Komentáře k článku Je opravdu dovoz aut z USA tak výhodný?

ÿph揠 if (!empty($postid)) {echo "↩️ " . get_the_title($postid) . "
";} if (empty($postid)) {echo "💬 Zobrazuje se 500 posledních komentářů, nejnovější jsou nahoře.";} if (($commentstotal>0)&& ($commentstotal<=500)) {echo "💬 Celkem " . $commentstotal . " komentářů, nejnovější jsou nahoře.";} if ($commentstotal>500) {echo "💬 Celkem " . $commentstotal . " komentářů, zobrazuje se posledních 500. Nejnovější jsou nahoře.";} ?>

@Durango: Ne, verze homologovana pro USA se nevyrabi. Dovoz mozny je, ale pro registraci musi vozidlo splnit vsechny podminky. Zrejme nejvetsi prekazka bude ziskat od vyrobce potvrzeni, ze vozidlo splnuje US emisni limity. Tezko neco takoveho vyrobce vyda, kdyz homologaci pro USA neprovadi.

F

@Durango:
Škodovky se do USA nevyváží, takže sotva seženeš nějakou s US homologací.
Možná se to ale časem změní, Škoda si tam nechala patentovat některé názvy vozů. Ale kdo ví, co za tím opravdu stálo.

D

@roman: Ahoj, jsem v USA a chci si přivézt z EU Škodu Octavia. Najde se tam prosím US verze?

m

@Rene Zdansky: děkuji

m

Děkuji za @Bob:

Chápu že mají úplně odlišný přístup, naštěstí v Evropě jsme civilizovanější. Dotaz do plena: máte někdo zkušenost s objednáním vozu přímo u výrobce či u výhradního dovozce (pokud něco takového znají), resp. zda je možnost dostat se o úroveň výš než k těm šmelinářům.

Díky

@Franta: ¨
OK dal jsem od stejného autora, výsledek dovozu druhého vlastního vozu z USA

https://www.youtube.com/watch?v=rkA9x1MmEP0

předchozí video jsem uvedl jako příklad jak to může dopadnout, když si někdo vezme neprověřenou dopravní společnost
a chce ušetřit…..

F

@Bob:
Ale to je jejich problém. Já tam dával Honzovi příklad, jak to může vypadat finančně. To, kdo jak si zajistí přepravu, je každého věc.
Vůz z mého videa dorazil v pořádku.

@Franta:
v obsahu videa zazní také zhodnocení přepravy auta, přepravní firmou kterou si sami vybrali….

F

@Bob:
To je něco jiného. Tady se vrací oni z USA. Tamto bylo o koupi auta pro někoho jiného. Videa dělí rok.

@Franta:

https://www.youtube.com/watch?v=AX99tWHd3Xg
tohle je ale pokračování příběhu…..

To Mustang1

Nevím co je to přesně v tvém případě…ale osobní zkušenost…
pracovně jsme přijeli do USA, východní pobřeží, NJ
nikoliv Mexičani…, chtěli jsme koupit dvě nová auta…u oficiálního dealera..pro používání v USA.
Problém byl v tom že chtějí prodávat na leasing, protože v tom člověka nejvíce oberou….
byl jsem svědkem kdy k dohodnuté ceně začal propočítávat leasing auta na celý papír A4, matematické harakiry, škoda že jsem si to
nenatočil…výsledná cena tomu odpovídala…jsem přes finance, tak tomu trochu rozumím…
My chtěli koupit nová auta, zaplatit celou hodnotu auta. Podotýkám nikoliv cash, ale jak by chtěli, převod, karta, šek….z USD účtu.
Věděl jsem regulerní nákupni cenu auta v USA…
Nechci vypisovat co vše jsem musel absolvovat, nechal jsem tomu měsíc a jezdil po všech dealerech ve státě,
dokonce mě vyhodili od oficiálního dealera, když jsem přišel, řekl které auto chci, budu platit celou hodnotu auta,
a jestli by mě řekli cenu auta..a podotýkám byli jsme velice slušní….
začal svoji retoriku, že si musím udělat testovací jízdu, že si musíme promluvit o financování apod.
Když jsem mu řekl, že to auto známe, jízdu že nepotřebuji, protože vím co kupuji, že bych chtěl znát prodejní cenu,
tak mě vyhodil, že oni takhle nepracují.
Oni pracuji jak jsem vysledoval docela zajímavě, nechají tě při každém jednání hodiny čekat, že jdou za manažerem, vidíš jak tam
popíjejí kavičku a baví se, pak se za půl hodiny vrátí a začne že to nejde, a že je problém …. a pak znovu jdou za manažerem..
každé jednání je na několik hodin… prostě se tě snaží utahat….aby jsi akceptoval jejich podmínky…
a to naše zkušenost v USA není ojedinělá, stejnou zkušenost šef Němec, Spaněl /finančák/, při nákupu BMW, vyhodili ho od dealera z prodejny….když se nechtěl nechat okrást….
zkoušel jsem u dealera ojetiny, podobná zkušenost….nejasná cena, přirážky, příplatky….
pro mě opravdu šokující zážitek, a to jsem kupoval nová auta v CR, UK, UAE….

R

Ahoj. Napis kamaradovi na slava7sro@seznam.cz. Dela individualni dovoz aut z USA.

m

Ahoj všem,

rád bych se podělil o zkušenost a především požádal o rady zkušenější…

Chtěl jsem koupit několik nových “Mustangů” Shelby GT500 2021, nejlépe si je přímo nakonfigurovat tak jak to je běžné v Evropě. Věc jsem začal řešit v předstihu a oslovil přímo Ford. Ten mě odkázal na jednotlivé dealery, ať si vyberu dle mého bydliště resp. čísla popisného. Nebudu více rozepisovat detaily, o ty se rád podělím soukromě.

Každopádně zde můj první dotaz k diskusi –

— má někdo z vás zkušenost, zda dealer (nejlépe Fordu) umožňuje konfiguraci nového vozu na přání zákazníka? —

Každý dealer, se kterým jsem jednal, tvrdil, že pouze dostane daný počet nových vozů a doslova co mu přijde to má, konfigurace možná není. Pochopitelně s tím asi souvisí exkluzivita modelu GT500, kdy je jich k mání jen velmi omezené množství.

Dále mě překvapil přístup dealerů, je to sice obecně známý fakt, že jednají neprofesionálně a většinou je to samý mexikán, obzvláště na východním pobřeží. Bohužel kvůli budoucí dopravě jsem pátral hlavně zda, tedy v oblasti Floridy, Jacksonville atd.

Dostal jsem se do momentu, kdy jsem měl možnost vzít dva vozy, oba nové. Po zaslání obecných informací o vozidlech (window sticker) jsem začal shánět přepravní firmu, pak se však dealer odmlčel. Zde můj další dotaz – máte zkušenosti s podobným jednáním a je to skutečně tak běžné, jak se uvádí? Chtěl jsem jim za ta auta nechat poměrně dost peněz, jakmile jsem se zaradoval, že jsem našel nové vozy 2021, tak jednání skončilo. Nemůže být problém, že takto drahé vozy nechtějí exportovat mimo USA a bojí se např. poškození před/při přepravě (i když jsem měl vše dopředu domluvené s přepravní firmou, včetně pojištění během nakládání atd.

Pochopitelně jsem měl naplánováno jet auta vybrat/koupit osobně, nicméně pandemie situaci zkomplikovala a původně plánovaná cesta a osobní výběr se uskutečnit nedal.

Poprosím o vaše zkušenosti či doporučení, o vozy mám stále zájem a budu velmi vděčný. Pokud by se mi ozval někdo, kdo je či bude na území USA a mohl by mi pomoci, štědře jej odměním.

Mějte se hezky

F

@Maggie:
Ono ani tak nejde o to, jestli by ho převážel jako Amík nebo jako Čech. Důležité je, co s tím autem zamýšlí tady. Ty podmínky dovozu i následného provozování jsou jasně dané legislativou. Doporučuji si to nastudovat. Já to znám jen okrajově z doslechu. Takže mě nebrat za slovo.
Jako Amík má asi dvě možnosti.
Přivézt si to sem jako turista, používat během dovolené a odvézt to pak zpět. Může to tu i pak prodat, ale opět jen podle platné legislativy.
Pak si to sem může přivézt na osobní používání. Nevím jestli tady platí něco obdobného jako v USA, kdybych si tam přivezl auto z EU, můžu ho tam provozovat 2 měsíce a pak ho musím dostat na na US značky nebo odstavit. A homologovat si tam EU auto není zrovna jednoduché. Nemyslím, že by tady jako “Amík” (předpokládám, že standardně tu funguje jako Čech) mohl jezdit dlouhodobě s autem na US značkách.
Jako Čech má taky pár možností.
Standardní individuální dovoz se vším, co k tomu patří. Viz má odpověď Honzovi výše.
Pak si ho sem může dovézt, jako Čech, co dlouhodobě pobýval v zahraničí. Nevím, jestli se to neměnilo, ale platilo, že pokud byl Čech prokazatelně minimálně rok v kuse v zahraničí a vůz prokazatelně vlastnil a používal aspoň půl roku, tak při jeho dovozu neplatil clo a DPH. Respektive zaplatil by to, ale po doložení bydliště v EU by mu to pak vrátili. Nefunguje, pokud by chvíli byl v USA (na léto) koupil tam auto, nechal ho tam, za rok tam jel zase a auto přivezl. Pokud by ho časem chtěl prodat, musel by clo a DPH doplatit.

F

@Honza:
Myslím, že stačí si to tu pročíst a odpověď dostaneš.
Cena auta + doprava + poplatky kolem toho, z této sumy se počítá clo 10%, to se pak celé sečte a vypočítá se DPH 21%, k tomu poplatky kolem EU homologace a přihlášení, pojištění.

Na webex Simix, Impexta, dovozautzusa, usa-auto najdeš orientační kalkulačku dovozu. Pokud si to celé budeš řešit sám, tak něco ušetříš. Nějaký info najdeš i tady https://www.youtube.com/watch?v=fMotpu8UZK4

Ahoj, zajímá mě jestli bych ušetřil při individuálním dovozu Fordu Bronco Sport. Dle konfigurátoru by mě vyšel nákup na 40.000usd. Jaká by mohla být koncová cena s dovozem a homologací zde v ČR prosimtě?

Děkuji, Honza

Dobrý den,

žijeme v Česku, syn má dvojí občanství, české i americké. Momentálně je na léto v USA. Koupil si tam auto, Honda Accord 2006. Jaké by platili podmínky a poplatky za dovoz tohoto auta do Čech, pokud by ho převážel jako americký občan?

Děkuji za info.

F

@Petra:
Pominu, že se ptáš úplně u jiného tématu.

Zkus více sledovat dění kolem sebe. Kromě, ne zrovna jednoduché, možnosti co naznačil Michal, to zatím asi jinak nejde. Že to funguje, nedávno dokázal p. Kelner. Bohužel s blbým koncem. Také se tam v některých případech dá dostat za rodinou nebo pracovně, ale to pro většinu turistů není.
Už tu pár lidí psalo, že jsou indicie, že možná od léta bude zrušená podmínka 14 dní mimo Schengen. Tady je jedna taková zpráva.

M

Pokud máte v plánu turistiku tak ano, je to možné, ale musíte splnit celkem přísné podmínky: t.j. pobýt 14 dní čistého času mimo EU/Schengen a zkrátka vybrané státy na které USA uvalilo restrikce – můžete např. strávit 14 dní v Mexiku/ Kostarice/ Domin.Rep. a pak 15 den vycestovat klidně na Estu do USA jako turista. Samozřejmě tohle cestování bude spojeno s PCR testy. Být tebou, počkám do půlky, rsp. konce května, protože to by se mělo začít mluvit/rozhodovat o zrušení téhle 14 denní restrikce pro turisty :) Osobně bych očekával, že léto/druhá půlka léta už půjde normálně cestovat přímo z Evropy.

Dobrý den, chtěla jsme se zeptat je možné teď vycestovat do USA a za jakých podmínek .

@Franta: Tak to vypadá, že přesně na tuto záležitost je firma, která to umí zařídit – https://visitor.us Každopádně díky za tyto stránky, spousta inspirace a luxusních informací!

F

@Honza:
Tohle se probíralo, tuším, u článku Půjčení auta v USA – rady, tipy, zkušenosti nebo jiného o půjčování aut.
Obecně jde o to, že k přihlášení a pojištění auta v USA potřebuješ americkou adresu, kterou jako turista samozřejmě nemáš. A převozní značky, jako u nás, na kterých bys to tam projel, tam taky nedostaneš. Dá se to pořešit, ale není to úplně v souladu se zákonem, takže to řešit nebudu. Navíc to tu už někde je.

Zajímalo by mě, jestli je možné v US koupit auto a pak tam s ním jezdit. Mám v plánu dovolenou, ale místo půjčení auta tam auto koupit a po skončení dovolené si ho nechat přitáhnout do CZ. Tak jestli tato možnost je vůbec pro non-US občana možná po právní stránce?
Samozřejmě počítám se všemožným pojištěním/ručením, o tom se tu už píše.
Díky

@Rudy Vajdak:
Dobry den, muzete mi prosim dat kontakt nebo se mi ozvat na email: houdek.dan@email.cz?
Mozna bych pro Vas mel reseni.
Diky
S pozdravem
Dan Houdek

R

Dobry den, mam otazku co by bylo mozne nebo nemozne v nasem pripade. Mame v CR r.v. 2000 Hondu S2000 byla dovezena od nas z USA a ma americka papiry i cislo. (zde odhlaseno jako neaktivni) Protoze po dovozu v roce 2008 jsme ji zavzas neregistrovali na ceske papiry tak se uz nedalo prihlasit. (8 let stare pravidlo) Ted stoji v garazi uz nekolik let a tak mame moznost ji poslat zpet nebo pockat na status veterana? Chybi ji 4 roky na 25 let stare auto a tak nevime jak vubec pujde registrovat po tech 25 letech. V nejhorsim premyslim obnovit registraci a pojisteni a odvezt ji do nemecka na lod a privezd ji sem k nam. Porad jezdi. Za 4 roky budeme v Cesku konecne mnohem dele nez ted tak mam ted dilema. Dik moc za radu.

F

@Jitka:
Cena záleží na stavu a výbavě, stát je celkem jedno. Chce to prostě hledat. Doprava je nejjednodušší, pokud je poblíž velký přístav, aby se to nemuselo převážet přes půlku Ameriky. Asi by se nabízelo východní pobřeží a přístavy v New Yorku, New Jersey, Savannah, Charleston, Norfolk, Jacksonville, Miami a další.
Jak bláznivé to je, záleží, jak moc to máte naplánované a co si od toho slibujete. Článek a diskusi máš asi přečtenou. Pro cenovou náročnost (pokud už jsi nekoukala) se podívej třeba na stránky firem Simix.cz, Impexta.com, dovozautzusa.cz apod. Mají tam kalkulačku dovozu, jsou tam různé poplatky, které ti odpadnou, když si to budeš zařizovat sama (papírování může dát zabrat). Ty ale zase budeš platit letenku a tak. Navíc, teď se moc cestovat nedá, takže cesta a vybírání na místě není na pořadu dne.

Ahoj, ráda bych poprosila o radu… Rozhodli jsme se s kamarádem, možná trošku bláznivě, vypravit se do USA, koupit pár Jeep Commanderů – byli bychom rodina jeepařů :-D, objednat kontejner a šup s nima do ČR. Máš ponětí, ve kterém státě by mohly být za dobré peníze a také, odkud by se sem trošku rozumně daly dostat? Děkuji, hezký den…

F

@roman:
Ne. Vůz americký s evropskou homologací je v USA neprodejný, neodpovídá tamním homologacím.
Ani evropské auto koupené v USA tady nepřihlásíš, bez potřebných úprav nebo schválení výjimek.

Ahoj, chtěl bych si dovézt Dodge Durango SRT 6,4 r.v. 2020 392PS, dá se najít ve státech i evropská verze? díky

@Jarek: Protoze stat nema zajem na dovozu starych (chapej neekologickych) aut. Dan/clo je nastroj k regulaci prodeje zbytneho (opravdu jsem chtel napsat zbytneho) zbozi.

@Hilda: Muzes, ale vetsina US pojistoven ti neaplikuje pojistku v zahranici (mimo severni a stredni Ameriku). Pokud hodlas stravit v CR rok, tak uz nebudes turista, tudiz budes muset auto prihlasit = zaridit upravy pro ceskou homologaci (zlute blinkry, tachometr v kilometrech, atd…). Zkracene, nemyslim, ze by se to vyplatitlo, pokud nechces auto v CR nechat a prodat ho tam.

Jsem si chtěl koupit také auto v USA ale když to tak čtu, tak nechápu kde stát bere tu drzost okrádat lidi o DPH a Clo i u staré ojetiny.

F

@Hilda:
S tím bych se obrátil na příslušné úřady, celnice, dopravka.

Kdysi platilo (mohlo se to změnit), že pokud jsi v USA více než rok a vůz vlastníš více než půl roku, tak clo a DPH při dovozu neplatíš. Za předpokladu, že ho budeš mít ty. Pokud ho prodáš, tak je třeba vše doplatit.

Ty ale píšeš, že žiješ v USA a sem jedeš “jen” na návštěvu. Netuším, jak to je, pokud si auto dovezeš, jen na nějaký čas. Opačně, pokud bys chtěla auto z Evropy do USA, tak ho tam musíš do dvou měsíců přihlásit na US doklady (což ale není jednoduché, homologace a tak), jinak ho nesmíš používat. Tak si zjisti, zda něco obdobného neplatí tady.

Vyplatí se ti platit dopravu z USA sem a zase zpět a s tím spojená administrativa? Není lepší si tu něco na tu dobu koupit nebo půjčit od známých?

Chci se zeptat. Žijí v USA a budu muset jet na rok do ČR. Mohu si vzít sebou vůz z USA pro své potřeby? Vztahuje se na to také clo? Je možno se na vás obrátit?

@Kak: Já si myslím, že je mnohem jednodušší koupě již dovezeného veterána. Řešit sám os sobě převoz auta z Ameriky mi připadá dost složitý a zdlouhavý. Nějakou dobu jsem se o to zajímal. Moc pěkně se tomu věnují u https://www.veteran-prodej.cz/ . Máte také nějaké webové stránky, kde by šla vidět vaše práce?

Dovazime v kontejnerech nova i starsi auta vcetne veteranu z USA. Pokud mate zajem, kontaktujte nas na auta zavinac pelmi.cz. Zajistujeme komunikaci s prodavajicim a svezeni do skladu a profesionalni nalozeni. Kontejner odjizdi kazdy tyden. Celkova doba do CR do 30dnu.

F

@dj pahy:
Zeptej se celníků. Podle mě, pokud by měli podezření, že cena neodpovídá realitě, by ji mohli určit tabulkově. Podle průměrné ceny v místě a čase obvyklé.
Ale je pravda, že každý může své auto prodat za jakou chce cenu.

d

Zdravím, čistě teoreticky. Kdybych se domluvil s prodávajícím v USA u auta fiktivně na poloviční ceně vozu (normálně ve smlouvě pro celní nenažrance), zbytek mu dal cash, myslíte že by do toho nikdo nešťoural? ;-)

Americké auto jsem chtěl, ale dostávat jo z Ameriky mi připadá dost obtížné a zdlouhavé. Raději jsem si našel kvalitní firmu, která restaurované americké klasiky prodává.

M

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli při převozu auta z usa do ČR rozhoduje při přihlášení vozu rok výroby? Četl jsem že maximální stáří vozu z usa do ČR je 8 let. Jinak to prý nepřihlásím? A jestli je lepší to dovést do Německa nebo do Polska? Děkuji moc za vaši radu.

F

@Raves:
Doporučím se spíš podívat na https://www.motorkari.cz/forum/, tak určitě někdo bude vědět.

@Raves:
Jestli se nepletu, tak potřebuješ doklady na základě kterých se vyplní vývozní papíry. Nejsou doklady = motorka neexistuje = není co vyvézt. Stejně tak tady by byl velký problém s dovozem. Potřebuješ něco, kde je identifikace tý motorky. On to neměl prodávat do zahraničí, když tohle nevěděl a tys to neměl kupovat, když jsi neměl ověřeno, jestli ta motorka splňuje podmínky vývozu/dovozu. Ta motorka může bejt kradená a ty nemáš jak to ověřit.

Ahoj všem,
Prosím o radu… Našel jsem si na ebay a koupil motocykl z r. cca 1970 s tím, že bych jel zde v ČR dál na veteránské papíry. Objednal jsem přepravní firmu, ale ti mi nyní tvrdí, že bez TITLE, tedy bez dokladů, z USA nelze dovézt. Je to tak? Případně co udělat, abych to sem dostal…
Díky za jakýkoliv tip.

M

@Ondrej: Vzhledem k tomu, ze jde o nakup ze zeme mimo EU, tak zaplatis oboji.

F

@Ondrej:
Zkus Celní správu nebo finančák. Standardně se platí oboje, protože to je dovoz ze země mimo EU. V tomhle (firmy a jejich daně) se nevyznám, ale asi budeš muset dovozní DPH zaplatit, jako u čehokoliv jiného.

Ahoj, kdyz budu z usa nakupovat auto na ceskou spolecnost (s.r.o) platce DPH.. Zaplati se jen clo a DPH se pripocitava az k pripadnemu prodeji?

F

@Jakub:
Ideální bude kontaktovat nějakou formu, co se tím zabývá. Některé mají na stránkách i kalkulačku cen.
Zkus amhk.cz, simix.cz, denker.cz nebo si najdi další. A nebude to levné. Doprava, clo, DPH, homologace, přihlášení… a v tvém případě i oprava.

Ahoj.chci si do Cech přitáhnout dvě auta bourané Mitsubishi lancer evo 8 a jsou v Californii. Dohromady vyjdou 300.000 Kč.kolik by stalo(jestli to pujde)celkem dovoz a přihlášení a hlavně s kym se mam domluvit kdo je vyzvedne?a kdy se to plati? Dekuji

@David Martínek: Predpokladam, ze vis, ze cena je uvedena bez dane. Pokud ne, tak si k prodejni cene pripocti jeste 10 %.

F

@David Martínek:
Při ceně 14.000,-USD tě ten vrak vyjde na cca 500.000,- (doprava a papírování kolem, clo 10%, DPH 21%…) + oprava, předělání na EU normy a homologace.
Už za cca 700.000,- tu ojetinu koupíš tady. Jak moc je to pro tebe výhodné?

D

Dobrý den, rad bych si dovezl elektromobil bmw i3 v hodnote 300-400 tisic (pouzite) , plati pro nej stejné poplatky? Případne jak je to s bouranymi ci vyplavenymi auty a clem…bohuzel i pres to ze automobilka je nemecka tak je to o 200 000 levnejsi na Floride. ironie

F

@Petr Stuchlik:
Podle mě stále platí, že když jsi v USA pobýval déle než rok a prokazatelně vlastnil a používal auto více než 6 měsíců, tak při dovozu, pro vlastní potřebu, neplatíš clo a DPH. Auto nesmíš rok prodat ani darovat, v případě dalšího prodeje se pak clo (10%) a DPH (21%) musí doplatit. Celkové náklady na převoz a přihlášení v ČR jsou cca 50-80% ceny vozu, + případné clo a DPH. Záleží, jestli si papírování vyřizuješ sám nebo si zaplatíš firmu.
Pro jistotu si to ještě někde ověř.

P

Ziju uz nejakou dobu v USA a chystam se vratit domu do CR.Zajima me,jestli jeste plati vyjimka z cla a dph kdyz si s sebou vezmu i sve auto. Diky

@klimbik: Dobrý den, chtěli bychom si také letos dovézt vůz z USA sami. Vám se to vloni podařilo? Měla bych stejné otázky jako původně Vy. Za každé info budu ráda. Předem děkuji za zprávu.

Avatar uživatele

@Rado: Ahoj Rado, v tvém případě bude jednodušší a levnější si auto na ty dva měsíce půjčit. Škoda Fabia Combi vypůjčená v Bratislavě na 64 dnů vyjde cca na 28 330 Kč.

Převoz levnější nebude, navíc takhle neřešíš a neztrácíš čas kvůli papírům a další byrokracii.

F

@Rado:
Vzhledem k tomu, že auto zase odvezeš, tak by se tě opravdu clo a nic dalšího netýkalo, jen bys potřeboval mít pojistku.
Ale brát si ho s sebou jen na dovču je podle mě zbytečně drahé. Ale Amíci to tak dělají, aby seděli ve svém. Navíc musíš počítat s dobou přepravy, přípravou auta na cestu a spoustu papírování. Kam ho necháš poslat? Do přístavu, tam si ho vyzvedneš, a potom pojedeš na Slovensko? Nebo rovnou někam na Slovensko?

Jak je to s posláním kontejneru “před barák” koukni sem (snad nevadí konkurence):
Příspěvky o navyho
chicago-cz.com/forum/viewtopic-716.html

Na přepravu auta zkus
polonezparcelservice.com/en/vehicles
amhk.cz/sluzby

Zdravim…chcel by som si nechat previest auto z ameriky na slovensko…a potom spet do usa…idem domou na dva mesiace tak rozmyslam ako to u robit ci sa to oplati Lebo neviem si predstavit zit doma bez auta…auto vlastnim dva roky…takze by som clo neplatil ked som dobre cital a tak isto poplatok za prihlasenie..jazdil by som dva mesiace na us znackach…neviete ako to je alebo kde by som zistil viac info na tuto temu?

k

@Adam S.: F450 je v evrope na C ridicak, takze na dalnicich mytne, jinak super volba! prevoz lodi (ciste jen prevoz) odhaduju na 2tisice dolaru, tolik stoji i prevoz suburbana, ktery je skoro stejne velky. s tim ze si ho dovezes v americe do pristavu a v bremach vyzvednes, zaplatis clo a dph a jedes na podvalu do ceska :)
uprava na EU bude pravdepodobne jen blinkry, pozicky a mozna tazne. cele je schopna udelat DEKRA vc. vyjimek na ministerstvu dopravy.

F

@Adam S.:
Pro představu koukni třeba sem simix.cz/kalkulacka nebo amhk.cz/sluzby

A

Zdravím chtěl bych si koupit Ford F450 z docela specifickou výbavou. a docela by mne zajímalo jestli je nějaká možnost nechat při výběru specifikací i úpravu na EU normy ? případně kolik by tak mohl stát převoz takového krámu?+-

P

@Noha:

jojoo já spokojený jsem. Akorát že nejsem ten stejný Pepek:D, ale tak zkušenost jak zkušenost, či?

k

Nevite prosim nekdo jestli se da s americkyma znackama dojet z pristavu v nemecku do CR? Je pravda ze se da dovezt a v klidu prihlasit jen auto maximalne 8 let stare? tzn. kdyz budu dovazet auto v zari, tak by bylo lepsi aby bylo vyrobeno 2009 a vic, kdyby se neco s papirama protahlo, navic jeste cesta. Chci Chevrolet Suburban LT/LTZ :) a chci to dovezt bez firmy. v zari letim do statu na mesic, tak si tam neco vyberu a nechal bych to hned poslat do evropy. Homologace se provadi jen v praze? nebo se to da udelat i v jinych mestech, konkretne v ostrave? Da se v americe vyhnout platbe americkeho DPH kdyz bude auto na vyvoz? a je mozna s nim jet do pristavu? nebo se pak musi nechat prepravit na jinem aute? dostal bych takhle k nemu vubec americke znacky?

@Pepinek:

Jak si spokojený? Tež bych si od nich chtěl koupit

@Slávek: Motorhome o délce 33 metrů neexistuje ani tady v USA. Předpokládám, že to mělo být 33 stop.

M

@Slávek: 33 m dlouhe vozidlo v CR neprihlasis :-)

M

@Jan Stransky: Co myslis tim zpet? Vyvazet auto registrovane v Evrope je draha legrace a temer nesmysl, pokud k tomu neni vazny duvod. Draha nejen kvuli cene kontejneru.

k

@Jan Stransky:
neni to trochu noseni drivi do lesa? :)

J

Dobry den,
znate nejakou firmu z CR ktera je mi zchopna vyvest auto zpet do USA?
Dekuji predem za odpoved. ;-)

P

Urcite si vyberes nejakyho krasavce .) ja si do leta taky budu kupovat

R

Jo dik podivam se na to :) budu spokojeny snad

P

Tak to je jasne :D romousi ze je lepsi dovoz aut nez koupit tady v cesku :) ja koupil auto od firmy Auto-story.cz a byl jsem nad miru spokojeny :)

R

Ahoj, lepsi dovoz aut je z nemecka :) jsou kvalitnejsi a mnohem levnejsi nez dovoz z usa .)

@diana koster: ověřené firma z Hradce Králové:
http://www.amhk.cz

AMHK Shipping
9838-3 Leahy Road
Jacksonville, FL 32246

d

Znate prosim nekdo dovozce aut z Floridy do CR. Chci koupit jednoho veterana Mustanga a potrebuji ho bezpecne dorucit do CR. dekuji

S

Ivane, prosím zkus to napsat znovu.

Díky

Použij Google.
Mé odkazy někdo smazal.

S

Ahoj, mám tyto dotazy.
– Do jakého stáří motorového vozidla ( obytné auto ), je možné v ČR přihlásit vozidlo z USA ?
– Vyhlédnutý obytný vůz je dlouhý 33m. Kolik by stála doprava ? Cena vozu je cca. 15.000USD
Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele

Ahoj Vladane,
lepší bude kontaktovat přímo zprostředkovatelskou firmu, která se tímto zabývá. Nicméně si troufnu odhadnout, že se ta cena bude pohybovat okolo 600 000 Kč (vč. ceny vozu).

ahoj, chtěl bych se zeptat na kolik by vyšla přeprava auta VW Jetta Clasico GLI v ceně 366 000 Kč z Mexika .

Avatar uživatele

Ahoj, nedám ruku do ohně za to, že to ještě platí, ale tři roky zpátky to fungovalo tak, že si DPH nemusel platit v případě, kdy si v USA byl alespoň 12 měsíců a auto vlastnil přinejmenším půl roku.

ahoj,chtel bych si dotahnout auto z usa osobne,jak dlouho musim to auto vlastnit abych se vyhnul cla a dph?predem diky za info

Avatar uživatele

Ahoj Marku, záleží na ceně auta. Pokud stála řekněme 10 000 dolarů, vyjde tě přeprava s pojištěním, procelní, dodanění s provizí pro firmu, která se tím zabývá, zhruba na 170 000 Kč vč. DPH.

ahoj,kdyz jsem byl v USA koupil jsem si tam 2006 Hondu Civic Si.Ted jsem v CR a auto mam u znamych.chtel bych si to dovezt do CR.Kolik by to tak asi mohlo stat?Diky za jakoukoliv informaci

Avatar uživatele

Zdravím Matthew,
tato otázka je hodně individuální a nejlepší by bylo se obrátit přímo na firmu zabývající se dovozem aut. Nicméně já bych si vyčlenil radši tak 70 000 Kč.

Jinak Dodge Charger schvaluju, kla-si-ka! :-)

M

Ahoj měl bych dotaz ohledně přepavy. mám vybranej vůz Dodge Charger který v přepočku na naše peníze stojí 96 tisíc… chtěl bych se se zeptat kolik stojí pouze dovoz že bych auto nechal bez papírů. děkuji za informace.