Komentáře k článku Cestovní pojištění do USA: Srovnání, doporučení a moje zkušenosti

↩️  Cestovní pojištění do USA: Srovnání, doporučení a moje zkušenosti
💬  Celkem 147 komentářů, nejnovější jsou nahoře.

@petr: Ahoj Petře, mám evidentně stejnou kartu od ČSOB a stejné cestovní pojištění. To pojištění je dostačující – od doby, co kartu mám, už žádné jiné cestovní pojištění neřeším. A to cestuji poměrně hodně. Řešil jsem i škodnou událost, kdy mě v Argentině přepadli na ulici a ukradli mi telefon. Bez jakýchkoliv dotazů nebo zkoumání mi vyplatili pořizovací cenu mobilu, stačilo dodat policejní protokol a fakturu.

ahoj, chtěl bych se zeptat. Mám cestovní pojištění ke kartě u CSOB typu EXTRA a kamarád má u České Spořitelny pojištění Jednotlivec Maxi. Plánujeme jet do USA roadtrip na měsíc. Přijde vám toto pojištění ke kartě dostačující nebo je lepší se ještě někde dopojistit u klasického pojištění? Mně tedy minimálně u ČSOB přijdou limity dost velké (podobné jako u normálního externího pojištění či i vyšší). Jinak právě nemám zkušenost u pojištění ke kartě na takovéto tripy mimo EU. Popř. zda má někdo zkušenost s pojištěním ke kartě u Revolut?

Potvrzuji opakovanou, negativní zkušenost s pojistkou od AXA. Jedná se o velmi neseriózní pojišťovnu. Trochu to má logiku, protože se jedná o jednu z nejlevnějších pojišťoven. Chcete-li mít klid, pojistěte se jinde.

@Simona: Ďalšia vec je, že cestovné poistenie je robené na turistiku. Ročné cestovné poistenie má podmienku, že dĺžka jednej cesty nesmie presiahnuť XY dní. Takže to mu nepomôže. Tu musíš vybavovať personalizovanú poistku na takú dlhú dobu. Predpokladám, že cena bude horibilná.

@Simona:
Bratr je dost chytrý na to, aby zůstal v USA (předpokládám i po skončení povoleného pobytu), ale pojištění mu musí zařizovat sestra. Tam ho asi jen tak nikdo nepojistí, určitě by chtěli zprávu o jeho zdravotním stavu, aby ho nepojistili a on tam nebyl za týden, že chce uplatnit plnění. Možná to půjde online. Někde se to tu řešilo, zkus to tu projít.

Ahoj mihu mit dotaz? Bratr odjel fo USA cestovni pojisteni mel ale jiz mu skoncilo. Rozhodl se ale v USA zustat jake je nejlepsi pojisteni na 1 cely rok? Popripafe ma si jo zalozit online v Cr nebo muze sjednat i neco primo v usa?

@Lucie: Cestovni pojisteni u vice pojistoven je mozne. Plneni vsak lze pozadovat pouze od jedne. Pokud vsak plneni nepokryje naklady, lze zbytek pozadovat po druhe pojistovne. Cerpani plneni, ktere prevysuje naklady muze byt povazovano za pojistny podvod se vsemi dusledky.

@Kuba: Dekuji za odpoved. Moje americka pojistovna mi uhradila jen cast a ja si zbytek (cca 800$) platila sama. Takze bych rozhodne nedostala penize navic. Jen bych zadala o penize, ktere jsem platila z vlastni kapsy. Jeste jednou vse radeji prostuduji znovu.
@Honza: Moc dekuji za odpoved a za odkaz! Vsechno jeste jednou prostuduji.

@Kuba: takhle jsem to ani nemyslel, spise jsem reagoval prave jak psala @Lucie, ze ma vice pojisteni

@Honza: To ano, do výše škody (respektive limitu). Na druhou stranu nemůžeš mít škodu např. 20 000 proplacenou u 2 pojišťoven. Tedy bys zaplatil 20 000 Kč a dostal 40 000 Kč. Tohle by byl podle mě pojistný podvod.

@Kuba: To je pravda, pojistné podmínky určitě prostudovat. Spise to beru selským rozumen, pokud si někdo hradí více cestovních pojištění, měl by mít nárok na uhradu z každé dane pojišťovny, ale nemusí to být samozřejmě tak. Ať paní uvidí, mrkněte na link – https://www.mesec.cz/clanky/vicenasobne-pojisteni-jak-se-plni-kdyz-jste-pojisteni-vicekrat/

@Honza: a @Lucie: Já bych se osobně radši podíval do pojistných podmínek, protože toto může být bráno jako pojistný podvod. Osobní zkušenost nemám, ale podle mě nejde účtovat stejnou škodu u více pojišťoven. Viz například články o pojistných podvodech s auty – stejná škoda nárokovaná u více pojišťoven.

Určitě to zkuste, za to nic nedáte. Když budete mít více pojištění a úraz stále jen jeden, platíte za více smluv a tím pádem máte nárok na odskodneni z každé pojišťovny. Dejte vědět. Ať se dari

@Honza: Dekuji za odpoved. Moje pojistovna pokryva do 20 tisic, akorat si nejsem jista, jestli kdyz mi uz cast byla uhrazena jinou pojistovnou, jestli mi ten zbytek pokryji take. V pokynech a smlouve jsem nic takoveho nenasla, proto jsem se zkusila zeptat tady. Vsem dekuji

@Lucie: ahoj. Nevím, jaké jsou podmínky nyní, ale předpokládám, že se to moc nezměnilo. Na zuby byl dříve limit např. max. limit 20 tis a zbytek si člověk musí či musel doplatit sám. Moje kamarádka to tak měla, ale to bylo již v roce 2011, což je poměrně dlouhá doba. Jak píše Franta, vždy je nejlepší přečíst podmínky a v případě problémů volat asistent linku, oni Ti již poradi. Kontakt je v podmínkách a nebo dostaneš kartičku. Já jsem měl práve problém 2011 též a pojišťovně jsem doložil fakturu a poté mi zaslali peníze již na účet, nic dalšího neřešili, ale prvne jsme volali asistent linku. Ať to dobře dopadne

@Katerina:
Jak píše Kuba, málo kde nic neplatíš. Většinou musíš po návratu v pojišťovně vyplnit formulář a doložit účty. Je tam nějaký časová limit, takže je dost možné, že tu minulou cestu už neproplatí.

@Lucie:
Málo které pojištění se vztahuje na zubaře. A většinou pouze na akutní zákroky. Tohle vše je lepší si dopředu zjistit na pobočce nebo důkladným pročtením podmínek krytí a výluk pojištění. Takže ti tu nikdo neporadí, už jen proto, že nevíme, jaké máš pojištění a u koho. Pokud nemáš podmínky u sebe, tak je najdeš na webu dané pojišťovny.

Ahoj, minuly rok jsem odjela do Ameriky na studentska viza a sjednala jsem si Cestovni pojisteni u Ceske Pojistovny. Bohuzel jsem v Americe musela k zubari. Ted v lete jsem si sjednala take zdravotni pojisteni v Americe. Cast faktury mi bylo uhrazeno americkou pojistovnou a zbytek jsem musela platit ze sveho. Muj dotaz je, jestli nekdo nevi, zda mi cestovni pojisteni pokryje treba ten zbytek (nebo cast) co jsem platila ze sveho.
Dekuji za odpoved.

@Katerina: Já jsem tedy v USA naštěstí nikdy nepotřeboval, ale tohle funguje skoro ve všech destinacích – musíš nejdřív zaplatit a pak účet proplatit u pojišťovny. Pokud nemáš cash, tak volat na pojišťovnu a tam ti poradí, co máš dělat. Myslím, že u většiny pojišťoven je v instrukcích dokonce volat vždy pojišťovnu jako první.

Zdravím vás, potřebovala bych poradit. Při minulé cestě do USA jsem musela se synem na pohotovost. Měli jsme uzavřené cestovní pojištění a i přes to jsme ošetŕení platili v plné výši. Jaké je potřeba pojištění, aby alespoň něco zaplatila pojišťovna? Nebo se žádá o proplacení až po návratu do ČR? Děkuju za rady a zkušenosti.

Ahojte,
jedem s manželem na 3 týdny na floridu a budeme zařizovat cestovní pojištění. Mám všechny doklady (pas, letenky…) na dívčí příjmení, ale mezi tím už jsem se přejmenovala. Jaké příjmení bych měla uvést do pojištění? Dívčí, které mám v pasu i na letence, nové a nebo je to jedno? Moc děkuji za radu :).

Zdravím, má tu prosím někdo zkušenost s pojištěním od AVI?
Bylo mi doporučeno na cestu do USA (rodina, 20 dní).
Obávám se ale, že nebudou mít žádnou bezplatnou linku, kde by se dalo komunikovat v ČJ – nevíte o tom někdo něco?
Já se sice anglicky domluvím, ale zbytek rodiny už moc ne… a kdyby se něco stalo se mnou, jak to pak budou řešit…? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, fakt nerada bych to pojištění podcenila…
díky

Ahoj,
všem díky za info. Určitě jsem po nikom nechtěl číst všechny ty stránky :) , jen na té první až druhé byly limity, 5M zdravotní, 3M odpovědnost, 50k na kufry (vše je per osoba), dle toho co tu píšete by to asi stačit mělo, já osobně teda nevím co by se mi konkrétně muselo stát, aby mne to v nemocnici přišlo na víc než na 5M, ale někde tu máte napsáno, že i bypass by mi za to udělali, což považuji za hodně náročnou operaci, tak snad to bude stačit.

Díky

@Tomáš: Ahoj, mám čerstvou zkušenost (z února) s cestovním pojištěním Extra ke kartě ČSOB.

V Argentině jsem se stal obětí loupeže, při které mi byl odcizen telefon v ceně 22 000 Kč. Pojišťovna mi ho bez řečí proplatila v plné výši, likvidace události trvala 5 dní. Důležité je mít v takových případech protokol od policie.

Pojištění se velmi výrazně liší pojišťovnu od pojišťovny. U běžných účtů a základní varianty pojištění nebývá doporučeníhodné. Třeba Česká spořitelna nabízí u pojištění zavazadel jen 10 000 Kč s tím, že vždy platíš spoluúčast 500 Kč. Tj. ukradnou ti batoh s telefonem, doklady, notebookem a dostaneš maximálně 9 500 Kč.

Vždy je třeba porovnat si parametry toho kterého pojištění. Při cestě do USA doporučuji limit plnění za lékařské výkony minimálně 3 000 000 Kč na osobu, limit odpovědnosti alespoň 1 000 000 Kč a limit zavazadel ne méně než 20 000 Kč. Lépe více – však si sami spočítejte, jak cenné věci s sebou vezete.

@Tomáš: doufam, ze jsi to sem dal jen na ukazku a prectes si to sam :o) Podivej se na plneni, vysi plneni, vyjimky, atd. Ale ve zkratce, mimo Evropu bych pouze s pojistenim na karte nejel (pokud neni nejake opravdu extra) a uz vubec ne do USA.

@Tomáš:
Kvalitu pojištění poznáš až ve chvíli, kdy se něco stane. Pak už je ale pozdě, udělat si lepší. Také mám cestovní u karty, ale s tím cestuji maximálně po Evropě, do USA si dělám standardní. Viz mé předchozí příspěvky.
To PDF má 32 stránek, to číst nebudu. Sám se koukni, co vše a do jaké výše tvé pojištění kryje, zvaž rizika, která tě mohou na cestě potkat, zjisti si všechny výluky z plnění a podle toho se rozhodni.

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s cestovním pojištěním v rámci bankovního účtu u své banky? Mám na mysli například toto https://www.kb-pojistovna.cz/file/edee/cs/pojistne-podminky/cestovni-pojisteni-k-platebnim-kartam-kb/kp-pojisteni-platinum.pdf . Jedná se mi o to, jestli to jako pojištění na roadtrip stačí, nebo byste doporučili si nad rámec sjednat nějaké extra cestovní pojištění?

Díky za odpověď

@Kamila:
Ono to vypadá hodně, ale 2 miliony vlastně nic nejsou ani u nás, když jde o odškodnění. My to s tím AXA měli 25/10, to už je přijatelné i v USA. Na pojištění nemá cenu šetřit. Je to jedna z věcí u kterých platí, lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřeboval.

Moc díky za odpověď, to naše pojištění k účtu obsahuje i odpovědnost za škody na životě / na majetku 2mil/1mil., zpoždění letu i zavazadel, pojištění zavazadel i právní služby. Tak jsme si právě mysleli, že by to mohlo být dostačující. No , tak to ještě zvážíme…

@Kamila:
Záleží, jaké je to pojištění u karty. Zda běžné, nebo nějaké vylepšené za vyšší poplatek. Ale souhlasím s Lukášem, že než na to na kartě (které také mám), tak se radši spolehna na plnohodnotné cestovní.
Naposledy jsme měli Cestovní pojištění Excelent od AXA. V akci nás vyšlo na 910,- za 17 dní na osobu.
Praktické zkušenosti tu lidé popisují málo. Navíc je to hodně individuální. Záleží na situaci a konkrétním stanovisku pojišťovny k dané věci. Také je potřeba kouknout na pojistné limity a na co se vztahují.

@Kamila:
Určitě, ale fakt určitě bych do USA nejel jen s pojištěním co mám u karty!
Určitě bych nevyjel bez pojištění odpovědnosti – kamarád nešťastně spadl na malý bílý plůtek, zlomil ho a ještě vyvrátil i poštovní schránku…majitel vyběhl a chtěl po něm hned $1000
Dál bych si připojistil např. zavazadla, let, asistenční a právní služby…kdybyste např. ztratili pasy apod.
Tohle vše Kooprativa nabízí v rozšířeném pojištění, na měsíc mě to vyšlo na cca 1800kč.

Prosím, má někdo zkušenost s pojištěním u Kooperativy pro 14 dennní cestu do USA – 4 členná rodina?
Stačí pojištění, které mám k platební kartě (limit léčebných výloh 6 mil.), nebo radíte se ještě připojistit zvlášť?
A má někdo jakékoliv zkušenosti s Kooperativou (dobré i špatné)?

díky

Dobrý den, prosím o radu. Jedu na 7 dní do USA – New Yorku . je mně 68 let a nevím u jaké pojišťovny se mám nechat pojistit. Do Evropy mám pojištění u ČS ke kartě, ale stejně se pravidelně ještě připojišťuji. Beru trvale léky pouze na ředění krve, což dle vyjádření lékaře je v pořádku , neboť se předchází problémům /trombóze/ a není to žádná nemoc.
Děkuji za radu.

Jinak s těmi adrenalinovými sporty bych doporučil https://ergo.cz/p/cestovnipojisteni/adrenalinove-sporty/

@Adéla:
Jenom 500,-kč?
Proč ne rovnou 1500,-kč do Lidlu?
https://manipulatori.cz/podvod-poukazka-do-supermarketu-lidl/

Dobrý den,

ve společnosti, která se zabývá vývojem a inovacemi, v současnosti probíhá výzkum zaměřený na Cestovní pojištění a zkušenosti (pozitivní a negativní) s jeho vyhledáváním, uzavíráním a plněním. Pokud by se někdo rád zapojil do Focus group, prosím, vyplňte registrační formulář níže:

https://docs.google.com/forms/d/1tCLER4W0bIJlXLGDaBHB_qSzgo9rRBlGdoElgHfOUgY/edit

za finanční odměnu 500,- Kč. Následně Vás budeme kontaktovat na poskytnutý kontakt.
Děkuji za pomoc s výzkumem!

Dobrý den, ahoj,

mám dotaz. Plánuju vyjet mám půl roku do USA (OH) v rámci univerzity, kde budu mít visum J-1. Musím jim zaslat financial prove a health Insurance prove. Stačí, ldyz si vyřím cestovni pojištění nějaký ten balíček a dodám doklad o tom, že mi bude vyplacena mzda v Čr??

Moc děkuji za odpovědi a rady
Šárka

@Pavlína: 10 mil na USA bezne staci. Zlomeny kotnik vyjde cca na milion.

@Pavlína:
To by mělo stačit. Ono je jedno, na jak dlouho jedeš. Spíš jde o to, co plánuješ. Jestli se nenecháš přejet, nespadneš ze skály, tak to případně na něco běžného bude stačit. My měli tu neomezenou od AXA, ale hlavně kvůli té odpovědnostní na 25.000.000,-. Jelikož o sebe se už nějak postaráme, ale co kdybychom šlápli na kuří oko místnímu. A v akci nás to vyšlo na 911,- jednoho.

Ahoj,
je prosím cestovní pojištění s limitem léčebných výloh 10 mil. pro 11 denní pobyt v NY dostačující? Původně jsem chtěla neomezenou AXU, ale četla jsem negativní recenze. Proto jsem se rozhodla pro svojí zdravotní pojišťovnu, ale mají limit právě těch 10 mil.

P

Zdravím,

Chtěl bych se s Vámi podělit o svůj zážitek s pojišťovnu AXA. Tento komentář se týká především lidí, kteří cestují do zahraničí a své cesty si pojišťují. Týká se to ale i ostatních lidí, kteří využívají jakýchkoliv služeb pojišťovny AXA.

V lednu jsme se s přítelkyní přestěhovali do Calgary v Kanadě. Přijeli jsme na Working Holiday víza, tudíž zatím na rok. Před odcestováním jsme si museli sjednat cestovní pojištění, což je povinnost pro udělení vstupu na území Kanady.

V úterý 6.3.2018, přibližně ve 2:00 ráno, jsem se probudil s nevolností. Myslel jsem, že jsem snědl něco špatného, jelikož bolesti vycházely z oblasti žaludku. Bolesti ale neustávaly ani po 45 minutách a to už mi docházelo, že mám ledvinový kamen, který jsem už jednou měl před 15 lety a tudíž se jedná o ledvinovou koliku. Zavolali jsme tedy záchrannou službu, která přijela do pěti minut. V tu dobu jsem byl rád, že jsem si u pojišťovny AXA sjednal to nejdražší cestovní pojištění (cca 19 500,-Kč po 50% slevě). Poplatky za lékařské služby jsou tady opravdu vysoké, což jsme si předem zjistili a i to byl důvod, proč jsme si s pojišťovnou sjednali to nejdražší pojištění. Hned na příjmu v první nemocnici jsem musel zaplatit 800CAD (přibližně 12 800 Kč) ze své karty.

Po převozu do nemocnice, která se specializuje na tyto problémy, jsem čekal v ordinaci asi 5-6 hodin, během kterých ke mně několikrát přišla sestra a říkala, že se snaží kontaktovat mou pojišťovnu. Po asi pěti, až šesti hodinách čekání mi přišla sestra říct, že mluvili s mou pojišťovnou, od které se dozvěděli, že pojišťovna nejprve potřebuje kontaktovat mou obvodní doktorku a zjistit, jestli se nejedná o chronické onemocnění (v případě, kdy by se jednalo o chronické onemocnění pojišťovna zákrok neproplácí). Že musí nejprve mluvit s mou obvodní doktorkou ale řekli doktorům v Kanadě až po zmíněných šesti hodinách, kdy jsem čekal na zákrok. Tou dobou už byla v ČR půlnoc, tudíž jsem čekal do druhého dne. Paní v pojišťovně mě ujistila, že doktorce zavolají hned jak bude následující den ve dvanáct hodin ve své ordinaci. Předpokládal jsem tedy, že druhý den ráno bude vše v pořádku a půjdu co nejdříve na zákrok.

Další den se ale až do pěti hodin českého času vůbec nic nedělo. Volat jsem nemohl, protože jsem měl v telefonu kanadskou SIM kartu, která mi nepovolila vytáčet čísla mimo Kanadu. Poprosil jsem tedy rodiče, aby pojišťovnu kontaktovali. Po mnoha telefonátech, okolo pěti hodin českého času, hodinu předtím, než doktorce končila pracovní doba (potom v pátek a o víkendu navíc ani neměla být v ordinaci), mamka zjistila, že pojišťovna nebyla za celý den schopna doktorce zavolat. Dokonce paní za telefonem v pojišťovně lhala – tvrdila totiž, že “už” na případu pracuje její kolega (v 16:00), ale za moment zase řekla, že ten kolega ještě ani není v práci. Kontakt na nadřízeného nám také dát nemohla. Mamka se tedy domluvila s mou obvodní doktorku sama a ta vše poslala emailem ještě po zavírací době.

V pojišťovně tvrdili, že žádný e-mail neobdrželi. Jelikož jsem čekal na zákrok každou minutu po dobu dvou dnů, tak jsem, krom prášků proti bolesti každé dvě hodiny, dva dny ani nic nejedl, protože to se před zákrokem nesmí. Byl jsem ochoten zákrok zaplatit ze svého.

Našli jsme si sami kontakt na nadřízeného a mamka v pátek ráno opět volala. E-mail samozřejmě obdrželi už předešlý den v sedm hodin večer. Konečně se usnesli, že zákrok zaplatí. To ale ani nebyli schopni zavolat do nemocnice a říct doktorům, že už mohou zákrok provést. Sestra jim musela zavolat sama. Zákrok trval pouze 15-20 minut a dvě hodiny po zákroku jsem mohl nemocnici opustit. Celkový účet odhaduji na 16-17 tisíc kanadských dolarů.

Po návratu z nemocnice jsem ihned poslal všechny potřebné dokumenty s tím, že požaduji proplacení zmiňovaných 800 dolarů. První odpovědi jsem se dočkal až po týdnu. Pojišťovna psala, že je jeden z dokumentů nečitelný. Obratem jsem zaslal lepší verzi. Dnes už to je bez jednoho dne tři týdny a pojišťovna napsala email s tím, že čekají na to, až jim kanadská pobočka zašle lékařskou zprávu. Prý se na to musí podívat jejich doktor. Do té doby mi nemohou nic proplatit.

Podobných zážitků si můžete na tomto webu přečíst daleko více: https://www.penize.cz/diskuze/8197-axa-pojistovna-a-s?pagenumber=1

Přeji hezký den.

@Nawg: Ahoj, u cestovního pojištění pozor – u drtivé většiny z nich je řízení auta ve výlukách.

Mám aktuální osobní zkušenost – byť z Islandu. Z protijedoucího auta odlétl kamínek a na čelním skle se vytvořil pavouk. Škody na motorovém vozidle jsou ve výlukách České pojišťovny, ČSOB i Allianz (a nejspíše i dalších).

@Nawg:
Já to měl také přes Rentalcars (Alamo) a přišlo mi to dostačující, na přepážce už jsem nic nechtěl. Auto jelo dobře a nic se nám nepřihodilo, takže spokojenost.

Pozriem, ale keď si auto požičiam cez rentalcars.com, tak si dám poistenia od nich a mali by byť v pohode:) Plus budem mať možno niečo navyše z cestovného poistenia.

Ďakujem za odpoveď.

@Nawg:
Nemyslíme, čteme.
Projdi si celé podmínky pojišťovny, nečti jen limity. My měli pojištění od AXA a výslovně tam psali, že se pojištění odpovědnosti nevztahuje na škody způsobené provozem automobilu.

Dobrý deň prajem,

prosím Vás, máte niekto skúsenosť, že keď ste mali cestovné poistenie, tak už ste si nedávali poistenie pri prenájme auta?

Napríklad Allianz ma pri niektorom cestovnom poistení aj toto:

Poistenie zodpovednosti za škodu: poisťovateľ za poisteného nahradí škody, ktoré poistený neúmyselne spôsobí na majetku alebo na zdraví tretej osoby.

Limity poistného krytia

škody na zdraví / majetku

200 000 EUR

Myslíte, že sa to môže aplikovať aj ako poistenie pri prenájme auta? Alebo cestovné poistenie sa nevzťahuje na prenájom auta.

Ďakujem.

@Pepa T.: US nemocnite te vezme s tim, ze zaplatis hotove a vymahej si to po sve pojistovne jak chces nebo jde o zarizeni, ktere ti doporucila tva pojistovna a tim padem je velmi pravdepodobne, ze tam pojistku budou akceptovat a uctovat to primo pojistovne. Tvoji pojistovnu bude velmi zajimat, o co se jedna, protoze ty testy nejsou zadarmo. Bud ti rovnou reknou, ze te na pojistku od nich na to nepusti nebo v pripade platvou predem, ti oznami, ze to platit nebudou. Protoze to nevypada, ze by slo o neco, co bezne kryje cestovni pojisteni. Vhledem k tomu, ze pises, ze tva pojistka jiz propadla, tak jsi nejspis nejaky pruzkum delal pred odjezdem – pokud to nebyla pojistka na 10 dni a trada. Pojistky na dlouhodobe pobyty se uzaviraji vetsinou na 6 nebo 12 mesicu s tim, ze prolouzeni musi probehnout v CR. Pokud jsi tam nelegalne, jak ze z tveho prispevku zda, tak muze byt s pojistovnou problem. Ale to zalezi na pristupu konkretni pojistovny. Tebe nezajima, ktere pojisteni je nejlepsi, ale ktere ti pokryje planovany ukon, aby to vyslo levneji, nez letenka do CR a tam zaplatit pojisteni za 3 mesice zpet. To zjistis lepe komunikaci s pojistovnami, nez tady.

@Pepa T.:
Tohle nevypadá na úraz nebo onemocnění na cestě. Nepíšeš, že jsi byl u doktora a ten tě na testy posílá. Spíš jde o testy k něčemu, o čem víš dlouho. To ti nejspíš cestovní pojištění nepokryje. Ale to je tvůj boj.
Doporučuji si pořádně pročíst podmínky pojišťoven a vybírat podle toho, která je má pro tebe nejvýhodnější. A taky koukej na výši krytí. Pokud ti totiž něco zjistí, tak buď budeš muset mazat domů, abys to měl “zadara” nebo se pěkně prohneš a budeš doufat, že to pojišťovna proplatí.

@Kirsia: Tady máš příklad pro tebe. Podle všeho ilegál a má problém. Třeba pak napíše, jak dopadl.

Zdravim, nachazim se v USA rok a pul.. nyni se naskytl problem… potrebuju zajit na odber krve nebo jaterni testy.. cestovni pojisteni uz mam propadle.. a chci si zridit ted nove.. muzete mi poradit jake je nejlepsi?? A jak to byva v nemocnicich v USA, jak akceptuji cestovni pojisteni na takove lekarske ukony(odber krve, testy atd.) hradi vse pojistovna?? Dekuji za odpoved

@Kirsia:
Ono jde o to, že cestovní pojištění si většina lidí dělá na určitou dobu, na ten pobyt. Je zbytečné to dělat na rok, když jedu jen na tři týdny, aspoň podle letenky. A tam je ten zádrhel. Co když půjdu na secondary a při prohlídce zjistí, že mám roční pojištění, přitom tvrdím, že tam jedu jen na chvíli a hned mají důvod k podezření, že nemluvím pravdu. Jasně, mám v plánu ještě další cestování po světě během roku a roční pojistné bylo výhodnější, než to pokaždé dělat znovu, ale jim se to jako důvod hodí. Pak stačí dobře položená otázka, člověk se zakoktá nebo přeřekne a už se veze.
Také je všeobecně známá věc, že pojišťovny hledají cestu, jak se vyhnout plnění. A nelegálnost pobytu by se jim mohla (ale nemusela) hodit.
Pojistka je prostě další riziko nelegálního pobytu.

Dobrý den. Několikrát v této diskuzi padla otázka ,jak to vypadá s pojištěním, pokud jste v USA po skončení platnosti vízy nebo esty. Nikdo se k tomu přesně nevyádřil. Takových lidí je tam přece 0 spousta . Když sjednávala pojištění s Axou, ptala jsem se , co sestane když se pobyt “o něco” prodolouží,zda mi proplatí případné výdaje. Tvrdili, že s něma mám jistotu, že to proplatí. Ono , logicky, nejsou imigrační, nemělo by je to zajímat, důležité by mělo být zda jsemi poctivě zaplatila. POuze v jednom komentáři se objevila poznámka,že pojištovna nechtěla proplatit( nevím která). Jinak na toto téma nebyla žádná odpověď. Má někdo z vás nějaké informace nebo zkušenosti? Děkuji

@Eva: @Franta: Ano, otazka primo na pojistovnu, nikdo jiny neda presnejsi informaci. A info pro vsechny, kdo to tu ctou. POZOR: pojisteni lecebnych vyloh do vyse 2 milinou je na Ameriku MALO!!! Jestli se nepletu, je to pojistka, ktera se uzavira pri cestach po Evrope a okoli. Samotne pojistovny doporucuji pro Ameriku limit 10 milinou. 2 miliony je priblizne 85 tisic USD, coz opravdu neni pri vetsim urazu moc.

@Eva:
To je otázka přímo pro tu pojišťovnu. Tam by měli vědět, jak budou postupovat. Pokud by to mělo být na příbuzných, tak podle mě, pouze na těch přímých, tedy rodiče, případně děti.

Dobrý den,
prosím o vaši radu nebo zkušenosti – příbuzný má sjednané pojištění léčebných výloh v USA do výše 2 mil. Kč. Po zkolabování je v kóma, prognóza velmi špatná. Léčebné výlohy již přesáhly sjednaný limit. Pokud by nastala smrt osoby, po kom bude nemocnice požadovat úhradu péče? Může po příbuzných žijících v USA? Nebo pošle faktury pojišťovně a ta bude částku přes limit požadovat po příbuzných v ČR?
Děkuji za odpověď.

Ahojte všichni. :D

Není to dlouho co jsem psal o své negativní “zkušenosti” na Axa Assistance.

Věc pokračovala tak že jsem poslal všechny potřebné dokumenty. Slíbila že se na to podívají a ihned dají vědět jestli je to vše co potřebují a kdyby ne tak že mi obratem pošle jejich Medical Report dokument, který bych předal ošetřovateli na vyplnění.

Zaroven jsem se optal jestli mi tedy pošle nějaky seznam doktorů kam můžu jít, protože předtím mi snad 2 lidé tvrdili že musí oni zavolat a něco domluvit. A že nemůžu s horečkama čekat 2 dny jestli se někdo ozve (resp. neozve jako posledně) a že tedy si tam napíše poznámku a předá to.

Mezitím jsem byl na antibiotikách s angínou, samozřejmě se mi přes týden vůbec nikdo neobtěžoval ozvat. (Na email ani na telefon). Aby toho nebylo málo, tak se mi ta angína dostala do nervu (dva dny před dobráním antibio) a dostal jsem Bellovu obrnu. Prakticky za 2 dny jsem ochrnul na půl obličeje. To už bylo cca 7 dní od toho co jsem poslal první dokumenty a čekal na slíbenou “pomoc”.

Takže jsem tam musel opět zavolat, už asi po 4. nebo 5. už se ve mně vařila krev takže jsem byl hodně nepříjemnej. Navíc s ochrnutým obličejem včetně pusy jsem byl rád že je mi alespon trochu rozumět. Kde jsem se dozveděl že moje dokumenty zamítli, že tam není nikde videt co mi bylo atd atd. (Pritom mi slibili ze mi dají hned vědět a kdyz to nebude stacit ze mi pošlou jejich Medical Report). Tak jsem se musel opět hádat a nakonec se omluvil že mi nikdo nedal vědět.

Nejlepší je, že prý seznam doktorů vůbec nedávají a divil se mi to vůbec někdo řekl. A že uz vůbec že by mi nekdo dal vedet kam mam jit (jak jsem říkal uplne na zacatku) a že to není jejich postup. A že to funguje tak, že já si zajdu k doktorovi, všechny náklady si zaplatím sám a poté pošlu dokumenty. A jejich doktor (nebo někdo kdo vyhodnocuje) teprve vyhodnotí jestli mi to proplatí nebo ne.

Takže jsem sice pojištěný na NEOMEZENE ale kdybych si třeba zlomil nohu, tak si asi budu muset vzít hypotéku a pak doufat jestli mi to proplatí zpětně. Protože to nejde udělat dopředu takhle v USA, jen zpětně nějak vyhodnotit.

2 Medical reporty za obě návštěvy jsem poslal a dokonce odepsali a budou proplaceny. Obrna naštěstí ustupuje rekordně rychle.

Tohle “nekonečné” řešení s pojišťovnou jsem měl větší nervy než že mi nefunguje půl obličeje. Až mi vyprší tohle tak určitě už nikdy AXA, vezmu si raději pojištění tady od školy.

(Ještě že existuje ten SKYPE, doporučuju povinně stáhnout na cestování. Zkuste si představit člověka v nouzi bez roamingu co volá dohromady cca 4 hodiny s pojišťovnou za 30 korun na minutu)

A na závěr na odlehčenou: Škola co má 30 tisíc studentů přijala tento rok rekord mezinárodních studentů, což je 25 studentů… Samozřejmě všude focení na různé letáky a tak a fotograf jen “Tak a teď se tvařte jakože je to váš nejlepší den v životě” a já samozřejmě uprostřed, nepříčetnej pohled a červené oči. :-D

@Martin96: Ahoj, mně osobně přijde toto pojištění dost drahé. Plánuješ nějaké extrémní sporty, treky v horách apod.?

Zdravím všechny,
3.8. odlétám do Californie na 5+- týdnů návrat 5.9.
Pojištění od České pojišťovny:
Pojištění léčebných výloh: 100 milionů
Pojištění odpovědnosti občana:
Za újmu na zdraví: 3 miliony
Škoda na věci: 1 milion
Škoda finanční:. 1 milion
Horská služba: 500.000
Finální cena: 1989,-
(Poskytnutá sleva za jinou pojistku u ČP 219,- kč )

@Petr:
Opravdu nechápu, že nejsou schopný ti podle místa pobytu poslat seznam doktorů. Já jsem IT neandrtálec, ale tohle by dokázal s té jejich databáze nějaký script vytáhnou dřív, než zakašleš.
Hlavně, že jsi v pohodě a oni to proplatí.

@Petr: Ahoj Petře, snad budeš brzy v pořádku. Každopádně díky za popsání zkušenosti. Na Axu jsem slyšel několik negativních referencí, ale vždy to bylo stylem “jedna baba povídala”.

Jestli ono není lepší nemoc/zranění před pojišťovnou a před návštěvou doktora trochu víc zdramatizovat.

@Petr:
Zrovna u AXA bych čekal nadstandartní servis…toto je dobrá zkušenost pro příště i pro ostatní.
Já hned po druhém dnu v USA také onemocněl (měl jsem tam být skoro 2 měsíce), koupil jsem si ve Walmartu v oddělení léčiv nějaký Ibuprofen a ještě něco co vypadalo, že je na chřipku…naštěstí to zabralo a nemusel jsem řešit pojištění jako ty.
Tak držím palce ať je vše v pořádku…opravdu to dokáže zkazit nebo znechutit celou dovolenou, kterou leckdo plánuje a spoří na ní dlouhá léta :/

Zavolal jsem tam znovu, a chce na mail zaslat všechny potřebné dokumenty, a co jsem tak pochopil tak snad to bude v pořádku.

(Jsem blbec, poprve mě nenapadlo použít skype, jako ted…) Takže mě to stálo asi 400 :D
A se skype asi 30 centů. Poučení pro příště (nová zkušenost).

Ale stejně… Ten seznam doktorů si musela napsat do poznámek a poslat na zpracování. Nevím, nemám rád pojištění. Ještě že jsem nachcípanej max. jednou za deset let.

@Franta:

Celkově jsem ten jejich postup vůbec nepochopil. Já když volal tak jsem říkal že sotva mluvim, měl jsem horečku a oteklej krk, a že to je angína na 99%. Tak řekl že fajn že mi pošle zprávu kam jít, a pak mi zavolá a potvrdí si to jestli to přišlo. Tak po hodině někdo zavolal a prý že chce další informace, no tak jsem vše řekl a on že jeden až dva pracovní dny…

Do té doby jsem dostal znovu horečku 39.7 tak jsem vyrazil na nejbližší místo. Naštěstí bydlím u přibuzných co to tady “znají” tak to nestálo moc. Za vyšetření, antibiotika na angínu + ještě něco jsem dohromady zaplatil cca 105 dollarů.

Jakože všichni mě na tu jejich linku odkazují, jenže minuta výjde asi na 30 korun (nemám roaming, a nevím, jestli i s ním by to bylo levnější). A v konečné fázi nechci kvůli angíně provolat víc, než kolik stálo ošetření. :-(

@Petr:
To předchozí bylo samozřejmě taky na Petra.

Zběžně jsem kouknul na AXA stránky a hned první 3 body u výhod mluví jasně.
Výhody

Až neomezené krytí léčebných výloh
Asistenční služba 24/7
Celosvětová síť smluvních zdravotnických zařízení

Takže ať na té 24/7 asistenci hejbnou a přepošlou ti seznam těch smluvních zdravotnických zařízení v tvé blízkosti. 1-2 pracovní dny ať si strčí někam, to bys to taky mohl dostat až v pondělí ráno. Určitě tam mají aspoň jeden počítač a nemusí to hledat ručně v kartotéce ve sklepě.

@Mesi:
Tenhle postup je pro mě důvod, neuvažovat o AXA pojištění. Tohle není Excelent, ale počkej si nebo umři. Koukni na jejich stránky nebo do podmínek pojistky, jestli ji máš s sebou.

Také jde o to, co jsi na info lince řekl. Jestli si z toho operátor/ka nevydedukoval/a, že na tebe “jen” leze rýmička a není to nic vážného. To by se také mohlo stát, že už budeš naložený v záchrance, ale bude se čekat, až v Praze přijdou do práce a řeknou, kam tě můžou odvézt. Bolest v krku není zlomená noha, ale zbytečné otálení také není dobré a nakonec může zrušit dovolenou. Ono to totiž taky nemusí být angína.
Asi bych se zeptal na recepci, jestli jsi v hotelu, na blízkou nemocnici/kliniku a vyrazil bych.

@Petr: Zarazi mne postup pojistovny. Meli by okamzite nebo alespon obratem poslat seznam lekaru, se kterymi spolupracuji, v okoli. Zavolal bych na jejich linku jeste jednou a overil si, ze uznaji ucet, ze proste k lekari nezbytne musim. Bude to ranec.

Zdravím :D…

Chtěl bych se prosím optat, nemáte někdo zkušenosti s AXA na proplácení urgentní lékařské pomoci, když doložím vystavený účet od doktora? Jde o to, že jsem cca po 5-6 dnech dostal na 99% angínu. Volal jsem na linku atd. kde nakonec řekli že mi pošlou adresu kam jít za 1 nebo 2 pracovní dny… Háček je že v ČR je už 21:00 (čtvrtek) a do pondělí asi nepřežiju…

Jedná se o následovné pojištění

https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/axa/

(zaškrtnuta USA a volba EXCELENT)

PRO DLOUHODOBĚ NEMOCNÉ
Je tu již mnohokrát uvedeno, že léčení v USA je drahé. Dejte si tedy při výběru pojištění pozor na výluky. Léta využívám pro cestování pojištění od Allianz. Letos jsem ale narazil. Na podzim mi diahnostikovali cukrovku a Allianz má výluku, že komplikace dlouhodobých nemocí řeší pouze pro stabilizované stavy. Za ten ale nepovažují jen závěr lékařské zprávy před odjezdem. Prostě natvrdo říkají, že stabilizovaná může být dlouhodobá nemoc pouze pokud byla diagnostikována dříve než před rokem! Rodinu jsem tedy pojistil standardně a pro sebe jsem hledal alternativu. Nakonec jsem vzal připojištění od VZP, kteří jasně deklarovali, že uhradí vše co mi neprokážou jako vycestování v zanedbaném stavu nemoci ap, což pro mě vzhledem k posledním výsledkům co jsem měl v kartě na záznamu pár týdnů před odletem bylo naprosto v pohodě.

@Petr: Ahoj Petře,
pokud máš ISIC, tak se podívej na jejich cestovní pojištění od Uniqa. I celoroční pojištění nabízejí v několika variantách.

@Petr:
Ono nechce koukat jen na cenu, ale hlavně na výši plnění a na co se to plnění vztahuje. Pokud v tom nebude například zubní ošetření, tak když náhodou upadneš na schodech (nemusí tě hned přejet nějaký…) a dáš si ji na bradu, tak se nedoplatíš. Případně budeš vypadat, jako že sis čistil zuby dlaždičkou. Takže si v nabídkách pečlivě projdi, co vše pojistka kryje a jaké je plnění pro jednotlivé případy. Ono těch 5mega nebo 440.000,- USD vypadá pěkně, ale na něco může být plnění jen 5.000 Kč nebo 30 dolarů.

Jak to máš se zdravotním pojištěním teď? Platí ho za tebe stát, jako za studenta nebo už máš v ČR po řádném studiu a platíš si to sám, případně tvůj zaměstnavatel? Ptám se proto, že když odjedeš na více než půl roku a doložíš, že jsi byl po tu dobu v zahraničí pojištěný, tak nemusíš platit zdravotní tady. Osoba bez zdanitelných příjmů teď platí 1.485 Kč měsíčně, to je 17.820,- ročně. To krásně pokryje to „neomezené“ od Axy.

Také je prý dobré pojištění BUPA Global Travel, ale to je cenově někde jinde.

Zdravím,

chtěl bych poprosit o radu ohledně pojištění. Jedu do USA studovat, momentální plán je 2 až 2,5 roku.

Axa nabíz pojištění se slevou 50%, takže jejich “neomezené” léčebné výlohy výjdou na cca 17,700 ročně. Je lepší toto neomezené pojištění, nebo bude stačit např 5 mil. korun?

A není lepší se rovnou pojistit “ve škole” v USA než v ČR? Ve škole to vychází cca na 400 tisíc dollarů za 444 dollarů ročně.

S cestováním na takto dlouhou dobu nemám žádné zkušenosti, jsem anti-sportovec a mezi největší úrazy patří odřené koleno :D (A sem tam angína nebo chripka) ale mám trochu strach, člověk nikdy neví, co kdyby mě zrovna přejel nejakej vůl.

Díky moc za radu.

@Iva:

Mam Axu na rok do Kanady a musela jsem na vytrhani moudraku a proplatili mi do limitu na zuby zbytek jsem si platila sama, ale funguje to kdyz jim posles vsechny papiry.

O

Muzu sjednat pojisteni pro pripad urazu s BUPA i kdyz ziji v zahranici nelegalne?

@Jan: Ahoj Honzo,
o pojištění BUPA jsem neslyšel. Cestovní pojištění si doporučuji koupit přes internet, pohlídej si především limit pro léčebné výlohy. Doporučuji minimálně 1 000 000 Kč, lépe miliony dva. Já mám nyní pojištění u platební karty, dříve jsem obvykle využíval Allianz.

@Jan:
Na ježdení autem a lehčí turistiku nemá smysl nic složitého vymýšlet.
Doporučuji standartní pojištění u kterékoliv pojištovny, jde si sjednat smlouvu za pár minut na netu, na mobilu nebo se můžeš jít poradit na pobočku.
3 týdny v USA bez rizikových sportů tě bude stát cca do 1000kč s limity i desítky miliónů korun na úraz/ošetření….což považuji za dostatečné.

Dobry den,Rad bych se zeptal na nějaké cestovní pojištění.Na konci května odjíždím cca na 3 týdny do San Franciska.Budeme hodně cestovat autem a bude to taková lehčí turistika.Chtěl bych se zeptat na nějaké doporučení na pojištění…Dále jsem se dočetl od pojištění BUPA – máte někdo nějaké zkušenosti.Děkuji za odpovědi..Nechtěl bych nic podcenit a cena pojištění pro mě nehraje až tak velkou roli :-)

@Franta: Tak to ho to vyslo jeste dost levne… Rok 2016, zlomeny kotnik, jedna noc v nemocnici + operace v prepoctu temer milion (cena bez operatera).

@Ketyna:
Jj. Známý spadl z motorky, pochroumal si rameno a zlomil klíční kost. Operace 10.000,- USD. V té době v USA již dlouho na černo. Takže pápá úspory a ještě se zadlužil příbuznému, co u něj bydlel.

Ano, je to pravda, za porod až 10000 – pokud jste v USA pojištěni tak cca polovinu zaplatí pojišťovna a to u porodu bez komplikací není lékař pouze porodní bába. Šestinedělí můžete mít ale neproplacené, osobní zkušenost . Jó maminky v ČR stěžujte si na zdravotnictví, ani nevíte co máte

No jo,no.Ted to vidim.Muj Frantisek byl mene JEDOVATEJ.Ha ha.

Nasla jsem si konecne pojistovnu UNIQA a ta me pro pripad nouze i kdyz uz jsem v USA pojistila.Limit 10 mil. na cely rok za 28.080 KC. Navic jsem dostala slevu 10%. Veskere podminky jsem peclive prozkoumala vcetne vyluk a zda se,ze bude vse jak slibuji.Tak doufam,ze jsem nic neprehledla.

@Mesi:

@Hana++: Muzes se pojistit na nahle zdravotni vylohy v zahranici. Pojisteni byva zpravidla na 1 rok a musi byt uzavreno v CR. Pripadne prolouzeni, mysleno uzavreni pojistky na dalsi rok, musi byt opet uzavreno v CR. Mozna ma nektera pojistovna trochu jine podminky, ale tohle je klasika. Tyto pojistky se vestinou nevztahuji na zuby nebo pouze ve velmi male castce (muze se zdat vysoka, ale v USA staci sotva na preventivni prohlidku). Samozrejme tyto pojistky pokryvaji pouze nahle, nutne osetreni, zadne preventivni atd.

@Hana++:
Aha. To nejsem já, ale jiný Franta. :-)

Dekuji za odpoved Franto.Nejsem tak naivni,abych si myslela ze nektera z pojistoven mi bude hradit naklady na zdrav.peci poskytovanou v USA.Jde mi vyhradne o nahlou zdravotni prihodu jako je npr.zlomenina nohy vyzadujici okamzitou operaci vcetne hospitalizace.Kontaktovala jsem nekolik pojistoven v CR a dve jsou ochotny me za techto podminek pojistit.UNIQA ma plneni do 10mil KC.Videla jsem ze chvalis BUPA,tak jsem se proste jen SLUSNE zeptala.
Zdravi Hana

@Hana++:
Nežiješ v ČR, takže se nedivím, že tě česká pojišťovna nepojistí. Nepíšeš detaily, takže předpokládám, že píšeš o klasickém zdravotním pojištění a VZP.
Jsi v USA legálně a máš legální práci? Tak proč se nepojistíš tam? Jo aha, ono je místní zdravotnictví drahé. On je rozdíl, zaplatit za plombu 400,- Kč nebo 400,- USD, to chápu. Takže co kdybys měla pojištění v ČR, k doktorovi chodila v USA a účty za tebe platili ostatní. Nebo je to jinak? Jestli jsi tam na kontrakt, tak jsi pojištění měla řešit před odjezdem, jak v pojišťovně, tak se zaměstnavatelem.
Pokud jsi v USA nelegálně, tak pojištění je další důvod, proč to není dobrý nápad.

Můžeš zkusit nějakou komerční pojišťovnu, ale asi to nebude nic výjimečného, jen klasické cestovní pojištění. Ale nejspíš ho budeš muset uzavřít v ČR. Ale takové pojištění bývá pouze na rok, je dobře smluvně ošetřené a nepokrývá úplně vše.

Pojisti me i kdyz uz nekolik let ziji v USA?Nebo je podminkou zridit pojisteni pred vyjezdem z CR?

Uz nekolik let pobyvam v USA.Je v CR pojistovna,ktera akceptuje tuhle skutecnost a pojisti me pro pripad nahle zdravotni udalosti v zahranici? Ceska pojistovna mne z techto duvodu odmitla.

@Veronika: Pojisteni lze uzavrit maximalne na 1 rok, pote musi byt pripadne OSOBNE obnoveno. Rozhodne ho doporucuji, je mnohonasobne levnejsi, nez srovnatelne pojisteni v USA a i kdybyste behem kratke doby sehnali zamestnani, kde zamestnavatel prispiva na pojisteni (ne kazdy prispiva a uz vubec ne kazdy prispiva plnou castku), tak pojisteni, ktere si za jeho prispevek budete moci dovolit, bude casto horsi, nez to cestovni z CR.

Ahoj, je tu někdo, kdo řešil cestovní zdravotní pojištění dlouhodobě (např. při stěhování po výhře v loterii)? Vyplatí se pořizovat si cestovní pojištění z ČR třeba na dva roky (práci budeme hledat až na místě, takže nemůžeme spoléhat na to, že ho bude platit zaměstnavatel), nebo třeba jen na půl roku a potom se uvidí? Jak jste to řešili vy? Díky

A

@Petr Novák:

Ahoj,jenom mely komentar-3 mil.korun je na USA malo,radeji si zaplatit drazsi pojistku,nejlepe Allianz,kde je pojistne plneni tusim neomezene nebo do 100 mil.-mluvim ze skusenosti s pojistnou udalosti meho pribuzneho tady-po celkove sepsi organismu a 10 dennim pobytu v nemocnici ucet za cca 200 tis.dolaru-to se muze tykat infarktu,dopravni nehody atd.,proto to opravdu nepodcenovat-sama to ted tady resim-pojistovna Generali celkem spolupracuje,vse se prilis vlece,system zpetne posilanych faktur z USA rozhodne neni nejlepsi,nicmene stryc dostal spickovou peci,a zpetne nadavat jak to bylo drahe lze tezko,byl na pokraji smrti.Presto mam sama otazku,nemocnice chce samozrejme proplatit zbytek lecby-cca 43 tis.dolaru ,mam dotaz na nekoho,kdo to tady resil-bude tento dluh nemocnice vymahat v CR-podotykam,jde o velkou,bohatou nemocnici,takze najmout si soukromou firmu nebude problem,od toho maji sva pravni oddeleni-bude tato castka pro ne dostatecne vysoka,aby se s tim obtezovali-nebo je lepsi se s nimi domluvit na rozumnem splatkovem kalendari tady z nasi strany?

@Anděla: Pokud myslíte cestovní registraci ESTA, můžete ji vyplnit jako skupinu. Mrkněte na článek. :-)

Zdravím,potřebuji poradit,v březnu letím s dcerou,která cestu do USA získala prostřednictvím nadace,která jí platí výlet do Chicaga,je tělesně postižená.Mám dotazník vyplnit radši zvlášť každé či mohu použit skupin?děkuji za odpověď

@Vera:
Přesné informace ti dá asi jedině nějaká konkrétní pojištovna.
Všude koukám, že ty částky na “Akutní stomatologické ošetření” je směšně nízké, v Generali třeba 10k. Přičemž lékařské výlohy jsou do 3M…připojištění nabízejí, ale jen na ty lékařské výlohy a to do 100M.
Chtělo by to zajít na pobočku pojištovny, zavolat jim nebo napsat, jak se věci mají.

Máte prosím nekdo tip na nejlepsi pripojisteni na ošetření zubu v USA ? Dekuji za tipy

@Mesi: @Yuichiro:
Tak jsem koukal a moje ČSOB Exclusive má limit 5.000,- Kč pro Evropu a 10.000,- Kč pro svět a to pouze na akutní utišení bolesti, jinak ani ň.

@Mesi:

Pochybuju, všechny standardní pojistky mají zubaře v rozmezí 10.000-20.000.

@Simona: at pocitam, jak pocitam, tak 13 000 Kc je cca 500 USD. To je velmi malo na navstevu zubare v pripade problemu. A je to i docela zvlastni vyse pojistneho plneni. Nespletla ses o nulu?

dekuji moc….vsem za rady a podporu…jinak pojistovna AXA -pojisteni zubu-uhrada do vyse 13000Kc

@Simona: zdravim,s pojistenim nemam zkusenosti,ale pohybuji se v oblasti stomatologie.doporucuji se zeptat u sveho zubare,da se to vyresit jeste pred odjezdem a dostanete urcite i radu,jak si poradit i bez navstevy zubare v USA pokud Vam vlozka vypadne.kazdopadne pribalte Ibalgin i do letadla :-))

Franta:
Jé…. já to blbě přečetl. Místo “cestu rusit nemohu” jsem viděl “cestu rusim… nemohu…” :-)

Tak držím palce, ať je vše v klidu.

@Simona:
Zrušení cesty asi bude něco stát na stornech. Snad jsme tě nevystresovali? Ptala jsi se zubaře, co na to on? Zda vložka vydrží a jaký vliv na zub by mělo její vypadnutí?

Dekuji vsem….mam nervy nadranc…cestu rusit nemohu….nejedu sama ,ale s rodinou

@Simona: Jak pise Franta, cestovni pojisteni vetsinou nezahrnuje zuby nebo pouze na vemi nizkou casku (v pripade USA az smesnou). Zeptejte se na pojistovne, kde jste pojistku uzavirala, pripadne dokupte pripojisteni. Otazka je, jak budou reagovat, kdyz uz problem nastal.

@Simona:
Málokterá cestovní pojistka má v sobě ošetření zubů. A pokud ano, tak pouze akutní zákroky. Ty už jsi u lékaře byla a odjíždíš i přes možné komplikace, tak bych spíš počítal, že v případě potřeby si to budeš muset zaplatit sama. Také je tu možnost, že se zub ozve v letadle. Tak jako někomu zalehnou uši, někoho prý bolí zuby.
Doufej, že vložka vydrží, případně, že zub nebude bolet.

Mě kdysi vypadla plomba, takže jsem se děsil návštěvy zubaře, hlavně účtu, naštěstí se zub držel statečně a vydržel několik měsíců do návratu bez jediné bolesti. Držím palce.

Dobry den,
Prosim o radu…Odletam na 40 dni jiz 25.1.Vcera jsem byla na zubni pohotovosti s akutni bolesti…..mam akutni zanet,otevreny zub a v zubu vložku,ktera tam musi zustat 3-4 tydny….Nicmene zanet se nemusi vylecit,vlozka muze vypadnout atp…kdyz navstivim zubare,vztahuje se na to pojisteni?Kdyz jsem s timto problemem jiz odletela z ČR.Zub je pohotovostne osetren a vic se neda nyni delat.Po vyleceni zanetu se udela plomba.dekuji

@Yuichiro: Ahoj, 3 000 000 Kč by měly být pro většinu problémů dostačující. :-)

Jen pro upřesnění – jedná se mi o plnění na zdravotním pojištění :)

Ahoj, plánujeme půlroční cestu do USA, myslíte, že pojistné plnění 3.000.000,- je OK? V zásadě by to mělo pokrýt i ty největší náklady v rámci nějakého hodně nepříjemného problému, po kterém by jsme se stejně museli vracet a na nějaké ty běžnější věci by to mělo být naprosto v pohodě, nebo se mýlím? :) Díky za reakce.

@Luk: To ne, ale už se asi do US nepodíváš. By the way, uhlíři, máš v US zaplacené daně?

@Luk:
Je otázka, jak spolu naše a jejich úřady spolupracují. Ale smlouvu o vydávání zločinců máme podepsanou. ;-)

Něco jiného je odjet z nezaplaceným mýtným a něco jiného s velkým dluhem.

Takže mohu očekávat v Republice exekuce.

@Luk: Z nezaplaceného dluhu se stane trestný čin se všemi následky. Při následném pokusu o vstup do US zatčení, soud atd. Dluh se určitě nepromlčí, v žádném státě.

@Luk:
Jak píše Petr. Také je možné, že to nakonec skončí u místního soudu, kde budeš jako dlužník. Pak by na tebe mohl být vydán zatykač. Otázkou je, s jakou platností. Může se stát, že do USA budeš moct jet, ale ne do daného státu nebo okresu.

Co dál? Můžeš odjet a poté zkusit kontaktovat dané zdravotnické zařízení a na dálku se domluvit na splácení. Případně, pokud to půjde, domluvit se rovnou. Jen nevím, jakou jim dáš záruku.

Jinak jsi krásný příklad toho, proč já, Petr a i další nedoporučujeme ilegální pobyt v USA. To, že někdo tady píše, že Čechů je tam spousta a jsou v pohodě, zní dobře. Ale pouze do doby, než se něco stane. Úraz, nehoda a tak. Sám teď vidíš, jak to dopadlo. Znám kluka, co je tam spoustu let nelegálně, jednou si zlomil klíční kost a nemocnice po něm pak chtěla 10.000,-USD za léčení. To neměl a byl lehce nervózní. Naštěstí tam měl strýce, který byl ochotný částku uhradit, ale musel mu to vše splatit. Bez strýce by nejspíš dopadl jako ty. Blbé bylo, že u nás na něj byl zatykač za “drobné krádeže”, takže by si návratem moc nepomohl. Je to každého věc, ale je třeba zvážit všechna rizika, než se vydá na zkušenou za moře.

Děkuji,jen ted nevim vubec jak dále postupovat.

@Luk: Ahoj, co jsem četl a slyšel, tak by dluh za léčebné výlohy neměl mít vliv na (ne)vpuštění na území USA. Pokud je dlužná částka vysoká, může se však stát, že se ji budou pokoušet vymáhat v ČR přes soukromou firmu.

Zdravím
Je možné odletět z USA s dluhem. Stal se mi zde ne-malý uraz a pojištovna nechce častu zaplatit jelikož jsem přetahl vizum. Je možné že se to v Čr promlči.
Děkuji moc

@Jorck:
Na to ti mohu odpovědět.Porod je hrazený ze zdravotního pojištění jen částečně.A tím mám na mysli zdravotní pojištění placené v Americe.Takže z našeho zdravotního pojištění ani náhodou.Ostatně je to logické není to ani nemoc ani úraz.

Zdravim musim uznat že v usa nemocnice i domovy pro seniory i sanitky aj. jsou dost luxusní hlavně NYC CA FL … Nepodcenoval bych zdravotní pojištění ! Lékáři a zubaři jsou v USA neustupní a drazí …jen $$$$ … Nevyhoda je ta že z 99% vždy u soudu vyhraje lékař …jen by mě zajímalo jestli je pravda že mateřství … porod není hrazen zdrav.pojištěním ?

Ahoj, máte někdo zkušenosti s Axou? Když se něco stane, je všechno v pohodě? Vybrala jsem si jejich službu Komfort, ale neznám nikoho, kdo by mi mohl potvrdit, že funguje…

@Veronika: @Petr Novák:

Tak ono je to jen přejmenované ING a to mělo dobré reference.

Obávám se, že na zkušenosti je ještě brzy. To, jestli je pojišťovna/pojištění dobré, se zjistí až v momentě, kdy nastane nějaký problém a pojišťovna má platit. :)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenost s cestovním pojištěním od NN. Doporučila mi ho kamarádka.. Koukala jsem na web, ale moc informací zde není protože je to docela novinka – nabídka cestovního pojištění je někdy od února.

Tak ještě než půjdu za poradcem, ráda bych se zeptala i tady. Díky Veronika

@Jiří Gabriel:
Tohle chce pořešit s pojišťovnou. Když ti něco spadne do oka nebo při nehodě přijdeš o zub, tak by základní ošetření mělo být pokryto z pojistky. Nový zub si necháš udělat po návratu do ČR.
Já si chtěl kdysi koupit čočky, které u nás prodávají v kdejaké lékárně a lepší drogerii, tam mi je bez receptu neprodali. Vyšetření u očního bylo za 100,-USD a to pojišťovna neproplatí. Není to základní ani nutné ošetření a je to můj problém, že jsem si jich na cestu vzal málo.

J

zdravím web chcidoameriky.cz je pravda že zubní a oční zdravotní ošetření zdravotní pojištovny neproplací a je dobré mít usebe i hovotost …. prej není zdravotní peče jak už u zubaře tak u očního lekáře tak v nemocnich docela levná …. ceny jsou dost astronomický.

@Dena: tohle neni ani tak dotaz sem, jako spis (rozhodne) na pojistovnu. Ale nepocitej s tim, ze ti to proplati. Pises, ze letis na par dni = nech vytazeni stehu po navratu a prevaz zvladnes sama. Jinak uz jen to, ze ti lekar dopovi na pozdrav te muze stat i 500 usd.

@Dena:
Zeptal bych se spíš v pojišťovně.
Ale už z principu. Pojistka je na cestu, úraz byl před cestou. Podle mě to půjde z tvé kapsy.
Já osobně bych si koupil obvaz, dezinfekci, ostré nůžky a vyřešil to sám.

Ahoj. Prosím o radu. V ČR jsem si přivodila zranění a odletam ted na par dni do USA kde budu muset na převaz a vyndání stehů na prstu. Spadá tento výkon pod cestovní pojištění ? Nemam představu kolik to tam bude stát ale zajímá me zda mi to pak v ČR pojišťovna vůbec proplatí. Pojištění budu Mít bud od Axa nebo ČSOB. Děkuji moc za odpověď.

@Amigo: Je to velmi jednoduché, přečti si pojistné podmínky a hledej pasáže, které se týkají výběru zdravotnických zařízení, pojistného plnění a limitů plnění.

@Amigo: Na jak dlouho jedes? Cestovni pojisteni na karte byva vetsinou max na 90 dni v zahranici v jednom kuse. Osetreni 91. den uz ti neproplati. O platbe ceskeho zdravotniho pojisteni plati, co pise Franta.

Já mám cestovní ke kartě od ČSOB zdarma (za ty poplatky aby ne :-) ) a nikdo s ním problémy neměl. A cena? Tvé peníze zůstanou bance a to je pro ně výhodnější, než kdybys platil cestovní někomu jinému.
Cestovní ti nenahradí zdravotní u nás. Zdravotní v ČR nemusíš platit pouze pokud doložíš, že jsi byl v zahraničí déle než půl roku a byl tam pojištěn. Ty jedeš na ESTA, takže max 90 dní. To znamená, že zdravotní v ČR budeš muset platit, i když tu nebudeš.

Zdravím všechny.

Už to tu bylo zmíněno, ale chtěl bych slyšet názor ještě někoho, pokud možno.

Váhám mezi cestovním pojištěním k platební kartě, nebo klasickým cestovním pojištěním.

Na první pohled se to tváří úplně stejně, stejné plnění a víceméně i všechno ostatní stejné. Klasické pojištění na půl roku od AXA vzhledem k jejich aktuální akci -50% vyjde na cca 3700,- / půl roku. Pojištění k platební kartě nějakých 25kč/měsíc.

Máte s tím někdo zkušenost ? Jak je možné, že je cestovní pojištění k platebním kartám tak levné ? Pojištění potřebuji i kvůli tomu, aby mi nahradilo české zdravotní pojištění a tak se i zároveň bojím, jestli mi ho na české pojišťovně uznaj jako právoplatné cestovní pojištění.. Má s tim někdo zkušenost ?

Děkuju !

@franta: taky mám BUPU, naprostá spokojenost. Ale není pro socky :)

Ahoj, já mám cestovní pojištění BUPA s neomezenými výdaji a víceméně si můžete dělat co chcete. Patří na světě mezi extraligu pojišťoven, ale taky zaplatíte více než pár korun ke kartě. Nicméně, do USA se vyplatí určitě.

do kolonky ,,pojisteni zavazadel,, v cestovnim pojisteni patri i kradez fotaku /napr/. Mate nekdo zkusenosti s naslednou ,,reklamaci,, takoveto udalosti u pojistovny ? Nemam od fotaku ani objektivu zadny doklad :( Jak jinak to osetrit ? prijit na pojistovnu a ukazat jim ho ? :D diky ;)

Pokud by někdo chtěl pojištění za pár korun, doporučuju využít kreditku a velmi kvalitním cestovním pojištěním – dáte za ní maximálně 1200 korun na rok a krytí má naprosto stejné. Nemusíte jí vůbec využívat, ale pro někoho se může hodit i jako rezerva, v případě, že by se v zahraničí cokoliv stalo.

Ahoj, chystám se za sestrou do Washingtonu na tři měsíce, jaké cestovní pojištění byste mi doporučili. Propočítával jsem si ty co zde doporučujete a nejvýhodněji mi vychází Wustenrot. Dokonce si mohu vzít celoroční a i tak se vejdu lépe s penězma než u ostatních. Nechápu, AXA má 50% slevu a u Wustenrotu to stále vyjde levněji… Já teda Wustenrot znám pouze jako stavební spořitelnu, máte nějaké zkušenosti s touto společností? Tedy nepředpokládám že by se mi něco mělo stát, ale to asi nikdo, že :)

Ahoj, chystám se do USA jako au pair a zajímalo by mě, jestli je to pojištění které tam budu mít hrazené dostačující, nebo jestli si mám zařídit ještě nějaké naše cestovní… Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Děkuju

@Lucie:
Pokud jsi na Úřadu práce, tak oni za tebe platí sociální a zdravotní. Jde o to, jestli cestu do USA zvládneš mezi plánovanými návštěvami ÚP. V Praze je to +/- 3 měsíce, jak u vás nevím. Pokud se na schůzku na ÚP nedostavíš, tak tě mohou vyřadit z evidence. Samozřejmě si můžeš zkusit domluvit další schůzku až po návratu, ale asi záleží na úřednici, jak to vezme. Oni za tebe budou platit, a ty si budeš “trajdat” po světě. ;-) Jak píše Krista, zdravotní se nemusí platit, pokud jsi v zahraničí déle než 6 měsíců a doložíš, že jsi byla pojištěná jinak. Také poznámka o době pobytu na ESTA je důležitá. Aby jsi si nekoupila letenku na 3 měsíce a imigrační ti pak dá max pobyt na 90 dní. Pak by jsi si letenku musela přebukovat.

@Lucie:
Ahoj Lucie. Je to pravda. Bohužel musíš být v ČR pojištěná u zdrav.pojišťovny a k tomu si ještě zaplatit cestovní pojištění.
Mě to cestovní poj. vyšlo nejlíp u mé zdravotní pojišťovny. Pokud si ještě pamatuji, tak šlo se odhlásit ze zdrav. pojištění když jsem napsala čestné prohlášení, že budu v cizině a nepřihlásím se znova až po 6 měsících( to si už teda nepamatuju přesně buď 5-nebo 6 měsíců) tím pádem jsem si platila jen pojištění cestovní do USA a při návratu do ČR jsem musela doložit, že jsem byla pojištěna celou dobu a pak se znova přihlásit na zdrav. pojišťovnu. Ale když jedeš jen na 90 dnů!! Pozor nejsou to 3 měsíce (dobře si spočítej den návratu kvůli letence) tak se dvěma platbám za zdrav. pojištění nevyhneš. Ale když píšeš, že jsi registrovaná na pracáku, tak to snad platí za tebe stát, né? Ale to se musíš asi hlásit a nemůžeš odjet na takovou dobu? No to nevím. Na pracáku jsem nikdy nebyla.

Dobrý den, odlétám na Floridu na 3 měsíce za příbuznými na vízum ESTA. Právě jsem ukončila studium na VŠ tudíž jsem na Úřadě práce. Jak to je s pojištěním u nás pokud si zaplatím cestovní pojištění budu muset platit i to co mám v ČR. Paní na pojišťovně mi říkala, že i přesto že jedu na ¨¨
”dovolenou” budu muset zaplatit 3 měsíce pojištění tady i cestovní pojištění. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

@Roxi:
Vízum na Floridu, hm… a máš tam práci, hm… a ptáš se v diskusi k cestovnímu pojištění, hm…

No. Co na to říct? Vízum platí pro celé Spojené státy. Na normální cestování stačí ESTA (max pobyt je 90 dní) nebo vízum B2 (max pobyt je 6 měsíců). Dobu pobytu ti určí imigrační při pohovoru na letišti. ESTA se dá získat jednoduše přes internet, kvůli vízu musíš na ambasádu. A tam čekej, že se budou zajímat o to, proč, kam, a tak podobně. A hlavně je bude zajímat, proč chceš vízum, když stačí ESTA. Jestli řekneš, že kvůli práci, tak se na tebe usmějí a pošlou tě domů.

Ty by jsi ale potřebovala pracovní povolení. To jen tak nezískáš. Předpokládám, vzhledem k tomu, jak se ptáš, že tam jedeš sama za sebe a ne přes agenturu nebo v rámci nějakého programu. Jako soukromá osoba máš mizivou šanci, že si pracovní povolení vyřídíš sama.

dobry den,chtela bych poprosit o nejake informace ohledne visa na Floridu…chtela bych zustat pul roku a mam dohodnutou praci kde mohu nastoupit uz v prosinci,v Americe sem jeste nikdy nebyla a s zadosti o visum nemam zadne zkusenosti,tak si nevim rady…mockrat dekuji

Ahoj cestovatelé!

Mám dotaz, jestli máte někdo zkušenost s nějakým dobrým pojištěním nebo naopak s nějakou špatnou pojišťovací společností? CO byste mi doporučili? Plánuju cestu do USA na téměř 60 dní a nechtěl bych nic podcenit…

Díky,

Lukáš

Ahoj, já se pojišťuju zpravidla u Allianz Dirrect – kde lze pojištění vyřídit online a zaplatit ho kartou. Ono to je prakticky jedno, kde se pojistíš… do okamžiku, než se něco stane. :)

Ahoj,potrebuji poradit u ktere pojistovny se pojistit.Jedu do Californie a koukal jsem,ze za lecebne vylohy jsou to hrozne ceny.Diky Mira.

Ahoj,
vymahatelná není, ale při příští návštěvě USA budeš mít obrovské problémy, kdy tě mohou i zatknout. Takže na tvém místě bych tu částku raději zaplatil a příště se pojistil. :-)

Ahoj,
můžete mi někdo poradit jestli je vymahatelná dlužná částka v Česku za lékařskou prohlídku v nemocnici v USA? Asi po 5-ti minutovém rozhovoru s lékařem mi byla vystavena faktura na 300 dolarů. Brzy se vracím zpět do Čech, tak se mi za doktora platit nechce, ale más nejistotu z budoucna. Díky

Ahoj Honzo,
dost bych se divil, kdyby to byla pravda. A pokud, tam tam bude buď vysoká míra spoluúčasti, popřípadě budou ty nejčastější pojistné případy vyloučeny z pojištění.

Ahoj,
sjednávám si pojištění u ČSOB je to zvýhodněné pojištění pro držitele platební karty (jsem držitelem studentské embosované karty). Cena pojištění na celý rok je 1000 Kč (maximální délka pobytu v zahraničí je 90 dní v kuse).
Pojištění léčebných výloh – 2 000 000Kč,
Pojištění odpovědnosti za škodu – na zdravý – 1 000 000Kč, na majetku – 500 000Kč,
Úrazové pojištění – trvalé následky – 200 000Kč, smrt následkem úrazu 200 000Kč, jednorázové odškodnění za hospitalizaci – 2 000Kč.
Paní úřednice mi dokonce s nepříliš jistým hlasem řekla, že v tomto pojištění jsou zahrnuty i adrenalinové sporty I. třídy (lyžování, skálolezení, turistika do 5000m.n.m atd.)
Vše vypadá ideálně, ptám se, jestli je toto vůbec možné, má někdo s tímto pojištěním zkušeností? Ostatní pojištění se pohybují kolem 7 000Kč dokonce na kratší dobu.