Jak jsme byli na natáčení The Tonight Show with Jay Leno

Petr Novák

The Tonight Show with Jay Leno byla jedna z nejznámějších pozdně nočních talk show. Na obrazovkách NBC se vysílala od 25. května 1992 do 6. února 2014. Během návštěvy Kalifornie v září 2013 se mně náhodou podařilo dostat na natáčení. Článek je již místy neaktuální, přesto ho na stránkách ponechávám.

Jak jsme byli na natáčení The Tonight Show with Jay Leno | © Curtis Palmer, Flickr.com / Unsplash.com

Obsah článku
  1. Talk show s těmi nejzářivějšími hosty
  2. Jak jsme se dostali na natáčení The Tonight Show with Jay Leno
  3. Kde se natáčela The Tonight Show

Talk show s těmi nejzářivějšími hosty

The Tonight Show je zástupcem late night shows, zábavných pořadů vysílaných pozdě večer. Moderátor pořadu si pozve dva až tři hosty (často reflektující aktuální dění) a s nimi si povídá. Pořad okoření hudební doprovod a humorný úvod, který si kdysi střílel z bývalého prezidenta Klause. Pamatujete na jeho aférku s kradeným perem? I tu si vzal Jay Leno na paškál.

Pokud vám to připomíná Show Jana Krause nebo předešlé Uvolněte se, prosím…, trefa do černého. České verze jsou adaptací tohoto formátu.

Zatímco u nás běží pořad v premiéře jednou týdně, v Americe se vysílá každý pracovní den. Možnosti a zejména rozpočet tamních tvůrců je zkrátka někde jinde. Podobné je to i s hosty pořadu. Jay Leno zpovídal ve své show úřadujícího prezidenta Baracka Obamu (o týden jsme ho minuli), Katy Perry, Matta Damona, Megan Fox, Maddonu, Cameron Diaz… doplňte si prakticky jakékoliv slavné jméno a můžete si být téměř jistí, že sedělo u Jaye.

Jak jsme se dostali na natáčení The Tonight Show with Jay Leno

Člověk by ani neřekl, jak je to jednoduché. A že je to zdarma.

Čtyři až šest týdnů před natáčením (to probíhá zpravidla ve všední dny) mi stačilo vyplnit formulář na internetových stránkách pořadu. Telefonní číslo, stát a ZIP kód jsem si vymyslel, ničemu to nevadilo. Problém nebyl ani v tom, že jsme si vybrali konkrétní den natáčení. Hosty jsme neznali, ale bylo to jediné volné odpoledne v našem itineráři. Do formuláře jsem tvůrcům show ještě napsal nějakou vtipnou poznámku. :-)

Měli jsme štěstí a zhruba za týden nám dorazil voucher. Ten stačilo vytisknout a dostavit se s ním na místo natáčení, kde jsme potvrdili účast.

Kde se natáčela The Tonight Show

Natáčení The Tonight Show with Jay Leno probíhalo ve studiích NBC Universal v Burbanku. Kousek od nich leží studia Walt Disney či Warner Brothers. Do studií jsme dorazili s časovou rezervou, raději ještě o půlhodinku dříve, než se uvádí na rezervaci. O vstupenky bývá velký zájem, přičemž jejich distribuce probíhá formou kdo dřív přijde, vidí Lena.

Během natáčení bylo zakázáno používat elektronická zařízení, vstup byl povolen jen osobám starším 16 let. Natáčení samotné trvalo i s čekáním asi 4,5 hodiny. Hosty v našem díle byl zpěvák Justin Timberlake (pár měsíců po natáčení mi od něj do ČR dorazilo nové CD), pro mne neznámá herečka Paula Patton a stand up komik Jason Collings.

Diskuze k článku (3)

me se Jay Leno moc nelibi, uz se tesim az ho Jimmy Fallon nahradi

Odpovědět

Šou The Tonight Show Jimmy Fallon sa natáča po novom v New Yorku

Odpovědět
L

Dobrý den ráda bych se zúčastnila této show ale na stránkách je jen vyprodaný New york…můžete mi prosím poradit? Budu v Los Angeles od 13 do 30.11.2019.Děkuji za odpověď

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA