Westernové městečko Tombstone v Arizoně: Co vidět kromě O. K. Corral

Petr Novák

Westernové městečko Tombstone v Arizoně bylo založeno v roce 1877, kdy se v okolí objevila bohatá naleziště stříbra. Během těchto let, kdy se zde těžilo zlato a stříbro, panovalo v Tombstone hotové bezvládí. To vyvrcholilo ve slavnou přestřelku mezi Wyatt Earp Clantonovým gangem poblíž O.K. Corral.

Westernové městečko Tombstone v Arizoně: Co vidět kromě O. K. Corral | © Unsplash.com, © Pixabay.com

 1. Obsah článku
  1. Historie Tombstone v Arizoně
  2. Co vidět v Tombstone v Arizoně
  3. Tipy pro návštěvu Tombstone v Arizoně
  4. Fotky westernového městečka Tombstone v Arizoně

  Historie Tombstone v Arizoně

  Začátkem 20. století těžba stříbra poklesla a Tombstone od úplného vylidnění zachránil jen statut okresního města. Ten mu zůstal do roku 1929, kdy po všelidovém hlasování převzalo titul sousední Bisbee. Z tombstonského okresního soudu a přilehlé gilotiny, kde se popravovali odsouzení, se tak stalo muzeum.

  Filmoví příznivci možná poznají prostředí, které se objevilo v řadě westernových filmů. V Tombstone se natáčel například Sheriff of Tombstone (z roku 1941), Badmen of Tombstone (1949), Toughest Gun in Tombstone (1958), Five Guns to Tombstone (1960) nebo Tombstone z roku 1993 s Kurtem Russellem v hlavní roli.

 2. Co vidět v Tombstone v Arizoně

  🌵 Přestřelka u O.K. Corral

  Místo, kde se roku 1881 odehrála slavná přestřelka u O.K. Corralu, bylo obezděno a vybírá se zde vstupné. Dražší varianta s živou rekonstrukcí přestřelky je za $10237 Kč, levnější prohlídka bez rekonstrukce je za $6142 Kč. Vstup zdarma mají pouze děti do 5 let.

  Délka představení je 20-30 minut. Historický komplex O.K. Corral je přístupný denně od 9:00 do 17:00.

  🌵 Fremont Street v Tombstone

  Pokud chcete ušetřit a přesto vidět dějiště slavných přestřelek, zajeďte se podívat na Fremont Street v Tombstone. Většina atrakcí na této ulici je k vidění zdarma. Zahrádkáře zaujme největší růžový keř na světě, který byl v Tombstone poprvé vypěstován v roce 1886 a kvete dodnes. Keř zabírá plochu o rozloze 740 metrů čtverečních.

  🌵 Hřbitov Boot Hill Graveyard

  Tombstone je rovněž domovem zřejmě nejznámějšího pohřebiště na starém Západě. Na Tombstone Boothill Graveyard odpočívá mnoho známých zločinců, včetně těch z přestřelky v O.K. Corral. Na hřbitově se pohřbívali také oběšení zločinci. Za vstup na toto historické místo se platí $371 Kč za osobu, děti do 15 let mají vstup zdarma. Otevřeno je denně od 8:00 do 18:00.

 3. Tipy pro návštěvu Tombstone v Arizoně

  🚗 Jak se tam dopravit

  Nejlepším způsobem dopravy je půjčené auto. Z výchozího města Tucson si to namiřte po dálnici Interstate 10 (I-10) na východ k Bensonu. Po zhruba hodině jízdy sjeďte Exitem 303 na Arizona State Highway 80, do Tombstonu dorazíte za zhruba 40 minut.

  Nejbližší mezinárodní letiště poblíž Tombstonu se nachází ve městě Tucson. Letět tam můžete třeba se Southwest z Los Angeles, Las Vegas nebo Chicaga.

  🕒 Otevírací doba

  Většina atrakcí na místě je otevřená od 10:00 do 16:00, rekonstrukce přestřelky u O.K. Corralu probíhá čtyřikrát denně. Po páté hodině odpoledne se městečko začíná vylidňovat a obchody postupně zavírají. Pro návštěvu westernového městečka Tombstone vám budou stačit zhruba 3 hodiny.

  💡 Dobré vědět

  Westernové městečko je dobrým místem k rodinné návštěvě. Zejména dětem ve věku 7-14 let se líbila rekonstrukce přestřelky, navíc se po představení mohou vyfotit s herci.

 4. Fotky westernového městečka Tombstone v Arizoně

  Westernové městečko Tombstone v Arizoně: Co vidět kromě O. K. Corral | © Unsplash.com

  Westernové městečko Tombstone v Arizoně: Co vidět kromě O. K. Corral | © WordRidden / Flickr.com

  Westernové městečko Tombstone v Arizoně: Co vidět kromě O. K. Corral | © Anna Irene / Flickr.com

  Westernové městečko Tombstone v Arizoně: Co vidět kromě O. K. Corral | © Ken Lund / Flickr.com

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA