Přihláška do loterie o zelenou kartu do USA (DV 2016) – návod, instrukce a zkušenosti

Online registrace do loterie o Zelenou kartu letos probíhá od středy 1. října 2014 v 18:00 středoevropského letního času do pondělí 3. listopadu 18:00 SEČ. Návod jak a kde se přihlásit se dočtete v tomto článku.

DV Diversity Visa 2016 Lottery | © Mike Mozart

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2019.

Výsledky loterie DV-2021 je možné kontrolovat od 7. května 2019.

Kde se přihlásit do loterie Diversity Visa 2016 o Zelenou kartu?

Přihlášky do loterie podávejte výhradně prostřednictvím oficiální stránky http://www.dvlottery.state.gov/. To je jediná adresa, u které budete mít jistotu, že nebudete za odeslání přihlášky nic platit.

Hlásit do loterie se můžete také prostřednictvím soukromých subjektů, často se označují jakoVisa Agent, Visa Consultant nebo Visa Expert. Nemusí jít nutně o podvodníky nebo zloděje, ačkoliv se často vyjadřují nepravdivě nebo slibují nesplnitelné. Jde jen o způsob podnikání, vydělává se především na neznalosti lidí.

Instrukce a podmínky pro DV-2016 (Diversity Visa 2016)

  • Příjem přihlášek probíhá od středy 1. 10. 2014 v 18:00 SEČ do pondělí 3. 11. 2014 v 18:00 SEČ. Přihlášku nedoporučuji podávat počátkem a koncem tohoto období, neboť servery nejspíše budou velmi přetížené. Zároveň v případě této situace nebude docházet k prodlužování vyhlášeného termínu!
  • Každá osoba smí podat jen jednu přihlášku! Systém umí rozpoznat duplikátní záznamy a takové uživatele rovnou vyřadí, tj. nebudou mít šanci na vylosování!
  • V letošní loterii bude mít příležitost získat vízum opět 50 000 šťastlivců. Podíl vylosovaných z každé země nepřevýší 7 %.
  • Přihlášku vyplňujte bez diakritiky, tj. nepoužívejte háčky a čárky.
  • Hlásit se mohou zvlášť oba partneři – manžel i manželka.
  • Pro dokončení přihlášky budete potřebovat fotografii poměrně atypických rozměrů – instrukce jsou na této stránce.
  • Hlásit do loterie se mohou obyvatelé České republiky, Slovenska a dalších desítek zemí. Pokud jste se narodil(a) v zemi, jejíchž obyvatelé se nemohou účastnit (např. Velká Británie nebo Čína), ale váš partner se účastnit může, můžete se účastnit s ním.
  • Účastnit loterie se mohou pouze ti zájemci, kteří splní minimální požadavky na vzdělání. Tím se rozumí minimálně ukončené učiliště (resp. 12 let primární a sekundární školní docházky), nebo minimálně dva roky pracovní praxe konané v průběhu posledních pěti let. Jestli spadáte do této kategorie, můžete zjistit na webu O*NET On-line. Počítá se přitom datum odeslání přihlášky – tj. pokud podmínku 12 let docházky splníte až v létě 2015, máte bohužel smůlu.
  • Ve srovnání s loňským rokem nedošlo k žádné změně v zemích, jejichž obyvatelé se mohou loterie účastnit.
  • Kompletní instrukce a podmínky vízové loterie si pročtěte na oficiálních stránkách.

Výsledky loterie budou vyhlášeny v úterý 5. května 2015 na webu http://www.dvlottery.state.gov/ po kliknutí na Entrant Status Check. Jak postupovat v případě vylosování si můžete díky osobní zkušenosti čtenářky Veroniky přečíst již nyní.

Zúčastnili jste se minulých ročníků vízové loterie? Vylosovali vás – jak jste pokročili? Nevylosovali a zkusíte svoje štěstí i letos? Napište do diskuze!

Diskuze k článku (182 komentářů)

jsem jedinej komu vypise pri check status, invalid confirmation number?

Odpovědět

@Daniel:
Nyni muzes kontrolovat pouze rocnik DV-2015. Jestli ano, tak neni to cislo kompletni. Obcas to dela, kdyz pouzivas Copy-Paste Rocnik DV-2016 bude aktivni az od 5. kvetna 2015.

Odpovědět

@Michal: @Michal:
Vetsinou te to nepusti dale, pokud neni vyplnene nejake povinne pole. Vetsinou to ale zvirazni, co neni vyplnene dobre.
Po odeslani prihlasky se ti objevi stranka s potvryovacin cislem (confirmation number). Pokud se ti tato stranka nezobrazila, tak se tva prihlaska neulozila a muzes ji vyplnit a odeslat znovu.

Odpovědět

@Jan:
Pro upravu forky muzes pouzit internetovou aplikaci primo od DoS: http://travel.state.gov/content/dam/passports/FIG_cropper.swf

Odpovědět

@Jakub Lásko:
Po odeslani prihlasky uz nelze nic dodatecne zmenit. Zalezi na tom, jak moc se ta tva fotka odchyluje od pozadavku. Nevyhovujici fotka pravdepodobne bude duvod k diskvalifikaci.
Pozadavky na fotografii jsou uvedeny zde: http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos.html

Odpovědět

Dítě se ve formuláři počítá do 18, nebo do 21 let?

Odpovědět

@Peta:
Uvadi se vsechny deti, kterym v dobe podani prihlasky jeste nebylo 21 let.

Odpovědět

u české republiky nemusim tedy požadovat zpusobilost k programu DV. zaškrtnu tedy NO

Odpovědět

@David: i
Jeste upresneni. Uvadi se vsechny svobodne deti do veku 21 let.

Odpovědět

@Michal:
Ano, pokud jsi se narodil v Ceske republice, tak u bodu 6 nechas zaskrtnute “No”

Odpovědět

Muze mi nekdo prosim vysvetlit bod “6. Country of Eligibility for the DV Program”? Dekuji

Odpovědět

@Jirka:
Pokud jsi se narodil v zemi, ktera neni v danem roce zpusobila, nemuzes se loterie zucastnit. Tedy presneji muzes se loterie zucastnit, ale pouze za velmi specifickych podminek. Bud se prihlasis pres zemi narozeni sve manzelky/manzela nebo pres zemi narozeni svych rodicu. Od toho je tam ten bod 6.
Modelovy priklad:
Narodil jsi se ve Velke Britanii (ta neni trvale zpusobila pro loterii), ale cely zivot jsi zil v Cesku.
Pokud mas manzelku/manzela z Ceske republiky, tak se muzes loterie zucastnit, ale v pripade tveho vylosovani musite oba splnovat pozadavky na vzdelani nebo pracovni praxi.
Pokud tvoji rodice byli ve Velke Britanii docasne, napr. na vylete a ty jsi se tam narodil, tak se muzes take loterie zucastnit. U pohovoru pak musis dokazat, ze tam tvy rodice nemeli trvaly pobyt.
Pokud jsi jeden z techto pripadu, tak v bode 5 vyberes Velkou Britanii a v bode 6 zaskrtnes “Yes” a vyberes Ceskou republiku.
Pokud jsi se narodil v Ceske republice, vyberes ji v bode 5 a v bode 6 nechas zaskrtnute “No”

Odpovědět

@David:

Asi budu hnidopich, ale nemyslim si ze je takhle spravne.

Are you claiming eligibility based on the country where you were born?
Narokujete oprvavneni na zaklade zeme, kde jste se narodil?

Pokud jsem se narodil v CR tak zaskrtnu YES.

Pokud, jsem se nenarodil v CR, ale treba jak rikate ve Velke Britanii tak zaskrtnu NO. A vyberu zemi pro kterou plati opravneni. Dava mi to i vetsi smysl z nasledujici vety.

If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility.
Jestli ne, musite zadat zemi ze ktere narokujete opravneni.

Odpovědět

@Jirka:
Tak mas pravdu, dik za upozorneni. Ted jsem koukal do toho prihlasovaciho formulare a je to jak pises v bode 5 vyberes zpusobilou zemi, napr. Ceska republika a v bode 6 nechas zaskrtnute “Yes”. Ani nevim, proc jsem si myslel, ze to je naopak.
Ale princip zustava, pokud jsi se narodil v nezpusobile zemi, ale mas manzelku nebo rodice ze zpusobile zeme, tak musis v bode 6 zaskrtnout “No” a vybrat zpusobilou zemi.

Odpovědět
Avatar uživatele

A vy jste psal, že Velký Británie je trvale nezpůsobilá pro loterii. To jako, že se jí nemůže nikde zúčastnit?

Odpovědět

@David Andrejšín:
Pokud z nektere zeme emigrovalo do USA vice jak 50,000 lidi za poslednich 5 let, je tato zeme vyrazena pro nasledujici rocnik z loterie. Lide narozeni v dane zemi se pak loterie nemohou zucastnit. Tedy presneji muzou se zucastnit, ale musi se prihlasit pres zemi narozeni sve manzelky/manzela nebo pres zemi narozeni jednoho/obou rodicu. Z Evropy je vyrazena permamentne Velka Britanie (mimo Severniho Irska) a obcas bylo vyrazeno i Polsko a Rusko.

Odpovědět
Avatar uživatele

@David: Jo to už vím, ale proč je VB trvale vyřezena? To jako, že tam pokaždé jinými způsoby emigruje tolik lidí?

Odpovědět

hm tak to je v p*deli, tkaže kdyz sem z čr, pochopil sem to blbě, dal jsem NO a vybral zemi čr tak jim dávám falešné informace a můžou mě vyrazit ? at u pohovoru nebo ze to nedava smysl.. jinak deti nemam sem svobodnej…

Odpovědět
Avatar uživatele

David: Ano, Velká Británie je vyřazena proto, že z ní do USA emigruje příliš mnoho lidí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Novák: Hehe a já jsem si myslel, jak se mají ve VB dobře.

Odpovědět

@Michal:
Pokud jsi v bode 5 uvedl jako zemi narozeni CR, tak bys nemel mit problem.

Odpovědět

Ahoj chci se zeptat jak odpovedet na otazku “country where you live today” ziju v Ceske Republice ale uz mesic jsem na dovolene v USA a zpet do Cech se vracim az v prosinci.Diky

Odpovědět

@Lukas:
Vyber CR, protoze tam mas nahlaseny trvaly pobyt.

Odpovědět
Avatar uživatele

@David Andrejšín: Nemyslím si, že to je tím… třeba pro Kanadu platí to samé. Spíš jde o to, že je tam přirozený a trvalý pohyb lidí v takovém počtu.

Odpovědět

Je pravda ze ked uz ma clovek GC a musi este dokoncit studium s povolenim na dva roky byt mimo USA a zaraba na svk popritom ze musi platit dane aj americkej vlade?

Odpovědět

Coby drzitel GC muzes v USA pracovat, tudiz tam i platit dane. Pokud pracujes jinde, v zemi, ktera ma s USA podepsanou smlouvu o zamezenidvojiho zdaneni, nemusis dan z prijmu z dane zeme v USA platit, ale to te nezbavuje povinnosti podat danove priznani.

Odpovědět
Avatar uživatele

Když mě náhodou vyberou a dostanu GC, musím hned odjet do ameriky?? Popřípadě do jaké doby tam musim odjet?
Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Svítil:
Musíš odjet do půl roku od udělení víza ke vstupu, respektive do půl roku od lékařské prohlídky. Ta musí být totiž v době vstupu platná.
Něco víc najdeš tady https://chcidoameriky.cz/loterie-o-zelenou-kartu-green-card-lottery-navod-co-delat-v-pripade-ze-jste-byli-vybrani

Odpovědět

Ahoj, měla bych jeden technický dotaz k letošní DV. Ve čtvrtek jsem úspěšně (alespoň doufám) vyplnila formulář – ukázalo mi to “Success!” a vypsalo confirmation number, takže hádám, že tahle část proběhla správně. Přihlášku jsem ovšem odeslala ve 22:17, ale oni mi píšou “Your entry was received on Thursday, October 30, at 3:09:58 PM EST” – takže ten čas vůbec nedává smysl – ani když počítám s tím, že by mohli mít zmatek ve změně letního času na zimní…pořád by to bylo minimálně o hodinu mimo a to už vubec nemluvím o těch minutách (čas spuštění to také není, spuštěla jsem tak v 21:56). Chápala bych, kdyby to z důvodu přetížení ukazovalo, že jsem to odeslala déle, ale ne o 2 hodiny dřív. Zajímá mě tedy, jestli prosím někdo nevíte, zda by to mohlo značit, že někde v odesílání přihlášky nastala chyba a mohli by ji vyřadit.

Odpovědět

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda po vyplnění přijde potvrzovací email o úspěšném zaregistrování..?..

Odpovědět
Avatar uživatele

@mmm:
Ne, musíš si opsat / ofotit stránku (nebo aspoň confirmation number) zobrazenou po přihlášení. Pak už se totiž nijak k těmto informacím nedostaneš.
Proto je tam i toto upozornění:
Please either print this page or make a record of the confirmation number before closing this window. You will not be able to retrieve this number after you close this window.

Odpovědět

@Zuzka:
Pokud se ti zobrazilo confirmation number, tak byla tva prihlaska ulozena a zarazena ke zpracovani. Prihlasku jsi odeslala vcas a neni tedy duvod ji vyrazovat. Muzes byt tedy v klidu.
Tezko rict, proc se ukazal jiny cas. Mozna se udaje ukladaji prubezne a ten cas je cas posledni zmeny.

Odpovědět

@Svítil:
Po uspesnem pohovoru na ambasade dostanes do pasu vizum, se kterym muses vstoupit do USA. Vizum je platne pul roku, ale lekarska prohlidka zkracuje jeho platnost, jak napsal Franta.
Teprve po vstupu do USA se ti zacne vyrizovat GC.

Odpovědět

@Daniel:
Presne jak napsal Mesi. Pokud budes v te dobe pracovat na Slovensku tak pak stejne budes muset podat danove priznani i v USA. Pokud ma ale Slovensko smlouvu s USA zamezujici dvojimu zdaneni, coz si myslim ze ma, tak v USA nebudes nic platit.

Odpovědět

Pokud dostanu imigrační vizum musim vycestovat do 6 měsíců. To jsem pochopila. Pak mohu zustat v usa neomezene a pockat na GC? Za jak dlouho prijde a mohu zatim pracovat a vyrizoval ID? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mirka:
Pri vstupu do USA dostanes do pasu razitko potvrzujici LPR (Lawful Permanent Resident) status, ma stejnou vahu jako GC a platnost jeden rok. Po vstupu do USA muzes hned zacit pracovat, vyrizovat ucet v bance atd. Nebo se muzes otocit a letet hned zpatky a rok se v USA neukazat. GC a SSN prijde postou na zadanou adresu SSN do dvou tydnu a GC do 4 tydnu. Pred odletem do USA me musi zaplatit poplatek za vydani GC $165 za osobu. Pokud ne, muze vydani GC trvat delsi dobu.

Odpovědět

Dobry den, nejak to nechapu. DV 2016 znameza, ze zadatel obdrzi zelenou kartu az v roce 2016?
Kdyz tedy chci zadat o kartu pro pristi rok tak to jdu uz pozde. Musim tedy cekat az do pristi roku, rijen-listopad a poadat prihlasku na rok 2017?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michal: Ano. Musíte počkat až na podzim roku 2015, tehdy bude probíhat DV
lottery pro rok 2017.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michal:

Říjen 2014 přihlášky
Květen 2015 vyhlášení, poté začátek vyřizování…
Během 2016 uzavření a rozdání GC.

DV-2016 je pro fiskální (daňový) rok 2016.

Odpovědět

@Michal:
Jen upresneni toho, co napsal @Franta
Pro rocnik DV-2016 zacina vyrizovani zadosti od rijna 2015 a pokracuje az do zari 2016. Kdo behem teto doby neziska vizum do pasu, tak ma smulu i kdyz byl vylosovany a splnuje vsechny kriteria. Coz se stava bezne, dokonce i na ambasade v Praze.

Odpovědět

JAk se muze neco takoveho stat, kdyz byl vylosovan a stejne kartu nedostane?

Odpovědět
Avatar uživatele

Michale, je to proto, že nesplnil některou z podmínek… přečti si tento článek https://chcidoameriky.cz/loterie-o-zelenou-kartu-green-card-lottery-navod-co-delat-v-pripade-ze-jste-byli-vybrani ;)

Odpovědět

@Michal:
Vylosovani nezarucuje ziskani GC ale pouze moznost uchazet se o ni. Pokud splnis vsechny pozadavky ve stanovenem terminu, ziskas do pasu vizum a po prijezdu do USA i samotnou GC.
Pokud jsi vylosovan, je ti prirazeno jedinecne cislo (Case Number) a to mimo jine urcuje, kdy pujdes na pohovor. Cim vyssi cislo, tim pozdeji bude tvuj pohovor. Zadosti vyrizuji postupne a s vysokym CN se k pohovoru treba ani nemusis dostat. Nekdy se stava, ze po tobe na ambasade budou chtit dolozit dodatecne dokumenty. To se pak budes muset objednat na novy termin pohovoru a to muze nejakou dobu trvat.
Proste pokud nemas vizum v pase, nemas nic jisteho.

Odpovědět

Jeste by me neco velice zajimalo a nikde jsem na to nenasel odpoved.
Pokud clovek zije uz v USA napr. 2 roky, jako ilegal, muze se take pridat do loterie?
To asi nejde, zrejme se tam udava i trvale bydliste ne?

Odpovědět

@Michal:
Prihlasit se muzes. Pokud te ale vylosuji, bude tva zadost stejne zamitnuta pro poruseni americkych zakonu.

Odpovědět

Jasny no. Tak diky za informace.

Odpovědět

Mám problém, ztratila jsem ofocenou stránku s číslem. Je možné nějak se dostat k informacím, abych zjistila, zda jsem nebyla vylosována ? Díky za pomoc

Odpovědět

@Marcela:
Ke ztracenemu confirmation number se lze dostat. Primo na strance, kde se kontroluji vysledky, (https://www.dvlottery.state.gov/) je v poli pro zadani confirmation number take odkaz “Forgot Confirmation Number”. Kliknes na ten odkaz, musis zadat cele jmena, datum narozeni a email presne jak jsi vyplnila pri registraci. Vsechny udaje se pak automaticky vyplni do formulare pro kontrolu vysledku.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahojte, teďka mi zrovna volala naka ženský že já vám volám z USA jste přihlášená do vízové loterie?a já jsem se asi kdysi registrovala i na placeny stranky nebo někam jinam než jak je to free a tak jsem nevěděla a ona povida povida povida :D a pak mi říká že cena je 260Euro :D ještě k tomu říká Euro a né dolary, kolem ní šum jak kdyby byla někde v lese, tak jí říkám no to je nějaký zajímavý já už jsem na stránkách přihlášená zadarmo. Tak se asi na minutu umlčela :D a pak mi říká no to není možné jak mužete být zadarmo zaregistrovaná a já ji říkám no jde to no :D tak sem jí to položila nebudu se s ní vykecávat. Ale koukala jsem na to jak puk

Odpovědět

Ahoj, muze mi prosim nekdo poradit. Chtela bych sezucastnit loterie pro rok 2015. Ale to uz je asi pozde, ze ?

Odpovědět

Ahoj, kde se dozvim, kdy to bude pro rok 2016 pokud 2015 uz je pozde?
Diky

Odpovědět

@Marie: @Marie:
Registrace probiha vzdy od zacatku rijna do zacatku listopadu. Presny datum a cas otevreni/uzavreni registrace vcetne instrukci pro nadchazejici fiskalni rok je znamy asi tak dva tydny predem. Pokud dalsi rocnik loterie bude, tak se oznameni urcite objevi i na techto strankach. Jinak je informace na oficialnich strankach DoS http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/instructions.html

Odpovědět

Ahoj,jak jsem pochopil,tak člověk s vyucnym listem nemá moc šancí k získání zelené karty

Odpovědět

Pokud základka + učňák dají dohromady 12 let = ekvivalent US školního systému, tak by to mělo jít. Buď 12 let školy nebo za posledních 5 let pracovat 2 roky někde, kde je potřeba 2 roky studia na danou práci.

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Nelze porovnavat skolstvi v USA a v CR pouze podle toho, kolik let jsi studoval. Po 12 letech ukonceneho studia v USA jsi zpusobily pro studium na US univerzite. Ekvivalentem “US High School degree” lze laicky nazvat takove ukoncene vzdelani, se kterym se lze prihlasit na univerzitu.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr:
Vpodstate mas pravdu. Zkousel jsem hledat v O*Net databazi zamestnani na ktere se v CR studuje na ucilistich a zadne nedosahovalo pozadovane kvalifikace pro DV program. Ale je muzne, ze kdyz by se absolvoval nejaky dodatecny kurz, ktery by zuzil specializaci, tak by mohlo byt dosazeno pozadovane kvalifikace. Take je mozne si dodelat dalkove maturitu.

Odpovědět

@David:
Vycházel jsem z tohoto v instrukcích pro přihlášku
Requirement #2: Each applicant must meet the education/work experience requirement of the DV program by having either:
– a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of formal elementary and secondary education;
OR
– two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net Online database will be used to determine qualifying work experience.

To, že bych měl být schopný k studiu na univerzitě, jsem z toho nepochopil. Koneckonců i v přihlášce je nejen možnost zaškrtnout High School degree ale i High School non-degree. Což jsem já pochopil jako střední vzdělání s maturitou a střední vzdělání bez maturity.

Odpovědět

@David:
V instrukcich (pro DV-2016) je v kapitole FAQ (otazka 5) uvedeno:
A “high school education or equivalent” is defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education in the United States OR the successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States.

A primo na strankach DoS je uvedeno:
Vocational degrees that are not considered a basis for further academic study will not be considered equivalent to U.S. high school education.

Odpovědět

@David:
Já z toho pořád chápu, že jako secondary se dá brát i úspěšně dokončený učňák. 9 let základka (elementary) + 3 roky učňák (secondary) = 12 let.

Odpovědět

Podle mě se nedá Vocational degrees srovnávat s naším učňákem. Přijde mi, že náš učňák je víš.

Odpovědět

@David: @David:
Ja si osobne myslim, ze je to tak, jak jsem jiz uvedl drive. Zkus se ale zeptat na US ambasade v Praze, tam by to meli urcite vedet.

Odpovědět

tak ja uz hraju 10 let v kuse a opet jsem vyhral akorat tak veliky prd… :-( kamos kdysi dal polakum v chicagu $10K a pak jakoze vyhral i kdyz si prihlasku do GC nepodal no a tedka uz je z nej amik…. no proste jeden velkej podfuck….

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dan:
To bylo asi jinak. Jak je v tom Chicago a Poláci, tak to nebyla loterie.

Odpovědět

Zdravím,

Letos chci zkusit štěstí v loterii pro DV 2017, střední už mám za sebou a v současné době studuju VŠ, kterou bych měl mít hotovou právě roku 2017. Je možné se přihlásit do loterie teď jako studující s tím, že bych odletěl až budu mít dostudováno? A způsobuje tenhle fakt nějaké komplikace?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomáš:

Odletět budeš muset do 6 měsíců po udělení víza, respektive o něco dříve, protože zároveň musí být ještě platná lékařská prohlídka.
1) Bude to až po skončení školy. Vše v pohodě.
2) Bude to před skončením školy. Budeš si muset vyřídit přerušení školy nebo posunutí zkoušek a odletět. V USA si vyřídíš veškeré formality a domluvíš se na odcestování za účelem dokončení školy.

Odpovědět

Dobrý den,

Někde jsem četl, že pokud člověk trpí závažným psychickým onemocněním, nemá na zelenou kartu nárok ani v případě výhry v loterie a splnění všech náležitostí. Nevíte prosím jestli mezi takováto onemocnění způsobující nemožnost pobývat na americké půdě patří i Aspergerův syndrom? Díky za odpověď.

Odpovědět

@Pavel: Zavolej si na Polikliniku na Narodni v Praze. Je to jeden ze dvou lekaru, kteri delaji prohlidky pro viza. On sice nerozhoduje, jen vyplni papiry, ale treba bude vedet.

Odpovědět

Chtěla bych se zeptat, když mi bylo 18 už v Česku tak můžu se do té loterie přihlásit? Nebo tam je ta hranice dospělosti po jejich? (21 let)
Předem děkuju za odpověď.
Lea M.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lea:
http://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_English.pdf

8. Is there a minimum age to apply for the DV Program?
There is no minimum age to apply, but the requirement of a high school education or work experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who are under age 18.

Odpovědět

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jaký je minimální věk pro přihlášení do loterie o zelenou kartu. Stačí když budu plnoletá v ČR nebo musím mít 21 let?
Děkuji za odpověď

Odpovědět

Omlouvám se, teď jsem si všimla odpovědi.

Odpovědět

Dobrý den, nikdo nemá info o DV2017? zatím jsem se nic nedočetl a bojím se aby letos byla..

Odpovědět
Avatar uživatele

Někde už jsem to tu psal.
Zatím jediné info
http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin/2015/visa-bulletin-for-june-2015.html
Dates for the DV-2017 program registration period will be widely publicized in the coming months. Those interested in entering the DV-2017 program should check the Department of State’s Visa web page in the coming months.

Pokud to takto oznámili, tak letos bude, předpokládám že zase na podzim.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím ve spolek,

kde jste si nechávali dělat ty fotografie? Co jste řekli fotografovi?

Díky za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

Já byl před pár lety v ateliéru Aaron v Praze na Ječné. Řekl jsem tam, že potřebuji fotku do loterie o zelenou kartu do USA. On mi řekl, že OK a ať nasadím poker face, že to mají Amíci rádi. :-)

Odpovědět

@Janulka: staci rict americky format a udela to kazdy (seriozni) fotograf.

Odpovědět

Nebo se vyfotit doma pred bilou zdi, fotku zvalidovat validatorem a vlozit do zadosti. Je to celkem jednoduche a zdarma.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jirka:
To jde taky, ale třeba si uvědomit, že jde i nasvícení a stíny.
http://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos/photo-page.html

Odpovědět

@Franta:

jasne, ale myslim, ze to neni az tak slozite

Odpovědět
Avatar uživatele

zdravim admina webu chcidoameriky hledám všude po webu i zde na tomto webu články od ilegálních českých gastarbeitru co pracující v usa děkuji

Odpovědět

@Jiří Gabriel: Tady se diskutuji otazky legalniho cestovani a pobytu.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.