Protoze jsou tupy a nemaj bunky premyslet, k cemu je vlastne dobra hladka a k cemu hruba. V kramech jsem videla lecos, oloupany vareny vejce, vareny brambory atd.
Dobrý den, Danielo, úplně nezmiňujete, kam přesně jedete. Ale nebudete mít problém. Gluten free položky mají třeba řetězce Chipotle Mexical Grill (mňam), Five Guys, In-N-Out Burger a mnohé další. V obchodech koupíte gluten free potraviny v ještě větším výběru než u nás.
@Michal:
Stejná zkušenost. U Safeway se kartička rozhodně vyplatí. Hlavně se nemusíš nikde registrovat a prostě ti ji dají při prvním nákupu. Alespoň zkušenost před 3 lety, minulý rok karta stále fungovala.
@Radek N: Ono jak kde. Třeba ve Walmartu nebo Targetu mi přišlo, že žádnou zákaznickou kartičku moc nepotřebuju, ale třeba v řetězci Safeway jsme se při prvním nákupu dost napálili ….tam byl opravdu značný rozdíl při nákupu s kartičkou a bez.
Nám se při cestách po USA osvědčilo vyřídit si při prvním nákupu v supermarketu jejich členskou kartu na daný řetězec (něco jako je např. Billa karta).
Funguje to většinou tak, že na cenovkách u zboží jsou dvojí ceny (pro nečleny a pro členy) a tím máte slevu ihned. Žádné načítání bodů apod.
Máme je na několik řetězců supermarketů a slevy jsou o dost výraznější, než v ČR
@Hynek:
Záleží, jaké plánujete výdaje. Nahoře v článku je něco naznačeno, koukni i na články a diskuse o roadtripech, rozebírají se tam náklady na cestu. Hotovost můžeš mít klidně malou, pokud budeš vše řešit kartou.
Petka: Dobrý den měl bych otázku? Ted se chystáme se synem do USA přesně do New Yorku.
Tak bych se chtěl zeptat kolik dolarů bych si měl vzit na týdení pobyt? Děkuji za odpověd.
Na tento e-mail hm26@centrum.cz
@Jirka:
nam nedovolili v LA na letisti privezt vubec zadne jidlo, i svacinu, co jsme dostali v letadle jsme museli vyhodit. Vezla jsem pro psa psi krekry a i ty musely do kose. Pristi rok jedeme s celou rodinou a to vime, ze nevezmeme vubec nic, za ty obliceje uredniku a celkem neprijemosti to vubec nestoji.
@Jirka: Že ty si to tu vôbec nečítal? Paštiky a konzervy žiadne. https://chcidoameriky.cz/jake-potraviny-muzete-dovezt-do-usa-pro-osobni-ucely. Alkohol sa píše 1 liter? Čiže po prepočte to vychádza na 40 pív. Budeš to ale riskovať že môžeš mať nepríjemnosť na vstupe? Zoberieš 10-20? Ako darček pre niekoho fajn. Ak to chceš pre osobnú potrebu, koľko ti vydrží toľko pív? Nezabúdaj, že 10 pív váži 6kg a môžeš mať problém s hmotnosťou batožiny. Aj v Amerike sa varí pivo a celkom dobré remeselné pivá
@Miroslav:
Pokud víš, kde, tak ho seženeš. Ideální je někdo místní, kdo má přehled.
Když jsem byl dlouhodobě v Kalifornii, tak jsme ho kupovali v obchůdku u Poláka v Concordu nebo jezdili do Walnut Creek, kde se dal v pekárně ve Whole Foods Market sehnat také. Případně zkus nějaké pekařství.
@Danka: Fast foody moc nemusim… Kolik jich znas? Az vystoupis z letadla, kolem tebe v okoli 5 km jich bude hned nekolik (mozna i nekolik desitek) a vubec nebudes mit tuseni, ze jde o fast foody. Fast food neznamena pouze mekac, ale ruzne typy kuchyni, od tech znamycn (nezdravych) az po “super” zdrave. Najis se v nich cca od 6 USD. Zalezi, kolik toho za den snis a kolikrat denne potrebujes teple jidlo. Kdyz pojedete kolem Costco (jako v CR Makro), tak tam maji venku nejlevnejsi a zaroven nejvetsi pizzu. Za 5 USD se tam muzete najist 2. Z tech snez co muzes trebe Souplantation. Ve vsech marketech maji “jidla do mikrovlnky” casto velmi chutna. Fast foodu nebudu jmenovat, jsou jich desitky, mozna stovky (nejen hamburgerove) a mnohe nabizi za slusnou cenu dobre jidlo – treba El Polo Loco, … Mnoho restaruaci nabizi poledni menu…. Timle zpusobem muzete mit kazdy slusne jidlo pod 10 USD, na den tedy muzete vystacit s 30 usd, klidne s mene, pokud budete mit snidani na hotelu.
mé zkušenosti ohledně léta a jídla.
V USA jsem byla již dvakrát, pokaždé na letní prázdniny.
Určitě se dá levně a i relativně kvalitně stravovat.
Jestli někde vyloženě bydlíte po delší dobu, tak určitě prozkoumat místní supermarkety. Ze zkušenosti doporučuji ty “méně” známé (než Wallmart, Target a pod.) jako KingsSupers a pod. Jsou o trochu levnější, a díky zákaznickým kartičkám můžete získat slevy například na benzín.
Vždy se podívejte při nákupu na cenu za dané množství, někdy akce jen dobře zní, ale konkurenční produkt může být stále výhodnější.
Jinak na “teplá jídla” určitě nejlevnější fast foody. Z vlastní zkušenosti jeden z nejoblíbenějších Panda express s nabídkou asijského kuchyně.
Případně koncept restaurací – all you can eat – kdy za jeden základní poplatek můžete jíst, jak dlouho chcete (vydržíte) :D.
Určitě se vždy dají najít i levnější a dobré restaurace. Záleží kolik času tomu při hledání chcete obětovat.
Mé zkušenosti jsou především ze států Washington – Seattl, Colorado – Denve, Wyoming. Určitě se ozvěte, když se budete chít zeptat na konkrétní zkušenosti právě z těchto míst. :)
@Danka:
To záleží na mnoha faktorech. Kde budeš, jak moc jíš, co jíš…
Počítal bych tak aspoň 20,- USD na den, lépe 30,-.
My měli průměr cca 13,5 USD na osobu a den, což nás dost překvapilo. Přitom mám pocit, že jsme se nešidili. Ale třeba v LA jsme běžné věci (pití, jogurty, ovoce…) nakupovali v 99 Cents Only Stores, co byl vedle hotelu a to dost ušetřilo. Večer jsme si někdy koupili každý velkou pizzu a ještě zbyla na snídani (na pokojích jsou ledničky i mikrovlnky), jindy jsme si jen tak na chuť koupily BBQ křidýlka v restauraci za 20,-.
U článků s roadtripy tu má Petr odhad v rozmezí 10-30,- na den.
Může mě někdo poradit kolik zhruba peněz na potraviny na deset dnů? Nedokážu si představit kolik kapesného čistě jen na jídlo budu potřebovat. Fast foody moc nemusím takže by to byly spíše nákupy v obchodech.
Zdravím,zajímalo by mě,proč u některého zboží v supermarketech v americe např. u potravin nebo i drogerie není na obalech Braillovo písmo, kde je problém? Jak budou zrakově postižený lidé vědět, co mají koupit, když na výrobku nebude označení Braillovým písmem? Děkuji
@JorckCherry Mají hodně druhu jen je třeba vědět kde.. ta co jse použiva ,, běžně na všechno ,, je opravdu výborná a dá se opravdu použít na jakékoliv pečení! Vondra to je jméno polohrubé mouky běžně k dostání v každém supermarketu! Různé chlebové žitné mouky taky všude k dostání ale hodně dražší!! Američanky moc na to vaření a pečení nejsou tak ony to ani moc neznají tak jako my ,, české holky,, lol
@Lukáš:
” Pokud se těšíte na nějaký vymazlený hotdog, tak vás musím už předem zklamat, takový produkt v USA pravděpodobně vymřel, protože to, co se nabízí v NY na ulicích je opravdu pouze výsměch tomu, jak by měl hotdog vypadat a jak určitě kdysi vypadal :)”
Já mám s hotdogem dobrou zkušenost v obchodech “7-Eleven”
Za 3 dolary velký hotdog, prvně jsme se lekli že nám ho dává samotný…ale pak nás odkázal vedle, kde na stojanu bylo spoustu misek se všelijakou zeleninou, dresinkama atd…naložili jsme si, na něj tak 1/4 kila a šli se nacpat :)
Ahoj všem,
přidávám zkušenosti z 4týdenního tripu po USA. Předpokládám, že většina cestovatelů má nějak omezený rozpočet, proto doporučuji hledat levné alternativy potravin. Cenově velmi výhodné jsou řetězce 99cents a Walmart, ikdyž nepopírám, že často je návštěva těchto obchodů velkým dobrodružstvím a to hlavně v pozdních hodinách. Velmi slušné ceny a příjemné prostředí pak nabízí Ralph´s a Target, některé věci jsou dokonce levnější než 99cents, chce to prostě u nákupu přemýšlet.
Co se týče fastfoodů (podle mého jediné rozumné řešení, jak se při cestování s nějakým omezeným rozpočtem slušně najíst), tak ceny se pohybují velmi podobně. Menu vás vyjde v průměru na 6 – 9$, menu vždy zahrnuje velké hranolky, neomezený nápoj (často s cca 1,5l kelímkem :-)) a sandwich. Na západním pobřeží je jednoznačně nejlepší In´n´out, dobrou nabídku má i Carl´s Jr. Naopak nejhorší řetězce jsou podle mých zkušeností McDonald (ale zase je velmi výhodný při nákupu nápoje jakékoliv velikosti za 1$) a JackintheBox.
Dále prosím počítejte s tím, že jsou velmi odlišné ceny mezi západním a východním pobřežím, konkrétně New Yorkem. V New Yorku je vše dražší, řetězců je tam velmi málo a jejich kvalita je také o dost nižší. Pokud se těšíte na nějaký vymazlený hotdog, tak vás musím už předem zklamat, takový produkt v USA pravděpodobně vymřel, protože to, co se nabízí v NY na ulicích je opravdu pouze výsměch tomu, jak by měl hotdog vypadat a jak určitě kdysi vypadal :)
Proč v Americe nemají 3 druhy mouk (hrubá, polohrubá a hladká) jako u nás, ale mají mouky určené dle účelu (burákové máslo, mandle, na nudle, na koláč…) a ne podle hrubosti.děkuji!
Sainsbury’s v Americe?? Není to jen překlep? Mám pocit, že tenhle řetězec tady nikdy nebyl, že se jedná o Anglii…. Jestli se mýlím, můžu vědět, kde se nachází? Díky :-)
@Jakub: Já raději používám plastové svorky na kabely. Vložím jich do kufru pár navíc s prosbou, ať místo odstřihnuté použijí novou. Páska stojí pár haléřů a funguje to. :-)
@Tejka: Dle statistik utratí americká domácnost za potraviny 6 600 dolarů ročně. Domácnost má průměrně 2,5 člena, čili jedna osoba utratí měsíčně za jídlo cca 220 dolarů.
@Ruda: Lepsi je na to Sprouts nebo Trader Joe’s, pokud vynecham predrazene obchody. Btw, v Jons maji ceske maslo (Jana), je to snad jedine nebo jedno z mala bez pridane maslove chuti a je to znat, je bezkonkurencni. Mlecne vyrobky jsou tu na tom podobne jako pivo, Americane je proste neumi.
Ten kdo se chce stravovat zdravěji, tedy více zeleniny a ovoce a třeba nějaký oříšky, tak si připlatí…ale dá se natrefit na dobré akce…tady v LA rád nakupuji ve Vonsu..non GMO, těstoviny a organic omáčka se dá sehnat dohromady za 5 babek
@Martin: Je jich tam tolik, že je nejjednodušší zapadnout do toho, který budeš mít zrovna po ruce. Já většinou chodil do CVS/Pharmacy, což je z poloviny samoobsluha a z druhé poloviny lékárna.
@Martin: Ahoj, záleží jak kde. Třeba v New Yorku stojí hot dog 2-4 dolary, hamburgery se ve stáncích prodávají tak za 8-12 dolarů (ty levnější). Kolem 20 dolarů už si koupíš bohatý a poctivý hambáč.
Vzhledem k tomu ze americke supermarkety dotahly cenovou politiku k dokonalosti lze jednoduse predpokladat ze uvadene maximalni a minimalni ceny jsou umele vytvareny. A realna cena potravin je uplne nekde jinde.
Slyšela jsem,že při cesté do USA by měly zůstat kufry odemčené,nenastavovat na nich číselný kod,aby v případě podezřelého zavazadla, byl do nich umožněn přístup a zavazadlo nebylo zničeno.Prosím je to pravda,díky.
Tady sice pisou,ze “Cigarety – 5 – 12 dolarů za 20ks krabičku (cena se odvíjí od výše daně v konkrétním státu)”,ale dulezite je to v zavorce,proto ja dodam,ze na Floride od 3 dolaru.Alkohol tam zhruba sedi,ale vino opet ne.Pisou od 10 dolaru,ale na Walmartu,nejen, je bezne k dostani velky vyber,slusnych,vin od 3 dolaru za lahev.
@Petka:
Já myslím, dle mých zkušenosti, neboť nedávno jsem sestavoval jeden rozpočet na cestu do USA a jezdím tam cca 1x za 2 roky, že pokud byste se stravoval ve fast foodech či nakupoval v potravinových supermarketech jako je např Publix, tak Vám při úspornějším režimu na 1 měsíc, na stravování musí stačit 800 USD. 1000 i s pivkem. :-)
Jasan, ve výčtu supermarketů chybí PUBLIX. Alespoň na Floridě je snad s nejhustší sítí. Jen pro zajímavost, když je zde řeč o potravinách. Do států se vždy těším na cca 3 potraviny, které prostě jinde nekoupím. Jejich hořčice, vynikající kefír a jakási sýrová pomazánka “Pimento spread cheese” No a ještě floridský džus. :-)
@Cigaretka: Cigarety zhruba srovnatelně s českou cenou, spíše o 10-15% dražší. Tvrdý alkohol je vesměs levnější. Třeba litrovka Jacka Danielse bez akce jde koupit za 670 Kč (v přepočtu), při akci a koupi dvou lahví např. v Stater Bros. se dostanete na částku kolem 450-480 Kč za kus.
Limonáda (350 ml plechovka, např. Coca Cola) i za 0,25, samozřejmě akce 20 ks za 5 dolarů a spousta dalších akcí a spousta zboží, co tu ještě není. To je škoda. Třeba kup 1 dostaneš 2 v USA normální na potraviny, u nás zatím jen na boty.
Jakube, děkuji za upozornění, překlep jsem opravil.
Co se týká ceny cigaret, záleží na konkrétním státu. Velké rozdíly dělá daň… takže zatímco v New Yorku stojí krabička Marlborek 14,50 dolarů, v Kentucky se prodává jen za 5 dolarů.
Komentáře k článku Ceny potravin v USA 2025 – srovnání 32 výrobků
💬 Celkem 82 komentářů, nejnovější jsou nahoře.
Protoze jsou tupy a nemaj bunky premyslet, k cemu je vlastne dobra hladka a k cemu hruba. V kramech jsem videla lecos, oloupany vareny vejce, vareny brambory atd.
Protože neumí péct. Používají mouku, která už má v sobě prášek na pečení a podobně…
@Július: Ceny vajec vystrelily na zacatku roku 2023 kvuli ptaci chripce, ale je to cena za baleni 12ks. Momentalne mezi $2-3 za 12ks baleni
Zdravím, opravdu stojí v roce 2023 jedno vajíčko skoro 5 $? Nebo je to za balení? Díky.
@Petr:
Zkus Google
https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Dallas
Třeba napíše někdo, kdo tam nedávno byl.
Ahoj nevíte někdo kolik stojí v Texasu cigarety a nebo tabák??? díky všem
Dobrý den, Danielo, úplně nezmiňujete, kam přesně jedete. Ale nebudete mít problém. Gluten free položky mají třeba řetězce Chipotle Mexical Grill (mňam), Five Guys, In-N-Out Burger a mnohé další. V obchodech koupíte gluten free potraviny v ještě větším výběru než u nás.
Dobrý den,
prosím nevíte dá se tam někde najíst, když nemůžu lepek ani mléko? Děkuji :)
@Lidka:
V sámošce?
Počujte, Kefalín. A čo si vy predstavujete pod takým slovom ‘dobré jogurty’?
Ahoj, nevíte náhodou kde v Houstonu se dají koupit dobré jogurty. Děkuji všem za odpovědi
@Petr Novák: Já byl v USA v r.1990.U Mc Donalds hamburger 55 centů,cheesburger 65c,whooper u Burger Kinga 1,9 USD.To to teda vzalo obrat
@Michal:
Stejná zkušenost. U Safeway se kartička rozhodně vyplatí. Hlavně se nemusíš nikde registrovat a prostě ti ji dají při prvním nákupu. Alespoň zkušenost před 3 lety, minulý rok karta stále fungovala.
@Radek N: Ono jak kde. Třeba ve Walmartu nebo Targetu mi přišlo, že žádnou zákaznickou kartičku moc nepotřebuju, ale třeba v řetězci Safeway jsme se při prvním nákupu dost napálili ….tam byl opravdu značný rozdíl při nákupu s kartičkou a bez.
Nám se při cestách po USA osvědčilo vyřídit si při prvním nákupu v supermarketu jejich členskou kartu na daný řetězec (něco jako je např. Billa karta).
Funguje to většinou tak, že na cenovkách u zboží jsou dvojí ceny (pro nečleny a pro členy) a tím máte slevu ihned. Žádné načítání bodů apod.
Máme je na několik řetězců supermarketů a slevy jsou o dost výraznější, než v ČR
@Hynek:
Záleží, jaké plánujete výdaje. Nahoře v článku je něco naznačeno, koukni i na články a diskuse o roadtripech, rozebírají se tam náklady na cestu. Hotovost můžeš mít klidně malou, pokud budeš vše řešit kartou.
Petka: Dobrý den měl bych otázku? Ted se chystáme se synem do USA přesně do New Yorku.
Tak bych se chtěl zeptat kolik dolarů bych si měl vzit na týdení pobyt? Děkuji za odpověd.
Na tento e-mail hm26@centrum.cz
@Franta: Děkuji za odpověď
@Petra:
Jsem nekuřák, takže netuším, ale co jsem zaslechl, tak se mentolky snažili zakázat. Nevím, jak moc jsou v tom daleko.
Nevíte někdo, jestli mají v USA nějaké mentolove cigarety nebo “lupaci” jako v ČR?
@Jirka:
nam nedovolili v LA na letisti privezt vubec zadne jidlo, i svacinu, co jsme dostali v letadle jsme museli vyhodit. Vezla jsem pro psa psi krekry a i ty musely do kose. Pristi rok jedeme s celou rodinou a to vime, ze nevezmeme vubec nic, za ty obliceje uredniku a celkem neprijemosti to vubec nestoji.
@Jirka: Že ty si to tu vôbec nečítal? Paštiky a konzervy žiadne. https://chcidoameriky.cz/jake-potraviny-muzete-dovezt-do-usa-pro-osobni-ucely. Alkohol sa píše 1 liter? Čiže po prepočte to vychádza na 40 pív. Budeš to ale riskovať že môžeš mať nepríjemnosť na vstupe? Zoberieš 10-20? Ako darček pre niekoho fajn. Ak to chceš pre osobnú potrebu, koľko ti vydrží toľko pív? Nezabúdaj, že 10 pív váži 6kg a môžeš mať problém s hmotnosťou batožiny. Aj v Amerike sa varí pivo a celkom dobré remeselné pivá
Zajímá mne,kolik mohu dovézt do USA plechovek piva!
Lze dovézt paštiky a konzervy s masem?
@Juraj:
Google říká 6,-7,- za krabku.
@Petr Novák: chcem sa spitat ze kolko stoja Malborky v Miami
@Miroslav: Ano, sehnat se da temer vse. Nejvetsi vyber (stredo a vychodo) evropskych potravin ma samoobsluha Jones.
@Miroslav:
Pokud víš, kde, tak ho seženeš. Ideální je někdo místní, kdo má přehled.
Když jsem byl dlouhodobě v Kalifornii, tak jsme ho kupovali v obchůdku u Poláka v Concordu nebo jezdili do Walnut Creek, kde se dal v pekárně ve Whole Foods Market sehnat také. Případně zkus nějaké pekařství.
Dobry den,
da se v supermarketech koupit
psenicni chleb, pripadne podobny nasemu.
Dekuji za odpoved
@Cigaretka: Nejlepe je koupit cigarety u mistnich indianu. Ti neplati dane a tak je prodavaji mnohem levneji. Zejmena pak v Kanade.
@Danka: Fast foody moc nemusim… Kolik jich znas? Az vystoupis z letadla, kolem tebe v okoli 5 km jich bude hned nekolik (mozna i nekolik desitek) a vubec nebudes mit tuseni, ze jde o fast foody. Fast food neznamena pouze mekac, ale ruzne typy kuchyni, od tech znamycn (nezdravych) az po “super” zdrave. Najis se v nich cca od 6 USD. Zalezi, kolik toho za den snis a kolikrat denne potrebujes teple jidlo. Kdyz pojedete kolem Costco (jako v CR Makro), tak tam maji venku nejlevnejsi a zaroven nejvetsi pizzu. Za 5 USD se tam muzete najist 2. Z tech snez co muzes trebe Souplantation. Ve vsech marketech maji “jidla do mikrovlnky” casto velmi chutna. Fast foodu nebudu jmenovat, jsou jich desitky, mozna stovky (nejen hamburgerove) a mnohe nabizi za slusnou cenu dobre jidlo – treba El Polo Loco, … Mnoho restaruaci nabizi poledni menu…. Timle zpusobem muzete mit kazdy slusne jidlo pod 10 USD, na den tedy muzete vystacit s 30 usd, klidne s mene, pokud budete mit snidani na hotelu.
Ahoj,
mé zkušenosti ohledně léta a jídla.
V USA jsem byla již dvakrát, pokaždé na letní prázdniny.
Určitě se dá levně a i relativně kvalitně stravovat.
Jestli někde vyloženě bydlíte po delší dobu, tak určitě prozkoumat místní supermarkety. Ze zkušenosti doporučuji ty “méně” známé (než Wallmart, Target a pod.) jako KingsSupers a pod. Jsou o trochu levnější, a díky zákaznickým kartičkám můžete získat slevy například na benzín.
Vždy se podívejte při nákupu na cenu za dané množství, někdy akce jen dobře zní, ale konkurenční produkt může být stále výhodnější.
Jinak na “teplá jídla” určitě nejlevnější fast foody. Z vlastní zkušenosti jeden z nejoblíbenějších Panda express s nabídkou asijského kuchyně.
Případně koncept restaurací – all you can eat – kdy za jeden základní poplatek můžete jíst, jak dlouho chcete (vydržíte) :D.
Určitě se vždy dají najít i levnější a dobré restaurace. Záleží kolik času tomu při hledání chcete obětovat.
Mé zkušenosti jsou především ze států Washington – Seattl, Colorado – Denve, Wyoming. Určitě se ozvěte, když se budete chít zeptat na konkrétní zkušenosti právě z těchto míst. :)
@Danka:
To záleží na mnoha faktorech. Kde budeš, jak moc jíš, co jíš…
Počítal bych tak aspoň 20,- USD na den, lépe 30,-.
My měli průměr cca 13,5 USD na osobu a den, což nás dost překvapilo. Přitom mám pocit, že jsme se nešidili. Ale třeba v LA jsme běžné věci (pití, jogurty, ovoce…) nakupovali v 99 Cents Only Stores, co byl vedle hotelu a to dost ušetřilo. Večer jsme si někdy koupili každý velkou pizzu a ještě zbyla na snídani (na pokojích jsou ledničky i mikrovlnky), jindy jsme si jen tak na chuť koupily BBQ křidýlka v restauraci za 20,-.
U článků s roadtripy tu má Petr odhad v rozmezí 10-30,- na den.
Může mě někdo poradit kolik zhruba peněz na potraviny na deset dnů? Nedokážu si představit kolik kapesného čistě jen na jídlo budu potřebovat. Fast foody moc nemusím takže by to byly spíše nákupy v obchodech.
@Petr Novák: dekuji
@Lucie: Ahoj Lucko, balení bezlepkového toustového chleba stojí tak 5-7 $.
Nevíte někdo jak se pohybují ceny bezlepkoveho pečiva?
@JorckCherry:
Nejspíš ze stejného důvodu, jako u nás.
Na některé obaly se to prostě blbě dělá, třeba pytlík piškotů.
Zdravím,zajímalo by mě,proč u některého zboží v supermarketech v americe např. u potravin nebo i drogerie není na obalech Braillovo písmo, kde je problém? Jak budou zrakově postižený lidé vědět, co mají koupit, když na výrobku nebude označení Braillovým písmem? Děkuji
@JorckCherry Mají hodně druhu jen je třeba vědět kde.. ta co jse použiva ,, běžně na všechno ,, je opravdu výborná a dá se opravdu použít na jakékoliv pečení! Vondra to je jméno polohrubé mouky běžně k dostání v každém supermarketu! Různé chlebové žitné mouky taky všude k dostání ale hodně dražší!! Američanky moc na to vaření a pečení nejsou tak ony to ani moc neznají tak jako my ,, české holky,, lol
@Petr Novák: tak to musí být bezdomovci za $220 na měsíc.. lol
@Lukáš:
” Pokud se těšíte na nějaký vymazlený hotdog, tak vás musím už předem zklamat, takový produkt v USA pravděpodobně vymřel, protože to, co se nabízí v NY na ulicích je opravdu pouze výsměch tomu, jak by měl hotdog vypadat a jak určitě kdysi vypadal :)”
Já mám s hotdogem dobrou zkušenost v obchodech “7-Eleven”
Za 3 dolary velký hotdog, prvně jsme se lekli že nám ho dává samotný…ale pak nás odkázal vedle, kde na stojanu bylo spoustu misek se všelijakou zeleninou, dresinkama atd…naložili jsme si, na něj tak 1/4 kila a šli se nacpat :)
Ahoj všem,
přidávám zkušenosti z 4týdenního tripu po USA. Předpokládám, že většina cestovatelů má nějak omezený rozpočet, proto doporučuji hledat levné alternativy potravin. Cenově velmi výhodné jsou řetězce 99cents a Walmart, ikdyž nepopírám, že často je návštěva těchto obchodů velkým dobrodružstvím a to hlavně v pozdních hodinách. Velmi slušné ceny a příjemné prostředí pak nabízí Ralph´s a Target, některé věci jsou dokonce levnější než 99cents, chce to prostě u nákupu přemýšlet.
Co se týče fastfoodů (podle mého jediné rozumné řešení, jak se při cestování s nějakým omezeným rozpočtem slušně najíst), tak ceny se pohybují velmi podobně. Menu vás vyjde v průměru na 6 – 9$, menu vždy zahrnuje velké hranolky, neomezený nápoj (často s cca 1,5l kelímkem :-)) a sandwich. Na západním pobřeží je jednoznačně nejlepší In´n´out, dobrou nabídku má i Carl´s Jr. Naopak nejhorší řetězce jsou podle mých zkušeností McDonald (ale zase je velmi výhodný při nákupu nápoje jakékoliv velikosti za 1$) a JackintheBox.
Dále prosím počítejte s tím, že jsou velmi odlišné ceny mezi západním a východním pobřežím, konkrétně New Yorkem. V New Yorku je vše dražší, řetězců je tam velmi málo a jejich kvalita je také o dost nižší. Pokud se těšíte na nějaký vymazlený hotdog, tak vás musím už předem zklamat, takový produkt v USA pravděpodobně vymřel, protože to, co se nabízí v NY na ulicích je opravdu pouze výsměch tomu, jak by měl hotdog vypadat a jak určitě kdysi vypadal :)
@JorckCherry:
Lidl – https://www.lidl.com/stores
https://www.businessinsider.com/lidl-is-opening-stores-in-the-us-2017-5 Albert, respektive Ahold –
https://en.wikipedia.org/wiki/Ahold#North_America
Je pravdou že Potravinový řetězec
Lidl a Albert vstoupil na obchodní trh v USA ? Nebo je to Fake? Děkuji.
@JorckCherry: Duff je taky ležák, takže se trochu liší v chuti, ale styl piva je stejný. Nicméně pivo Duff není moc dobré.
Zajímalo by mě včem je americké pivo ” Duff ” jiné než naše piva Gambrinus,Radegast,Pilsner Urquell aj. Děkuji
@JorckCherry: Jiný kraj, jiný mrav. Zákazníci si tak nemusejí pamatovat, na co je která mouka potřeba, ale jednoduše ji vyberou dle obalu.
Proč v Americe nemají 3 druhy mouk (hrubá, polohrubá a hladká) jako u nás, ale mají mouky určené dle účelu (burákové máslo, mandle, na nudle, na koláč…) a ne podle hrubosti.děkuji!
@Andrea: Ahoj Andreo, díky za upozornění. Sainsbury’s v USA není. :-)
Sainsbury’s v Americe?? Není to jen překlep? Mám pocit, že tenhle řetězec tady nikdy nebyl, že se jedná o Anglii…. Jestli se mýlím, můžu vědět, kde se nachází? Díky :-)
@Jakub: Já raději používám plastové svorky na kabely. Vložím jich do kufru pár navíc s prosbou, ať místo odstřihnuté použijí novou. Páska stojí pár haléřů a funguje to. :-)
@Petr Novák:
Uz 3x jsem ze 4 cest do a z USA prisel o TSA zamek… TSA to neresi. Odemknou, zkontroluji kufr, zamek zahodi…
@Tejka: Dle statistik utratí americká domácnost za potraviny 6 600 dolarů ročně. Domácnost má průměrně 2,5 člena, čili jedna osoba utratí měsíčně za jídlo cca 220 dolarů.
@Tejka:
Zadej si město a uvidíš.
https://www.numbeo.com/cost-of-living/
kolik tak průměrně člověk utratí za měsíc?
@Ruda: Lepsi je na to Sprouts nebo Trader Joe’s, pokud vynecham predrazene obchody. Btw, v Jons maji ceske maslo (Jana), je to snad jedine nebo jedno z mala bez pridane maslove chuti a je to znat, je bezkonkurencni. Mlecne vyrobky jsou tu na tom podobne jako pivo, Americane je proste neumi.
Ten kdo se chce stravovat zdravěji, tedy více zeleniny a ovoce a třeba nějaký oříšky, tak si připlatí…ale dá se natrefit na dobré akce…tady v LA rád nakupuji ve Vonsu..non GMO, těstoviny a organic omáčka se dá sehnat dohromady za 5 babek
@Martin: Je jich tam tolik, že je nejjednodušší zapadnout do toho, který budeš mít zrovna po ruce. Já většinou chodil do CVS/Pharmacy, což je z poloviny samoobsluha a z druhé poloviny lékárna.
Díky a můžeš také doporučit nějaký supermarket na Manhattanu?
@Martin: Ahoj, záleží jak kde. Třeba v New Yorku stojí hot dog 2-4 dolary, hamburgery se ve stáncích prodávají tak za 8-12 dolarů (ty levnější). Kolem 20 dolarů už si koupíš bohatý a poctivý hambáč.
Jak se přibližně pohybují ceny hamburgerů, hot dogů ve stáncích?
Dobré potraviny koupíte i v “Food City”.
Vzhledem k tomu ze americke supermarkety dotahly cenovou politiku k dokonalosti lze jednoduse predpokladat ze uvadene maximalni a minimalni ceny jsou umele vytvareny. A realna cena potravin je uplne nekde jinde.
Je to pravda, případně lze kufr uzamknout TSA zámkem.
Slyšela jsem,že při cesté do USA by měly zůstat kufry odemčené,nenastavovat na nich číselný kod,aby v případě podezřelého zavazadla, byl do nich umožněn přístup a zavazadlo nebylo zničeno.Prosím je to pravda,díky.
Jé děkuji za tipy na cestu, teď se chystám na cestu v březnu, a určitě Valuty.net vyzkouším :)
@Cigaretka:
Tady sice pisou,ze “Cigarety – 5 – 12 dolarů za 20ks krabičku (cena se odvíjí od výše daně v konkrétním státu)”,ale dulezite je to v zavorce,proto ja dodam,ze na Floride od 3 dolaru.Alkohol tam zhruba sedi,ale vino opet ne.Pisou od 10 dolaru,ale na Walmartu,nejen, je bezne k dostani velky vyber,slusnych,vin od 3 dolaru za lahev.
@Petka:
Já myslím, dle mých zkušenosti, neboť nedávno jsem sestavoval jeden rozpočet na cestu do USA a jezdím tam cca 1x za 2 roky, že pokud byste se stravoval ve fast foodech či nakupoval v potravinových supermarketech jako je např Publix, tak Vám při úspornějším režimu na 1 měsíc, na stravování musí stačit 800 USD. 1000 i s pivkem. :-)
Jasan, ve výčtu supermarketů chybí PUBLIX. Alespoň na Floridě je snad s nejhustší sítí. Jen pro zajímavost, když je zde řeč o potravinách. Do států se vždy těším na cca 3 potraviny, které prostě jinde nekoupím. Jejich hořčice, vynikající kefír a jakási sýrová pomazánka “Pimento spread cheese” No a ještě floridský džus. :-)
@Petka: Ja jsem si vzala dvojku a byla jsem v klidu. Mamce jsem pak poslala pres WU penizky, chdila si pro ně taky do valuty.net na Rasinku
@Petka: Jo, ja ve valuty.net měnim taky. Maj tam dobrej kurz. Sebou jsem si brala tisíc dolarů a do začátku mi to vyšlo tak tak.
@Petka: NO, ja bych doporucila valuty.net v hypernove.
@Petka: tedy směnu někde v Hradci K.
Ahoj, nevíte jakou částku si se sebou nejlépe vzít na první měsíc, kde měnit a jak potom?
@Cigaretka: Cigarety zhruba srovnatelně s českou cenou, spíše o 10-15% dražší. Tvrdý alkohol je vesměs levnější. Třeba litrovka Jacka Danielse bez akce jde koupit za 670 Kč (v přepočtu), při akci a koupi dvou lahví např. v Stater Bros. se dostanete na částku kolem 450-480 Kč za kus.
Asi záleží na konkrétním kusu.
Limonáda (350 ml plechovka, např. Coca Cola) i za 0,25, samozřejmě akce 20 ks za 5 dolarů a spousta dalších akcí a spousta zboží, co tu ještě není. To je škoda. Třeba kup 1 dostaneš 2 v USA normální na potraviny, u nás zatím jen na boty.
Marshmallows tam chybí. Ty se budou v USA dost kupovat.
Market Basket v Massachusetts! Podle me nejlevnejsi potraviny a nejvetsi vyber v celem state …
Supermarket – PUBLIX !!!
No jasně, že chybí! Moje základní potravina – čokoláda :)
Jakube, děkuji za upozornění, překlep jsem opravil.
Co se týká ceny cigaret, záleží na konkrétním státu. Velké rozdíly dělá daň… takže zatímco v New Yorku stojí krabička Marlborek 14,50 dolarů, v Kentucky se prodává jen za 5 dolarů.
Kolik stoji v Americe cigarety a tvrdy alkohol?
Máte u poslední potraviny chybu.. Voda – 1,70 – 1,90 *dolarů* za lahev o objemu 1,5 litru :-)