Všechny komentáře k článku Jak se dostat z letiště v New Yorku

Avatar uživatele

Dobrý den, těch 5 $ na Air Train se platí před nástupem nebo při výstupu a kde?

Jestli jsem to pochopil dobře, tak na letištním terminálu si v automatu koupím lístek na Air Train (5 $), pojedu tímto vláčkem a vystoupím na metru, kde si v automatu koupím týdenní jízdenku a ta mě vyjde i s tou kartičkou na 31 $?

Díky

Avatar uživatele

@martin:
Ano nejdřív si koupíš Metro card s 5 dolary na Air Train a pak už na zastavce metra si dobiješ tu Metro card, co už máš, Unlimited rides na týden (31USD) nebo jednotlivé jízdy, pokud jen projíždíš přes NYC.

Ahoj. Prosím o radu. Z letiště JFK pojedu JFK airtrain do Jamaica station. Tam končím. V návodu je nákup lístku 5$. OK. Potom MetroCard. 1$ ??? K čemu je MetroCard. Budu tam poprvé a s dítětem. Ať tam zbytečně nezmatkuju. Lístky koupím v nějak označeném stánku ( prodej lístků, airtrain,noviny ,tabák atd). Véřte mi že třeba v Paříži na letišti jsem měl poprvé velký problém s koupí lístků na RER. Moc děkuji.

Avatar uživatele

@Robert: Ahoj Roberte, zjednodušeně řečeno – 5 dolarů je cena jízdného, 1 dolar je cena plastové kartičky MetroCard, na kterou se jízdné nahrává.

Avatar uživatele

Petře díky za informaci. S neznalostí angl.jazyka má každá rada cenu zlata.
Kartička se nabíjí v automatu nebo mi ji může nabít někdo v obchůdku patřící airtrain?
Poznám automat, bere papírový.
Kartičku můžu nabít 10. 20 nebo i 50$jak se mi zlíbí. Nebo musím na metro nahlásit týdenní. Budeme tam 3noci.
Platí jedna pro mě i pro dítě(10let) nebo musí mít svoji a má poloviční.
Můžu na metro koupit samostatný lístek.
Je toho hodně, vím budu vděčný a mít jistotu že se neztratíme. Díky moc.

Avatar uživatele

@Robert:
To věřím, napíšu to v bodech:
– AirTrain není společnost, je to jen jméno vláčku, který provozuje “Newyorský dopravní podnik”.
– Kartička MetroCard je taková univerzální jízdenka, platí jak na metro, tak na AirTrain.
– Kartičku koupíš v automatu (bere papírový, kovový i karty), v trafikách nebo v prodejních budkách na letišti. To tobě doporučuji.
– Kartu můžeš nabít, jak se ti zlíbí, nejméně však 5,50 $. Jako bonus dostaneš 11 % z každého nabití zdarma. Týdenní neomezená jízdenka stojí 31 dolarů, obyčejná jízdenka stojí 2,75 $. Tři noci jsou z tohoto pohledu tak nějak mezi. Nevím, jaký máte program, já bych si spíš koupil týdenní. (Můžeš ji před odjezdem zkusit prodat.)
– Děti do 111 cm jezdí v metru a v autobuse zdarma bez jízdenky, vyšší děti musí mít svoji dospěláckou jízdenku. Na AirTrain musí mít dítě svoji jízdenku.
– Ta jízdenka je společná pro všechny prostředky hromadné dopravy.

Není zač, užijte si New York! :-)

Petře díky,a díky za všechny kteří tě denně bombardujou podobnými otázkami.
Robert.

Avatar uživatele

Ahoj Petře. Ještě mám jeden dotaz. Pokuď nabiju kartu hned na letišti týdenní za 31$. Na AIRTRAIN platí a nebo na něj musím dobít ještě zvlášť těch 5$. Díky.

Avatar uživatele

@Robert: Ahoj Roberte, jízdenku na Airtrain je nutné koupit zvlášť. Týdenní jízdenka se na ni nevztahuje – všude po světě je poměrně běžné, že se za spoje na letiště připlácí. :-)

Ahoj Petře potřebuji se dostat na letiště v Newarku, přiletím na JFK, jaká je prosím nejlepší varianta.
Děkuji

Avatar uživatele

@Petra: Ahoj Petro,

nejvýhodnější mně přijde shuttle za 27 dolarů. Jede přímo od letiště v JFK přímo do Newarku, jízdenku doporučuji koupit přes internet na konkrétní termín.

Hromadná doprava vyjde odhadem na 17 dolarů, ale je nutné dvakrát přestupovat a pokaždé kupovat novou jízdenku. To mi přijde komplikované. Nejlevnější Uber vyjde na 111 dolarů, taxi ještě dráž.

Chystáme se do NY a našel jsem další možnost z Jamaica st. jet vlakem LIRR až na Penn
station. Cena 7-10 USD/os. Je to rychlější než metro (20-35minut). Má někdo zkušenosti?

Ahoj, ještě bych měl otázku k cestě z Manhattanu, konkrétně ze stanice metra 7 Av na Terminál 4 JFK. Vyhledal jsem si trasu na google mapách, ale podle nich AirTrain končí na Terminálu 1 a pak se má dojít pěšky. Mají tam chybu nebo tam momentálně nejezdí?

https://www.google.cz/maps/dir/7+Av/Terminal+4,+Jamaica,+New+York,+Spojen%C3%A9+st%C3%A1ty+americk%C3%A9/@40.7022106,-73.9519123,12z/data=!3m1!4b1!4m16!4m15!1m5!1m1!1s0x89c258f867c055f7:0x4dcb6b6cc80509c5!2m2!1d-73.981637!2d40.762862!1m5!1m1!1s0x89c266f8a93aa8c3:0xe6459b64d22c8e6d!2m2!1d-73.7821084!2d40.6436309!2m1!5e1!3e3

Avatar uživatele

@Martin: Ahoj Martine, Air Train jezdí na všechny terminály. Je to nějaká chyba na Google Mapách, když tam zadáš jako destinaci “JFK Terminal 4, Spojené státy”, již se zobrazí správná trasa.

Avatar uživatele

Ahoj, ještě bych se pro jistotu přece jen zeptal na MetroCard.

Když vystoupíme z AirTrain vlaku, tak se dostaneme k automatu a tam je možnost buď AirTrain Ride nebo MetroCard, tak vyberu AirTrain a zaplatím 6$ (1$ za kartu) a vyjede mi kartička MetroCard a tou se dostanu z AirTrain haly.

Pak dojdu k metru a tam v automatu na tuto kartu nahraju týdenní lístek za 31$?

Díky za odpověď.

Avatar uživatele

@Martin: Ahoj Martine, je to v podstatě tak, jak píšeš.

@Petr Novák:
Opravdu před nástupem? Snad všude jsem četl, že až po vystoupení, jinak tě turnikety nepustí z haly ven. Viz i tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=J9iqYncZj5I

Avatar uživatele

@Martin: Omlouvám se, Martine. Popletl jsem to, máš pravdu. :-)

Ahoj, na JFK máme přílet 13:30. Druhý den ráno letíme na Bahamy. Myslíte, že můžeme počítat s možností navštívit Manhattan nebo je to spíše s ohledem na imigrační pohovor, odbavení, cestu do centra apod. nereálné? Díky za jakékoliv reakce.:-)

Avatar uživatele

@Hanka: Ahoj Hanko, návštěvu Manhattanu stíháte. Šťastnou cestu!

Avatar uživatele

Ahoj,
mám dotaz ohledně cestování mezi New Jersey a New Yorkem, naplánovali jsme si cestu do New Yorku, ale ubytovaní jsme v Hobokenu. Je třeba mít různé jízdenky na cestování po new yorku a na transport Hoboken-NY? nebo lze koupit nějakou jízdenku dohromady? Budeme tam 13 dní a přilétat budeme na letiště Newark.

Díky za pomoc a za odpověď :)

Avatar uživatele

@Valentina: Ahoj Valentino,
na newyorské metro musíte mít samostatnou jízdenku, cestu mezi New Jersey lze řešit dvěma způsoby:
1. Budete si kupovat jízdenku na každou jízdu. Cena je 2,75 za jednu jízdu, platit se dá tak, že si nabijete MetroCard (jízdenka na MHD) a platit budete z ní.
2. SmartLink 7-Day Pass je týdenní jízdenka mezi NJ a NY, cena je 29 dolarů. Spočítejte si podle programu, jak často budete jezdit mezi hotelem a New Yorkem.
3. Jízdenky se prodávají také v balíčku po 10 jízdenkách (21 dolarů), 20 jízdenkách (42 dolarů) a 40 jízdenkách (84 dolarů). I to se může v závislosti na vašem programu vyplatit.

Ahoj,

Mohla bych se zeptat na dopravu z letiště JFK až na okraj New Yersey, hned za Lincolnovým tunelem?
Problém je, že přiletime az v 22.30 a nechceme davat hned 80$ za taxi, ale zase nevim, jestli je to takto v noci bezpecne a abysme tam nedorazili rano :)
Dekuji noc rady.

Avatar uživatele

@Zuzana: Ahoj Zuzko,

kolik vás pojede? Počítejte s tím, že budete unavení, co nejdřív budete chtít být v posteli. Autem tam budete za 45-50 minut, MHD za 90-120 minut. Já bych volil Uber. Na letišti nasednete, před hotelem vysednete, neřešíte. :-)

Budeme 2 :) Je to nejlepší způsob no, akorát ta cena :/
Nevíš ještě, jak funguje spojení s New Yersey a centrem NYC? Taky je tam nějaká permice na MHD?

Moc díky za rady.

Zuzana

Avatar uživatele

@Zuzana: Z New Jersey na Manhattan jezdí autobusy. Linek je spousta, doporučuji si tu nejvhodnější najít přes Google Mapy. Týdenní jízdenka není, pokud vím. Prodává se jednoduchá jízdenka za 3,50 $ a balíček 10 jízdenek za 29,50 $.

zdravím ,budu bydlet v chinatown, mužu odsad jezdit s 7 denní metrocard po celým NEWYORKU ? Dík

Avatar uživatele

@milan: Ahoj Milane, ano, můžeš.

Právě jsem se vrátil z USA, odlétal jsem z Newarku.

Stačilo mi koupit jízdenku na vlak z Penn Station do Newark Airport Rail Station (13$), dalších 5.50 $ za Air Train už nikde nechtěli.

Zdravím,
za týden odlétám a chtěla bych se s Vámi poradit, jakou zvolit kombinaci dopravy, abychom moc nepřestupovali a bylo to cenově výhodné (nejspíš koupíme hned jak přiletíme týdenní neomezenou kartu na metro). Pojedem z JFK do zastávky metra “Burnside Av”. Na google mapách se mi neukazují všechny kombinace. Zatím se mi zdá nejvhodnější Air Train -> metro E a následně přestoupit na 4 nebo D. Pokud bych přestoupila z E na 4, tak vystoupím na stanici “Lexington Av/53 St” a pojedeme mi to z toho samého místa 4? Však to znáte…ženské neumí číst v mapách no :-))).
Děkuji.
(odkaz:https://www.google.cz/maps/dir/John+F.+Kennedy+International+Airport/40.8486199,-73.9164329/@40.7069819,-73.9063809,12.75z/data=!4m9!4m8!1m5!1m1!1s0x0:0xec4fb213489f11f0!2m2!1d-73.7781391!2d40.6413111!1m0!3e3)

Avatar uživatele

@Aneta: Ahoj, tvoje spoje takto sice pojedou déle, ale zase nemusíte tolikrát přestupovat. Takže asi ok.
Škoda, že nepíšeš, kolik vás jede lidí. Cesta Uberem bude odhadem stát 50-60 $, při cestě 3+ lidí bych se k němu přikláněl.

Ahoj,
jedeme pouze 2 :-). Chceme, aby to bylo co nejlevnější :-). Ještě se zeptám jestli je rozdíl zda z AirTrain přesednu na Jamaice na E a nebo na metro A (v Howard Beach JFK Airport). Stojí to pokaždé stejně i když k metru A jede vlak kratší dobu? Jinak soudě dle ostatních komentářů se tedy AirTrain platí až po vystoupení..? :-)
A.

Avatar uživatele

@Aneta: Ahoj Anet,

v tom případě doporučuji metro. Z hlediska ceny jízdného je jedno, kde vystoupíte. AirTrain se vždycky platí v Jamaica Station nebo Howard Beach Station – při cestě z letiště se platí PO vystoupení z vlaku, při cestě na letiště PŘED. :-)

Ahoj,
píšeš, že při cestě 3+ by jsi se přikláněl k Uber. Nás jede pět a potřebujeme se dostat z JFK na Manhattan 46.str. Přiletíme v pondělí dopoledne, jak se tedy dostat co nejefektivněji na místo pobytu? Díky

Avatar uživatele

@MAGDA: Ahoj Magdo,
nejefektivnější asi bude Uber XL – pro 5 lidí bude stát někde mezi 85-115 dolary. Nabere vás před letištěm, vysadí před hotelem, zaplatíte kartou, řidič nepřijde do kontaktu s penězi, nic neřešíte. :-)

Moc díky za odpověď. Jen ještě doplňující otázku. Uber XL najdeme stát před letištěm nebo je potřeba nějak objednat přes web?

Avatar uživatele

@MAGDA: Stáhni si mobilní aplikaci Uber a po přistání si auto objednej z ní. Cesta se platí také přes aplikaci, řidič nepřijde do kontaktu s penězi.

Ahoj,

my jsme teda teď našli uber za 120 dolarů, což je docela pálka.

Našla jsem shuttle za 18 dolarů, s tím, že bychom dojeli na Port Authority Bus Terminal a odtud uberem. Problém je v tom, že poslední shuttle jede ve 23:30 a my máme přiletět ve 22:15. Jak dlouho trvá ten pohovor a vše kolem na letišti? Dá se to stihnout?

Avatar uživatele

@Zuzana: Ahoj, stihnout se to dá, ale je to bez záruky. Let může mít zpoždění, zaseknete se na imigračním… doporučuji místa v přední části letadla a ihned po příletu běžet na pohovor.

Avatar uživatele

A nevíš, jak dlouho dopředu je potřeba rezervovat ten shuttle? Že bychom to rezervovali až po výstupu z letadla? Díky moc.

Avatar uživatele

@Zuzana: Shuttle čím dřív, tím líp. U některých shuttlů platí, že s blížícím se termínem roste cena.

Dobrý den,
mohu se zeptat, jak rozeznám airtrain, který jezdí mezi terminály od airtrainů, které jezdí směr město? Jsou nějak barevně/číselně oddělené, či má každá linka airtrainu svou vlastní zastávku? Jedná se mi pouze o přestup, takže se budu muset dostat z jednoho terminálu na druhý, a nerada bych ztratila čas tím, že budu bloudit sem a tam v airtrainech! Díky moc!

Avatar uživatele

@MLena: Ahoj,
Air Train je jen jeden, projede několika terminály (zadarmo) a pak vyrazí směr město (za peníze). Takže musíš jen včas vystoupit.

@Petr Novák: díky moc!

Ještě jedna drobnost. Musím si hlídat i směr podle nějakého plánku? Jako např. v běžném metru? Nebo prostě nasednu a mám jistotu, že to pojede přes můj terminál?

Avatar uživatele

@MLena: Velmi dobrá otázka. :-) Sleduj cedule na přední/boční části vlaku. V některých případech jezdí po jedné koleji několik různých linek.

@Petr Novák: děkuji za pomoc :)

Ahojte,

prosim vas o radu ak ma niekto skusenost.

Chystam sa prvykrat do USA a vdaka tejto stranke mam uz vacsinu veci zmaknutu, ale co sa tyka dopravy tak ma zaujima jedna vec. Prilet mame 22:15, takze kym sa vybavime bude cca 23:30 a tym padom cesta Air trainom , metrom a nasledne trajektom (pretoze budeme ubytovani na Staten Islande) nie je asi najlepsi ani najrychlejsi sposob dopravy.

Kedze ale ideme 6, chcem sa spytat, ci su na letisku aj taxiky pre takyto pocet ludi, pripadne ci o takom case este chodi nejaky shuttle do toho pristavu, z ktoreho chodi trajekt na Staten Island. ( Whitehall Terminal Manhattan )

Dakujem

Avatar uživatele

@Juraj: Ahoj Juraj,

po příletu si můžeš přímo na letiště objednat Uber XL, pojme až 6 cestujících. Takže akorát. Cena z letiště na Whitehall Terminal na Manhattanu by měla být 80-105 USD.

Nepíšeš, kde přesně budete bydlet, ale odhadem za 90-110 dolarů pořídíte přes UberXL odvoz pro všechny z letiště až na Staten Island. Mrkni na to, možná to bude nejpohodlnější volba. :-)

@Petr Novák:

Dakujem, pozeral som to a malo by to vychadzat cca 120 dolarov, co bude asi najlepsia volba :)
Budeme byvat na Monroe avenue na Staten Island

Avatar uživatele

Zdravím,

Budeme 6 dní v New Jersey, přílet na JFK odlet z Newarku, Rodina – 4 osoby. Chtěli bychom něco jako týdenní jízdenku ( to abychom mohli také dojíždět třeba na Manhathan a do centra NY za turistickými zajímavostmi ), která by platila nejen v NY ale také v NJ.
Máte nějaké doporučení?

Děkuji Jirka

Avatar uživatele

@Jirka Jána: Ahoj Jirko, pokud se něco nezměnilo, tak kombinovaná jízdenka pro New York a New Jersey bohužel neexistuje.

Avatar uživatele

Ahoj,
Tak první zkušenosti: Nezměnilo se nic, kombinovat se do jedné karty nedá.
Ale vyhovuje nám kombinace nabíjecí Metro card a nakoupili jsme po 10 jízdenek na NJ Trans – příměstské linky autobusu, kde je při nákupu 10 ks sleva. O víkendech dokonce děti neplatí. Pro zónu 2 – což je např.  i NJ, je cena 10 jízdenek 29,50 USD. Děti pak jen polovinu.
Je to pořád levnější než Taxi nebo Uber a to i ve čtyřech členech rodiny. Autobusy jezdí po hodině a jsou na místě (jezdíme až do Secaucus ) za 20 minut.
Nyní nás (za dva dny) čeká podobná cesta do Newarku, tak opět sbíráme informace.
Přímý autobus tam od nás nejede. Zjistili jsme, že i pro Newark je v provozu také Air Train.
Tam se platí stejně jako u JFK, tzn. příjezd/odjezd?, Autobusové spoje nějak už dohledáme.
Děkuji Jirka

Avatar uživatele

@Jirka Jána: Ahoj Jirko, děkuji za popsání zkušenosti. Jízdenka se u Newark Airtrainu také ukazuje dvakrát.

Dobrý den, jsme senioři 60 a 71 let. Jsou nějaké slevy na airtrain a metrocard?
Děkuji

Avatar uživatele

@Eva: Dobrý den, Evo, sleva pro seniory nad 65 let sice existuje, ale musíte vyplnit speciální formulář a splnit další požadavky. Určena je občanům New Yorku, ne turistům. Vy si musíte koupit jízdné za plnou cenu. :-)

Avatar uživatele

@Petr Novák:
Dobry den, rada bych se zeptala, zda taxi z letiste Jfk pojme 4 dospele a kufry nebo zda budeme muset cestovat s tim Uber a event.cena a stanoviste na JFK. Dekuji moc Lu ka M.

Avatar uživatele

@Lucie M.: Dobrý den, Lucie, ano, je možné si vzít taxík pro čtyři lidi. Jen si možná chvíli počkáte na větší auto. Pokud nechcete, Uber není nutný.

Avatar uživatele

A cena taxi z JFK na Manhattan s tim vetsim autem pro 4 osoby bude cca kolik? Diky moc za odpoved. Lucka M.

Avatar uživatele

@Lucie M.: Záleží kam na Manhattan. Třeba Uber XL k Central Parku by měl stát 86-113 dolarů.

Ahoj,
ma tu nekdo nekdo zkusenost s dopravou z letiste Newark na Manhattan? Zvazuju, zda jet vlakem ci jeste levneji busem.
Posledni dotaz je lepsi navstivit Empire State building ci Rockefeller Top of the rock? Mate nekdo srovnani jake vyhledy jsou lepsi?
Predem moc dekuji. Lucka

@Lucka:
Jestli jde hlavne o vyhled tak urcite Top of the Rock.Na jedny strane vidis Empire a na druhy strane krasny vyhled na Central Park.

@Jarda: Jardo, diky za doporuceni, ma smysl rezervovat vstupenky predem nebo az na miste dle pocasi? Podzimni terminy se na Top of the Rock zacinaji nebezpecne plnit.. z Newark na Manhattan jsi asi nejel, vid?

Ahoj,
V prosinci máme cestu poprvé do NY, přiletíme na letiště do Newarku kolem 15:00 hodiny. Jedná se o čtyři dospělí, ubytováni budeme v Hiltonu na Times Square. Chci se zeptat na cestu do hotelu, nejjednodušší a možná i nejlevnější variantou bude služba UBER? Na kolik nás to tak vyjde a vejdeme se všichni do jednoho auta i s kufry? Díky moc za odpověď.

Avatar uživatele

@Vašek: Ahoj Vašku,
Uber je dobrá volba, pohodlná a ve čtyřech lidech asi i nejlevnější. Přesná cena se odvíjí od aktuální poptávky, odhadem počítej s 60-70 dolary za UberXL. Ten je určen přímo pro větší skupiny, takže bude cesta pohodlnější. :-)

@Petr Novák: super, díky moc za objasnění…

Ahoj, má dotaz. Asi jich bude ještě v průběhu roku víc :-)
příští rok se chystáme do NY. (Je to naše první ” solo cesta bz CK tak jsme z toho trochu nesví.)
V případě cesty přes paříž ( Charles de Gaull), zavazadla cestují z Prahy a vyzvednu až v NY, nebo je nutno vyzvednout v Paříži a znovu odbavit? Obojí je s Air France.
Druhý dotaz, zda máte zkušenost jestli platí palubní vstupenky z prahy až do NY, nebo je nutno znova odbavit? Mám dost obavu abych v tom časovém prasu dokázal v pohodě najít kam se přesunout. Omlouvám se za možná trochu hloupé dotazy, ale jak jsem psal, je to poprvé.
Děkuji za odpověď, pěkný den.

Avatar uživatele

@Honza;:
Ahoj Honzo, nemusíš stresovat, cesto do NY je úplně v klidu.
Když si koupíš letenku PRG-CDG-JFK, tak zavazadla letí s tebou až do cílové destinace…v Paříži se tak nemusíš o nic starat…jen sledovat cedule s číslem navazujícího letu. Je to tam sice velké, ale dobře značené. 1hod 30 minut by mělo být na přestup OK. Pod jednu hodinu bych se trochu obával.

Avatar uživatele

@Lukáš:
Aktuálně sobota 25.11. PRG-CDG-SFO.
Od přistání na runway (8:40), pojezd na terminál 2D, průchod pasovkou, až po vystoupení z autobusu (9:30) na terminál 2E (gate M26) 50 minut. A to jsme za pasovkou šli rovně místo vlevo, a pak se kus vraceli. Věděli jsme, že musíme o patro níž, ale cedili jsme nějak přehlédli.

Pro představu koukni na http://snadnespojeni.cz. Nám to ukazovalo 25min a bylo to 50.

Avatar uživatele

@Honza;:
Jo a palubní vstupenky na celý let dostaneš už v Praze. Pokud nemáš vybraná místa už při koupi letenek, tak si je můžeš vybrat při online check-inu nebo můžeš poprosit na přepážce, jinak ti nějaká přidělí.

Ahoj Petře, v dotazu a následné Tvé odpovědi – viz níže kopie odpovídáš že airtrainn je jen jeden.
Na YT jsem ale z jednoho návodného videa pochopil, že vláčky jezdí dva. Z první koleje jezdí tak jak píšeš, střídavě vlaky ve směru terminal 1 až 8 které pak následně odjíždějí směr Jamaica nebo Howard . Ale z koleje 2 jezdí v opačném směru, tedy term 8 až 1 nekonečné kolečko vláček, který letiště neopouští a pouze spojuje non-stop všechny terminály.
Můžeš mi potvrdit ( nebo vyvrátit), zda jsem to pochopil správně? Budu totiž po příletu řešit podobnou věc. Přiletím do NY asi o hodinu dříve a jinou společností a na jiný terminál, než druhá polovina výpravy a rád bych se dostal na jejich terminál kde se plánujeme sejít.
Díky.

MLena (4)
4.7.2017
20:58

Dobrý den,
mohu se zeptat, jak rozeznám airtrain, který jezdí mezi terminály od airtrainů, které jezdí směr město? Jsou nějak barevně/číselně oddělené, či má každá linka airtrainu svou vlastní zastávku? Jedná se mi pouze o přestup, takže se budu muset dostat z jednoho terminálu na druhý, a nerada bych ztratila čas tím, že budu bloudit sem a tam v airtrainech! Díky moc!

Odpovědět

Petr Novák (2404)Autor webu
5.7.2017
13:33

@MLena: Ahoj,
Air Train je jen jeden, projede několika terminály (zadarmo) a pak vyrazí směr město (za peníze). Takže musíš jen včas vystoupit.

Ahoj, předem chci poděkovat za skvělý blog, je to kus práce která pomáhá všem prvničkám které do USA cestují.
Měla bych na Tebe dotaz ohledně cesty z letiště. Přiletím do Newarku a jak tu na stránce píšeš pojedu busem 62 za 1,60$ až na Penn Station v Newarku a tam na vlak PATH za 2,75$ až na Manhattan k World Trade Center. Je to pořád aktuální? A to hlavní pochopila sem že za bus se platí přímo u řidiče, a na ten vlak PATH se dá koupit jízdenka v nějakém automatu jak na metro nebo je tam jiný systém? Diky moc za odpověď
Danča

Avatar uživatele

@Danča: Ahoj Dančo, děkuji. Ceny dopravy z Newarku by měly být aktuální a jízdenku lze koupit u řidiče. Pozor – měj připraveny drobné, řidič nevrací. A počítej s tím, že v autobusu není moc turistů, ani větší prostor pro zavazadla.

Ahoj Petře. Ráda bych využila možnost dopravy z Newarku autobusem jak píše Denča. Autobus staví přímo u termínalů letiště nebo i tak musím využít Airtrain a dostat se s ním na letištní nádraží, kde pak ten autobus najdu? Díky moc za odpověď. Hanka

Avatar uživatele

@Hanka: Ahoj Hanko, autobus 62 odjíždí z Terminálu A z 1. patra. Nikam jezdit nemusíš. :-)

Můžu poprosit o doporučení nejlepší cesty z EWR? Přiletíme 9.6 ve 20.00 z Cancunu, ubytování máme na Long Island v hotelu Aloft Long Island City-Manhattan View. Budeme v USA úplně poprvé, takže čím jednodušší trasa, tím lépe. Zase ale nechci dát x desítek dolarů za taxi. Budeme dva, shuttle se mi za zajímavou cenu nepodařilo najít? Nejlepší varianta dle Vás? Díky moc

Avatar uživatele

@Tomáš: Ahoj, přečti si článek. ;)

Dobrý večer, mám na Vás další otázku. Přiletím do NY na EWR. Ubytování mám u Upper Yorkville Apartments na 1876 3rd Avenue, East Harlem. Přes GO Airlink NYC mi to píše cenu dopravného 20 USD za osobu, není to nějak málo? A na jaký čas je mám rezervovat pokud přílet je 19:08 ? Omlouvám se za stálé dotazy, ale je to moje první cesta tzv. na vlastní triko a i když letím až v srpnu, začínám být nervózní. Děkuji Jirka

Avatar uživatele

@Jirka: Ahoj Jirko,
1.) Dvacet dolarů na osobu není málo – metrem by to bylo levnější. Shuttle je asi nejlevnější varianta, když cestuješ sám a nechceš jet MHD.
2.) Rezervoval bych někdy na 20:00-20:30. V rezervaci shuttle se vyplňuje číslo letu pro případ zpoždění. Nemůže se stát, že ti shuttle ujede kvůli zpoždění.

Buď v klidu. Uvidíš, že nakonec bude vše v pohodě. :-)

Zdravím, mám jen doplňující otázku. Pokud chci cestovat vlakem z letištního nádraží Newark Airport Rail Station až do Penn Station, jízdenku si koupím někde v automatu na nádraží? Díky.
Dana

Avatar uživatele

@Danče: Ahoj Danče, ano, koupíš si je na letišti buď v automatu, nebo u přepážky.

Ahoj Petře,

prosím o radu teď 1.6. letíme ve třech do NY na devět nocí, ubytování máme Putnam Avenue Brooklyn, přiletíme na letiště Newark. Jaká je nejlepší možnost dostat se do Brooklynu? Na cestováni po NY je nějaká jízdenka na 10 dní?

Děkuji za radu a hezký večer.
Petra

Avatar uživatele

@Petra: Ahoj Petro,

můžeš jet buď autobusem, jak napovídají Google Mapy (levnější, ale méně pohodlný), nebo Uberem. Zpáteční jízdenka na Newark Airport Express pro jednoho vyjde na 30 dolarů, jednosměrná je za 17 dolarů.

Levnější UberX bude stát 54-64 dolarů v jednom směru, větší auto (UberXL) vyjde na 66-80 dolarů. Já bych jel nejspíše Uberem.

Avatar uživatele

Ahojte, ráda bych radu zkušenějších.

Přiletím do JFK v 9 večer a let do Ohia mám na 6 ráno. Budu mít sice velký i malý kufr, ale uvažovala jsem se podívat do centra. Odlet mám pro změnu z LGA, takze kufry si nemuzu schovat a pak si pro ne prijit.

Myslíte, že stojí za to se tu hoďku projet tam i zpátky a mrknout třeba na Times Square, zajít si někde na koktejl a nasát atmosféru nebo lepší raději neriskovat a jet rovnou z letiště na letiště ?

Díky za tipy.

Avatar uživatele

@Daniela: Ahoj Danielo,

já v obdobných situacích obvykle využiji situace a město si jdu prohlédnout. Mysli však na jednu věc – nejspíše budeš unavená z letu, nemusíš vůbec spát a ve finále budeš ráda, když se dopravíš z letiště na letiště. :-)

Ahoj :) mám dotaz – kde zjistím, kolik stojí jednotlivé jízdy? Jedná se mi o linku 112, která by měla jet 2 míle od Newarku až na Port Authority Bus Terminal. Díky za odpověď.

Avatar uživatele

Jaká je prosím nejlacinější cesta z JFK na Newark Airport. Na délce jízdy až tak nezáleží, ale přílet na JFK je v 11:00 PM + imigrační, celní a je po půlnoci. Ráno ve 4:00 AM bych měl být v Newarku. Děkuji moc! JŠ

Potřebuji z La Guardia do Bowery a zkoušel jsem všechny uvedené možnosti od NYC Airporter nebo od GO Airlink NYC a vždy mě vyšla cena za oboustraný transfer kolem 160 dolarů pro dvě osoby.V tom případě je asi nejlevnější varianta taxi za 40 dolarů jedna cesta??Jak lze tedy docílit ceny 20 USD za osobu (80 USD obosměrně za dva).Děkuji.

@pavel: zkus uber

@pavel: Pokud se nepletu, tak k LGA jezdí autobus v rámci MTA tarifu (netuším, jak daleko je zastávka od terminálu, z LGA jsem nikdy neletěl)

Dobrý večer. Přiletíme na JFK. Potřebujeme se dostat na LGA. Poradíte nám jednoduchou cestu ( v NY budeme poprvé )? Kolik času musíme počítat od příletu?
Děkuji

Ahoj, chtela bych se zepat, jak je to při přestupu z metra na bus, nasla jsem cestu z letiste JFK do hotelu, ale po ceste z metra mi to hodilo jeste autobus, kdyz si koupime tu jednorazovou vstupenku ktera plati dve hodiny jestli jsem to dobre pochopila, tak prestup bysme meli krasne stihnout, jen mi jde o to jestli se pri prestupu musi nekde pipnout ta jizdenka nebo jen kdyby byla kontrola tak musi byt platna po tom prvnim vlezu do metra? dekuji