Až do 5. listopadu 2011 je možné podávat přihlášky do loterie o zelenou kartu do USA pro rok 2013 (DV-2013)!

Příležitostí, jak legálně emigrovat do Spojených států moc není – a i u toho mála je poměrně složité splnit veškeré podmínky pro udělení amerického občanství. Tou nejsnazší cestou, která však vyžaduje notnou dávku štěstí, je každoroční loterie o zelenou kartu, která vás opravňuje k trvalému pobytu v USA. Letos bude náhodně z několika milionů přihlášených vybráno 50 000 šťastlivců, kteří se – splní-li všechny podmínky programu – mohou těšit na svůj Americký sen.

DV Diversity Visa 2013 Lottery | © Mike Mozart

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2022.

Výsledky loterie DV-2023 je možné kontrolovat od 7. května 2022.


Základní informace o 2013 Diversity Visa program (DV-2013) v několika bodech:

  • Registrace probíhá až do soboty 5. listopadu 2011, 18:00 hodin našeho času. Po tomto okamžiku již nebudou další přihlášky přijímány, a to ani v případě nějakých technických potíží na americké straně. Proto vám důrazně doporučuji s registrací neotálet a přihlášku vyplnit co nejdříve, dle zkušeností z několika posledních let bývá server s blížícím se koncem značně přetížen.
  • Do loterie se mohou hlásit občané České rebubliky i Slovenské republiky, podmínkou je alespoň úspěšné absolvování střední školy nebo dvouletá pracovní praxe z průběhu posledních pěti let.
  • Každá osoba smí podat jen jednu přihlášku do loterie – pokud jich pošlete víc, jste ze slosování automaticky diskvalifikováni.
  • Vyplníte-li přihlášku správně, zobrazí se vám pro ověření vaše jméno a unikátní kód, který je nezbytně nutné uchovat. Proto si ho vytiskněte a pečlivě uschovejte, anebo ještě lépe – uložte si snímek obrazovky do počítače a dobře ozálohujte. V období od 1. května do 30. června 2012 totiž bude možné na stránkách loterie (viz. níže) průběžně kontrolovat stav slosování, a k tomu je kód právě nezbytně nutný. Pokud ho ztratíte, nový vám vydán nebude a vy tak budete mít smůlu i v případě, když byste náhodou byli vylosováni.
  • Přihláška do loterie má výhradně elektronickou formu, papírové přihlášky již nejsou akceptovány.
  • Přihlášku do loterie podávejte výhradně na oficiálních stránkách https://www.dvlottery.state.gov/ – jen tak budete mít jistotu, že se přihláška dostane tam, kam má a nezaplatíte za ní ani korunu!
  • Kompletní pravidla letošní vízové loterie naleznete na stránkách Ministerstva zahraničí USA
  • .

Petr Novák

Diskuze k článku (28 komentářů)

opravdu se to pořádá každoročně? :) a to tak jednoduché? se jen tak přihlásit a doufat v to, že ten vítěz budu já? :D zatím se mě to netýká jsem ještě na střední, ale pak… zkusit se má vše :D a já jsem do Ameriky blázen :D jen horší by bylo pak si sehnat ubytování :)) ale to trošku jiná :))

Odpovědět

Když bych vyhrál je nějaká povinnost se tam nastěhovat? Nebo to mohu využít pro pravidelné cestování do země?

Odpovědět

Když se zaregistruji a chtějí uvést manžela, děti ….. Uvedu to. Může se pak zaregistrovat i manžel?

Odpovědět

Lenča:
Přihlášení je jednoduché a je to každý rok. Registrace je zdarma (na oficiálních stránkách, které tu PETR uvádí, jinou cestu /zprostředkovatele/ bych nepoužívala), pokud tě vylosují, neznamená to, že máš GC, jen pokračuješ k dalším pohovorům. Následnou cestu ke GC také lemují různé poklatky, v současné době něco málo přes 800,-USD. Tak to po škole zkus, jestli tě to nepustí. A k ubytování si budeš muset sehnat i práci.

Pavel:
Pro cestování ti stačí ESTA nebo víza. Je zbytečné brát šanci lidem, kteří chtějí v USA opravdu žít.

Gregina:
Ano, může. Zvýšíte tak svou šanci.

9. MAY A HUSBAND AND A WIFE EACH SUBMIT A SEPARATE ENTRY?
Yes, a husband and a wife may each submit one entry if each meets the eligibility requirements. If either is
selected, the other is entitled to apply as a derivative dependent.

Odpovědět

Tak kolik z vás se letos přihlásilo se mnou?

Odpovědět

Ahoj :) chci se zeptat, když se mi nepodaří získat GC a v USA chci žít, dá se to udělat i nějak jinak kromě načerno?

Odpovědět

Ahoj, v podstatě dost těžko. Musela bys být pro ty Američany extra přínosná, aby ti udělili povolení k trvalému pobytu.

Alternativou je třeba studijní pobyt v délce jednoho roku.

Odpovědět

Už aby byl květen a výsledky. ;-)

Odpovědět

Ivoš: Taky se nemůžu dočkat. ;))

Odpovědět

To je jasný. V květnu mě vytahnou, pak si to vyběham a hned jak to půjde, mě tam maj.

Odpovědět

Chtěl bych se někoho zeptat,jak to je s poplatkama za pŕihlášení do loterie GK.Před rokem jsem totiž vyplnil formulář na GK a o něco pozdéji mi přišlo z USA vyrozumění že mám zaplatit poplatek 148 USD.Nevím zač,myslel jsem že je to zdarma.Co dělat v takovém případě?v dopisu je ještě dodatek že po nezaplacení mne hrozí soud.Což jsem se nemyle překvapil poněvač loterii jsem nevyhrál a místo toho mne přišel obyčejný dopis s tímhle upovědoměním.

Odpovědět

“Loterie” o GC na OFICIÁLNÍCH stránkách je samozřejmě zadarmo. Nesmíš (ani ostatní) klikat na kdejakou reklamu. Je spousta stránek,

https://chcidoameriky.cz/zelena-karta-do-usa-jeden-z-mala-zpusobu-jak-dlouhodobe-legalne-pobyvat-ve-spojenych-statech#comment-4201

Další (DV-2014) bude na podzim

Více si nastuduj na:
https://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

Odpovědět

Je spousta stránek, které se tváří jako oficiální, ale nejsou. Hlavním poznávacím znamením, je nějaká platba. Některé stránky z lidí jen tahají peníze, jiné vás skutečně do loterie přihlásí, ale přihlásit se můžete sami a zadarmo. Ale pozor jen jednou v každém roce! Pokud jste někdy použili ony druhé stránky, tak je tu možnost, že vás stále přihlašují a o “poplatek” si řeknou až budete náhodou někdy vylosováni.

Odpovědět

Když přihlášky o losování GC pro rok 2013 jsou do 5. listopadu 2011, do kterého data je nutno podat přihlášku pro rok 2014 ?

Odpovědět

Vladimíre,
termín bude teprve vyhlášen. Je cca měsíc od začátku října do začátku listopadu. Jeden rok se přihlásíš, další je vyhodnocení a další tam jedeš. Pokud to vyjde.

Zatím si můžeš studovat pokyny.
https://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html
Jsou to oficiální stránky, kde je to zadarmo.

Odpovědět

Kdo jste se přihlašoval pro DV 2013, tak si můžete zkontrolovat, jestli jste byli vybráni do procesu.

Pokud zjistíte “HAS NOT BEEN SELECTED”, tak nezoufejte, začátkem října se bude ještě dolosovávat. Takže si vaše -Confirmation Number- schovejte.

Odpovědět

Má někdo zkušenost s tím, jak vypadá formulář, že vyhrál? Já nemám: HAS NOT BEEN SELECTED, ale mě přišlo, že jsem byla vybrána mezi posledních 100 000 tis. ale nezaručuje to, že dostanu ZK. Musím vyplnit přílušné formuláře a poslat do USA. Není tam vyloženě, že jsem vyhrála. Je tu někdo, kdo vyhrál v minulých letech a může poradit?

Odpovědět

Kristo, nějaké novinky?

Odpovědět

Zatím nic. Dívala jsem se na stránky dvlottery a mělo by to přijít to konce září. To bude totiž uvedeno další dolosování na těchto stránkách od 1. října.Je to tam také uvedeno.To asi zjistí jen ti, co se přihlašovali do DV 2013 protože se tam přihlašuješ pod svým kódem.Teď jsem v USA a řeším případný přestup na vysokou školu. Bohužel mi řekli v Santa Monice College, že pro ně budu resident až po roku a dni legálního pobytu v USA. Takže bych musela platit jako cizinec 200 dolarů za kredit a né 36 dolarů jako resident. A na semestr jich potřebuju 18.

Odpovědět

Kristo, děkuji za info.
Takže papírování, už máš za sebou, jen čekáš na vyhodnocení, jestli jsi prošla?

Odpovědět

Petra:
Přesně tak. Už je to docela dlouho. Posílala jsem to asi v druhé půlce května. Po vyplnění jsem poprosila o kontrolu mého profesora z univerzity (je to američan) pracoval dokonce dříve na imigračním v USA. Vše četla asi 10x než jsem to poslala. Tak snad projdu. Číslo výhry v GC mám kolem 25 000 což by mělo přijít na řadu snad brzy. Pokud to dělají podle toho… kdoví.

Odpovědět

Měli by to dělat podle toho, jak to k nim dorazí. V okamžiku, kdy mají potřebný počet těch vyhovujících, tak končí a ostatní mají smůlu. Letos poprvé oznámili možné dolosování, zřejmě se jim minule stalo, že prošlo málo lidí.

Odpovědět

Ahoj, nemá někdo víc info k tomuhle:

DV 2013 Entrants: Please keep your confirmation number until at least September 2013, even if you were not selected on May 1, 2012. The Department of State may select more DV 2013 entries on October 1, 2012.

Já jsem nikde nic nenašel.

Odpovědět

Tak jsem zvědavý na pondělí, co se bude dít.

Odpovědět

Tak to šoupli o 11 dní.

DV 2013 Entrants: Please keep your confirmation number until at least September 2013, even if you were not selected on May 1, 2012. The Department of State may select more DV 2013 entries on October 22, 2012 at noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4).

Odpovědět

Tak nově je to bez přesného datumu.
More entries will be selected in early October 2012, so please keep your confirmation information until at least that time.

Odpovědět

Tak jsem koukal, ale pořád nic nového o dolosování.

Odpovědět

V DV-2013 bylo vybráno 73 lidí z ČR a 100 z SR.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.