Nejvtipnější americké zákony: Kočky musejí mít odrazky!

Petr Novák

V Americe doposud platí, nebo ještě donedávna platily zákony, které z dnešního pohledu působí vtipně. Své opodstatnění ale nachází v historii nebo ve svérázných rozhodnutích starostů a soudců. Zdaleka všechny již dnes neplatí. Pokud ano, tak se na jejich zrušení zapomnělo.

Vtipné zákony

Obsah článku
  1. Vtipné americké zákony

Vtipné americké zákony

Vtipné zákony

Diskuze k článku (11)

Tak to je pecka! :D

Odpovědět

To mohla bejt dobrá sranda – vyjdu si jen tak ven a policista : kam jdete ? Já nevím. Tak to půjdete s námi !

Odpovědět

@Peter: no, ale vzhledem k tomu, že díky nim už víš kam jdeš, tak tě musí pustit :D

Odpovědět

je to boziiii

Odpovědět

Klasické dumb law, čím starší stát, tím více jich má:

Ve Skotsku může těhotná žena močit kamkoli a kdekoli, není-li kam, policista je povinen k tomuto účelu poskytnout Bobbies Helmet.

Každý Angličan, kterému je l3 let, je povinen učit se házet oštěpem a střílet z luku, aby mohl bránit Krále a vlast.

Do Haus of Parliment je zakázáno vstupovat v brnění.

V Haus of Parliament, a v Buckingham Palace, je zakázáno zemřít (důvod je prostý – každý, kdo zde zemře, má nárok na státní, slavnostní pohřeb, a ten je drahý). Uvidí-li ochranka někoho, kdo vzbuzuje důvodné obavy, že by i mohl zemřít, má v náplni práce jej urychleně dostat ven, jakkoli.

Zákon z l2. století povoluje zastřelit Skota, uvnitř historických hradem města Yorku, vyjma neděle. Platí precedens z l5. století, že dudy jsou nástroj války; Skota, který nese dudy, je tak možné zastřelit i v neděli. Není pak problém kohokoli, kdo nese dudy, zatknout za držení útočné zbraně podle Sec I Prevention of Crime Act l953, neboť jestliže soudce jednou řekl, že dudy jsou nástrojem války, osoba je může použít k útoku na jiného, a tak, neosvědčí-li dobrý důvod, proč dudy nese, nese útočnou zbraň, za což může dostat klidně i 5 let.

Taxikář, uvnitř Velkého Londýna, má dobrý důvod odmítnout přepravit zákazníka, je-li tento nakažen morem, nebo cholerou.

Některé, pro nás “hloupé”, zákony ale hloupými nejsou. Jsou to často zákonem zmiňované “podmínky” toho, aby zločinec mohl spáchat svůj zločin v základní sazbě:

V Texasu platí zákon, který každému, kdo chce spáchat trestný čin, ukládá povinnost informovat svou budoucí oběť, v předstihu nikoli kratším, než 24 hodin, že tak učiní, a to ústně či písemně, o povaze svého činu a tuto povahu stručně popsat.

V hromadě státu platí, že nesení jakékoli zbraně s úmyslem použít jí k útoku proti druhému, či ke spáchání tr.činnosti, je trestné per se.

To není dumb law, to vychází z logiky angloamerického práva, a z kriminologické zkušenosti: zavedlo se, že kdo znásilní a použije při tom zbraň, či pohrůžku zbraní, dostane místo 3 – 5 let 8 – l5 let. A, ejhle, během pár let klesl počet znásilnění se zbraní na minimum. Dělali pak rozhovor s vězni, a téměř všichni přiznali, že nebýt tohoto zákona, nějakou tu kudlu, nebo kvér, by měli.

Odpovědět

Dobrý den, můžu se zeptat, odkud jste tyto informace čerpali, případně jestli jste si je nějak ověřovali? Vypadá to jako tuctovej hoax.

Odpovědět
Avatar uživatele

Doporučuji si přečíst předchozí komentář od Filipa. Částečně to tam vysvětluje. Některé jsou trochu přehnané, jiné asi vymyšlené, ale hoax to není. Zde je např. ten o hodnotě čísla pí,

Odpovědět

No jako když se ozenite s domem v Americe melo by jste dostat zelenou kartu. Našetřit na nějakou ruinu a nemusíte čekat na loterii. XD

Odpovědět

@Peter:

Přesně před chvilkou jsem říkala to samé

Odpovědět
L

@Peter: a najednou víš :D

Odpovědět

To je ale škoda chtěla jsem jet do Broise se projet na žirafě a přitom rybařit

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA