Vyhlídkové lety vrtulníkem nad New Yorkem

Kromě tradičních newyorských pamětihodností, jako Socha Svobody nebo Ground Zero, stojí za zvážení rovněž vyhlídkový let helikoptérou. Pravda, zážitek je krapet finančně nákladnější, nicméně během několika minut máte celý New York jako na dlani.

Vyhlídkové lety vrtulníkem nad New Yorkem | © vtravelled.com

V helikoptéře nad Manhattanem i nad Sochou svobody

Vyhlídkové lety vrtulníkem nad New Yorkem zajišťuje několik společností, v nabídce mají několik různých okruhů. Ty se od sebe odlišují délkou a logicky také cenou. Za nejkratší 12 – 15minutový let zaplatí jedna osoba cca 180 dolarů včetně poplatků. Letí se nad Sochou svobody, Ellis Islandem i Manhattanem, z jehož pobřeží zpravidla vrtulníky odlétají.

V průběhu letu můžete bez omezení používat fotoaparát a kameru, součástí bývá také výklad od pilota.

Instrukce a rady pro zájemce

Vyhlídkové lety v New Yorku provozuje několik společností, vrtulníky tam jsou naprosto běžnou formou přepravy. Máte-li o let helikoptérou zájem, doporučuji letenky rezervovat s předstihem. Často se stává, že se některé termíny rychle vyprodají a pak nemusí být vaše přání splněno na 100 %.

Pozornost věnujte také ceně za let. Prakticky všechny firmy k ceně letu připočítávají bezpečnostní poplatek v obvyklé výši 30 dolarů, jenž nebývá v ceně zahrnut a platí se až na místě v hotovosti. Respektujte přesně daný čas odletu, pokud ho prošvihnete, kompenzace se nedočkáte. S sebou na heliport si nezapomeňte vzít cestovní pas nebo jiný doklad totožnosti. Před odletem absolvujete instruktáž, projdete detekčním rámem a budou vám zkontrolována zavazadla.

Helikoptéry bývají zpravidla pro 4 – 6 lidí, přičemž snahou provozovatele je zaplnit je na 100 %. Ve vrtulníku pro 6 lidí tak bude cestovat například jedna 2členná skupinka a jedna 4členná.

Vyhlídkové lety nad New Yorkem

Jasnější představu o podobě a ceně vyhlídkových letů budete mít, prohlédnete-li si třeba tuto nabídku:

Přímo u heliportu se ještě vybírá poplatek za jeho použití ve výši 35 dolarů. Platí se u všech prodejců a provozovatelů vrtulníků.

Petr Novák

Diskuze k článku (4 komentářů)

Dobrý den rád bych poprosil o info kde se dají zakoupit vyhlídkové lety v ceně kolem 90 dolarů jako je uvedeno v tomto článku.Děkuji

Odpovědět

Zdravím Dane, tyto krátké lety jsou již zrušené, v nabídce jsou teď delší za cca 150 dolarů.

Omlouvám se za neaktuálnost článku, hned to napravím!

Odpovědět

Dobrý den chci se zeptat jestli se dají vyhlídkové lety sehnat až na místě? Třeba jestli může hotel nějak zajistit až na místě. Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ondřej: Dobrý den, ano, pokud nebude vyprodaná kapacita, tak je to možné. Otázka je, jestli takový let nebude dražší.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.