Loterie o zelenou kartu do USA (DV 2019) – přihláška a podmínky

Petr Novák

Letos možná naposledy je možné posílat přihlášku do loterie o zelenou kartu do USA. První fáze Diversity Visa Lottery probíhá od úterý 3. října do středy 22. listopadu 2017. Níže naleznete návod, jak můžete přihlásit do loterie DV-2019.

Přihláška do loterie o zelenou kartu do USA (Diversity Visa Lottery 2019 - DV 2019) – návod, instrukce a zkušenosti

Důležitá informace: Jak zmiňuje Franta v komentářích, kvůli technickým problémům byl nutný restart registrací do loterie. Pokud jste se do loterie registrovali před 18. říjnem 2017, musíte přihlášku vyplnit znovu.

 1. Co je loterie o zelenou kartu 2019?

  Loterie o zelenou kartu do USA (Diversity Visa Lottery 2017, zkráceně DV-2019) dává lidem z celého světa šanci na dlouhodobý legální život v USA. Účast v loterii je zdarma, o šťastlivcích rozhoduje los. Šanci na vylosování nelze nijak zvýšit.

  Štěstí v losu neznamená zisk zelené karty. Dotyčného čeká náročné kolečko skládající se z pohovorů, vyplňování formulářů a dalších kroků. Získání zelené karty stojí v konečném důsledku statisíce korun.

  Nedokážete si představit, že za dva roky kompletně změníte svůj život? Odstěhujete se za oceán a budete tam žít? Nemáte úspory, abyste zaplatili několik prvních měsíců života v USA? Máte v Česku finanční problémy a zelenou kartu berete jako šanci na nový život?

  Přihlášku do loterie o zelenou kartu nepodávejte. Je nepravděpodobné, že se vám podaří dojít až na konec tunelu a zelenou kartu získat. Navíc snižujete šance někomu, kdo to s životem v Americe myslí vážně.

 2. Kde se hlásit do vízové loterie DV-2019

  Do loterie DV-2019 se hlaste výhradně přes web dvlottery.state.gov. To je jediná oficiální stránka. Provozuje ji americká vláda a přihlášku tam lze vyplnit zdarma.

  Podání přihlášky do DV-2019 nabízí celá řada zprostředkovatelů, pro které jde o výnosný business. Nechávají si platit až stovky dolarů, mají důvěryhodně stránky často plné lží, slibují nesplnitelné a používají matoucí označení Visa Agent, Visa Consultant nebo Visa Expert.

  Ignorujte je. Sliby o zvýšení pravděpodobnosti vylosování jsou nesmysly, akorát zaplatíte zbytečně za něco, co máte na vládním webu zdarma.

 3. Kdy se hlásit do loterie Diversity Visa Lottery 2019

  Termín pro podání přihlášky do loterie o zelenou kartu 2019 běží od úterý 3. 10. 2017 od 18:00 do úterý 7. 11. 2017 středy 22. listopadu 2017 v 18:00 českého času.

  Na začátku a na konci lhůty bývá web přetížený, doporučuji počkat pár dní. Na (ne)vylosování nemá datum odeslání přihlášky vliv.

 4. Podmínky pro přihlášení do loterie Diversity Visa Lottery 2019

  Národnost účastníka

  Češi a Slováci se mohou účastnit loterie DV-2019.

  Z účasti v loterii jsou stále vyloučeni občané Velké Británie nebo kanady, neboť jich v uplynulých 5 letech do USA emigrovalo více než 50 000. Letos nedošlo z hlediska národností k žádné změně.

  Kdo má zájem o účast v loterii, ale pochází z některé z nezpůsobilých zemí, může se hlásit se svým partnerem splňujícím podmínky programu.

  Minimální vzdělání účastníka

  Požadována je minimálně maturita, výuční list nestačí. Učňáky sice splňují podmínku 12 let trvání studia, nejedná se však o požadovaný ekvivalent střední školy.

  Zájemci o účast bez maturity se mohou hlásit, pokud během posledních 5 let nabrali alespoň 2 roky pracovních zkušeností v oboru vyžadujícím alespoň 2 roky výcviku či zkušeností. O způsobilosti rozhoduje výhradně databáze O*Net Online Ministerstva práce USA.

  Stanovené nároky na vzdělání je nutné plnit v okamžiku odeslání přihlášky, studenti maturující na jaře 2018 mají smůlu.

 5. Co potřebujete vědět o vízové loterii do USA 2019

  • Po odeslání přihlášky žádný e-mail nečekejte. Screenshot obrazovky s vaším číslem si pošlete na mail a uložte do cloudu.
  • Každý zájemce smí odeslat jen jednu přihlášku. Duplikátní přihláškou se automaticky vyřadíte ze slosování.
  • Manželé mohou zvýšit svoji pravděpodobnost vylosování tím, že každý partner podá vlastní přihlášku.
  • Do dalšího kola loterie postoupí 50 000 vylosovaných.
  • Přihlášku do loterie DV-2019 vyplňujte bez háčků a čárek.
  • Portrét v přihlášce musí mít rozměry 600×600 px až 1200×1200 px a splňovat další podmínky. Doporučuji buď zajít k fotografovi, nebo požádat zkušeného fotoamatéra.
  • Před odesláním přihlášky si prostudujte úplná pravidla Diversity Visa Lottery DV-2019.
 6. Výsledky loterie o zelenou kartu 2019

  Výsledky loterie DV-2019 budou známé od úterý 15. května 2018 na webu dvlottery.state.gov.

  Pro ověření stavu přihlášky musíte vyplnit její číslo (confirmation number). V případě jeho ztráty stačí kliknout na odkaz Forgot Confirmation Number a vyplnit alternativní údaje.

  Číslo své přihlášky si uschovejte až do 30. září 2019. V minulosti se z různých důvodů stávalo, že se stav přihlášky měnil. Vylosování účástníci loterie mohou po splnění všech dalších podmínek očekávat svou zelenou kartu během roku 2019.

 7. Časté dotazy související s vízovou loterií do USA

  Kde najdu vyplněný vzor přihlášky do DV-2019?

  Vyplněnou přihlášku najdete na oficiálním webu.

  Kde mě vyfotí na vízum do USA?

  Poproste libovolného profi fotografa. Šikovní fotoamatéři se mohou vyfotit sami doma.

  Neumím anglicky, mohu přihlášku vyplnit česky?

  Ne.

  Chcete žít v USA, přičemž nezvládnete vyplnit jednoduchý formulář? Na zelenou kartu zapomeňte a zlepšete svoji angličtinu.

  Nemám peníze na pobyt v USA, mám účast v loterii risknout?

  Ne.

  Procesem získávání zelené karty ztratíte spoustu času, to málo peněz, co máte a skončí to tak, že kartu nezískáte. Odeslání přihlášky je sice zdarma, ale za lékařskou prohlídku, procesní poplatky a první rok života v USA budete platit.

  V průběhu procesu musíte dokázat, že máte buď naspoření peníze, nebo amerického sponzora. Během první roku v USA nemáte nárok na finanční pomoc. Takže pokud nejste skutečně připraveni odstěhovat se do USA, přihlášku do loterie neposílejte.

  Na kolik vyjde život v USA?

  Nižší desítky tisíc dolarů ročně jsou minimum, přičemž záleží, kde se usídlíte a jak rychle si najdete práci. V New Yorku, Kalifornii a na Havaji jsou životní náklady nejvyšší, poměrně levně je v Arkansasu, Kentucky a v Mississippi.

  Mám v přihlášce uvést děti?

  Ano. Do přihlášky se uvádí všechny svobodné děti do 21 let věku.

  Co mám vyplnit v kolonce vzdělání?

  Uveďte nejvyšší dokončené vzdělání:

  • Primary school only = Základní škola
  • High school, no degree = Střední škola bez maturity
  • High School Degree = Střední škola s maturitou
  • Vocational School = Střední odborné učiliště
  • Some University Courses = Nedokončené bakalářské studium
  • University Degree = Bakalářské studium
  • Some Graduate Level Courses = Nedokončené magisterské nebo inženýrské studium
  • Master’s Degree = Magisterské nebo inženýrské studium
  • Some Doctorate Level Courses = Nedokončený doktorát
  • Doctorate Degree = Doktorát

  Kdy bude probíhat vízová loterie do USA 2020?

  Toť otázka. Současná politická situace nahrává spíše tomu, že je letošní ročník tím posledním a Diversity Visa Lottery 2020 (DV-2020) se již neuskuteční. Pro aktuální informace sledujte tento web.

Zkusíte možná naposledy svoje štěstí v loterii o zelenou kartu do USA? Jaké máte zkušenosti z minulých let? Pište do diskuze.

Diskuze k článku (119)

Ahoj, plati i pres komplikace, ze prihlasku je mozne podat, az do 7.11.? Diky

Odpovědět

@Jana:
Kvůli komplikacím to bylo celé posunuté na 18.10. – 22.11.

https://dvprogram.state.gov/
Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 has been closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they will not count as a duplicate entry. The technical issue has been resolved and a new full entry period will begin at noon, U.S. Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and will run until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period will be accepted and considered for selection in the lottery…

Odpovědět

Zdravím,

–>> DO kolonky “District/Country/Province/State” píšete OKRES bydliště nebo KRAJ ? Díky za feedback. Mějte se.

Mailing Address

In Care Of
Address Line 1
Address Line 2
City/Town
District/Country/Province/State
Postal Code/Zip Code
Country

Odpovědět

@Honza: Ahoj Honzo, je to v podstatě jedno. Napiš kraj, nebo okres.

Odpovědět

Trump chce po včerejším útoku v NY zrušit loterii :(

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-41825340

Odpovědět

Ahoj, mám možná hloupou otázku, ale chci se zeptat, jestli podání přihlášky do loterie nemůže následně ovlivnit vstup do USA na estu. Chtěl bych si přihlášku podat, ale mám na květen 2018 do USA naplánovanou cestu a bojím se, jestli při vstupu pak nemůže být problém. Už jsem tam na estu 2x byl, vždy jen na cca 2 týdny a bez problémů, ale nerad bych to tímhle nějak pokazil. Předem všem díky za odpověď. :-)

Odpovědět

@Tom:
Jsou to dvě různé věci. Přihláška v loterii nijak povolení ESTA ani vízum neovlivňuje.

Odpovědět

@Patrik:
Tak o to už se snažili za Obamy, i před ním. V plánu zrušení (nebo aspoň omezení/upravení) je, ale zatím se demokraté a republikáni neshodli na variantě imigrační reformy, kterou by podpořily obě strany. Ale obě strany chtějí loterii, tak jak je teď, změnit, případně zrušit. Takže to, že to chce Donald, je hezké, ale nestačí to. Ale událost v NY je dobrý podpůrný argument.

Teoreticky už loterie neměla být dva roky, o DV-2017 se psalo jako o poslední, ale blížící se presidentské volby, to celé posunuly.

Odpovědět

@Franta: Ano, já vím, že jsou to dvě různé věci, nicméně oba systémy jsou vládní, takže určitě na letišti vědí, že jsem se přihlásil do loterie, tak jsem spíš myslel, jestli tam nebude podezření, že bych tam chtěl zůstat. :-)

Odpovědět

@Tom: Ne, účast v loterii skutečně žádný vliv na povolení vstupu nemá. :-)

Odpovědět

@Petr Novák: Díky. :-)

Odpovědět
J

Zdravím chcidoameriky,ikdyž vím že loterie už končí ale přesto se za svého kolegu zeptám,mohl by si 37letý muž který byl 8,5let ve vězení(kradeže,drogy..) poslat přihlášku do loterie o GC nebo i člověk který byl v minulosti ve vězení založit firmu v americe a získat tím podnikatelská víza nebo i GC? Děkuji …

Odpovědět

chcem sa opýtať či niekto skúšal si dať skontrolovať spravnosť velkosti fotky na oficialnej stranke….start photo tool….stiahne mi to nejaky program FiG Crooper a nič viac…poradi niekto?minuly rok som nič take nemala…dakujem

Odpovědět

@Renata:
ahoj Renata, u mňa ten Photo Tool funguje, ale iba v Opera prehliadači. Skúšal som aj Firefox a Chrome a tam mám s tým podobný problém ako ty, takže to bude záležitosť prehliadača. Avšak mám skôr taký zádrhel, že mi oreže fotku, ktorú tam online nahrám, ale po uložení do PC je nekvalitná a zrnitá. Musel som si fotku upraviť (orezať a skomprimovať ) nakoniec v programe v PC (ACDSee).

Odpovědět

@Peter: Dakujem , skusim dnes v inom prehliadači.

Odpovědět

@Renata – das do googla swf opener, kliknes na to prve stiahnes, nainstalujes a malo by to ist (aspon mne to tak slo).

Rad by som sa Vas opytal, ze ked fotka ma 600×600 75kb ci to je v pohode?
a druha otazka,ked som sa napriklad narodil na ukrajine, ale zijem tu uz 20 rokov, mam aj obcianstvo – system ma bude brat ako Ukrajinca alebo ako Slovaka?

Vdaka vopred za odpovede :-)
Spark

Odpovědět

Zdravim,
Chcela by som sa opýtať,akú úroveň vzdelania uviesť do prihlášky o zel.kartu,keď mám skončené stredné odborné učilište 3 roky plus 2 roky maturitné štúdium hneď za tym(takže vlastne 5 rokov štúdia ukončené mat.skuskou,ale na SOU).Kedze tam taká možnosť nie je,môžem uviesť High School Degree?
Ďakujem za odpoved,je to super stránka.Inac ako dopadol ten pán s tými štyrmi kuframi?Pár dní som necitala príspevky,tak nie som v obraze :)

Odpovědět

@Bubu:
Máš maturitu, takže máš High School Degree.

Odpovědět
D

Ahoj, prosím o radu. Bylo mně přiděleno číslo 16timístné, začínající 2019…. Teď v odkazu na výsledky loterie je automaticky předvolené 2018……. Když číslo smažu a zadám svůj kód, tak mi to hlásí – chybné číslo. Je možné že se výsledky loterie ještě neaktivovaly? Máte někdo podobnou zkušenost? Loni jsem s tím neměl problém. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@David Dragoun:
Předpokládám, že to kontroluješ tady – https://dvprogram.state.gov/
A tam je – 2019 Entrant Status Check
A hned první věta je – DV-2019 Entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 15, 2018.

No a dnes je 3.5., takže máš ještě 12 dní pohody.

On se kvůli chybě posunul termín zadávání, takže se náslaedně posunul i termín vyhodnocení. Petr to zřejmě zapomněl opravit.

Odpovědět
D

Ahoj, moc díky za info. Uniklo mi to:-).

Odpovědět

Uz to zacalo? “This site can’t be reached” :) :) :)

Odpovědět

Nenačte se a nenačte :D

Odpovědět

Tak tentokrát nic, třeba za rok..:)

Odpovědět

Také nic :(..obávám se, že tento rok byl poslední..

Odpovědět

Súťažím o GC asi od roku 2013 a nevyšlo to ani dnes. Takže znova sklamanie :(

Odpovědět

konecne sa to po hodine nacitalo.. ale tento rok zase nic :(

Odpovědět

HAS NOT BEEN SELECTED … :/ tak nic no snad to příště (když to nezruší) .Myslím, že bych byl dobrý Američan. :D :D :D

Odpovědět

ach… ani nám to druhy krát nevyšlo:/

Odpovědět

Podruhy? nic si z toho nedelej…
20101SECVK53Uxxx
20111K1TLC9Y1xxx
2012265FAATBBxxx
20132ANGQBH5Xxxx
20141FHVTRTPXxxx
20153U4WOLE3Txxx
2016525PF5J1Vxxx
20171E4LJVHX4xxx
20184IJUF7NIWxxx
20197DBP2BWW2xxx
A to jsem hral jeste predtim par let a cisla si nezapisoval. Nezitim jsem si mohl udelat 2 vysoky skoly a stat se ultraodbornikem sveho oboru a mit ty jejich specialni schopnosti na ziskani GC…. ale mam holt jen maturitu ze stavariny…

Odpovědět

@Daniel:
“Nezitim jsem si mohl udelat 2 vysoky skoly”
A co ti v tom bránilo?
To jako, doma sedíš na zadku a čekáš, až tě vylosují? Ty vysoké jsi mohl udělat i tak, ne? Pokud bys tedy opravdu chtěl. Být vzdělaný, umět velmi dobře jazyky a v případě vybrání, jsi mohl začít nový život perfektně připraven. Nebo s tím čekáš, až vyhraješ?

Odpovědět

@Franta:
Predstav si Franto ze doma na zadku nesedim a necekam az vyhraju, ale chodim kazdej den do prace od 8 do 17h a pak se staram o rodinu. Ne kazdej ma cas delat vejsku pri zamestnani. Ani po vecerech, to spim protoze v praci makam rukama a vecer jsem utahanej jak bejk. Nic neni tak ruzovy jak to vypada. S tema vysokyma skolama to bylo obrazne, tolik let uplynulo. Takze opravdu jen necekam az vyhraju. Ale co jineho nez hrat loterii jeste muzu? Neni jina legalni cesta, protoze zadny jaderny fyzik a ani svetoznamej virtuoz nejsem. Anglicky umim myslim dobre, 5 let na Floride jako kuchar me naucilo dostatecne. Bohuzel v “mladi” a nelegalne. Zustal jsem tam jako turista kdyz mi bylo 20. Dokonce mi jiz vyprsel desetilety ban davno, opet mam vizum a uz jsem se tam zas byl podivat. Mel jsem moznost tam zase zustat, ale uz mam “rozum” uz nejsem “mlady”. Proto opravdu zbyva nez hrat a obrazne “cekat” ze se stesti usmeje. Pokud znas cestu jak legalne emigrovat do USA rad si necham poradit. Znam pribeh Veržány i jinych ale ja jsem proste jen obycejnej chlapek ted uz s rodinou, kterej jinou moznost asi nema. A myslim si ze ani ty 2 vysoke skoly nepomuzou pokud v pravidlech na losovani nelzou ze losovani je naprosto nahodne. Samozrejme pro pripadne vylosovani mam dost penez usetreno i na proces i na zacatek zivota tam, stejne tak velice dobre jsem vybavenej jazykove a hlavne mam zkusenosti jak tam zivot bezi. Jen ten jedinej “papir” mi chybi. Nejsem naivni trouba…

Odpovědět

@Daniel:
Tak se hned nečerti. To, jak jsi to napsal předtím, si o takovou odpověď říkalo. Třeba to vyjde příště.

Odpovědět

Tak jsem taky pohořel. Škoda, když máme s USA to stoleté výročí, mohli to”trochu zohlednit”. :-)

Odpovědět

@Franta:

Neboj necertim se :-) Jen jsem to uvedl na pravou miru abys nemel dojem ze jsem naky pako :-D
Jo BTW neprijde vam lidi zvlastni ze kazdej rok se hned po losovani vyroji par vyhercu s otazkama nebo se aspon jen pochlubej ale letos jsem jeste neslysel jedinyho cloveka co vyhral???

Odpovědět

@Daniel:
Tak je to teprve 6 dní. Pár neúspěšných už se ozvalo a těch je vždy více. A třeba z těch letošních vybraných nikdo nechodí sem na web.
Pak je taky také možné, že ti, co se přihlásili hned na začátku, ani nezaregistrovali zrušení a posunutí loterie a účast tak bude nižší. Ale prý se rozesílal e-mail. Někteří to zase možná kontrolovali hned na začátku května a chybovou hlášku mohli brát jako nevylosování.

Odpovědět

Tak… ja tiež nič. Škoda…
btw, dá sa niekde najst statistika za posledne roky – kolko ludi bolo zapojenych z čiech a slovenska? dik

Odpovědět

@martin:
Něco najdeš tady.

Odpovědět

Dobrý den,

Byla jsem vybrána v loterii o zelenou kartu DV-2019, ale teď jsem tu někde četla, že při případném pohovoru se musíte prokazovat výpisem z účtu, kde máte prokázat, že máte naspořeno minimálně na rok pobytu v USA v řádech statisíců.

Chci se zeptat, jestli je to pravda a kontrolují jakou částku byste cca měli mít a dle toho udělí/neudělí GC, nebo je to jen doporučení? Případně kolik byste tak přesně měli mít naspořeno???

Žít v USA byl od mala můj sen. (Loterie jsem se zúčastnila už několikrát, ale po pár letech jsem už přestala doufat, že by mě vylosovali..) ale asi si budu muset ještě naspořit a zkusit to pak znovu a doufat, že se zadaří ještě jednou.. :(

Předem moc děkuji za rychlou odpověď! :)

Odpovědět

ahoj Veronika. V prvom rade gratulujem k vyžrebovaniu o GC. Tam to asi ale aj môže končiť, pretože 150.000 kč co je ekvivalent 6700 $ je na preukázanie 1 roku života v USA dosť málo. Nakoľko to je suma na pokrytie maximálne pár mesiacov v USA. A prvý rok života v Amerike nesmieš požiadať americkú vládu o podporu. Takmer istý úspech získania GC by bol, ak by si mala už dohodnutý pracovný kontrakt od americkej firmy alebo známeho v USA, ktorý by ťa mohol finančne podporiť. Ten známy by musel to aj oficiálne dokladovať. Takže ak máš niekoho známeho alebo rodinu v USA, ktorá sa za teba zaručí, že sa o teba dokáže postarať, mala by si to istejšie na pohovore.

Odpovědět

@Peter:
Ahoj Péťo, děkuju za gratulaci ač asi zbytečnou :D Ano, to si uvědomuju, že je to málo. Právě z toho důvodu, jsem se tu chtěla zeptat, kolik bych tak potřebovala. Někde píší, že je potřeba taková částka na život v USA na první 3 měsíce, někde na celý rok.. Protože je to pořád příležitost, i když přišla zrovna v nevhodnou dobu. Ale tak to už v životě bývá.
Přátelé mám, ale pochybuji, že by se za mě zavázali. Ani bych to po nich nechtěla žádat.. Co se týče toho pracovního kontraktu, ten by možná přicházel v úvahu.. momentálně ale žádný zajištěn nemám. Dalo by se něco domluvit i předem přes internet? Víte o někom, komu se podařilo takto získat kontrakt? Nebo v jakém oboru se dá získat? Např. v ošetřovatelství jako zdravotní sestra?
Každopádně moc děkuju za vstřícnou odpověď.

Budu držet palce, ať se zadaří a příště vylosují Tebe! (pokud tedy už GC nevlastníš :D).

Odpovědět

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké nové informace o tom, zda-li loterie letos bude. Na netu kde nic, tu nic.

Díky moc.

Odpovědět

@Daniela:
Vyznat se v dění kolem imigrační reformy není jen tak. Situace se tam mění každou chvíli, podle toho, jak probíhají jednání.
Ale na vládní stránce travel.state.gov je v srpnovém Visa Bulletinu toto info:
“Dates for the DV-2020 program registration period will be widely publicized in the coming months. Those interested in entering the DV-2020 program should check the Department of State’s Visa web page in the coming months.”

Takže je šance, že další ročník bude. Ale s jásotem bych počkal, až to opravdu vyhlásí.

Odpovědět

Zdravím děcka, je tu nějaký článek o tom kolik bych měl mít naspořeno? Vím že se tu probírá, ale je to rozházené v mnoha článcích. Taky nevím co všechno bych měl započítat a v jakém cenovém rozpětí. ;-)

Odpovědět

@Jiří:
Ono neuškodí si pročíst všechny články o GC. Je to nadlouho, ale je tam spousta rad i od těch, co vyhráli.
Nikde není napsáno, kolik bys měl mít. Do balíčku “naspořeno” bych počítal úplně vše. Poplatky při vyřizování, letenku do USA, peníze na nájem a na jídlo (ideálně na několik měsíců), auto a vše kolem něj (ne všude funguje veřejná doprava), něco pro osobní potřebu… Přijedeš tam se životem zabaleným v kufru a budeš se znovu zabydlovat.

Já patřím mezi ty, kteří zde radí mít naspořeno hodně. Oni ti GC nejspíš dají i s menší sumou, ale jedeš za hory a za doly. A je lepší mít pytel peněz než prázdnou kapsu. Za mě doporučuji mít základ, který tě udrží “naživu” rok. A to nejen proto, že teprve po roce můžeš žádat nějakou sociální pomoc. Nemusíš hned sehnat práci, může být málo placená, nájem bude vyšší, než jsi počítal při plánování, budeš potřebovat peníze na doktora… A kdyby náhodou vše vyšlo, jak po drátkách, tak budeš mít aspoň našetřen slušný základ, který můžeš investovat do lepšího bydlení, vzdělávání se…

Ty ceny jsou různé podle oblastí. Koukni na Google a hledej cost of living weby, tam si najdi své oblíbené místo, k ruce vezmi kalkulačku a počítej.

Odpovědět

@Veronika:

Ahoj veroniko napis mi na email, rad se s tebou o tom pobavim ( hurajtk [at] gmail [dot] com ) [at] nahrad zavinacem a [dot] teckou.

A gratuluji Kamil.

Odpovědět

Mám s manželkou dvě děti a jedno sám z prvního manželství (19 let střední škola s maturitou).

19 letý syn má podanou samostatně na DVD GreenCard

A teď nevím jak dál:

Podát svou přihlášku a uvést manželku a 3 děti včetně 19 leteho syna z prvního manželství. Pak si podá manželka a uvede mě jako manžela včetně dvou děti (a vynechá toho 19).

Nebo: Každý z manželů si podá svou a neuvede manžela a uvede jen biologické deti? Nebo to 19 létě taky nesmím uvadet, když má podanou svou přihlášku?

Nevím co je bráno jako duplicita a co samostatné podání?

Odpovědět

Ahoj, teda nevim ted jestli uz neni pozde na odeslani prihlasky,ale vsechny deti do 21 let ktere mas(te) musi byt uvedeny a je jedno jestli uz nektere z nich si podalo prihlasku samo.

Odpovědět

Jeste dodam ty uvedes i manzelku ve sve prihlasce a ona zase tebe a oba dva I vsechny sve deti do 21 let.

Odpovědět

@Jirka:
Už to napsala Mia.
Jen k synovi z prvního manželství. On se přihlásil samostatně. Ty samostatně přihlašuješ sebe a k tomu doplňuješ manželku a své děti. Takže nejde o duplicitu přihlášky.
Pokud by vybrali tebe, může tvá rodina s tebou, pokud by vybrali syna, jede jen on.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.