni atd… (takže jsi tu estu asi vyrizovali na jinem webu) a ja teda ty dokumenty dostanu az na letisti pri predlozeni letenky?? nejakou modoru kartu atd., a to budu vyplnovat az pred vstupem do letadla?? plus nevadi ze potvrzni o schvaleni ktery si vytisknu z te stranky je v cestine?? omlouvam se mozna za babnální otazky ale jsem opravdu nezkusneny a nerad bych aby se neco pohnojilo, nebo na posledni chvili lital po letisti a neco zhanel, dukuji

Avatar uživatele

@David:
ESTA neřeš, je to v systému. A pro jistotu stačí jen to číslo, jazyk je jedno. Kámoši to měli asi odjinud nebo si to spletli s něčím jiným.
Vyplňovat budeš celní prohlášení, to většinou rozdávají v letadle před přistání. Případně je u stolečků v hale před imigračkou.

Zdravím, v roce 1998 jsem pobýval 7 měsíců v USA, přičemž jsem měl pouze povolení na 6 měsíců…následně v roce 1999 jsem opět letěl do USA a nebyl jsem vpuštěn.
Mám tuto skutečnost přiznat a odpovědět kladně na dotazy týkající se právě těchto skutečností nebo je to dlouho a nemusím se obávat? Resp znamenalo by přiznání těchto skutečností automatické zamítnutí ESTA? Má smysl volat na ambasádu a zjišťovat své možnosti?
Předem děkuji za odpověď

@David: Doporucuji neztracet cas s ESTA a rovnou pozadat o turisticke vizum.

Avatar uživatele

@David:
Pokud bys to přece jen zkoušel, tak bych odpověděl popravdě. Je to dlouho, ale záznam určitě někde bude.
Ale přiklonil bych se k Mesimu a doporučil rovnou ambasádu.

Dobrý den,
provedla jsem platbu v sobotu 14.1., peníze mi z účtu okamžitě strhly, ale mám to pořád evidované jako nezaúčtovaná transakce (na pobočce banky mi bylo sděleno, že z jejich strany proběhla platba v pořádku). V sobotu končí splatnost platby a žádost o ESTA mi propadne, nevím jak dále postupovat, odjíždím už příští týden.. Pokud zaplatím svoji žádost znovu z jiné banky, transakce může trvat i dva dny a je zde riziko, že mi žádost dříve propadne. Děkuji.

Avatar uživatele

@Marie: Dobrý den, Marie,
a jaký stav se zobrazuje u ESTA? Pokud je ESTA schválena, je vše v pořádku.

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, když jsem uvedla, že v USA mám jen přestup (letím do Dominikánské republiky) a třeba za rok bych chtěla cestu ukončit přímo v USA (např. v Miami), musím žádat o novou registraci nebo někde něco aktualizovat nebo se mě kdyžtak zeptají na imigračním a tam jim vysvětlím, že tentokrát jedu na dovolenou jen do USA?

Avatar uživatele

@Nikola: Ahoj Nikolo, pokud se do té doby nevdáš, nebudeš mít nový cestovní pas, nebo se nezmění odpověď na některou bezpečnostní otázku, tak není nutné na ESTA nic měnit.

Dobrý deň môžem poprosiť o info tiež mám platnú Estu ešte rok a pár dní letím cestovať po CA, žiadne dôležité údaje sa nezmenili typu číslo pasu a atd. Zmenila sa však cielova destinácia pred časom ked som o Estu žiadala som uviedla moju adresu v NY. Nikde na ofic stránke sa nepíše o poptrebnom update, ďakujem a fakt skvelá stránka o USa :-)

Avatar uživatele

@Silvia:
Pokud je ESTA platná, tak na ni můžeš cestovat. Změna destinace nevadí.

Dobrý deň,
chcem ísť celá rodina v lete do USA a moje rodičia už nežijú a manželke žije len otec. Čo máme napísať do kolónky zamestnanie už nežijúcich rodičov?
ďakujem

Avatar uživatele

@Rudolf:
Asi bych napsal zemřel/a, died.

Až teraz som si všimol že u rodičov sa vypisujú len mená, nie ostatné údaje. Moja chyba. Ale ďakujem za odpoveď.

Avatar uživatele

@Vojta: Připustí, ale je třeba úředníka zdvořile požádat a vysvětlit důvod.

Avatar uživatele

Ahoj,

letos na podzim plánuji cestu do Los Angeles.

Chtěl jsem se zeptat, když si vyplním žádost ESTA a mám jí už schválenou, a pak by před odjezdem došlo k nějaké změně, třeba počet osob, které se mnou budou cestovat, nebo změna termínu, od kdy do kdy tam budu nebo k jakékoliv změně údajů, které se do té žádosti vyplňují, co musím udělat? Musím vyplnit novou žádost, nebo dá se to u té stávající žádosti nějak upravit? A pokud se to dá upravit, tak jí asi musí znovu schválit, je to tak?

A je to tak, že pas, na který cestují musí být platný po celou dobu pobytu v USA až do návratu? Co kdyby nastala situace, že by měl už třeba jeden den po platnosti?

Děkuji moc.

@Václav:
Otázky a odpovědi na stránce US ambasády
Platnost mého pasu brzy vyprší. Můžu ještě vycestovat do Spojených států?
Pokud platnost Vašeho pasu vyprší až po Vašem odjezdu ze Spojených států, můžete cestovat. Česká republika patří do skupiny zemí, které patří do “Klubu šesti měsíců”, a občané České republiky mohou tedy cestovat do Spojených států i když platnost jejich pasu je kratší než 6 měsíců.

Den po platnosti = neplatný pas = nemůžeš cestovat.

Avatar uživatele

@Jarmil:
Děkuji moc za odpověď. A můžu se ještě zeptat, toto jsem v těch “Otázkách a dpovědích” nenašel, jak by to tedy bylo, kdybych už měl vyplněnou a schválenou žádost ESTA, a pak by došlo ke zmeně nějakých údajů, které se do té žádosti vyplňují, např. počet osob, které se mnou budou cestovat, nebo datum a příjezdu a odjezdu? Musel bych vyplňovat novou žádost nebo by stačilo upravit tu stávající? A pokud bych musel vyplnit novou žádost, tak musel bych tu stávající nejdříve nějak zrušit? A pokud by stačilo jen upravit údaje v té stávající, která už byla schválena, tak předpokládám, že po té změně údajů bude muset být znovu schválena, je to tak?

Děkuji moc

Avatar uživatele

@Václav: Ahoj,

změna termínu nebo destinace nehrají roli, ESTA je stále platná a není třeba nic upravovat. Nová ESTA je potřeba, pokud se změní číslo pasu, rodinný stav, jméno nebo odpověď na některou z bezpečnostních otázek.

Ano, cestovní pas musí být platný po celou dobu pobytu.

Avatar uživatele

Dobrý den,

chci se zeptat zda mi schválí ESTU, když žiju již třetím rokem v Anglii?Vyplnuji adresu trvalého bydliště v Čr a adresu současného pobytu zde v UK ? Bude to v pohodě. Předem díky za odpověd

Avatar uživatele

@Adam Maslanka: Dobrý den, Adame,
toto by (ne)schválení ESTA nemělo ovlivnit. Problém by byl třeba nelegální pobyt v USA nebo za mřížemi.

Avatar uživatele

@Petr Novák:
Ahoj,

dobře, děkuju moc, teď už je mi to jasné. Nic z toho se mě tedy snad týkat nebude. Můžu se ještě zeptat, jen abych věděl, když dojde na to, že se musí vyplňovat nová ESTA, tak stačí jen jednoduše vyplnit novou ESTU, úplně stejně, jako když jí vyplňuju poprvé nebo musím nějak tu předchozí zrušit nebo někam napsat, že vyplňuji novou a potřebuji tu stávající zrušit, aby nedošlo k nějakým nedorozuměním?

Pak bych se ještě chtěl zeptat, předem se omlouvám, pokud vadí, že tento dotaz píšu pod tento článek, kohokoliv, kdo s tím má nějakou zkušenost, jak to chodí s místními SIM kartami? Plánuji, že bych si koupil místní SIM kartu, vím, že existují různí místní operátoři, od kterých si můžu simku zakoupit, myslím, že jsem četl, že nejpoužívanější operátor je H20, ale co se týká aktivace, tak se celá údajně dělá nějak úplně jinak, než na co jsme zvyklí tady u nás a stále mi to nějak není úplně jasné, jak se to všechno dělá.. Myslím, že to údajně lze aktivovat až na místě, musím nějak zakoupit kredit, ale vážně o tom nic moc nevím. A také, jestli je potřeba mít na tu sim kartu třeba nějak nastavený mobil, aby mi to fungovalo, jak má. Ocenil bych jakoukoliv radu, ohledně toho, jak se to celé dělá od někoho, kdo s tím má nějakou zkušenost.
Plánuji používat Google mapy a také budu používat Uber, jako jeden z prostředků přepravy, takže rozhodně budu potřebovat mobilní data a nemůžu si dovolit, abyby mi to tam z nějakého důvodu nefungovalo…

Děkuji moc

Avatar uživatele

@Václav: Ahoj Vašku, jednoduše vyplníš novou ESTA, stará se nijak neruší.

Přečti si komentáře u následujícího článku, jsou tam fajn tipy na internet v mobilu v USA. Doporučuji si s sebou vzít druhý telefon, pokud již nemáš telefon dvousimkartový.

Telefon není třeba nastavovat, jen si ohlídej velikost SIM karty. Používá se klasická velikost (nejstarší telefony), microSIM (starší telefony) a nanoSIM (nejnovější telefony).

Dobrý den, budu cestovat do USA se synem 15let. Mám si prosím udělat esta skupina nebo pro jednotlivce a tam někde se vyplní syn. Nebo musí mít svoji? Na začátku je totiž napsáno, že je esta pro starší 18ti let. Moc děkuji za odpověď

Avatar uživatele

@Romana: Dobrý den, Romano, můžete vyplnit skupinovou ESTA. Ušetříte tak čas.

Avatar uživatele

@Petr Novák:
Dobře, super, díky moc!

Dobrý den, již mám registraci ESTA schválenou, ale v údajích o cestě jsem v otázce zda cestuji do USA v rámci cesty do jiné země dal omylem volbu ano a potřebuji to změnit. Je nějaká možnost? Díky za info. Petr

Avatar uživatele

@Petr: Dobrý den, Petře, když byla ESTA schválena, tak není třeba nic měnit. Můžete vycestovat.

Dobrý den, děkuji za odpověd na můj předchozí komentář a měl bych ještě jeden možná hloupý dotaz ale přeci u otázky v ESTE

Informace o kontaktním bodu v USA
Jestliže cestujete za příbuznými či kamarády, vyplňte jejich kontaktní údaje. Pokud žádný kontakt v USA nemáte, zadejte do kolonek Unknown a do telefonního čísla nuly.

Za kamarády do necestuji ale při cestě kterou pojedu znám bývalého spolužáka který žije v LA a v SF znám kamarádku která je občanem USA ale ani nemám v plánu se s nima scházet. Mám je v ESTE zminit nebo to můžu přejít ? děkuji

Avatar uživatele

@Kuba: Zdravím Jakube, já bych tam kontakt neuváděl a u pohovoru se o něm nezmiňoval. Pokud to neprozradíte sám, tak na to při pohovoru nepřijde řeč. To jedině v případě, kdy budete podezřelý a budete vybrán na secondary inspection. Ale to nehrozí, pokud jste v USA nepřetáhl pobyt a skutečně tam jedete s čestnými úmysly.

Dobrý den, v květnu poprvé letím do USA (New York), ESTA mi již byla schválena, nicméně jsem si před vyplněním pečlivě nepřečetla Vaše pokyny a v kolonce kontaktní bod v USA jsem napsala UNKNOWN, ovšem bez vyplnění telefonu mě to dál nepouštělo a vyplnila jsem číslo mamky, která pojede se mnou (jakože kontakt na někoho jiného, což teď už vím, že je blbost). A pak jsem klasicky vyplnila zaměstnavatele i svoji pracovní pozici, přestože jsem v současné době na rodičovské dovolené. A moje otázka zní, jestli tyto skutečnosti nebudou nějakým problémem na imigračním, v angličtině zrovna neexceluji :) Moc díky za odpověď.

Avatar uživatele

@Denisa: Pokud byla ESTA schválena, tak by s tím problémy být neměly. Základ je nebýt nervózní a nelhat. :)

Avatar uživatele

Dobrý den,píšete, že do kolonky Národní identifikační číslo máme napsat RČ bez lomítka, ale v nápovědě při vyplňování Esty se píše: zadejte číslo dokladu totožnosti (jiného než cestovního pasu), který byl vydán ve vaší zemi. To chápu, že se má zadat číslo OP. jak je to tedy správně ? Děkuji za info.

Avatar uživatele

@Michaela: Dobrý den, ono to je v podstatě jedno, kolonka nemá bezprostřední vliv na (ne)schválení ESTA. Má jednoznačně identifikovat dotyčnou osobu. A číslo občanského průkazu není jednoznačná identifikace, protože se po vystavení nové občanky změní. Jediné číslo, které člověku zůstane po celý život, je rodné číslo, které je uvedeno na rodném listu.

Avatar uživatele

Dobrý den chci se zeptat jak dlouho před odjezdem do USA musím mít vyřešené ESTA a vízum. Díky

@Michaela: At least on the Check-in at the airport.

Avatar uživatele

@Michaela:
Týden předem by mohl stačit. Ale nedoporučuji to nechávat na poslední chvíli, já ji vyřizoval měsíc a něco před cestou. Může se stát, že ESTA neschválí a bude se muset jít na ambasádu zkusit získat vízum.
Na stránkách ESTA je, že bude odpověď sdělena obvykle do 72 hodin. Většinou je to o dost rychleji. Já to měl cca do 15 min, i další lidi, co znám.

Avatar uživatele

@Michaela: Pokud jste nepobývala v USA nelegálně, nebyla odsouzená, nezamítli vám vízum a vůbec jste “bezproblémová”, stačí pár dní před odletem. Resp. teoreticky to stačí až na letišti, ale je lepší si nechat rezervu, jak píše Franta.

Pokud se dá očekávat zamítnutí ESTA (třeba kvůli vyhoštění, nelegální práci atd.), tak je lepší žádat co nejdříve, aby byl prostor na vyřízení víza.

Dobrý den, s kamarády chceme letět za měsíc do USA, chtěli bychom vyplnit žádost ESTA jako skupina. Jeden z nich byl asi před 2 lety trestán za přestupek řízení vozidel pod vlivem omamných látek (marihuany) – je jen občasný uživatel. Nevíme si rady s první (Trpíte tělesným nebo duševním postižením, nebo jste-li uživateli drog či jste na nich závislí, nebo v současné době trpíte některou z následujících chorob?) a druhou (Porušili jste někdy zákon týkající se držení, užívání či distribuce nelegálních drog?) otázkou.
Co bychom podle Vás měli vyplnit, tak aby údaje byly pravdivé?

dobrý den, tak si tady pročítám co potřebuji na svoji první cestu do USA. V celku to chápu ALE ZARAZILO MĚ TEN POHOVOR S IMIGRAČNÍM PRACOVNÍKEM. jsem trestně bezúhonná to strach nemám a  v Americe jsem nikdy nebyla ale spíš mám obavu z toho že mu nebudu rozumět. Sice tak nějak umím trochu ale myslím že v realitě je to úplně jiné s nimi mluvit. tak moje otázka zní? jak se s pracovníkem domluvím ? pokud by se mi dostalo odpovědi byla bych moc ráda, to víte jela bych poprvé a jsem ve značných rozpacích. přeci JENOM JE TO ASI TROCHU JINÉ NEŽ KDYŽ JEDU DO Španělska DĚKUJI ZA ODPOVĚD Sylvie

Avatar uživatele

@sylvie: No… Domluvíš se anglicky.
Jak píšeš “tak nějak umím trochu”, to by mohlo stačit. Když ne, tak rukama nohama. Taky píšeš, že si to tady pročítáš, tak koukni na Imigrační kontrola v USA: Jak jí úspěšně projít a taky Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti. Je tam rada udělat si “tahák” s otázkami a odpovědmi. Buď ho použiješ pro sebe nebo ho rovnou dáš imigračnímu s tím, že já nespík engliš. Takže žádné obavy, ono se to nějak udělá.

Avatar uživatele

@sylvie: Ahoj Sylvo, doporučuji si napsat tahák s odpověďmi na dotazy úředníka. Mám reference od lidí, že to funguje. :-)

Avatar uživatele

Zdravím, při vyplňování žádosti o ESTA jsem se zdárně dostal až ke kroku číslo 5 “Review Application”, ve kterém mám všechny potřebné údaje doplněny a serverem zkontrolovány, (vizuálně odfajfknuty). Vše se teda zatím tváří, že je procesně OK a mohl bych se tímto posunout k poslednímu kroku číslo 6 “Pay”, přes tlačítko “Next”. Nicméně se mi to nedaří, neboť se mi opakovaně dokola neustále vrací obrazovka zpět na kolonky “Ověření” v kroku 5 (které mám dle mého správně vyplněné, tj. rámečky jsou všechny šedé, ne červené – výzva k provedení opravy údaje pro neshodu). Přehlédl jsem snad něco důležitého ve vyplňování v předchozích krocích, že mne to nepustí k finální platbě? Díky za odpověď.

Avatar uživatele

@Pavel J.:
Těžko se radí, když to nevidíme, ale určitě jsi něco přehlédl, pročti si to pořádně znovu a znovu.
Já ESTU napoprvé měl bez problémů, ale vím že kamaráda do také v tomto kroku nechtělo dál pustit. Tuším že tam měl obráceně JMÉNO a PŘÍJMENÍ…proto se to neschodovalo a už byl dost zoufalý než jsem mu to překontroloval…přitom taková blbost :D

Zdravím,

z pro mě neznámeho důvodu jsem při vyplňování ESTA zaškrtl políčko “zda je USA pouze tranzitní země” ANO. Tudíž to po mě nechtělo konkrétní místo pobytu a já si toho všiml až po zaplacení a schválení. Prosím o radu co dělat, když tam za dva týdny jedu na dovolenou. Mám si zaplatit novou ESTA? Nebude problém v duplicitě?

Děkuji vám za rady,

Petr

Avatar uživatele

@Petr: Ahoj Petře, ESTA byla schválena, takže to nijak neřeš. “Změnily se ti plány.” Žádat o novou je zbytečné, ta stávající platí 2 roky, nebo do konce platnosti pasu.