New York CityPass: Jak ušetřit 71 $ za nejlepší atrakce

Petr Novák

New York CityPass je univerzální vstupenka, se kterou ušetříte až 45 % oproti běžným cenám. Už při návštěvě vyhlídek Empire State Building, Edge a Top of the Rock s ním zaplatíte o $711 682 Kč méně. Prodává se v několika různých variantách a vždy platí, že čím více atrakcí v New Yorku navštívíte, tím více ušetříte.

New York CityPass: Jak ušetřit 71 $ za nejlepší atrakce | © Unsplash.com, © CityPASS®

 1. Obsah článku
  1. New York CityPass: Ušetřete 40 % z ceny vstupenek
  2. Varianty a ceny New York CityPass
  3. Atrakce v ceně New York CityPass
  4. Jak ještě ušetřit v New Yorku

  New York CityPass: Ušetřete 40 % z ceny vstupenek

  🏙️ Jak funguje New York CityPass

  New York City Pass je univerzální vstupenka, se kterou lze během několika dní navštívit až 10 atrakcí, aniž by bylo třeba platit cokoliv navíc. V porovnání se vstupenkami kupovanými samostatně tak lze ušetřit až 40 % z ceny.

  💰 Komu se New York CityPass vyplatí?

  Záleží na tom, co vás zajímá a co chcete v New Yorku vidět. Čím více atrakcí, muzeí nebo výletních plaveb vás láká, tím spíš se New York CityPass vyplatí. Prodává se ve třech různých variantách, takže si můžete vybrat tu pro vás nejvhodnější.

  Stačí navštívit Empire State Building a Top of the Rock a s New York CityPass C3 už zaplatíte méně, než kdybyste si vstupenky kupovali samostatně. Navíc můžete zdarma jít ještě na libovolnou třetí atrakci.

  💳 Kde koupit New York CityPass

  CityPass doporučuji koupit na oficiálních stránkách, kde je často nabízen se slevou.

  Po zaplacení vám CityPass dorazí e-mailem. U některých atrakcí si musíte rezervovat čas návštěvy, to pak slouží jako vstupenka. Jinde se ukazuje kód z e-mailu. Platnost CityPassu je 1 rok od zakoupení, návštěvou první atrakce vám začíná běžet 9denní lhůta na prohlídku dalších.

  Na všechny nepoužité CityPassy je poskytována garance vrácení peněz bez udání důvodů po dobu 365 dnů od zakoupení.

 2. Varianty a ceny New York CityPass

  New York CityPass se prodává ve třech variantách, které se od sebe liší počtem atrakcí v ceně a délkou platnosti. Podle délky vašeho pobytu v New Yorku si tak vyberete variantu, která vám ušetří nejvíce peněz.

  🎟️ New York CityPass

  S New York CityPass lze během 9 po sobě jdoucích dnů navštívit 5 různých atrakcí. Dvě jsou pevně dané, další tři si lze vybrat dle vašich zájmů. Pokud budete v New Yorku alespoň 5 dnů a chcete vidět vyhlídky na Empire State BuildingTop of the Rock, je to dobrá volba.

  🎟️ New York C3

  New York C3 Pass je v porovnání se CityPassem levnější, ale zahrnuje pouze tři libovolné atrakce dle vašeho výběru. Navštívit je můžete kdykoliv v průběhu 9 po sobě jdoucích dnů. Vyplatí se ho koupit, pokud jste v New Yorku kratší dobu nebo pokud si nedokážete z nabídky atrakcí vybrat více než tři.

  🎟️ New York C All

  V ceně varianty CityPass C All je 10 atrakcí, které můžete navštívit v průběhu 9 po sobě jdoucích dní. V porovnání s běžnými cenami vstupenek lze ušetříte 45 %. C All se vyplatí koupit, pokud vás zaujala většina zahrnutých atrakcí.

  🎟️ Porovnání variant New York CityPass

  U varianty CityPass se za dítě považuje osoba ve věku 6-17 let, u variant C3 a C All ve věku 6-12 let.

  New York CityPass New York C3 New York C All
  Atrakcí v ceně 5 3 10
  Cena za dospělého $1463 459 Kč $1042 464 Kč $2195 189 Kč
  Cena za dítě $1242 938 Kč $821 943 Kč $1593 767 Kč
  Úspora až 40 % až 34 % až 45 %
  Doba platnosti 9 dní 9 dní 9 dní
 3. Atrakce v ceně New York CityPass

  Místa označená 🟢 jsou vždy zahrnuta v ceně pasu, atrakce označené 🔴 naopak s daným pasem nelze navštívit. Z atrakcí označených 🟡 si lze vybrat libovolné tři.

  Atrakce Běžná cena CityPass C3 C All
  Empire State Building $74.041 754 Kč 🟢 🟡 🟢
  American Museum of Natural History $34806 Kč 🟢 🟡 🔴
  Top of the Rock Observation Deck $43.651 034 Kč 🟡 🟡 🟢
  Ferry Access to Statue of Liberty and Ellis Island $24.50580 Kč 🟡 🟡 🟢
  9/11 Memorial & Museum $31734 Kč 🟡 🟡 🟢
  Circle Line Sightseeing Cruises $41971 Kč 🟡 🟡 🟢
  Intrepid Sea, Air & Space Museum $36853 Kč 🟡 🟡 🟢
  Guggenheim Museum $25592 Kč 🟡 🟡 🟢
  The Museum of Modern Art (MoMA) $25592 Kč 🔴 🟡 🟢
  City Cruises $23.20550 Kč 🔴 🟡 🟢
  Edge at Hudson Yards $50.081 187 Kč 🔴 🟡 🟢
 4. Jak ještě ušetřit v New Yorku

  S tipy jak ušetřit v New Yorku vám pomůže samostatný článek. Vedle CityPass si můžete pořídit ještě další pasy, které za jednu cenu poskytují vstup do řady atrakcí.

  🎫 The New York City Pass

  The New York Pass nabízí za jedno vstupné až 100 atrakcí, ušetřit tak lze více než 50 %. Výhodou pasu je možnost u vybraných atrakcí přeskočit fronty čekajících lidí. Prodává se ve variantách na 1, 2, 3, 4, 5, 7, nebo 10 dnů. Nejvýhodnější je koupit si variantu na 2, nebo 3 dny, během kterých navštívíte co nejvíce atrakcí. Nabídka zahrnuje nejznámější vyhlídky, muzea nebo lístky na baseballová utkání New York Yankees.

  🎫 GoCity: New York Explorer Pass

  Go City Explorer Pass funguje na opačném principu, během 60 dnů vám dává možnost navštívit předem daný počet atrakcí. Těch může být od 2 od 10, podle toho se také liší jeho cena. Mezi atrakcemi, ze kterými si lze vybírat, jsou všechny významné vyhlídky, také muzea a vyhlídkové plavby.

  🎫 The Sightseeing Pass New York

  Sightseeing Pass funguje na stejném principu jako CityPass, nabízí se ve dvou variantách. Pro turisty je zajímavější DAY Pass, který dává možnost navštívit neomezený počet atrakcí během 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 nebo 10 dnů. V porovnání s cenami standardních vstupenek lze ušetřit až 70 %.

  Mezi atrakcemi je Empire State Building, Top of the Rock, One World Observatory nebo vyhlídka Edge.

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Přidat komentář k článku

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.

Nejlevnější půjčení auta v USA