Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2018 (DV-2018)

Petr Novák

Od úterý 2. května 2017 od 18:00 hodin středoevropského letního času je možné ověřit stav přihlášky do loterie o zelenou kartu do USA 2018 Diversity Visa program. Přihlášky do loterie DV-2018 byly přijímány mezi 4. říjnem a 7. listopadem 2016.

Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2018 (DV-2018)

Obsah článku
  1. Kde zjistit výsledky loterie o zelenou kartu do USA
  2. Loterie o zelenou kartu 2019 – Electronic Diversity Visa Lottery DV-2019

Kde zjistit výsledky loterie o zelenou kartu do USA

Stav své přihlášky zjistíte na jediné oficiální stránce loterie o zelenou kartu – dvlottery.state.gov. Pro ověření potřebujete 16místný kód (confirmation number), který vám byl vygenerován po odeslání přihlášky. Např. 20181O0DZWY3DOV9.

  • Nebyli jste vylosováni
    “Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.”
  • Byli jste vylosováni
    Zobrazí se vám informace s postupem, který bude následovat.

Úspěch při losování v žádném případě neznamená automatický nárok na zelenou kartu. Vylosovaný účastník se může zúčastnit procesu, který je až v případě splnění dalších kroků završen získáním zelené karty. Celým procesem úspěšně projde jen zhruba 40 % vylosovaných.

Co bude následovat, pro vás popsala čtenářka Veronika, která měla štěstí při losování před pár lety.

Pokud jste byli vylosováni a myslíte to s novým životem v USA vážně, gratuluji vám a přeji úspěch v procesu získávání zelené karty. Ostatním radím ponechat si ověřovací kód do 30. září 2018 a stav průběžně kontrolovat. V minulosti se některým zprvu neúspěšným účastníkům loterie stav přihlášky změnil.

V loňském ročníku loterie DV-2017 bylo vylosováno 53 Čechů a 49 Slováků. U obou zemí se po roce opět jedná o nejnižší počet vylosovaných zájemců od zavedení vízové loterie ve fiskálním roce 1995.

Výsledky loterie Diversity Visa o zelenou kartu do USA | © Petr Novák

Loterie o zelenou kartu 2019 – Electronic Diversity Visa Lottery DV-2019

Nad budoucností loterie o zelenou kartu do USA visí otazník. Prezident Donald Trump oznámil, že se zasadí o její zrušení. V Senátu nyní (květen 2017) leží návrh zákona RAISE Act, který by rovněž mohl znamenat konec vízové loterie.

Doporučuji vám nadále sledovat web Chci do Ameriky, kde se dozvíte vše podstatné. Přihlášky do Diversity Visa Lottery 2019 mohou být přijímány mezi říjnem a listopadem 2017.

Na internetu jsou desítky stránek, které sbírají registrace do loterie nebo slibují získání zelené karty. Vyskakují na prvních místech ve vyhledávačích, objevují se v reklamách a tváří se jako oficiální stránky vlády USA. Ve všech případech se jedná o soukromé zprostředkovatele, kteří vydělávají na poplatcích. V žádném případě nikde nic nevyplňujte.

Vylosované účastníky vybírá náhodně počítač, pravděpodobnost úspěchu nelze nijak zvýšit. Počkejte do podzimu a přihlášku případně vyplňujte výhradně na oficiální stránce dvlottery.state.gov.

Diskuze k článku (72)

@Janulka:
Tak 2017 asi už nikdo nekontroluje, tak je volná cesta. Na druhou stranu je divné, že byste se oba vždy trefili do nějakého návalu.
Zkoušeli jste i jiný prohlížeč nebo PC?
Pak mě napadá, sice nevím, proč by to dělali, ale nezrušili vám přihlášku?

Odpovědět

@Lukáš: @Petr Novák:
To si nemyslím. Důležitý není počet vybraných, ale přihlášených a tam se to stále pohybuje +/- kolem 4.500.

Odpovědět

@Franta: Zkoušeli jsme jinčí prohlížeč, počítač. Všechno. Jak poznám, že mi zrušili přihlášku? A zase že by ji zrušili oběma?

Odpovědět

@Janulka:
To asi nepoznáš, dokud ti to nenahlásí – „Warning: The information entered is not valid.“
Pokud jste to podávali společně, ze stejného PC, měli fotky ze stejného zdroje, udělali stejnou chybu při vyplňování… tak je možné, že vyloučili oba. Otázka je proč. Systémem to prošlo a dostali jste konfirmační číslo. A pochybuji, že kontrolují všech x milionů přihlášek.

Odpovědět

Mě to píše:
Warning: The information entered is not valid.

Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page, including punctuation.

Several characters are often confused:
0 = zero, O = letter ‘O’, 1 = one, I = letter ‘I’ (like ‘Ice’), 5 = ‘five’, S = letter ‘S’, 6 = six, G = letter ‘G’, 8 = eight, B = letter ‘B’

Odpovědět

Otravoval jsem známého. Vyzkoušel to, a když dá blbě příjmení, tak mu to napíše, že má blbě příjmení. To co tobě, se objeví, když dá blbě rok narození nebo konfirmační číslo. Pokud tedy oba zadáváte vše dobře podle potvrzení, tak nevím, kde je chyba.
Asi vás opravdu zrušili. Nic jiného mě nenapadá. Leda napsat ještě přímo do Kentucky.

Odpovědět

@Franta: Moc díky za pomoc. Počkám do úterý a pak napíšu email, pokud tam nějaký bude.

Odpovědět

Ještě jsem koukal na netu po té hlášce a našel jsem jednoho kluka, co to měl v 2015 a prý mu to prošlo, když dal místo příjmení křestní.

A napadlo mě, co tu udělá, když půjdeš přes – Forgot Confirmation Number?

Odpovědět

Zdravím, také mi to hazí stejnou chybu a nemůžu příjít na to proč. Minulí rok to bylo stejné do té doby než jsem zjistila že do jména se zadává pouze příjmení, ale teď zadávám vše stejně a hlasí mi to že mám někde chybu.

Odpovědět

Tak nic noc :(, asi to vemu jinou cestou do USA nez touhle…vsem ostatnim gratuluji :)

Odpovědět

@Zdenek: Aj mna :)

Odpovědět

nevite nahodou nekdo proc po vyplneni aplikace DS-260 v poslednim kroku u sign and submit mi po zadani case number furt pada chyba “The case number you entered does not match the case number that you entered at Sign In.” i kdyz se furt prihlasuju pod stejnym jako zadavam u tyhle kolonky?

Odpovědět

@Janulka: Mam uplne stejny problem. Ani kdyz zkousim pres Forgot CN, vyhodi mi to stejnou hlasku: information entered is not valid.

Odpovědět

@Dominika: Me tez!

Odpovědět
Avatar uživatele

Aktuální informace k chybě “The information entered is not valid.”

Americké Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že je v systému chyba, která má za následek zobrazení chybové hlášky “information entered is not valid”. Stejná chyba se objevila již před několika lety.

Aktuálně pracují na opravě, která by měla trvat 24 hodin. Já všem doporučuji si po víkendu znovu zkontrolovat stav přihlášky.

Odpovědět

@Petr Novák: Díky moc za info.

Odpovědět

@Petr Novák:
jo a ještě je tam jedna chyba, ta rok co rok zobrazuje “The Entry HAS NOT BEEN SELECTED”. Neřekli kdy opraví toto?

Odpovědět

Tak uz je to opraveno a bohuzel nic :( kdovi jestli z nas vubec losovali kdyz tam nebylo nase cislo :D

Odpovědět

:(

Odpovědět

HAS NOT BEEN SELECTED

Odpovědět

Ano, já taky nic.
Snažím se najít důvody, za které být ráda, že žiju tady.
Na úvod … zdravotnictví. To naše nemá zas tak špatnou úroveň a …. lidi, máme ho zadarmo !!! (to, že platíme odvody je banalita oproti tomu, když by nebylo na operaci nebo by vážná nemoc finančně zruinovala rodinu).
No, rozhodně jsme se mohli narodit někde mnohem hůř.
Což ale neznamená, že to hromadně nezkusíme letos znovu, no ne ? :D

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mr.M: Možná příští rok. :-)

Odpovědět

Tak nic….. zas raz o rok…. :(

Odpovědět

@Wendy: pouze te malinko poopravim. Zadarmo ho nemame, pojistne se nam strhava z hrube mzdy a odvadi za nas zamestnavatel. V USA misto toho, aby bylo strzeno z hrube mzdy, tak si ho zaplatis sama z ciste, ktera je samozrejme o to vyssi. Ale jednoznacne to vychazi draz.

Odpovědět

Ahojte, tak my s přítelkyní taky nic. To jsem ještě pro jistotu podával sportku a doufal, že alespoň něco vyjde. Bohužel také nic. Máme to hold smůlu.

Odpovědět

Ani ja jsem nebyla uspesna…

Odpovědět

Tak to tento rok vyšlo 2018EU00034XXX

Odpovědět

„The case number you entered does not match the case number that you entered at Sign In.“ Už sa vám to podarilo potvrdiť ? ja to skúšam už týždeň a stále tá istá chyba :(

Odpovědět

@Dominika:
Mne to už tiež vypisuje, nebiete poradiť kde je problem… :-(

Odpovědět

@Dominika: … Dominika, už to mám, CN sa vypisuje bez čísla 000, pripájam inštrukciu: On the Sign and Submit page of the DS-260, you will need to re-enter your DV case number without the zeros (e.g. if the case number is 2018AF0000012345, enter ‘2018AF12345’). Entering the full case number with zeros will generate a validation error.

Odpovědět

@Dominika: On the Sign and Submit page of the DS-260, you will need to re-enter your DV case number without the zeros (e.g. if the case number is 2018AF0000012345, enter ‘2018AF12345’). Entering the full case number with zeros will generate a validation error.

Odpovědět

DV 2018 počty vylosovaných: Czech rep. – 95
Slovakia. – 82

Odpovědět

@Ivan Don: zaujimalo by ma kolko z tých vylosovaných aj vycestuje…

Odpovědět

@Renata:
Mňa tiež, ja určite, rozhodovaniu predchádzalo dlhšie obdobie, nemám o sebe pochybnosť a vyšlo to na druhý raz, držím palce výhercom a zvyšným prajem šťastie do budúcna… :-)

Odpovědět

@Petr Novák: Pochvala autorovi webu, prehľadne usporiadané a hlavne veľa aktualizovaných info, načerpal som tu veľa informácií i podporu. Vďaka a veľa úspechov ďalej…

Odpovědět

Renata, Ivan Don
Koukněte na statistiky. Není tam vše, ale jde si podle toho udělat určitou představu. Je tam kolik lidí se hlásí, kolik vylosovali, kolik prošlo, kolik prošlo celkem včetně rodinných příslušníků…
Někdo se přihlásí jen tak z hecu nebo na zkoušku, někdo na to nemá (finance, nervy, odvahu), někdo neprojde systémem… “úmrtnost” je docela vysoká.

Odpovědět
H

Ahojte, Stalo se někomu, že při Entrant status check mu to stálé opakovalo Information entered is not valid?
Už to řeším asi měsíc, kdy jsem žádost několikrát ( asi padesátkrát) stále zadávala včetně confirmation number a tak dále neustále dokola, vše je zadané správně, přesně tak jako na potvrzení žádosti, popřípadě kam se prosím ozvat?
Děkuji za Vaše rady a zkušenosti

Odpovědět

@Hana Oličová:
Jediné info tu psal Petr.
Leda zkusit napsat přímo jim – KCCDV@state.gov

Odpovědět

Chcem sa opýtať…
Keď som vydatá a môj manžel sa zúčastní lotérie sám a vyhrá, dostanem po úspešnom pohovore zelenú kartu aj ja ?
Ak nie, môžeme sa zúčastniť lotérie spolu, ako pár ? Mám dokončené učilište (mám len výučný list) takže sa sama zúčastniť nemôžem. Bude to v tomto prípade problém ?

Odpovědět

Pozdravujem všetkých.
Potreboval by som poradiť. Vyhral som zel. kartu a odoslal formular. Nasledne som sa ozenil. (s priatelkou sme 7 rokov, bola rozvedna a ma 15 rocnu dceru,viem to zdokumentovať) Aky je nasledny postup. Kam a koho je potrebne kontaktovat a ake doklady k zmene statusu zaslat. Vopred vdaka za info

Odpovědět

… este doplnam vyherne cislo mam 33XXX…

Odpovědět

@PeterS:
Tohle tu už někdo psal. Tuším, že to musíš vyplnit celé znovu a připsat manželku. Jak je to s její dcerou netuším.
Zkus se zeptat přímo na ambasádě.

Odpovědět

Deset let v kuse a pořád nic,lidi nemá to cenu…

Odpovědět

@Honza:
Známá to před lety vyhrála napoprvé. Dnes už má občanství a zařizuje GC pro tátu, který se za ní přesune na důchod.

Odpovědět

Jawohl, napoprve, 12xxx

Odpovědět

Pozdravujem všetkých, poprosím o radu, ako postupovať v prípade keď dodatočne po odoslaní ds260 a neskoršej kontrole, som zistil že pri otázke vzdelania mám zobrazene, že som nenavstevoval žiadnu školu i keď myslím, že som to vyplnil nakoľko mám ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou…
Za odpoveď vopred ďakujem

Odpovědět

Ahoj, neviete niekto preco bol od DV 2016 taky prepad poctu vylosovanych Cechov/Slovakov?

Odpovědět

@Mirek:
Něco je náhoda, něco koeficienty. Není to tak, že by z přihlášených vždy vybrali stejné procento.
Možná zohledňují i to “řetězení” příbuzných. Vylosovaný si s sebou může vzít rodinu (děti a manžel/ka), když pak získá občanství (po 5 letech o něj může požádat), tak může vyřídit GC i pro rodiče a sourozence. Když je jich moc, tak to možná přiškrtí. Je limit 50.000 na stát a rok, v případě překročení, je pak daná země vyřazena z DV programu na další rok. Třeba Polsko bylo vyřazené 98-01 a 07-12
2007-15 se Češi přihlašují někde mezi 3.500 – 5.000 a Slováci zhruba podobně. Jen 2007 se Slováků přihlásilo před 8.000. Asi vypálili málo borovičky, tak byl čas odejít. :-)

Odpovědět

… niekdo, kto prešiel pohovorom na ambasáde v Bratislave? … postrehy … dojmy… priebeh…?

Odpovědět

Tak já 2019 bohužel nic, ale s tím jsem počítal :)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA