Přihláška do loterie o zelenou kartu do USA (DV 2017) – návod, instrukce a zkušenosti

Přihlášky do loterie o zelenou kartu do USA (DV-2017) je možné posílat jako každý rok od čtvrtka 1. října 2015 v 18:00 českého času do úterý 3. listopadu 2015 a 18:00 hodin. Z tohoto článku se dozvíte kde a jak se přihlásit a všechny další podstatné informace.

Přihláška do loterie o zelenou kartu do USA (DV 2017) – návod, instrukce a zkušenosti

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2019.

Výsledky loterie DV-2021 je možné kontrolovat od 7. května 2019.

Loterie o zelenou kartu do USA (Diversity Visa Lottery; DV) dává obyvatelům většiny států světa šanci na trvalý a legální pobyt v USA. Zadarmo to není. Potřeba je ohromná dávka štěstí a finance na pokrytí začátku nového života v Americe.

Nedokážete si představit, že za dva roky opustíte svůj současný život a přestěhujete se za oceán? Máte i v Česku problém finančně vyjít? Přihlášku do loterie neposílejte. K ničemu si nepomůžete a snížíte šanci někomu, kdo to s životem v USA myslí vážně.

1. Kde se přihlásit do vízové loterie DV-2017?

Přihlášku do loterie podávejte výhradně přes stránky http://www.dvlottery.state.gov/. Provozuje je přímo americká vláda a jen zde si můžete být jistí, že za přihlášku nebudete platit.

Možnost přihlásit se do loterie nabízejí také zástupy zprostředkovatelů, často se označují jako Visa Agent, Visa Consultant nebo Visa Expert. Mají důvěryhodně vyhlížející weby, používají agresivní obchodní metody a často slibují nesplnitelné.

Nemusí jít nutně o podvodníky, obvykle jde o podnikavci vydělávající na zpostředkování přihlášky do loterie. Případné sliby vyšší pravděpodobnosti vylosování jsou nesmysly.

2. Kdy se hlásit do loterie o zelenou kartu DV-2017

Oficiální termín konání DV-2017 je od čtvrtka 1. října 2015 do úterý 3. listopadu 2015. Začíná a končí se v poledne východoamerického času, ke kterému stačí přičíst 6 hodin a máte čas český.

Ze začátku a s blížícím se koncem období se dá předpokládat přetížení serveru a možné problémy s podáním přihlášky. Doporučuji se hlásit třeba v půlce období, na případné (ne)vylosování nemá datum registrace žádný vliv.

3. Kdo se může hlásit do vízové loterie USA DV-2017?

Základním předpokladem pro úspěšné zařazení do loterie je současné splnění obou těchto podmínek:

 1. Země původu
  Narodili jste se v Česku, nebo Slovensku? Podmínku země původu splňujete!
  Z loterie jsou vyloučeni mj. rodáci z Velké Británie, Kanady, Číny, Mexika a dalších několika zemí, protože v uplynulých 5 letech z nich do USA emigrovalo více než 50 000 lidí.
  Jestli jste se náhodou narodili v některé ze zemí na černé listině, stále se můžete loterie účastnit se svým partnerem.
 2. Nároky na vzdělání
  Žadatel musí mít minimálně středoškolské vzdělání úspěšně zakončené maturitou. V oficiálních podmínkách se sice hovoří o “úspěšném dokončení 12 let trvajícího studia skládajícího se ze základní školy a instituce sekundárního vzdělávání”, nicméně učňáky nesplňují podmínku ekvivalentu střední školy.
  Bez maturity je možné se hlásit v případě, když jste v průběhu posledních 5 let získali alespoň 2 roky pracovních zkušeností v oboru, který vyžaduje alespoň 2 roky výcviku nebo zkušeností. K posuzování se používá výhradně databáze O*Net Online Ministerstva práce USA.
  Tuto podmínku je nutné mít splněnou v okamžiku odeslání přihlášky. Maturujete na jaře 2016? Máte smůlu.

4. Co ještě je důležité vědět

 • Po vyplnění přihlášky nechodí žádný e-mail, proto si udělejte screenshot obrazovky.
 • Každý může odeslat jen jednu přihlášku. Odeslání více přihlášek jednou osobou má automaticky za následek vyřazení z loterie.
 • Svou přihlášku však může zvlášť odeslat manžel i manželka. Tím zvýšíte pravděpodobnost vylosování.
 • Celkem bude vylosováno 50 000 šťastlivců, podíl žádné ze zemí nepřekročí 7 %.
 • Při vyplňování přihlášky nepoužívejte diakritiku (háčky a čárky).
 • K přihlášce je nutné přiložit fotografii o rozměrech minimálně 600×600 pixelů. Podrobné instrukce najdete na této stránce.
 • Ani letos nedošlo ke změně zemí. způsobilých účasti v loterii
 • Kompletní pravidla a instrukce Diversity Visa Lottery DV-2017 jsou vyvěšeny na oficiálních stránkách.

5. Kdy budou výsledky loterie DV-2017?

Výsledky loterie budou zveřejňovány od středy 3. května 2016 na stránce http://www.dvlottery.state.gov/

K ověření statutu přihlášky bude nutné zadat vaše identifikační číslo (confirmation number). Po podání přihlášky si ho velmi dobře uschovejte (doporučuji si ho zaslat na e-mail).

Pokud budete vylosováni a splníte veškeré další podmínky, můžete zelenou kartu získat během roku 2017.

6. Nejčastější dotazy k vízové loterii USA

Níže jsou odpovědi na nejčastější kladené dotazy:

 • Kde mě vyfotí na přihlášku do loterie?
  Fotografii s americkými rozměry by si měl poradit každý fotograf. V Praze jsem osobně a bez problémů pořídil ve fotoateliéru Aaron na adrese Ječná 32. Jste-li schopní splnit všechny kladené podmínky, můžete se vyfotit doma. Čistě digitální fotka je dostačující.
 • Můžu se do loterie přihlásit bez biometrického pasu?
  Ano.
  Biometrický pas bude potřeba až v případě vylosování. Nicméně jméno v přihlášce a v (budoucím) cestovním pasu musí být shodné.
 • Vyplatí se přihlášku risknout, i když nemám peníze?
  Ne.
  Registrace do loterie je sice zdarma, nicméně v případě vylosování jdou náklady do statisíců korun. Platí se lékařská prohlídka, ověření a překlady dokumentů, procesní poplatky a celý první rok života v USA. U pohovoru musíte prokázat, že máte buď peníze, nebo sponzora v USA. Do Ameriky musíte skutečně odcestovat a žít tam, navíc během prvního roku pobytu v USA nesmíte žádat vládu o finanční pomoc.
  Účast v loterii si důkladně rozmyslete!
 • Kolik peněz stojí rok života v USA?
  Na tuto otázku nelze odpovědět jednoduše. Záleží, kde se rozhodnete zakotvit, nicméně počítejte minimálně s deseti tisíci dolary.
  Za nejdražší státy se považují New York, Kalifornie, New Jersey, Aljaška, Havaj nebo Connecticut. Naopak nižší životní náklady nabízí Mississippi, Tennessee, Kentucky, Oklahoma nebo Indiana.
 • Je přihláška do vízové loterie v češtině?
  Není. A je to logické.
  Kdo se chce za 2 roky přestěhovat do USA a neumí anglicky natolik, aby vyplnil vcelku jednoduchou přihlášku, ať o účasti v loterii ani neuvažuje. Případné vylosování by rozhodně nebylo výhrou. Zlepšete si angličtinu a účast odložte na příště!
 • Co mám uvést do kolonky vzdělání?
  Vyberte nejvyšší dokončené vzdělání:
  Primary school only = Základní škola
  High school, no degree = Střední škola bez maturity
  High School Degree = Střední škola s maturitou
  Vocational School = Střední odborné učiliště
  Some University Courses = Nedokončené bakalářské studium
  University Degree = Bakalářské studium
  Some Graduate Level Courses = Nedokončené magisterské/inženýrské studium
  Master’s Degree = Magisterské/inženýrské studium
  Some Doctorate Level Courses = Nedokončený doktorát
  Doctorate Degree = Doktorát
 • Proč jsou obyvatelé některých zemí z loterie vyloučeni?
  Jak zmiňuji výše, v uplynulých 5 letech z nich do USA emigrovalo více než 50 000 osob. Konkrétně se jedná o Bangladéš, Brazílii, Čínu (vnitrozemskou část), Dominikánskou republiku, Ekvádor, Filipíny, Haiti, Indii, Jamajku, Jižní Koreu, Kanadu, Kolumbii, Mexiko, Nigérii, Pákistán, Peru, Salvador, Velkou Británii (bez Severního Irska) a Vietnam.
 • Kde najdu vzor přihlášky do DV-2017?
  Jeden najdete přímo na oficiálních stránkách.
 • Jaké děti se v přihlášce uvádí?
  Všechny svobodné děti do 21 let.
 • Kdy se bude možné hlásit do vízové loterie 2018?
  O tom je zatím velmi předčasné hovořit. Pokud bude Diversity Visa Lottery 2018 (DV-2018) schválena, na Chci do Ameriky se o tom určitě dozvíte.

Zúčastnili jste se minulých ročníků loterie? Vyhráli jste? Pište do diskuze!

Diskuze k článku (171 komentářů)

Jorck (125)
5.4.2016
15:18

jinak pro ty co získají zelenou kartu … a co budou mít štěstí … žít v USA jako já … nejlepší zlaté profese a platy v USA jsou vždy a byly v pohřebnictví a zdravotnictví … o zdravotnický personál byl v USA vždy obrovský zájem tak kdo má zdravotnické vzdělání a praxi a vyhraje zelenou kartu … má zajištěnou zlatou cestu v usa.

Odpovědět
Franta (3837)
5.4.2016
17:49

@Jorck:
Ono je to vlastně součástí “selekce”, aby do USA nechtěl každý. Nezaměstnaných a sociálně slabých tam mají dost. Ty potřebuješ finance na cestu tam, na ubytování a základní životní potřeby. Ne všem se podaří najít hned práci a z něčeho musíš žít. Někteří naopak mají práci domluvenou předem, přes známé/rodinu.
Dům kupovat nemusíš, můžeš si najmout byt. Koupíš si karavan a budeš cestovat za prací. To je v USA standardní jev, jim nevadí změnit město/stát kvůli práci, tohle je velký rozdíl oproti ČR.

Odpovědět
David (117)
6.4.2016
7:58

@Jorck:
Jak pise Franta, jeden z hlavnich pozadavku pro vstup do loterie je dosazene vzdelani nebo pracovni praxe. Pro lidi z CR to znamena dosahnout minimalne maturity. Bohuzel lidi s vyucnim listem nesplnuji pozadavky na vzdelani a pokud si sami nezvysili kvalifikaci tak ani pozadavky na pracovni praxi.
Pokud ma vylosovany znameho nebo pribuzneho v USA ktery se za nej zaruci, tak nemusi dokazovat vlastni financni prostredky. O vsem rozhoduje konzularni urednik na ambasade. Je rozdil, pokud prijde na pohovor lekar s dvacetiletou praxi nez nekdo, kdo uz je nekolik let nezamestnany.
Jen pro upresneni, neni 50k vylosovanych ale 50k viz k dispozici pro vylosovane a jejich rodinne prislusniky. Vylosovanych je cca 100k, protoze spouste z nich bude zadost zamitnuta z ruznych duvodu nebo sami nepokracuji v procesu kdyz zjisti, ze zdarma bylo jen podani prihlasky.

Odpovědět
Janulka (42)
2.5.2016
17:51

Tak už konečně zítra ráno budou výsledky…. Jak já chci aby nás vylosovali..

Odpovědět
Trump junior. (7)
3.5.2016
4:41

Po vlozeni confirmation number mi vyhodi toto….Invalid Confirmation Number: Please enter the correct confirmation number that is 16 characters long (example: 20161O0DZWY3DOV9) ale moje konfirmacne je pritom 16 miestne WTF??? ma niekto podobny problem

Odpovědět
Pavel (1)
3.5.2016
7:42

@Trump junior.:

Ja zase zapomnel svoje ID a tak kdyz chci dat Forgot Confirmation Number tak je tam jenom program 2016 .. neni z jejich strany nejaka prodleva?

Odpovědět
Petr Novák (2524)
3.5.2016
8:51

“DV-2017 Entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 3, 2016.”

Výsledky bude možné ověřovat od 12:00 EDT (čas na východním pobřeží). To znamená od 18:00 hodin našeho času.

Proto to ještě nejde.

Odpovědět
kristy (10)
3.5.2016
19:47

server is too busy – to je napinave :)!

@David, chtela bych ti podekovat, hodne jsem si pocetla tvoje komenty na otazky ostatnich i z lonskeho roku a odpovedel jsi mi snad na vsechny dotazy co jsem mela :). Delas tu bezvadnou praci – i ostatni, co odpovidaji. Moc dekuju! A preji hodne stesti!

Odpovědět
Trump junior. (7)
3.5.2016
20:56

exactly hodne stesti everybody kto vyhra dame party somewhere in the usa !!!!!!!!!!!!!!!

Odpovědět
Kristy (10)
3.5.2016
21:49

@Trump junior.: a ty už víš , ze jsi vyhrál ? :D

Odpovědět
Trump junior. (7)
4.5.2016
4:31

no teraz uz viem nevyhal som teraz neviem ci lano ci gulka do gebule …..

Odpovědět
Franta (3837)
4.5.2016
6:02

@Trump junior.:
Proč tak brutálně? Podle všeho bude ještě minimálně jedna loterie. Teda, pokud po volbách nezmění názor na imigrační reformu. Poslední měla být tahle, ale díky průtahům se k dokončení reformy nedostali. Ale jak demokrati, tak republikáni plánují zrušení DV programu, minimálně v té podobě, jak funguje dnes.
Zkus si zatím zvyšovat kvalifikaci a šetřit další peníze do začátků.

Odpovědět
kristy (10)
4.5.2016
10:19

@Franta:

prosim o radu: s loterii to teda nema nic spolecneho, ale treba jste to nekdy nekdo resili. Ja jsem driv US zila a mela jsem zelenou kartu na 2 roky. Nez se mi vyridila ta dalsi na 10let, tak jsem odjela z US. Je tomu ted 6let. Nasla jsem na strankach ambasady,ze si jde znovuobnovit GC, ale ze se musim objednat na pohovor. Jde mi o to,jestli nevite nekdo, jak to tam tak probiha (na tom pohovoru), jestli mam vubec nejakou sanci, popripade, zda by ji preze me mohla dostat moje nezletila dcera a muz (vzali bysme se k vuli tomu).
Jake jsou moje (nase ) sance?

moc dekuji!
Loterii jsme bohuzel nevyhrali :) a musim priznat, ze me to mrzi vic, nez jsem si myslela, tak se mi nechce se toho vzdavat a zabojovat jeste nejak :).

Odpovědět
Franta (3837)
4.5.2016
11:02

@kristy:
V tom ti neporadím. Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsi ze Států 6 let. To asi nebude moc šancí. Ale třeba když nějak dobře vysvětlíš, proč jsi odjela a nedovyřídila jsi si tu další GC, že bude nějaká šance.
Pokud jsi odjela aniž by jsi zahájila proces pro tu další GC, tak to asi nebude šance vůbec.
Kdyby se to ale nějak povedlo, tak by GC nejspíš dostal manžel i děti.

Asi bych zkusil nějakého imigračního právníka, ti v tom mají přehled. Asi to bude něco stát, ale GC je docela cenná.

Odpovědět
kristy (10)
4.5.2016
12:04

@Franta:

duvod odchodu ze statu byl rozvod. Vyrizovala jsem si dalsi zelenou kartu,ale imigracni se mi neozvalo a me zelena karta vyprsela, dodatecne se pak ozvali, ze chteji vic dokumentu, ale to uz jsem byla doma (v CR).

Zkusim pohledat nejakeho toho imigracniho pravnika. A pripadne napsat primo na ambasadu, zda mam nejake sance.

I tak ti dekuju.

Odpovědět
kristy (10)
4.5.2016
12:05

nechtela jsem tam zustavat nelegalne a odjela jsem 2 dny pred vyprsenim GC

Odpovědět
Franta (3837)
4.5.2016
13:03

@kristy:
Rozvod s Amíkem? Aby to nebrali, jako důvod proč GC nedat. Vysvětlí si to, jako účelovou svatbu a je po ptákách. Ale dokud nezkusíš toho právníka nemá cenu spekulovat.

Odpovědět

Prosim o pomoc. Zkouším se podívat jak jsem dopadla a píše mi to, ze nežádá vám správně data. Zadávat je přesně tak jak mi přišli na potvrzeni o success submission confirmation.

Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page, including punctuation.

Tak uz nevím co tam dat jiného. Dávám to ve velkých pismenech, 16 čísel confirmation Number, datum narozeni. Prosim o radu. Děkuji

Odpovědět

jo a omlouvám se za špatnou češtinu, to nejsem ja, ale klavesnice která si děla co chce:-)

Odpovědět
Franta (3837)
5.5.2016
11:14

@Zan:
Zadáváš příjmení přesně tak, jak jsi ho napsala do přihlášky? Jestli máš tu stránku s potvrzením uloženou, tak to přesně opiš, případně, pokud to jde, tak to okopíruj a vlož.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
6.5.2016
10:31

@Zan: Nezpůsoboval to jen přetížený server? Nespletla sis 0 a O, I a 1 apod.? :-)

Odpovědět
Aneta (8)
9.8.2016
20:09

Dobry den,
Cetla jsem tu v komentarich ze jste meli stejny problem pri kontrole vysledku o zelenou kartu a hlasilo vam to stejnou chybu jako me …

Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page, including punctuation.

Je tu nekdo kdo poradi jak tento problem vyresil ? Zkousela jsem to snad 100krat ruzne kombinace a porad nic :( predem dekuji za jakoukoliv pomoc budu moc vdecna ;)

Odpovědět
Petr Novák (2524)
10.8.2016
0:23

@Aneta: Dobrý den Aneto,

doporučuji prohodit jméno a příjmení, většinou je ten problém podobného charakteru. Případně zkusit prohodit nulu a písmeno O, malé eL a velké I atd.

Odpovědět
aneta (8)
11.8.2016
22:20

Dekuji pane Novak ,
Tuhle vec jsem tez vyzkousela a porad nic :( I u pritele kdyz kontroluji tak to nejde. Mezi jmenem a prijmenim musi byt carka nebo lomitko? A musi to byt velkymi pismeny? Uz si nevim rady co je spatne :( zkousim vse a ne a ne na to prijit :(

Odpovědět
Franta (3837)
12.8.2016
9:21

@aneta:
Zadává se pouze
1. Confirmation Number
2. Last / Family Name (to je pouze příjmení)
3. Year of Birth
a ověřovací kód z obrázku
https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(yc0ndu4455e4yzo1rax5fe53))/CheckStatus.aspx

Jestli se tam snažíš vecpat křestní jméno, tak to je ten problém

Odpovědět
aneta (8)
12.8.2016
13:12

@Franta:

Diky za pomoc uz jsem se tam dostala problem byl s tim jmenem snazila jsem se podle toho vzoru ze jsem to prehledla. Bohuzel to ted nevyslo tak snad priste. Dekuji vsem za pomoc :) pekny den…

Odpovědět
Klara Vyskocilova (1)
29.8.2016
21:46

Ahoj,

chtela jsem se zeptat stastlivcu kteri vyhrali loterii. Kdyz se vyhraje kdy se musite odstehovat do usa? Je tam dane ze treba do 3 let jinak vam to propadne?

Dekuji,
Klara

Odpovědět
Franta (3837)
30.8.2016
16:09

@Klara Vyskocilova:
Do půl roku po pohovoru, respektive ještě v době platnosti lékařské prohlídky, musíš odjet do USA. Je to tu několikrát zmíněno.
https://chcidoameriky.cz/loterie-o-zelenou-kartu-green-card-lottery-navod-co-delat-v-pripade-ze-jste-byli-vybrani
gc.hasilpetr.com/

Odpovědět
Kristy (10)
4.9.2016
22:09

Zdravim, vi se uz neco o letosni moznosti loterie? Bude nejaka?

Odpovědět
Franta (3837)
5.9.2016
8:01

@Kristy:
Poslední info, co jsem viděl je v července:
Dates for the DV-2018 program registration period will be widely publicized in the coming months. Those interested in entering the DV-2018 program should check the Department of State’s Visa web page in the coming months.

Takže podle všeho letos ještě bude.

Odpovědět
Veronika (4)
5.9.2016
10:12

Ahoj :) Chci se zeptat, když si budu příští rok žádat o GC (doufejme, že loterie bude), můžu se nacházet v tentýž roce v USA jako aupair? Můžu případný pohovor atd. vyřídit v USA nebo musím být kvůli tomu doma? :) Děkuji moc, Veronika

Odpovědět
Franta (3837)
5.9.2016
12:10

@Veronika:
Přihlásit se můžeš, ale vyřizování bude asi nutné u nás. Doktor, dokumenty a tak.
Kamarádka vyhrála, když byla v USA jako student, možná také jako au-pair, teď už nevím. Vyřizovala to pak v ČR.

Odpovědět
Marty (5)
10.9.2016
10:16

Zdravím, chtěl bych se zeptat na DV-2018, zda bude či nikoli? Googlil jsem a našel jsem třeba zde: následující: Opening Date: 04th October 2016
Closing Date: 11th November 2016. Na stránkách https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html jsem našel o DV-2018 velký hnědý, tak nevím…

Odpovědět
Petr Novák (2524)
10.9.2016
10:36

@Marty: Zdravím, ten první web je neoficiální. Čekám, že loterie bude, ale doporučuji počkat na oficiální informace z druhého webu. Není proč spěchat, žádnou výhodu to nepřinese. ;-)

Odpovědět
Franta (3837)
10.9.2016
13:12

@Marty:
Jak píše Petr, to první je neofiko web a tedy i neofiko informace. Možná je to spekulace na základě předchozích let.
Na tento dotaz už jsem o kousek výše odpovídal. Nic nového jsem nenašel.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
10.9.2016
13:16

@Franta: Přesně tak. Ten termín nemusí být pravda, pro ten odkazovaný web je důležité, aby jim chodily objednávky. Takže hodily do placu tento termín, který mohou upravit.

Odpovědět
Marty (5)
10.9.2016
16:02

@Franta: Vím, vím, že jste o tom psal o něco výše, ale stejně jsem se raději zeptal, bo na to nebyla už pak žádná další reakce. Holt jistota je kulomet… ;-)

Odpovědět
Marty (5)
10.9.2016
16:36

@Petr Novák: Vím, že ten první web je neoficiální, ale když člověk na ofiko stránkách nic nenajde, tak se poohlíží už i jinde. Zbývá necelý měsíc než by měly být registrace otevřeny, pokud teda vůbec budou, a stále není nikde nic napsaného. Už jsem se nudil, tak jsem koukal i na stránky kongresu a i přímo sněmovny reprezentantů, na stránky bílého domu atd. a stejně jsem se nikde nedohledal, zda byla vůbec Diversity Visa 2018 schválena a když ano, tak v jakém termínu. Ale kdo si počká, ten se dočká, že? :-D Stejně by mě opět nevylosovali, tak co… Ale zkoušet se to musí, bo jestli náhodou vyhraje Trump, tak máme po … :-/

Odpovědět
Franta (3837)
10.9.2016
16:39

@Petr Novák:
Přesně. Pak si to Amíci rozmyslí, ale firma už bude mít vyděláno.
Jak stránka nekončí na .gov, tak nebrat

@Marty:
Je to info z července. V srpnovém ani zářiovém “Visa bulletinu” nic nebylo.

Web – travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin/2016/visa-bulletin-for-july-2016.html

Odpovědět
Marty (5)
10.9.2016
17:02

@Franta: Právě na ty poslední dva bulletiny jsem se koukal a tam nic. Teď jsem mrknul na ten z Vašeho linku a tam to fakt je. Tak holt by snad nekecali a registrace do DV-2018 příští měsíc bude, ale znáte amíky… Já bych se na těch neofiko webech nikdy nehlásil. Registruju se vždy sám. Ale jen jsem hodil link, že jedni “vizionáři” už mají termín. ;-)

Odpovědět
Kristy (10)
12.9.2016
21:14

@Franta:

Dekuju za odpoved! Kez by to letos vyslo… :)!

Odpovědět
Veronika (1)
17.9.2016
15:10

Ahoj,
já myslím, že registrace na rok 2018 je schválena a začíná 4.10.2016, našla jsem to na oficiálních stránkách:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
Třeba to tentokrát vyjde…

Odpovědět
Franta (3837)
17.9.2016
16:15

Jj. máš pravdu.
Přitom v Bulletinu ani zmínka. Ale kdo hledá, najde. Tak všem držím palce a v květnu se pochlubte.

Odpovědět
Marty (5)
17.9.2016
19:11

Tak to tam museli přidat během posledního týdne, protože když jsem koukal naposledy, tak tam ještě nic nebylo. Každopádně díky za info a všem přeji hodně štěstí. Samozřejmě o něco málo menší než sobě. :-D

Odpovědět

Dobrý den, mohu použít do přihlášky fotky z minulého roku?

Odpovědět
Petr Novák (2524)
4.10.2016
23:20

@Petr: Pokud jste si stále podobný, tak ano. :-)

Odpovědět
René (2)
13.10.2016
21:11

Chcem sa opýtať keď som teraz v bakalárskom ročniku (3.rok Vysokej školy) mam zadať Some University Courses = Nedokončené bakalářské studium alebo High School Degree = Střední škola s maturitou

Odpovědět
Petr Novák (2524)
15.10.2016
12:05

@René: Ahoj René, zadal bych Some University Courses.

Odpovědět
Tereza (1)
25.10.2016
11:10

Ahoj,

vyplnila jsem formulář nahrála fotku a objevil se text v modrém rámečku, že:

Submission In Progress
Please do not leave this page until you receive a confirmation number. Your confirmation number is proof that your entry has been successfully submitted. You must retain your confirmation number in order to check your status in May.

If you do not receive a confirmation number, your entry was not successful and you must re-submit your information. Re-submission will not be counted as a duplicate entry if you did not receive a confirmation number.

Your submission is currently in the process of being submitted. To retrieve your confirmation page, please click the “Check Submission” button below.

a modrý button.

Už je to poměrně dlouho a furt žádné potvrzení jen toto.
Můžu přihlášku vyplnit znovu nebo mám čekat?

Díky moc,
Tereza

Odpovědět
Franta (3837)
25.10.2016
12:55

@Tereza:
Tohle už tu někdo řešil, ale nevím, jak to dopadlo.
Doporučuji počkat. Zkus zkopírovat link a otevřít ho v novém okně, co to udělá.
Vyplněním další žádosti by ses mohla vyřadit.

Odpovědět
Klára (1)
2.11.2016
20:35

Ahoj.
Chci se zeptat, jestli se někomu stalo, že nepřišlo potvrzení.
Nejsem si jistá, jestli jsem nepřetáhla ten časový limit.
Přihláška vypadá vyplněná, ale jakoby to zamrzlo a žádné potvrzení, nic.
Žádné modré okno, ať vyčkám na potvrzení, že je to v procesu, jako u dotazu výše.
Tak nevím, zda vyplnit znovu.
Díky, Klára

Odpovědět
kristy (10)
5.11.2016
20:27

@Klára:

taky se mi to nejakou dobu tocilo az mi zamrazilo, ze se to sekne, ale nastesti to proslo a vyplivlo to potvrzeni. Mozna spatny net nebo pretizeny server? Dopadlo to nejak?

Odpovědět
Wendy (4)
6.11.2016
11:41

Chci se zeptat, vyplnila jsem formulář na žádost o GC a vše zkontrolovala nejméně 5x. Na poslední stránce dole bylo už jen na výběr: Submit, Go back on page 1, Go back on page 2, Cancel. Zadala jsem “Submit”, jen okamžik to načítalo a objevil se mi zpět celý mnou vyplněný formulář se všemi mými vypsanými iniciály, a to i u dětí, vše správně, nikde upozornění, že něco neprošlo, akorát u všech fotografii je soubor již prázdný a dole pod ním věta “You have already uploaded your photograph file.” Takže to vypadá, že by to mělo být odesláno a dole pod celým formulářem stojí: “Clicking the ‘Browse’ button will allow you to look for and choose the file which is storing the photograph, and after you choose the file its name will appear in the box above” ….. Nevím, jestli to tam bylo už na tom prázdném formuláři k vyplnění. Také nevím, jestli moje přihláška vůbec prošla, nepřišlo mi nic do e-mailu a nevím, kde bych měla najít svůj “confirmation number”. Zatím jsem si tu stránku nechala otevřenou i jsem ji ‘printscreenla’. V žádném případě nechci znova nic odesílat, abych nebyla vyloučena pro duplicitu dřív než se zúčastním. Prosím o vysvětlení situace a radu, kde se dopracovat ke comfirmation number. Díky moc. Wendy

Odpovědět
Wendy (4)
6.11.2016
14:16

@Klára: Ahoj Kláro, tak se mi dnes stalo to samé a dlouho jsme to doma studovali i se obrátili na ambasádu, takže závěr: zaregistrovaná po tomto nejsi, buď si přetáhla časový limit nebo byl přetížený server, ale musíš si otevřít formulář znovu a znovu jej vypsat a vložit fotografii , zkontrolovat a nakonec potvrdit “Submit”, tvá přihláška bude přijatá až ve chvíli, kdy ti po odkliknutí “Submit” naskočí stránka na níž bude nahoře napsáno: “Submission Confirmation: Entry Received”, pod tím samostatně “Success!” a pod tím bude: Entrant Name: xxxxxxxxxxx , Confirmation Number: xxxxxxxxxxxxxxx , Year of Birth: xxxx , Digital Signature:xxxxxxxx . Místo křížku to bude samozřejmě vypsané. To si zkopíruj nebo vytiskni. Až v tuto chvíli jsi zaregistrovaná. Do té doby se nemusíš bát, že bys posílala přihlášku podruhé a byla tak vyřazena.

Odpovědět
Trump junior (12)
14.1.2017
22:12

cau banda tesite sa uz na loteriu…. ako trávite čas na toto úmorné čakanie?

Odpovědět
Franta (3837)
14.1.2017
23:15

@Trump junior:
Předpokládám, že nikdo nesedí doma a nečeká na vylosování. Všichni žijí jako do teď. Ti cílevědomí se zdokonalují v jazyku,pracovních dovednostech a zdokonalování se. A když se zadaří, tak budou snad připravení to dokázat.

Odpovědět
Martin (3)
6.3.2017
17:47

Nevíte někdo prosím, jak je to s uznáváním vysokoškolských diplomů mezi ČR a USA? Je možnost nechat si uznat český titul a užívat ho v USA (Bc., Mgr. a záleží, ze které školy titul je?) nebo ČR nemá s USA žádnou dohodu na toto téma? Děkuji.

Odpovědět

Dobrý den , mam dokoncene pouze stredoskolske vzdelani bez maturity, venovala jsem se vice praci , chci se zeptat zda dva roky praxe v praci se pocitaji do te doby co jsem prihlasku podala nebo kdyz mi ted zbyva jeste rok praxe jestli to stiham ? podala jsem prihlasku na rok 2018 . Za posledni roky jsem mela vice pozic nez jednu to znamena pul roku jsem pracovala jako operator a ted pracuji jako recepni , mohu veskere sve praxe predlozit a vychazi to dohromady dva roky ted mam stale tu pozici recepcni do konce roku to budou dohrmady i s operatorem dva roky praxe . dekuji predem za odoved

jo a mam pracovni dohodu , takze si zdravotni odvadim sama to nevadi ?

Odpovědět
Franta (3837)
31.3.2017
15:50

@Lili:
U toho zaměstnání je napsáno:
Bez maturity je možné se hlásit v případě, když jste v průběhu posledních 5 let získali alespoň 2 roky pracovních zkušeností v oboru, který vyžaduje alespoň 2 roky výcviku nebo zkušeností. K posuzování se používá výhradně databáze O*Net Online Ministerstva práce USA.
Tuto podmínku je nutné mít splněnou v okamžiku odeslání přihlášky.

Work Experience: If you are qualifying with work experience, you must have two years of experience in the last five years, in an occupation which, by U.S. Department of Labor definitions (www.onetonline.org), requires at least two years of training or experience that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher.

Já to chápu tak, že potřebuješ souvislou dvouletou praxi na jednom místě a k tomu dva roky zaškolení na danou pozici. To mi dělá čtyři roky celkem.

Odpovědět

Dobre dekuji za odpoved kdyz jsem delala v oboru administrace a
kdyz jsem dejme tomu jestli to chapu dobre napriklad mela od roku 2014 do roku 2016 praci v kancelari pozice administrace a potom jsem mela praci operator u jine spolecnosti muzu predlozit vice pozic nebo musim predlozit praxi jen u od jedne spolecnosti ty dva roky ?

Odpovědět
Petr Novák (2524)
31.3.2017
16:39

@Lili: Dobrý den, že odbočím, přihlášku jste podala již letos? Pokud ano, jednalo se o neoficiální web, který nemá nic společného s vládou USA. Oficiální termín loterie ještě ani není znám.

Odpovědět
Franta (3837)
31.3.2017
18:55

Petr Novák + Lili:
Je otázka jestli to bylo na rok 2018 jako na DV-2018 s podáním v 2016 nebo na podání v roce 2018, tedy DV-2020. Ta druhá verze by byla hodně dopředu. Letos by šlo o DV-2019.
Také je otázkou, jestli DV program bude i nadále pokračovat (tak jak do teď), když se Donald v otázce imigrace docela razantně rozjel. To by konečně mohlo dojít k dokončení imigrační reformy. Nebo naopak, pokud mu budou “nesympatizující” zákonodárci házet klacky pod nohy. Uvidíme.

Odpovědět
Franta (3837)
31.3.2017
18:57

@Lili:
Musíš předložit praxi 2 roky na pozici, na kterou jsi se minimálně dva roky zaučovala.

Odpovědět

Náklady jdou do statisíců. To je asi kolik? Chtělo by to tabulku. Stačilo by 200 000 Kč?

Odpovědět
Franta (3837)
30.4.2017
7:07

@Ji:
Jen poplatky kolem vyřizování jsou, když to hodně zhruba zaokrouhlím, 20.000,-
Pak už záleží na tobě, kam tě to táhne. Letenka, bydlení, jídlo, auto a ostatní životní výdaje. Musíš být schopný se o sebe postarat rok, dřív nemáš nárok na žádnou státní podporu. Taky záleží, jak to budeš mít s prací, budeš ji hledat a žít ze zásob, budeš ji mít domluvenou předem a hned začneš vydělávat.
Ohledně bydlení koukni na trulia.com, zillow.com nebo jiný realitní web. Ohledně životních nákladů zkus numbeo.com

Odpovědět
Alexandra (1)
5.10.2017
15:55

Dobry den ! Nemuze mi prosim nekdo poradit ? Vcera jsem si odesilala fotmular do loterie o zelenou kartu.Ale napsala jsem tam spatnou skolu..Da se to jeste zmenit ? Na koho se muzu obratit ? Nebo je mozne poslat ten formular znovu ? Dekuji predem za odpovedi

Odpovědět
Franta (3837)
5.10.2017
16:19

@Alexandra:
Tak to máš smůlu, oprava není možná. Další vyplnění = diskvalifikace.

Jediné, co můžeš, je doufat, že pokud tě vyberou, tak tu školu budeš moct opravit pak.
Cos napsala špatně? Jen jméno? Nebo dosažené vzdělání?

Odpovědět
Dave (5)
6.10.2017
8:39

@Franta: V prihlasce se uvadi jen nejvyssi dosazene vzdelani. Je to pouze statisticky udaj a neni vubec problem, pokud je to uvedeno spatne.

Odpovědět
Pro. S . (1)
2.11.2018
11:57

Dobry den vam preji , letos jsem se znovu prihlasila do loterie o zelenou kartu .
Bohuzel se bojim ze je jedna osoba , ktera ma moje udaje jako je napriklad datum narozeni adresa , fotka , email atd ,
a je mozne , ze se misto me muze ten clovek zaregistrovat znovu a tim bych ja byla diskvalifikovana ze hry . Protoze ten kdo me zna a nechtel by abych vyhrala tak to vlastne muze udelat kazdy a vyradit jine osoby ze hry .
Jak je mozne zachranit moji osobu nebo zabezpecit to aby se to nestalo ?
Dekuji vam velice za odpoved .

Odpovědět
Franta (3837)
2.11.2018
12:50

@Pro. S .:
Proti tomu asi obrana není.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.