Horseshoe Bend v Arizoně: Obří podkova na řece Colorado

Horseshoe Bend (a nikoliv občas mylně uváděné Horseshoe Band) je meandr ve tvaru koňské podkovy, jenž naleznete ve státě Arizona. Meandr znamená zákrut řeky vzniklý boční erozí, což zní jako fráze nějakého šíleného profesora geologie, takže bude lepší, když se podíváte na fotku níže a pochopíte. Horseshoe Bend jste již určitě viděli, je to jedno z nejznámějších míst v Americe.

Horseshoe Bend | © .Bala

Co je Horseshoe Bend?

Pískovcový útvar Horseshoe Bend je považován za jeden ze zázraků přírody. Řeka Colorado si tady před zhruba 200 miliony lety razila cestu takovým způsobem, že vznikl obloukový útvar připomínající koňskou podkovu. Řeka se zde protáčí o 270 °.

Propast mezi vrcholkem Horseshoe Bend a korytem řeky Colorado je 305 metrů.

Informace pro návštěvníky Horseshoe Bend

Horseshoe Bend leží kousek od města Page v Arizoně, často se zde zastavují lidé mířící do Grand Canyonu. A dělají dobře, úžasný pohled a uklidňující ticho bezesporu stojí za to. Prakticky jediným rozumným způsobem dopravy je půjčené auto.

Útvar není součástí žádného národního parku a je volně přístupný bez nutnosti hradit vstupné. Poblíž Horseshoe Bend je zdarma přístupné parkoviště, z něj se jde za báječným výhledem 850 metrů po písečné cestě.

Je to v podstatě samozřejmost, ale stejně to připomenu. Nezapomeňte si s sebou vzít lahev s vodou – zejména v letních měsících bývá skutečné horko a kolaps na jednom z nejhezčích míst Ameriky za to nestojí.

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.