Přihláška do loterie o Zelenou kartu do USA (DV 2015)

Petr Novák

Novela imigračního zákona, jež zahrnuje mimo jiné otázku loterie o Zelenou kartu, nakonec prošla. A tak se i letos mohou zájemci hlásit do loterie o Zelenou kartu do USA. Přihlášky do DV 2015 se přijímají od úterý 1. října 2013 (18:00 hodin středoevropského času) do soboty 2. listopadu 2013 (18:00 hodin středoevropského času).

DV Diversity Visa 2015 Lottery | © Mike Mozart

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2024.

Výsledky loterie DV-2025 je možné kontrolovat od 5. května 2024.

Obsah článku
  1. Kde podat přihlášku do loterie o Zelenou kartu?
  2. Instrukce a podmínky DV 2015
  3. Letošní novinky a další rady

Kde podat přihlášku do loterie o Zelenou kartu?

Hlásit do loterie se můžete na oficiálních stránkách amerického Ministerstva zahraničí – http://www.dvlottery.state.gov/. To jsou jediné oficiální stránky, u kterých budete mít jistotu, že vás odeslání přihlášky nebude stát ani korunu a budete zařazeni do slosování.

Pomoc při vyplňování přihlášky nebo přímo zprostředkování jejího podání nabízí také několik soukromých subjektů. Často se označují jako Visa ConsultantVisa Expert nebo Visa Agent. Některé z nich se neštítí lhát a slibují nesplnitelné. V drtivé většině případů nejde o podvodníky, ale o koumáky, kteří vydělávají na tom, co můžete mít zadarmo.

Více o praktikách těchto firem si můžete přečíst v samostatném článku.

Instrukce a podmínky DV 2015

Pro úspěšné odeslání přihlášky je nutné splnit všechna následující kritéria. Nepodaří-li se vám splnit byť jen jednu z nich, znamená to automatické vyřazení přihlášky. Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že ani splnění všech podmínek nezaručuje přidělení Zelené karty!

  • Odesílat přihlášky do loterie je možné pouze v období od 1. 10. 2013 v 18:00 SEČ do 2. 11. 2013 v 18:00 SEČ. Tento termín je neměnný, a to i v případě technických komplikací, přetížení serverů apod.
  • Hlásit se mohou mj. občané České republiky, Slovenské republiky a dalších desítek zemí. Vyloučeni z DV 2015 jsou např. státní příslušníci Kanady, Velké Británie nebo Vietnamu. To proto, že za posledních 5 let do USA imigrovalo více než 50 000 občanů zmiňovaných zemí.
  • Účastníci musí být úspěšní absolventi střední školy či učiliště (tedy 12 let studia – primárního a sekundárního) nebo mít alespoň dvouletou pracovní praxi. Ta se počítá pouze z posledních 5 let, přičemž daná práce musí vyžadovat minimálně dvouleté zaučování či dvouletou praxi.
  • Každý může přihlášku odeslat jen jednou. Podání více přihlášek naráz stejnou osobou znamená automatické vyřazení z loterie. Stejně tak budete vyřazeni při odeslání nekompletní přihlášky.

Letošní novinky a další rady

  • Po odeslání přihlášky do loterie si dobře uschovejte její číslo. Kromě jeho uložení do počítače ho doporučuji zaslat ještě na email.
  • Ověřit status své přihlášky si můžete v termínu od 1. května 2014 do 30. června 2015 na stránkách http://www.dvlottery.state.gov/
  • Partneři stejného pohlaví nyní mají ve Diversity Visa lottery stejné podmínky, jako partneři opačného pohlaví.

Zvažujete účast v letošní loterii Diversity Visa 2015? Zúčastnili jste se minulých ročníků a Zelenou kartu získali? Svěřte se v diskuzi, čtenáři každou zkušenost ocení! :)

Diskuze k článku (62)

Ahoj, stejně jako Michala by mě zajímalo, jak je to s novomanžely? Díky.

Odpovědět

Ahoj, mě by zajímalo (i když se to už několikrát v předchozích letech řešilo, avšak názory byly sporné) zda vyplňovat jméno s diakritikou nebo bez? Jakou variantu jste zvolili vy, co jste to už letos vyplňovali? děkuji :))

Odpovědět

@Sabina: @Sabina: v návodu na vyplnění se píše “The Entry Form only supports U.S. keyboard characters.” (vstpní formulář podporuje pouze znaky americké klávesnice) – takže bych řekla, že ti diakritika stejně nepůjde napsat, i kdybys chtěla

Odpovědět

Ahoj,
vyplňuji to poprvé a mám otázku. Mám střední školu s maturitou, je to v tom jejich systému (2) Some high school, no diploma nebo (3) High school diploma. Protože kamarád mi říkal, že ve státech se dá po High school ještě udělat nějaká zkouška a to prý je ta diploma. Já myslela, že je to jako střední s maturitou. Nevíte, jak to je?

Odpovědět
M

Dobrý den,
prosím prosím poradí mi tady někdo s tou zatracenou fotkou ? Normálně sepíšu požadavky a zajdu k fotografovi a ten mě podle toho vyfotí a tu tam pak vložím ? Nebo je i jiný způsob př. doma ? :) Děkuju

Odpovědět

@Miroslav Kupka:
Můžeš se vyfotit i doma. Ale musíš si dát záležet.
https://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photographerguide/photographerguide_5332.html
Jde hlavně o stíny a nasvícení.
Fotograf tě vyfotí určitě lépe. Fotku si ale stejně budeš muset doupravit sám, tak aby splňovala požadavky na velikost.

Odpovědět

Ahoj, jsem zřejmě ještě méně inteligentní než ostatní tady, ale mohl by mi prosím někdo zběhlejší v počítačích podrobně popsat, jak a v kterém programu mám tu fotku oříznout? Kde např. zjistím při tom ořezávání, že už to má tu požadovanou velikost, kolik to má zrovna pixelů a jak zařídím, aby ta fotka měla méně než 240kb? Omlouvám se za asi pro mnohé ,,debilní” dotazy, ajťáci si asi musí rvát vlasy=D, ale já jsem bohužel v počítačích ,,mírně” zaostalá=)… Přeji všem žadatelům hodně štěstí a těm, co už tam jsou, ať si to patřičně užívají=) Díky moc Adéla

Odpovědět

@Adéla:

Fotku vlož sem, vycentruj jí podle šablony a où va la, foto pro DV přihlášku je na světě.
https://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

Odpovědět

@Franta: Děkuji tímto mockrát Frantovi za přínosný odkaz a ochotu pomoct=)! Adéla

Odpovědět

Dobrý den,loterii jsem již promeškal.Jak mám naskenovat fotku aby měla 600×600 bodů a měla správnou velikost?Vždy se přiblížím např.608×592,ale těch 600×600 bodů mi prostě nejde.Děkuji za rady.

Odpovědět

@Libor:
Koukni dva posty nad tvůj. Třeba ti to příští rok pomůže.

Odpovědět

@Libor: Taky jsem se s tím chvíli prala, než to šlo použít. Pokud se fotíš moc zblízka a navýšku, tak ti většinou nějaké pixely pak chybí, chce to kousek z odstupu a fotit na šířku, aby z toho pak šel udělat ten ořez 600×600. Na tom odkaze, co sem dal Franta je to docela dobře vidět.

Odpovědět

Zdravím,
Chci se zeptat dnes je 4.1.2014.. to uz je davno po zapsani do loterie, ale bude i v tomto roce možnost se zaregistrovat do loterie? dííky :)

Odpovědět

Manžel vyyhrál GC tuším v roce 2012, ale že jsme měli malé děti, neodjeli jsme. Já ho ukecávala, ale marně. Teď toho velice často lituje. Dál se účastníme loterie a pokud ji vyhrajem, prodáváme dům a balíme :-)) V USA jsme už byli, nedá se to s Českem srovnat, hlavně lidi se nám tam víc líbí :-))

Odpovědět

@Honza:
To si budeš muset počkat, jestli DV-2016 oznámí. Hlídej si tuhle stránku https://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

Odpovědět

@Franta: díky moc :)

Odpovědět

@Erika: Ahoj,centroval jsem fotografii 5×5 cm,kterou jsem naskenoval…a když jsem se vešel do velikosti pixelů,tak zase naskenování mělo zase velké data,tak nevím.Co mám říct fotografovy,jak mi má fotku vyrobit?Ještě bych se chtěl zeptat je nutná maturitní zkouška nebo mi stačí vyuční list?Děkuji a měj se.

Odpovědět

Ahoj,jaký máte názor na ilegální práci…vyplatí se to vůbec…zaměstnají tam ilegála….jak je to se sńatkem s Američankou….

Odpovědět

@Honza: Já bych řekl, že spíš ano. A když, tak se bude možné hlásit až od října 2014.

Odpovědět

@Libor:
Ohledně fotky jsem už radil zde https://chcidoameriky.cz/prihlaska-do-loterie-o-zelenou-kartu-do-usa-dv-2015-instrukce-a-zkusenosti#comment-12675
Maturitu mít nemusíš, stačí minimálně 12 let úspěšně ukončeného vzdělání.

5. What are the requirements for education or work experience?
U.S. immigration law and regulations require that every DV entrant must have at least a high school education
or its equivalent or have two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at
least two years of training or experience. A “high school education or equivalent” is defined as successful
completion of a 12-year course of elementary and secondary education in the United States OR the successful
completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high
school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement; correspondence
programs or equivalency certificates (such as the General Equivalency Diploma G.E.D.) are not acceptable.
Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of
the visa interview.

Odpovědět

Ahoj. Ten dotaz tu sice již padl, ale nebyl zodpovězen. Jak je to když jsem vdaná? Odesílá se pouze jedna přihláška jako za manželský pár nebo si jí odešle každý za sebe a pokud vyhraje jeden tak automaticky GC získává i druhý? Jde mi o to aby to pak nebrali jako duplicitní žádost, pokud je jedna přihláška pro oba a nediskvalifikovali nás… Děkuji za odpověď

Odpovědět

@Katka:
Každý se přihlašuje sám za sebe. Manželé tak mají vlastně větší šanci, když vylosují jednoho, tak to platí pro oba.

Odpovědět

@Franta: Mockrát děkuji :)

Odpovědět

@Franta:

Žádný seznam nedostaneš. Musíš počkat jestli projdeš do druhého kola. Co můžeš dělat dopředu je si tak akorát kontrolovat svoje číslo, které ti bylo přiděleno, kdy asi můžeš přijít na řadu. Bohužel to trvá- mě to trvalo rok.

Odpovědět

@Krista:
Ahoj Kristo, spolu se svým manželem jsme se stali šťastnými výherci loterie pro DV 2014. V březnu půjdeme na ambasádu na pohovor. Chtěla bych se tě zeptat, zda bude stačit doložit na pohovoru překlad diplomu nejvyššího dosaženého vzdělání (což je v našem případě ukončené magisterské vzdělání) nebo je potřeba doložit i překlad maturitního vysvědčení ze střední školy.
Děkuji moc za odpověď
Veronika

Odpovědět

@Veronika:
Ahoj Veroniko. Tvůj dotaz jsem našla až teď. Dlouho jsem tu nebyla. Snad ti ještě můžu pomoct? Já předkládala notářsky ověřené a přeložené maturitní vysvědčení, protože jsem sice studovala vysokou na americké univerzitě a ještě jsem ji neměla hotovou. Vám určitě bude stačit překlad a notářsky ověřený doklad o magisterském studiu. Vem si ale radši i originál dokladu ze školy. Po mě ho teda chtěla. Ale jen to prohlídla a vrátila. Pohovor je v pohodě. V podstatě jen prohlídnou, jestli máte všechny papíry,pak obálku od doktora pas a poplatky.

Odpovědět

@Krista:
Ahoj Kristo, pohovor již máme za sebou. Ale přesto děkuji, že ses ozvala. Vše proběhlo naprosto bez problémů, jak píšeš. Maturitní vysvědčení nechtěli vidět, stačil jim magisterský diplom.

Odpovědět

Ahoj, nejsem vdaná, ale mám partnera a máme spolu děti. Kdybych vyhrála GC nebo kdyby on vyhrál, dostaneme ji já i on automaticky? A co děti?Moc děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Jana:
Pokud nejsi vdaná, tak “jedeš” sama na sebe. Partner je mimo. Ty + tvé děti, on je samostatně. Karta pro oba je pouze v případě manželů. Takže se pak jen rychle vzít ještě před začátkem procesu vyřizování.

Odpovědět

Zdravim, ak by som vyhral v tej loterii, tak hned mozem ist do USA alebo este treba ist nejaky pohovor?

Odpovědět

@Anonym:
Nejde o výhru. Budeš jen vylosován pro možnost GC získat. Čeká tě papírování, překládání důležitých dokumentů, lékařská prohlídka, pohovor, zaplacení poplatku a když se jim budeš líbit, tak dostaneš GC. A celé to nějakou dobu trvá. Tuším, že Krista psala, že u ní to byl cca rok.

Odpovědět

@Jana:
Můžete si podat přihlašku oba a tak zvýšit svou šanci na výhru. Ale pokud už jsi to udělala a čekáš na výsledky v květnu, tak to pak neni problém pokud se vezmete až po připané výhře.
V květnu se dozvíš výsledky a až od záři se teprve každý měsic dostane na řadu ( pohovor) určitý počet lidí. A to podle čisla, které dostaneš. A to až do srpna následujícího roku. Takže já čekala přesně rok. Pak dostaneš do pasu vízum na půl roku a do té doby musíš odjet do USA.

Odpovědět

Zdar
Chtěl bych se zeptat kdy lze podávat přihlášku do loterie ted v roce 2014?Tedy kdy se otevře loterie?Nikde to nevidíme já ani kolega překladatel?Nevíte někdo kdy …
díky

dokumentydokumenty@seznam.cz

Odpovědět

@Thomas:
A četl jsi aspoň toto vlákno? Případně sháněl info o GC někde jinde na netu?
Přihlašuje se na podzim (cca listopad) jednoho roku, další rok na jaře se vybírá (výsledky od 1.května), a pak se v případě výběru řeší administrativa kolem. Takže pokud se letos přihlásíš, možná tě v 2015 vyberou, a pak možná budeš v USA během 2016.

Odpovědět
j

Vite někdo jak je to v případě, že vyhraji GC, ale jsem již v USA (legálně). Lze tam dojít např. na konzulát, nebo musím letět do ČR a tam vše vyřizovat?

Odpovědět

Ahoj, nevíte prosím někdo, jak je to s prokazováním finanční stability pokud jste vybráni a postoupíte k interview?
Na vládních stránkách mají napsáno, že je potřeba dodat formulář, který vám vyplní “sponzor” s pobytem v USA a dostatečnými příjmy, ale přijde mi divné, aby předpokládali, že všichni účastníci loterie mají v USA příbuzného nebo kamaráda, který jim něco takového vyplní…Já tam pár známých tedy mám, protože jsem na střední škole absolvovala výměnný pobyt v NJ, ale bylo by mi opravdu dost blbé je o něco takového žádat :(
Další možností bylo prokázat, že máte nabídku práce od amerického zaměstnavatele, to mi ale zase nesedělo z důvodu, že vám přeci nikdo nemůže dát pracovní nabídku, nebo podepsat smlouvu, když ještě nemáte pracovní povolení ani jisté to vízum. :D
A nakonec jsem se v některých fórech dočetla, že jim ukázali jen výpis z účtu (pak by mě ale zajímalo kolik by na něm muselo být?) nebo dokonce že co se týče financí, nechtěli vidět vůbec nic.
Tak jak to tedy je? O.o

Odpovědět

@Zuzka:
Ahoj Zuzko, tyto dokumenty, co píšeš. můžeš na pohovoru předložit, ale není to podmínkou. A už vůbec není podmínkou, abys jim překládala affidavit of support od amerického občana. Je dobré si sebou na pohovor přinést potvrzení z banky (v angličtině), kolik máš na svém účtu peněz. Bohužel nikde není řečeno, kolik bys tam měla mít. Mělo by to být tolik, aby ti to stačilo na rok života v USA. Když jsem byli s manželem na pohovoru, tak po nás nic dalšího nechtěli. Ani jsme jim nedávali potvrzení z banky.

Odpovědět

Ahoj. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jestli bude na rok 2016 loterie.. a když budou asi budou začínat ve stejném období jako ty předtím co.. Díky za pomoc..

Odpovědět

Zdravím, jak je to letos s přihlašováním do loterie nebo chápu to dobře z článku, že loterie je jednou za dva roky ? Nechápu proč se přihašovalo v roce 2013 a vysledky jsou až 2015? To se v roce 2014 přihlášení nekoná ? Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím, loterie je každý rok, mírně zmatečné je číslování. Letos v roce 2014 bude loterie DV-2016.

Odpovědět

@Hanes:
Někde jsem to tu už někomu psal. Administrativa kolem DV programu zabere nějaký čas.
Letos na podzim 2014 se přihlásíš.
Příští rok v květnu 2015 je vyhlášení vylosovaných. Mezitím zpracovávají přihlášky, NSA pravděpodobně zjišťuje intimnosti o přihlášených :-)
A kdo uspěje, tak ve fiskálním (daňovém) roce 2016 bude v USA.

Odpovědět

A nevite zdali bude dv 2016 vypsana protože na tom odkazu nic nepíší a žádný registrační formulář nikde není i když podle datumu by už mel byt .. dekuji

Odpovědět

@Franta: jen oftopic tobe se to podarilo nebo do usa se nechystáš ? :-)

Odpovědět

@Hanes:
DV 2016 bude. Jestli se teda něco nezmění, Psal jsem to už tady https://chcidoameriky.cz/zelena-karta-do-usa-jeden-z-mala-zpusobu-jak-dlouhodobe-legalne-pobyvat-ve-spojenych-statech#comment-20266

Plánuji roadtrip Kanada-USA na příští rok. Kamarádka byla vylosovaná, zrovna když tam byla na studentské vízum.

Odpovědět

dobry den,
pls otazka:mam priatelku,zapojime sa do sutaze (kazdy za seba aby bola vyssia sanca) a vyhra jeden z nas zelenu kartu,ak by sme sa potom vzali co sa stane?nebudu to brat tak ze s tym chceme vybabrat?niekde som cital ze sa to moze ale kartu vydaju na 2 rocnu skusobnu dobu a ak zistia ze nase manzelstvo nema perspektivu,bude karta nasledne odobrata.viete mi s tym pls poradit?a este jedna otazka: ak osoba vyhra zelenu kartu automaticky ziskava trvaly pobyt v USA,cize kedze u nas zakazali dvojite obcianstvo,budem sa musiet vzdat slovenskeho obcianstva?
Dakujem vam.

Odpovědět

@Vlad:
Muzete se prihlasit samostatne a v pripade ze jeden z vas bude vybrany se vzit. Tady se nejedna o ziskani zelene karty pres snatek s US obcanem.
Vybrany ucastnik neziskava zelenou kartu automaticky, ale pouze moznost se o ni uchazet. V pripane ze ucastnik splni vsechny pozadovane podminky mu bude vydano vizum a po prijezdu do USA mu bude zaslana zelena karta. Zelena karta ma pak platnost 10 let. Zelena karta je pouze povoleni k trvalemu pobytu. O US obcanstvi muzes pozadat minimalne po peti letech pobytu v USA. Ale neni to podminkou, tak pokud nechces, nemusis.

Odpovědět

@David:
cize ak napr.jeden z nas vyhra kartu a po splneni vsetkych podmienok mi umoznia vstup do USA,mozem si ju vziat az po napr. 2 rokoch?a ziska tym moznost vstupit do USA aj ona?
dobre tomu rozumiem?
Dakujem za odpoved.

Odpovědět

@Vlad:
Prihlasite se oba samostatne. Pokud jednoho z vas vylosuji, musite mit svatbu jeste pred pohovorem na ambasade. Pak po splneni podminek ziskate zelenou kartu oba dva. Pokud vylosovany nesplni vsechny pozadavky, neziska kartu zadny z vas.
Pokud se vezmete az po pohovoru vylosovaneho ucastnika na ambasade druhy muze ziskat zelenou kartu take. Je to ale mnohem komplikovanejsi zpusob a trva to nekolik let. Behem teto doby nemuze byt ten druhy trvale v USA.

Odpovědět

Jsem idiot, ja jsem zaplatil nějaké firmě (stranky, které se mi samy na googlu vyhodily) přes 400 euro. Ja si myslel, že poplatek za registraci se plati, a ono to byla jenom všechno lež? No, škoda, že jsem tyto stránky, co jsem tu ted – zde, před platbou neobjevil. A kdybych zelenou kartu vyhrál i přesto, že jsem to zaplatil nějaké te firmě, je těžké vyplnít další formuláře? Nevíte o někom, kdo by mi mohl poradit?

Odpovědět

@Standa:
Tak to je sila. To uz je v cene i letenka do USA, ne? Nebo to mas predplacene na nekolik let dopredu?
Pokud by jsi byl nahodou vylosovan, tak vyplnujes pouze formular DS-260. Neni to nic tezkeho a jde to zvladnout i se zakladni znalosti anglictiny.
Vzor tohoto formulare si muzes stanout zde:
Dalsi informace muzes nalezt zde:

Vyplneni prihlasky je zdarma, ale to je to jedine, co je zdarma! Vyhra jeste nezarucuje ziskani viza, ale pouze moznost se o toto vizum uchazet. Pokud splnis vsechny potrebne pozadavky jeste pred koncem fiskalniho roku, a budou jeste viza k dispozici, bude ti vizum vydano.

Pokud se jedna o solindi firmu, tak prihlasku skutecne odesle. Predtim ti ale da ke schvaleni vyplnene udaje a po odeslani prihlasky ti posle potvrzovaci cislo.
Nebezpeci u zprostredkovaneho vyplneni prihlasky je to, ze muzou udelat pri vyplnovani chybu. Vetsinou tyto firmy vyplnuji najednou vetsi mnozstvi prihlasek a je snadne tam udelat nejakou chybu. V pripade, ze by se to stalo a tebe nahodou vylosovali, pak budes stejne diskvalifikovan.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA