Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2016 (DV-2016)

Petr Novák

Účastníci loterie DV-2016 o zelenou kartu do USA si od úterý 5. května 2015 v 18:00 mohou kontrolovat svůj status. Do Diversity Visa Lottery 2016 se zájemci přihlašovali v období od 1. října do 3. listopadu 2014.

Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2016 (DV-2016)

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2024.

Výsledky loterie DV-2025 je možné kontrolovat od 5. května 2024.

Obsah článku
  1. Jak ověřit status přihlášky loterie o zelenou kartu
  2. Loterie o zelenou kartu 2017 Diversity Visa program (DV-2017)

Jak ověřit status přihlášky loterie o zelenou kartu

Status své přihlášky si můžete bezplatně ověřit na oficiálních stránkách dvlottery.state.gov, stačí zadat kód (confirmation number) vygenerovaný při registraci. Nastat mohou dvě situace:

  • Nebyli jste vylosovaní
    Objeví se zpráva: “Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa Program.”
  • Byli jste vylosovaní
    Zobrazí se: “Based on the information and confirmation number provided, you should have received a letter by mail from the United States Department of State’s Kentucky Consular Center (KCC) notifying you that your Diversity Visa entry was selected in the DV lottery.”

Nevylosovaní žadatelé nechť si uschovají svůj kód alespoň do 30. června 2016. Může se stát, a dříve se to stávalo, že mohou být dodatečně vylosovaní další šťastlivci, případně může být změněn stav přihlášky.

Vylosovaným účastníkům loterie gratuluji. Co vás čeká, se dozvíte v návodu jak postupovat po vylosování od naší čtenářky Veroniky. Nezapomeňte nám napsat do diskuze pod článkem.

V roce 2014, kdy se oznamovaly výsledky loterie DV-2015, bylo vylosováno 125 obyvatel Česka a 110 Slováků.

Výsledky loterie Diversity Visa o zelenou kartu do USA | © Petr Novák

Loterie o zelenou kartu 2017 Diversity Visa program (DV-2017)

Nový ročník loterie o zelenou kartu DV-2017 začne s největší pravděpodobností v říjnu 2015. Až se tak stane, budu vás na stránkách Chci do Ameriky informovat.

Do té doby nevyplňujte nikde žádné přihlášky a již vůbec nic neplaťte. Na internetu můžete narazit na desítky stránek, které slibují nemožné – zprostředkování přihlášky, zvýšení pravděpodobnosti vylosování, nebo dokonce jistotu vylosování. Všechno je to lež, v tom nejlepším případě za vás jen přepošlou přihlášku.

Chcete-li se loterie zúčastnit, počkejte do podzimu a přihlášku vyplňujte zásadně na jediných oficiálních stránkách dvlottery.state.gov.

Diskuze k článku (62)

@Natalia:
Jedinym kriteriem je byt narozena v zemi, ktera je zpusobila pro dany rocnik. Prihlaska je vyrazena, pokud neni v poradku fotka. Pokud je vice prihlasek se stejnymi udaji, jsou vsechny vyrazeny take. Vyber je pak zcela nahodny nebo to alespon tvrdi.

Odpovědět

@David:
Snad ne no. Podíval jsem se ještě jednou dneska taky nic. Tak zkusim ještě za týden haha. Nebo zkusim v Česku až poletím v pátek.

Odpovědět

dakujem za info, no praveze sme mali vsetko v poriadku, asi to je iba blba nahoda :)

Odpovědět

@Natalia:

Minulý rok se hlásilo něco přes 4000 lidí z Česka a vyhrálo asi 133.. takže je velmi pravděpodobnost, že vyhrajete je pořád nízká. :(

Odpovědět

@David:
Jen upresneni pro rocnik DV-2014:
– z CR se prihlasilo 4,835 lidi (dohromady 8,141 vcetne rodinnych prislusniku)
– ze SR se prihlasilo 4,876 lidi ( dohromady 8,200 vcetne rodinnych prislusniku)
– bylo vylosovano 133 lidi z CR a 115 lidi ze SR
– pro vylosovane a rodinne prislusniky z CR bylo vydano 36 viz a 5x uspesne zmenen status
– pro vylosovane a rodinne prislusniky ze SR bylo vydano 32 viz a 4x uspesne zmenen status

Odpovědět

Víš už o někom kdo tenhle rok vyhrál?

Odpovědět

@Jan:
Zatim nevim o nikom z CR nebo SK.
Vzhledem k relativne nizkemu poctu vylosovanych (cca 84k) tento rok a k problemum v prvnich dvou dnech je teoreticky mozne, ze by mohlo byt provedeno dodatecne dolosovani. Zatim je to jen spekulace a nemusi to byt pravda.

Odpovědět

@jan:
Ahoj, nemohu tomu uvěřit, ale jsem mezi vylosovanými. Podávali jsme 2 žádosti, já a manžel a mě to vyšlo.

Odpovědět

Mohu se zeptat co bylo za problémy

Odpovědět

@Soňa:
Gratulace. Je dobre vedet, ze vyhral alespon nekdo, kdo o to opravdu stoji.

Odpovědět

@Jan:
Vyhercum se prvni dva dny nezobrazovalo, ze byli vybrani. Misto oznamovaciho dopisu se zobrazilo “session timeout”.

Odpovědět

@Soňa:

Obrovská gratulace! Já si sednu do rohu a budu se modlit za nějakou chybu v systému :D

Odpovědět

@David:
Přesně tato hláška se zobrazovala, ale vůbec nás nenapadlo, že bychom byli mezi výherci.
Byla to naše první žádost.

Odpovědět

Ahoj,
světe div se, taky mě vybrali. Podával jsem po druhý. V infu jsem našel, že mohu do států jet sám a rodina později ale aby to bylo v pohodě ještě ve lhůtě víza. Jak je to pak s gc? To přijde nejdřív jen mě? A přijde až za ten měsíc? Nebo nevíte dá se oddálit nástup do států kvůli na podzim čerstvýmu přírůstku do rodiny? Díky za čas

Odpovědět

@Alda:
Gratulace. Na pohovor pujdete v obdobi rijen 2015 az zari 2016. Kdy presne zalezi na pridelenem CN (case number). Dalsi podminkou pro pohovor je zpracovani formulare DS-260, ktere trva cca 4 mesice. Dobu pohovoru tedy muzes ovlivnit pozdejsim odeslanim tohoto formulare. Ve tvem pripade klidne pockej do podzimu a odesli formulare pro vsechny soucasne. Napr. odeslanim formulare v lednu 2016 pujdete na pohovor za cca 5-6 mesicu, coz bude cca v cervenci/srpnu 2016. Po pohovoru ziskate vizum, ktere je platne max. sest mesicu. Vstoupit do USA musite bud spolecne nebo prvne vyherce a rodina muze pozdeji, ale porad v dobe platnosti viza. Zelena karta prijde kazdemu zvlast cca mesic po prvnim vstupu do USA.

Odpovědět

Ahoj, hratuluju vybraným :) Vím že je ještě čas, ale jak je to s přihláškou na mimino? Dcera se narodila v březnu 2015 a my se budeme brát asi až na jaře 2016. Mám poslat jen dvě přihlášky nebo i třetí na samotné dítě? Do loterie jdeme poprvé. Díky za odpověď a hodně štěstí v dalším kole :))

Odpovědět

@Zdeněk:
Registrace prihlasek pro dalsi rocnik DV-2017 bude pravdepodobne otevrena v obdobi rijen-listopad 2016. Prihlasku podava pouze ten, kdo splnuje minimalni pozadavky na vzdelani nebo pracovni praxi. Pokud budes v te dobe uz zenaty, coz asi budes, uvedes do prihlasky i manzelku a dceru. Pokud oba splnujete minimalni pozadavky, muzete podat dve prihlasky, jednu ty a jednu manzelka. Manzelka pak do prihlasky udede take tebe a dceru.
Na vzor prihlasky se muzes kouknoput tady: https://travel.state.gov/content/dam/visas/eDV_Sample.pdf

Odpovědět

Zdravím lidi,

nedodělal jsem High School ani nemám dokončené středoškolské studium, ale jsem international student na college. Splní můj associates degree in science, ten požadavek?

Odpovědět

@Michal:
Řekl bych, že požadavek na vzdělání nesplňuješ, nebo se na to minimálně nedá spoléhat na 100%.
https://britsimonsays.com/education-or-work-experience-qualifying-for-the-dv-lottery/
Tenhle chlápek se problematice DV loterie už pár let věnuje, dělá různé analýzy a podobně, řekl bych, že o tom ví celkem dost. V tomto článku rozebírá mimo jiné právě požadavky na vzdělání a píše, že i když je to někdy těžké porovnávat úrovně vzdělání z různých zemí, tak v podstatě by si měl mít takové vzdělání, aby tě přijali ke studiu na americké univerzitě.

Ty sice píšeš, že budeš mít z nějaké college associates degree, nicméně pro přijetí si nemusel mít dokončené středoškolské vzdělání. O tom se BritSimon zmiňuje také, že není jednoznačné, jak se konzulární úředník zachová, ale že ví o mnoho případech kdy KÚ, žádal o doložení dokladu o ukončení středoškolského vzdělání. A poté došlo pravděpodobně k zamítnutí žádosti, pokud ho žadatel nemohl doložit.

Odpovědět

Děkuji za informace. Na pohovor by jsme měli jít od března do května. Trochu mě straší poslat 260 na konci roku, aby to v Kentucky měli v březnu už zpracovaný. Nerad bych to nějak prošvih, ale zase nevím, když pošlu 260 nyní, jak tam toho dalšího potomka pak přidám, jestli to vůbec lze

Odpovědět

Zdravím, středoškolské vzdělaní se bere to s maturitou nebo můžu o přihlášku podat i když mám výuční list?

Odpovědět

Dates for the DV-2017 program registration period will be widely publicized in the coming months. Those interested in entering the DV-2017 program should check the Department of State’s Visa web page in the coming months.

Tak se zase můžete těšit na podzim.

Odpovědět

Dobrý den,
jsme jedni ze “šťastlivců”, kteří dostali příležitost ucházet se o přistěhovalecká víza (DV-2016) společně s manželkou a dcerou.
Vyplněné formuláře do KCC jsme odesílali 13.5.2015. Před pár dny (25.8.2015) nám byl změněn status (Required Entry Status Check for DV Submission) a jsme pozváni v říjnu k pohovoru na ambasádu. Celý proces trval cca 4 měsíce, čeká nás poslední fáze a plni optimismu věříme v jeho úspěšné zakončení. Držte nám palce ;-)

Máme jeden dotaz (prosím admina příp. “zkušené”) týkající se “Permanent Resident Card”. Jaké jsou podmínky (všeobecné) po jejich získání s vycestováním a návraty z (do) USA (uvítáme odkaz apod.) ?

Předem děkujeme za odpověď a všem žadatelům přejeme hodně štěstí ;-)

Odpovědět

@Radek: Jednoduse receno nesmis dat uradum duvod domnivat se, ze nemas v umyslu v USA zit. V takovem pripade mohou gc odebrat. Automaticky je za to povazovan rocni pobyt mimo USA, ale i v takovem pripade ji nemusi odebrat. Neexistuje minimalni pocet dni (prestoze se nekde doctes, ze ano), mohou za podezrely povazovat i tyden. Vzdy rozhoduje urednik, ale nemusite mit strach, ze vas nepusti z dovolene zpet do USA.

Odpovědět

Ahojte,

rádi by jsme zkusili loterii a máme pár dotazů. Ví se už datum, kdy se spustí DV 2017? Je někde v registraci místo pro zasnoubené, aby jsme mohli spolu vycestovat, kdyby nás vylosovali?

Díky za info.

Odpovědět

@Janulka:
První dotaz
Odpověď v mém postu výše
https://chcidoameriky.cz/vysledky-loterie-o-zelenou-kartu-do-usa-2016-dv-2016#comment-67580

Druhý dotaz
Přihlásit se můžete buď samostatně nebo jako manželé.
Pokud se přihlásíte samostatně (nesezdaní) a jednoho vyberou, tak se budete muset vzít před odesláním vyplněného formuláře, aby tam ten druhý mohl být vyplněn jako manžel/ka.
Pokud se přihlásíte jako manželé a jednoho vylosují, tak druhého rovnou vyplníte do formuláře.
Pokud se přihlásíte samostatně, jednoho vylosují a nevezmete se, tak druhý nemá nárok na GC, zasnoubení nikoho nezajímá.
Pak jsou tu ještě možnosti, že se vezmete po odeslání formuláře, že se vezmete po vyřízení formalit, ale to už přesně nevím, jak to probíhá, tak neporadím. Ale bude to komplikovanější.

Odpovědět

@Mesi: Děkujeme Vám za odpověď. Podrobnější informace jsme dohledali zde: https://www.uscis.gov/green-card/after-green-card-granted/international-travel-a-permanent-resident

Odpovědět

@Franta: doplnim: pak je jediny zpusob, a to vizum na zaklade manzelstvi . Zabere to cca rok (minimálně). Cely proces je popsan na webu immihelp.com. Mam ho za sebou a pozitri odletam.

Odpovědět

Zdavím děcka,

titul bakalář v přihlášce je jako co?

Dík za odpovědi.

Odpovědět

Kdysi jsem zkoušel loterii vyplnit a teď jsem narazil v mailu na dopis z 3.7.2015:
Kentucky Consular Center (KCC) sent this message to Daniel
Your registered name is included to show this message originated from Kentucky Consular Center (KCC)

Dear Daniel

Thank you for being a valued U.S. Consular Electronic Application Center (CEAC) customer. We wish to notify you that you have been selected as one of the Diversity Visa Program person for receiving a Green Card. You can live permanently in the United States as an American resident, enter and leave the country as you wish. You can work, study, or invest. You can gain health, education, social security and other benefits. Getting a Green Card does not affect your present citizenship.

Confirmation Number: 2015xxxxxxxxxxxx
Name: Daniel
Marital Status: NO
Phone Number: 420-775-

Dá se stím ještě něco dělat??
Zdá se mi,že mě teda vybrali, je to správně?
V mailu je ještě nějaký odkaz,ale nefunguje :/
Díky za každou radu :)

Odpovědět

Tak to je zvláštní. Pokud vím, tak oni nikdy “výherce” nekontaktují. Funguje to tak, že jestli si vyhrál tak si to musís zkontrolovat sám a poté poslat do US všechny potřebné papíry. Radši si zkontroluj na .gov stránce, kde jsi se přihlašoval, jestli jsi doopravdy vyhrál.

Odpovědět

@Jiří V:
Bachelors degree?

Odpovědět

@David: Tam mi napíše, že už je dostupná kontrola pro 2016xxxxxxxxxx a já mám 2015xxxxxxxxxx

Odpovědět

@dan:

A jo. V tom připadě si nejsem jistý. Někdy se stává, že dolosujou další lidi, protože více výherců se nepřihlásilo. V tom případě, doporučuji napsat rovnou na jejich mail a zeptat se jestli se jedná o opravdový email od nich. Hlavně nic zatím neposílej dokud si to nepotvrdíš.

Odpovědět

@dan:

The Kentucky Consular Center does NOT notify successful DV applicants by letter or email. Entrants must check the status of their entries by returning to the website at https://dvprogram.state.gov/ to find out if their entry was or was not selected. No other organization or company is authorized by the Department of State to notify Diversity Visa lottery applicants of their winning entry. See our Fraud Warning.
Tak tady to máš černý na bílým.

Zkus si vygooglit : “does Kentucky Consular Center contact green card lottery winners?”

Odpovědět

@David: o.k. a dá se ještě ověřit 2015xxxxxxxxx?

Odpovědět

@dan:
Fiskální rok 2015 skončil, ale zkus to tady https://dvprogram.state.gov/

Končí ten mail, co jsi dostal .gov?
S kontaktováním výherců skončili se zavedením elektronické přihlášky. V DV-2012 obesílali všechny, kvůli problémům s losováním, aby si to lidi zkontrolovali ještě jednou.
V DV-2013 bylo dolosování, ale nevím, jestli posílali upozornění na opětovnou zlontrolování výsledků.

Vylosované kontaktují spíš agentury a zprostředkovatelé, přes které se lidi hlásí. Ale u nich není koncovka .gov. Tu mají jen vládní instituce.

Odpovědět

@Karlos:
Dobrý den všem!
Máme za sebou lékařskou prohlídku (Na Národní) a před sebou zítřejší pohovor… Držte nám, prosím, palce! M+M

Odpovědět

@M+M:
Jak říká kámoška, pokud dokážeš vyplnit přihlášku, máš kliku, že tě potom vyberou, tak pohovorem v pohodě projdeš. Ne, že by to bylo tak jednoduché, ale když už se člověk tak snaží a opravdu to chce, tak se to povede.
Už má několik let i občanství, takže ví, o čem mluví.

Odpovědět

@Franta:
Radovat se začnu, až budeme mít víza v pasu…

Odpovědět

Ahoj,
měla bych prosbu na ty, co už pohovor na ambasádě absolvovali. Chtěli po vás formulář I-134 tzv. Affidavit of Support? Případně pokud jste ho neměli, stačili jim výpisy z účtu dokazující zůstatek nad 10 tis. dolarů?
Díky moc.
Tereza.

Odpovědět

@Tereza:
Ambasada v Praze I-134 nevyzaduje. Spousta lidi psala, ze meli vypisy z uctu a stejne je videt nechteli. Pokud by chteli videt nejaky dukaz, vypis z uctu bude stacit.

Odpovědět

kde a jak si mohu overit loterii o green card?

Odpovědět

uz to mam :)

Odpovědět

Máme je! :)
Dva dospělí a jedno dítě.
Ambasador byl sympatický a příjemný.

Prohlídku jsme absolvovali “Na Národní”. Platili jsme něco kolem 12 tis. (vč. očkování manžela, neboť jsme neměli očkovací průkaz s dětskými nemocemi :-)).

S sebou na pohovor jsme vzali sebe a dítko (:-)) a české peníze – není potřeba měnit, navíc si myslím, že kurz je “střed”.
Dokumenty: pouze ty, které byly uvedeny v podkladech pro výherce. (u výherce stačí jen maturitní vysvědčení, rodní list, popř. potvrzení z armády, výpis z rejstříku trestů, oddací list současný, rozvodový list s doložkou – vše jsme rovnou měli v kopii, druhý manžel totéž mimo vzdělání a dítě pouze rodný list).

Držím pěsti!

Odpovědět

@M+M:
Jsem říkal, že to nebude pohoda. ;-) Gratulace!
Teď už jen zabalit prckovi všechny hračky a hurá na cestu.

Odpovědět

@Franta:

Je tak…ještě vymyslet, co s barákem a můžeme vyrazit! :)

Odpovědět

@M+M:
Záleží, jak to plánujete ve Státech. Barák prodat a použít jako investici do nového začátku nebo nechat “zakonzervovaný” (pokud je někdo důvěryhodný, kdo se o něj postará), případně pronajmout a vrátit se na důchod.

Odpovědět

@Franta: Super, toto mi prišlo, ale musel som dať parkrát obnoviť stránku, dúfam, že to bude v poriadku.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA