Dovoz auta z USA: Cena, clo, DPH a jak postupovat

Petr Novák

Ford Mustang GT, Dodge Challenger, RAM 1500, Chevrolet Camaro a další legendární americká auta se v Evropě buď neprodávají, nebo jsou dostupná jen s modifikacemi. Pokud chcete mít v garáži zaparkovanou americkou káru, řešením je dovoz auta z USA. Níže se dočtete, kde hledat nová i ojetá auta, kolik stojí dovoz a kdo vám s ním pomůže.

Dovoz auta z USA: Cena, clo, DPH a jak postupovat | © Unsplash.com

 1. Obsah článku
  1. Jak postupovat při dovozu auta z USA
  2. Cena dovozu auta z USA
  3. Příklad: Kolik stojí dovezené auto z USA
  4. Dobré vědět o dovozu aut z USA

  Jak postupovat při dovozu auta z USA

  🔍 Kde hledat auta v USA

  Nová a ojetá auta můžete hledat na webech Cars.com, eBay Motors, Autotrader.com nebo Carmax.com. Veterány najdete také na Oldride.comHemmings.com.

  Při hledání aut mějte na paměti, že mezi optimální lokality patří New York, Virginie, Maryland a další státy na východním pobřeží. S rostoucí vzdáleností prodejce od přístavu výrazně rostou náklady na přepravu auta.

  Někteří dovozci mají na svých stránkách nabídku aut připravených k přepravě do Evropy, nebo již dovezených. Někdy jim stačí zaslat poptávku a oni najdou vhodné auto.

  👔 Dovozci aut z USA

  V Česku se dovozu aut z USA věnuje nejméně 5 společností a patrně ještě více jednotlivců. Některé firmy mají v Americe založeny sesterské společnosti, vlastní zaměstnance a sklady nebo obchodní partnery.

  Jako u všech služeb, také u dovozu aut z USA se kvalita liší. Kvalitní dovozce prověří technický stav a historii auta, zajistí jeho odhlášení v Americe a přihlášení u nás včetně celní dokumentace.

  Osobně nemám s žádnou společností takové zkušenosti, abych ji mohl veřejně doporučit, nebo nedoporučit. Při zvažovaném dovozu auta oslovte více společností. Dohledejte si jejich reference a sami si udělejte dojem, jak seriózně na vás působí.

 2. Cena dovozu auta z USA

  Náklady na dovoz auta z USA a jeho registraci v Česku ovlivňuje celá řada faktorů. První část z nich (clo, daň, kurz) je přímo úměrná pořizovací ceně auta. Druhou část nákladů tvoří přeprava do přístavu v USA, doprava do Evropy nebo provize pro zprostředkovatele.

  🛣️ Přeprava auta do přístavu v USA

  Zakoupené auto je nutné v USA odhlásit, vyřídit celní dokumentaci a na tahači ho dopravit do přístavu. Cena se odvíjí od místa, kde se auto fyzicky nachází a odkud popluje do Evropy.

  🚢 Přeprava v kontejneru do Evropy

  V přístavu je auto potřeba naložit do kontejneru, upevnit a zapečetit. Cena přepravy sama o sobě poměrně výrazně kolísá, vliv má také výchozí a cílová destinace. Pojištění kontejneru je zahrnuto v ceně.

  👮 Vyložení a vyřízení dokumentace

  V cílovém přístavu se auto musí vyložit z kontejneru a připravit pro něj celní dokumenty. Zabere to až několik dní, v průběhu kterých se vybírají parkovací poplatky.

  🛃 Clo — 10 %

  Výše cla je v celé Evropské unii stanovena na 10 %. Ke stanovení výše cla se používá jednotný systém EU TARIC, nomenklaturní kód pro osobní auta (ne hybridy) je 87033290. Clo se obvykle platí při vstupní celní prohlídce v přístavu, kam dopluje v kontejneru.

  Clo pro auto dovezené z USA se počítá z ceny vozu, jeho přepravy a pojištění přepravy.

  👨‍🔧 Převoz auta do ČR, homologace a přihlášení

  Proclené auto je nutné do Česka dovézt na vleku a pravděpodobně provést úpravy (například světel nebo elektroniky), aby mohlo být úspěšně homologováno. Poté se autu vyřídí značky, projde STK a je zaregistrováno.

  🧾 DPH — 21 %

  Daň z přidané hodnoty je u auta určeného pro běžný provoz 21 %.

  💸 Provize pro dovozce do ČR

  V Česku působí celá řada dovozců aut z USA. Většinou zajišťují kompletní služby včetně dopravy auta v USA od přístavu, přepravu lodí do Evropy, celní dokumentaci i přihlášení auta na české značky. Výše jejich provize se odvíjí od šíře zahrnutých služeb.

  Pro představu počítejte s provizí 30 000-60 000 Kč, nebo 6 % z ceny vozu včetně dopravy, homologace nebo cla.

  ⚠️ Výjimky a specifické případy

  Všechny uvedené výpočty berte jako orientační. Pro každou z uvedených složek ceny lze najít výjimky, které ji mohou výrazně ovlivnit. Odlišná pravidla platí třeba pro dovoz veteránů, aut starších 30 let, nákladních vozidel apod.

 3. Příklad: Kolik stojí dovezené auto z USA

  Jako příklad uveďme dovoz dva roky starého Fordu Mustang GT s nájezdem 18 507 km11500 mi. Pro výpočet byly použity kalkulačky několika společností, které se zabývají dovozem aut z USA. Nicméně opakuji, že každá složka ceny se může výrazně posunout nahoru i dolu. Výpočet berte jako orientační.

  Položka Cena
  Pořizovací cena auta 915 000 Kč
  Přeprava auta po USA 19 000 Kč
  Lodní přeprava do EU 60 000 Kč
  Clo (10 %) 99 400 Kč
  Přeprava z přístavu do ČR 10 000 Kč
  Dokumentace, homologace a úpravy 40 000 Kč
  Provize pro dovozce 50 000 Kč
  DPH (21 %) 229 740 Kč
  Cena celkem 1 423 140 Kč
 4. Dobré vědět o dovozu aut z USA

  🔧 Homologace aut z USA

  Předpisy pro provoz aut v Evropě a v Americe se liší, ve většině případů je tak nutné dovezená auta upravit. Nejčastěji se jedná o výměnu červených směrových světel, doplnění zadního mlhového světla a přenastavení ostatních světel. Zkušení dovozci normy znají a umějí auta přestavět, aby mohla být homologována pro provoz v EU.

  ⛽ V Americe nejsou osobní auta s dieselovým motorem

  Osobní auta prodávaná v USA mají vždy benzínový motor, na diesel v inzerátech velmi pravděpodobně nenarazíte.

  📝 Jak prověřit historii vozidla z USA

  Historii vozidla si můžete prověřit na webu Carfax.eu, který odhalí nehody, krádeže, manipulaci s počtem najetých kilometrů, změny vlastnictví nebo technické prohlídky. Na velmi podobném principu funguje web Autocheck.com, kde k prověření auta vedle VIN postačí poznávací značka.

  Obě služby jsou zpoplatněné, nicméně pokud již máte vybrané auto, doporučuji si report koupit.

Diskuze k článku (87)

Ahoj.chci si do Cech přitáhnout dvě auta bourané Mitsubishi lancer evo 8 a jsou v Californii. Dohromady vyjdou 300.000 Kč.kolik by stalo(jestli to pujde)celkem dovoz a přihlášení a hlavně s kym se mam domluvit kdo je vyzvedne?a kdy se to plati? Dekuji

Odpovědět

@Jakub:
Ideální bude kontaktovat nějakou formu, co se tím zabývá. Některé mají na stránkách i kalkulačku cen.
Zkus amhk.cz, simix.cz, denker.cz nebo si najdi další. A nebude to levné. Doprava, clo, DPH, homologace, přihlášení… a v tvém případě i oprava.

Odpovědět

Ahoj, kdyz budu z usa nakupovat auto na ceskou spolecnost (s.r.o) platce DPH.. Zaplati se jen clo a DPH se pripocitava az k pripadnemu prodeji?

Odpovědět

@Ondrej:
Zkus Celní správu nebo finančák. Standardně se platí oboje, protože to je dovoz ze země mimo EU. V tomhle (firmy a jejich daně) se nevyznám, ale asi budeš muset dovozní DPH zaplatit, jako u čehokoliv jiného.

Odpovědět

@Ondrej: Vzhledem k tomu, ze jde o nakup ze zeme mimo EU, tak zaplatis oboji.

Odpovědět

Ahoj všem,
Prosím o radu… Našel jsem si na ebay a koupil motocykl z r. cca 1970 s tím, že bych jel zde v ČR dál na veteránské papíry. Objednal jsem přepravní firmu, ale ti mi nyní tvrdí, že bez TITLE, tedy bez dokladů, z USA nelze dovézt. Je to tak? Případně co udělat, abych to sem dostal…
Díky za jakýkoliv tip.

Odpovědět

@Raves:
Jestli se nepletu, tak potřebuješ doklady na základě kterých se vyplní vývozní papíry. Nejsou doklady = motorka neexistuje = není co vyvézt. Stejně tak tady by byl velký problém s dovozem. Potřebuješ něco, kde je identifikace tý motorky. On to neměl prodávat do zahraničí, když tohle nevěděl a tys to neměl kupovat, když jsi neměl ověřeno, jestli ta motorka splňuje podmínky vývozu/dovozu. Ta motorka může bejt kradená a ty nemáš jak to ověřit.

Odpovědět

@Raves:
Doporučím se spíš podívat na https://www.motorkari.cz/forum/, tak určitě někdo bude vědět.

Odpovědět

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli při převozu auta z usa do ČR rozhoduje při přihlášení vozu rok výroby? Četl jsem že maximální stáří vozu z usa do ČR je 8 let. Jinak to prý nepřihlásím? A jestli je lepší to dovést do Německa nebo do Polska? Děkuji moc za vaši radu.

Odpovědět

Americké auto jsem chtěl, ale dostávat jo z Ameriky mi připadá dost obtížné a zdlouhavé. Raději jsem si našel kvalitní firmu, která restaurované americké klasiky prodává.

Odpovědět

Zdravím, čistě teoreticky. Kdybych se domluvil s prodávajícím v USA u auta fiktivně na poloviční ceně vozu (normálně ve smlouvě pro celní nenažrance), zbytek mu dal cash, myslíte že by do toho nikdo nešťoural? ;-)

Odpovědět

@dj pahy:
Zeptej se celníků. Podle mě, pokud by měli podezření, že cena neodpovídá realitě, by ji mohli určit tabulkově. Podle průměrné ceny v místě a čase obvyklé.
Ale je pravda, že každý může své auto prodat za jakou chce cenu.

Odpovědět

Dovazime v kontejnerech nova i starsi auta vcetne veteranu z USA. Pokud mate zajem, kontaktujte nas na auta zavinac pelmi.cz. Zajistujeme komunikaci s prodavajicim a svezeni do skladu a profesionalni nalozeni. Kontejner odjizdi kazdy tyden. Celkova doba do CR do 30dnu.

Odpovědět

@Kak: Já si myslím, že je mnohem jednodušší koupě již dovezeného veterána. Řešit sám os sobě převoz auta z Ameriky mi připadá dost složitý a zdlouhavý. Nějakou dobu jsem se o to zajímal. Moc pěkně se tomu věnují u https://www.veteran-prodej.cz/ . Máte také nějaké webové stránky, kde by šla vidět vaše práce?

Odpovědět

Chci se zeptat. Žijí v USA a budu muset jet na rok do ČR. Mohu si vzít sebou vůz z USA pro své potřeby? Vztahuje se na to také clo? Je možno se na vás obrátit?

Odpovědět

@Hilda:
S tím bych se obrátil na příslušné úřady, celnice, dopravka.

Kdysi platilo (mohlo se to změnit), že pokud jsi v USA více než rok a vůz vlastníš více než půl roku, tak clo a DPH při dovozu neplatíš. Za předpokladu, že ho budeš mít ty. Pokud ho prodáš, tak je třeba vše doplatit.

Ty ale píšeš, že žiješ v USA a sem jedeš “jen” na návštěvu. Netuším, jak to je, pokud si auto dovezeš, jen na nějaký čas. Opačně, pokud bys chtěla auto z Evropy do USA, tak ho tam musíš do dvou měsíců přihlásit na US doklady (což ale není jednoduché, homologace a tak), jinak ho nesmíš používat. Tak si zjisti, zda něco obdobného neplatí tady.

Vyplatí se ti platit dopravu z USA sem a zase zpět a s tím spojená administrativa? Není lepší si tu něco na tu dobu koupit nebo půjčit od známých?

Odpovědět

Jsem si chtěl koupit také auto v USA ale když to tak čtu, tak nechápu kde stát bere tu drzost okrádat lidi o DPH a Clo i u staré ojetiny.

Odpovědět

@Hilda: Muzes, ale vetsina US pojistoven ti neaplikuje pojistku v zahranici (mimo severni a stredni Ameriku). Pokud hodlas stravit v CR rok, tak uz nebudes turista, tudiz budes muset auto prihlasit = zaridit upravy pro ceskou homologaci (zlute blinkry, tachometr v kilometrech, atd…). Zkracene, nemyslim, ze by se to vyplatitlo, pokud nechces auto v CR nechat a prodat ho tam.

Odpovědět

@Jarek: Protoze stat nema zajem na dovozu starych (chapej neekologickych) aut. Dan/clo je nastroj k regulaci prodeje zbytneho (opravdu jsem chtel napsat zbytneho) zbozi.

Odpovědět

Ahoj, chtěl bych si dovézt Dodge Durango SRT 6,4 r.v. 2020 392PS, dá se najít ve státech i evropská verze? díky

Odpovědět

@roman:
Ne. Vůz americký s evropskou homologací je v USA neprodejný, neodpovídá tamním homologacím.
Ani evropské auto koupené v USA tady nepřihlásíš, bez potřebných úprav nebo schválení výjimek.

Odpovědět

Ahoj, ráda bych poprosila o radu… Rozhodli jsme se s kamarádem, možná trošku bláznivě, vypravit se do USA, koupit pár Jeep Commanderů – byli bychom rodina jeepařů :-D, objednat kontejner a šup s nima do ČR. Máš ponětí, ve kterém státě by mohly být za dobré peníze a také, odkud by se sem trošku rozumně daly dostat? Děkuji, hezký den…

Odpovědět

@Jitka:
Cena záleží na stavu a výbavě, stát je celkem jedno. Chce to prostě hledat. Doprava je nejjednodušší, pokud je poblíž velký přístav, aby se to nemuselo převážet přes půlku Ameriky. Asi by se nabízelo východní pobřeží a přístavy v New Yorku, New Jersey, Savannah, Charleston, Norfolk, Jacksonville, Miami a další.
Jak bláznivé to je, záleží, jak moc to máte naplánované a co si od toho slibujete. Článek a diskusi máš asi přečtenou. Pro cenovou náročnost (pokud už jsi nekoukala) se podívej třeba na stránky firem Simix.cz, Impexta.com, dovozautzusa.cz apod. Mají tam kalkulačku dovozu, jsou tam různé poplatky, které ti odpadnou, když si to budeš zařizovat sama (papírování může dát zabrat). Ty ale zase budeš platit letenku a tak. Navíc, teď se moc cestovat nedá, takže cesta a vybírání na místě není na pořadu dne.

Odpovědět
R

Dobry den, mam otazku co by bylo mozne nebo nemozne v nasem pripade. Mame v CR r.v. 2000 Hondu S2000 byla dovezena od nas z USA a ma americka papiry i cislo. (zde odhlaseno jako neaktivni) Protoze po dovozu v roce 2008 jsme ji zavzas neregistrovali na ceske papiry tak se uz nedalo prihlasit. (8 let stare pravidlo) Ted stoji v garazi uz nekolik let a tak mame moznost ji poslat zpet nebo pockat na status veterana? Chybi ji 4 roky na 25 let stare auto a tak nevime jak vubec pujde registrovat po tech 25 letech. V nejhorsim premyslim obnovit registraci a pojisteni a odvezt ji do nemecka na lod a privezd ji sem k nam. Porad jezdi. Za 4 roky budeme v Cesku konecne mnohem dele nez ted tak mam ted dilema. Dik moc za radu.

Odpovědět

@Rudy Vajdak:
Dobry den, muzete mi prosim dat kontakt nebo se mi ozvat na email: houdek.dan@email.cz?
Mozna bych pro Vas mel reseni.
Diky
S pozdravem
Dan Houdek

Odpovědět

Zajímalo by mě, jestli je možné v US koupit auto a pak tam s ním jezdit. Mám v plánu dovolenou, ale místo půjčení auta tam auto koupit a po skončení dovolené si ho nechat přitáhnout do CZ. Tak jestli tato možnost je vůbec pro non-US občana možná po právní stránce?
Samozřejmě počítám se všemožným pojištěním/ručením, o tom se tu už píše.
Díky

Odpovědět

@Honza:
Tohle se probíralo, tuším, u článku Půjčení auta v USA – rady, tipy, zkušenosti nebo jiného o půjčování aut.
Obecně jde o to, že k přihlášení a pojištění auta v USA potřebuješ americkou adresu, kterou jako turista samozřejmě nemáš. A převozní značky, jako u nás, na kterých bys to tam projel, tam taky nedostaneš. Dá se to pořešit, ale není to úplně v souladu se zákonem, takže to řešit nebudu. Navíc to tu už někde je.

Odpovědět

@Franta: Tak to vypadá, že přesně na tuto záležitost je firma, která to umí zařídit – https://visitor.us Každopádně díky za tyto stránky, spousta inspirace a luxusních informací!

Odpovědět

Dobrý den, chtěla jsme se zeptat je možné teď vycestovat do USA a za jakých podmínek .

Odpovědět

Pokud máte v plánu turistiku tak ano, je to možné, ale musíte splnit celkem přísné podmínky: t.j. pobýt 14 dní čistého času mimo EU/Schengen a zkrátka vybrané státy na které USA uvalilo restrikce – můžete např. strávit 14 dní v Mexiku/ Kostarice/ Domin.Rep. a pak 15 den vycestovat klidně na Estu do USA jako turista. Samozřejmě tohle cestování bude spojeno s PCR testy. Být tebou, počkám do půlky, rsp. konce května, protože to by se mělo začít mluvit/rozhodovat o zrušení téhle 14 denní restrikce pro turisty :) Osobně bych očekával, že léto/druhá půlka léta už půjde normálně cestovat přímo z Evropy.

Odpovědět

@Petra:
Pominu, že se ptáš úplně u jiného tématu.

Zkus více sledovat dění kolem sebe. Kromě, ne zrovna jednoduché, možnosti co naznačil Michal, to zatím asi jinak nejde. Že to funguje, nedávno dokázal p. Kelner. Bohužel s blbým koncem. Také se tam v některých případech dá dostat za rodinou nebo pracovně, ale to pro většinu turistů není.
Už tu pár lidí psalo, že jsou indicie, že možná od léta bude zrušená podmínka 14 dní mimo Schengen. Tady je jedna taková zpráva.

Odpovědět

Dobrý den,

žijeme v Česku, syn má dvojí občanství, české i americké. Momentálně je na léto v USA. Koupil si tam auto, Honda Accord 2006. Jaké by platili podmínky a poplatky za dovoz tohoto auta do Čech, pokud by ho převážel jako americký občan?

Děkuji za info.

Odpovědět

Ahoj, zajímá mě jestli bych ušetřil při individuálním dovozu Fordu Bronco Sport. Dle konfigurátoru by mě vyšel nákup na 40.000usd. Jaká by mohla být koncová cena s dovozem a homologací zde v ČR prosimtě?

Děkuji, Honza

Odpovědět

@Honza:
Myslím, že stačí si to tu pročíst a odpověď dostaneš.
Cena auta + doprava + poplatky kolem toho, z této sumy se počítá clo 10%, to se pak celé sečte a vypočítá se DPH 21%, k tomu poplatky kolem EU homologace a přihlášení, pojištění.

Na webex Simix, Impexta, dovozautzusa, usa-auto najdeš orientační kalkulačku dovozu. Pokud si to celé budeš řešit sám, tak něco ušetříš. Nějaký info najdeš i tady https://www.youtube.com/watch?v=fMotpu8UZK4

Odpovědět

@Maggie:
Ono ani tak nejde o to, jestli by ho převážel jako Amík nebo jako Čech. Důležité je, co s tím autem zamýšlí tady. Ty podmínky dovozu i následného provozování jsou jasně dané legislativou. Doporučuji si to nastudovat. Já to znám jen okrajově z doslechu. Takže mě nebrat za slovo.
Jako Amík má asi dvě možnosti.
Přivézt si to sem jako turista, používat během dovolené a odvézt to pak zpět. Může to tu i pak prodat, ale opět jen podle platné legislativy.
Pak si to sem může přivézt na osobní používání. Nevím jestli tady platí něco obdobného jako v USA, kdybych si tam přivezl auto z EU, můžu ho tam provozovat 2 měsíce a pak ho musím dostat na na US značky nebo odstavit. A homologovat si tam EU auto není zrovna jednoduché. Nemyslím, že by tady jako “Amík” (předpokládám, že standardně tu funguje jako Čech) mohl jezdit dlouhodobě s autem na US značkách.
Jako Čech má taky pár možností.
Standardní individuální dovoz se vším, co k tomu patří. Viz má odpověď Honzovi výše.
Pak si ho sem může dovézt, jako Čech, co dlouhodobě pobýval v zahraničí. Nevím, jestli se to neměnilo, ale platilo, že pokud byl Čech prokazatelně minimálně rok v kuse v zahraničí a vůz prokazatelně vlastnil a používal aspoň půl roku, tak při jeho dovozu neplatil clo a DPH. Respektive zaplatil by to, ale po doložení bydliště v EU by mu to pak vrátili. Nefunguje, pokud by chvíli byl v USA (na léto) koupil tam auto, nechal ho tam, za rok tam jel zase a auto přivezl. Pokud by ho časem chtěl prodat, musel by clo a DPH doplatit.

Odpovědět

Ahoj všem,

rád bych se podělil o zkušenost a především požádal o rady zkušenější…

Chtěl jsem koupit několik nových “Mustangů” Shelby GT500 2021, nejlépe si je přímo nakonfigurovat tak jak to je běžné v Evropě. Věc jsem začal řešit v předstihu a oslovil přímo Ford. Ten mě odkázal na jednotlivé dealery, ať si vyberu dle mého bydliště resp. čísla popisného. Nebudu více rozepisovat detaily, o ty se rád podělím soukromě.

Každopádně zde můj první dotaz k diskusi –

— má někdo z vás zkušenost, zda dealer (nejlépe Fordu) umožňuje konfiguraci nového vozu na přání zákazníka? —

Každý dealer, se kterým jsem jednal, tvrdil, že pouze dostane daný počet nových vozů a doslova co mu přijde to má, konfigurace možná není. Pochopitelně s tím asi souvisí exkluzivita modelu GT500, kdy je jich k mání jen velmi omezené množství.

Dále mě překvapil přístup dealerů, je to sice obecně známý fakt, že jednají neprofesionálně a většinou je to samý mexikán, obzvláště na východním pobřeží. Bohužel kvůli budoucí dopravě jsem pátral hlavně zda, tedy v oblasti Floridy, Jacksonville atd.

Dostal jsem se do momentu, kdy jsem měl možnost vzít dva vozy, oba nové. Po zaslání obecných informací o vozidlech (window sticker) jsem začal shánět přepravní firmu, pak se však dealer odmlčel. Zde můj další dotaz – máte zkušenosti s podobným jednáním a je to skutečně tak běžné, jak se uvádí? Chtěl jsem jim za ta auta nechat poměrně dost peněz, jakmile jsem se zaradoval, že jsem našel nové vozy 2021, tak jednání skončilo. Nemůže být problém, že takto drahé vozy nechtějí exportovat mimo USA a bojí se např. poškození před/při přepravě (i když jsem měl vše dopředu domluvené s přepravní firmou, včetně pojištění během nakládání atd.

Pochopitelně jsem měl naplánováno jet auta vybrat/koupit osobně, nicméně pandemie situaci zkomplikovala a původně plánovaná cesta a osobní výběr se uskutečnit nedal.

Poprosím o vaše zkušenosti či doporučení, o vozy mám stále zájem a budu velmi vděčný. Pokud by se mi ozval někdo, kdo je či bude na území USA a mohl by mi pomoci, štědře jej odměním.

Mějte se hezky

Odpovědět
R

Ahoj. Napis kamaradovi na slava7sro@seznam.cz. Dela individualni dovoz aut z USA.

Odpovědět

To Mustang1

Nevím co je to přesně v tvém případě…ale osobní zkušenost…
pracovně jsme přijeli do USA, východní pobřeží, NJ
nikoliv Mexičani…, chtěli jsme koupit dvě nová auta…u oficiálního dealera..pro používání v USA.
Problém byl v tom že chtějí prodávat na leasing, protože v tom člověka nejvíce oberou….
byl jsem svědkem kdy k dohodnuté ceně začal propočítávat leasing auta na celý papír A4, matematické harakiry, škoda že jsem si to
nenatočil…výsledná cena tomu odpovídala…jsem přes finance, tak tomu trochu rozumím…
My chtěli koupit nová auta, zaplatit celou hodnotu auta. Podotýkám nikoliv cash, ale jak by chtěli, převod, karta, šek….z USD účtu.
Věděl jsem regulerní nákupni cenu auta v USA…
Nechci vypisovat co vše jsem musel absolvovat, nechal jsem tomu měsíc a jezdil po všech dealerech ve státě,
dokonce mě vyhodili od oficiálního dealera, když jsem přišel, řekl které auto chci, budu platit celou hodnotu auta,
a jestli by mě řekli cenu auta..a podotýkám byli jsme velice slušní….
začal svoji retoriku, že si musím udělat testovací jízdu, že si musíme promluvit o financování apod.
Když jsem mu řekl, že to auto známe, jízdu že nepotřebuji, protože vím co kupuji, že bych chtěl znát prodejní cenu,
tak mě vyhodil, že oni takhle nepracují.
Oni pracuji jak jsem vysledoval docela zajímavě, nechají tě při každém jednání hodiny čekat, že jdou za manažerem, vidíš jak tam
popíjejí kavičku a baví se, pak se za půl hodiny vrátí a začne že to nejde, a že je problém …. a pak znovu jdou za manažerem..
každé jednání je na několik hodin… prostě se tě snaží utahat….aby jsi akceptoval jejich podmínky…
a to naše zkušenost v USA není ojedinělá, stejnou zkušenost šef Němec, Spaněl /finančák/, při nákupu BMW, vyhodili ho od dealera z prodejny….když se nechtěl nechat okrást….
zkoušel jsem u dealera ojetiny, podobná zkušenost….nejasná cena, přirážky, příplatky….
pro mě opravdu šokující zážitek, a to jsem kupoval nová auta v CR, UK, UAE….

Odpovědět

@Franta:

https://www.youtube.com/watch?v=AX99tWHd3Xg
tohle je ale pokračování příběhu…..

Odpovědět

@Bob:
To je něco jiného. Tady se vrací oni z USA. Tamto bylo o koupi auta pro někoho jiného. Videa dělí rok.

Odpovědět

@Franta:
v obsahu videa zazní také zhodnocení přepravy auta, přepravní firmou kterou si sami vybrali….

Odpovědět

@Bob:
Ale to je jejich problém. Já tam dával Honzovi příklad, jak to může vypadat finančně. To, kdo jak si zajistí přepravu, je každého věc.
Vůz z mého videa dorazil v pořádku.

Odpovědět

@Franta: ¨
OK dal jsem od stejného autora, výsledek dovozu druhého vlastního vozu z USA

https://www.youtube.com/watch?v=rkA9x1MmEP0

předchozí video jsem uvedl jako příklad jak to může dopadnout, když si někdo vezme neprověřenou dopravní společnost
a chce ušetřit…..

Odpovědět

Děkuji za @Bob:

Chápu že mají úplně odlišný přístup, naštěstí v Evropě jsme civilizovanější. Dotaz do plena: máte někdo zkušenost s objednáním vozu přímo u výrobce či u výhradního dovozce (pokud něco takového znají), resp. zda je možnost dostat se o úroveň výš než k těm šmelinářům.

Díky

Odpovědět

@Rene Zdansky: děkuji

Odpovědět

@roman: Ahoj, jsem v USA a chci si přivézt z EU Škodu Octavia. Najde se tam prosím US verze?

Odpovědět

@Durango:
Škodovky se do USA nevyváží, takže sotva seženeš nějakou s US homologací.
Možná se to ale časem změní, Škoda si tam nechala patentovat některé názvy vozů. Ale kdo ví, co za tím opravdu stálo.

Odpovědět

@Durango: Ne, verze homologovana pro USA se nevyrabi. Dovoz mozny je, ale pro registraci musi vozidlo splnit vsechny podminky. Zrejme nejvetsi prekazka bude ziskat od vyrobce potvrzeni, ze vozidlo splnuje US emisni limity. Tezko neco takoveho vyrobce vyda, kdyz homologaci pro USA neprovadi.

Odpovědět

Měl bych na Vás dotaz, jestli aktuálně při koupi hybridního auta, tuším že plug in hybridu, který má kromě palivové nádrže zvlášť zásuvku na dobíjení, konkrétně by se jednalo o Chrysler Pacifica 3.6 Hybrid (2021), zda-li je sazba cla a DPH u hybridů ve stejné výši..??
Děkuju.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tom: Dobrý den, záleží na přesné specifikaci, ale předpokládám clo 10 %.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA