Loterie o zelenou kartu do USA (DV 2019) – přihláška, podmínky, zkušenosti

Letos možná naposledy je možné posílat přihlášku do loterie o zelenou kartu do USA. První fáze Diversity Visa Lottery probíhá od úterý 3. října do středy 22. listopadu 2017. Níže naleznete návod, jak můžete přihlásit do loterie DV-2019.

Přihláška do loterie o zelenou kartu do USA (Diversity Visa Lottery 2019 - DV 2019) – návod, instrukce a zkušenosti

Důležitá informace: Jak zmiňuje Franta v komentářích, kvůli technickým problémům byl nutný restart registrací do loterie. Pokud jste se do loterie registrovali před 18. říjnem 2017, musíte přihlášku vyplnit znovu.

Co je loterie o zelenou kartu 2019?

Loterie o zelenou kartu do USA (Diversity Visa Lottery 2017, zkráceně DV-2019) dává lidem z celého světa šanci na dlouhodobý legální život v USA. Účast v loterii je zdarma, o šťastlivcích rozhoduje los. Šanci na vylosování nelze nijak zvýšit.

Štěstí v losu neznamená zisk zelené karty. Dotyčného čeká náročné kolečko skládající se z pohovorů, vyplňování formulářů a dalších kroků. Získání zelené karty stojí v konečném důsledku statisíce korun.

Nedokážete si představit, že za dva roky kompletně změníte svůj život? Odstěhujete se za oceán a budete tam žít? Nemáte úspory, abyste zaplatili několik prvních měsíců života v USA? Máte v Česku finanční problémy a zelenou kartu berete jako šanci na nový život?

Přihlášku do loterie o zelenou kartu nepodávejte. Je nepravděpodobné, že se vám podaří dojít až na konec tunelu a zelenou kartu získat. Navíc snižujete šance někomu, kdo to s životem v Americe myslí vážně.

Kde se hlásit do vízové loterie DV-2019

Do loterie DV-2019 se hlaste výhradně přes web dvlottery.state.gov. To je jediná oficiální stránka. Provozuje ji americká vláda a přihlášku tam lze vyplnit zdarma.

Podání přihlášky do DV-2019 nabízí celá řada zprostředkovatelů, pro které jde o výnosný business. Nechávají si platit až stovky dolarů, mají důvěryhodně stránky často plné lží, slibují nesplnitelné a používají matoucí označení Visa Agent, Visa Consultant nebo Visa Expert.

Ignorujte je. Sliby o zvýšení pravděpodobnosti vylosování jsou nesmysly, akorát zaplatíte zbytečně za něco, co máte na vládním webu zdarma.

Kdy se hlásit do loterie Diversity Visa Lottery 2019

Termín pro podání přihlášky do loterie o zelenou kartu 2019 běží od úterý 3. 10. 2017 od 18:00 do úterý 7. 11. 2017 středy 22. listopadu 2017 v 18:00 českého času.

Na začátku a na konci lhůty bývá web přetížený, doporučuji počkat pár dní. Na (ne)vylosování nemá datum odeslání přihlášky vliv.

Podmínky pro přihlášení do loterie Diversity Visa Lottery 2019

 • Národnost účastníka
  Češi a Slováci se mohou účastnit loterie DV-2019.
  Z účasti v loterii jsou stále vyloučeni občané Velké Británie nebo kanady, neboť jich v uplynulých 5 letech do USA emigrovalo více než 50 000. Letos nedošlo z hlediska národností k žádné změně.
  Kdo má zájem o účast v loterii, ale pochází z některé z nezpůsobilých zemí, může se hlásit se svým partnerem splňujícím podmínky programu.
 • Minimální vzdělání účastníka
  Požadována je minimálně maturita, výuční list nestačí. Učňáky sice splňují podmínku 12 let trvání studia, nejedná se však o požadovaný ekvivalent střední školy.
  Zájemci o účast bez maturity se mohou hlásit, pokud během posledních 5 let nabrali alespoň 2 roky pracovních zkušeností v oboru vyžadujícím alespoň 2 roky výcviku či zkušeností. O způsobilosti rozhoduje výhradně databáze O*Net Online Ministerstva práce USA.
  Stanovené nároky na vzdělání je nutné plnit v okamžiku odeslání přihlášky, studenti maturující na jaře 2018 mají smůlu.

Co potřebujete vědět o vízové loterii do USA 2019

 • Po odeslání přihlášky žádný e-mail nečekejte. Screenshot obrazovky s vaším číslem si pošlete na mail a uložte do cloudu.
 • Každý zájemce smí odeslat jen jednu přihlášku. Duplikátní přihláškou se automaticky vyřadíte ze slosování.
 • Manželé mohou zvýšit svoji pravděpodobnost vylosování tím, že každý partner podá vlastní přihlášku.
 • Do dalšího kola loterie postoupí 50 000 vylosovaných.
 • Přihlášku do loterie DV-2019 vyplňujte bez háčků a čárek.
 • Portrét v přihlášce musí mít rozměry 600×600 px až 1200×1200 px a splňovat další podmínky. Doporučuji buď zajít k fotografovi, nebo požádat zkušeného fotoamatéra.
 • Před odesláním přihlášky si prostudujte úplná pravidla Diversity Visa Lottery DV-2019.

Výsledky loterie o zelenou kartu 2019

Výsledky loterie DV-2019 budou známé od úterý 15. května 2018 na webu dvlottery.state.gov.

Pro ověření stavu přihlášky musíte vyplnit její číslo (confirmation number). V případě jeho ztráty stačí kliknout na odkaz Forgot Confirmation Number a vyplnit alternativní údaje.

Číslo své přihlášky si uschovejte až do 30. září 2019. V minulosti se z různých důvodů stávalo, že se stav přihlášky měnil. Vylosování účástníci loterie mohou po splnění všech dalších podmínek očekávat svou zelenou kartu během roku 2019.

Časté dotazy související s vízovou loterií do USA

 • Kde najdu vyplněný vzor přihlášky do DV-2019?
  Vyplněnou přihlášku najdete na oficiálním webu.
 • Kde mě vyfotí na vízum do USA?
  Poproste libovolného profi fotografa. Šikovní fotoamatéři se mohou vyfotit sami doma.
 • Neumím anglicky, mohu přihlášku vyplnit česky?
  Ne.
  Chcete žít v USA, přičemž nezvládnete vyplnit jednoduchý formulář? Na zelenou kartu zapomeňte a zlepšete svoji angličtinu.
 • Nemám peníze na pobyt v USA, mám účast v loterii risknout?
  Ne.
  Procesem získávání zelené karty ztratíte spoustu času, to málo peněz, co máte a skončí to tak, že kartu nezískáte. Odeslání přihlášky je sice zdarma, ale za lékařskou prohlídku, procesní poplatky a první rok života v USA budete platit.
  V průběhu procesu musíte dokázat, že máte buď naspoření peníze, nebo amerického sponzora. Během první roku v USA nemáte nárok na finanční pomoc. Takže pokud nejste skutečně připraveni odstěhovat se do USA, přihlášku do loterie neposílejte.
 • Na kolik vyjde život v USA?
  Nižší desítky tisíc dolarů ročně jsou minimum, přičemž záleží, kde se usídlíte a jak rychle si najdete práci. V New Yorku, Kalifornii a na Havaji jsou životní náklady nejvyšší, poměrně levně je v Arkansasu, Kentucky a v Mississippi.
 • Mám v přihlášce uvést děti?
  Ano. Do přihlášky se uvádí všechny svobodné děti do 21 let věku.
 • Co mám vyplnit v kolonce vzdělání?
  Uveďte nejvyšší dokončené vzdělání:
  Primary school only = Základní škola
  High school, no degree = Střední škola bez maturity
  High School Degree = Střední škola s maturitou
  Vocational School = Střední odborné učiliště
  Some University Courses = Nedokončené bakalářské studium
  University Degree = Bakalářské studium
  Some Graduate Level Courses = Nedokončené magisterské nebo inženýrské studium
  Master’s Degree = Magisterské nebo inženýrské studium
  Some Doctorate Level Courses = Nedokončený doktorát
  Doctorate Degree = Doktorát
 • Kdy bude probíhat vízová loterie do USA 2020?
  Toť otázka. Současná politická situace nahrává spíše tomu, že je letošní ročník tím posledním a Diversity Visa Lottery 2020 (DV-2020) se již neuskuteční. Pro aktuální informace sledujte tento web.

Zkusíte možná naposledy svoje štěstí v loterii o zelenou kartu do USA? Jaké máte zkušenosti z minulých let? Pište do diskuze.

Diskuze k článku (119 komentářů)

@Franta:
Predstav si Franto ze doma na zadku nesedim a necekam az vyhraju, ale chodim kazdej den do prace od 8 do 17h a pak se staram o rodinu. Ne kazdej ma cas delat vejsku pri zamestnani. Ani po vecerech, to spim protoze v praci makam rukama a vecer jsem utahanej jak bejk. Nic neni tak ruzovy jak to vypada. S tema vysokyma skolama to bylo obrazne, tolik let uplynulo. Takze opravdu jen necekam az vyhraju. Ale co jineho nez hrat loterii jeste muzu? Neni jina legalni cesta, protoze zadny jaderny fyzik a ani svetoznamej virtuoz nejsem. Anglicky umim myslim dobre, 5 let na Floride jako kuchar me naucilo dostatecne. Bohuzel v “mladi” a nelegalne. Zustal jsem tam jako turista kdyz mi bylo 20. Dokonce mi jiz vyprsel desetilety ban davno, opet mam vizum a uz jsem se tam zas byl podivat. Mel jsem moznost tam zase zustat, ale uz mam “rozum” uz nejsem “mlady”. Proto opravdu zbyva nez hrat a obrazne “cekat” ze se stesti usmeje. Pokud znas cestu jak legalne emigrovat do USA rad si necham poradit. Znam pribeh Veržány i jinych ale ja jsem proste jen obycejnej chlapek ted uz s rodinou, kterej jinou moznost asi nema. A myslim si ze ani ty 2 vysoke skoly nepomuzou pokud v pravidlech na losovani nelzou ze losovani je naprosto nahodne. Samozrejme pro pripadne vylosovani mam dost penez usetreno i na proces i na zacatek zivota tam, stejne tak velice dobre jsem vybavenej jazykove a hlavne mam zkusenosti jak tam zivot bezi. Jen ten jedinej “papir” mi chybi. Nejsem naivni trouba…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Daniel:
Tak se hned nečerti. To, jak jsi to napsal předtím, si o takovou odpověď říkalo. Třeba to vyjde příště.

Odpovědět

Tak jsem taky pohořel. Škoda, když máme s USA to stoleté výročí, mohli to”trochu zohlednit”. :-)

Odpovědět

@Franta:

Neboj necertim se :-) Jen jsem to uvedl na pravou miru abys nemel dojem ze jsem naky pako :-D
Jo BTW neprijde vam lidi zvlastni ze kazdej rok se hned po losovani vyroji par vyhercu s otazkama nebo se aspon jen pochlubej ale letos jsem jeste neslysel jedinyho cloveka co vyhral???

Odpovědět
Avatar uživatele

@Daniel:
Tak je to teprve 6 dní. Pár neúspěšných už se ozvalo a těch je vždy více. A třeba z těch letošních vybraných nikdo nechodí sem na web.
Pak je taky také možné, že ti, co se přihlásili hned na začátku, ani nezaregistrovali zrušení a posunutí loterie a účast tak bude nižší. Ale prý se rozesílal e-mail. Někteří to zase možná kontrolovali hned na začátku května a chybovou hlášku mohli brát jako nevylosování.

Odpovědět

Tak… ja tiež nič. Škoda…
btw, dá sa niekde najst statistika za posledne roky – kolko ludi bolo zapojenych z čiech a slovenska? dik

Odpovědět
Avatar uživatele

@martin:
Něco najdeš tady.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den,

Byla jsem vybrána v loterii o zelenou kartu DV-2019, ale teď jsem tu někde četla, že při případném pohovoru se musíte prokazovat výpisem z účtu, kde máte prokázat, že máte naspořeno minimálně na rok pobytu v USA v řádech statisíců.

Chci se zeptat, jestli je to pravda a kontrolují jakou částku byste cca měli mít a dle toho udělí/neudělí GC, nebo je to jen doporučení? Případně kolik byste tak přesně měli mít naspořeno???

Žít v USA byl od mala můj sen. (Loterie jsem se zúčastnila už několikrát, ale po pár letech jsem už přestala doufat, že by mě vylosovali..) ale asi si budu muset ještě naspořit a zkusit to pak znovu a doufat, že se zadaří ještě jednou.. :(

Předem moc děkuji za rychlou odpověď! :)

Odpovědět

ahoj Veronika. V prvom rade gratulujem k vyžrebovaniu o GC. Tam to asi ale aj môže končiť, pretože 150.000 kč co je ekvivalent 6700 $ je na preukázanie 1 roku života v USA dosť málo. Nakoľko to je suma na pokrytie maximálne pár mesiacov v USA. A prvý rok života v Amerike nesmieš požiadať americkú vládu o podporu. Takmer istý úspech získania GC by bol, ak by si mala už dohodnutý pracovný kontrakt od americkej firmy alebo známeho v USA, ktorý by ťa mohol finančne podporiť. Ten známy by musel to aj oficiálne dokladovať. Takže ak máš niekoho známeho alebo rodinu v USA, ktorá sa za teba zaručí, že sa o teba dokáže postarať, mala by si to istejšie na pohovore.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Peter:
Ahoj Péťo, děkuju za gratulaci ač asi zbytečnou :D Ano, to si uvědomuju, že je to málo. Právě z toho důvodu, jsem se tu chtěla zeptat, kolik bych tak potřebovala. Někde píší, že je potřeba taková částka na život v USA na první 3 měsíce, někde na celý rok.. Protože je to pořád příležitost, i když přišla zrovna v nevhodnou dobu. Ale tak to už v životě bývá.
Přátelé mám, ale pochybuji, že by se za mě zavázali. Ani bych to po nich nechtěla žádat.. Co se týče toho pracovního kontraktu, ten by možná přicházel v úvahu.. momentálně ale žádný zajištěn nemám. Dalo by se něco domluvit i předem přes internet? Víte o někom, komu se podařilo takto získat kontrakt? Nebo v jakém oboru se dá získat? Např. v ošetřovatelství jako zdravotní sestra?
Každopádně moc děkuju za vstřícnou odpověď.

Budu držet palce, ať se zadaří a příště vylosují Tebe! (pokud tedy už GC nevlastníš :D).

Odpovědět

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké nové informace o tom, zda-li loterie letos bude. Na netu kde nic, tu nic.

Díky moc.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Daniela:
Vyznat se v dění kolem imigrační reformy není jen tak. Situace se tam mění každou chvíli, podle toho, jak probíhají jednání.
Ale na vládní stránce travel.state.gov je v srpnovém Visa Bulletinu toto info:
“Dates for the DV-2020 program registration period will be widely publicized in the coming months. Those interested in entering the DV-2020 program should check the Department of State’s Visa web page in the coming months.”

Takže je šance, že další ročník bude. Ale s jásotem bych počkal, až to opravdu vyhlásí.

Odpovědět

Zdravím děcka, je tu nějaký článek o tom kolik bych měl mít naspořeno? Vím že se tu probírá, ale je to rozházené v mnoha článcích. Taky nevím co všechno bych měl započítat a v jakém cenovém rozpětí. ;-)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jiří:
Ono neuškodí si pročíst všechny články o GC. Je to nadlouho, ale je tam spousta rad i od těch, co vyhráli.
Nikde není napsáno, kolik bys měl mít. Do balíčku “naspořeno” bych počítal úplně vše. Poplatky při vyřizování, letenku do USA, peníze na nájem a na jídlo (ideálně na několik měsíců), auto a vše kolem něj (ne všude funguje veřejná doprava), něco pro osobní potřebu… Přijedeš tam se životem zabaleným v kufru a budeš se znovu zabydlovat.

Já patřím mezi ty, kteří zde radí mít naspořeno hodně. Oni ti GC nejspíš dají i s menší sumou, ale jedeš za hory a za doly. A je lepší mít pytel peněz než prázdnou kapsu. Za mě doporučuji mít základ, který tě udrží “naživu” rok. A to nejen proto, že teprve po roce můžeš žádat nějakou sociální pomoc. Nemusíš hned sehnat práci, může být málo placená, nájem bude vyšší, než jsi počítal při plánování, budeš potřebovat peníze na doktora… A kdyby náhodou vše vyšlo, jak po drátkách, tak budeš mít aspoň našetřen slušný základ, který můžeš investovat do lepšího bydlení, vzdělávání se…

Ty ceny jsou různé podle oblastí. Koukni na Google a hledej cost of living weby, tam si najdi své oblíbené místo, k ruce vezmi kalkulačku a počítej.

Odpovědět

@Veronika:

Ahoj veroniko napis mi na email, rad se s tebou o tom pobavim ( hurajtk [at] gmail [dot] com ) [at] nahrad zavinacem a [dot] teckou.

A gratuluji Kamil.

Odpovědět

Mám s manželkou dvě děti a jedno sám z prvního manželství (19 let střední škola s maturitou).

19 letý syn má podanou samostatně na DVD GreenCard

A teď nevím jak dál:

Podát svou přihlášku a uvést manželku a 3 děti včetně 19 leteho syna z prvního manželství. Pak si podá manželka a uvede mě jako manžela včetně dvou děti (a vynechá toho 19).

Nebo: Každý z manželů si podá svou a neuvede manžela a uvede jen biologické deti? Nebo to 19 létě taky nesmím uvadet, když má podanou svou přihlášku?

Nevím co je bráno jako duplicita a co samostatné podání?

Odpovědět

Ahoj, teda nevim ted jestli uz neni pozde na odeslani prihlasky,ale vsechny deti do 21 let ktere mas(te) musi byt uvedeny a je jedno jestli uz nektere z nich si podalo prihlasku samo.

Odpovědět

Jeste dodam ty uvedes i manzelku ve sve prihlasce a ona zase tebe a oba dva I vsechny sve deti do 21 let.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jirka:
Už to napsala Mia.
Jen k synovi z prvního manželství. On se přihlásil samostatně. Ty samostatně přihlašuješ sebe a k tomu doplňuješ manželku a své děti. Takže nejde o duplicitu přihlášky.
Pokud by vybrali tebe, může tvá rodina s tebou, pokud by vybrali syna, jede jen on.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.