Vyhlídkový let vrtulníkem nad New Yorkem: Cena, kde objednat a rady

Petr Novák

Pohlédněte na Sochu svobody, One World Trade Center a všechny další mrakodrapy ze zcela jiné perspektivy. Stačí si zaplatit vyhlídkový let vrtulníkem a během chvíle budete mít celý New York jako na dlani. Vyhlídkové lety nabízí několik společností, nabídka se liší cenou i trasou.

Vyhlídkové lety vrtulníkem nad New Yorkem | © Unsplash.com

Nabídka vyhlídkových letů: Manhattan, Socha svobody, Ellis Island…

Cena vyhlídkových letů nad New Yorkem začíná zhruba na $2244 947 Kč za osobu za nejkratší 12minutový let. V přepočtu na minutu letu se někomu zážitek může zdát dost drahý, nicméně kdo viděl stovky mrakodrapů z paluby helikoptéry, má zážitek na celý život. Během letu lze samozřejmě fotit a natáčet, místa k sezení jsou i vedle pilota.

Zážitek nabízí celá řada společnosti, odlišují se od sebe místem odletu, trasou letu, cenou nebo používanými helikoptérami. Níže uvedené ceny byly aktualizovány v únoru 2023.

 1. Vyhlídkový let vrtulníkem nad New Yorkem: Cena, kde objednat a rady | © Unsplash.com

  Levný vyhlídkový let nad Manhattanem

  Nejlevnější varianta vyhlídkového letu stojí $2295 058 Kč za osobu. Během 12-15 minut se ve vrtulníku Bell 407 proletíte nad tím nejlepším z Manhattanu, uvidíte Sochu svobody, Empire State Building, Ellis Island, finanční centrum i mrakodrapy. Ve sluchátkách si poslechnete komentář pilota a k dispozici budete mít mapu. Tento balíček je ideálně pro zájemce, kteří chtějí za let zaplatit co nejméně.

  Rezervovat si můžete termíny od pondělí do soboty od 9:00 do 17:00. Odlétá se z heliportu Downtown Manhattan, návrat je na to samé místo.

 2. Vyhlídkový let vrtulníkem nad New Yorkem: Cena, kde objednat a rady | © Unsplash.com

  Delší let nad Manhattanem a New Jersey

  Mírně dražší je let s délkou trvání 18-20 minut, během kterého se navíc kromě Manhattanu proletíte ještě nad sousedním New Jersey. Uvidíte tak Yankee Stadium, čtvrť Harlem, nejvyšší budovu v New Jersey Goldman Sachs Tower a samozřejmě Sochu svobody. Během letu můžete poslouchat komentář pilota a pokud budete mít nějaké dotazy, můžete se ho ptát.

  Na této trase můžete letět téměř každý den, časy se liší v závislosti na ročním období. Vrtulník startuje a vrací se na heliport Downtown Manhattan.

 3. Vyhlídkový let vrtulníkem nad New Yorkem: Cena, kde objednat a rady | © Unsplash.com

  30minutový let nad Manhattanem a okolím

  Pohled z ptačí perspektivy na Central Park, Chrysler Building, Empire State Building, řeku Hudson, Ellis Island, Sochu svobody a celou řadu dalších památek nabízí delší 30minutové lety. Takto dlouhý let vám již dá příležitost k důkladnější prohlídce města. Odlétá se opět z Manhattanu.

 4. Vyhlídkový let vrtulníkem nad New Yorkem: Cena, kde objednat a rady | © Unsplash.com

  Vyhlídkový let a pilotování vrtulníku nad New Yorkem

  Vidět New York z ptačí perspektivy je životní zážitek sám o sobě, ale pilotovat vrtulník? To posune zážitek na ještě vyšší level. Trasa u tohoto balíčku se liší, namísto Manhattanu vede podél řeky Hudson k hranicím státu Connecticut. Tam si po absolvování školení budete moct vyzkoušet pilotování helikoptéry Robinson R44. Žádné předchozí zkušenosti s pilotováním vrtulníku nejsou potřeba. Celková doba letu je 30 minut.

  Letět můžete kterýkoliv den v týdnu, vybrat si můžete čas od 8:00 do 14:00. Startuje se z města West Harrison, kam se z Manhattanu dopravíte autobusem.

 5. Vyhlídkový let vrtulníkem nad New Yorkem: Cena, kde objednat a rady | © Unsplash.com

  Vyhlídkový let 45 minut: Uptown, Midtown & Downtown

  Nejdelší nabízený let má 45 minut, během kterých proletíte nad většinou nejznámějších newyorských pamětihodností. Uvidíte Bronx ZOO, Central Park, Empire State Building, Times Square, Yankee Stadium, Sochu svobody, Battery Park, Ellis Island a mnohem víc. Let si můžete naplánovat během západu slunce nebo již za tmy.

  Vyhlídkový let lze naplánovat na kterýkoliv den v týdnu, dostupné jsou časy od 10:00 do 21:00. Místem odletu je letiště Weschester County Airport. Z Manhattanu se k němu dopravíte autobusem.

Co musíte vědět, než si objednáte vyhlídkový let nad New Yorkem

📅 Kde rezervovat let

Vyhlídkové lety v New Yorku provozuje několik společností, vrtulníky jsou ve městě naprosto běžnou formou dopravy mimo jiné na letiště. Objednávku letu doporučuji provést s velkým předstihem buď přes zprostředkovatele nebo přímo u aerolinky.

Zejména během letní sezóny mohou být některé termíny vyprodané, takže vaše přání nemusí být splněno na 100 %.

🕒 Kdy je nejlepší čas na vyhlídkový let

Nejžádanější jsou obecně lety v časech kolem západu slunce, některé společnosti si za ně nechávají připlatit. Nejlepší fotky z vrtulníku pořídíte mezi 13:00 a 15:00, kdy je slunce nejvýše na obloze a neplete se vám v objektivu.

💵 Cena vyhlídkového letu

Pozornost věnujte také ceně za let. Za využívání heliportů na Manhattanu se platí $35773 Kč$40883 Kč za osobu. Někteří prodejci vyhlídkových letů poplatek již zahrnují ve finální ceně, jiní ho vybírají zvlášť. U výše uvedených odkazů jsem se snažil vše uvést co nejpřehledněji. Setkat se můžete i s bezpečnostním poplatkem nebo poplatkem za vystavení voucheru.

📜 Co můžete a nemůžete

Na místo odletu doporučuji přijet s rezervou. V případně pozdního příjezdu se kompenzace nebo náhradního letu nejspíše nedočkáte. S sebou na heliport si vezměte cestovní pas nebo jiný doklad totožnosti.

Před odletem absolvujete instruktáž, projdete detekčním rámem a budou vám zkontrolována zavazadla. Pravidla se u jednotlivých společností mohou lišit, proto si pečlivě pročtěte zaslané instrukce. Focení a natáčení je povoleno.

🚁 Nejlepší výhled z vrtulníku

Kapacita používaných vrtulníků je zpravidla 4-6 lidí, provozovatelé se je snaží zaplnit ze 100 %. Ve vrtulníku pro 6 lidí tak může společně cestovat jedna dvoučlenná a jedna čtyřčlenná skupina.

Nejlepší výhled je z první řady vedle pilota, kam se obvykle vejdou dva lidi. Zasedací pořádek obvykle určuje pilot tak, aby byla hmotnost vyvážená a byla tak zajištěna bezpečnost letu. Můžete zkusit požádat o konkrétní místo, ale splnění přání se však odvíjí od skladby posádky.

Každá společnost má stanoven hmotnostní limit na pasažéra, obvykle se pohybuje kolem 250 liber (113 kg).

Diskuze k článku (4)

Dobrý den rád bych poprosil o info kde se dají zakoupit vyhlídkové lety v ceně kolem 90 dolarů jako je uvedeno v tomto článku.Děkuji

Odpovědět

Zdravím Dane, tyto krátké lety jsou již zrušené, v nabídce jsou teď delší za cca 150 dolarů.

Omlouvám se za neaktuálnost článku, hned to napravím!

Odpovědět

Dobrý den chci se zeptat jestli se dají vyhlídkové lety sehnat až na místě? Třeba jestli může hotel nějak zajistit až na místě. Děkuji

Odpovědět

@Ondřej: Dobrý den, ano, pokud nebude vyprodaná kapacita, tak je to možné. Otázka je, jestli takový let nebude dražší.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.