Loterie o zelenou kartu 2024 (DV-2026) – přihláška, podmínky

Petr Novák

Opět po roce se zájemci mohou hlásit do loterie o zelenou kartu do USA. V případě vylosování sice neznamená automatické přidělení karty, ale dává šťastlivci možnost zahájit proces získávání zelené karty. Přihlášku do DV-2026 je možné vyplnit v období od 2. října do 5. listopadu 2024. Návod, odkaz na přihlášku a časté dotazy najdete níže v článku, který je průběžně aktualizován.

Loterie o zelenou kartu 2024 (DV-2026) – přihláška, podmínky

  1. Obsah článku
    1. Co je loterie o zelenou kartu (DV-2026)
    2. Jak podat přihlášku do loterie o zelenou kartu do USA
    3. Kdy probíhá loterie o zelenou kartu do USA
    4. Podmínky účasti v loterii o zelenou kartu 2024 (DV-2026)
    5. Rady pro účastníky loterie o zelenou kartu 2024 (DV-2026)
    6. Výsledky loterie o zelenou kartu 2024 (DV-2026)
    7. Časté dotazy k loterii o zelenou kartu do USA
    8. Kolik lidí se účastní loterie Diversity Visa Lottery?

    Co je loterie o zelenou kartu (DV-2026)

    Pořadatelem Diversity Visa Lottery 2026 je Ministerstvo zahraničí USA, které tím dává lidem z různých koutů světa stejnou šanci na život v USA. Účast v loterii je na oficiálních stránkách dvprogram.state.gov vždy zdarma. Přihlásit se v období mezi říjnem a listopadem může každý, kdo splňuje jasně dané podmínky. Výsledky loterie jsou oznámeny následující rok.

    Kromě oficiálního webu dvprogram.state.gov existují zprostředkovatelé, kteří nabízí odeslání přihlášky za peníze. Použití neoficiálních zprostředkovatelů nezvyšuje šanci na vylosování, protože všechny přihlášky podléhají stejnému algoritmu výběru. Někteří zprostředkovatelé využívají zadané osobní údaje k marketingovým účelům.

    Vylosování v Diversity Visa Lottery neznamená automatický nárok na přidělení zelené karty. Znamená to, že daná osoba i s rodinou může vstoupit do procesu, na jehož konci může být udělení zelené karty. Celý proces se skládá z několika kroků – pohovoru na ambasádě, prohlídky u lékaře a vyplňování formulářů. Veškeré náklady v řádu nižších až středních stovek tisíc korun si vždy hradí žadatel.

    Jste připraveni na velkou životní změnu? Dokážete si představit, že ukončíte pracovní poměr, vytrhnete děti ze školního kolektivu a kamarádů, odstěhujete se na druhý konec světa, kde vás nikdo nezná? Máte našetřeny stovky tisíc korun, abyste přežili první měsíce v USA, kde budete začínat od nuly? Přistoupíte na to, že zpět domů se podíváte nejdříve za rok a jen na dovolenou? Jestliže jste na libovolnou z otázek odpověděli “ne”, přihlášku do loterie nevyplňujte.

    Heslo “není důležité vyhrát, ale zúčastnit se”, tady neplatí. Ze zkušeností mohu říct, že zelenou kartu pravděpodobně nezískáte nebo se vám v USA nepodaří usadit. Navíc vás to bude stát ohromné množství času, peněz, úsilí a psychických sil. Stejně tak není řešením utíkat do USA před finančními problémy v Česku.

  2. Jak podat přihlášku do loterie o zelenou kartu do USA

    Jediný oficiální web pro příjem přihlášek do loterie o zelenou kartu do USA je state.gov. Patří americké vládě a za vyplnění se nic neplatí.

    V Google i jinde můžete narazit na jiné stránky, které se tváří jako oficiální, ale za vyplnění přihlášky tam platíte až stovky dolarů. Provozovatel webu v lepším případě udělá jen to, že vaši přihlášku přepošle přes oficiální web. Na těchto podvodných stránkách často najdete označení, “Visa Expert”, “Visa Agent” nebo “Visa Consultant”. Webové stránky zprostředkovatelů nikdy nejsou na doméně .gov.

    Neoficiálním zprostředkovatelům loterie o zelenou kartu se doporučuji vyhnout.

  3. Kdy probíhá loterie o zelenou kartu do USA

    Číslování loterie je poměrně zmatečné. Letopočet udává fiskální rok americké vlády, nikoliv rok příjmu přihlášek.

    Zkratka Označení loterie Příjem přihlášek Vyhlášení výsledků
    DV-2023 Diversity Visa Lottery 2023 6. 10.-9. 11. 2021 od 7. 5. 2022
    DV-2024 Diversity Visa Lottery 2024 5. 10.-8. 11. 2022 od 6. 5. 2023
    DV-2025 Diversity Visa Lottery 2025 4. 10.-7. 11. 2023 od 4. 5. 2024
    DV-2026 Diversity Visa Lottery 2026 2. 10.-5. 11. 2024 od 3. 5. 2025
    DV-2027 Diversity Visa Lottery 2027 říjen 2025? květen 2026?

    Každoročně na začátku a na konci období bývá web přetížený, nebo zcela nedostupný. Přihlášku se doporučuje vyplnit třeba v polovině období, na pravděpodobnosti vylosování se nic nezmění.

    Nikdy neposílejte dvě a více přihlášek současně, za následek by to mělo automatické vyloučení z loterie.

  4. Podmínky účasti v loterii o zelenou kartu 2024 (DV-2026)

    Národnost

    Občané Česka a Slovenska se DV-2026 mohou zúčastnit.

    Takové štěstí nemají občané zemí, ze kterých do USA v průběhu posledních pěti let emigrovalo více než 50 000 lidí. Namátkově se jedná o Brazílii, Kanadu, Čínu, Kolumbii, Indii, Mexiko, Nigérii, Pákistán, Filipíny a Vietnam. Oproti DV-2025 se loterie nově nemohou účastnit občané Kuby.

    Zájemci z nezpůsobilých zemí se mohou přihlásit přes svého partnera, pokud splňuje všechny podmínky.

    Vzdělání

    Minimální požadované vzdělání je úspěšně dokončená maturita. Výuční list nestačí. Odborná učiliště sice splňují podmínku nejméně 12 let soustavné délky studia, ale nejedná se o ekvivalent maturitního vzdělání.

    Držitelé výučního listu se mohou loterie zúčastnit, jestliže v průběhu posledních 5 let nasbírali alespoň 2 roky pracovních zkušeností v oboru, který vyžaduje nejméně 2 roky výcviku nebo zkušeností. Rozhodující slovo má databáze Ministerstva práce USA O*Net Online.

    Všechny podmínky loterie je nutné splňovat v okamžiku vyplňování přihlášky. Kdo bude maturovat na jaře 2025, musí si počkat do podzimu 2025.

    Cestovní pas

    Při vyplňování přihlášky je nutné mít platný cestovní pas. Některé údaje se z něj se vyplňují do přihlášky.

  5. Rady pro účastníky loterie o zelenou kartu 2024 (DV-2026)

    1. Po zaslání přihlášky si vytvořte screenshot potvrzovací stránky a obrázek si pošlete na e-mail nebo ho uložte do cloudu. Žádný potvrzovací e-mail nepřijde.
    2. Účastník může do loterie DV-2026 poslat pouze jednu přihlášku na svoje jméno. Kdo vyplní dvě a více přihlášek, bude ze slosování vyřazen.
    3. Manželé mohou zvýšit šance na získání zelené karty tím, že každý vyplní svoji vlastní přihlášku.
    4. Ve fiskálním roce 2026 bude k dispozici přibližně 55 000 víz.
    5. Do přihlášky zadávejte údaje tak, jak je máte napsané v cestovním pase. Háčky, čárky ani jiná diakritika není povolena.
    6. Fotka účastníka loterie musí mít minimální rozlišení 600×600 px (maximální 1200×1200 px), velikost do 240 kB a musí splňovat všechny další požadavky. Vyfotit se můžete kdeokoliv před bílou zdí, není třeba navštěvovat fotografa.
    7. Důkladně si přečtěte pravidla Diversity Visa Lottery DV 2026.
  6. Výsledky loterie o zelenou kartu 2024 (DV-2026)

    Stav odeslané přihlášky si budete moct zkontrolovat od soboty 3. května 2025 od 18:00 na state.gov. Pro zjištění stavu je třeba znát potvrzovací číslo (Confirmation Number). Pokud ho ztratíte, můžete přístup obnovit kliknutím na tlačítko “Forgot Confirmation Number”.

    Ani po tomto datu screenshot s číslem přihlášky nemažte. V minulosti se občas stalo, že se stav přihlášky změnil. Radím si občas status překontrolovat, a to až do 30. září 2026.

    Kdo úspěšně projde celým procesem, může se na zelenou kartu těšit někdy v roce 2026.

  7. Časté dotazy k loterii o zelenou kartu do USA

    Kde mě vyfotí podle amerických požadavků?

    Stačí být jen průměrně technicky zdatný, a vyfotit se můžete doma u bílé zdi. Pokud si nevěříte, zajděte ke kterémukoliv profi fotografovi a ukažte mu instrukce.

    Neumím anglicky, lze přihlášku vyplnit česky?

    Jak se chce někdo, kdo neumí vyplnit vcelku obyčejný formulář v angličtině, usadit v USA? Zelená karta pro vás pravděpodobně není vhodná. Nejprve začněte pracovat na své angličtině a možná to zkuste za pár let.

    Nemám stovky tisíc korun, mám to risknout a přihlášku poslat?

    Ne, nemá to smysl. Proces získání zelené karty je zdlouhavý a náročný v mnoha ohledech. Bude vás to stát jen čas, peníze a nervy, přičemž kartu nezískáte. Přihlásit do loterie se sice můžete zdarma, ale účastník hradí veškeré související výdaje: lékařskou prohlídku, procesní poplatky a první rok života v USA. Dostatečný finanční obnos (nebo americký sponzor) se v průběhu procesu předkládá. První rok života v Americe navíc nemáte nárok na některou formu finanční podpory od státu.

    Kolik stojí život v USA?

    Nelze odpovědět jednoduše, záleží na lokalitě a životním stylu. Havaj, Kalifornie nebo New York jsou sice lákavá místa, ale finančně extrémně nákladná. Na druhé straně žebříčku je ArkansasKentucky nebo Mississippi. Odhadem se jedná o střední stovky tisíc korun.

    Zmiňují se v loterii o zelenou kartu do USA děti?

    Ano, uvádí se všechny svobodné děti do 21 let.

    Jaké mám uvést vzdělání?

    V přihlášce uveďte nejvyšší dokončené vzdělání podle amerických ekvivalentů:

    • Primary school only = Základní škola
    • High school, no degree = Střední škola bez maturity
    • High School Degree = Střední škola s maturitou
    • Vocational School = Střední odborné učiliště
    • Some University Courses = Nedokončené bakalářské studium
    • University Degree = Bakalářské studium
    • Some Graduate Level Courses = Nedokončené magisterské nebo inženýrské studium
    • Master’s Degree = Magisterské nebo inženýrské studium
    • Some Doctorate Level Courses = Nedokončený doktorát
    • Doctorate Degree = Doktorát

    Kdy se koná loterie o zelenou kartu 2025 (DV-2027)?

    Oficiální informace prozatím neznáme. Lze předpokládat, že se přihlášky budou přijímat od začátku října 2025 do začátku listopadu 2025.

  8. Počet účastníků loterie o zelenou kartu do USA

  9. Kolik lidí se účastní loterie Diversity Visa Lottery?

    Počet se každoročně mění, ovlivněn je zejména ekonomickou a bezpečnostní situací ve světě. Jistou představu dává americké Ministerstvo zahraničí.

    Účastníci
    Příbuzní
    Češi celkem Účastníci
    Příbuzní
    Slováci celkem Celkem účastníků
    DV 2007 5 177
    3 111
    8 288 8 139
    5 562
    13 701 9 070 227
    DV 2008 4 967
    2 944
    7 911 6 629
    4 347
    10 976 10 064 316
    DV 2009 4 609
    2 969
    7 578 5 112
    3 369
    8 481 13 185 013
    DV 2010 3 403
    2 375
    5 778 3 546
    2 320
    5 866 9 769 457
    DV 2011 4 031
    2 718
    6 749 4 095
    2 615
    6 710 16 511 508
    DV 2012 4 180
    2 803
    6 983 3 970
    2 472
    6 442 19 672 268
    DV 2013 4 258
    2 769
    7 027 4 515
    2 928
    7 443 12 577 355
    DV 2014 4 835
    3 306
    8 141 4 876
    3 324
    8 200 14 633 971
    DV 2015 4 687
    3 124
    7 811 4 742
    3 011
    7 753 14 418 063
    DV 2016 5 285
    3 557
    8 842 5 526
    3 562
    9 088 17 573 364
    DV 2017 5 254
    3 666
    8 920 5 302
    3 550
    8 852 19 344 586
    DV 2018 5 155
    3 559
    8 714 5 197
    3 491
    8 688 23 088 613
    DV 2019 4 866
    3 472
    8 338 4 455
    3 051
    7 506 22 425 053
    DV 2020 3 629
    2 702
    6 331 3 219
    2 269
    5 488 23 182 554
    DV 2021 2 275
    1 447
    3 722 2 032
    1 253
    3 285 11 830 707

Účastníte se letos loterie o zelenou kartu do USA? V diskuzi můžete rozepsat své zkušenosti nebo nápady, jak se v USA uchytit. Přeji hodně štěstí těm, kteří to s loterií myslí vážně. :-)

Diskuze k článku (29)

Ahoj, nevíte jak je to s trestnou minulostí(podmínka)? Výpis RT je čistý (v opisu je záznam, ale do toho vidí jen ministerstvo a soudy). Má se toto uvádět (např. rozhodnutí soudu, apod.) Bude to mít nějaký vliv na loterii? V ČR totiž asi po 10-ti letech může odsouzený člověk i do ozbrojených složek. Děkuji
PS. Prosím napište, že USA nepotřebují další zločince apod .

Odpovědět
E

@Pepa: tenhle člověk jen odrazuje lidi od žádosti.. Potkat ho osobně, velmi rád bych mu něco řekl.. než jsem letěl do USA, takových troubů bylo víc než dost :)
Ať Vám to vyjde

Odpovědět

@Eugen Korda: Klidně mi to napište, můžete klidně neveřejně na mail info@chcidoameriky.cz. Podle IP adresy už jste zpět v Praze, tak pokud chcete, můžete se rozepsat i o svých zkušenostech. Můžeme vydat i článek! :-)

Odpovědět

@Eugen Korda:

Souhlas, je zde plno zavadejicich informaci.

1. Nepotrebujete mit nasetreno stvoky tisic korun, protoze to, jestli jste public charge a tudiz viza nedostanete, se neposuzuje jen podle stavu na bankovnim uctu. Ani poplatky za pohovor a dalsi vydaje se nesplhaji do stovek tisic – autor mohl byt presnejsi. Sponzora v USA nepotrebujete.

2. Neni vylosovano 50,000 lidi, ale mnohem vice. 50,000 se udeluje viz. Tudiz muzete byt vylosovani, ale vubec se nedostanete ani k prihlasce pro viza, pokud je uz kapacita vycerpana. Proto vylosovani vubec neznamena, ze jste uspesni ci ne, a ne vlastni vinou. Tady je uzitecnejsi jen nechat odkaz k oficialnim pravidlum, nez vypisovat z nich body, ktere jsou nepresne.

3. Drzitel zelene karty musi stravit v USA minimalne 6 mesicu v roce, takze kontakt s CR neni omezen pouze na “dovolenou”.

4. Usadit se v USA je jednodussi nez usadit se v CR. Pomer vydelku a nakladu na bydleni je aktualne priznivejsi v USA. Nemate povinnost si platit zdravotni pojisteni a nebo se registrovat na urady jako v CR. Najit praci ve velkych mestech je jednodussi, i zacit pracovni pomer. Nezabyvate se nesmysly jako DPP, DPC a ruzne, kde vas vychcani zamestnavatele chteji obrat do posledni koruny a ktere v CR vsechno komplikuji. Obecne vas stat necha volneji dychat. Zamestnavatele hledi na to, co umite, ne jaky papir z ktere skoly mate v kapse (jak je tomu mnohdy v CR). Celebrita se z vas nestane, ale vety typu “V USA je tezke se usadit” jsou uplne zcestne. Potrebujete jen bydlet a pracovat, stejne jako vsude jinde. A pro tyto veci jsou v USA lepsi podminky.

Howgh

Odpovědět

@Petr Novák: Díky za komentář. Vezmu to postupně.

“Nepotřebujete mít našetřeny stovky tisíc korun”
Samozřejmě, že potřebujete. Letenky, pronájem bytu, základní vybavení a už v tom jste za sto tisíc. Nikde ve článku se nepíše, že poplatky za vyřízení jsou za statisíce.

“Vylosování neznamená, že jste úspěšní”
Proto je v článku opakovaně zmiňováno, že vylosování neznamená získání zelené karty. Odkaz na pravidla v článku je. :-)

“Usadit se v USA je jednodušší než v ČR”
Jak pro koho. Ten článek je záměrně psán tak, jak je. Zejména dřív se tady objevovali lidi, kteří žili v domnění, že je v Americe budou vítat s otevřenou náručí. Že tam nebudou muset makat, jako nemakají tady, a budou se mít stejně, jako to vidí v televizi. Tyhle naivní lidi má odradit.

“Nemáte povinnost si platit zdravotní pojištění”
Takže tím chcete říct, že nemáte náklady na zdravotní péči? Nebo jak to mám chápat?

“Vychcaní zaměstnavatelé vás chtějí obrat do poslední koruny”
Co vám v takovém případě brání změnit zaměstnavatele? Jít makat jinam? Pokud něco umíte a máte co nabídnout, jinde vás rádi zaměstnají. Nebo můžete podnikat. Nebuďte tak zapšklý. :-)

Odpovědět

@OK USA: V USA jsem zil i pracoval a se vsim souhlas. Proti cem bych vyslovil svuj nazor, je vyrok vychcani zamestnavatele vas chteji obrat do posledni koruny. Jestli nekdo nekoho v CR obira do posledni koruny, tak je to stat, ktery nuti zamestnavatele odvadet neslutecne odvody. O poctu ruznych dani nemluve. Dokazete si vubec nekdo realne spocitat, kolik ze sveho vydelku a pak i utracenych penez za nejake zbozi ci sluzby odvadite statu? Zkuste si to.

Odpovědět

@Petr Novák:
Jen vlastní zkušenost – pronajmy teď a vůbec všechno tady drahe.
Práce- děláš a děláš když chceš a nedovolís si říct ne.
Pojištění – záleží na tobě.
Léčba- drahá a co teprve zuby.
Tady nechodí lidi k lékařům tak často jako v Čr.
Petr N. má hodně informací.
Každý má jiné info nebo zkušenost.

Odpovědět

Přátelé, má někdo z Vás zkušenosti, že po žádosti, změnil bydliště … je to problém?

Odpovědět

Ahoj.

Uz tyden vyplnuji prihlasku k loterii o zelene karte a mam problem. Nechce me to pustit dal. Po vyplneni osobnich udaju, adresy, dosazeneho vzdelani a nahrani fotky je tam tlacitko “continue” a kdyz na nej kliknu, misto odeslani formulare se objevi hlaska “The requested URL was rejected. Please consult with your administrator”

Nevite prosim nekdo co s tim?

Dodavam ze jsem clovek zbehly v anglictine, peclive jsem si nastudoval instrukce k podani prihlasky, fotografie ma spravne parametry atd. Hledal jsem na internetu moznou pricinu problemu a spousta lidi v jinych zemich uvadi, ze se jim to deje taky. Pry pomaha vymazat cookie, aktualizovat prohlizec. Zkusil jsem vsechno, vice pocitacu, rozdilna pripojeni, rozdilne prohlizece, mazal jsem cookie, aktualizoval prohlizec, ale porad nic.

Skoro se mi vkrada myslenka jestli to neni zamerne.

Odpovědět

Ahoj, zkoušel jsem hledat podrobnosti. Jeden uživatel měl stejné problémy jako ty a nic nepomohlo.

Podle všeho se chyba zobrazuje poté, jakmile se uploaduje fotka. Pomohlo mu fotku zmenšit (z cca 120 kB na 40 kB), aby nedošlo ke snížení kvality. Pak už šlo vše bez problémů.

Pokud se ti tím podaří odstranit problém, budu rád, když dáš vědět. :-)

Odpovědět

Ahoj Petře, diky za radu ale nefunguje to. Zmensil jsem fotku na 39 kB (pri rozmerech 600×600) jak chteji, ale porad stejny vzkaz: URL rejected. Chci se zeptat jestli Tobe nebo ostatnim ta prihlaska jde normalne odeslat? To prece neni mozne aby to ostatnim slo a me ne..

Odpovědět

@Martinito: Ahoj, ještě mě napadají dvě další metody.

Pokus 1: Zkus stránku otevřít v anonymním okně prohlížeče a vyplnit to tam.

Pokus 2: Zkus projít následující nastavení, tohle odpovídá pro Chrome:
1. Klikni na tři tečky vpravo nahoře a Settings
2. Privacy and Security
3. Cookies and other site data
4. See all site data and permissions
5. Vyhledej “dvprogram” a klikni na popelnici u všech položek. Případně smaž všechny položky.
6. V Privacy and security klikni na Clear browsing data.

Držím pěsti, ať to už funguje. :)

Odpovědět

@Petr Novák: Ahoj, dekuji za podporu. Prihlasku uz se mi podarilo odeslat. Na spravnou stopu me nasmerovala Tvoje prvni rada. Bylo to v te fotce.

Odpovědět

@Martinito: Díky za info – jsem rád, že se zadařilo. :-)

Odpovědět

Docela zajímavý, myslel jsem že se v přihlášce bude vyplňovat třeba číslo pasu nebo tam budou třeba otázky jestli máme nějaký typ aktuálního víza, protože v US žijeme na E2 víza, ale zeptalo se mě to jen v jaké zemi aktuálně žiju.
Trochu jsem čekal, že to bude něco jako na způsob formuláře DS-160, kde se podrobně vypisovalo vzdělání, kde lze uvést jaký typ víza člověk má, kdy bylo vydané atd.

Odpovědět

@Michal:
Poslední dva roky se pas vyplňoval. Asi aby trochu předem protřídili zájemce. Na poklesu přihlášených to bylo ve statistikách znát. Letos už pas prý nebyl potřeba. Zřejmě si někdo stěžoval na dyškryminacijy. :-)
Jinak to ostatní se řeší až v případě vylosování a dopracování se až k pohovoru.

Odpovědět

@Michal:
Michale, novinkou pro letošní přihlášky je, že není potřeba mít cestovní pas. Také mne to zarazilo oproti minulým rokům a docela jsem panikařil, že jsem to někde nevyplnil, nebo přeskočil nějaký krok (což logicky nejde), ale dle informací jsem se dočetl, že je to z důvodu, že si lidé kvůli přihlášce museli dělat pas. Možná někde jsou problémy si kvůli režimu v zemi pas snadno udělat?

Odpovědět

@Franta:
Omlouvám se, psal jsem to tak dlouho a do toho dělal večeři, že jste mu odpověděl dřív :-) Ano, nejspíš chtějí povzbudit zájem o zelenou kartu a myslím, že to bude z důvodu některých zemí….kdo se o loterii zajímá nějaký ten rok, asi ví:-)

Odpovědět

@Pepa: USA opravdu nepotebuji další zločince. Zelená karta pro vás není

Odpovědět

Dotaz, žil jsem ve státech 10let, pracoval jako řidič kamionu. Jednoho dne jsem byl kontrolován imigrační policii. Jelikož jsem byl na turistická víza jak se to dříve dělalo, byl jsem deportován zpět do CZ v roce 2008. Už je to dlouho, zákaz na 10let už mi skončil. Asi ani nemá smysl to zkoušet co? Se zpětnou integrací bych určitě problém neměl, Otázkou však je, jestli i kdybych Michale, měl šanci zelenou kartu získat když už jsem jednou porušil imigrační zákon.

Odpovědět

@Radek:
Zkusit to asi můžeš. Otázkou je, jak budou při pohovoru koukat na člověka, co tam porušoval zákon a jak ho tam budou chtít mít zpátky. Důvěru ztratíš lehce, ale získat jí zpět je těžké.

Odpovědět

Musím s Vámi v tomhle ohledu souhlasit. V Čechách to stojí taky stovky tisíc Kč. Např: pronájem = kauce + dva nájmy dopředu + provize realitce a šup jsme tam při dnešních cenách za 100k. Paráda a máme byt, kterej není vybavenej. Tak ještě dalších 100k na výbavu. Nějaké vstupní poplatky, auto + peníze v záloze, kdyby něco…. nebo než se objeví 1. práce a blížíme se 0,4 mil Kč.

Odpovědět

Ahoj lidi…nemužu nikde najít počet účastníků z ČR pro DV 2024. Jelikož počet vylosovaných byl relativně vysoký, zajimá mě, kolik lidí se od nás celkově zaregistrovalo. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět

Ahoj muzu zadat o loterii kdyz ziju v  USA mam moznost získat zelenou kartu kdyz mne vylosujou ?

Odpovědět

Dva dotazy:
1) Když nemám našetřeno 200K, stačí mi sponzor, který se zaručí, že mi poskytne práci? Nebo stačí výpis účtu rodičů?
(Na Quora bylo napsáno, že stačí mít sponzora)

2) Když maturuji 05/2024 a úspěšně to zvládnu a vylosují mě, je to v pohodě?
(Na Quora psali, že stačí jakmile jim donesu maturitní vysvědčení při pohovoru na ambasádě)
https://www.quora.com/Can-I-file-for-diversity-visa-lottery-when-I-am-in-last-year-of-my-high-school-and-hopefully-will-pass-in-next-6-months

Odpovědět

Dobry den, mam obcanstvi dvou zeme, muzu podat prihlasku za obe zeme, totiz dvakrat? asi ne, ale radsi se ptam.. to je jedno za jakou zeme podavat? je to opravdu losovani, nebo na druhe strane to studuji a vybiraji?

Odpovědět

Dobrý den, přihlásit do loterie se můžete pouze jednou. Je jedno, za jakou zemi, pokud splňujete podmínky. Účastníci loterie se skutečně losují.

Odpovědět

Ahoj Chcidoameriky,měl bych dotaz čtu zde portál na tomto webu o loterii o zelenou kartu a jak se dívám tak tady je graf kolik +- Čechů a Slováků se účastnilo loterie,může mi zde někdo říct kolik lidi opravdu dostalo tu zelenou kartu a jsou legálně v USA. Zajímavé je že každoročně počet účastníků se snižuje čím to je?

Odpovědět

@Jiřík:
Asi nejjednodušší je jít na stránky travel.state.gov a proklikat se ke statistikám.
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-program-statistics.html
Tam najdeš kolik lidí bylo vybráno (selected). Ti, co splnili podmínky a nerozmysleli si to, dostali kartu. Tu s nimi dostali i jejich přímí příbuzní (manžel/ka a děti), pokud je uvedli v přihlášce a i oni splnili podmínky. Takže celkový počet karet bývá větší, než počet vybraných jedinců.
Lidi se tu asi mají dobře nebo nevidí svou budoucnost v USA tak nadějně jako tomu bylo dřív, takže se jich hlásí méně.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA