Telefon v USA: 6 věcí, které udělejte s mobilem před odletem

Petr Novák

Cestujete do Ameriky a máte obavy, jestli vám tam bude bez problémů fungovat váš mobilní telefon? Je třeba něco na telefonu před odjezdem nastavit nebo je nutné zavolat na operátora? Dozvíte se v článku.

Telefon v USA: 6 věcí, které udělejte s mobilem před odletem | © Unsplash.com

Bude mi fungovat mobil v USA?

S fungováním telefonu v USA dnes není sebemenší problém, fungovat by měl každý nabízený model. V souvislosti s mobily v USA doporučuji myslet jen na několik věcí:

 1. Zabalte si adaptér do zásuvky

  V USA používají zásuvky typů A a B, které se od evropských provedení liší. Abyste si mohli telefon bez problémů nabít, nezapomeňte si přibalit adaptér do zásuvky.

 2. Aktivujte si roaming

  Pokud jste ještě nebyli s telefonem v zahraničí, nezapomeňte si aktivovat roaming.

 3. Zablokujte si datový roaming

  Na posledním letišti v Evropské unii v nastavení telefonu vypněte datový roaming a pro jistotu vypněte ještě mobilní data. S aktivními datovým roamingem a daty se telefon bude připojovat k internetu (třeba kvůli aktualizacím e-mailu nebo počasí), a vám budou účtovány vysoké poplatky. Stačí se jednou omylem připojit a budou vám naúčtovány nižší stovky korun.

 4. Kupte si americkou SIM kartu

  Ještě před odletem nebo hned po příletu do USA zvažte koupi místní SIM karty. Investice v řádu jednotek dolarů a neustálá dostupnost internetu přináší několik výhod, je možné používat online Google Mapy nebo si kdykoliv objednat Uber.

 5. Aktivujte si sdílení polohy telefonu

  Telefony se systémy Android i Apple lze na dálku vystopovat nebo zablokovat v případě, kdy dojde k jejich odcizení. Stačí danou funkci aktivovat, pro Android přes Find My Phone, pro Apple přes iCloud.

  Pokud vám telefon odcizí nebo ho ztratíte, můžete ho jednoduše lokalizovat přes internetovou stránku. Stačí, když bude připojen k internetu přístroj, nebo bude v okolí jiný telefon běžící na stejném systému. V krajní nouzi lze telefon zablokovat, aby nedošlo k zneužití vašich dat.

 6. Zapněte zálohování fotek na cloud

  Zatímco ztráta telefonu nepotěší, ale lze ji vyřešit cestovním pojištěním a koupí nového přístroje, ztracené fotky nenahradíte. Před odletem proto doporučuji aktivovat funkci nahrávání fotek do cloudu. Využít můžete OneDrive, Google Disk, Dropbox a další.

  V aplikaci nezapomeňte nastavit, zdali se mají nově pořízené fotky nahrávat přes mobilní data, nebo se má vždy čekat až na wi-fi. Výhodou okamžitého nahrávání je záloha všech nově pořízených fotek, nevýhodou spotřeba dat. Když mě v roce 2019 přepadli a okradli na ulici v Buenos Aires o mobil, zálohované fotky byly to jediné, co mi z telefonu zbylo.

Diskuze k článku (104)

@radim:
LTE ti tady v Evropě fungovat v tvém případě nebude. Špatně sis vybral telefon, nebo spíš jsi jen viděl nápis LTE a víc jsi neřešil.
Sice jsi neuvedl co za verzi LG K20 Plus jsi koupil, ale z toho, když píšeš že 2G ti tady funguje usuzuji, že se nejedná o CDMA verzi prodávanou operátorem Verizon.
Takže tipuju verzi T-Mobile (US), případně MetroPCS, které se prodávali i na volném trhu v USA a tam je právě háček, viz speficikace: LTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 12(700) – T-Mobile & MetroPCS
U nás v CZ k tvé smůle už celá trojka LTE sjednotila do frekvence 800Mhz (LTE Band 20), Vodafone ještě asi používá tu svojí úchylku na 900Mhz, ale už taky přechází na 800Mhz a ve městech se k 800Mhz používá i 1800 a 2600Mhz (Band 3 a 7).
Čili před nákupem si stačí zjistit jediné…podporuje telefon LTE Band 20 ??? (800Mhz).

Odpovědět

Dobrý den, v srpnu letím do USA a přílet mám na JFK v NY a potom pokračuji do Salt Lake City kde si pronajímám auto a vyrážím po parcích. Mám otázku jestli je možné koupit SIM kartu už na letišti JFK? Mám na přestup celkem něco přes 3 hod. Do SLC přiletím před půlnoci a těžko ji tam někde koupím a ráno už chci být někde u Yelowstone a tam ji určitě nikde nekoupím. Nechci zůstat bez spojení (jedu s dcerou a ta bez facebooku tak dlouho nepřežije). Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Jirka:
Určitě ano. Otázka je, jaké je tam nabídka.

Zda tam budou i výhodné SIMky, o kterých tady nebo v Roaming v USA ostatní píší.

A o dceru se neboj. Ona to vydrží. ;-) My měli na každém motelu wifi, takže SIMka nebyla potřeba..

Odpovědět

@Jirka:
Já si koupil simku virtuála Ultra Mobile (sít T-Mobile), ale mohu tě ubezpečit, že v národních parcích stejně většinou žádný signál nenajdeš :)
Občas jen 2G (GSM) přes to si dcera moc nezafejsbukuje, LTE v národních parcích vyjímečně!
Možná jiný operátor má lepší pokrytí, podíval bych se na jejich mapy pokrytí po místech, která chceš navštívit a potom podle toho vybíral operátora a kde koupit jeho simku.

Odpovědět

@Jirka: 1) v parcich budete bez internetu (a vetsinou i bez signalu). 2) Je uz standard, ze hotel ma wifi. 3) Pouze muj osobni pohled – chces vyletit po parcich a videt neco noveho? Tak zapomen, ze ti budu shanet simku jen proto, abys cely den cucela do mobilu :o) Vim, ze je to s dnesni mladezi tezke, odriznout je na par hodin od fb, ale ja bych do toho sel :o) Ono neni spatne stravit aspon jednou za rok 2 tydny jako rodina spolu.

Odpovědět

Zdravím, mám dotaz. Je možné, že simkarta, která se běžně používá v USA, by nefungovala v Evropě, potažmo v Turecku?? Kámoš mi to podal tak, že to přeci ví každé malé dítě, že nefunguje. Díky za odpověd

Odpovědět

ps: néé simkarta, ale telefon samozřejmě

Odpovědět

@Kevin:
Odpovím i na první verzi. Pokud simka nemá aktivovaný roaming, tak funguje jen v domácím prostředí.
Telefony se vyrábí ve specifikacích pro různé regiony. Lukáš tady o tom píše. Ne každý (pokud vůbec nějaký) telefon je univerzální pro všechny frekvence. Čím starší telefon, tím menší rozsah.
Já kdysi o nás používat Nokia 3310 a v USA 3330. Jedno a to samé, ale jen specifikované pro daný region.

Odpovědět

@Kevin:
Zdravím Kevine, řekni tomu kamarádovi, že má velmi zkreslené, zastaralé informace.
V podstatě to Franta vystihnul, čím starší telefon, tím větší šance že si s ním mimo USA nezavoláš.
Dnes už je situace o mnoho lepší, je ale nutné se podívat vždy do nastavení daného přístroje, jaká je to přesně hardwarová verze.
Příklad: Já sám mám Samsung S8 koupený zde v ČR, v nastavení najdu, že se jedná o verzi “950F” – důležité je to poslední písmeno, Samsung tím “F” značí evropský region.
Chtěl jsem si ho ale koupit z USA, tam je nutné si pohlídat verzi “950U” (unlocked) nebo “950A” případně “950T”.
Ostatní by ti v Evropě skutečně nemohli fungovat! A to je např. “950P” (operátor SPRINT) nebo třeba “950V” (operátor Verizon).
Telefony vypadají ale naprosto stejně, neznalý člověk opravdu mezi nimi nemůže poznat rozdíl.
Podobné značení HW verzí používají všichni výrobci, není to žádné softwarové nastavení, jde skutečně o fyzicky jinou verzi čipu na základní desce telefonu.
Někteří US operátoři ještě používají SIMLOCK, to je ale už softwarové a lze ho jednoduše na požádání u tamního operátora za poplatek odstranit, ale i existují i poměrně jednoduché nelegální způsoby zadarmo :)
Jinak dobrý přehled o všech verzích mobilních telefonů, je databáze na GSMArena, třeba toto: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8-8161.php

Odpovědět

Ahoj, chci se zeptat jestli se někomu neváli doma funkční SIM Ultra Mobile kterou by byl ochoten prodat. Díky

Odpovědět

@Martin:
Ahoj Martine,
ano mám jí doma i s komplet nějakou tou brožurkou…ale nevím jestli by ti k něčemu byla.
Číslo na ní už 100% není, to v USA operátoři přidělí někomu jinému už asi po 3 měsících neaktivity.
Takže určitě bys s ní musel ve státech vyhledat nějakého jejich partnera, aby ti přidělili číslo a na základě něj si pak vytvoříš u operátora webový účet, kde můžeš dobíjet kredit a nastavovat tarif.
Nevím přesně, jestli vůbec jde u takto propadlé simky znovu požádat o telefonní číslo, chtěl jsem si ji právě nechat až tam pojedu příště (letos v létě nebo příští rok jaro) a zkusit to, případně koupit novou.

Odpovědět

@Lukáš: Ahoj Lukáši, díky za info, tak raději z amazonu objednám novou a budu doufat že stihne přijít, případně to budem řešit na místě.

Odpovědět

@Martin:
A z toho Amazonu už je aktivovaná s přiřazeným telefonním číslem? Pokud ne, stejně to budeš muset řešit na místě u některého z mnoha partnerů…nejčastěji to jsou různé trafiky a prodejny elektra. Na svých stránkách mají mapu s přesnými lokacemi.
Já se stavil osobně v jednom krámku s mobily přímo v Niagara Falls, vedl to tam nějaký turek, moc milý, ochotný, vše nastavil, vyzkoušel, předvedl.
Zaplatitl jsem mu tuším $40 za ten tehdy nejvyšší tarif, kde bylo 2GB LTE internetu a neomezené volání i k nám do České Republiky.

Odpovědět

@Lukáš: Co jsem viděl tak jsou tam 2 varianty, buťo prázdná sim bez čísla a nebo i s tarifem. Možná to ale udělám stejně jako ty, zajdeme k obchodníkovi a ten nám s tím pomůže. Asi to bude jednodušší než se o to snažit sám.

Odpovědět

Ahoj, neměl někdo stejný problém? Před pár dny jsem se vrátil z US, měl jsem SIM od Ultra mobile, ale data mi běžely pouze na 2G, občas na pár vteřin se ukázalo i 3G, ale jen výjimečně. Zkoušel jsem různá nastavení APN, 4G jsem měl povolené, ale fakt, nevím v čem mohl být problém. Mám Huawei P10 lite.

A ještě jeden dotaz, má někdo zkušenost s koupí iPhone v USA? Zda poté funguje normálně i u nás v Evropě, hlavně teda LTE data. Díky.

Odpovědět

@Patrik:
Ahoj Patriku,
tento problém bude mít každý komu telefon nepodporuje LTE pásma, daného operátora :)
Huawei P10 Lite zrovna není moc dobrý v podpoře velkého množství pásem, zvládá totiž jen LTE Band 1,3,7,8,20 – což v Evropě i u nás znamená prakticky kompletní podporu všech operátorů, ale při cestě do USA si to musíš zkontrolovat:
https://www.ultramobile.com/?s=band&post_type=faq
Tzn. že Ultra Mobile potřebuje hlavně LTE Band 4 (1700/2100 Mhz).
V tom je právě velký rozdíl, proč je daný telefon levnejší než ostatní, např. P10 už dané pásmo a mnohá další podporuje, stejně tak všechny Samsungy Galaxy, ale i všechny staré Lumie na windowsech v podpoře pásem byly pověstné svou univerzálností.
No a k otázce iPhone z USA – to samé, prověř si daný telefon, jaká je to konkrétně verze, hlavně aby to byla GSM verze, což máš zaručeno od US operátora AT&T a T-Mobile.

Odpovědět

@Lukáš:
aha, to jsem netušil, že Lite verze je tak “ořezaná” :( tak to abych se po roce opět díval po novém mobilu :)
Jinak iPhone jsem měl na mysli unlocked verzi, co se dívám na pásma tak to sedí.

Odpovědět

@Patrik:
Dej si do slovníku slovo “LITE” …najdeš tam “lehký, dietní, odlehčený” ….a ne, Huawei v tomhle případě nemyslí váhu telefonu :D
Je jasné, že ta nižší cena oproti těm top modelům musí a je něčím vykompenzována…většinou to jsou takové skryté detaily, které nikdo neznalý na první pohled nevidí, ale dost omezují funkčnost.

Odpovědět

@Lukáš:
Je mi to jasný :) teď už vím, proč má skoro každý v US Samsung nebo iPhone :)

Odpovědět

Dobrý den,
budu kupovat nový telefon a zároveň se chystám na cestu do USA.
Chci se zeptat, zda mi tam bude fungovat mobil Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB GLOBAL i na LTE G4 nebo jen na těch nižších 3 a 2 případně Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB GLOBAL
Děkuji za radu
J.

Odpovědět

@Jana K.:
Pokud se jedná o tento telefon

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_(redmi_5_plus)-8959.php

tak ten podporuje pouze pásma 1(2100), 3(1800), 5(850), 40(2300), 41(2500), záleží jakého operátora chceš používat. Podle netu vidím, že tyto LTE pásma má pouze AT&T (5) a Sprint (41).

Odpovědět

Zdravím všechny diskutující,

chystáme se na západ USA po národních parcích. Uvažoval jsem o Ultra mobile nebo o Lycamobile a chtěl bych se zeptat na vaše případné zkušenosti s těmito simkartami. Když jsem si totiž vyjel cizojazyčná fóra, tak na Lycamobile jsem se nic dobrého nedočetl a Ultra mobile také nebyla žádná sláva.
Je mi jasné, že v parcích budu často bez signálu obecně a když jsem kontaktoval americký T-mobile, tak tam mají nabídku za 45$ a AT-T za 60$.
Z této výše uvedené diskuze mi i vyplývá, že LTE mi stejně asi nepojede – mám Xiaomi Redmi 4X, 3GB/32Gb, který má frekvence Pásmo 1, 2 100 MHz; Pásmo 20, 800 MHz; Pásmo 3, 1 800 MHz; Pásmo 8, 900 MHz.
Také mě zajímá, zda na letišti mají např. T-mobile nebo jiného operátora, abych po příletu nemusel někde bloudit a hledat jejich pobočku v downtownu Los Angeles v těch největších zácpách.
Díky za případnou odpověď nebo zkušenost s výše uvedenými společnostmi.

Odpovědět

@Lukáš: Ahoj Lukáši, cestoval jsi i po národních parcích? Jak tam fungovala data od Ultra mobile?
Díky za odpověď.

Odpovědět

@Jirka: Omlouvám se, už jsem našel odpověď Mesiho na nejbližší pobočky T-mobile a AT+T, takže poprosím jen o ty zkušenosti s různými “virtuály”.

Odpovědět

@Jirka: Doplneni: na LAX je primo vlevo od vychodu z tunelu do haly stanek se simkami. Ale nekoukal jsem na jejich nabidky.

Odpovědět

Volání mi fungovalo u honor 7 lite, ale internet jen na E a z 90% to spadlo a nenačte. Musel jsem koupit místní tel. Tak uvidíme jak se dostanu do čr, zda bude fungovat.

Odpovědět

@Jirka: nevím jak ostatní, ale t-mobile jsem v us ještě neviděl (jako prodejnu). Je to schované pod metro pcs, vevnitř už název t-mobile je .

Odpovědět

@Jirka:
Ahoj Jirko,

T-Mobile v USA samozřejmě vystupuje jako T-Mobile ;) Prostě klasicky růžovej operátor (no dobře, magenta)
Metro PCS je jen virtuál v jeho síti…něco jako u nás Kaktus (ve 100% vlastnictví T-Mobilu)

Já byl v T-Mobile ofiko shopu na Brodway tady: https://www.google.cz/maps/place/233+Broadway,+New+York,+NY+10279,+Spojen%C3%A9+st%C3%A1ty+americk%C3%A9/@40.7122562,-74.007918,17z/data=!4m5!3m4!1s0x89c258868ba3c1d7:0x49b881724b2fedeb!8m2!3d40.7126253!4d-74.0082107
Jinak není nic jednoduššího, než na jejich stránkách “Shop Locator”

PS: ty LITE krámy od Huaiwei opravdu nejsou na nějaké cestování, tedy možná jsou, ale jen na telefonování ve 2G,…ta nižší cena je prostě něčím vykompenzovaná, co třeba na první pohled není tolik vidět.

Odpovědět

Ahoj, potřebovala bych poradit..
Jsem v americe, a jsem v situaci, že si musím koupit telefon (rozbila jsem si stávající). Mám vyhlídnutý Samsung Galaxy S6, nebo iPhone 6s. Neumím se ale vyznat v tom, zda mi bude fungovat i poté, co se vrátím do česka. Stačí když u iPhonu je napsané: unlocked? nebo unlocked GSM? A jak to funguje u samsungu, když tam ani nic takového napsaného není, fungují samsungy v USA i v Evropě stejně?
Díky moc za radu!
D.

Odpovědět

@Deny:
Proč tak starý krámy? Teda je fakt, že v USA takový telefon koupíš za pár dolarů :)
Ano, pohlídej si aby telefon byl “unlocked” – to snadno vyzkoušíš že do něj dáš svojí CZ simku.
A poté to důležitejší – aby se jednalo o GSM (Global) verzi.
Dobrý prodejce by ti měl správně poradit.
Nicméně Samsung Galaxy S6 je jistota, že ti bude plně fungovat i v Evropě, pokud dobře hledám, tak v USA se prodávaly jen 2 verze, které jsou obě GSM, konkrétně G920A (AT&T); G920T (T-Mobile) …o jakou verzi se jedná najdeš v nastavení zapnutého telefonu úplně dole “About Phone”

Odpovědět

Dobrý den, za tři měsíce odlétám do NY a chci se zeptat, zda mi tam bude fungovat můj současný telefon iPhone 6. Četla jsem, že USA jede na 1900 MHz což nevím, jestli ten můj zvládne. Je aspoň nějaká šance, že se někde připojím? Popřípadě jak to je s wifi/daty. Abych aspoň tu dobu byla v nějakém kontaktu se svými blízkými v ČR:)

Odpovědět

@Jana:
Zdravím Jano, hned vás uklidním, iPhone 6 bude v USA plně funkční.
Ale teď mi proboha řekněte, kde jste takovou desinformaci jako že “USA jede na 1900 Mhz” četla nebo slyšela?!?
To je asi jako by někdo o ČR řekl, že tu platí na silnici 50km/h …což je ale dosti zavádějicí ne?
Ještě jedna otázka: 1) budete si kupovat simku nějakého USA operátora? 2) budete používat svojí českou simku v roamingu?
Pokud platí možnost č.2, bude vše fungovat jako v ČR (pouze značně dražší), pokud č.1 pak napište kterého tamního operátora jste si vybrala (u všech “GSM” operátorů na 99% problém s tímto iPhonem mít nebudete).

Odpovědět

@Lukáš: Bohužel už jsi nepamatuji přesný web, protože jsem jich projížděla mraky, ale někde to na mě bohužel vyskočilo:D simku si kupovat neplánuji, takže počítám s druhou variantou (mám Vodafone).

Odpovědět

@Jana:
Nevadí, telefon vám bude fungovat stejně jako v ČR, příjemnou dovolenou!

Odpovědět

Zdravím,
měla bych dotaz odhledně předplacené karty. Letíme za týden do NY a půjčujeme si na 3 dny auto a jedeme do Kanady. Poradíte jakou předplacenou kartu od koho si koupit, aby nám fungovala i s daty v Kanadě? Existuje vůbec něco takového? Díky moc

Odpovědět

@Eva:
Doporucujem vam T-Mobile prepaid ale nie ten zakladny za 3 dolare na den. Ten nema ani roaming v Kanade.

Treba si pozriet stranku :
https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/United_States

Zaklad je aby vas Telefon podporoval UMTS 850 a UMTS 1900. To je nutnost kedze ATT uz neprevadzkuje GSM850 a GSM1900 mobilne siete. To plati pre USA a KANADU !!!!

Dalej bolo by dobre aby vase mobilne telefony podporovaly
LTE v pasmach LTE 700 ( band 12, 13 a 17) je to velmi dobre mimo miest a predmestiach , LTE 1900 – LTE 1700 velmi pouzitelne v mestach, pripadne LTE 600 to je ale specialita T-MObile USA.
Odporucam telefony ako LG G4 , Motorola moto e5 , Iphone SE a podobne. Najma moto e5 viete kupit velmi lacno. Co vam neviem garantovat ci vam budu fungovat hovory v LTE sieti. V usa je velmi rozsirena technologia VoLTE a VoWIFI pre hovory.

Odpovědět

Ahoj všem, chystám se o prázdninách do USA a hledal jsem možnosti, jak za si rozumnou cenu zajistit přístup na Net. Našel jsem docela zajímavou předplacenku od britského operátora Three. Prodává ji třeba Amazon UK ( https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01M3VJ2B2/ref=ask_ql_qh_dp_hza ). Po zakoupení je nabitá na 24GB dat s platností 24 měsíců. Výhodou je, že jak USA, tak i Česká republika patří do jejich skupiny “Go Roam” zemí, kde lze data z datového limit čerpat bez dalších poplatků. Kartu jsem si objednal (55GBP i s poštovným). Dorazila za 3 dny a tady funguje v pohodě – dokonce i tethering. Doufám, že tomu tak bude i v USA.
Berte to jako inspiraci bez záruky, ale třeba to někomu pomůže. Jestli máte někdo vlastní zkušenost (pozitivní nebo negativní), budu rád, když odpovíte.

Odpovědět

@Honza:
Zajímavá nabídka, dej vědět jestli bude v USA fungovat.
Našel jsem třeba takovéhle ne moc lichotivé mini-recenzez letoška: “Despite what 3 says these do not work in the USA. Three have been awful in helping so avoid” – nebo – “It’s ok for traveling around EU, did not work at all in the US (NY, NH and MA)”

Odpovědět

Dobrý deň, odchádzam na leto do Ameriky a k práci potrebujem tablet. nakoľko strašne nefandím značke Apple vyhliadol som si tento tablet – Samsung Galaxy Tab A 10,5 LTE 32 GB. Vedel by mi niekto povedať či americká SIM karta bude fungovať. Pretože kúpiť tablet a v USA zistiť že je nepoužiteľný asi nebude zrovna príjemné. Ďakujem za odpoveď

Odpovědět

@Matúš:
Ano u GSM operátorů by neměl být problém s rychlým LTE připojením, ovšem může se lišit pokrytí různými frekvencemi na různých místech.
Co jsem vyhledal, tak tento tablet z 4G podporuje tato pásma:
B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B17(700), B20(800), B28(700), B66(AWS-3).
Poté se musíš podívat na daného operátora, na jakých pásmech on vysílá:
T-Mobile US: B2(1900), B4(AWS), B5(850), B12(700), B66(AWS) a pak málo používaná B71(600).
AT&T: B2(1900), B4(AWS), B5(850), B12,B17,B29(700), B30(2300)
=> čili u T-Mobile a jeho virtuálů máš téměř 100% podporu, v případě AT&T a jeho virtuálů ta nejpoužívanější pásma taktéž podporuje, ale nemusíš mít všude signál.
Obdobný postup můžeš aplikovat na další GSM operátory, které si vybereš. Vždy na jejich stránkách hledej něco jako “LTE frequencies” nebo “GSM bands” a podobně.

Odpovědět
P

Zdravím ve spolek, za cca 3 týdny letíme do USA a mám dotaz bude mi americká simka fungovat v tabletu Nexus 7?
jenom navigace a Locatoweb…..
Děkuji moc za ev pomoc
Pavel Sýkora

Odpovědět

@Pavel Siki Sýkora:
Ahoj Pavle, ano bude. Není důvod proč by sim neměla fungovat, technologicky se neliší.
Jestli máš na mysli připojení k síti, tak si najdi raději jiné zařízení (novější se 4G)
Tenhle tablet je už hodně předpotopní, podporuje jen 2G a 3G, které se už nikde na světě nebuduje, takže na rychlá data téměř zapomeň.
Podle mých návodů v diskuzi výše si můžeš najít operátora s pokrytím v podporovaném frekvenčním pásmu.
Ale tuhle kombinaci US sim+Nexus7 nedoporučuji.

Odpovědět

mam na predaj 2x SIM karty Ultra Mobile, kupovane v maji 2019 priamo v USA
kontakt na: tomiteko@gmail.com

Odpovědět

Dobrý den,

v září letíme na dva týdny do US s tím, že budeme i pár dní v Kanadě. Kvůli ubytování a dopravě si potřebujeme koupit sim card s daty. Přemýšlela jsem, kde bude nejlepší si sim card koupit. Jestli už na letišti (JFK) nebo až v centru?

Děkuji za odpověď,

Jana

Odpovědět

@Jana:
Ahoj, na JFK urcite ne,tam je vsechno predrazene a past na turisty. Asi jako v Praze. Kdyz uz nutne potrebujes US Sim, tak idealne predplacenku, da se koupit i v supermarketech.
Pokud to chces jen na bezny pristup k netu, tak staci i cesky operator, napr. Tmobile cca 500czk za 500MB.

Odpovědět

Chci se zeptat, pokud si budu porizovat novy telefon( nejspise na 99% p30pro) bude me normalne pak v USA fachat, díkes?

Odpovědět

@Kuba:

Ahoj Kubo, odpovím Ti stejnou logikou jako se ptáš. Já byl minule v Singapuru a tam k39 extra plus normálně fungoval :-)

Odpovědět

@Kuba:
Projdi si příspěvky Lukáše, zde v diskusi, najdeš tam dost rad i odkaz na GSMArenu, kde si můžeš svůj vybraný mobil a jeho funkčnost v USA ověřit.

Odpovědět

Dobrý den všem :)

Chystáme se s kámoškou na 3 měsíce do USA a samožřejmě potřebujeme volat a mít internet.Které jsou nejlepší balíčky/možnosti, které zahrnují pokud možno neomezené volání + případná neomezená data nebo alepson vetsi limit??
Kde je nejlepši poridit?Pobocka operatora?
Děkuji za Vaše rady.

Odpovědět

Ahoj kluci a holky, potřebuji vaši radu.

1) jde zaslat do ČR předem americká simkarta? tak jako to jde z nového Zélandu…

2) chci si pořídit americkou simku, jak je pak velký problém s převodem služeb s českým číslem na americké … v americe bude dlouho. Myslím tím Apple Id apod.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.