Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Při žádosti o vízum do USA je nutné absolvovat pohovor na Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze či jinde. Cílem tohoto článku je shrnout zkušenosti jednotlivých žadatelů. Pokud vás pohovor teprve čeká, čtěte! A pokud jste ho již podstoupili, budeme rádi za Vaši zkušenost. Díky!

Vízum USA | © Petr Novák

Vaše zkušenosti s žádostí o vízum do USA

“Čau, jen bych sem chtěl napsat mé zkušenosti z dnešního pohovoru na americké ambasádě – je to neuvěřitelnej šaškec a člověk se musí trošku povznést. Nechají Vás venku čekat – když je zima, jakože ráno je, tak nic moc. Vyplňoval jsem nový elektronický formulář pro B1/B2 vízum – doporučuji. Registrace bez dotazů, pohovor také. Byl jsem asi 5. na řadě – 2 přede mnou vízum nedostali. Jeden mladík zřejmě zvolil špatný tip nebo měl málo argumentů, další pán asi neměl dostatek peněz a taky neuměl vůbec anglicky. Nebylo všemu rozumět, ikdyž tam bylo hrobové ticho. Mě se úředník zeptal pouze na našeho kolegu v USA, jak dlouho jsem zaměstnaný a jestli jedu s přítelkyní. Měl jsem s sebou asi 30 stran různých výpisů, potvrzení, doporučujících dopisů a nic nebylo třeba. Vše se odehrává jen několik minut. Úředník se se mnou bavil pouze anglicky Jinak doporočuju slušné oblečení, úsměv na tváři, sebevědomí a mít připravené odpovědi na případné otázky, které s oblibou dávají.

Petr | 22. 3. 2010

“Také bych se ráda podělila o zkušenosti z pohovoru z americké ambasády, který jsem dnes absolvovala. Měla jsem slušné oblečení, pozdravila jsem s úsměvem na tváři… a stejně mi to nepomohlo. Úředník se se mnou také bavil pouze anglicky, což jsem kupodivu ještě zvládla docela dobře. Chtěla jsem odjet na půl roku, měla jsem pozvání, potvrzení o zaměstnání, kde pracuji pět let, výpis z katastru, že v Čechách vlastním pozemek. Hodně se zajímal o pozvání a vlastně na tom moje žádost i ztroskotala – jelikož má rodina, u které jsem měla bydlet, dvě děti, žádost mi zamítl. Důvod už mi automaticky tlumočila slečna do češtiny. Prý je tu podezření, že tam nejedu za účelem cestování, ale za účelem výpomoci s dětmi – au-pair. Nepomohlo nic, i ta hodná slečna se snažila argumentovat, ale pan úředník se zvedl a prostě od okýnka odešel a tím to pro něj haslo. Za celou dobu našeho rozhovoru (cca 15-20 minut) se na mě ani jednou nepodíval, což taky nebylo dvakrát příjemné. Plně souhlasím s každým, kdo říká, že tak arogantní chování ještě nezažil.”
Míša | 26. 4. 2010

“Ahoj, už jsem to tu asi dneska psal, chtěl bych dát naději těm, který se chtějí strašně moc podívat do USA,ale vízum ji bylo několikrát zamítnuto.

V mém případě to bylo v rozmezí let 2001-2005, kdy mi B2 zamítli 4×!!! Naposledy přes Student Agency,kde mi po zamítnutí volali, že být na mém místě, tak už o vízum raději nežádají.

Rok se s rokem sešel a já si řekl, že do USA zkrátka chci a že to zkusim. Za poslední měsíc jsem si nashromáždil potřebné dokumenty – potvrzení z práce, pracovní smlouvu, výpis z katastru, že vlastním dům (i když v něm momentálně nebydlím), penzijní připojištění – smlouvy a výpisy, stavebko, životko, smlouvu s RWE a ČEZ, a vlastní sepsaný hodně do detailu itinerář. V noci jsem skoro nespal, přeci jenom 160 USD (3200 Kč na pokladně), špatná minulost s žádostmi apod, mě dost vystresovalo.

Vystoupil jsem na zastávce Hellichova, ještě jsem měl chvíli čas, tak jsem nepospíchal. Opět známá ulice Tržiště a tak v půlce policie kontroluje auta. Říkal jsem si, že většina žádá přes ESTU, což já si netroufl a ani jsem si nezařizoval biometrický pas. Jenže jaké bylo mé překvapení, když před ambasádou byla fronta asi 30 ti lidí.

Ale šlo to celkem rychle, plešatý pán z ochranky chodil ke každému z nás a ptal se na jména, takže potvrzení o inteviu ani nikdo vidět nechtěl. Pouštěl nás po 2, za mnou pomalu opět přibývalo lidí. Odevzdal jsem svoji MP3, telefon , zkontrolovali nůžtičky na nehty a i s celkem velkou taškou mě pustili dovnitř (na webu se píše, že vám tašku odeberou). Vízová sekce se trochu od posledně změnila, rovně opět asi 3 okýnka a napravo za zdí 2 okýnka, s číslem jedna američan (asi Ind) si vybíral DS-160, obálku, potvzení o zaplacení kurýrní služby a pas. Pak jsem se posadil a paní z okýnka č. 1 (Češka) si mě zavolala na zaplacení za žádost.

Pak jsem si šel sednout klasicky a vyčkával. Přede mnou šlo asi 15 lidí a já čekal asi 50 minut, dokonce přede mnou šli 2 lidi co stáli za mnou, tak jsem na chvíli znejistěl až než se ozvalo z mikrofonu moje jméno a abych se dostavil k okýnku 6.

Plešatej Amík tak střední věk mi pokynul k sejmutí otisků. První otázka byla, jaký je důvod mé cesty, říkám, že pure holiday. Ptal se kde, říkám NYC, Philadelphia, Washington round trip, nutím mu itinerář na kterým jsem pracoval asi 3 hodiny čistého času!!! Odmítá ho. Ptá se s kým, říkám se sestrou, ptá se kde žije, tak odpovídám… ptá se jestli jsem svobodný, ano, nějaké děti? Ano.. ptá se na bratra (kdysi pracoval na lodi v USA) říkám, že tam dělal,ale nežije tam (jde vidět, že mají večkeré info stále v kompjůtru.

Ptá se co dělám za praci, odpovídám, ptá se kde jsem dělal předtim, říkám ExxonMobil… kouká na mě a anic neříká, tak říkám, you know? the american company, konzul dostává záchvat smíchu, já taky a on říká, ” of course I know..” vtýhle době jsem už věděl, že vízum dostanu.

Ptá se kolik mám měsíčně, říkám mu po pravdě, nutím mu výpisy a potvrzení o zaměstnání, bere si jen výpisy a skoro bez mrknutí mi je vrací.. pak mi říká,, no vidím, že vám byla už zamítnuta víza v minulosti,ale to už je dost dlouho, takže Your visa is approved!!

Ještě se ptám na kurýra, kdy mi dojde pas protože další týdny jsem služebně pryč, s ochotou mi podává vizitku na kurýrní službu abych si tam zítra zavolal, že mi vyjdou vstříct. Obrovská rána jak mi spadl kámen ze srdce a ještě cestou do práce jsem tomu moc nevěřil, že se konečně podívám do New Yorku a obecně do USA!!

Takže z dokumentů nechtěl vidět skoro nic a z těch 18 lidí, co šli přede mnou, to patrně zamítl jen jednomu týpkovi, kterej nevypadal zrovna na to, že by tam jel jako turista, ovšem v době, kdyz to zamítli mně, tak tak nějak jsem asi vypadal já.

Byl jsem čerstvě po vojně, práci jsem sice měl (recepční) i pozvání od bratrance, kterej měl Green card, to byla moje první žádost, uředníkovi se nelíbilo to, že jsem měl za 1) černý razítko z anglie v pasu (tenkrát nás vrátili z výletu hned na hranicích, tuším 2001) a za 2) říkal, že sice mám pozvání,ale on není US citizen, takže smolíka.

Po druhé jsem tam chtěl jet za známýma které jsem potkal v mé druhé práci, manželé amíci, na Floridu, měl jsem US pozvání, opět zamítli, na učtě jsem neměl dostatek peněz a práce taky žádná sláva.

Po třetí opět za těma známým, žádal jsem po dalším roce, to jsem vychytal ženskou, v roce 2003, říkal jsem si to je pohoda, protože z přechozích pohovorů co jsem vysledoval, tak kdo šel k konzulární úřednici, tak většinou vízum dostal, kdo šel k napruzenýmu amíkovi, měl většinou smůlu, řekla, mi to si pamatuju dodnes ” It doest give me any sense why you want visit this family” a to zopakovala 2×.

Po čtvrté jsem žádal pak až v roce 2005, zkoušel jsem student agency, sám na vlatní triko, ale opět, málo peněz na učtě, chtěl jsem jet za bratrem, rok dělal na lodi , Miami – Mexiko, slabý socální zázemí, byl jsem patlal, přiznám se, třeba itinerář jsem psal propiskou na koleni v autobuse na A4, měl jsem pár ušmudlaných papírů, to taky asi o něčem vypovídá.”
Kecirij | 21. 6. 2012

Diskuze k článku (431 komentářů)

Avatar uživatele

@Ivet:
Nemusíte mít klasická víza B2, stačí vám povolení ESTA. To je až na 90 dní pobytu.
https://chcidoameriky.cz/cestovni-registrace-esta-do-usa-visa-waiver-program-vwp-informace-rady-a-zkusenosti

Odpovědět
Avatar uživatele

@Honza:

Ahoj, ja bych radeji zvolila vizum, uz k vuli tem vyjezdum do Afriky. Kazdopadne se poptej na ambasade USA co navrhuji. Vizum ma kazdopadne vahu I v tom ze uz si prosel pohovorem na americke ambasade…)

Zdravim ze San Diega.

Odpovědět

@Marci: Tak na pohovoru jsem byl včera a byla to naprostá pohoda a formalita. Paní u okýnka se zajímala, jak objevujeme prehistorii severovýchodní Afriky a nakonec usoudila, že jsem vlastně Indiana Jones a “visa approved”. Byl jsem tam asi 5 minut – pravda, že jsem měl vše připravené – zvací dopis, přihlášku na konferenci, potvrzení o přijetí příspěvku na konferenci … a v záloze x-dalších dokumentů.
Docela mě ale překvapilo, jak tam lidi chodili nepřipravený a jak k nim byli vstřícní – borce bez fotky nechali si dojít k fotografovi, borec bez žádosti si ji vyplnil znova na počítači v hale (nechápu jak se tam mohl dostat …)
Celkově tedy velmi pozitivní zkušenost.
Honza

Odpovědět

Ahoj.

Pohovor k vízu F1 jsem absolvoval v lednu 2016. Vše bez problémů, možná díky druhu víza. Nejdéle trvá čekání mezi přijetím dokladů a vlastním pohovorem (cca 20 min., vlastní pohovor 5 min.). Kdo se bojí AJ při pohovoru, tak mohu uklidnit, paní za sklem dává i ČJ (na vlastní uši jsem slyšel, jak pán u okénka mluví česky a úřednice bez problémů reaguje). Doporučuji kvalitní přípravu dokladů, vše by mělo podporovat argument, že se hodláte vrátit do ČR a v USA nechcete žebrat (seznam dokladů je uveden na stránkách ambasády USA). Kdo pracuje, tak pracovní smlouvu v ČR, podnikatelé výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku, studující nebo nepracující určitě výpis z BÚ za poslední 3 měsíce. Pas s vízem mi došel za 3 dny po pohovoru.

Odpovědět

Ahoj,

potřeboval bych poradit. V červnu budu mít státnice (Ing.) a potom bych chtěl do USA na jednu školu. Nabízí jak Full-time studium, tak individální kurzy, který si tam člověk může sám navolit. Je to hodně drahý. Na full-time (2-3 roky) nemám, ale když bych studoval formou kurzů, který bych si volil podle směru co mě zajímá, tak bych na to měl.
Každopádně, škola mi napsala, že pokud nebudu student Full-time studia, pravděpodobně nesplnim naroky na studentsky vizum, ze neni shopna na to dolozit formular I-20 pro studium těch jednotlivých kurzů. Potřeboval bych tam být zřejmě něco okolo jednoho roku.

Nedoporučil by mi někdo jak a případně o jaké jiné vízum žádat. Dokázal bych si zařídit i nějakej zvací dopis od člověka z branže, že chce, abych tam studoval. Je možný, že by při udělování víza nějakym způsobem příhlédli k osobnímu “příběhu” a to studentský vízum mi dali? Nějak nechci věřit tomu, že muj sen může zbourat podělanej vízovej systém :)

Odpovědět

Lze odjet do USA na ESTA a treba po mesici si zažádat primo v USA na velvyslanectvi o vizum a stoji to stejne?Dekuji za odpoved

Odpovědět
Avatar uživatele

@mamina:
Nelze

Odpovědět

@Franta:
Ahoj,
Potřebuji poradit jak získat vízum B1B2
Plánuji tam koupit nemovitost a nechce se mi to řešit estou , muže mi někdo poradit jak problematicke je toto vízum ziskat .diky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tony:
Problematické to není. B2 je standardní turistické vízum. Žádá se o něj na ambasádě. Jako důvod, proč chceš vízum a nestačí ti ESTA, bych řekl, že si tam chceš koupit dům a trávit tam část roku. Budeš asi ale muset dokládat, že na pobyt budeš mít a nebudeš si tam přivydělávat.
Nejsem si jistý, ale někdo tu (na webu) něco takového řešil, i jak si tam pořídit auto.

Odpovědět

@Franta: ještě jedna otázka B1 a B2 je to jako dohromady nebo jenom jedno nebo druhé (tip víza) díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tony:
Ono je to vlastně jedno vízum se dvěmi kategoriemi, B1 je pro služební/pracovní cestu (přednáška, stáž, prezentace, školení…) a B2 čistě turistické. Případně můžeš mít kombinaci B1/B2, pokud po služebce chceš ještě cestovat.
travel.state.gov/content/visas/en/visit/visitor.html

Odpovědět

Ahoj/dobrý den

Už dva roky mě zvou navštívit USA. Plánuju teď navštívit přátelé, budete trávit čas v okolí jednoho velkoměsta, stanovat ale i bydlet v jednom domě.

Chci tam být 3 měsíce. Můžete mi poradit co si připravit, aby mě pustili na ambasádě i na letišti? Nechci si zkazit dovolenou něčím co bych opomenul.

Děkuji všem
Hezký den přeju

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas: Ahoj Tome, mrkni na článek jak postupovat při cestě do USA. Je to tam rozepsané bod po bodu. :-)

Odpovědět

@Petr Novák:

Ahoj, já už mám 160ku vyplněnou a za dva týdny pohovor.

Auto nepotřebuju, mají ho přátelé, velkou dodávku.

Pojistku mí budu

Plán taky uděláme

Peníze…kolik mám mít? já potřebuju jenom na nákupy :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas:
Zvací dopis od přátel se hodí.
Na peníze není žádný limit.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta:
díky

Odpovědět

Podělím se o zážitek z pohovoru.

Nervozita lidí z workandtravel mě překvapila. Bylo jich tam 22 z 25 pak já na b2 a dva Američani.

Měl jsem pas, potvrzení o zaplacení, zivnostak, bankovní výpisy, potvrzení o studium

Jsou to skvělý lidi, užil jsem si to.

Pas budu mít druhý den a letím

100 dní mám plán do USA

Odpovědět

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, můj kamarád založil firmu v USA a moc rad by me tam zaměstnal. On tam kvuli pracovnímu vytížení nemůže byt cely rok a proto hledal někoho z Čech, komu by věřil a kdo by mu byznys pohlídal, když nebude přítomný. Muže on (má vízum E2) požádat o svého pracovníka na L1, aniž bych u nej někdy v minulosti pracovala? Je nějaká ještě jiná možnost? Já mám v tuto chvíli platná víza B1/B2. Děkuji moc za radu!!

Odpovědět

Dobry den,
mam otazku z nouze. :( Mam letenky na 23. Kvetna do USA (pondeli), ale schuzku na pohovor k ambasade az na 17. Kvetna (streda). Vim ze je to nejspis nerealne stihnout, ale bohuzel mi agentura zabookovala letenky na predcasny termin a v pripade nestihnuti uz pujde jen o handrkovani aby novou letenku zaplatila. Jelikoz jsou ve smlouve poplatky se zmenou letenky napsane na me, bude to ponekud slozitejsi. K veci, nasel jsem na strankach ambasady zmineni o vyhnuti se doruceni kuryrem, pri pozadani na schuzce a prevzit pas osobne ,,na pockani,,. Nemate nekdo podobnou zkusenost? Jak dlouho realne zaznaceni viz do pasu trva?
Mockrat dekuji za jakykoukoliv uzitecnou radu. Jedu delat au pair, viza J-1.

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Tuším, že to tu někdo psal, že mu to udělali, rychleji, ale že si pro to musel dojít další den.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravim ,prosim muze mne nekdo napsat ve zkratce (v bodech) ,co vsechno musim mit (splnovat), kdyz chci zazadat o vizum pro pobyt delsi nez tri mesice,dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Daniela Skochova:
Nahoře v článku je modré pole “Víza do USA” s pěti informačními body.

Koukni i sem cz.usembassy.gov/cs/viza/nepristehovalecka-viza/turistika-navstevy/

Odpovědět

zdravim chcel by som sa spitat chcel by som do buducnosti letiet do usa na estu cez frankfurt spolocnostou lufthansou chcem sa spitat ake su kontroly vo frankfurte ,lebo pred troma rokmi som letel s deltou cez amsterdam tam boli prisnejšie kontroly

Odpovědět

Ahoj, můžete mi poradit? Mám zápis v rejstříku trestů a do žádosti o vízum jsem to neuvedl. může to být (na velvyslanectví, na letišti) problém? mají tyto složky přístup do českých záznamů trestů? děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj,
mám menší problém…v srpnu mám odlétat na rok do USA – studijně, střední škola…bohužel jsem během vyplňování přihlášky spletla typ víza a teĎ tam mám místo J-1, F-1…lze to nějak změnit? Nebo to celé budu muset začít od znovu a poplatek zaplatit taktéž znovu?
Díky za radu :)
D.M.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím, potřebovala bych poradit – v USA mám přítele Američana, chtěla bych se za ním přestěhovat a pracovat. Je mi 24, jsem bezdětná, nestudující. O jaká víza bych měla požádat, jak postupovat? Máte někdo nějaké tipy?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Veronika:
Snoubenecká víza. Udělej z přítele manžela a máš vyhráno.
Jinak je to dost těžké.

Odpovědět

@Michal: Mám stejný problém. Jak to nakonec dopadlo? Byl problém se vstupem do USA

Odpovědět

@Veronika:

Ahoj, měla jsem velmi podobný problém, přítel má v US L1-A víza, tzn kdyby si mě vzal, dostanu spouse víza a můžu tam s ním vesele žít a pracovat kde chci (dokud on ty víza bude mít)….

1)proto moje první rada pro tebe, jak se tam dostat je jednoduše – ať si tě vezme.

Jinak (a to je nakonec i můj případ, jelikož jsme se brát nechtěli, a už vůbec ne kvůli vízům), existuje ještě více možností, leč už komplikovanějších na čas, námahu i finance.

2)Můžeš za ním párkrát vyjet třeba na ESTU a zajít na nějaké pohovory na práci a třeba budeš mít štěstí, někdo tě zaměstná a zaplatí za tebe nějaké (tuším H) víza – tady pozor, musí o tebe zažádat ta firma, doložit proč chtějí zrovna tebe a ne nějakého američana, a zaplatit za tebe poměrně nákladná víza, není teda snadné takovou firmu najít a hodně záleží na oboru, ve kterém pracuješ.

3)A to je můj případ – založila jsem si v US firmu a získala k ní E2-investorská víza. Opět záleží na finančních prostředcích (tentokrát tvých), jelikož musíš do firmy reálně investovat, sestavit business plán na 5 let, nejlíp si kvůli tomu najmout business poradce nebo immigračního právníka, a taky záleží co firma má dělat – a tedy jak perspektivní je pro americkou ekonomiku.
Na druhou stranu, já založila grafické studio jelikož jsem v ČR dělala grafika na živnost, jsem těsně po škole, na investici jsem si půjčila (ale musíš mít aspoň nějaký majetek který tu půjčku bude jistit) a najala si skvělou slečnu žijící na Miami a která dělá čechům a slovákům business konzultanta ohledně E2 víz ).
A včera jsem absolvovala pohovor a víza dostala. Zaměstnance zatím nemám, americké klienty taky ne, a zatím spíš doufám že je najdu :D a přesto to šlo a se správnými a podrobnými podlady a plány nebyl problém….

Bohužel, víc možností není :( Věř mi, sama jsem to řešila a ne krátce a tohle pro mě třeba osobně byla nejlepší volba jak moct v US žít (i když pozor, pouze po dobu fungování firmy, nejsou to immigrantská tedy trvalá víza), pracovat, dělat co mě baví a ještě fungovat jako samostatná jednotka a nebýt závislá na příteli v případě, že bychom se třeba rozešli :)

Je to na zvážení co kdo chce, a taky na zvážení jestli do USA opravdu chceš, protože realita života tam není rozhodně ani podobná tomu co vidíme ve filmech :) Ale to snad víš, pokud jsi s přítelem aspoň nějakou dobu a do US lítáš aspoň na turistický víza/ESTU.

Doufám, že jsem aspoň trochu pomohla, Zuzka

Odpovědět

Ahoj, nedávno jsem byla v USA na ESTA a pohovor s imigračním úředníkem byl opravdu nepříjemným zážitkem. Ráda bych tam vycestovala znovu, ale po předchozím zážitku přemýšlím o zažádání o turistické vízum. Ovšem moje situace je taková, že není vůbec jisté, že by mi bylo schváleno. V tu chvíli bych se znovu snažila vycestovat na ESTA… Nevíte náhodou, jestli imigrační úředníci mají informace o mých žádostech o víza a jejich zamítnutí? Byl by to pak o důvod víc mě tam nepustit? Měla bych tedy radši jet znovu rovnou na ESTA a nebo žádostí o víza (a případným zamítnutím žádosti) nic nezkazím?
Díky!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Rina:
Imigrační pohovor není o tom, jestli máš ESTA nebo víza. Pokud má imigrační podezření “koupe” každého stejně. Zřejmě jsi nepůsobila dostatečně věrohodně, tak se vyptával více, než u jiných. Ale nespecifikovala jsi, co znamená “opravdu nepříjemný zážitek”, takže můžu jen hádat, o co šlo.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj! Je mi , prave sem dokoncila magistra a rada bych se prestehovala za pritelem (american) do USA. Je tu nekdo s podobnou situaci?

Odpovědět
Avatar uživatele

Konkretne by me zajimalo, jestli mi tato situace pri zadani o vizum B2 pomuze nebo uskodi. Mam to rict, ze tam jedu za laskou? Mam to zamlcet? Mam vubec sanci ziskat B2 vizum kdyz sem cerstve promovana mlada holka?
Diky za odpoved a kdyby si o tom chtel nekdo jen tak pokecat, klidne me kontaktujte na fb: Patricie Pelikovska

Odpovědět

@Franta:
Bohužel jsem v situaci, kdy tady nemám muže, děti, pracuji na živnosťák, peněž taky nemám nijakou dech beroucí částku, nemám hypotéku ani auto, nestuduji a jsem ve věku kolem 30ti… takže “chápu”, že jsem byla podezřelá. Velmi nepříjemné na tom bylo to, že po 13h letu mi sebrali telefon, který kompletně projeli (stažené dokumenty, fotky, e-maily i chaty na fb atd.) Dva officers mě zpovídali přes půl hodiny křížovým výslechem a ptali se mě na informace od toho kde bydlím, co dělám, kolik mám peněz s sebou i na účtu, co mám v plánu, kde budu bydlet, jestli ten člověk u kterého budu bydlet je ženatý nebo rozvedený, odkud ho znám, jestli je to můj přítel, jestli hodlám v US pracovat, jestli se tam hodlám vdávat, jestli mi rodiče přispěli na cestu, kde jsem studovala, kde jsem se naučila anglicky, jestli mám auto, jestli hodlám po dobu co budu pryč pronajímat byt v čr… Prošustrovali mi celý batoh a nakonec (když už jsem se fakt začínala bát) mi řekli “ok you are in,- seš tu poprvé, tak si to neposer, hlavně tu nepracuj, nebo skončíš jako támhleta slečna (evidentně jí v mobilu přišli na to, že si s někým domlouvala job) a nevdávej se, na to bys potřebovala speciální vízum (což asi měli na mysli snoubenecké) a vrať se včas domů…
Všechno co řekli jsem splnila a ráda bych ještě jednou využila času cestovat do US a abych předešla tomuhle scénáři, kdy mě officer bez jakéhokoliv důvodu může poslat zpět, přemýšlím o možnosti požádat o víza… ale nechci si tím uškodit, pokud ho nezískám… (což je bohužel celkem pravděpodobné). Proto mě zajímá, jestli si officer na letišti může najít, že jsem žádala o vízum (i když mám ESTA schváleno) a bylo mi zamítnuto, protože tuším, že to by mi opravdu nepomohlo…
Díky moc za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Rina:
Takovouhle “lustraci” nedělají jen tak. Buď jsi na nějakou otázku odpověděla jinak, než je obvyklé nebo jsi působila nervózně/nedůvěryhodně. Na secondary chodí jen podezřelí. Brácha tam byl, protože byl problém se sejmutím otisků a říkal, že naprosto v pohodě. Pár otázek navíc, pak konečně úspěšný pokus na otisky a byl ve Státech.
Příště cestuj klidně zase na ESTA. Už jsi tam byla a víš, co tě čeká. Odpovídej pouze na to, co se tě zeptá, nic nedodávej, ani nevysvětluj. Pokud bude chtít něco dalšího vědět, tak se zeptá sám. On tam není proto, aby prudil turisty, ale aby se jim tam nedostal někdo nežádoucí.

Odpovědět

Ahoj,

prosím o radu zkušenějších.

Plánuji cestu na Floridu na více jak 3 měsíce, chtěl bych žádat o turistické vízum. Mám domluvené neplacené volno, tudíž budu pořád zaměstnaný, vlastním auto a nemovitost, tak doufám, že s vízem nebude problém.

Otázka je, jestli je potřeba k pohovoru již zpáteční letenka? Pokud ne, četl jsem, že je vždy lepší koupit letenku s kratším návratem než bude skutečná doba pobytu. Imigračnímu úředníkovi se u kamaráda nelíbila zpáteční letenka za 89 dní u ESTy. Samozřejmě dnes není problém let přesunout, pořád to vyjde lépe než kupovat jednosměrnou.

Jaký je Váš názor?

Díky, Radek.

Odpovědět

Dnes jsem byl na ambasádě ohledně žádosti o turistické vízum na 6 měsíců. Bylo to naprosto v pohodě. Pohovor netrval víc než 5 minut. Vlastně bych řekl, že to byl jednodušší pohovor, než když přijedete do NY na estu a zpovídá vás tam úředník na letišti.
Ptali se na účel cesty, jak dlouho chci zůstat, co dělám tady za práci. Ani nechtěli vidět jediný dokument, který jsem přinesl (výpis z účtu, zvací dopis, potvrzení o příjmech, potvzení o vlastnictví nemovitosti).
Takže žádný stres ;)

Odpovědět

Ahoj, potrebovala bych poradit. Jelikoz jsem prekrocila pobyt v USA o rok, mela jsem zakaz vstupu po dobu 10 let. V roce 2015 mi zakaz skoncil. Zkousela jsem ESTU, ta mi ale neprosla a mam si pry zazadat o vizum. Rada bych jela do USA s manzelem a dcerkou. Nyni nevim, co je lepsi, jestli vytahnout kamaradku a jet na nakupy, aby si opet nemysleli, ze tam chci zustat nebo jestli je lepsi rict,ze jedu na dovolenou s pritelem a dcerkou. Opravdu bych rada vizum dostala, USA mi chybi a moc bych se tam chtela podivat, tak bych rada udelala maximum proto, aby mi jej dali.
Dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Market: Ahoj, nejlepší je říct pravdu. Pokud tam jedeš s rodinou, řekni, že tam jedeš s rodinou. A připrav si důkazy, že se chceš vrátit do ČR.

Odpovědět

Já ve středu byla na ambasádě žádat o vízum B1/B2 (jedu na studijně turistický pobyt). Vše proběhlo naprosto v klidu a k mému překvapení na mě pán při pohovoru začal mluvit jen česky s americkým přízvukem. Ptal se pouze proč jedu do USA, kdo to platí, kde budu bydlet a zda studuji v ČR. Nechtěl vidět žádné papíry navíc a potvrzení z americké školy jsem mu musela prakticky vnutit :D Trochu mě naštvalo, že fotku (která nebyla nejlevnější) po mě nikdo nechtěl -_- Každopádně vízum mi přišlo o 2 dny později poštou.

Odpovědět

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda nevíte kde je rychlejší/jednodušší uzavřít sňatek s americkým občanem? v USA nebo v ČR? A proč? jaká jsou pro a proti?
Mockrát děkuji

Odpovědět

@Rina: Uzavrit snatek s obcanem USA je v podstate stejne v CR jako v USA. Cech potrebuje vizum tam, American v CR.
Neznamena to ale, ze ziskas Green Card.

Odpovědět

@Mesi: Díky za odpověď.
Takže z hlediska procesu je to “prašť jak uhoď” – ve chvíli, kdy budeme chtít uzavřít sňatek v USA, potřebuji mít snoubenecké vízum K1, pokud uzavřeme sňatek v ČR, tak pak musím získat vízum K3, což oboje trvá získat přibližně stejně?
Co se týká Green Card – o tu musím zaaplikovat z USA po té co se vezmeme, nebo se dá zaaplikovat i z Čech a získat jí přes americkou ambasádu v ČR? – Je něco z toho výhodnější/rychlejší?
(Přítel vízum do ČR nepotřebuje, protože kromě amerického občanství má i české).
Díky moc!

Odpovědět

@Rina: Nevim, jak dlouho trva vyrizeni K1 nebo K3, ale tak jako tak potom budes potrebovat GC, protoze pokud se nepletu, tato viza jsou docasna. O GC musi zazadat MANZEL za tebe. Obvykle se to deje z USA, ale lze to i z CR, jen to urednici v USA nemaji tak zazite a obcas je nutno jim po telefonu poradit, jak maji postupovat. Od podani zadosti do pohovoru na US ambasade v Praze to trva cca (temer presne) rok. Jelikoz budete novomanzele, budete muset presvedcit, ze nejde o ucelovy snatek. Dale musite mit dostatek aktiv na zivot v USA. Bud ma partner praci s dostatecnym prijmem nebo mate dostatek penez na uctech nebo v nemovitostech. Pokud ne, je nutny sponzor. Proces samotny neni slozity, ale je to piplacka.

Odpovědět

@Rina: Jeste doplneni. Jestlize ma pritel ceske obcanstvi, tak je snatek jednodussi v CR. Ale pokud ti jde o to, co ti pomuze rychleji ziskat GC, tak je to uplne jedno, proces bude stejny.

Odpovědět

Zdravím.
V září minulého roku mě deportovali zpět z USA, letěl jsem na ESTU a dokázali mi ze jsem tam rok před tím nelegálně pracoval. Diky bohu mi jen zakázali ESTU a v deportacnich dokumentech mam jasně psáno, že se mohu vrátit pouze na Víza.
V USA jsem se tedy rozhodl studovat (F-1)už mám všechny potřebné dokumenty ze školy, co se týče přijetí a podobně, také mám dostatek financí na účtu, nájemní smlouvu v ČR na dalších 5 let, kupní smlouvu od auta na leasing a snad vezmu i fotky rodiny, abych jim dokázal co nejvíce důvodu proč se chci vrátit. Byl jsem na PČR, kvůli mému záznamu o deportaci, jelikož jsem věděl že tam je a bude další 4 roky než se promlčí. Na polici mi k záznamu napsali v Aj, že je to prověřeno PČR, prý to v mno případech pomáhá. Chci se zeptat, je tu tedy reálná možnost abych vízum dostal ? A popřípadě kde všude muže ještě nastat problém? Mám udělaný i nový pas.
Předem diky moc za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martin:
Nový pas nepomůže, záznam mají v PC. To jen tak na okraj.
Problém může nastat kdekoliv. To zjistíš až u pohovoru. Úředník si může říct, že jsi se poučil a vízum ti dá. Ale taky ne. Hmmm…. Pracoval u nás na černo, když jel znovu (za prací), tak jsme ho chytili a deportovali, teď to na nás zkouší jako student. Bum, razítko a zamítá se.
Prostě vyraž na ambasádu a přesvědč je, že už není důvod tě podezírat z nekalých úmyslů.

Odpovědět

Zdravím všechny,jdu se podělit o silný zážitek a zároven pro radu,v září jsem poprvé letěl do USA na ESTU společně s přítelkyní,která zde v ČR studovala VŠ a má rodiče v USA CA,já tam letěl na 3 měsíce,ubytovaní jsme byly u rodičů,jezdily jsme na výlety atd.naprostá nádhera,3 měsíce utekli jako voda a ja letěl koncem listopadu domu,( přítelkyně zůstala) jelikož jsem dost ušetřil,vše platili rodiče tak jsme se rozhodly že bych mohl přiletět na Vánoce a silvestr,že pojedem do hor,na lyže a snowboard,ok koupil jsem letenku na 19 prosince (v ČR jsem byl 25dní)…vše naprosto v pořádku až v Chicagu na letišti,přišel jsem na řadu k okenku imigračního uředníka,poptal se na pár věcí vše proběhlo v pořádku,šlo se na otisky,jenomže mu přestal fungovat počítač,rozčiloval se tam že to nejde,že to je zase pomalé,takže po chvilce se šlo opět na otisky,opět nic,tak mě poslal na druhý imigrační pohovor,kde jsem tedy usedl do čekárny,plných mexikanu,činanu,indu a čekal co se bude dít,nespal jsem už 15 hodin,v čekárně jsem čekal dalších 5 hodin pak si mě tedy zavolali,šel jsem někam do kanclu,ze začatku vše v pohodě,pohovor klasika,učel cesty,za kym jedete,kde budete bydlet,pak se ptali co jsem delal cele tri mesice pred tim,rikam ze jsem cestoval…a  najednou z nich vypadlo a pracoval co.?..a pak zacalo peklo,zacali na me rvat ze jsem tam pracoval,vzali mě telefon,kde ukazali dvě fotky,jedna fotka zahradního domku,ktery se sestavoval a druha fotka jak mam pas s naradim,byl jsem uplně v šoku,začal jsem jim říkat že ne ne nepracuji,čím vice jsem říkal nene byly na mě čím dale ostrejší,až jsem uplně vypnul a nevedel jsem co mam rict,takže jsem se po chvilce tak sesypal že jsem jim řekl že jsem tam pracoval zhruba měsíc,jenomže já tam nepracoval!!,tyhle dvě fotky byly ze zahrady kde jsem pomahal tatkovi pritelkyne se zahradnim domkem bohužel v te chvily kdy tohle vypuklo jsem prestal uplne mluvit,byl jsem v soku,hroznej strach co to jako ma byt,dotoho unava a dopadlo to jak dopadlo.Takže mě zrušily ESTU s tim že jedině na vizum, dali mě nějaké podklady at si zajdu s tim na ambasadu,zavřeli mě do cely na 30 hodin a druhy den deportovali domu,přítelkyně už několik dni brečí,ja jsem uplně v pr..nevime co mame ted delat,chci se rozjet na ambasadu v Praze ale zitra je 23.12. nevim zda by bylo dobre je tam pred vanoci s timto zatezovat,takže asi až po novem roce…….vubec netusim jak z toho ven…co bude, zda me vubec vizum dají…když nastalo takové nedorozumění,ja se priznal že jsem tam pracoval ale vubec nic takoveho jsem tam nedelal….je to šílené,jsme s přítelkyní uplně zoufalí co bude,ona tam samozřejmě zustala protože šla studovat,domluvily jsme se že tam za ni budu obcas letat,kdyz bude cas a letenky v akci ona zas treba v lete zamnou…ted nevime….dekuji za případné odpovědi.

Odpovědět

@Tomas: letenku zpět jsem měl na 8 ledna 2017…letěl jsem tam jen na 20 dní

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas:
Už jsi to tu psal jinde. Nemusíš to dávat do “každého” vlákna.
Jak se říká: Za blbost se platí. A tys to zazdil dokonale.
Stále se to tu opakuje dokola, čím delší pobyt, tím delší by měla být pauza před další cestou. Teď, když náš průšvih, tak se ptáš na rady, proč ses neptal před cestou?

Imigrační není Guantanamo, tak tu nepiš o řvaní, pekle, šíleném nátlaku atd. Byl jsi unavený po letu a čekání, k tomu nervózní, to svět vypadá hned jinak. Nevyslýchali podezřelého z vraždy, jen se turisty ptali na detaily cesty. Možná ti přišli nepříjemní, nejspíš byli důrazní, ale určitě tě nikdo nemučil, ani ti nevyhrožoval. Nechápu, proč jsi přiznával něco, co jsi nedělal. Pokud jsi jen pomáhal sestavit zahradní domek, tak proč jsi přiznal, že jsi tam měsíc pracoval? Pokud si pomáhal otci přítulkyně, tak proč jsi jim nedal kontakt, aby ti to potvrdil? Čekal na tebe někdo na letišti? Možná by ti pomohl. Jel jsi na dovču, ne do války, neměl jsi (nebo jo?) co skrývat, tak proč jsi se nedržel pravdy, kterou nám tu píšeš.

Jestli ještě chceš do USA, ta švihej na ambasádu a vše jim tam popravdě vysvětli. Žádné pohádky, pěkně jak to bylo. Hlavně v ničem nelži a nic nezamlčuj. Ať ti to její rodiče potvrdí písemně. Možná na to nebudou brát takový ohled, ale když se za tebe zaručí Amík, tak by to mohlo být plus. Taky budeš muset doložit vazby na ČR, teď o to víc, když máš černý puntík.

Další možností je, že si tě přítulkyně vezme. ;-)

Odpovědět

@Franta: moc se omlouvam ze to pisu vsude do vlaken a moc dekujji za info,zitra pojedu na ambasadu vse jim tam vysvetlit snad budou vztřícný i když bude 32.12.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas:
Podle mě bude stačit, když tam pojedeš, až budeš žádat o vízum a objednáš se. Nebo už jsi na zítra objednaný?

Odpovědět

@Franta: zítra tam budu teprve volat,tak uvidíme a děkuju Franto za pomoc !

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas:
Já ti nijak nepomohl, ani nepomůžu. Ty sis to pohnojil, ty si musíš pomoct. Jestli chceš jet za tou tvou cácorkou, tak se musíš sakra snažit, abys to vysvětlil.

Odpovědět

Ahoj,
nemáte někdo zkušenost zda mohu vycestovat do USA na ESTU s tím, že po měsíci pobytu v USA by mi měli začít platit Víza J1? Teď budu žádat o J1, ale vstup do USA budu mít až v půlce února. Chtěl bych do USA vstoupit dříve o cca 3 týdny z důvodu procestování. Bylo by to možný? Díky za jakoukoliv odpověd´.

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Otázkou je, zda pro platnost J1 musíš (ve správnou dobu) vstoupit do USA nebo začne platit v danou dobu samo o sobě. Že bys cestoval na ESTA, pak vypadl a přijel na J1. Asi bych se zeptal přímo na ambasádě nebo na uscis.gov.

Odpovědět

@David: @Franta: Exchange Visitors cannot travel on the Visa Waiver Program (Esta) or with Visitor Visas. Exchange visitors, who are citizens of Visa Waiver Program (VWP) participating countries, are not permitted to travel without a visa on the VWP, if their purpose of travel is to participate in an exchange visitor program.
You may not arrive more than 30 days before the program start date shown on your DS-2019. Upon completion of your exchange program, you have a grace period of 30 days to depart the United States.

Odpovědět

ahoj,
v roce 2005 jsem se vrátil z USA,byl jsem tam pár let bez povolení. V roce 2010 jsem se tam zkusil dostat s platnou ESTOU, ale na letišti v New Yorku mě vrátili zpět. Teď bych rád letěl na týdenní návštěvu. Mám už šanci? Zažádat si o vízum? Nebo je to zbytečné?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tom:
2005 + 10 let zákaz = 2015. Toť běžná matematika.
Praxe je ale něco jiného. Zákaz jako takový už nejspíš vypršel, ale i tak na tebe budou koukat přes prsty. ESTA bych ani nezkoušel. Běž na ambasádu a doufej.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím,

chtěla bych vycestovat do USA jako au-Pair. Chtěla bych se zeptat o jaké vízum mám žádat a s jakým předstihem mám žádat.

Předem moc děkuji za odpověď

Odpovědět

Dobry den,narazila jsem zde na problem viz studijnich,konkr. F1(snad spravne pro studium na stredni skole) poradite nekdo prosim,kdyz dcera potrebuje odjet do Usa 6 tydnu pred zacatkem skoly,tedy vice nez 1mesic,ktery je povolen.Vyresilo by to vycestovat na Estu ?uz jste to nekdo zjistil??nebo jiny napad?nebo myslite,ze to vubec nejde?dekuji za vsechny zkusenosti ci napady.

Odpovědět

@Lucie: F-1 student visas can be issued up to 120 days in advance of your course of study start date. However, you will not be allowed to enter the United States in F-1 status earlier than 30 days before your start date.

Odpovědět

@Z.: Děkuji mockrát,takže rozumím tomu správně,že nebude dcera vpuštěna na status F-1 víza,ale na ESTA můžeme zkusit..

Odpovědět

@Lucie: Not. F-1 students cannot travel on the Visa Waiver Program (Esta) or with Visitor Visas (B). F-1 students, who are citizens of Visa Waiver Program (VWP) participating countries, are not permitted to travel without a visa on the VWP, if their purpose of travel is to participate in a student program.
F-1 student visas can be issued up to 120 days in advance of your course of study start date. You will not be allowed to enter the United States in F-1 or M-1 status earlier than 30 days before your start date. Students with F visas have an additional 60 days after the program end date listed on Form I-20, and any authorized practical training, to depart the United States.

Odpovědět

@Lucie: If you wish to enter earlier than 30 days before your start date, you must qualify for a visitor (B) visa. U.S. Customs and Border Protection (CBP) officials may admit you to the United States on the visitor (B) visa, but you must apply to U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) for a change of status to student (F-1or M-1) status. You may not begin your course of study until the change of status is approved, and you may encounter lengthy processing times.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahojte,bola som min rok v lete v USA na ESTU, no tento rok by som tam chcela pracovať. tak by som sa chcela opýtať o aké viza mam žiadať ak v máji skončím školu a chcem ísť do USA na 4-6 mesiacov. Je výhodou ak budem mať potvrdenie od môjho zamestnávateľa z USA?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Juliána:
Americký zaměstnavatel je podmínkou pro pracovní vízum. Bez něj nemá cenu ani žádat. Není to snadný proces. Firma musí mít opravdu zájem, musí doložit, že na dané místo není vhodný žádný Američan nebo držitel GC a je kolem toho spoustu dalších náležitostí a papírování. USA není EU, kde se dá celkem snadno pracovat v jiné zemi.

Třeba v rámci vysoké školy by šlo zkusit třeba Work and Travel Ale z posledního ročníku už to asi nepůjde, i když tu někdo psal, že jel.

Pokud to “od môjho zamestnávateľa z USA” znamená, že už jsi tam pracovala, tak to nikde ani neříkej, protože na ESTA se pracovat nesmí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Nie nepracovala som tam, bola som tam len na prazdniny, ano viem ze je tam moznost work and travel, ale ja sa na vysku nechystam preto som sa chcela opytat ci mi niekto nevie poradit o ake viza mam ziadat. Som si vedoma toho ze to bude tazke vybavovanie ale aj napriek tomu to chcem skusit.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Juliána:
Ahoj, hezký sen, ale pokud nejsi naprostý expert v oboru, do kterého nemohou v USA nikoho sehnat ani to nezkoušej a najdi si něco v EU.
Doporučuji si přečíst zkušenosti experta v NASA…i ten to měl neuvěřitelně dlouhé, nejisté a komplikované: http://verzana.me.cz/
Pořád merozumím tvé větě: Je výhodou ak budem mať potvrdenie od môjho zamestnávateľa z USA?
…a dále píšeš: Nie nepracovala som tam

Jak chceš sehnat zaměstnavatele v USA? Odtud nebo až tam na místě přes ESTA (max 3 měsíce turistika) nebo Vízum B1 (max 6 měsíců – a práce se také nesmíš dotknout) ?!?

Já bych se do toho legálního procesu vůbec nepouštěl a to si třeba myslím, že něco umím, mám velmi dobře placenou technickou práci tady v ČR…ale na USA je to asi málo, ikdyž taky byl vždy můj sen se tam přestěhovat a pracovat.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Juliána:
Samozřejmě, že to můžeš zkusit. Napiš si životopis v angličtině, k tomu průvodní dopis, vyber si americkou firmu (spíše několik hodně moc), ve které bys chtěla pracovat a pošli jim to. Pokud budeš mít kliku a někdo se ti ozve zpět, tak pak budeš muset opravdu zaujmout natolik, aby firmě stálo za to, pustit se do boje s byrokracií.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš:
Ja tam mam pribuznych, a tam kde chcem pracovat som mohla uz min. Leto lenze bola som tam na Estu a to som nechcela rizkovat, takze najst pracu by nebol problem. :) ďakujem velmi pekne za radu. Len je tazke vyznat sa v tom ake viza si mam zobrat lebo na vysoku skolu sa nechystam. :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Juliána:
V tuhle chvíli pro tebe připadá v úvahu pouze ESTA nebo B. Na pracovní zapomeň. Pokud by příbuzní bylo ochotni tě zaměstnat, tak musí podstoupit ten zmíněný proces vyřízení pracovního povolení. Případně, až tam zase někdy budeš na dovolené, tak se podívej po nějakém pěkném Amíkovi, který by si tě třeba vzal. Jako jeho žena bys pak měla více možností.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta:
Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Haha taky sa uz nasiel len ja som nato este primlada :) pekny zvysok dna prajem :)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj… Chci se zeptat.. Už v hodně dotazech jsem zaregistrovala že při pohovoru na ambasádě se zajímají kolik mám peněz na cestu… Když pojedu do USA na 90 dní. Kolik bych u sebe měla mít peněz aby to bylo v pořádku. Díky :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela:
To ti nikdo přesně neřekne, není žádný limit na den nebo tabulka.
Prostě to musí být dostatek na to, aby to pokrylo celou tvou dobu v USA. Pokud budeš mít předem zaplacené bydlení, auto, tak to bude méně, než když nebudeš mít zařízeného nic. Záleží, co vše chceš vidět a dělat.
Udělej si +/- plán cesty, pak se podívej kolik stojí letenka, půjčení auta nebo jiná doprava, bydlení, vstupy, něco připočti na jídlo…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela:
Přesně jak píše Franta…ještě bych doplnil, že pokud jedeš na max 90 dní, na ambasádu přece nepotřebuješ…nebo máš nějaký důvod?
Měla by ti stačit ESTA za 14 dolarů přes net….tam se tě nikdo na peníze ptát nebude.
Alespoň mě se nikde nikdo na nic takového neptal a to jsem jel do USA jako nezaměstnaný.

Odpovědět

Dobrý den mam platnou Estu do 6.2.2018. Musím žádat znovu nebo je opravdu platná?? Dekuji moc

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pavel:
Pokud je platná do 6.2.2018, tak je platná do 6.2.2018 a i ten den se dá ještě vstoupit na území USA.
Platnost by pozbyla pouze v případě, že se změní důležité údaje jako jméno, číslo pasu…

Viz nápověda ESTA
JAK DLOUHO REGISTRACE ESTA PLATÍ?

Pokud nedojde ke zrušení, platí cestovní registrace dva roky od data schválení nebo do vypršení platnosti cestovního pasu žadatele, podle toho, která situace nastane dříve. Datum, kdy cestovní registraci vyprší platnost, je uvedeno na stránce Registrace schválena.

Obecně platí, že registrace ESTA platí pro opakované cesty v průběhu dvou let (od data, kdy byla schválena) nebo do vypršení platnosti cestovního pasu žadatele, podle toho, která situace nastane dříve*. Znamená to, že pokud cestovní registraci ESTA získáte, není nutné po celou dobu platnosti žádat znovu.

Pokud vám platnost registrace ESTA vyprší během pobytu v USA, nijak to neovlivní váš odjezd.

Odpovědět

Děkuji za informace a ještě se zeptám jak a kde zjistím jestli registrace není zrušena. Zadal jsem na stránkách velvyslanectví číslo žádosti a píše zadost ne nalezena tedy nevím jestli je platná i když je vlastně platná rok mám ji vy tištěnou z loňska .

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pavel:
Na stránkách velvyslanectví?

Lepší bude ofiko stránka a tam kliknout na Zkontrolovat stávající žádost.

Odpovědět

Ahojte,
riešil niekto z Vás turistické vízum na 1 rok ? Všade čítam že ho dávajú max na 6 mesiacov, ale že v niektorých prípadoch to uznajú aj na rok. Alebo tam to je už o peniazoch či mám dostatok na účte na pobyt .. ? Neviete niekto niečo ?
Ďakujem

Odpovědět
Avatar uživatele

@Anicka:
Turistické vízum B2 se dává většinou na 10 let (může to být ale i méně), maximální doba jednoho pobytu je 6 měsíců (záleží na imigračním kolik dá). Pobyt se dá ale v některých případech prodloužit, koukni na uscis.gov a hledej Extend your stay. Žádost se podává během pobytu v USA, ještě před vypršením povolené doby.

Odpovědět

@Franta:
Ďakujem, čiže nemožem hneď požiadať vizum na 1 rok, max 6 mesiacov mi dajú a popripade to predlžiť, tak ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Anicka:
Ptala jsi se na turistické vízum a na to je možné být v kuse v USA pouze 6 měsíců. Plus případné prodloužení. Já takhle kdysi žádal a byl tam nakonec 11 měsíců. Ale to je dávno, dnes jsou u prodloužení trochu jiné podmínky a je to i dražší. Jinak na klasickou turistickou cestu/dovolenou bohatě stačí ESTA, takže počítej, že se na ambasádě budou pídit po informacích, proč, jak, kam máš namířeno, že chceš vízum.

Odpovědět

@Anicka: Zrejme si pletes vizum a ESTA. Vizum obvykle dostanes na 10 let a pri jedne navsteve USA muzes zustat max 6 mesicu. O pripadne prodlouzeni musis zadat z USA.
ESTA te opravnuje k pobytu maximalne 3 mesice. Ty tedy pravdepodobne chces zadat o vizum a znami ti trochu pomotali informace.

Odpovědět

@Franta:
Ano to viem že sa budú pýtať na ambasáde tieto veci. Mala som v tom už zmätok, takže najviac reálne pre mna je žiadať po 6 mesiacoch o predlženie pobytu. Ďakujem.

Odpovědět

@Mesi:
Viem aký je tam rozdiel, ESTA ani neriešim, chcela by som zostať určite dlhšie ako 3 mesiace, chcem žiadať o vízum, ale už chápem ako to funguje, ďakujem.

Odpovědět

Prosim o radu, keď mi zamietli žiadosť o vízum B2, možem vycetovať na Estu do USA ? Alebo ako sa možem dostať do USA, na výlet.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas: Zdravím Tomáši, můžete o ESTA zkusit požádat, ale s největší pravděpodobností bude zamítnuta. Vycestovat budete moct opět jen na turistické vízum.

Odpovědět

@Petr Novák:
S akým odstupom času by som mohol znovu požiadať o viza

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas: Z jakého důvodu vám byla žádost o vízum zamítnuta?

Odpovědět

@Petr Novák:

Neudali dôvod, dali mi iba papier kde som sa dočítal, že najčastejším dovodom zamietnutia je nepreukázanie dostatočného dovodu vrátiť sa domov.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas: To záleží, žádná lhůta není stanovena. Mohu poradit obecně: Připravte si více důkazů, že se chcete vrátit domů. Pracovní smlouvu, doklady o vlastnictví nemovitostí, výpisy z účtů, nájemní smlouvy atd. Pak podejte znovu žádost o vízum.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomas:
Jak ti jednou zamítli vízum, tak příště to bude větší “výslech”. Jak píše Petr, měj s sebou co nejvíce věcí, co podpoří jejich přesvědčení, že se vrátíš domů. Lhůta pro další žádost není, ale kdysi platilo, že žádat dříve než za rok nemělo cenu. Vízum ti zamítli z nějakého důvodu a je tu předpoklad, že jejich rozhodnutí se nezmění v krátké době. Stejně tak ty svou důkazní situaci nevyřešíš během chvíle. Ten návrat je pro ně opravdu důležitý a je to nejčastější problém.
Známý takhle žádal 5 let po sobě, než vízum dostal a navíc jen proto, že si sehnal práci na výletní lodi, takže neměl ani klasické B2, ale jen to pro členy posádky.

Odpovědět

Ahoj,
měla bych dotaz k vízům B2 – když si o ně budu žádat, a chtěla bych delší pobyt než 6 měsíců, je to možné ihned? Nebo budu mít automaticky 6 měsíců a žádat můžu až před koncem této lhůty? Další dotaz je, zda je nutný nějaký časový rozestup mezi jednotlivými cestami, například, kdybych po půl roce přijela na měsíc do ČR a pak odjela opět na 6 měsíců do USA… Je to nějaký problém? Pokud si na ambasádu přinesu zvací dopis, musí být od US citizen, nebo může být od kamaráda se zelenou kartou, který tam žije a pracuje, u kterého budu bydlet, a který se za mě zaručí (bude platit ubytování a veškeré výdaje)?
Předem moc děkuji za rady a odpovědi!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martina:
Už jsem ti odpovídal tady. Není třeba dotazy zdvojovat.
Automatického nemáš nic. Dostat vízum znamená mít povolení k cestě. Až imigrační rozhodne, na jak dlouho budeš mít povolený pobyt. 6 měsíců je max možná doba, ale může se stát, že ti povolí méně.

Na další část si klidně můžeš odpovědět sama. Jak to asi bude vypadat, když si turista po 6 měsících pobytu usmyslí, že tam chce být další dobu? Myslíš, že by je mohlo napadnou, že tam pracuješ? Kolik znáš lidí, co jezdí na půlroční dovolenou a ještě si ji prodlužují, případně na další jedou chvíli po návratu a na to samé místo? Obecně se doporučuje dlouhý pobyt – dlouhá pauza.

Při žádosti o vízum budeš muset, mimo jiné, doložit, že na to máš, že je jistota, že se vrátíš do ČR, jaké máš plány… Zvací dopis pomůže, ale není všemocný. Kamarád s GC, tě u sebe nechá bydlet a zaplatí veškeré výdaje. Hm… To se má tak dobře? Mě je to jedno, ale na ambasádě je to bude zajímat. Ono to taky může být pochopeno, jedu za jedním pánem, budu na něj “hodná” a on se o mě “postará”. Na ambasádu si připrav pevné, důvěryhodné a pravdivé argumenty, jestli chceš uspět. A asi bych jim neříkal, že tam chci být půl roku a možná ještě déle.

Odpovědět

Zdravím, prosím o radu zasvěcené. Přehled dosavadních příspěvků mi trochu napovídá, ale stále mám spoustu nejasností. Někdo výše uváděl, že cestoval do NY na ESTU a na letišti ho vrátili. Uvedl, že prodloužil pobyt o několik let. Já jsem v podobné situaci, ale vrátil jsem se v roce 2000. Teď tam chci být pouhé 2 dny, transferem z ostrovů do Evropy a ukázat synovi pár míst. Tedy, výše zmiňovaná osoba ESTU dostala, ale jak se mohou imigrační dopídit faktu o překročení pobytu v minulosti, pokud dotyčný nedostal při odjezdu do pasu neslavné razítko. Mi se nějak podařilo vycestovat Lufthansou bez konfrotrace s imigračním i když jsem nepředložil I95. Proto prosím o info zasvěcené, jakým způsobem to mohou mít evidované a jaký byste doporučovali postup pro získání vjezdu. Přiznat, nepřiznat apod. Je pravdou, že jsou zde názory, které nabádají k pravdomluvnosti a kajícnosti, ale má osobní zkušenost s us úředníky všech institucí radí jistou zdrženlivost…
Budu moc vděčný za rady a reakce.
Díky,
A.

Odpovědět

Ahoj všem chtěl bych se také na něco zeptat. Cestoval jsem do USA na ESTU před 14 dny a vrátili mě zpět s tím důvodem že jsem tam jel s kamarádem který neuměl anglicky a já mu šel k tomu uředníkovi překládat a ten kamarád při své předchozí návštěvě překročil těch 90 dní. a tak už jsem se s ním nějak tak vezl s tím že tam prý chceme pracovat a nenechal se přesvědčit že tam chci cestovat. Práci jsem přerušil, peněz na účtu dotatek, letenku jsem měl koupenou zpět za 3 měsíce. Myslíte, že ted má cenu žádat o 14 dnech co mě poslali domu o vízum ale třeba s tím že tam chci se fakt jenom podívat třeba na 14 dní. A žádat bez letenky?? přeci si jí nebudu kupovat, když nevím jestli mi to vízum dají…Předem děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ondra:
K žádosti letenku nepotřebuješ. Uvažuješ správně, byla by jí škoda v případě zamítnutí. Můžeš jít žádat klidně hned, aspoň to bude vypadat, že tam opravdu chceš jet. Když nepůjdeš, tak to zase může vypadat, jako potvrzení toho, co si myslel imigrační. Ale to je otázka pohledu. U spousty lidí, by to asi byl důvod k odkladu cesty na jindy. Přece jen, chvíli trvá, než se zase našetří na letenku. “Propadlá” letenka, storna za hotel a auto zahýbou s rozpočtem.

Věděl jsi, že kamarád překročil pobyt? Asi to nebylo jen o den nebo dva, kdy vás oba poslali domů. Na takovouhle cestu si musíš dobře vybírat, koho vezmeš. A tohle byl velký risk. Mohlo to vyjít, ale byl tam zádrhel už před cestou. Maximálně jako dvě samostatné jednotky. Každý by si koupil letenku sám a i k imigračnímu bych šel odděleně. I když se stejným datem příletu a odletu by to možná stejně nevyšlo. Ale kdo ví, možná stačil jiný úředník a mohli jste si užívat emeriku.

Já tam byl několikrát, vždy vše v pořádku a stejně si pokaždé říkám, jakou má asi ten “můj” úředník náladu, na co se zeptá, jak vezme odpověď, bude řešit můj skoro roční (ale legální) pobyt kdysi.

Držím palce a dej vědět, jak to dopadlo.

Odpovědět

Ahojte,
cestujem do USA na ESTU od roku 2011, bez akýchkoľvek problémov a prekročení limitov. Tento krát by som chcela požiadať o turistické vízum na ambasáde aby som mohla ostať až 6 mesiacov. Dôvodom je, že moja mama je US občan (vydala sa tam) a v prípade zdravotných ťažkostí (tento rok absolvovala operáciu), by som chcela byť pri nej dlhšie, ako 3 mesiace.

Zároveň moja mama podala formulár o zblíženie rodiny I-130 (v roku 2016), takže som už vedená ako potenciálny imigrant. Pri vstupe do USA tento rok som s tým žiadny problém nemala. Máte prosím niekto skúsenosť s odmietnutím turistických víz, pretože čakáte na udelenie imigrantských víz (čakacia doba je cca 8 rokov)? Čo sa týka pohovoru a práce, myslíte, že preferujú pracovnú zmluvy pred živnosťou?

Diky moc za váš názor,
Mila

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.