Tip na ubytování v Las Vegas: Hotel Treasure Island

Potřebujete pomoc s výběrem hotelu v Las Vegas? Čtěte dále. Poradím vám, které hotely z výběru vynechat, na co si dát pozor a na závěr přidám tip na jeden hotel. Ne proto, že by mi za zveřejnění tipu hotel zaplatil, ale protože jsem v něm bydlel a mohu ho s čistým svědomím doporučit.

Ubytování Las Vegas | © Petr Novák

Jak vybrat hotel v Las Vegas?

 • Lokalita
  Centrum Las Vegas se označuje Strip. V 6,8 km dlouhém pruhu podél rušné silnice leží 15 z 25 největších hotelů na světě. Zde doporučuji vybírat hotely. Třeba Stratosphere nebo Circus Circus jsou levnější hotely, ale leží daleko od centra dění.
 • Cena za hotel v Las Vegas
  Během víkendů jsou ceny ubytování vyšší, neboť se do města hrnou davy lidí a tlačí cenu nahoru. Pokoje s výhledem na Strip a v horních patrech bývají dražší. Při check-inu poproste o nejvyšší možné patro.
 • Rezortní poplatky
  Resort fee je způsob, jak z turistů získat další peníze. Poplatek ve výši 25 $583 Kč32 $746 Kč za pokoj a noc zahrnuje poplatek za internet, fitness centrum a další často nechtěné služby. Rezortní poplatek v Las Vegas vybírají skoro všechny hotely.
 • Hodnocení hotelu
  Při výběru hotelu nedávejte na hvězdičky, určující je hodnocení a recenze předchozích hostů. Na serveru Booking.com doporučuji alespoň známku 7,3 a 100 hodnocení. Při nižším počtu dochází ke zkreslení známky.

Hotel Las Vegas | © Petr Novák

Přehled hotelů na Stripu

Centrum Stripu zhruba ohraničují hotely Treasure Island na severu a Mandalay Bay na jihu. Mezi nimi stojí desítky různě velkých hotelů. Zde je výčet těch nejznámějších a nejlépe hodnocených:

 • Hotel Venetian
  Hotel v benátském stylu v severní části Stripu. Přímo u hotelu jsou kanály, na kterých vás proveze zpívající gondoliér. Venetian doporučuji párům poohlížejícím se po romantice. Zobrazit fotky
 • Hotel Bellagio
  Luxusní a dražší hotel v centrální části Stripu, mezi jeho hlavní atrakce patří zpívající fontány. Toužíte-li po tom nejlepším, co je ve Vegas, Bellagio by vám mělo vyhovovat. Zobrazit fotky
 • Hotel Caesars Palace
  Gigantický hotel s několika budovami (towers) je postaven ve starořímském stylu. Vstupní hale dominuje obří zlatý lev, v prostorách hotelu se natáčel populární film Pařba ve Vegas. Zobrazit fotky
 • Hotel Mirage
  Elegantní hotel uprostřed Stripu s umělou sopkou chrlící lávu a živými delfíny. Mirage patří mezi dražší hotely. Zobrazit fotky
 • Hotel MGM Grand
  Rezort v jižní části Stripu přímo u stanice jednokolejky nabízí dobré spojení na další místa v Las Vegas. V hotelu je kromě obrovského kasína několik atrakcí, např. CBS Television Center nebo CSI Experience. Zobrazit fotky
 • Hotel Paris Las Vegas
  Hotel v centrální části stripu zaujme kopií Eiffelovy věže, která slouží jako vyhlídka na okolí a zejména v noci nabízí unikátní výhled. Zobrazit fotky

Treasure Island Las Vegas | © Petr Novák

Hotel Treasure Island

V Las Vegas jsem několik nocí pobýval v hotelu Treasure Island na severu Stripu. Hotel s 2 664 pokoji a 220 apartmány je laděn do pirátsko-karibského stylu. Již při vstupu do Treasure Island (v Las Vegas se tradičně vchází přes kasíno) vás ohromí pronikavá kokosová vůně a ohlušující rachot automatů.

Pokoje byly velmi čisté a prostorné, vybavené telefonem, LCD televizí a trezorem. Za výhled na Strip se standardně připlácí, nám stačilo při check-inu poprosit. Zdarma jsme získali upgrade na pokoj v 27. patře.

V hotelu je několik restaurací, pizzerie, prodejna koblih nebo bar Señor Frog’s se zeleným žabákem jako maskotem. Přes ulici od hotelu je kavárna Starbucks, potraviny CVS (non-stop) a Walgreens a bagetárna Subway (přímo v kasínu).

Abych jen nechválil: Velký černý puntík si Treasure Island vysloužil za poplatek za využití rezortu. V roce 2016 činí [usd castka=”33.60″ typ=”1″] za pokoj a noc. Za něj získáte připojení k internetu zdarma (ale jen na jedno zařízení, za každé další se platí), vstup do posilovny a slevy do restaurací a barů v Treasure Island.

Airbnb v Las Vegas aneb ubytování v soukromí

Alternativou k hotelům v Las Vegas je ubytování v soukromí přes Airbnb. Doporučuji ho především při několikatýdenním pobytu, nebo při cestě tří a více lidí zároveň. Pronajmout si můžete postel v pokoji s cizími lidmi, soukromý pokoj, nebo celou nemovitost. Cena je obvykle nižší než u hotelů.

Na první cestu přes Airbnb můžete využít slevu 500 Kč. Stačí se zaregistrovat.

 • Do 1 000 Kč za noc seženete…
  Průměrná cena za společný pokoj v Las Vegas je 900 Kč, vlastní pokoj stojí v průměru 1 500 Kč za noc. Za méně než 1 000 Kč seženete ubytování mimo Strip, obvykle se jedná o menší pokoje v domcích.
 • Do 2 000 Kč za noc seženete…
  Do dvou tisíc korun za noc se dá bez obtíží sehnat soukromý pokoj poblíž Stripu, nadprůměrný pokoj mimo Strip nebo celý dům dál od centra.
 • Do 3 500 Kč za noc seženete…
  Podle mne rozumný kompromis ceny a hodnoty, v této cenové kategorii lze rezervovat prostorný dům v blízkosti Stripu, případně celý apartmán v jednom z hotelů na Stripu.
 • Do 5 000 Kč za noc seženete…
  Luxusní apartmány v horních patrech hotelů na Stripu. Cestujete-li ve více lidech a nekoukáte-li vyloženě na cenu, můžete to být skvělá volba.
 • Nad 5 000 Kč za noc seženete…
  Buď to nejlepší ubytování v Las Vegas, nebo to nejvíce předražené. Cena v mnoha případech ani zdaleka neodpovídá lokalitě, rozloze ani vybavení.
Petr Novák

Diskuze k článku (9 komentářů)

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.