Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2019 (DV-2019)

Petr Novák

Stav přihlášky do loterie o zelenou kartu do USA (2019 Diversity Visa Program) je možné kontrolovat od 15. května 2018. Přihlášky do loterie byly přijímány od 18. října do 22. listopadu 2017.

Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2019 (DV-2019)

Obsah článku
  1. Výsledky loterie o zelenou kartu 2019
  2. Loterie o zelenou kartu 2020 – Electronic Diversity Visa Lottery DV-2020

Výsledky loterie o zelenou kartu 2019

Oficiální výsledky loterie o zelenou kartu do USA hledejte jen a pouze na webu dvlottery.state.gov. K ověření vám stačí znát 16místné confirmation number, jež vám bylo přiděleno po odeslání přihlášky. Má tvar např. 20191O0DFET3DOV8.

  • Nebyli jste vylosováni
    “Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.”
  • Byli jste vylosováni
    Na stránce se zobrazí další instrukce, jak máte postupovat.

Štěstí v loterii o zelenou kartu neznamená její přidělení. Vylosovaný jedinec se může zúčastnit složitého procesu, na jehož konci může být získání zelené karty. Tu získá jen asi 40 % vylosovaných.

Návod pro vylosované pro vás před časem napsala naše čtenářka Veronika v článku Jak získat zelenou kartu. Jestliže se na vás při losování usmálo štěstí a své stěhování do USA myslíte vážně, gratuluji Vám a přeji úspěch v celém procesu.

Nevylosovaným jedincům doporučuji kontrolovat průběžně stav přihlášky, a to až do 30. září 2019. V posledních letech se některým čtenářům stav přihlášky z různých důvodů měnil.

Loňský ročník DV-2018 přinesl po méně úspěšných letech nárůst počtu vylosovaných Čechů (95) i Slováků (82).

Výsledky loterie Diversity Visa o zelenou kartu do USA 2019 | © Petr Novák

Loterie o zelenou kartu 2020 – Electronic Diversity Visa Lottery DV-2020

Prezident Donald Trump se již několik let zasazuje o zrušení vízové loterie. Prozatím neúspěšně.

Pokud bude vše pokračovat jako v předchozích letech, Diversity Visa Lottery 2020 by měla odstartovat sběrem přihlášek někdy kolem 3. října 2018. Sledujte Chci do Ameriky – až bude známo více informací, dozvíte se vše podstatné.

Do té doby nikde nic nevyplňujte. Různé podnikavce živí desítky internetových stránek, které za poplatek zprostředkovávají podání přihlášky do vízové loterie. Stránky vyskakují v reklamách, na čelních příčkách ve vyhledávačích i na sociálních sítích. Často budí dojem, že se jedná o oficiální web americké vlády.

Někteří podnikavci jsou daleko za hranu a slibují, že vám zvýší pravděpodobnost vylosování, nebo že vám přímo zajistí zelenou kartu do USA. Je to lež. Vylosované účastníky vybírá náhodně počítač a nikdo nemůže ovlivnit přidělení zelené karty.

Jedinou oficiální stránkou vízové loterie do USA je dvlottery.state.gov.

Diskuze k článku (49)

J

zdravím,chcidoameriky.cz tak zkouším jestli jsem náhodou nebyl vylosován o GC a ukazuje mi to akorát ” Session Cancelled.”

Odpovědět

@JorckCherry:
Že ty klikáš na “cancel”? Určitě je tam i “submit” nebo něco jiného na potvrzení.

Odpovědět
J

@Franta: Klikam na “submit” i tak mi to ukáže akorát “ Session Cancelled.“

Odpovědět

Dobrý den,

Byla jsem vybrána v loterii o zelenou kartu DV-2019, ale teď jsem tu někde četla, že při případném pohovoru se musíte prokazovat výpisem z účtu, kde máte prokázat, že máte naspořeno minimálně na rok pobytu v USA v řádech statisíců.

Chci se zeptat, jestli je to pravda a kontrolují jakou částku byste cca měli mít a dle toho udělí/neudělí GC, nebo je to jen doporučení? Případně kolik byste tak měli mít naspořeno???
Něco mám, ale rozhodně né na roční pobyt. Mám tak 100-150 000,-Kč.

Ostatní podmínky jsou (snad) ideální – mám VOŠ (diplomovaná všeobec. sestra), střední s maturitou (obchodní akademie), anglicky umím dobře (jsem i denně v kontaktu s Američanama, i když tedy hlavně přes soc. sítě), 27 let, bezdětná, svobodná, žádné závazky, žádný záznam v trestním rejstříku, zdravá (mám jen sníženou funkci štítné žlázy :D), problém s USA ve smyslu, že bych tam snad někdy pracovala nelegálně nebo byla deportována taky nemám.
Žít v USA byl od mala můj sen. (Loterie jsem se zúčastnila už několikrát, ale po pár letech jsem už přestala doufat, že by mě vylosovali..) ale asi si budu muset ještě naspořit a zkusit to pak znovu a doufat, že se zadaří ještě jednou.. :(

Každopádně předem mockrát děkuju za jakoukoliv odpověď! :)

Odpovědět

@Veronika:
No jo, zkusím to a třeba to vyjde. Super, vyšlo to! Jé, oni mají nějaké podmínky.
Lidi, lidi, proč si nezjišťujete informace předem?

Ano, musíš mít finanční krytí. Kolik? To záleží na místě, kam chceš jít. Proč? Protože o nějakou formu podpory budeš moct požádat nejdříve po roce pobytu. Nezaměstnaných tam mají dost, takže mají zájem o lidi, co se o sebe postarají sami. Ne, že by se o sebe bezdomovci nedokázali postarat, ale která země by měla zájem si ještě další zvát?
LA bude o dost dražší, než Sleepy Hollow v Montaně. Také záleží, jestli tam jedeš “na slepo” nebo jestli už tam máš nějaké kontakty nebo dokonce potencionálního zaměstnavatele. Takže opravdu počítej s částkou v řádu statisíců na rozjezd. Poplatky okolo GC, bydlení, auto (málo kde funguje MHD jako u nás), jídlo, další životní náklady…

Pro představu se podívej třeba sem. Krista o tom něco psala.

Počítej poplatky kolem GC – 20.000,-, letenka do USA 10.000+ (záleží kam), bydlení na první měsíc + depozit (40.000,-, záleží kde) atd. Někdo to t u některé s diskusí o GC rozpočítával Mesi a dokonce i já. Ale teď to nenajdu.

Jak vidíš, tak i VOŠ je málo, když nedokážeš použít zdravý selský rozum a plánovat dopředu.

Odpovědět

@Veronika:
Ani psát už neumím
“Někdo to t u některé s diskusí o GC”
Někde to tu u některé z diskusí o GC

Psal tu i Z., pokud platíš první nájem, tak platí deposit na dva měsíce dopředu. Takže hned tři nájmy. Navíc, nebudeš mít vybudovaný credit (něco jako osobní finanční pověst a spolehlivost), takže tě to může vyjít dráž a nebudeš si moc vybírat ze všech nabídek na trhu, někde lidi bez cteditu neberou.

A jinak samozřejmě gratuluji. Ale s těmi úsporami to nebude jednoduché. Kdys měla aspoň svůj byt a mohla ho prodat.

Odpovědět

@Franta:
Franto, nechápu proč mě hned napadáš. Možná to tak nevypadá, ale z toho co jsem psala, se netvářím, že počítám s tím, že do USA odcestuji. Abych uvedla věci na pravou míru.. podmínky znám, zjišťovala jsem si je někdy v roce 2010, kdy jsem začínala hrát. Ale na jiné stránce (tam se řešili hlavně podmínky přihlášky, co splňovat – jako, že musíte mít maturitu, nezkoušet zelenou kartu, když jste tam pracovali nelegálně, máte záznam v rejstříku apod., dále pak jaké dokumenty přinést – ověřené kopie a překlady, jaká je blbost pracovat tam nelegálně atd.), o sumě, která stačí či nestačí nebyla řeč. Zrovna tak ani o tom, zda nějakou částku prokazujete a závisí na tom udělení víza.
Dále.. přihlášku do loterie jsem si podala a až cca měsíc poté jsem objevila Vaše stránky (jak jsem zmínila – předtím jsem navštěvovala jiné a po pár letech se tam tak nějak už nic nového neřešilo), až tady jsem se dočetla jak moc to může být finančně i časově komplikované a výsledek nejistý. A snad poprvé jsem si říkala, že tu kartu už snad vyhrát ani nechci. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy nic nevyhrála, uvědomila jsem si, že čekám vlastně na něco co vůbec nemusí přijít a rozhodla se peníze investovat do něčeho jiného, co by pro mě v budoucnu mohlo mít smysl a výsledek nebyl tak nejistý. Bohužel u mě to bývá tak, že když už mám štěstí, tak v neštěstí, takže mě just vylosovali. :D

Napsala jsem Vám sem proto, protože jsem si myslela, že jste ostřílení pardálové a třeba víte něco víc. Nebo, že je tu někdo, kdo to risknul skoro s “holým zadkem” jako já a zvládnul to. :D Zkrátka, jestli to nejde zvládnout i jinak než s milionem na kontě či americkou rodinou v patách. Protože ač se mi to teď nehodí, přála jsem si a přeju si v USA žít, tak jsem chtěla vědět, že jsem se aspoň zkusila poptat po jiných řešeních a hned to nezvdala při první komplikaci.

Ptala jsem se proto, jestli je ještě nějaký způsob jak tuhle příležitost nějak “uhrát,” a také abych byla na příště (pokud nějaké kdy bude, což pochybuju XD) lépe připravená a splňovala vše. Proto jsem taky napsala všechny ty kraviny o škole, trestním rejstříku atd. Mrzí mě, jestli to vyznělo, že se tím chci snad chlubit. Chtěla jsem jen detailně popsat mojí situaci a kdyby tam byl nějaký další zádrhel, abych ho do příští loterie mohla případně vyřešit.
Ještě víc mě ale mrzí tvá reakce. Člověk by si myslel, že ostatní budou mít z vlastní zkušenosti víc pochopení vůči tomu, jak rychle se může život za půl roku změnit..

Ale zpět k tomu, co jste psal.. Ano, to o formě podpory až po 1. roce jsem četla, logicky pak samozřejmě dává rozum proč chtějí, aby byl dotyčný zaopatřený. Píšete ale, že záleží na místě, kam chci jít. Znamená to tedy, že výši krytí vyměří dle místa, nebo je nějaký fixní limit? Ptám se takle, protože např. při cestě na Nový Zéland se musíte prokázat konkrétní částkou, tak zda to tak řeší i U.S. Nikde jsem totiž na žádnou konkrétní sumu nenarazila.
Co se týče místa.. nejsem moc na velká města. LA by to tedy určitě nebylo. Spíš bych uvažovala o nějakém menším, středním městě (plácnu třeba 90 000 obyvatel) v Ohiu, Illinois, Kentucky.. To by vyšlo celkově na kolik? 500 000,-? Někde jsem to tady v diskuzích zahlédla.. Co se týče kontaktů, nevím nevím. Pořád opakují, jak by bylo super, kdybych tam byla. Někdo by mi třeba byl ochotný pomoct, ale já nejsem ten typ, co by to po někom dokázal žádat. Navíc tomu ani moc nevěřím. Já bych se asi také za nikoho nezaručila.
Pokud ale vím, tak k pohovoru (tedy i k prokazování finančního krytí) se dotyčný dostane tak nejdřív za čtvrt roku (když se s nimi začíná až na podzim) a může se to protáhnout třeba na rok dle čísla případu.. Do té doby bych možná byla schopná zajistit nějaké peníze.

Děkuju za urážku na závěr :D Já plánuju až až, ale jak jsem už řekla, tehdy na podzim jsem měla vyšší obnos peněz (za který jsem už pořídila něco jiného) a to jsem ještě ani přesně nevěděla kolik mám mít připraveno. Asi se projevila typická česká povaha stylem “nějakou nánu vyberou, když já si to přitom zasloužím ze všech nejvíc!” Ve fóru říkáte, že nesedíte na zadku a nečekáte až vyhrajete, ale tady mi to dáváte s prominutím “sežrat” aniž byste znal mojí situaci a jakoby Vám do života snad nikdy nic nevstoupilo.

Nebo mám pak ještě jednu možnost.. Nechce si mě tu někdo z nevylosovaných vzít? Krásně by se to doplnilo – jeden zajistí kartu, druhý finanční krytí. :D Vtip.

Jinak děkuju. Jak jsem říkala – nepočítám s tím. Uvědomuju si, že by to chtělo víc peněz.. proto jsem se zeptala. Navíc pokud vízum nakonec neudělí (což by se v mém případě nedostatečného finančního krytí pravděpodobně stalo) propadly by mi i poplatky vynaložené s vízem. Psychicky na tom taky momentálně nejsem nejlépe, takže kdo ví jak by to dopadlo. Třeba za půl roku to bude jiné, co já vím.

Odpovědět

P.S. pro všechny co tak horlivě nesnáší každého “výherce”:

Jen chci poznamenat, že v tom oznámení o vylosování, uvádí, že počet vylosovaných lidí je více než počet dostupných víz. Vylosování tedy neznamená získání víza. Prim hraje pravděpodobně rychlost vyplnění další žádosti..

Odpovědět

@Veronika:
Jestli to bereš jako urážku, je to tvá věc. Ani to není nic proti vylosovaným. Mělo tě to jen postavit zpět na pevnou zem. Konečně jsi dostala šanci, kterou jsi chtěla. Chtěla, ale nebyla na ni připravená. A to je chyba. Jasně, něco se mezitím změnilo. Ale stejně tak musíš něco obětovat, pokud tu šanci chceš využít. Nepíšeš, oč jde, ale pokud čekáš na GC, tak je dobré počkat na výsledky a pak se rozhodovat, jak naložit s úsporami. Pokud je utratíš předčasně, tak je to chyba. Dostala jsi šanci, žádné příště být nemusí.

500.000,- se zdá jako velká suma, ale je to “jen” cca 22.500,-USD. Pokud by se ti tam nepovedlo uchytit, tak z toho dlouho nevyžiješ.

A nejde jen o rychlost ve vyřizování. Výherci se zvou na pohovory podle pořadí. Jde právě o to splnění podmínek.

Odpovědět

Beru to jako zbytečný útok na mou osobu, ano. Já jen, že tady poměrně často zaznívá, že někdo někomu bere šanci.. proto tu píšu, že oni sami uvádí, že počet vylosovaných je větší než počet dostupných víz.
Nemyslím si, že jsem někdo, kdo potřebuje stavět na pevnou zem. A nebo, že by tohle “No jo, zkusím to a třeba to vyjde. Super, vyšlo to! Jé, oni mají nějaké podmínky.” či tohle “Jak vidíš, tak i VOŠ je málo, když nedokážeš použít zdravý selský rozum a plánovat dopředu.” mělo být něco co mě postaví na zem. To je podlě mě zesměšňování, ale ok, lidi jsou různí. Moje otázka byla jasná – kolik přesně potřebuju a zda to prověřují nebo je to doporučení. Odpověď mohla být stručná- celková suma: 500 000 Kč. Milion. A např. neprověřují, ale bez takové sumy to opravdu nepůjde. To je fuk. Co se týče nějaké kontroly připravené částky při pohovoru, to jsem se nedozvěděla..
A to je právě to. Ty říkáš, že jsem konečně dostala šanci, kterou jsem chtěla, ale nebyla na ni připravená. Problém je ten, že já už jsem nevěděla jestli to chci, proto jsem v průběhu investovala do něčeho jiného. A pravděpodobně proto mě vylosovali. Až to přestaneš chtít, tak tě vyberou. Věř mi. :D Stále tam chci, ale né za každou cenu. Zelená karta už prostě není mojí prioritou. Myslím, že by mi stačilo i turistické vízum (vždyť je asi na 90 dní a to není málo) a pak kdo ví.
Btw i kdybych ty peníze nedala do ničeho jiného, pravděpodobně bych tu sumu stejně nedala dohromady. Jen bych škudlila a doufala, že to bude stačit a uchytím se. Což mi už úplně jako taková výhra nepřipadá.

Škoda, že to berete tak, že jsem naivní a potřebuju “uzemnit”. Ve skutečnosti jsem si chtěla hlavně potvrdit to, že moje rozhodnutí je správné. A že se mám držet svého plánu, ze kterého jsem Ameriku tak nějak vyšoupla. A že i kdybych se rozhodla zariskovat, tak se můžu třeba stavět na hlavu a bez více peněz to prostě nepůjde a je blbost to vůbec zkoušet, vyplňovat další formulář, zařizovat pohovor, překlady..

Odpovědět

@Veronika:
Plány. Plánuji se přesunout do USA a proto se účastním DV programu. V listopadu podám přihlášku, v květnu jsou výsledky. Asi moc neplánuješ, nebo jsi hodně nerozhodná v tom, co vlastně chceš. Stačilo počkat půl roku a rozjet změnu nebo pokračovat v původním plánu.
“Myslím, že by mi stačilo i turistické vízum a pak kdo ví”. Aha. Na GC tam můžeš žít a pracovat, na turistické vízum si to tam můžeš jet pouze prohlédnout a pak domů. Jsou to dvě naprosto různé věci. Není tam žádné “a pak kdo ví”. Tady někdo neví, co chce.

A opakuji, není v tom nic jako, že někdo někomu bere šanci.

Odpovědět

@Franta:
Franto, ale je rozdil rict si v rijnu 2017 “planuji se presunout do USA, a proto si podam prihlasku do loterie o GC” a pockat ten pul rok na vysledky v kvetnu 2018 a rozdil mezi rict si v rijnu 2010 “planuji se presunout do USA a proto si podam prihlasku” a byt vylosovan v roce 2018. Kdyz neco roky nevychazi, je podle me cas se presunout jinam. Ale je to jen muj nazor. Mrzi me, ze se tu musim ospravedlnovat uplne cizimu cloveku.
A ano, vim co vse GC nabizi – muzes tam legalne zit, pracovat, studovat, jedine co nemuzes je volit. Coz je skvele.. Me jde ale take o to, ze bych proste chtela travit cas s prateli tam, a to muzu i kdyz si to tam jedu “jen” prohlednout (a ano, bylo by skvele vedet, ze tam muzu i zustat). To kdo vi jsem rekla proto, protoze clovek nikdy nevi kam jeho cesty povedou..ale pokud to chces konkretne, treba by mi tam kamarad po nejake dobe zajistil misto, tudiz bych mela pracovni kontrakt. Nebo budes podnikat, nebo nekoho potkas. (Ted ale nenarazim na to, ze si mas nekoho vzit kvuli, s odpustenim, “blby” zeleny karte, jak se tu casto doporucuje, to je podle me odporny). Driv jsem to taky videla tak, ze zadna jina cesta neni.. Kazdopadne kdyz se podivate na statistiky, (ktere jiste znate z pameti), kde se losuji v DV hlavne zejmena lide z Afriky a arabskych zemich, myslim, ze DV by se mela nahradit nejakym bodovym systemem, ktery by nevybiral lidi nahodne, ale podle toho jak se tam “hodi”. Lidi, proboha, vzdyt zijeme v Evrope. Tady se to hroti jak kdyz je Amerika nebo smrt :D

Odpovědět

@Veronika:
Nemusíš se nikomu ospravedlňovat. Jen se v to sama víc motáš.
Je úplně jedno, jak dlouho to zkoušíš, pokud jsi se přihlásila do DV-2019, měla jsi počkat na výsledky DV-2019. Pokud jsi ztrácela naději a plánovala jinou změnu, neměla jsi se hlásit. Jestli to bylo z vážných zdravotních nebo rodinných důvodů, tak se to dá pochopit. Ale jestli to bylo “jen” proto, že to stejně zase nevyjde a nemá to cenu, tak byla přihláška zbytečná.
Pokud bys tam jela na ESTA nebo víza, tak by tě nikdo legálně nezaměstnal. Je to pro turistický pobyt, ne pro pracovní. Pokud by ti někdo dokázal zajistit práci, muselo by se vyřizovat pracovní povolení a to není jen tak. Stejné je to s podnikáním. Turista nepodniká.
Opět to vypadá, že vlastně ani nevíš, jak to ve Státech funguje.

Odpovědět

Ježiši, ja si tu připadam fakt jak u blbejch. VŮBEC BY MĚ NENAPADLO JET NA ESTU DO USA PRACOVAT NEBO PO NĚKOM CHTÍT, ABY MĚ ZAMĚSTNAL ZATÍMCO JSEM JEŠTĚ NA TURISTICKÝM VÍZU. To je největší blbost co může někoho napadnout. Btw zajímalo by mě jak to napadlo Vás??? o.o Samozřejmě jsem myslela později pracovní vízum -_- Např. by mi skončilo turistické, já bych jela domů, mezitím bychom vyřídili všechny dokumenty s budoucím zaměstnavatelem a pak bych vycestovala už na pracovní. Ale to se tu opět bavíme o tom co by kdyby. Ale to je asi prostě Váš svět, ve kterým žijete ¯\_(ツ)_/¯.
Ano, nemusím svoje jednání nikomu ospravedlňovat a hlavně v první řadě nemusím poslouchat nějakýho Frantu z internetu :D Takže mi tady milý Franto neříkej, co jsem měla a neměla. Od toho mám rodiče. Já toho nelituju, že jsem se přihlásila. Je uplně jedno z jakých důvodů to bylo, protože Franta by to nepochopil. :D Promiňte, ale už si z toho vážně musím dělat prdel, protože celá tahle diskuze s Vámi je směšná.
Teď mi na jiném fóru zas odpověděli, že ta částka na pár měsíců postačí a že by to šlo, ale chtělo by to co nejrychleji sehnat práci. Tak uvidím. Co ale určitě už nebudu dělat je nechávat se tady od Vás poučovat. Nic nového o tom, jak to v USA chodí, jste mi neřekl. Nevím kolik Vám je let, ale už dávno neplatí, že nejstarší je nejmoudřejší. Tak se přestaňte chovat jako když jste sežral všechnu moudrost světa.

Odpovědět

@Veronika:
“Btw zajímalo by mě jak to napadlo Vás???

Myslím, že by mi stačilo i turistické vízum (vždyť je asi na 90 dní a to není málo) a pak kdo ví.

To kdo vi jsem rekla proto, protoze clovek nikdy nevi kam jeho cesty povedou..ale pokud to chces konkretne, treba by mi tam kamarad po nejake dobe zajistil misto, tudiz bych mela pracovni kontrakt. Nebo budes podnikat”

To jsou tvé věty, ne mé. Nevím, co jsi myslela, ale vidím, co jsi napsala. Nikde slovo o pracovním povolení. Jen, že GC není priorita a že bude stačit turistické vízum.

PS: CapsLock značí konec argumentů. Zamotala jsi se do toho sama.

Odpovědět

@Franta:
Mě? :D Mě to ale nenapadlo. To jste si z toho odvodil Vy! :D

No a co jsem v těch větách řekla? :D Já tam přece neplánovala jet pracovat nelegálně! :D Tu část “Me jde ale take o to, ze bych proste chtela travit cas s prateli tam, a to muzu i kdyz si to tam jedu „jen“ prohlednout ” jste už vynechal. Odpovídáte jen na to, co se Vám líbí a zbytek vytrháváte z kontextu. :D
Jednoduchá věc – když nevím, tak se zeptám. Když nevíte, co jsem myslela, tak jste se měl zeptat a né si vymýšlet vlastní závěry. Proboha to je snad logický, že když jedete někam pracovat, tak musíte mít pracovní povolení. Nebo u Vás to tak nechodí? :D Opět vytržené z kontextu – původně to bylo, že “Zelená karta už prostě není mojí prioritou. Myslím, že by mi stačilo i turistické vízum” jinými slovy – žít v USA nastálo už není mojí prioritou, stačí se mi do USA podívat a mít spokojený život v Evropě. Kdybyste si nevybíral jen části, které se Vám líbí, tak byste to dle dalších věcí jako ” nepočítám s tím. Uvědomuju si, že by to chtělo víc peněz”, “..Ty říkáš, že jsem konečně dostala šanci, kterou jsem chtěla, ale nebyla na ni připravená. Problém je ten, že já už jsem nevěděla jestli to chci”, ” Ve skutečnosti jsem si chtěla hlavně potvrdit to, že moje rozhodnutí je správné. A že se mám držet svého plánu, ze kterého jsem Ameriku tak nějak vyšoupla.” atd. poznal.

Ke komentáři o CapsLocku – to je směšný. A každý, kdo si to přečte uvidí, kde je pravda. :-* Koneckonců Vaše argumenty, kde lidem doporučujete, aby se s někým oženili nebo se provdali kvůli Zelený kartě dost značí o Vašem charakteru.

Odpovědět

Pokud takových lidí jako je slečna Veronika bylo víc… :-/

Oni jsou tu lidi, kteří na tu situaci připraveni a nedostali ji třeba právě kvůli takovým… Takže to je i o té sebrané šanci pro druhé. Ne že ne.

Odpovědět

@Ivan:
Ne tak úplně. Není to o tom, že by někomu přímo sebrala šanci.
Losuje je více lidí, takže pokud do toho nepůjde, tak se posune v pořadí na pohovor někdo, kdo byl vybrán za ní a má vyšší číslo.
Ale je pravda, že kdyby v systému nebyla, mohly výsledky vypadat jinak.

Odpovědět

@Franta: Tak nějak to bylo i myšleno.

Odpovědět

@Ivan:
Ano, o tom už jsem ale psala předtím, že před půl rokem jsem byla v jiné situaci..

Odpovědět

@Veronika: Nic no, narovinu jsi prostě vzala šanci někomu jinému kdo na to třeba připravený byl :D Zrovna finanční rezerva je dost zásadní podmínka. Jak už řekl Franta, na co by si tahali do Ameriky další bezdomovce. Lidí, který skončili s americkým snem na ulici ze všech koutů světa je tam spousta.

Odpovědět

@Michal:
Ano, treba. Treba jsem vzala sanci cloveku, kdo na to byl “pripraveny” po vsech strankach a treba jsem “vzala” sanci cloveku, ktery se prihlasil s plnym trestnim rejstrikem. :D Prijde mi smesny, ze me tu “pranyrujete” za to, ze jedina moje nedostatecna podminka jsou finance, coz je zrovna vec, ktera se asi nejrychleji muze menit. (Jeste vic snad v mem veku). A kdyz uz jsme teda i u tech financi, muj otec jich ma dost, ale nechci mu o ne rikat, protoze si problemy resim sama a nechci byt nikomu nic dluzna, proto jsem se ptala, zda a kolik bude stacit.. (abychom se ja a pripadne i v rodine mohli rozhodnout, zda to nejak “vymyslime”, nebo se na to proste “vykaslu”), nebo jestli se do priste pokusim nasporit.
Chapu, ze je vzdy potreba dost penez do zacatku, na druhou stranu se o te zasadni podmince ci fixni min. castce nikde na oficialnich strankach nepise. Proto jsem se ptala, protoze me samotne taky ta castka neprisla dostatecna. Ten Americkej sen snad ani nema cenu resit. Po tom co jsem rekla, ze Evropa je taky v pohode, je (doufam) jasne, ze si nepredstavuju kdo vi co. Do Ameriky nechci, abych se mela lip a pro $$$ (jako tam jezdi teda ti “bezdomovci” ze vsech koutu sveta), ale protoze se mi libi architektura, priroda, zivotni styl,..

Odpovědět

@Michal:
To není tak jednoznačné, že někomu vzala šanci. Takhle se posune blíže cíli někdo z ČR, kdo byl v pořadí za ní a tím pádem i někdo celkově. To by těch, co to vzdají, nesplní podmínky nebo z jiného důvodu neprojdou výběrem, muselo být opravdu hodně. Losují více lidí, než 50.000. Jednou se i dolosovávalo, protože bylo málo úspěšných. Někdo to vzdá ve chvíli, kdy se doví, že se platí nějaké poplatky a doktor. Prostě vyhrál jsem kartu a jedu. Ta “úmrtnost” během procesu je dost vysoká. Tuším, že kolem 50% vybraných se k GC nedostane.

Koukni se na statistiky. Tam najdeš, kolik lidí se přihlásilo, kolik vybrali a kolik GC dostalo. Může se stát, že někdo z těch posledních v pořadí se už k pohovoru nepropracuje, protože se naplní stav.

Ale já nepoukazoval na vzetí šance někomu. Přišlo mi to, jako, že roky sázíš sportku, nikdy nic nevyhraješ, zase vsadíš, pak si ale řekneš, že stejně nevyhraješ a ještě přes losováním vyhodíš tiket, protože vlastně už ty peníze ani nechceš.

Odpovědět

Dobry den prosim vas viete mi poradit stale mi pise: The information entered is not valid.
neviem co s tym. Dakujem

Odpovědět
J

@Veronika: Čtu že jsi VOŠ (diplomovaná všeobec. sestra), střední s maturitou (obchodní akademie), anglicky umíš dobře a chceš do Ameriky?,tak hodně štéstí pokud chceš pracovat v oboru BOHUŽEL české VOŠ s titulem Dis. Ti v Americe moc nepomuže lidově rečeno budeš muset začít uplně znova a to na pozici LPN(License practical nurse) něco jako u nás sanitářka neboli praktická sestra,dá se říct že Zdravotní sestry v USA
vydělávají zhruba 85 000 dolarů ročně,
což je asi 7000 dolarů měsíčně i víc ale zdravotnický a vzdělavací systém je úplně v USA jiný než v EU,bejt tebou zkusím to v Saudské Arábii kde získám praxi a možnost peněz na život v USA a potom zkusim život v USA.

Odpovědět

@Miroslav:
Zadáváš všechny údaje dobře? Zkus jiný prohlížeč.

Odpovědět

zadavam vsetko dobre. skusim

Odpovědět

nejde mi to, vsetko pisem veľkými písmenami, je to ok?

Odpovědět
J

Takže,abych se pochlubil nebyl jsem vylosován v Loterii o zelenou kartu (2019) tzv. “Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.“ takže všem kdo byl vylosován přeji úspěšný maraton v papírování ať získáte svoji vysněnou zelenou kartu do USA! ✊

Odpovědět

@Veronika: ahoj Veroniko , mohla by jsi mi dat na sebe nejaky kontakt ? Rad bych ti pomohl …

Odpovědět

@Miroslav:
Jméno můžeš prý psát normálně a to číslo tak, jak jsi ho dostal.

Odpovědět

Aaaa Dominik se bude brzy zenit s Veronikou :-D

Odpovědět

Ahoj, jen pro utvrzení, je to tak, že po vyplnění žádosti o imigrační vízum (formulář DS2-260) přijde email s tím datem pohovoru na emailovou adresu zadanou ve formuláři? Jsme už trošku nervózní, abychom to neprošvihli. A ještě jeden dotaz, když jste tu psali o té sumě kolem 500 tis., že musí mít člověk na účtě, myslíte si, že stačí, když to tam bude mít v době, kdy půjde na pohovor, nebo prostě nějakou kratší dobu předtím, třeba 2 měsíce? Díky moc za reakce.

Odpovědět

Už se ví jestli bude DV 2020?

Odpovědět

@Alex:
Tak těch 500k je +/-. Ono hodně záleží, kam se chystáš a co vše tam už máš nebo nemáš zajištěné. V Kalifornii máš větší náklady než třeba Maine.
Ono je jedno, kdy to bude na účtu, ale spíš jde o to, aby ti věřili, že je to tvoje, že to není “jen” půjčené, aby to “vypadalo”. Jako to někteří dělají při žádosti o klasické B-2. Klidně může stačit doložit, že máš byt, který před odjezdem prodáš.

Odpovědět

@Petr:
Jestli bude, tak až na podzim. Petr tu dá určitě zase vědět.

Odpovědět

@Dominik:
Ahoj, sice nejsem Veronika :), ale chtěla jsem se zeptat, zda žiješ v USA, díky

Odpovědět

Lepší než ZK je jet do Las Vegas a tam u prvního baru dotáhnou polosjetýho amíka do kaple :-)
Jinak myslím, že ti to Franta napsal úplně v pohodě, abys pochopila, že USA není sociální Evropa. Pokud nemáš vybrané místo, tak se orientuj na jih, kde nejsou zimy ;)

Odpovědět

@Veronika: Dokazovani financnich prostredku na uctu neni mezi hlavnimi pozadavky pro pohovor. Muzou se na to zeptat, ale neslysel jsem o pripadu, kdy by se na to na ambasade v Praze ptali. Ale je lepsi mit napr. vypis z uctu jako podpurny dokument. Myslim, ze 150k Kc je dostacujici, s tim par mesicu vyzijes. Jsi jeste mlada a nemel by byt problem si tam najit praci. Urcire ne ve tvem oboru, na to potrebujes licenci. Jestli chces delat ve tvem oboru, tak budes muset jit zpatky do skoly, absolvovat nejake kurzy a ziskat licenci.
Rocnik DV-2019 jeste ani nezacal. Pohovory zacnou od rijna 2018 az do zari 2019 podle prideleneho poradoveho cisla pro evropsky region. Orientacne se da rict, ze kazdy mesic odpovida cislu cca 3000. Muzes si tak orientacne zpocitat, kdy asi prijdes na radu. Urcite mas nekolik mesicu, nez budes mit pohovor. Po pohovoru mas cca pul roku na aktivaci zelene karty v USA. Orazitkovane vizum v pase slouzi jako docasna zelena karta na 1 rok. Po aktivaci zelene karty se muzes okamzite vratit do CR a mas cca rok na to se trvale prestehovat do USA. Je ale lepsi byt v USA cca mesic, nez ti dojde plastova zelena karta a az pak ze vrarit do CR. Maji ted novy zpusob dorucovani zelenych karet a daji ji jen tobe po ukazani ID.
Souhrnne receno, mas skoro dva roky na to se trvale prestehovat do USA a cas nasetrit dalsi penize pro zacatek v USA. Naskytla se ti jedinecna prilezitost a byla by skoda ji jen tak zahodit.

Odpovědět

@Miroslav: Znamena to “vlozena informace je neplatna.

Odpovědět

@Veronika: Zivotni styl? Ten stoji za prd, kdyz nemas $$$, o ktere, jak jsi Veroniko psala, ti nejde ;-). Neexistuje zadne minimum se kterym musis prijet, ale priprav se, ze tvuj zivotni styl bude pracovat od nevidim do nevidim za minimalni mzdu. Nechapu proc se lidi zenou do Ameriky, evropsky zivotni styl je daleko pohodovejsi. A priroda a architektura? Tak tam jed na dovolenou! Vim o cem mluvim, ziju tam pres 20 let!

Odpovědět

@Dave Prosím tě, vidím, že máš přehled o tom, jak přibližně probíhají pohovory. Téměř 3 dny se nám nedařilo odeslat přes internet formulář DS-260 (žádost o imigrační vízum), volali jsme kvůli tomu i na ambasádu, protože na rozdíl např. od Veroniky, to myslíme s DV Lottery a odjezdem do USA vážně. Na konzulátu je vůbec asi těžké se něco dovědět, ale řekla tam jedna paní, ať zkusíme žádost odeslat co nejdříve (jako bychom to nezkoušeli…:-D ), že je vylosováno 100.000 lidí a prvních 50.000 dostane až pak tu šanci. A protože prozatím nemáme žádnou odpověď z konzulárního centra v Kentucky, žádný termín na pohovor, máme strach, zda nás tedy vybrali, či nikoliv, zda je tato doba normální (někde jsem četla, že to třeba 3 měsíce trvá, než přijde termín pohovoru, u nás je to už 3,5 měsíce). Zajímalo by mě také, pokud vám termín na pohovor nedají, zda vás o tom uvědomí v zadaném emailu, nebo nevíte prostě někdo, jak to je? Dostane termín na pohovor každý, kdo byl vylosován??? Díky moc všem za odpovědi.

Odpovědět

@Alex: To, ze nesel odeslat DS-260, tak to asi meli nejaky docasny problem. To se jim obcas stava.
Na pohovory se chodi podle prideleneho poradoveho cisla. Jaky mesic prijde tve poradove cislo na radu se dozvis ve Visa buletinu vychazejici kazdy mesic. Pred odelsanim pozvanky na pohovor musi byt zpracovany formular DS-260, coz trva asi dva mesice. Napriklad pokud by bylo tve poradive cislo EU1234 a DS-260 byl odeslan hned v kvetnu, dosla by v pulce srpna pozvanka k rijnovemu pohovoru. Pokud je tve poradove cislo prilis vysoke nebo DS-260 nebyl odeslan nebo nebyl zpracovany, pozvanka k pohovoru nedojde.
Pozvanka k pohovoru se zobrazi na webove strance, kde bylo ohlaseno vylosovani. Na email by melo dojit oznameni, ze doslo ke zmene na webove strance. I kdyz email nedojde, je dobre kontrolovat webovou stranku casteji.

Odpovědět

@Dave: Děkuji moc za odpověď, Dave. Žádost nakonec odeslána byla, potvrzení máme. Takže když máme číslo 26xxx, je už od začátku jasné, že půjdeme až někdy úplně na konci pohovorů? Koukala jsem do toho bulletinu, že teď v září je pro loterii 2018 číslo EU myslím 20000, a na říjen už je pro loterii 2019 EU 2000. Původně jsem myslela, že to číslo, které se týká termínu pohovoru obdržíme teprve po zaslání a zpracování formuláře. A když letos v září jdou čísla EU20000, je jisté ,že se tam opravdu dostaneme s číslem 26xxx? Z toho mám teď tedy docela obavu…

Odpovědět

Všichni, co jste se ptali, tak čekejte nový článek od Petra

DV-2020 Program: Online Registration
DV-2020 Program: The revised online registration period for the DV-2020 Program begins on Wednesday, October 3, 2018 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and concludes on Tuesday, November 6, 2018 at 12:00 noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5). Individuals who submit more than one entry during the registration period will be disqualified.

Odpovědět

@Alex: Ja myslim, ze 2019EU26xxx je docela bezpecne cislo pro DV-2019. Lonsky rocnik zrejme meli nejake problemy, protoze bylo vydano mene nez 43000 viz z 50000 moznych. Sleduj visa bulletin a relax.

Odpovědět

@Dave: Bylo to uvedeno na registrační stránce, že kvůli nějakému technickému problému se přihlášky z prvních několika dnů nezaregistrovaly.

Odpovědět

@Veronika: Na ambasade v Praze to zpravidla nekontroluji. Muzete mi napsat na mail. Prijedte na mssic pak na par mesicu zpet do CR. Na trvale usazeni ke cas. Rozhodne se to da zvladnout.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Článek už se píše. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA