Pier 39 v San Franciscu: Molo s pulzující atmosférou a stovkami lachtanů

Než se vydáte na trajekt do Alcatrazu, ze kterého přeci není úniku, zastavte se na Pier 39. Živoucí molo na severu města s kavárnami, obchody a atrakcemi všeho druhu je jedním z nejpopulárnějších míst v San Franciscu. K oblibě přispívá smečka lachtanů (anglicky sea lion), pro kterou se Pier 39 stal domovem. Smečkou nemyslím mámu, tátu a malé lachtaňátko, ale zhruba 1 700 kusů těchto zvířat!

Pier 39 v San Franciscu | © Petr Novák

Lachtani začali Pier 39 osídlovat po roce 1989, kdy sanfranciské doky procházely totální rekonstrukcí. Obyvatelé města si je rychle oblíbili a na první pohled roztomilé šelmy se staly jednou z atrakcí města. Na molu a v jeho okolí dodnes vyrostlo několik desítek restaurací a stánků s občerstvením, téměř stovka obchodů a dalších atrakcí pro děti i dospělé. Pier 39 je tak skvělým místem pro nedělní procházku.

Obří trampolína, 7D kino a další aktrakce na Pier 39

Pier 39 je koncipováno jako rodinné místo. Děti ocení mořský svět Aquarium of the Bay, divadlo a ty odvážné obří trampolínu Frequent Flyer. Ta se nachází v prvním patře budovy Q, přičemž za 10 dolarů si můžete vyskakovat až 6 metrů vysoko.

Zatímco v Česku frčí 3D kino a pomalu se objevují sály se 4D technologií, za velkou louží jsou tradičně napřed. Na Pier 39 si můžete zajít dokonce do 7D kina. Zombíci, piráti, jízda na horské dráze, přestřelka na divokém západě, roboti… ale žádná nudná čumenda! S roboty nebojuje Arnold nebo Chuck, ale diváci! Vstupenka do 7D Experience vyjde na 10 dolarů, za dalších pět si můžete odnést památeční foto.

Pier 39 v San Franciscu | © Petr Novák

Kulturní akce na Pier 39

Pestré kulturní vyžití na Pier 39 nespočívá jen v koncertech (na programu jsou téměř denně), ale také v mnohdy z našeho pohledu bizarních soutěžích a přehlídkách. Výstavu tulipánů trumfuje soutěž o nejlepšího zpěváka národní hymny. Šest nejlepších zpěváků bude mít tu čest zazpívat americkou hymnu na domácích zápasech místního hokejového týmu San Francisco Bulls.

Kulturní událost roku se na Pier 39 odehrává vždy v lednu a souvisí… jasně že s lachtany. Oslavy jejich příchodu doplňuje hudební festival, přednášky o lachtanech a slevy na atrakce na molu.

  • Kde: Pier 39 (zobrazit na mapě) leží v severní části města, nejbližší tramvajová zastávka je The Embarcadero & Stockton St. Kousek od Pieru 39 leží Pier 33, ze kterého se vyplouvá na Alcatraz.
  • Za kolik: Vstup na molo je zdarma
  • Oficiální stránky
Petr Novák

Diskuze k článku (2 komentářů)

Dobrý den, nevíte náhodou jak dlouho asi trvá prohlídka Aquria of the Bay? Děkuji :)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, 20 – 30 minut, je to celkem prťavé. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.