Jak objednat zboží z USA přes Shipito a virtuální adresa zdarma

Petr Novák

Zboží v amerických e-shopech bývá často levnější než u nás a také je dostupné v širší nabídce, než jsme zvyklí. Drobnou komplikací je fakt, že některé obchody neposílají zásilky do Česka a na Slovensko. Řešení nabízí přeposílací služba Shipito. Vytvoříte si s ní americkou poštovní adresu a cokoliv na ní přijde, přepošle k vám domů kdekoliv na světě.

Jak objednat zboží z USA přes Shipito a virtuální adresa zdarma | © Unsplash.com

 1. Obsah článku
  1. Jak funguje přeposílací služba Shipito
  2. Jak si založit Shipito účet
  3. Virtuální adresa v USA zdarma, nebo placené členství s výhodami
  4. Asistovaný nákup z USA
  5. Kolik stojí poslání balíku z USA

  Jak funguje přeposílací služba Shipito

  Shipito vám vytvoří poštovní adresu v USA, která bude unikátní jen pro vás. Slouží k tomu řádek adresy, který se běžně používá třeba pro označení čísla bytu. Je tak celonárodně uznávaný jak poštou, tak internetovými obchody.

  Díky tomuto kódu v adrese zaměstnanci Shipito poznají, kterému uživateli zásilka patří.

  Na vytvořenou adresu si můžete objednávat zboží za stejných podmínek jako kamkoliv jinam v Americe. Pokud obchod nabízí poštovné po USA zdarma, máte na něj nárok. Pokud obchod nedoručuje zboží do zahraničí, stále v něm můžete nakupovat.

  Balíky doručené na vaši adresu jsou shromažďovány ve skladech Shipito. Až se rozhodnete, zásilky budou zkonsolidovány do jednoho většího balíku a odeslány na vaši adresu v ČR nebo na Slovensku. Shipito posílá každý den ohromné množství balíků, takže se mu podařilo vyjednat pro zákazníky výrazné množstevní slevy z poštovného.

 2. Jak si založit Shipito účet

  Stačí si vytvořit účet na Shipito.com, zadává se jméno, příjmení, země a e-mailová adresa.

  Vybrat si můžete jeden ze tří typů účtu, přičemž ten základní je zdarma. Ihned po ověření e-mailové adresy s ním získáte adresu v USA a můžete začít nakupovat. Pro vaši jednoznačnou identifikaci slouží řádek začínající na “Suite”. Kdykoliv budete adresu uvádět v obchodu, nezapomeňte na něj.

 3. Virtuální adresa v USA zdarma, nebo placené členství s výhodami

  🥉 Shipito zdarma

  Základní členství Shipita je zdarma. Uživatel s získá virtuální doručovací adresu v USA a v EU, možnost zkonsolidovat zásilky a bezplatné skladování zásilek po dobu 7 dní. Existují však ještě dva placené programy, které možnosti Shipito rozšiřují.

  🥈 Prémiový měsíční program Shipito

  Za měsíční poplatek $10237 Kč uživatel získá možnost nakupovat v USA bez DPH a bezplatné skladování zásilek po dobu 45 dní.

  🥇 Prémiový roční program Shipito

  Cenově nejvýhodnější program je zpoplatněn $601 422 Kč za rok. Doba bezplatného skladování zásilky je 60 dní, navíc lze při pravidelném využívání získat slevy na poštovném, na poplatcích za zpracování a za doplňkové služby.

 4. Asistovaný nákup z USA

  Shipito nabízí také asistovaný nákup v USA. Přes rozhraní dostupné registrovaným členům stačí zadat, co chcete koupit. Vyplníte popis požadovaného zboží, produktové číslo, cenu nebo pošlete přímo odkaz, a zaměstnanci Shipito ověří dostupnost a nákup provedou.

  Nákup zaplatíte přes svůj Shipito účet, zboží vám dorazí na virtuální adresu. Zaměstnanci skladu zkontrolují, zdali zboží dorazilo v pořádku a pokud ano, budete si ho moct přeposlat domů. V případě jakýchkoliv problémů vás budou kontaktovat.

  Asistovaný nákup v USA je placená služba.

 5. Kolik stojí poslání balíku z USA

  Cenu přeposlání zkonsolidovaného balíku z USA do ČR ovlivňuje celá řada parametrů. Záleží na umístění skladu, cílové destinaci, hmotnosti, rozměrech a hodnotě zásilky. Ve většině případů si můžete vybrat mezi dražším a rychlejším poštovným, nebo levnější a pomalejší variantou.

  Pro lepší představu zkuste naklikat přibližné údaje do Shipito kalkulačky. Rozměry, hmotnost a další parametry ovlivňují také poplatky za skladování nebo konsolidaci balíku.

💬 Máte osobní zkušenosti s Shipito? Nestyďte se a podělte se o ně v diskuzi pod článkem. Možná vás zajímají články o povolených celních limitech a o vrácení daně při nákupu v USA.

Diskuze k článku (105)

Uz jsem koukla na zpravu nade mnou;) jeste by me zajimalo,co mi muzou udelat,kdyz seminka najdou – jen je vyhodi nebo by byla pokuta?? Diky!:)

Odpovědět

@Zuzana:
Asi to jen vyhodí. Leda bys vezla nějaká vzácná od ohrožených druhů. To by možná byla i ta pokuta. Dej to dovnitř nějaké ponožky a bude klid. :-)

Odpovědět

@Michaela: Dle slov mé sestry – letušky kromě čechů netleská nikdo. :-)

Odpovědět

Zdravím, jsem v USA a chtěl bych přítelkyni přivézt parfém. Nevíte jaké jsou limity?
Díky

Odpovědět

@Pavel: Ahoj, limit pro DPH je 430 eur pro všechny předměty v zavazadle a pro clo 150 eur. (Platí pro cestující v letecké dopravě.)

Odpovědět

Ahoj, začátkem října letím s manželem do NY, letíme prvně a určitě budeme chtít přivézt dětem dárky, oblečení, lego,…..jelikož s námi děti neletí, dětské věci v kufru asi neokecám a budu muset vše přiznat, je to tak?
děkuji

Odpovědět

@zlata: Ahoj Zlato, pro cestující v letecké dopravě platí limit 430 eur na osobu (v součtu), kdy se neuplatňuje DPH. Clo se platí pro všechno zboží nad 150 eur.

Protože cestujete ve dvou, nemyslím si, že byste se neměli do limitu vejít. :-)

Odpovědět

@zlata:
Určitě toho nebudete mít plný kufr, je to dárek a ne na kšeft. Řekněte, že vezete dárky a suvenýry dětem.

Koukněte na Dovoz z USA: Jaké jsou povolené limity pro dovoz a kdy se platí clo a DPH?
Výjimka ze stanovených limitů se uplatňuje u cestujících v letecké dopravě. U nich je zboží osvobozeno od DPH až do výše 430 eur na osobu,…

Odpovědět

Dobrý den, chci si z obchodu v USA zakoupit látky v metráži. Doprava v rámci USA je nad určitou částku zdarma. Jestli tomu tedy dobře rozumím, tak já zaplatím vybranému obchodu objednané zboží, oni jej doručí na přidělenou adresu Shipito a dají mi několik variant možné dopravy? A co se cla týká, tak to se řeší také přes ně, nebo to už každý sólo? Moc děkuji za pomoc

Odpovědět

@Zuzka:
Podle toho, co píšeš, tak na Shipito ti to přijde zdarma, to ti to pošle podle toho, co si objednáš a zaplatíš, nejspíš to bude poštou (USPS) nebo nějakou zásilkovou službou. Shipiti jsem nestudoval. Pokud poštou, tak to dorazí do Prahy na celní poštu (legendy o ní jsou tady i na webu), kde ti to “zkontrolují” a proclí/zdaní, případně si tam musíš sama. Jak je to u zásilkových služeb nevím.
Něco jako Shipito dělá i http://www.polonezparcelservice.com, necháš si to poslat k nim a oni to doručí až k tobě domů, případné clo/daně ti dají vědět a pošlou “složenku”.

Odpovědět

Zdravím, kdybych letěl do USA a chtěl bych si přivézt zpět třeba 30 starých a starších mobilních telefonů (do muzea. Některé s origo krabicí, jiné jen přístroje) jak se na to bude hledět? Jako na elektroniku a budou počítat tržní ceny a z toho pak DPH? Nebo budou chtít doklady o zakoupení? Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Filip: Zdravím Filipe, záleží na pořizovací ceně telefonů. Doklady si určitě ponech pro její doložení. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší přístroje, cena bude nižší než při uvedení do prodeje. Pokud tomu tak je a vejdeš se do limitu, nemyslím si, že by to měl být problém.

Odpovědět
R

Dobrý den, jedu koncem roku do New Yorku s kamarádem,který dost kouří.
Má vůbec šanci si někde zapálit, nebo raději kopit nikotinový sprej atd.?
Děkuji a zdravím. Ruda

Odpovědět

@Ruda Tvrdík:
Zapálí si tam, ale bude se cítit spíš jako na odvykačce. Nezapálí si skoro nikde na veřejném prostranství (parky, pláže…), někde je zákaz i před obytnými domy. Musí prostě hledat kuřácké koutky a bary. Ofiko stránky o kouření v New Yorku.

Odpovědět

Teď jsem se vrátil z NY. Neměj obavy, kouří se všude na veřejnosti. Jsou samozřejmě místa kde nesmíš. Ty jsou ale výrazně označené. Používej zdravý rozum a ono to dopadne. Tak bez obav.

Odpovědět

Zdravím,mám dotaz chtěl bych si koupit kytaru z Ibanez schopu mají velké slevy jak na to? Píšou že nepříjímají platbu od nás a neposílají do ČR.

Odpovědět

@Thomas: Mrkni na shipito.com je to spolecnost, ktera se na toto zameruje, zalozil ji Cech.

Odpovědět

@Thomas: Použij Shipito, o kterém je tento článek. Funguje to jednoduše:
1. Založíš si účet na Shipito, čímž ti vznikne virtuální americká adresa.
2. Kytaru si objednáš a jako dodací adresu uvedeš virtuální adresu Shipita.
3. V Shipitu kytaru převezmou a buď uschovají nebo rovnou přepošlou do ČR.

Odpovědět

@Mesi + Petr Novák:
S posláním by neměl být problém. Ale píše, že ani neberou platby od nás. Musel by mu to tedy zaplatit někdo místní nebo s akceptovatelnou kartou.

Odpovědět

@Franta: Aha, promiň, asi neumím číst. :-) Shipito každopádně nabízí i asistované nákupy, kdy zboží zaplatí z kreditu na Shipito účtu. To je cesta.

Odpovědět

@Lukáš:
Takže u telefonu si mám hlídat global verzi a funkčnost v 2G, 3G a 4G? Ještě něco? Je v takovém telefonu nebo se tam dá nahrát i čeština?

Odpovědět

Dobrý den, dcera se mi vrací v lednu 2018 ze studii v USA. Jela v létě, v USA si musela nakoupit zimní oblečení. Pokud vše nacpe do kufru, tak to co je letecky nad povolených 23 kg jí bude stát 100 dolarů. Poštovné do Evropy stojí 60 dolarů. Bylo by možné využít služeb Shipito, a to tak, že na adresu Shipito zašle zásilku a oni ji přepošlou do ČR?
Děkuji

Odpovědět

@Ina:
Kde je v USA? Ať se podívá na stránky Polonez Parcel Service, zda nemají pobočku někde u ní. Teď si přes ně nechávala poslat helmu Euka a byla prý spokojená, hlavně s ochotou zástupce firmy, který s ní komunikoval. Když si tam klikne na Calculator, tak bude vědět i cenu. Na tu ať se pak případně zeptá i na pobočce, aby neměli nějaký příplatek. Je možné to poslat i k nim na centrálu v Massachusetts a oni to pošlou dál.

Stejné info najde určitě i na stránce Shipito. Ať si porovná služby, cenu a vybere si, co se jí hodí.

Odpovědět

@Ina: Netusim, kolik toho nakoupila, ale na jednu zimu snad primerene :o) V CR bude v te dobe take zima, co kdyby ty nejtezsi veci oblekla na sebe? Plus nacpat prirucni kurf

Odpovědět

Ahoj, nevíte někdo jak to je s léky? známá mi dovezla super lék na migrénu Excedrin a už mi dochází, Nevíte zda se dá nějak koupit a poslat? nebo tam pro něj musím osobně?
Děkuji
Petr

Odpovědět

@Petr:
Pokud ho někdo (nějaká lékárna/obchod) nabízí v e-shopu, tak by to možná šlo. Musí ale posílat i do zahraničí. Pak jde o cenu poštovného, aby ta migréna pak nebyla ještě větší. :-)
Nebo ti to asi může někdo přivézt.

Odpovědět

Ahoj, za pár dní jedu do New Yorku. Mam dotaz, když si tam koupím noťas a zpátky ho provezu u sebe jako příruční zavazadlo, už “použitý”, jakože ho vezu už z domů, je to nějaký problém a bude to někdo zjišťovat? Děkuji

Odpovědět

@Simona:
Když ho budou chtít vidět, tak mají šanci přijít na to, že není od nás. Že nemá naši klávesnici přejdou, to se dá koupit i v ČR, ale asi, v případě nutnosti, mohou zkontrolovat systém a uvidí, od kdy je NTB v provozu.
Ale větší problémy bych nečekal, možná se na něj ani ptát nebudou.
Když ho přiznáš, zaplatíš, když nepřiznáš, musíš počítat s rizikem. ;-)

Odpovědět

Zdravim, je mozne posilat z USA do CR vitaminy Dekuji

Odpovědět

@Majka: Ano

Odpovědět

Ahoj, marně se snažím stáhnout=koupit nějaké e-knihy do PC.
Vyzkoušel jsem už Amazon.com/.co.uk/.de a Smashwords, ale nikde se mi nedaří nakoupit.
Když je ekniha zdarma, tak ji pustí. Když chci za ní zaplatit tak to nejde!?
Je na to nějaké omezení, nebo dělám něco blbě?
Byl by možný nákup e-knihy a přeposlání emailem přes Shipito?
Díky za každou informaci.

Odpovědět

Dobrý den,

koupil jsem si v USA plastovou pažbu k airsoftové pušce. A když už byla zaplacena a odeslána do shipito.com , tak mi přišlo, že to nelze poslat. . Četl jsem podmínky a ty se na toto nevztahují, protože to není aktivní součást střelné zbraně. Ani součást, jenž podléhá registraci, či povolení (ani v USA a ani v Evropě). Je to jen kus umělé hmoty ..

Jak by to šlo vyřešit?

Děkuji za odpověď

Odpovědět

Chcem kúpiť do firmy krabičky na čokoládu, ktoré sa nedajú kúpiť v Európe. Dostanem doklady o nákupe, ktoré si môžem zahrnúť do nákladov?

Odpovědět

@Igor Haas: Dobrý den, Igore, nepíšete, kde si krabičky chcete koupit. Nicméně doklad o koupi obdržíte takřka automaticky.

Odpovědět

@Petr Novák:
Je t americký internetový obchod www. candylandcrafts.com, ktorý neposiela tovar do Európy. Nákup by bol v hodnote cca 250 $-300$. Jedná sa mi o to či môžem tovar objednať na s.r.o.. Keď by som si tvoril účet môžem uviesť miesto mena názov spoločnosti Haas&junior s.r.o..

Odpovědět
Avatar uživatele

@Igor Haas: Dobrý den, to půjde. Zadejte jinou fakturační adresu (vaši firmu s IČ atd., ať si můžete krabičky dát do účetnictví) a jinou doručovací adresu (Shipito).

Odpovědět

@Petr Novák: Ďakujem za odpoveď

Odpovědět

Dobrý den. Může te mi vyjasnit, jak to funguje na celnici? Když si objednám zboží ve (slevě) za 100 dolaru z USA a přitom to zboží má tady u nás 10x větší hodnotu tak že to prý prosvítí a sami odhadnou jakou to má hodnotu a počítaji to podle sebe. Je to pravda? Je možné tedy že balík za 100 dolarů mě bude stát 10 000kč ?

Odpovědět

@Filip:
Pokud si to necháš poslat poštou, tak to jde přes Prahu a celní poštu, kde mají i scaner. Můžou to nejen “prosvítit”, ale i otevřít. Ideální by tedy bylo, aby u toho byla faktura, podle které uvidí, kolik tě to skutečně stálo. V takovém případě by neměli stanovovat cenu podle našeho trhu. Pokud u toho nebude faktura, tak cenu pro proclení a DPH můžou stanovit podle sebe (podle trhu nebo tabulek).

Odpovědět

Dobrý den, za pár dní se budeme vracet z USA – úmrtí otce. Zpět si povezeme oblečení, stříbrné mince a šek. Jak postupovat v tomto případě. Pomůže nám úmrtní list, že vše je v rámci dědictví? U oblečení by snad neměl být problém. Vztahuje se na stříbrné mince, pokud se dají vůbec dovážet, nějaký limit? A jak s šekem? Je lepší šek nebo hotovost v dolarech. A existuje nějaký limit? Děkuji za odpověď, snad příjde rychleji, než odletíme.

Odpovědět

@Jiřina:
Lepší je hotovost, se šeky bývá v našich bankách problém a ne všude je berou. U mě to trvalo asi 2 měsíce (už si přesně nepamatuji) a měli velký poplatek. Ale zase šek se lépe převáží. Koukni na Jak proplatit šek z USA.
Limit na hotovostní platby je 270.000,-, jak je to u dědictví netuším. Nic by se platit nemělo, ale musí se prokázat původ nebo tak nějak, je to nařízení EU ohledně praní špinavých peněz a tak. Takže ten šek bude asi lepší i přes prudu s proplácením.
To stříbro na tom bude asi podobně, navíc se jeho hodnota bude pravděpodobně sčítat s případnou hotovostí. Jestli je poplatek za to, že je to ve stříbře, nevím.

Vše je to v rámci dědického řízení, tak se na to možná vztahují jiná pravidla. Zkus kontaktovat https://www.financnisprava.cz/. Ti odpoví asi až po víkendu.

Snad se najde někdo s podobnou zkušeností a napíše, jak to probíhalo.

Odpovědět

Děkuji za odpověď, asi by byl nejlepší převod z banky k nám. Jenže šek jsme dostali v lokální bance, která převody nedělá. Přemýšlíme, že si zavedeme účet v bance, která převody provádí, pokud to půjde a převedeme do naší banky Má někdo zkušenost, zda je tato možnost možná? Předem děkuji

Odpovědět

Dobry den,
Posilam si balik z Ameriky s oblecenim a longboardem skrze UPS. Všechno je pouzite. Budu muset platit clo? Popripade jak se col vypocita?
Dekuji za odpoved.

Odpovědět

@Lucie:
Viz článek Dovoz z USA: Jaké jsou povolené limity pro dovoz a kdy se platí clo a DPH?. Kolik to stálo víš, kolik stojí doprava, také víš. Tak si to můžeš spočítat. Podle mě se dostaneš do druhé, možná i třetí (záleží na celkové ceně) kategorie, tedy buď jen DPH nebo DPH i clo. DPH je 21%, clo si zkus najít v sazebníku (Taric CZ) na webu Celní správy, viz zmíněný článek.

Odpovědět

Dobrý den měl bych dotaz jestli má někdo zkušenosti s dovozem dárkové balení malé Sekvoje z národního parku bere se jako suvenýr nebo rostlina a radši ani nekupovat děkuji mnohokrát

Odpovědět

Dobrý den , mužete mi prosím poradit jak poslat balík z USA domu ? Letím na Floridu , a chtěl bych si něco nakoupit – kafe a suvenýry . Děkuji

Odpovědět

Ahojdaa, jen se chci zeptat. Chápu, že nemůžeš znát všechny airolinky, ale i tak se zeptám, třeba si se s tím už setkal.

Máme letenky jen s příručákem. Cestou zpět by se mohlo ale stát, že budeme chtít dokoupit zavazadlo “na dobavení”, nevíš jestlit o jde? :) (american airlines)

Odpovědět

@Aneta:
Mrkni na stránky aerolinek, určitě to tam mají. Počítej s cenou cca 75-150,-USD za jeden kufr na osobu. Každý další bude někde kolem 200,-USD.

Odpovědět

Můžete mi prosím poslat info k max. rozměru a max. hmotnosti zboží, které bych chtěl odeslat prostřednictvím f. Shipito.
Předem děkuji.

Odpovědět

@pavel:
A co se podívat na stránky Shipita?

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA