Jak na dovoz zboží a nákupy z USA? Využijte českou přeposílací službu Shipito!

Zboží v amerických internetových obchodech bývá často nejen levnější než u nás, ale rovněž v mnohem širší nabídce, než jsme z českých obchodů zvyklí. Drobnou komplikací je fakt, že mnohé internetové obchody (třeba včetně populárního Amazonu) nedodávají do Česka ani na Slovensko. Jedním z řešení je přeposílací služba Shipito.

Přeposílání zboží z USA

Jak funguje Shipito a kolik stojí přeposlání balíku?

Velmi jednoduše. Po registraci a ověření identity je vám přidělena unikátní americká adresa, na kterou si můžete dle libosti objednávat zboží z libovolného amerického obchodu. Shipito poskytuje rovněž službu tzv. asistovaného nákupu, kdy napíšete své požadavky a jejich zaměstnanci nákup sami realizují.

Po přijetí ve skladu Shipita balík vyfotí, zaevidují a následně buď odešlou na vaši českou adresu, nebo ho uskladní k pozdější konsolidaci (sloučení více zásilek do jedné). Cena za uskladnění a přeposlání balíku se odvíjí dle jeho rozměrů a hmotnosti. Pro konkrétní a nezávazný výpočet doporučuji použít tuto kalkulačku.

[shipito]

Máte osobní zkušenosti s Shipito? Nestyďte se a podělte se o ně v diskuzi pod článkem! Možná vás také bude zajímat článek o povolených celních limitech nebo o možnostech vrácení daně při nákupu v USA.

Diskuze k článku (105 komentářů)

Dobrý den , mužete mi prosím poradit jak poslat balík z USA domu ? Letím na Floridu , a chtěl bych si něco nakoupit – kafe a suvenýry . Děkuji

Odpovědět

Ahojdaa, jen se chci zeptat. Chápu, že nemůžeš znát všechny airolinky, ale i tak se zeptám, třeba si se s tím už setkal.

Máme letenky jen s příručákem. Cestou zpět by se mohlo ale stát, že budeme chtít dokoupit zavazadlo “na dobavení”, nevíš jestlit o jde? :) (american airlines)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Aneta:
Mrkni na stránky aerolinek, určitě to tam mají. Počítej s cenou cca 75-150,-USD za jeden kufr na osobu. Každý další bude někde kolem 200,-USD.

Odpovědět

Můžete mi prosím poslat info k max. rozměru a max. hmotnosti zboží, které bych chtěl odeslat prostřednictvím f. Shipito.
Předem děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@pavel:
A co se podívat na stránky Shipita?

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.